PostHeaderIcon MERHABALAR SONUNDA İNTERNETiME VE SİZLERE KAVUŞTUM….

renkli kalpler 946390 MERHABALAR SONUNDA İNTERNETiME VE SİZLERE KAVUŞTUM....

Merhabalar canlarım. Şükür kavuşturana. Neredeyse 3 aydır internetim yoktu.(Taşınma sebebi ile).Nihayet internetime ve sizlere kavuştum.Nasılda özlemişim sizleri ve yumaksepetini. Ben hala kayınvalidemlerdeyim , yeni evime henüz taşınamadım. Kışı burada geçirelim dedik. Malum yeni evimizin henüz bazı eksiklikleri var,tamamlanması gereken. Yavaş yavaş tamamlıyoruz. Sizlerden ayrı kaldığım süre içinde neler mi oldu? Çok şey… Neyse ara ara sizleri sıkmadan anlatırım.

Gördüm ki dostlar siteyi hiç yalnız bırakmamış.Ne güzel. Her zaman diyorum ya, biz olmasakta ,kalplerimiz hep burada…

bilgihazinem dost MERHABALAR SONUNDA İNTERNETiME VE SİZLERE KAVUŞTUM....

Resimler:www.resimde.com
http://bilgihazinem.blogcu.com

30 Yorum “MERHABALAR SONUNDA İNTERNETiME VE SİZLERE KAVUŞTUM….”

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLAM SEN YETER Kİ MUTLU OL. SEN MUTLULUĞU ÇOK HAKEDİYORSUNNN. CANIM ABLAM BNİM SEN YOKKEN MERVE ABLAM GELDİ ONUNLA SOHBETLER ETTİK. SENİNDE DEDİĞİN GİBİ KALBİMİZ HEP BURADA. RESİM DE ÇOK ANLAMLI BU ARADA. GELDİN YA DÜNYALAR BENİM OLDU İNAN. DUALARDA BULUŞMAK ÜZERE. EN YÜCE OLANA EMANET OL CANIM ABLAMMMMMMMMMMMMM. İNŞAAALLAH EVİNİZE BİR AN ÖNCE YERLEŞİRSİNİZ.

 • Yumak Sepeti says:

  Canım Denizcim,güzel temennilerin için çok teşekkür ederim. İnan internetim açılınca dünyalar benim oldu.Daha öncesinde VINN gibi seyyar internet aldım ama kaldığımız evden çekmedi. Açamadım siteyi. Sonunda eşim bana kıyamadı ve bulunduğumuz yere kablolu bağlattı. Ben de sizlere kavuşmuş oldum. İnan şu an çook mutluyum. Merveciğime de çok selamımı söyle.Hepinizi çok özlemişim. Rabbime emanet olun canlarım..

 • Deniz Cansu says:

  çok mutlu oldum ben de seni çok özlemişim CANIM ABLAMMMMMM. İNTERNETE BAĞLANDIĞIN İÇİN SENİN KADAR BEN DE MUTLU OLDUM İNAN. MERVE ABLAM ŞU AN MUĞLADA OLMALI. GELİCE İNŞAALLAH GÖRÜŞÜRÜZ HEPİMİZ.
  İNŞAALLAH EVİNİZİN EKSİKLERİ DE BİR AN ÖNCE BİTER DE KENDİ EVİNİZE YERLEŞİRSİNİZ. YENİ EVİNİZ SİZE MUTLULUK GETİRSİN İNŞAALLAH(AMİN)
  EN YÜCE OLANA EMANET OL.

 • derya says:

  E artık şükür kavuşturana demenin vakti gelmiştir bence öyle değilmi? ABLAM hoşgeldin sefa getridin. Ne kadar da çok özlemiştik seni. Ne güzel hep buradasın inşALLAH.NASILSIN ABLAM:?
  Denizim gülüm benim nasılsın canım ne kadar da özlemişim böyle sizleri.Evet ablam sen yokken Merve geldi çok giremesemde siteye Mervem yokluğumuzu hatırlatmamıştır o gül gibi kokan sözleriyle.
  İnşallah ablam denizimin de dediği gibi evin eksiklerini en kısa zamanda tamamlarsın da çarçabuk yerleşirsin şirin yuvana
  ALLAH’a emanetsiniz:)

 • Yumak Sepeti says:

  Sağolasın canım Deryacım,İnşallah Rabbim bir daha bu kadar uzun süre ayırmasın bizi. Ne zor geldi ,sizden uzakta olmak. Hepinizi çok seviyorum inci tanelerim. Rabbime emanet olun.

 • Deniz Cansu says:

  BİZLERDE SENİ ÇOK SEVİYORUZ ABLAMMMMMM.
  DERYA ABLAM HAMD OLSUN İYİYİM SEN NASILSIN GÖRÜŞMEYELİ NASIL GİDİYOR HAFIZLIK DERSLERİ. MİNİK ÖĞRENCİLERİN NASIL?

 • derya says:

  ahh inşallah ablacığım.RABBİM yokluğunuzu göstermesin bizlere.BENDE SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM.
  CANIM DENİZİM BEN DE İYİYİM ELHAMDÜLİLLAH. CANIM KURS BİTTİ ARTIK ÇOK ŞÜKÜR. AYNI ŞEKİLDE MİNİK ÖĞRENCİLERİMİ DE MEZUN ETTİK ÇOK ZOR OLDU AYRILMAK AMA MECBUR SENEYE OKULA BAŞLAYACAKLAR.ÇOK ÖZLEYECEĞİM ONLARI TIPKI DAİMA SİZLERİ ÖZLEDİĞİM GİBİ!!!:d

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLAM ÇOK SEVİNDİM KURSU BİTİRMENE.
  MİNİK ÖĞRENCİLERİNE GELİNCE SEN ONLARDAN AYRILIRKEN NE KADAR ÜZÜLDÜĞÜNÜ TAHMİN EDİYORUM. ONLARIN ÜZERİNDE ÇOK HAKKIN VARDIR MUTLAKA. SEN ONLARA ALLAH’I RASULULLAH’I ÖĞRETMEYE SEVDİRMEYE ÇALIŞTIN. RABBİM HAKLARINI ZAYİ ETMEYECEKTİR. ALLAH SENDE RAZI OLSUN. AYRILMANIN BİRDE GÜZEL TARAFINDAN BAKALIM ONLAR BÜYÜYÜP KOCAMAN OLDUKLARINDA ONLARI ÇOK SEVEN NUR YÜZLÜ BİR DERYA HOCALARININ OLDUĞUNU HİÇ UNUTMAYACAKLAR VE SENİ ZİYARETE GELECEKLER. SANA ÖMÜRLERİ BOYUNCA DUA EDİP HEP HATIRLAYACAKLAR.

  EN YÜCE OLANA EMANET OL CANIM ABLAMMMMM.

 • derya says:

  GÜZEL DENİZİM BENİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.NE GÜZEL DE TESELLİ ETMİŞSİN BENİ.HAKLISIN CANIM BEN DE İYİTARAFINDAN BAKMAYA ÇALIŞIYORUM ZATEN.ONLARA DAHA ZOR OLDU BENDEN DİĞER HOCA ABLALARINDAN VE ARKADAŞLARINDAN AYRILMAK.KÜÇÜCÜK YÜREKLERİ ŞİMDİDEN AYRILMAYA ALIŞACAK HAYATIN GERÇEKLERİ BÖYLE
  DENİZİM SEN NE YAPIYORSUN BAYAĞI YOKTUN MERVE ABLANLA ENDİŞELENMEYE BAŞLAMIŞTIK.BEN TATİL BELKİ BİR YERLERE GİTMİŞTİR DİYE DÜŞÜNDÜM AMA OLSUN YİNE DE MERAK ETTİK
  ALLAHA EMANETSİN:)

 • Deniz Cansu says:

  AH BENİM CANIM ABLAM ALLAH SENDEN VE TÜM MÜSLÜMANLARDAN DA RAZI OLSUN. SENİN DE İYİ TARAFINDAN BAKMAYA ÇALIŞTIĞINA SEVİNDİM. BİZ MÜSLÜMANLAR HER ŞEY DE GÜZELİ GÖRMELİYİZ ZATEN DEĞİL Mİ?
  EVET MİNİK YÜREKLERİ ŞİMDİDEN TATTI AYRILIĞI AMA BU ONLARI ŞU YALAN DÜNYADA DAHA GÜÇLÜ KILACAKTIR UMARIM. CANIM ABLAM HAYIR TATİLE GİTMEDİM. NETE FAZLA GİREMEDİĞİM İÇİN SİZE DE YAZAMADIM. SİZİ MERAKLANDIRMIŞIM ANLAŞILAN. İNAN HER FIRSATTA YAZMAYA ÇALİŞIYORUM NUR YÜZLÜ ABLAMMMMM.

 • derya says:

  Dilinden inciler saçmışsın Denizim toplamaya çalışıyorum.haklısın canım benim biz müslümanlara da yakışan bu olur yalnızca.hımm anladım canım iyisin ya bu bize yeter bende zaten çok giremiyorum nete ama gönlüm hep burada sizlerle birlikte atıyor. eminim ki hissediyorsunuzdur gül yüzlüm..

 • Deniz Cansu says:

  AH CANIM ABLAM ÇOK İNCESİN. SEN DE DİĞER ABLALARIM DA BEN DE NETE FAZLA GİREMESEKTE KALBİMİZ HEP BURADA. SİZİ ÖZLÜYORUM. SİZİ ÖZLEMEKTE AYRICA GÜZEL. ÖZLEM, ÖZLENEN KİŞİ EN SEVDİKLERİNDEN OLUNCA DAHA BİR GÜZEL OLUYOR.
  SİZLERİ ÇOK SEV İYORUM ALLAH’A EMANET OLUN.

 • derya says:

  HAYIRLI CUMALAR HEPİNİZE.RABBİM BUGÜN HÜRMETİNE DUALARINIZI KABUL BUYURSUN İNŞAALLAH..
  DENİZCİĞİM NE GÜZEL SÖYLEMİŞSİN NETE FAZLA GİREMESEKTE KALBİMİZ HEP BİR ARADA ÖYLE GÜZEL BİR KARDEŞLİK ÖYKÜSÜ Kİ BU BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ. ASR-I SAADETTE KİNE BENZER BİR DURUM ALDI ÖYLE DEĞİL Mİ?

 • Deniz Cansu says:

  HAYIRLI VUMALAR HEPİNİZEEEEEEE. EVET CANIM ABLAMM BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ ASR-I SAADETTEKİNE BENZİYOR. TIPKI ENSAR VE MUHACİRLER GİBİ KARDEŞLER OLDUK. ONLAR KADAR MÜKEMMEL OLAMASAKTA. BİZ GÖRMEDEN SEVMEYİ RABBİMİZDEN VE HABİBULLAH’TAN ÖĞRENDİK. ENSAR VE MUHACİRLERİ ÖRNEK ALDIK İNŞAALLAH.
  RABBİM BOZMASIN.
   ETTİĞİMİZ TÜM DUALARIN MEVLAMIZIN KATINDA MAKBUL OLMASI DİLEĞİ İLE. DUALARIM HEP SİZLERLE. EN YÜCE OLAN RABBİMİZE EMANET OLUN.

 • Deniz Cansu says:

  KONU KARDEŞLİK OLUNCA İSLAM KARDEŞLİĞİ İLE İLGİLİ AYET VE HADİSLERİ PAYLAŞMAK İSTEDİM.

  Din kardeşliği ile ilgili hadisler
  Allah için sevişen(BİRBİRİNİ SEVEN) iki kardeş buluştukları zaman, biri diğerini yıkayan iki el gibidir Ne zaman iki mümin bir araya gelirse,Allah Teala, birini diğerinden faydalandırır (Hadis-i Şerif)

  Müslüman müslümanın kardeşidir, onu terk ve ihmal etmez (Hadis-i Şerif))

  Sizden biriniz, kendisi icin arzu ettigini kardesi icin de arzu etmedikce iman etmis olamaz
  (Riyazü-s Salihin, 1/1829

  ”Allah’ın kulları arasında bir grup var ki, onlar ne peygamberlerdir ne şehidlerdir Üstelik Kıyamet günü Allah indindeki makamlarının yüceliği sebebiyle peygamberler de, şehidler de onlara gıbta ederler”

  Orada bulunanlar sordu: ”Ey Allah’ın Rasulu! Onlar kim, bize haber ver?”

  ”Onlar aralarında ne kan bağı, ne de birbirlerine bağışladıkları mal olmadığı halde, Allah’ın Ruhu (Kuran) adına birbirlerini sevenlerdir Allah’a yemin ederim, onların yüzleri mutlaka nurdur Onlar bir nur üzeredirler Halk korkarken, onlar korkmazlar Insanlar üzülürken onlar üzülmezler” (Kütüb-ü Sitte, c10, No: 3345)

   Müslüman, müslümanın kardeşidir; ona hıyânet etmez, yalan söylemez ve onu sahipsiz bırakmaz Müslümanın herşeyi; ırzı, malı, kanı müslümana haramdır Takvâ işte burada (kalpte)dir Bir kişiye, müslüman kardeşine hakâret etmesi, kötülük olarak yeter Buhârî, Müslim

  Ey Allah’ın kulları, kardeş olunuz Buhârî, Müslim

   Mü’minin mü’mine bağlılığı, taşları birbirine kenetli duvar gibidir

 • Deniz Cansu says:

  AYETLER

  “Şüphesiz ki müminler kardeştir. O halde iki kardeşinizin arasını bulun.

  ALLAH’tan korkun ki merhamet bulasınız” (Hûcurat 10)

  “Hani siz birbirinizin düşmanları idiniz de O (cc) kalplerinizi ısındırıp birleştirmişti.İşte Onun bu nimeti sayesinde din kardeşleri olmuştunuz.” (Al-i İmran 103)

  “Onlar birbirlerine karşı şefkatli, merhametli ve alçak gönüllüdürler.” (Maide 54)

  “Nefsim kudret elinde olan ALLAH’a yemin ederim ki, İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız. Size yaptığınızda birbirinizi seveceğiniz bir şey göstereyim mi? Aranızda selamı yayınız.” (Müslüm)

  “ALLAH’u Teala buyurdu ki; Benim için birbirlerini sevenlere, benim için oturanlara, benim için birbirlerini ziyaret edenlere ve benim için sadaka verenlere muhabbetim vacip oldu.”
  (Hadisi Kudsi)

  “Müminler birbirini tutan tuğlalardan yapılmış duvar gibidir.” Müslim.

  “Müminlerin birbirlerini sevmelerinde, birbirlerine acımalarında ve birbirlerine şefkatlerindeki misalleri bir uzvu ağrıdığında diğer uzuvları da o ağrıdan müteessir olan bir vûcuttur.” Müslim.

  “Müminler gözü ağrıyınca her yeri başı ağrıyıncada her tarafı ağrayan bir insan gibidirler.” (Müslim)

  “Ey ALLAH’ın kulları kardeş olun. Müslüman Müslüman’ın kardeşidir.Ona zülüm etmez. Ondan yardım elini çekmez ve onu küçük görmez. Takva işte buradadır.Kişiye şer olarak Müslüman kardeşini hakir ve küçük görmesi yeter.” (Müslüm)

  “Şu üç şey kimde varsa O imanın tadını almıştır.ALLAH ve Resûlu’nu her şeyden daha çok sevmek,sevdiğini (kardeşini) ALLAH için sevmek ve ateşe atılmaktan korktuğu gibi ALLAH kendisini kurtardıktan sonra tekrar küfre dönmekten de öylece korkmak.” (Buhari-Müslüm.)

  “Kendisi için sevdiğini kardeşi içinde sevmedikçe tam iman etmiş olamaz.(Buhari, Müslüm)

  “Birbirini seven iki kişinin en üstünü arkadaşını en çok sevendir.”(Buhari)

  “Mümin Kardeşinin aynasıdır. Mümin müminin kardeşidir. Onun malını korur ve onu kollar.”(Buhari)

  “Kişi kardeşine zalimde olsa mazlumda olsa yardım etsin.Zalim ise ona engel olsun. Bu ona bir yardımdır. Mazlum ise ona yardım etsin.”(müslim)

  “Kabul olunması açısından duaların en süratlisi insanın başka birine onun arkasından yaptığı duadır.”(Buhari)

 • merve says:

  Selamün aleyküm ablacım, kardeşlerim görüşmeyeli nasılsınız sizleri çok özledim.ablacım yeni evine inşaallah tez zamanda yerleşirsin.
  Deryam canım kardeşim doğum günün kutlu olsun sağlıklı sıhhatli hayırlı nice güzel yaşlara inşaallah ben hala muğladayım arkadaşımın telefonundan yazıyorum inşaallah tekrardan görüşürüz bu arada çanakkale şehitlerimizi anma günü malum Rabbim vatan uğruna canını feda eden atalarımıza rahmet eylesin.sizleri çok seviyorum Allaha emanet olun.Selamün aleyküm ablacım, kardeşlerim
  görüşmeyeli nasılsınız sizleri çok
  özledim.ablacım yeni evine inşaallah tez
  zamanda yerleşirsin.
  Deryam canım kardeşim doğum günün
  kutlu olsun sağlıklı sıhhatli hayırlı nice güzel
  yaşlara inşaallah ben hala muğladayım
  arkadaşımın telefonundan yazıyorum
  inşaallah tekrardan görüşürüz bu arada
  çanakkale şehitlerimizi anma günü malum

 • Deniz Cansu says:

  VE ALEYKUM SELAM. HOŞGELDİN MERVE ABLAM. HAMD OLSUN İYİYİM ABLAM. SEN NASILSIN GÖRÜŞMEYELİ.
   18 MART DOĞUM GÜNÜNMÜŞ GALİBA DERYA ABLAM KUTLU OLSUN. RABBİM HAYIRLI SENELER GEÇİRMENİ NASİP ETSİN. İNŞAALLAH.

 • derya says:

  Mervem canım ya çok teşekkür ederim kardeşim benim için ne zahmetlere katlanmışsın. inan bana o kadar çok mutlu oldum ki doğum günümü kutlamana ne diyeceğimi bilemiyorum şu an cansın vallahi seni çok seviyorum
  denizciğim evet benim doğum günüm 18 mart merve her sene faceden kutlardı bu sene de unutmamış sağ olsun çoktşk ederim denizim Allah hepinizden razı olsun 🙂

 • Deniz Cansu says:

  ÇOK ANLAMLI BİR GÜNDE DOĞMUŞSUN ABLAM 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ AYNI ZAMANDA. TÜLİN ABLAM DA İSTANBUL’UN FETH TARİHİNDE DOĞMUŞ. UNUTMAMAK İÇİN NE GÜZEL TARİHLER.
  ALLAH(C.C) SENDEN VE HEPİMİZDEN RAZI OLSUN.

 • derya says:

  Hayırlı cumlar yumak ailesi. Nasılsınız. Sizleri çok özlüyorum.Ama bu aralar canım çok sıkkın hiç bir şey yapmak gelmiyor içimden.Tam anlamıyla içime kapanık bir insan olup çıktım.Biliyorum merak edeceksiniz ne olduğunu.Ama inanın tamamen benimle ilgili çok daraldım.Denizim ablalarım krdeşlerim sizden benim için dua etmenizi istesem beni kırmayacağınızı umut ediyorum. lütfen günahsız bir ağızla edilen dualar makbuldur inşaALLAH.BENİM ŞU İİMİN HLOLMASI İÇİN DUA TEMENNİ EDİYORUM SİZDEN.
  DENİZİM EVET CANIM ÇANAKKALE ZAFERİNDE DOĞMUŞUM TÜLİN ABLAMDA FETİH GÜNÜ ÇOK ÖZEL GÜNLER SEN NE ZAMAN CANIM ONA GÖRE BİLELİM KURU KURUYA DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLARIZ EN AZINDAN BAŞKA BİR ŞEY ELİMİZDEN GELMEZ 🙂
  ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN. O’na emanetsiniz 🙂

 • Deniz Cansu says:

  HAMD OLSUN İYİYİM DERYA ABLAMMMMM.
  DERYA ABLAM TABİİ DUA EDERİM SENİN İÇİN. ZATEN HEP SİZLERLE DUALARIM. AMA BU HALİN İÇİN AYRICA DUA DA EDERİM İNŞAALLAH. HER NE İSE SENİ ÜZEN DÜNYALIKSA BOŞVER GİTSİN DEĞMEZ DÜNYA GİBİ FANİDİR O SIKINTI DA AMA RABBANİ BİR SIKINTI İSE O ZAMAN SIKILMAKTA HAKLISINDIR. CANIM ABLAM TABİ SÖYLEMESİ KOLAY BOŞVER GİTSİN DİYE. AMA İNANIYORUM Kİ GEREĞİNİ YAPTIKTAN SONRA YÜCE RAHMAN’A TEVEKKÜL ETTİKTEN SONRA AŞILAMAYACAK SIKINTI YOKTUR. BİR DE BAKMIŞSIN Kİ SIKINTILARIN BİRİVERMİŞ RABBİM SANA FETTAH İSMİ İLE YENİ KAPILAR AÇMIŞ O ZAMAN KENDİNE GÜLERSİN BEN NİYE BU KADAR ÜZÜLMÜŞÜM DİYE. RABBİM TÜM SIKINTILARINI GİDERİP FETTAH İSMİ İLE SANA HAYIRLI KAPILAR AÇSIN. SELAM İSMİ İLE ESENLİK VERSİN. (AMİN)

   SANA ŞU SUREYİ VE DUAYI OKUMANI ÖNERİRİM DERYA ABLAM RABBİMİN İZNİ İLE SIKINTILARINDAN KURTULURSUN İNŞAALLAH..

  İnşirah Suresi..

  Bismillahirrahmanirrahim,

  Elemneşrahleke sadrek. Ve adağna anke vizrek, ellezi engada zahrek. Ve refağna leke zikrek. Feinne maal usri yüsran. Inne maal üsri yüsra feiza ferağte fensab ve ila rabbike ferğab.

  Meali
  1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
  2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
  3.Ki o, senin belini bükmüştü;
  4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
  5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
  6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
  7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
  8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

  İnşirah Duası

  Ey Yalnızların, Kendi Başına Kalmışların Arkadaşı,
  Ey Mutsuzluğa Düşmüşlerin Yardımcısı,
  Ey Yoksulların Zenginliği,
  Ey Zayıfların Gücü,
  Ey Fakirlerin Hazinesi,
  Gariplerin sığınağı,
  Ey Tek Güç Ve Kudret Sahibi,
  Ey İhsanıyla Tanınan Keremi Sonsuz Rabbim,
  Efendimiz Ve Yakınları Hürmetine Sıkıntılarımı Gider.

  Ey Rabbim
  Sen Sıkıntılarıma Karşı Hazırlığım,
  Musibetim Anımda Ümidim,
  Yalnızlığımda Arkadaşımsın
  Gurbetimde Dostum,
  Kederli Anımda Beni Ferahlatansın.
  İhtiyacım Anında Yardımıma Koşan,
  Zor Anlarımda Sığınağımsın.
  Beni Korkuların Karanlığından Kurtaran Aydınlığımsın.
  Ey Rabbim Sen Şaşkınlığımda Bana Yol Gösterensin
  Biliyorum Rabbim Sen Günahlarımı Bağışlayan
  Ayıplarımı Örten, Sıkıntılarımdan Kurtaran
  Kalbimi Sevginle Süsleyensin.
  Sen Kalbimin Hem Tabibi Hem Sevgilisisin.
  Sen Ki Şaşkınlara Yol Gösteriri
  Muhtaçlara Yardım Eder
  Korunmak İsteyenleri Korursun.

  ALLAH’ım , Ben Senin Kulunum
  Kulunun Çocuğuyum.
  Görüyorsun ki Rabbim Sıkıntılıyım.
  Bildirdiğin Ve Gizlediğin Tüm İsimlerini
  Ve Kur-An’ı Kerim’i Kalbimin Baharı
  Gönlümün Nuru , Sıkıntılarımın İlacı Yap.
  Ruhum Susamış Suya , Kalbim özler seni
  Gözlerimi Senin Sevdiğin Şeylere Çevirdim
  Kulaklarımı Seni Çağıranın Ülkesine Bıraktım
  Ve Susayan Bir Toprak Gibi Bitkin Kaldım
  Kalbimi Senin Yoluna Koydum
  Ve Ellerimi Senin Dergahına Açtım
  Bundan Sonra Da Sana Gelecek
  Senden İsteyeceğim
  Güneş Ve Ay Senin Nurundan Almış Nasibini
  Güneş Senin Sevginden Böyle Ateş
  Ay Böylesine Mahzun
  Irmaklar Senin Hasretinden Böyle Çağlar
  Deniz Bu Ayrılıktan Böyle Deli Böyle Dalgalı
  Hep Hüzünlü Hep Ağlamaklı
  Kuşların Ümidi Sen
  Bitkilerin neşesi
  Çiçeklerin Rengi Sen
  Ve İnsanların Hiç Bitmeyen Duası Sen
  Mevla’m Bizi Biran Olsun terk etme
  Sevgin İçimizde Hep Uyanık Kalsın
  Yolun Rasul’ün Yolu Olunca Ondan Başka Kime Bel Bağlayayım
  Rabbim ALLAH’tır Benim
  Nurum Ve Kurtuluşum Ondan Gelecek
  Öyleyse o’nu Bırakıp Kime Gideyim
  Günahla Örtülmüş Varlığım İçinde
  Bir o’nun Özlemidir Beni Yaşatan
  Şefaatim o’nun Dilindeyken
  o’nu Bırakıp Kimi Dinleyeyim
  Mevla’m
  Beni Kendine Dost Seçinceye Kadar Yaşat
  Ve Aşkınla Yandığım Biranda Al Canımı
  Al Ki… Ölüm!!! Aşkımın Adı Olsun.

  Ey Rabbim, Ben Ki Günahı Sevabından Çok
  Aklı Dünyaya Takılmış
  Kalbi Fani Şeylere Anmış Bir Zavallıyım
  Ama Sen Öyle Nur Öyle Rahmansın
  Öyle Güzelsin Ki
  Ne Olur Rabbim Senden Uzak Kalan
  Şu Kulunu Kendine Yakınlaştır
  İmanınla Dirilt.
  Ey Sevdiklerini Sevindirmekten Hoşlanan Rabbim
  Sana Açılan Ellerimi Geri Çevirme
  Kalbime Aşkınla Tecelli Et Ki
  Senden Başka Hiçbir şey Kalmasın O Kalpte
  Senden Başka Hiçbir şeyi Olmayacak Kadar Zengin Eyle Beni
  Her şey de Seni Anmayı
  Her şey de Seni Görmeyi Nasip Eyle.
  Bana İsimlerinle Güç Ver Ey Rabbim
  O İsimlerin Ki Kalplerin Nuru
  Hiçbir şeyi Olmayanların gururudur.
  Ey Rabbim Bize İsimlerinin Hakikatini Göster.
  Bizi Sensiz Bir An Bile Yaşatma.

  ALLAH’ım SANA MERYEM İN TEMİZLİĞİ İLE GELMEK İSTİYORUM
  Günahlarla Kirlenmeme İzin Verme.
  Sana Musa’nın Duası İle Geliyorum
  Şeytana Uymam İçin Peşimden Koşanlardan Beni Kurtar.
  İsmail’in Tevekkülü İle Boynumu Büküyorum.
  Beni Ve Soyumu Sana Kul Olarak Yaşat.
  Sana İsa’nın Ruhu İle Geliyorum.
  Beni Katına Almanı Diliyorum.
  Sana Yunus’un Duası İle Yalvarıyorum.
  Beni Yutan Nefsimin Karanlıklarından Kurtarmanı Bekliyorum.
  Rabbim, Sana Yusuf’un Gömleği İle Geliyorum.
  Beni Düştüğüm Ümitsizlik Kuyusundan Çıkarmanı Diliyorum.
  Sana Muhammed Mustafa’nın Kulluğu İle Geliyorum.
  Beni Miraca Çıkarmanı Bütün Sıkıntılarımı Gidermeni Diliyorum…Amin.

 • derya says:

  Denizciğim Allah senden razı olsun çok tşk ederim birtanem.beni kırmayıp bana dua etmişsin Rabbim senin de ne duan varsa makbul eylesin inşallah.denizim aslında ne yazık ki dünyalık bir sıkıntı ilk defa sana anlatıyorum. beni anlayacağını bildiğim için. çok güzel bir duaymış daha önceden içinde ki bir kaç mısrayı okumuştum tamamını senden dinlemek ne hoş Allah senden her iki cihanda razı olsun kardeşim ALLAH’a emanetsin 😀

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLAMMMMMMM. BİZ KARDEŞİZ. BİR VÜCUT GİBİ OLDUĞUMUZU ALEMLERİN EFENDİSİ SÖYLÜYOR. SENİN YA DA BAŞKA BİR MÜ’MİNİN SIKINTISI OLSA BENİM YÜREĞİM YANAR BİLİYORUM TÜM MÜSLÜMANLAR BÖYLEDİR.. SENİN İÇİN VE DİĞER ABLALARIM İÇİN HEP DUA EDİYORUM. İNŞAALLAH RABBİM SIKINTINI GİDERİR. SEN DUALARINDA ISRARCI OL ABLAM. İNŞAALLAH DÜNYA GİBİ DÜNYALIK SIKINTI DA FANİDİR. İNŞİRAH SURESİNİ DE OKUMAYI İHMAL ETME. KALBİM DUAM HEP SENİNLE BUNU HİÇ UNUTMA OLUR MU? SENİ ÇOK SEVİYORUM CANIM ABLAM.

 • derya says:

  ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BEREKATÜHÜ
  TÜLİN ABLAM DENİZİM MERVEM MEDİNEM VE DİĞER ABLA VE KARDEŞLERİM… BİLİDİĞİNİZ ÜZRE KUTLU DOĞUM HAFTALARI İÇERSİNDEYİZ. İSTANBULDA BU DOĞUMA DAİR BİR ÇOK ORGANİZASYONLAR DÜZENLENİYOR. BENDE BİR KAÇINA KATILDIM. VEDEDİMKİ KENDİ KENDİME KEŞKE BİZLER EFENDİMİZİ YALNIZ ONUN DOĞDUĞU GÜNLERDE DEĞİL DE YILIN TÜM ZAMANLARINDA ONU ANABİLSEK. ONA LAYIK OLABİLSEK . O İKİ CİHAN SERVERİNE… HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUYOR ETKİNLİKLER NASI GÜZEL NASI GÜZEL. ANLATAMAM…ONU ANLATAN HER SÖZ HER HAREKET SANKİ İNSANI ASRI SAADETTEYMİŞÇESİNE BİR NURA GARK EDİYOR.
  DENİZİM ABLAM MERVEM İÇİMDEN KEŞKE SİZDE BURADA OLSAYDINIZ DA HEP BİRLİKTE GİTSEYDİK DİYE GEÇMEDİ DEĞİL HANİ İÇİMDEN…
  SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM…. İYİ Kİ VARSINIZ….CANSINIZ….

 • Deniz Cansu says:

   VE ALEYKUM SELAM VE RAHMETULLAHİ VE BEREKATüh ablacığım. ah derya ablam ANKARA ARENA VE ATATÜRK SPOR SALONUNDA DA ÇOK GÜZEL ETKİNLİKLER OLDU. AMA MAALESEF GİDEMEDİM. SADECE TV DEN SEYRETMEKLE YETİNDİK. SENİN DE SÖYLEDİĞİN GİBİ O EFENDİLER EFENDİSİNİ ANLATAN HER SÖZ ÇOK GÜZEL. KEŞKE BİZ DE ORADA OLSAYDIKTA BERABER GİRSEYDİK. AMA OLSUN EFENDİMİZ BİZİM BULUŞMA NOKTAMIZ ONU ANDIĞIMIZ AN BİZ ASLINDA BİRARAYA GELİYORUZ. BEN BÖYLE HİSSEDİYORUM.
  AH KEŞKE O EFENDİLER EFENDİSİ S.A.V E LAYIK OLABİLSEK ONA ÜMMET OLABİLSEK. TÜM MÜSLÜMANLAR BUNU İSTİYORDUR BİLİYORUM O NA LAYIK ÜMMET OLABİLMEYİ KİM İSTEMEZ. AMA HANGİMİZ ONA LAYIK OLMAK İÇİN  ÇABA SARFEDİYORUZ? YA DA ÇABA SARFEDENE NE GÖZLE BAKILIYOR? AH EFENDİM ŞU AHİR ZAMANI BİR GÖRSE. NE HİSSEDER NASIL ÜZÜLÜR ÜMMETİNİN HALİNE KİM BİLİR. İSLAM’IN BİNDE BİRİNİ BİLE YAŞAYAMYAN BİZLER MUHAMMED  KAPISININ DİLENCİSİ BİZLER ONUN ŞEFAATINA İNŞAALLAH NAİL OLURUZ.
  ondan bahsetmişken bir naat okumadan olmaz değil mi.

  Habibullah’ı sevmek
  Hz. Amine gibi
  son nefesinde elinden şevkatle tutup
  seslenmişti ona
  ey dehşetli ölüm okundan
  ALLAH’IN yardım ve ihsanıyla
  yüz deve karşılığında kurtulan zatın oğlu
  ALLAH seni aziz ve devamlı kılsın
  eğer rüyada gördüklerim doğruysa
  sen celal ve ikram sahibi olan ALLAH tarafından
  Ademoğlullarına peygamber gönderileceksin
  Sen ceddin İbrahim’in teslimiyet ve dinini tamamlamak için gönderileceksin
  ALLAH seni putlardan koruyacak ve alıkoyacaktır.
  her yaşayan ölür her yeni eskir
  evet bende öleceğim
  fakat ismim ebedi olarak yad edilecektir
  çünkü tertemiz bir evlat doğurmuş
  arkamda hayırlı bir yad edici bırakmış bulunuyorum
  ve huzurla kapanan anne gözleri
  ve acıyla ıslanan minik gözbebekleri
  seneler sonra
  bir sefer dönüşünde
  Ebva’dan geçerken
  aziz ve muhterem annesinin kabrini ziyaret ediyor ve ağlıyordu
  onun ağladığını görünce sahabede ağlamaya başladı
  ve gözyaşlarının sebebini söyledi
  annemin bana şevkat ve merhametini hatırladım

  Habibullah’ı sevmek Necaşi gibi
  Habeşistan’a hicret eden Mekkeli müslümanları dinleyince
  kendini tutamadı
  sizi ve yanından geldiğiniz Zat’ı tebrik ederim ki
  o Allah’ın Rasulüdür
  zaten biz O’nun vasıflarını kitabımız olan İncil’de okumuştuk
  O peygamberi Meryem oğlu İsa’da insanlığa müjdelemişti
  Allah’a yemin olsun ki
  eğer O benim ülkemde bulunmuş olsaydı
  ayakkabılarını taşır ayaklarını yıkardım

  Rasulallah’ı sevmek Varaka bin Nevfel gibi
  duyunca Hira Nur Dağındaki geceyi

  ihtiyar bir haykırışa döndü kelimeler
  Kuddüs, Kuddüs
  bu gördüğün melek Yüce Allah’ın Musa Peygambere gönderdiği
  Ruhul Kudüs’tür Namusu Ekberdir
  sen ise bu ümmetin peygamberisin
  ahh ne olurdu yeni dine halkı çağırdığın günlerde
  bende genç olsaydım
  kavmin seni yurdundan çıkaracakları zaman sağ olsaydım
  eğer senin davet gününe yetişirsem bütün gücümle sana yardım edicem
  O yetişemedi davet gününe ama yetişenler vardı
  çekirdekten filize daldan meyveye doğru yetişenler vardı

  Ashab vardı

  Habibullah’ı sevmek
  Ashab-ı Güzin gibi
  ama hangi birini örneklesin zaman
  Ehli Beyt’i mi, Aşere-i Mübeşşere’yi mi, Ensar’ı mı, Muhacir”i mi?
  Ashab-ı Güzine örnek Ammar bin Yasir olsun
  babası ve annesi islamın ilk şehitleri
  Ammar bin Yasir’e islama girdi diye
  çöl güneşinin altında demirden bir gömlek giydiriliyor
  o kavurucu sıcaktan ilikleri eriyor
  bir başka işkence
  ateşle dağlanıyor Ammar küfre zorlanıyor
  ve Ammar bu azaptan gözünü açınca
  Efendimiz’in yanında buluyor kendini
  işkencenin her türlüsünü tattık Ya Rasulallah diyor
  önce Peygamber duası “Allah’ım Ammar ailesinden hiç kimseye
  Cehennem azabını tattırma.”
  sonra Peygamber müjdesi “Ey Ammar sen bu işkencelerle ölmicek
  uzun bir müddet yaşıcaksın. Senin ölümün
  azgın bir topluluğun eliyle olcak”

  sevmek Habibullah’ı
  Ashab-ı Güzin gibi ……………………………………………………………….

  DURSUN ALİ ERZİNCANLI

 • derya says:

  ahh denizim yine küllerimden doğdum bu sözlerinle… ne kadar da doğru söyledin.. biz aciz ümmet onu anlamakta ne kadar zayıfız.. onun o kutlu nefesinden dökülen sözlerini anlamakta yaşamakta ne kadar da gevşeklik gösteriyoruz.. ama içimi rahatlatan bir şey var ki : o da biz onu çok seviyoruz tek tesellim…
  evet cnm bizler onun köprüsünde elele verdik ilerliyoruz. varsın bedenler yanyana olmasın. gönüller bir olduktan sonra… ALLAH SENDEN RAZI OLSUN GÜLÜM… BU NAATİDE ÇOK SEVERİM YAAAAAAAAAA :9

 • Deniz Cansu says:

  canım DERYA ABLAM BENİM DE TEK TESELLİM EFENDİLER EFENDİSİNİ ÇOK SEVMİŞ OLMAMIZDIR. İNŞAALLAH O’NA OLAN SEVGİMİZ BİZİ EFENDİMİZ’İN (SAV) ŞEFAATINA NAİL OLMAMIZA VESİLE OLUR. HEP BİRLİKTE OLMAK DİLEĞİ İLE. EN YÜCE OLANA EMANET OL CANM ABLAM. DUALARDA BULUŞMAK ÜZERE… ( BEN DE BU NAATI ÇOK SEVERİM.)  RABBİM SENDEN DE RAZI OLSUN ABLACIĞIM. ESSELAMUN ALEYKUM.

 • derya says:

  VE ALEYKÜMSELAM CANIM DENİZ’İM. AMİN DİYORUM İNCİ SAÇAN DUALARINA.RABBİM BİZLERİ KENDİNDEN RIZASINDAN VE RASULUNDEN AYIRMASIN!… SENDE ALLAH’A EMANET OL TATLIM…MADEM SEVİYORSUN BU NAATİ DERYA ABLANDAN BİR HEDİYE OLARAK KABUL ET. HOŞÇAKAL

 • Deniz Cansu says:

  ALLAH RAZI OLSUN CANIM ABLA. BEN DE SANA ADIN GEÇER NAATNI ARMAĞAN EDİYORUM.

  Dursun Ali Erzincanlı – Adın Geçer

  Allahın Adıyla Rahman Ve Rahim Olan
  Onun adıyla isimler unutulur
  İsimler unutulur Unutturur Yaradan Adın Geçer
  Kalbe Nur Gönle Safa
  Eşşrefil Vera Seyyidina Hazreti Muhammet Mustafa
  Adın geçer
  Ebabil çığlığı vurur dağlarına
  Ve gölgesi toprağına düşer
  Toprak Sensiz karanlıktır mekke sensiz karanlık
  Karanlıkta duyulan kürek sesleri
  Karanlıkta açılan karanlık çukurlar
  Karanlıkta bir kız çocuğunun anne diyen feryadı
  Kranlıkta Bir kız cocugunun toprağa gömülen adı
  Çukurun Yani Başında terlik belliki digeri ayağındaydı
  Ve çukura bir yıldızın ışığı düşer
  bu yıldız yazar gökyüzüne adını
  Gökyüzüne sürünce cebrail kanadını
  Rengarenk melekler iner semadan
  Bir melek seslenir maberadan
  Alemlere kutlu doğum haberini yayın müjde vermedik bir varlık bırakmayın
  Ve ey medayin şefi titreyerek uyan
  İstahrabatta yanan eteşlere sön emri verilsin
  Ey Kabedeki putlar yüzünüzü toprağa gömün
  Ey toprak sahabe gölünün suyunu çek
  Ey yer altı suları çıkın ve semaveyi doldurun
  Ve durun durun sessiz olun
  Bakın yıldızlar yaklaşıyor
  Salkım salkım yıldızlar yaklaşıyor
  Annesinin yüzüne işte gözleri gözlerinde simsiyah nur denizi gözlerine
  Doya doya bakıyor hazreti Amine
  Her asra uzanacak ellerinden öpüyor
  Arşa reyhan kokusu salan o minik nefesini kokluyor
  Cennet kokuları sarıyor gökleri ve yeri
  Nurdan ayaklarını okşuyor annesinin eli
  Ve eğiliyor kulağına ismini fısıldıyor
  Muhammet Muhammedim
  Adın Geçer
  Beni bekliyordun beş süt kardeşten birisin
  Hevazin sofrasında
  Halimenin evinde şeref misafirisin
  Adın geçer
  Anasız kalırsın şehirlerin arasında bir elinden deden tutar
  Diğerinden ebu talip
  Seni büyütmek fatımaya nasipmiş
  Şefkat kanatlarını yerlere serip saçlarını toplamak
  Bir anne gibi saçlarını taramak ona nasipmiş,
  Adın geçer
  Haticenin kalbinde en sevgili yar
  Haticenin evinde hazırlık başlar
  Önce sadık rüyalar gece ne görürsen gündüz onunla şekillenir
  Ve ardından geçince yanından
  Ağaç yapraklarından sana selamlar gelir
  Sen herşeye aşinasın herşey aşina sana
  Ruhul kudüs inecek bugece nur dağına
  Ağır bir yük binecek geniş omuzlarına
  Adın geçer
  Vahyin arafesinde nur dağının zirvesinde
  Dünyayı teşrif buyurduğun gibi yine pazartesinde
  Adın geçer
  Hirayı vahyin kokusu sarar nur yağar nur dağına
  Mübarek ayağına sabahın serinliği vurur
  Ardından nurdan bir anafor kaplar hirayı
  Ve insan suretinde cebrail karşında durur
  Oku sen okuma bilmezsin efendim doğru
  Ancak sen oku ki okuma bilenleri hepsi susacak
  Allah seninle konuşucak
  Oku yaradan rabbinin adıyla oku
  O insanı bir kan pıhtısından yarattı
  Oku senin Rabbin kalamele yazmayı bilmeden
  İnsana bilmediğini öğreten bol kerem ve ihsan sahibidir
  İşte nur dağının Zirvesinden Eteklerine doğru inen son peygamber
  İnsanlığın kurtuluşu inen bu nurda
  Semada yıldızlar mekkede dağlar el bağlamış huzurda
  Sevinin ey insanlar
  Bu inen baştacımız ,övüncümüz ilacımız
  Bu inen iki dünya servetimiz sevincimiz , acımız
  Bu inen nur denizi verlığın en şereflisi
  İbrahim milletinin biricik seyyididir o
  Savaşların bileği bükülmemiş yiğididir o
  Şanını Anlatmaya kelimelerin yok sonu
  Çünkü onsekizbin alem onu Muhammet Mustafa diye tanır
  Adın geçer
  Yirmiüç yıl Süren ilahi davet
  Alevden bir şehirdir mekkeyi mükerreme
  Girdiğin kalbi ateşe vermek ister
  Sonra hicret bir serinlik
  Ana kucağı gibidir medineyi münevvere
  Nazarınla büyür yesribin çocukları
  Nazarınla taşları elmasa çevirirsin
  Gökyüzünden ayet yağar cibril yağmurlarıyla
  kalbine inenleri İnsanlığa veririsin
  Ve sonkez Açılır semanın kapıları
  Sonkez vahyi getirir cibrili emin sana
  Sen hüzün peygamberisin ama bu son ayette daha bir hüzünlü sesin
  Demekki gidiceksin efendim
  Gidiceksin sen medine yetim fatıma yetim kalacak
  Cebrail kapını son kez çalacak
  Yanında ölüm meleği azrail girmiyecek huzura sen izin verene dek
  Ne senden önce kimseden izin istedi nede senden sonra isteyecek
  Demekki gidiceksin efendim
  Matem şehri olacak medine kimse inanmayacak gittiğine
  Taki sabah ezanını okurken bilal mübarek ismine sıra gelince
  Ve bilalin sesi titreyince işte o an sensizlik kıyameti kopacak
  Yıldızlara benzettiğin ashabın birbir düşücek toprağa
  Ve ehlibeytin yüreği param parça olmuş gibi
  İşte fatıma zelzeleye tutulmuş bir dağ gibi Fatıma
  Hazreti Aliye bakıcak ama bu bakış başka
  Ey hasanın babsı diyecek
  Resulullahı toprağa gömüp dönmeye kalbin nasıl dayanır
  Onun üzerine toprak saçmaya gönlün nasıl razı oldu
  Oysa o rahmet ve merhamet peygamberi
  Fatıma zelzeleye tutulmuş bir dağ gibiydi
  Ve adın geçer
  Her asır adını hatırlatır müjdelediğin kardeşlerin gelir sonra
  Abdulkadir geylaniler Şah-ı Nakşibendiler ,İmamı rabbaniler
  Adını ezberlettiler
  Aşkını kalplere nakş ettiler
  Şah-ı haznevinin bahçesinde nurundan bir güneş doğdu
  Ve aydınlattı anadoluyu o güneşten güneşler doğdu
  Söndürmesin Allah
  Şimdi ne güzel güneş var semamızda Elhamdülillah
  Adın Geçer
  Bilalin bıraktığı yerden sayısız minareden ezanların yükselir
  Susturmasın Allah ondört asrın ardından cıkıpta vatanından
  Yeryüzüne yayılan Peygamber çiçekleri
  Musat bin umeyr gibi uhud kokan elleri
  Sevgini insanlığın kalbine merhem diye sürüyor
  Onlar toprağın her karışında adın geçsin diye yürüyor
  Durdurmasın Allah
  Ve gün biter saat biter vakit gelir görmez olur gözler kulaklar duymaz olur
  Diller tutulur dünyalık felakette biter saadette
  Ama Efendim inşallah son nefeste Kelime-i Şehadette Adın gecer
  Allahın Adıyla Rahman ve Rahim olan Onun Adıyla isimler unutulur
  Unutturur yaradan adın geçer

  Kalbe Nur Gönle Sefa Eşrefil Vera
  hazreti Seyyidina Muhammedinil Mustafa

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş