PostHeaderIcon Windows Phone 8’in Yeni Özellikleri

windows phone 8 start Windows Phone 8in Yeni Özellikleri

Windows Phone 8’in SDK’sı sızdırıldı. Sızdırılan SDK’lar, Windows Phone 8’de hayatımıza girecek olan yeni özelliklere ışık tuttu. İşte Windows Phone 8 ve yenilikleri herunterladen.

Microsoft’un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 8’in çıkmasına az bir süre kala bilgiler gelmeye devam ediyor. En son Windows Phone 8’in Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) ve Windows Phone 8 önizleme sürümünün belgeleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan belgelerle beraber yeni özellikler de keşfedildi youtube videoen und speichern.

Android tabanlı cihazlarda gelişmiş sesli arama sistemi yerleşik olarak geliyor. Google Maps olsun pek çok alanda sesli komutları kullanabiliyorsunuz. Microsoft da Windows Phone 8’de Tell Me adlı sesli komut sistemini kullanıyor. Bu sistemin alt yapısı, geliştiriciler tarafından kullanılabiliyor ve uygulamalarına entegre edilebiliyor chip herunterladen. Bulut tabanlı çalışan sistem, Windows Phone 8 sisteminde ve uygulamalarında çalışacak.

SDK’larla beraber yeni Bluetooth API’si ortaya çıktı. Yeni API ile beraber uygulamadan uygulamaya, cihazdan uygulamaya ve cihazdan cihaza Bluetooth ile veri transferi sağlanabilecek.

Windows Phone 8’in bir diğer yeniliği de SD kart girişi olması. Bu sayede hafıza üzerinde çok daha yüksek geliştirmeler yapabiliyoruz. Windows Phone 8’in hafıza ve uygulama yönetimiyle ilgili görseller de sızdırıldı.

windows phone 8 sd kart Windows Phone 8in Yeni Özellikleri

Yedekleme konusunda da geliştirilen Windows Phone 8, uygulama listesi ve uygulama ayarlarını yedekleyebildiği gibi, fotoğraf – video ve mesajlarınızı da yedekleyebiliyor. Yedeklenen dosyalar sizin bulut depolama alanınıza yani SkyDrive’a gidecek.

Yeni gelişmelere göre Windows Phone 8’de yüklenen uygulamaları harici hafızaya taşıyabiliyoruz. Android ve benzeri bir sisteme geçiş yapılıyor.

windows phone 8 hafiza Windows Phone 8in Yeni Özellikleri

Pek özelleştirilemeyen Windows Phone 7’den sonra Windows Phone 8 daha özelleştirilebilir bir platform olacak. Windows Phone 8 ile beraber artık kilit ekranını da değiştirebileceğiz. Kilit ekranında istediğiniz bildirimleri görüntüleyerek, ilk hamlede bu uyarılara gidebileceksiniz. Ayrıca kilit ekranında kullanılacak duvar kağıdı gibi görsel ögeleri de değiştirebileceğiz.

windows phone 8 kilit Windows Phone 8in Yeni Özellikleri

Office 2013, Microsoft Wallet, Xbox Music gibi uygulamaların yanında, Google Maps gibi yeni bir harita hizmeti Windows Phone 8’e dahil edilecek. Windows Phone 8’deki Maps uygulamasının yapımında Nokia’nın payı büyük. Nokia Maps altyapısı üzerine inşa edilmiş bir sistem.

Android’e göre daha az sistem kaynağı tüketerek, hızlı ve akıcı bir deneyim sunan Windows Phone 7 platformu, fazla kısıtlamayla beraber çok yüksek satış başarılarına ulaşamadı. Fakat belli bir kullanıcı kitlesi çekmeyi başardı. Windows Phone 8 ile sistem hatalarından ders çıkararak, şansını tekrar denemek istiyor. Ayrıca Microsoft, Windows Phone 8 ve Windows 8 ile beraber yeni bir ekosistem oluşturuyor. O ekosistem ile ilgili gelişmiş yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Sızdırılan SDK şimdilik Windows 8 64 bit işletim sistemi, 8 GB RAM ve 4 GB boş alana sahip bilgisayarlarda çalışıyor. Önümüzdeki ay içerisinde SDK resmen çıkacak. O zaman nasıl bir sistem isteyecek merakla bekliyoruz. Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş