PostHeaderIcon HİBİSKUS NEDİR? HİBİSKUSUN FAYDALARI NELERDİR? HİBİSKUS NASIL KULLANILIR?

h HİBİSKUS NEDİR? HİBİSKUSUN FAYDALARI NELERDİR? HİBİSKUS NASIL KULLANILIR?

Bir Hibiskus çayı furyasıdır gidiyor iş yerinde. Herkesin elinde bir fincan Hibiskus çayı. Ben de dayanamadım içtim. Tadı ve rengi Kuşburnunu andırıyor sanki download old mac os versions. Benim hoşuma gitti. Siz de bi deneyin bence, ama önce öğrenilim bakalım nasıl bir bitkiymiş bu Hibiskus?

Hibiskus otu, çöl ikliminde yetişen güzel çiçekleri olan ve arapça ismi Kerkedeh olan bir çöl bitkisidir. Yoğun su tutma kapasitesinden dolayı çöl seyahatlerinde Sudam ve Cezayir çöllerindeki bedevi topluluklar tarafından susuzluk giderici içerek olarak tüketilmektedir lufthansa beleg herunterladen. Hibiskus latince bir kelime olup. bedene şifa veren, ve vücudu ferahlatan anlamına gelmektedir.

Hibiskus Bitkisi: Hibiskus içerdiği zengin magnezyumdan ve de malik asitten dolayı güçlü bir laksatiftir. Bağırsaklarda oluşan gazın alınmasında etkilidir. Şişkinlik şikâyeti çekenlerin yardımcısıdır. Eğer kür olarak toprağında magnezyum ve demir oranı azalmış olan hibiskusu kullanıyorsanız yukarıda belirtmiş olduğum özelliklerinden yeteri derecede istifade edilemiyor demektir fortnit.

Demir oranı düşük olan toprakta yetişen hibiskusun hasat edilmemesi ve kür olarak kullanılmaması gerekir. Çünkü onun şifa gücü zayıflamıştır veya kaybolmuş demektir.

Akciğer kanserine yakalanmış hastaların da günde en az iki bardak hibiskus çayı içmelerinde çok büyük faydalar vardır. Ancak, günde üç bardağı geçmemelidir herunterladen. Akciğer kanserine yakalanma riski taşıyanların hibiskus kürü ihmal etmemelerini, yılda en az üç-dört kez uygulamalı
l HİBİSKUS NEDİR? HİBİSKUSUN FAYDALARI NELERDİR? HİBİSKUS NASIL KULLANILIR?

Hibiskusun Faydaları Nelerdir?

Hibiskus hücre rejenerasyonu için çok faydalı bir bitkidir. Yaşlanmayı geciktirir ve bedendeki ve ciltteki ölü hücreleri yeniler. Özellikle koyu kırmızı renkte olan hibiskus bitkisinin çayı çok güçlü antioksidan maddeler içerir ve bağışıklık sistemini güçlendirir sky ticket app herunterladen.

* Kan şekerini düzenleyici etkileri vardır.
* Hibiskus çayı, tansiyon düşüren bitkiler arasındadır. Yüksek tansiyona bitkisel çözüm tedavisi sunar.
* Hibiskus iyi kolesterolü yükseltir, kötü kolesterol oranını düşürür. Ayrıca grip ve boğaz yolu hastalıklarında öksürük sorununda nefes açıcı bitkisel kür olarak kullanılmaktadır videos from facebook ios.
* Böbrek iltihabına iyi gelmektedir.
* Kireçlenmeyi önleyicidir.
* Yüksek miktarda C vitamini içermektedir.
* Hibiskus bitkisi ağırlıklı olarak taç yapraklarından anthocyanin grubu etkin maddeleri bol miktarda içerdiği için guatr ve tiroid şikayeti olanların kullanmaması gerekir. Unutmayın, anthocyanin’ler goitrogenik özelliklidir. Goitrogenik, “guatra neden olan” demektir.
* Soğuk algınlığında veya ateş düşürücü olarak yardımcıdır roqya downloaden mp3. Bu durumlarda, hibiskus bitki çayının günde bir-iki defa hazırlayıp içmek faydalıdır. Hibiskus bitki çayı hem antiseptik hem de antibakteriyeldir.
* Damar sertliği (atherosklerozis) şikâyeti olanlar için mükemmel bir yardımcıdır. Zaman zaman uygulanacak hibiskus kürüyle, damar sertliğine karşı önleyici kür uygulanmış olur herunterladen.

Hibiskus bir demir deposudur: Toprağın içerisinde bulunan demiri ve magnezyumu adeta emer ve bünyesinde depolar. Birkaç yıl sonra yetiştiği toprakta demir ve magnezyum kalmaz. Demiri azalmış veya tükenmek üzere olan toprakta yetişen hibiskus bitkisinin tıbbi amaçlı kullanılmasında fayda yok denecek kadar az olur.

Hibiskus çayı nasıl kullanılır anonym downloaden tor?

Hibiskus çayı, mekke çiçeği Ülkemizde hibiskus otu çayı kullanılmaktadır. Aynen siyah çayın demlenişi gibi demlenip içilebilmektedir. Hibiskus otununun diğer adları, Mekke gülü, amberçiçeği, gülhatmi veya Nar çiçeği dir. Arap ülkelerinde hibiskus şerbeti de yaygın biçimde serinletici olarak tüketilir (meyan kökü şerbeti gibi) free games for windows 10. Hibiskus bitkisinin kuru halini aktarlardan ve şifalı bitkiler satan lokman hekim türü yerlerden temin edebilirsiniz. Aldığınız hibiskus çayının ne gibi özellikler taşıması gerektiği hakkında yazının devamında malumat verdik.

Akciğer kanserini önleyen bitkisel hibiskus çayı kürü: Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) kaynamakta olan suya bir yemek kaşığı hibiskus bitkisi ilave edilir. Kısık ateşte üç dakika demlenir ve üçüncü dakikadan sonra ocağın altı kapatılarak ılıyıncaya kadar bekledilir. Ilıyınca süzülür. Yavaş ve yudum yudum içilir. 10 gün müddetle günde iki kez, öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere içilir. Her defasında taze hazırlanmak zorundadır. Üç ayda bir kez, 10 günlük kür tekrar edilir.

Hibiskus satın alırken nelere dikkat edilmelidir: Hibiskusun çok değişik renkte çeşitleri satılmaktadır. Mavi, beyaz, kırmızı, turuncu, beyaz-kırmızı ve diğer renk kombinasyonları olan hibiskus türleri mevcuttur. Sağlığa en fazla faydaları olan hibiskus türü koyu kırmızı renkli olanıdır. Kür amaçlı ve kurutulmuş olarak satın alacağınız koyu kırmızı renkli hibiskusların, önce bir parça tadına bakınız. Eğer dilinizin üzerinde ekşi tat bırakmıyorsa satın almayınız. Ya raf ömrünü doldurmuştur, ya da uygun toprakta yetişmemiştir.

Hibiskus bitkisinin özellikleri: Hibiskus bitkisinin en güçlü özelliklerinden biri de topraktaki metalleri depolama potansiyelidir. Ağır metal içeren topraklarda yetişmekte olan hibiskusların kullanılmaması ve hasat edilmemesi gerekir.

Hibiskus çayının zararları ve yan etkileri nelerdir?

Anemi kansızlık hastalığı olan kişilerde anemi tedavisi uygulaması yapılıyor ise hibiskus çayı demir emilimini engellediği için hibiskus kürünün yapılması, anemi tedavisini etkisizleştirebilir.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş