PostHeaderIcon BU GECE HIDRELLEZ…BUGÜN OĞLUŞUMUN DOĞUM GÜNÜ…

HDRELL2 BU GECE HIDRELLEZ...BUGÜN OĞLUŞUMUN DOĞUM GÜNÜ...

Onbeş yıl önce ,hamileliğimin son günlerinde iken bir rüya görmüştüm.Penceremin önünde Koskocaman bir dolunay,üzerinde değişen insan suretleri.Bir ses,”o bir dolunay değil,hızır yıldızı”dedi. Annem kardeşimin doğumu öncesinde bir ayın yarılıp içine girdiğini görmüş.Bir oğlun olacak demişler. Ben de bir oğlum olacağını biliyordum.Hıdrellez günü doğacak herkalde dedim.Oğluşum hıdrellez günü doğdu.Gece tansiyonumu ölçmeye gelen Hemşire bana “siz son hastamsınız,sizden sonra çıkıp bir gül ağacı arayacağım “demişti.

h BU GECE HIDRELLEZ...BUGÜN OĞLUŞUMUN DOĞUM GÜNÜ...

Bu gece Hıdrellez…Geçen sene bende bir ev çizip ,Yüce Allah’a dualar edip,bir ağacın altına gömmüştüm. Eşim de bir işyeri çizmişti. Sonra boyamıştık resimlerimizi. Belki bir hurafe, belki bir gelenek,belki batıl inanç. Bildiğim bir şey varsa, Yüce Allahtan bir kez de Hızır ve İlyas A.S.ın hatrına istemiştim gönlümdekileri. Bu gece böyle yaptım diye olmayacaktı,biliyordum ama herşeyin elinde olan Allah’a bir gece daha dua ettim sevdiği kulların hatrına. Sonraki gecelerde de dua ettim,hayırlısı ile bir evim olsun diye. Çok şükür eşim 1 Hazitanda işyerine kavuştu, ben de 17 aralıkta evime.
Bu gece bir şey çizmedim. Bu geçe teşekkürlerimi gönderiyorum Yüce Allaha .Bir kez daha…sevdiği kullarının hatrına…Çünkü Rabbime bana verdikleri için ne kadar şükretsem az.

16 BU GECE HIDRELLEZ...BUGÜN OĞLUŞUMUN DOĞUM GÜNÜ...

9417hidrellez bayrami BU GECE HIDRELLEZ...BUGÜN OĞLUŞUMUN DOĞUM GÜNÜ...

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş