PostHeaderIcon LEOPAR DESENLİ ELBİSELER,ÇANTA VE AYAKKABILAR

leopar 29 LEOPAR DESENLİ ELBİSELER,ÇANTA VE AYAKKABILAR

2010 moda Trenlerinde Leopar desenli kıyafetler ve aksesuarlar var. Leopar deseni güçlü, ateşli, seksi, tahrik edici, akılda kılıcı, dili damağa yapıştırıcı, soluk kesici bir şey midir? Yoksa ucuz, avam, bayıltıcı, tüyler ürpertici, erkekleri de keçileri de kaçırtıcı bir şey midir? İşte
büyük bir muamma.
Sonuç mu? Kadınlar ikiye ayrılıyor: Leopar deseni giyebilenler ve giyemeyenler.

Baştan söyleyelim leopar deseni bu seneye has bir şey değil. Dört belki de beş sezondur var. Ama geçen yıllarda aralardan göz kırpardı, 2008-2009 sonbahar-kış sezonunda bangır bangır geldi. Ayakkabıdan çoraba, çantadan şapkaya, gece elbisesinden iç çamaşırına kadar her şeyin leoparlısı mevcut.

Peki bu durumda ne yapacaksınız? Birinci kural moda oldu diye kendinizi leopar desenli bir şeyler alıp giymeye zorlamayacaksınız. Bugüne kadar leopar konusunda nasıl bir tavır aldıysanız onu sürdürmeye devam. Çünkü tecrübeyle sabittir ki leopar sevgisi sonradan kazanılmıyor. İnsanların büyük bir çoğunluğu leopar desenini ya seviyor ya da nefret ediyor.

ÜÇ MARKA YARIŞIYOR

Oyunuz “seviyorum”dan yanaysa hangi markanın ne yaptığını anlatmaya başlayabiliriz. Leopar desenli kumaş kullanımı konusunda yarışan üç marka var. Dolce&Gabbana, Blue Marin ve Roberto Cavalli. Bu sene Polo Ralph Lauren de onlarla rekabet ediyor. DKNY’de leoparlı fötr şapka göze çarpıyor, Michael Kors’da leopar deseni çanta olarak karşımıza çıkıyor. Steve Madden, Giuseppe Zanotti gibi markalar leopar desenli topuklu ayakkabı ve babet yaptı.

leopar 24 LEOPAR DESENLİ ELBİSELER,ÇANTA VE AYAKKABILAR

LEOPAR PANTOLON RİSKLİ

Leopar desenini kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine gelince… Bizce Düz renk bir pantolon ya da etek üstüne leopar desenli bir üst giymek daha uygun olacaktır. Peki leopar desenli pantolon ya da etek üstüne düz bir üst giyilebilir mi? Etek konusuna bir itirazımız yok ama pantolonu biraz riskli buluyoruz.

Sıra aksesuvarlarda. Zarif ve kibar aksesuvarlarda leopar deseni iyi duruyor. Örneğin toka, babet, yuvarlak burunlu bir ayakkabı, kemer, belki küpe…

LEOPAR DEYİNCE AKLA GELENLER
Unutulmaz dizi Evli ve Çocuklu’nun seksi karakteri All Bundy’nun karısı Peg Bundy’nin neredeyse tüm kıyafetleri.
Siyasetin stil ikonu Nimet Çubukçu’nun leopar desenli paltosu.Emine Erdoğan’ın leopar desenli türbanı ve aynı ton sarı yüzüğü.Süper babaanne Tina Turner’ın vahşi, seksi ve yıllara meydan okuyan leopar kıyafetleri.
Leopar deseninin seksi bir imaj kazanmasında büyük rolü olan Marilyn Monroe ve leopar desenli elbisesi ile uzanarak verdiği pozu.Ahu Tuğba, Suzan Avcı ve biricik Afroditimiz Banu Alkan. Leoparın imajını yükselten en önemli isim Kate Moss.Leopar deseninden Coca-Cola şişesi bile tasarlayan, leopar desenli çarşaflarda uyuduğu tahmin edilen tasarımcı Roberto Cavalli.

leopar 31 LEOPAR DESENLİ ELBİSELER,ÇANTA VE AYAKKABILAR

Leoparın benekleri parmak izi gibi farklıdır
Malum leopar, panthera cinsinin 4 büyük kedi türünden biri. İsmi de Latince leo (aslan) ile panter manasında kullanılan pard kelimelerinin birleşiminden geliyor. Leopar, aslan, kaplan ve jaguar gibi büyük kedilerin içinde en küçük cüsseli olanıdır. Kimbilir bu yüzden kadına en yakınıdır. Büyük kedilerin içinde en iyi ağaca tırmanabilen türdür. Post rengi ve tüy uzunluğu yaşam alanına göre değişir, parlak sarımsı kahverengiden koyu sarımsı pas rengine kadar farklılık gösterebilir. Üstünde siyah benekler bulunur. Postlarının üstündeki siyah benekleri, yapraklar arasında daha kolay kamufle olarak sezdirmeden avına yaklaşmasını sağlar. Postunun üstündeki benekler, insanların parmak izi gibi her hayvanda farklıdır.

3 Yorum “LEOPAR DESENLİ ELBİSELER,ÇANTA VE AYAKKABILAR”

  • esra says:

    LEOPAR_22

  • Nazlı says:

    Leopar 33 deki elbiseyi ve leopar 40 taki ayakkabıyı nasıl alabilme şansım vardır ? Kesinlikle bilgi vermenizi Rica ediyorum.

  • Nazlı says:

    Leopar 33 deki elbiseyi ve leopar 54 teki ayakkabıyı nasıl alabilme şansım vardır ? Kesinlikle bilgi vermenizi Rica ediyorum.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş