PostHeaderIcon İş Yeri Hekimliği Eğitimi

Son çıkan kanunlara göre, işyeri hekimliği artık pekçok işyeri için zorunlu hale getirildi. Bu; işveren ve işçi güvenliği için son derece önemli ve desteklenen bir uygulamadır. Ancak işyeri hekimi olmak için sadece doktor olmak yeterli görülmüyor. Bazı özel kurumlardan, özel işyeri hekimliği eğitimi alınması da ayrıca gerekli görülmetkedir.

İşyeri hekimliği akademisi ya da işyeri hekimliği konusunda uzman eğitim sunan kurumlar, giderek yaygınlaşmakta ve bu eğitimin gerekliliğinin altı çizilmektedir. Bu tür programlar, işyeri hekimi olmak isteyen doktorlara, tıp bilgilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri için gerekli bilgileri kazandırmaktır. Bu bilgiler genel anlamda iş sağlığı ve iş güvenliği üzerinedir.

Kaliteakademi.com tarafından sunulan işyeri hekimliği eğitimi 180 saatlik eğitim ve en az 40 saatlik uygulamalı eğitim ile, yaklaşık 220 saatlik bir eğitimi kapsar. Günümüzde kabul edilen genel geçer görüş itibarıyla ve kanun tarafından desteklenen şekliyle, hastanelerde doktor olmak üzere tıp fakültelerinden mezun olan doktorlar işyeri hekimi olabilmek için kurs görmek zorundalar. Bu onların ortama adaptasyonunu geliştirmektedir.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş