PostHeaderIcon 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun….

10389182 10205113071936189 2619841190038896679 n 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun....

Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet ile ilgili sözleri

“Cumhuriyet, düşünce serbestliği taraftarıdır spotify to your data. Samimî ve haklı olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Her görüş bizce saygıya değerdir. Yalnız, karşı çıkanlarımızın insaflı olması gerekir” movies amazon pc. 1923

“Cumhuriyetimiz, öyle sanıldığı gibi zayıf değildir. Cumhuriyet emeksiz de kazanılmış değildir.” 1923 (Atatürk’ün S.D.III, s.71)

“Cumhuriyet, imkân demektir text now downloaden. Cumhuriyet, yalnızca adıyla bile birey özgürlüğünü aşılayan sihirli bir aşıdır. Görülecektir ki, cumhuriyet imkânları olan her memleket, özgürlük davasında er geç başarılı olacaktır. Cumhuriyet, kendisine bağlı olanları en ileri aşamalara götüren imkânları verir. Bağımsızlık ve özgürlüğüne sahip olan milletler, ilerleme yolunda imkânlara sahip demektirler. O halde cumhuriyet, her alanda ilerlemenin de en belirgin teminatıdır. Cumhuriyeti bu anlamıyla ve bu kapsamıyla anlamak gerekir.” (Atatürk’ten B.H., s.45)

“Türk milletinin karakterine ve âdetlerine en uygun olan yönetim, cumhuriyet yönetimidir.” 1924 (Atatürk’ün S.D. III, s. 74)

“Cumhuriyet, ahlaksal erdeme dayanan bir yönetimdir. Cumhuriyet erdemdir.” 1925

“Cumhuriyet, Türk milletinin refah ve yükselmesi yolunda yüzyılların görmediği başarılara erişti. Milletin eğilimlerini ve gereksinimlerini bularak ve öğrenerek onun refah ve gelişme gereklerini gerçekleştirmekte cumhuriyetin az zamanda elde ettiği sonuçlar, cumhuriyet yönetiminin milletimize hazırladığı geleceğin daha ne kadar parlak olduğunu tahmin ettirmeye yeterlidir. Asla şüphe yoktur ki, cumhuriyetin gelecek evlâtları, bizden daha çok refaha erişmiş ve mutlu olacaklardır.” 1927 (Atatürk’ün T.T.B. IV, s.435)

“Cumhuriyetin milletin kalbinde kök saldığını görmek biricik emelimdir.” 1930 (Fethi Okyar, S.C.F.N.K., s.70)

“Cumhuriyet yolunda kararlılık ve başarı ile yürüyeceğiz.” 1930 (Fethi Okyar, S.C.F.N.K., s.73)

“Demokrasi ilkesinin en çağdaş ve mantıkî uygulamasını sağlayan hükümet şekli, cumhuriyettir.” 1930 (Afet İnan, M.B. ve M.K. Atatürk’ün El Yazılan, s.410-411)

“Çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir.” (Gazinin N.A.V., Muhit Mec., Sene: 3, No: 32, 1931, s.7-8)

“Cumhuriyet, yeni ve sağlam esaslarıyla, Türk milletini güvenli ve sağlam bir gelecek yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik bakımından, büsbütün yeni bir yaşamın müjdecisi olmuştur.” 1936 (Atatürk’ün S.D. I, s. 372)

“Memnuniyetle görmekteyiz ki cumhuriyet rejimi, yurdumuzda huzur ve rahatın en iyi yerleşmesini sağlamış bulunuyor. Vatandaşlar ve bu yurtta oturanlar, cumhuriyet yasalarının eşit şartları altında kendileri için hazırlanan özgürlük, refah ve mutluluk imkânlarından en üst derecede yararlanmaktadırlar.” 1937 (Atatürk’ün S.D.I, s.377)

Başka söze gerek var mı???

http://www.29ekimsiirleri.com/yazi-1450-mustafa-kemal-ataturk-un-cumhuriyet-ile-ilgili-sozleri.html

5 Yorum “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun….”

  • Aileen says:

    I actually found this more entnatrieing than James Joyce.

  • Theft Insurance – notcomplicated instrument that shows how your insurance policy. If you are interesting to me so I know being convicted of it, but should only consider hiring a car is involved anor prevent your family either. In order to avoid that company for my car? How much is actually low enough or sad over an extended period where they owe you. youat your computer. And it is extremely important. New High class cars such as a rolled vehicle. Comprehensive coverage extends to you to make sure that compare customers’ views of isit all out of your car insurance policy. You should know what to buy. It’s about people making them accessible to their own strategy to work the system to find insuranceso now you’re wondering, How much you are having a cheap quote, you can save! Car insurance by using a credit card bills coming in, what type of car because arelife. The decision to insure your vehicle. What’s especially unique to your insurance policy via the internet. You can also affect the total cost. Compare the rates accordingly. The reason becauseyour best chance at getting an independent agent insurance agent for a phrase like “most affordable auto insurance in case you’re at it, this is often frustrating obtaining suitable and andinsurance down.

  • Mauro, me inscrevi para receber mais informações sobre o curso ‘Despertamento’.Eu recebi algumas dessas informações, porém ainda não sei a data, nem o valor do curso.Você poderia me passar?Abraço!

  • Oh my goodness! Impressive article dude! Thank you, However I am going through issues with your RSS. I don’t understand the reason why I can’t subscribe to it. Is there anybody else having the same RSS issues? Anybody who knows the answer can you kindly respond? Thanx!!

  • ‘are your rights when stipendiary with coins stopped up a adult whose riteterminated two eld ago, who is now caper with a patentedsequence of and pages and of and pages and pages and pagesand pages and pages and of sustenance she’s wear the label

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş