PostHeaderIcon LÖSEV:LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI

images5 LÖSEV:LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI

Yüce Allah dert vermesin ve insanı çocuklarının sıkıntısı ve acısı ile denemesin. ama öyle hastalıklar varki, biz daha hikayelerini dinlerken kalbimiz kanıyor.Hikayeler acı, birde bu acının son bulmasına maddiyat ve kaynak eksikliği sebepse daha da acı. işte LÖSEV yaptığı o kadar güzel faaliyetlerle bu çocuklara destek oluyorki. Ben de onlardan bahsetmeden edemedim.

Bayramda ,annem elinde birkaç broşürle bize geldi. Broşürler LÖSEV ve faaliyetleri ile ilgili idi. Kanser hastalığına yakalanmış minik bedenler için çok üzülüyordu ve bu yüzden gerekli yardımlarını bu kuruluşa yapmıştı. Bizimde bu konuya bir el atmamızı rica etti. Bana da buradan sizlerle bu paylaşmak düştü.

losev cocuk LÖSEV:LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI

Bakın LÖsev kurulma amacını nasıl anlatıyor:

“LÖSEV’ ikurmaktaki amacımız; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

Türkiye’de her yıl 1000-1200 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakfımız gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.”

 LÖSEV:LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI

13 Haziranda Ankara incek’te bir köy kuruldu. Dünyada ilk olacak bir köy. “Lösemili Çocuklar Köyü” Ankara’ya tedavi için gelen lösemili ve kanserli aileler için sağlık ve sosyal tesislerden oluşan Lösemili Çocuklar Köyünde Sağlık merkezi, konuk evi, aile konutları, üretim atölyeleri, okul ve spor tesisleri bulunmakta. Çocuklar burada hem tedavi görecek hem spor yapacak, hem eğitim görecek . En güzeli de ailelerinden ayrılmayacak.Köyün henüz bir çok eksiği var tabii.Hatta bir de isim lazım bu güzel köye. Bu konular ile ilgili ayrıntıları ve yapacağınız yardımlar için gerekli hesap numaraları aşağı da vereceğim linkte.

http://www.losev.org.tr

Tüm sağduyulu arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

11 Yorum “LÖSEV:LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI”

 • deniz cansu says:

  CANIM ABLŞAM ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN. GERÇEKTEN ÖYLE HASTALIKLAR VAR Kİ BAZEN ÇARE BULUNAMIYOR. YÜCE RABBİM NASIL İSTERSE ÖYLE OLUR. ALLAH HASTALARIMIZA ŞAFİ İSMİYLE TECELLİ ETSİN.

 • Yumak Sepeti says:

  Amin denizcim,tüm kalbimle….

 • derya says:

  denizcim çok haklısın tatlım ablam yine çok önemli bir konuya değinmiş ablacım allah bu hastalıkta olan kardeşlerimize şifa ailelerinede dayanma gücü versin bu hastalıkta oanlara o kadar çok üzülüyorumki heleki çocuklara ahh ben kıyamam onlara rabbim onların canını yakma şafi isminin tecellisiyle tecelli buyur o kardeşlerimize ablam ne iyisin seni çok seviyorum denizim senide birtanem

 • merve says:

  ne güzel söylemişsiniz kardeşlerim amin diyorum bende tüm kalbimle..

 • yumaksepeti says:

  Ben ded Ammmiinnn diyorum . Rabbim dermansız dert vermesin inşaallah.

 • derya says:

  amin ablam aminnnnnnnnnnn

 • Yumak Sepeti says:

  güzel olanlarla güzellikler paylaşmak ne güzel canım kardeşim….

 • güllü kökce says:

  çok işime yaradı valla

 • yumak sepeti says:

  allah kimseye vermesin

 • dilara says:

  allah kimseniz başına vermesin yarabbim denizcim sana katılıyorum canım

 • dilara says:

  allah kimsenin başına vermesin yarabbim denizcim çok doğru söyledin

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş