PostHeaderIcon MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

girya dersi MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

Geçen gün aslında yüzyıllar öncesinde keşfedilmiş bir sporu ben yeni keşfettim. Girya…Hemen sizinlede paylaşmak istedim. Girya;Demir bir gülle ve üzerindeki kulptan oluşan girya, aslında yeryüzünün ilk spor aletlerinden biri… Ve günümüzde yeniden keşfedildi!
Mükemmel kalça ve bacaklar, sağlıklı bir kalp, kaslı kollar, düz bir karın ve güçlü bir bel…Adı tüm dünyada hızla yayılan, takipçi sayısı yine aynı hızla artan ‘girya’ egzersizi, tüm bu mucizeleri gerçekleştirmeyi vaat ediyor işte…

Girya, harika bir egzersiz olmasının yanı sıra kaslar arası uyumu hedefleyen bir çalışma metodu…
Iskelet sistemini doğru kullanmayı ve hareket kabiliyetini artırmayı öğreten bu metod, zayıflamanın yanı sıra sağlıklı ve güçlü kaslara sahip olmanızı da sağlıyor herunterladen.
Egzersizin uluslararası Türkiye baş eğitmeni Murat Şinikçi, “Kendinizi güçlü ve dayanıklı buluyorsanız, bir de girya’yı deneyin. Bu, düzenli yapıldığında omurga sağlığını olumlu etkileyen, eklemlerin gücünü, kalp ve kas kalitesini artıran, yumuşak dokuları kuvvetlendiren bir çalışma” diyor.

girya1 MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

SAHIP OLDUĞUNUZ GÜCÜ KEŞFEDIN

Yürüme, koşma, yük taşıma, yokuş ve merdiven çıkma gibi günlük aktivitelerde, gerekli olan dayanıklılığı sağlayan gelişmiş kaslardır zoom download mac. Girya çalışmalarının temelini de kardiovasküler (kalp-dolaşım sistemi) güç ve dayanıklılık egzersizleri oluşturur.
Sahip olduğu gücü keşfetmek ve profesyonel ya da amatör spor yaşamlarını o güçle sürdürmek isteyenler, alışılagelmiş egzersizlerden sıkılanlar, diledikleri yerde diledikleri çalışmayı yaparak kısa sürede en etkili sonucu almak isteyenler, bu metodu deneyebilir.

obj.phpi  MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

ZIRHINIZI KUŞANIN

Gülleye benzeyen girya aletini kullananlardan Çağla Kubat şunları söyledi: Insan bedeni çok karmaşık ve mükemmel işleyen bir mekanizma… Antrenmanlar sırasında doğru yönlendirilmezsek, kuvvet kazanalım derken sakatlanabiliyoruz.

Çalışma programlarında ya da belirli sporların uygulamalarında ağırlıklı olarak çalışan kaslar, diğer kasların zayıflamasına sebep olabiliyor apps downloaden website. Bu da sakatlanma riskini artırıyor.
Ancak girya, kişinin vücudun kas sistemini iyi tanımasını, tüm vücuduna hakim olmasını, risk altındaki kaslarını güçlendirerek “sağlam bir zırh” kuşanmasını sağlıyor.

russian MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

PATİŞAH’IN GİRYASI FITNESSE KARŞI

Onların sırrı, çok basit, çok ilkel bir egzersiz aleti olan ‘girya’ydı. Girya ile her gün çok kısa bir süre çalışarak, istenen formu, esnekliği, gücü ve dayanıklılığı sağlıyorlardı…

Sonra zaman değişti, dünya değişti; başka sporlar, başka egzersizler moda oldu herunterladen. Ama tüm modalar gibi, birileri eski defterleri karıştırıp eskiyi ama denenmişi yeniden gündeme taşıdı. Komple bir sporcu olan Murat Şinikçi, giryayı yeniden keşfedip tarihin tozlu yaprakları arasından çıkardı. Şinikçi, kişisel çabaları ile giryayı tanıtmaya ve bu sporu yeniden sevdirmeye çalışıyor. �Girya, bütün sporların altına koyabileceğimiz temel bir spordur.� diyen Murat Şinikçi, giryanın bir ağırlık kaldırma sporu olduğunu; ama salınım hareketi mantığı ile çalıştığı için vücudun tüm kaslarını 2 metrekarelik bir alanda mükemmel olarak çalıştırdığını söylüyor. Üstelik girya ile günde sadece 15 dakika çalışmanın fitness salonlarındaki bir buçuk-iki saatlik çalışmaya denk olduğunu da ekleyerek… Basit bir ağırlık nasıl oluyor da bunu yapabiliyor peki herunterladen?

Giryanın normal bir ağırlık kaldırma çalışması ile kıyaslanmaması gerekiyor. Şinikçi; �Hepimizin bildiği dambıl, dengeli bir alettir. Ağırlık eşit olarak dağılmıştır. Ergonomiktir, rahatça tutarsınız. Ama girya basit, bir kulplu ağırlıktır ve çok dengeli bir alet değildir. Bu nedenle girya sürekli sallanır. Onu dengede tutmak sanıldığı kadar da kolay değildir. Bir kere 24 kiloluk bir ağırlık, yukarıdan aşağıya inerken ağırlığının beş katına ulaşır ve 120 kg whatsapp profilbilder lassen sich nichten. olur. Bu ağırlığı kontrol etmeye çalıştığınızı bir düşünün… Bu ağırlığı kontrol edebilmek için omurganızı, belinizi ve kalçanızı da doğru kullanmayı bilmeniz gerekir.� diye konuşuyor.

6 MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

Biyonik adam olmak için günde 15 dakika

Pek çok sporda, vücut doğru kullanılmadığı için sakatlanmaların olduğunu hatırlatan Murat Şinikçi, futbol, basketbol gibi toplu sporların yanı sıra tüm atış sporları ve mücadele gerektiren sporlarla uğraşanlara giryayı tavsiye ediyor. �Çünkü� diyor, �giryayı kullanabilmek için, vücudunuzu da doğru kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Sadece 4 günlük bir seminer bunun için yeterli pages to download music. Bu sayede, vücudunuzu tanıyacak ve sınırlarını zorlamaya başlayacaksınız. Girya ile çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra -mesela 2 ay yeterli- gücünüzdeki artışa, dayanıklılığa ve ciğer kapasitenizdeki genişlemeye inanamayacaksınız. Ama tüm sporlarda olduğu gibi düzenli yapmalısınız. Çok bir vaktinizi de almayacak. Günde sadece 15 dakika çalışmanız yeterli olacaktır. Kendinizi biyonik adam gibi hissedeceksiniz. Elbette, bu yapılan egzersiz fiziğinize de yansıyacak. Ama bütün bunlardan daha önemlisi kalp ve dolaşım sisteminiz mükemmel hale gelecek. Yani günde 15 dakika ile sağlığınızı kazanacaksınız.� diye ekliyor apple music album herunterladen. Ata sporumuz olan güreş ve ciridin de temel sporu olan giryaya, bugün Rusların sahip çıktığına değinen Murat Şinikçi, �Amerikalılar spordaki trendleri yakından takip ettikleri için girya Amerika�da hızla yayılıyor.� diyor.

3193 NpAdvHover MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

Kadın erkek, herkes yapabiliyor

4 kilodan başlayıp 40 kiloya kadar çıkan çeşitli boylarda giryalar var. Kadınlar genellikle 8-12 kilo arasında çalışıyorlar; ama girya karşılaşmalarında bu ağırlık 16 kg. oluyor. Erkekler ise genellikle 16, 24 ve 32 kg�lık ağırlıkları tercih ediyorlar video from the messenger. Her gün sağ ve sol kolda 40�ar kere kaldırmak, üst düzeyde bir çalışmaya denk. Normal bir erkek içinse 16 kg yeterli bir ağırlık. Daha ileri düzeyde yapanlar 24 kg ile çalışıyorlar. İnsanüstü diyeceğimiz sporcular ise 32 kg�lık girya ile çalışıyor. Tabii ki sadece kaldırma hareketi yapılmıyor. Salınım hareketi mantığı ile çalıştığı için, giryayı çeşitli şekillerde sallayabiliyor, ağırlığı havada tutmaya çalışıyorsunuz. Gerekli tüm hareketleri seminer programında öğrettiğini söyleyen Şinikçi, �Şimdilik benden başka Türkiye�de bu sporu profesyonel anlamda yapan ve öğreten yok Live mail download for free. Kendi kendinize de yapmaya çalışmayın zaten. Sakatlanabilirsiniz. Şaka değil, 32 kilo ile çalıştığınızı sanıyorsunuz; ama aslında o 160 kg. Zaten henüz yaygın olmadığı için giryaları da piyasadan bulmanız zor. İnternetten bulabilirsiniz; ama maalesef demirden olduğu için hem kargo parası çok fazla oluyor hem de gümrükte problemler yaşanıyor. Ben bu işe gönül verdiğim için her ağırlıktan yaptırdım.� diye konuşuyor. Bilinçli yapıldığında minimum düzeyde risk taşıyan giryaya başlamadan önce tüm sporlar için olduğu gibi önce doktor kontrolünden geçilmesi gerekiyor. İstatistiklere yansıyan % 8,8�lik risk, daha çok profesyonelleri kapsıyor. Şinikçi ile bu sporu yapanlar arasında on yaşındaki çocuklar dahi bulunuyor.

Spor, uzun ve esnek kas yapısı geliştirdiği için çocuğun fiziksel gelişimini de olumsuz etkilemiyor. Girya sporunda yaş sınırlaması da yok. Hatta 50 yaşın üstündekiler bile rahatça bu sporu yapabiliyor.

Girya sporunda yaş sınırlaması da yok. Hatta 50 yaşın üstündekiler bile rahatça bu sporu yapabiliyor.

iŞTE SİZİN İÇİN BİR KAÇ HAREKET

5705 Girya liike1 levee MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

9973 Girya liike2 levee MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

3558 Girya liike3 levee MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

9832 Girya liike4 levee MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA

6276 Girya liike5 levee MÜKEMMEL VÜCUTLERIN SIRRI :GİRYA
http://www.zaman.com.t/25.06.2010 Kelebek

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş