PostHeaderIcon ŞÜKÜRLER OLSUN…SONUNDA “EV”LENDİM….(07.12.2012)

MTAwMDc5Mj gaye intepe ev alacaklar icin onerilerde bulundu ŞÜKÜRLER OLSUN...SONUNDA EVLENDİM....(07.12.2012)

oooo.Yine epey olmuş sizden uzak kalalı. Ama güzel bir gelişme var hayatımda.Çok hayalini kurduğum bir şey gerçekleşti.”EV”lendim.
Evet,evlendim hem de dün.:))))Darısı başınıza…:D

Şaka bir tarafa dostlar, bir ev sahibi olmak…Daha doğrusu kendi evimi alabilmek gençliğimden beri hayalimdi.Bu güne kadar hep büyüklerimizden kalan evlerde veya kira da oturduk. Eşimle kendi evimizi kendimiz aldığımız günü hayal ettik.Nihayet dün, Bir parça birikmiş,bir parça banka kredisi ve bir parça cesaretle kendimizi kutu gibi bir daire aldık.Borcumuz tamamen bittiğinde -inşallah-mutluluğumuz daha da artacak.Mülkün Gerçek Sahibi Yüce Rabbim utandırmaz inşallah.

DSCF2613.JPG2 Kopya ŞÜKÜRLER OLSUN...SONUNDA EVLENDİM....(07.12.2012)

Dün eşim ile ikimiz tüm gün izinliydik. Dolu dolu tam bir günümüzü aldı banka ve tapu işleri.Veee nihayet son imzalar da atıldı.
Yurdum manzarası olaylar da yaşanmadı değil . Mesela bir bankada bekliyorduk, diğer bir bankadan Eft yapılacaktı.Açık hesabımıza değil,kapanmış geçmiş hesabımıza çıktı EFT.Paramızı alamadık bir süre,sonra diğer banka ile telefonlaşmalar.Nihayetinde EFT beklediğimiz bankanın havuzuna düştü ancak bu seferde ilk gerçekleşen hatalı işlemden ötürü paramızı yine çekemedik.Ve Allahın yardımı ulaştı,bankanın şefi tanıdık çıktı.Ve torpilli bir şekilde işlemler hızlandı.İki banka arasında tekrar koşturmadan paramızı alabildik.Sonra tapuya gittik. Kapıda kocaman harflerle TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ”yazıyordu. Sorduk ” Üst kata çıkın “dediler. 1.katta bekleme salonunda oturanlara tekrar sorduk.Evin hangi semtte olduğunu sordular ve parmakları ile tekrar üst kattı gösterdiler.Böylece daracık merdivenlerden çıka çıka 3.kata ulaştık.

spiral merdiven 150x150 ŞÜKÜRLER OLSUN...SONUNDA EVLENDİM....(07.12.2012)

oraki memura tekrar ilgili tapu servisini sorunca bize “aaa,siz yanlış gelmişsiniz, burası kadastro,tapu işlemleri için ,en aşağı bordrum kata inin, oradan bir kapı var arka caddeye açılıyor.Karşıya geçin 3.kata çıkın “demez mi?Yorgunluktan bayılacaktım neredeyse.Neyse sonunda dilimiz bir karış vardık ilgili tapu servisine.Emlakçı, avukat , yer sahipleri bizi bekliyormuş.Hemen aldılar içeri. bu seferde eski soyadım çıkmaz mı kayıtlardan. Nasıl yani ben kaç yıllık evliyim. Soyadım değişeli yıllar olmuş,nüfus cüzdanımda kocamın soyadı yazıyor.”istemem valla,burada vazgeçerim ,imzalamam”dedim. Neyse bir şekilde düzeltiler. Tapu kendi soyadımla çıktı.Sonra tekrar bankaya paralar yer sahibine… Elde avuçta birşey kalmadı,ama olsun bir dairem (ve tabiiki uzun zamancık sürecek bir borcum)var artık.

DSCF2194 ŞÜKÜRLER OLSUN...SONUNDA EVLENDİM....(07.12.2012)

Yeni Dairem ,bir sitenin 1.katı.Altı ofis olacakmış,Kışın fazla soğuk olmaz umarım, neyseki cephe itibari ile tam gün güneş alıyor.Yeri ise şu an oturduğum yere göre biraz daha merkezin dışında kalıyor.Şu an oturduğum semt benim büyüdüm semt,ancak artık neredeyse çarşı içi oldu.Çok kalabalık. Aslında bütün akrabalarım bu civarda ama.Kardeşim de yeni semtimde oturuyor. Artık tüm çalışan kesim buralara kayıyor gittikçe. Neyseki metro kısa zamanda bizi merkeze uçuruyor.Şimdi önümüzde taşınma faslı var, bakalım neler olacak. Yeni maceralarda buluşmak üzere,rabbime emanet olun.

10 Yorum “ŞÜKÜRLER OLSUN…SONUNDA “EV”LENDİM….(07.12.2012)”

 • derya says:

  AHHH ABLACIĞIM RABBİM HAYIRLI ETSİN İNŞALLAH ÇOK MUTLU OLDUM. YENİ EVİNİN GELİŞİNİ İLK BEN KUTLAYAYIM DEDİM.RABBİM İNŞALLAH İÇİNDE MUTLU VE HUZURLU GÜNLER GEÇİRMENİZİ NASİB EDER SİZLERE.EEE NE DEMİŞLER DÜNYADA MEKAN AHİRETTE İMAN… EV OLMAZSA OLMAZLARDAN BU DÜNYA HAYATINDA. UMARIM ÇARÇABUK ÖDERSİN BORÇLARINI MEVLAM UTANDIRMASIN SİZLERİ.GÜLE GÜLE OTURURSUNUZ İNŞALLAH EVİNİZDE.ALLAHA EMANET…

 • Deniz Cansu says:

  TÜLİN ABLACIĞIM ÇOK SEVİNDİM KENDİ EVİNİZİ ALMANIZA. İNSAN ÇALIŞIP ÇABALAYIP TIRNAKLARIYLA KAZIYARAK HELALİNDEN Bİ EV SAHİBİ OLUNCA ÇOK MUTLU OLUYORDUR KESİNLİKLE. RABBİM GÜLE GÜLE OTURMAYI NASİP ETSİN. YÜCE RABBİM CENNETTE DE EVİ OLALARDAN EYLESİN. YAKIN OLSAYDIK SANA EV HADİYESİ GETİRİRDİK AMA NE YAPALIM UZAK EVLERİMİZ. AMA KALBİMİZ BİR BİZİM. EN YÜCE OLANA EMANET OL CANIM ABLAM. DERYA ABLAMINDA DEDİĞİ GİBİ ÇABUCAK ÖDERSİNİZ BORÇLARINIZI İNŞAALLAH.

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım ,çok teşekkür ederim. Rabbim utandırmasın inşallah,ne kadar şükretsem az. Mülk Allah’a ait. ben sadece emanet aldım.Bana en büyük hediye sizin gibi kardeşlere sahip olmak.Biliyormusunuz sitemin ismi NUR… hayırlı uğurlu,nurlu gelir inşallah. Yolunuz Bursa’ya düşerse artık sizi kendi evimde ağırlayacağım inşallah. Rabbime emanet olun,dualarınızı benden esirgemeyin. Gül goncalarım benim…

 • derya says:

  MÜLK ALLAH’A AİT AMA RABBİM SANA BU EVİ EMANET ETTİ.SICACIK BİR YUVANIZ OLSUN DİYE.TEKRAR HAYIRLI OLSUN ABLACIĞIM.
  NE GÜZEL SİTENİN İSMİ DE NUR’MUŞ.İNŞALLAH NURU AYDINLATIR O GÜZEL EVİNİZİ.
  DENİZCİĞİM NE GÜZEL SÖYLEMİŞ EĞER YAKIN OLSAYDIK EV HEDİYELERİMİZİ DE ALIR GELİR EVİNE MİSAFİR OLURDUK HEM SONUÇTA YENİ EV. TEMİZLİĞEDE İHTİYAÇ VARDIR, SANA TEMİZLKTE DE YARDIM EDER ÇARÇABUK BİTİRİRDİK. SONRA DA SENİN ELİNDEN GÜZEL KÖPÜKLÜ BİR YORGUNLUK KAHVESİ DE NASIL GÜZEL OLURDU HANİ…:)
  SELAM VE DUA İLE

 • Deniz Cansu says:

  ALLAH’A AİT OLAN MÜLKTEN EMANET ALMAK ÇOK GÜZELDİR. RABBİM  TÜM İSTEYEN MÜ’MİNLERE NASİP EYLESİN. DERYA ABLAM NE GÜZEL DEDMİŞSİN TEMİZLİKTE YARDIMM EDERDİK DİYE. AMA NE YAZIKKİ HEPİMİZ FARKLI ŞEHİRLERDEYİZ. AMA OLSUN BİZİM KALBİMİZ DUALARIMIZ BİR. SELAM VE DUA İLE KALIN CANIM ABLALARIM.

 • derya says:

  evet farklı şehirlerdeyiz ama benim hayalim işte ne yapayım sizleri çok seviyorum.dediğin gibi kalplerimiz bir الحمد لله

 • Deniz Cansu says:

  elhamdulillah ablam.

 • alican says:

  merhaba sitenize raslantı eseri girdim aplam…yazdığınız yazılar içten ve samimi. Ev almışsınız hayırlı olsun…Umarım borcunuzu en kısa zamanda bitirirsiniz.

  aslında bu yorumu yazmamın amacı size bir öneride bulunmak. sitenizin trafiği iyi görünüyor. Adsense’ye başvurarak sitenize reklam almanız borcunuzu ödemede kolaylık sağlayabilir. ciddi para kazanabilirsiniz bu siteden..kolaylıklar

 • merve says:

  Ablacım çok sevindim hayırlı uğurlu olsun inşaallah.kısa zamanda da borçlarını ödemeyi nasip etsin Rabbim, güle güle oturun.Allah madden ve manen her daim yardımcın olsun ablam.

 • baki says:

  hayırlı olsun..

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş