PostHeaderIcon BEŞİ BİR YERDE ÇAYI VE DOĞAL KARIŞIMLAR

bitki cayi 350x234 BEŞİ BİR YERDE ÇAYI VE DOĞAL KARIŞIMLAR

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu günlerde özellikle bayanların aklına takılan en çetrefilli soru, ‘Acaba ne yapsam da zayıflasam?’ oluyor. Uzmanlara göre kadınların aklına takılan bu sorunun cevabı çok basit: Bitki çayları.
Yeşil çay, biberiye, kekik, mate ve funda yaprağı karışımıyla ayda ortalama beş kilo verebilirsiniz. Baharın ilk günlerindeyiz. Yaza daha üç ay var. Bir başka deyişle kışın aldığınız kilolardan kurtulmanız için üç ay süreniz var. Bu süre yaza sağlıklı ve ‘fit’ girmek için yeter de artar bile. Peki ama nasıl yapmalı, hangi diyetisyene gitmeli, hangi diyetleri günü gününe takip etmeliyiz? Telaşlanmayın! Size bir diyet programı önerecek değiliz. Hemen her aktarda bulabileceğiniz beşi bir yerde formülü ile üç ayda 20 kilo vermeniz mümkün! Nasıl mı? Şöyle: Mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çaydan oluşan karışımı, günde üç fincan içmeniz yeterli. Biz söylemiyoruz, uzmanlar öyle diyor!

Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Dr. Ender Saraç, doğal yollardan kilo vermenin insan sağlığı için büyük önem taşıdığını söylüyor. ‘Bitki yaprakları, dengeli bir şekilde kullanıldığında vücuttaki yağları yakmaya ve kolesterolü dengelemeye yardımcı oluyor’ diyen Saraç, bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermenin mümkün olduğunu vurguluyor. Sağlıklı yaşam uzmanı, bitki karışımlarından elde edilen zayıflama çayının günlük iki veya üç bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Saraç, “Diyet çayları hazırlanırken bitkiler kaynatılıyor. Bu yanlış bir uygulama. Doğru ve etkili bir bitki çayı hazırlamak isteyenler, suyu kaynattıktan sonra yaprakların demlenmesini beklesin.” şeklinde konuşuyor.

yesilcay 350x140 BEŞİ BİR YERDE ÇAYI VE DOĞAL KARIŞIMLAR

Esra Ceyhan‘ın programına katılan Op.Dr.Feridun Kunak zayıflamaya yönelik ve oldukça etkili çay tarifini verdi.

Gerekli Malzemeler:
*Yeşil çay 50gr
*Biberiye 50 gr
*Kekik 50 gr
*Kiraz sapı 50 gr
*Isırgan yaprağı 50 gr
*Mısır püskülü 50 gr
*Papatya 50 gr
*Rezene 50 gr
*Kuşburnu 50 gr
*Oğul otu 50 gr
*Funda yaprağı 50 gr
Zayıflama Çayının hazrlanışı:Tüm malzemeleri öncelikle karıştırıyorsunuz ve kaynamakta olan 3 su bardağı suyun içerisine tüm malzemelerden 1 çay kaşığı atıyorsunuz.5 dakika kaynattıktan sonra 5 dakikada demliyorsunuz.Demlediğiniz zayıflama çayını ya limonla ya da balla karıştırıp içiyorsunuz.

besi bir yerde cayi 1237620766 BEŞİ BİR YERDE ÇAYI VE DOĞAL KARIŞIMLAR

Cem Yılmaz’ın zayıflama formülü:Cem Yılmaz 1 ayda 15 kilo vermiş .Cem yılmaz’ın diyetisyeni Gül Kaynak, sanatçıyı daha çok sıvı besinler tüketmeye sevketmiş ve aşağıdaki 1 haftalık uygulamayı yaptırmış.

* 2 adet salatalık
* 7 yaprak ıspanak
* 1 tane yeşil elma
* 1 adet limon
* 2 büyük yaprak pazı
* 3 adet kereviz sapı

Yukarıda verilen sebzeler meyve sıkacağında sıkılıyor. Bu sebzelerin sadece suyu tüketiliyor. Günde 6-7 bardak kadar tüketmeniz gerekiyor. Bunun yanında sadece bu sıvılarla beslenmeniz gerekiyor, hiçbir şekilde katı besin almamanız gerekiyor.

Göbeğinizdeki yağlardan kurtulmak için.
Türk kadınlarının çoğu, bellerinin çevresinde oluşan yağlanmadan şikâyetçidir. Doğum yaptıktan sonra bu şikâyet iyice artar. Eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa; çare kırmızı biberde!

500 gram susam yağı, bir çorba kaşığı biberiye otu ve bir tatlı kaşığı rendelenmiş taze zencefili karıştırın. Bu karışımın içine bir kırmızı biberi ince ince doğrayın. 30 dakika benmari usulü kaynatıp bir kavanozun içine koyun ve demlenmesi için bir gece bekletin.

Ertesi gün karışımı süzün ve her akşam bu karışımla sorunlu bölgenize masaj uygulayın. Karın egzersizleri yapmayı da ihmal etmeyin.

be  ibiryerde 1238232807 350x232 BEŞİ BİR YERDE ÇAYI VE DOĞAL KARIŞIMLAR

Bir de Dün Seda Sayan’ın Programında Dr. Ender Saraç Beşi bir yerde Çayınından bahsetti. Beşi bir yerde nasıl hazırlanıyor?

Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika demlenmesi bekelenir ve süzülerek içilir.

Ender Saraç: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

Taylan Kümeli: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

Selahattin Dönmez: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş