PostHeaderIcon EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

DSCF4209 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Güneş batıyor.Emek’in üstüne akşam çöküyor mods für sims 3 kostenlos downloaden. Mudanyanın deniz tarafından gelen rüzgar,denizi göremesekte kokusunu bize getiriyor.Evimize henüz taşınamadık. Ama her hafta sonu gidiyouz. İçersinde düzenlemeler yapıyoruz phototan. Eksiklikleri gideriyoruz. şimdi bu akşam saatinde balkonumda oturuyor ve bu evi bize veren Yüce Rabbime şükrediyorum.Tabiiki almamız için beni destekleyen sevgili eşimede ne kadar teşekkür etsem az herunterladen.

Bu yazıyı evimi görmek isteyen komşularım ve arkadaşlarım için ekliyorum.Yumaksepetinde fotoğraflarını görmek için dolaşıp duruyorlarmış. Artık ısrarları ile başedemiyorum. Ben de n iyisi önce/sonra yapayım dedim

DSCF2194 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Birinci kat diye kışın aşağıdan soğuk gelir,yazın camdan sıcak gelir demişlerdi. Ama ben evimi çok beğendiğimden, gözüm ondan başkasını görmüyordu.Bursa’da satn alabileceğiniz daha çook güzel evler var.Her keseye ve ödeme imkanına göre değişiyor tabii. Benim evim de benim ödeme planıma uygun düşenlerin içinde en beğendiğim oldu.

DSCF2218 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Bu fotoğrafı salonuma ilk girdiğimde çekmiştim. O zaman dolu hali nasıl olur diye çok merak ediyordum. Gerçi şu anda perde,halı ve avizeleri henüz yok ama yine de koltuklar konunca bayağı dolu gözüküyor gözüme…

DSCF2936 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Bu salon takımını da ilk internette görüp beğenmiştim. Bir Bursa mobilyasının yaptığını öğrendiğimde çok sevindim.Gidip üzerine oturduğumda bir hayale daha dokunmuş oldum.

Salonum tam anlamı ile bitince yine fotoğraflarım.

DSCF2221 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Burası da oturma odam olacaktı. Kitaplarımı okuyabileceğim küçük şirin bir oda…

DSCF3808 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

işte böyle…Koltuğum istikbalden…merak edenlere…Kütüphane ve tablo ikea…

DSCF3807 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

DSCF38161 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Odadan çıkıp mutfağa bir bakalım.

DSCF2964 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Hep çok küçük mutfağım oldu. Büyük bir camı ve balkona çıkılan bir kapısı olan mutfaklara hep özendim.

DSCF2245 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Bayağı bayağı ortaya çıkıyor artık.geçici olarak sofra örtüsü örttüm masama.Artık birşeyler atıştırabiliyoruz.

DSCF4223 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Bu şirin köşeyi de çok seviyorum. Önceki yazıdan tanıdık geliyordur değil mi?

DSCF3902 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

Masamız bazen de keyifli dakikalar için balkonda…

DSCF4198 EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA

yatak odası ve mert’in odasımı? Onlarda başka sefere inşallah

39 Yorum “EVİMDEN KARELER ÖNCE/SONRA”

 • Deniz Cansu says:

  ABLACIĞIM EVİN ÇOK ŞİRİNMİŞ. BİR DE O EVE SEN YERLEŞİNCE MÜKEMMEL BİR YER OLACAKTIR EMİNİM. ÇOK MUTLU GÜNLERİNİZ OLUR İNŞAALLAH BU ŞİRİN EVDE. EN YÜCE OLANA EMANET OL.

 • merve says:

  Ablacım, kardeşlerim bir ramazan ayına daha kavuştuk çok şükür Rabbim mübarek eylesin, sağlıklı, sıhhatli, bereketli bir ramazan geçirmeyi cümlemize nasip etsin.Suriyede, Mısırda ve dünyanın dört bir tarafında zalimler tarafından zulme uğrayan kardeşlerimizin de Allah yardımcısı olsun şu mübarek günlerdeyiz dua edelim inşaallah.Ablam ben kaç gündür siteye giremiyordum sayfa açılmıyordu neyse ki sorun çözülmüş.Hem ramazana hem de sizlere tekrar kavuşmanın sevincini yaşıyorum.Bu arada evin gerçekten çok güzel ablam zevkine bayıldım Rabbim hayırlı eylesin.Allaha emanet olun…

 • Deniz Cansu says:

  MERVE ABLAM AMİN DİYORUM DUALARINA. ŞU SIRALAR HEP ONLAR İÇİN DUALARİMIZ. MISIR İÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN, FİLİSTİN İÇİN, ARAKAN İÇİN AFRİKADAKİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN BU ZULÜMLERİN BİTMESİ VE MÜSLÜMANLARIN KARDEŞ OLDUĞUNU TÜM DÜNYAYA GÖSTERMEK İÇİN. BİR MÜSLÜMANIN AYAĞINA DİKEN BATSA ACISINI HEPMİZİN HİSSEDECEĞİNİ ANLATABİLMEK İÇİN DUA EDİYORUZ İNŞALLAH RABBİM BU ŞERLERİ HAYRA ÇEVİRİR. ONLAR MÜSLÜMANLARI AYIRMAYA BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR MÜSLÜMANLAR DAHA DA BİRBİRİNE KENETLENİYOR İNŞAALLAH. KENDİ TUZAKLARINDA BOĞULACAKLAR İNŞAALLAH. ARTIK BİR OLMA BİRLEŞME ZAMANI GELDİ. RABBİM O GÜNLERİ GÖRMEYİ NASİB EDER İNŞAALLAH. EFENDİMİZİN ZAMANINDAN BERİ OYNADIKLARI OYUNLAR AYNI, HEP AYNI SENARYO. AMA MÜSLÜMANLARI UYANMASI İÇİN BİR FIRSAT BU. RABBİM HER ŞER DE BİR HAYIR OLDUĞUNU BİZE BİR KEZ DAHA GÖSTERECEK VE ARTIK BU ZULÜMLER SON BULACAK İNŞAALLAH.  DUALARIMIZ TÜM ÜMMETİ MUHAMMED İÇİN. ÖZELLİKLE ŞU MÜBAREK GÜZDE BOL BOL RABBİMİZE YALVARALIM İNŞAALLAH. 

  MERVE ABLAM İNAN ARTIK HABERLERE BAKMAK İSTEMİYORUM. HEP KAN HEP GÖZ YAŞI. İNAN O KADAR ÜZÜLÜYOR Kİ İNSAN. BU ZULÜM NE ZMAN BİTECEK. BUNU DURDURACAK OLAN KUR’AN IN BAHSETTİĞİ MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN GELECEK DİYE SORMAKTAN KENDİMİ ALAMIYORUM. AMA ELİMDEN DUA ETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY GELMİYOR. TEK SİLAHIMIZ DUA. VE TESELLİMİZ EFENDİMİZİN ŞU SÖZÜ:

  CANI YANAN SABRETSİN CANI YAKAN DA YANACAĞI GÜNÜ BEKLESİN.(HADİS-İ ŞERİF)

 • merve says:

  Ah Denizim ben de amin diyorum güzel dualarına.Ne doğru söyledin kardeşim o zalimler kendi tuzaklarında boğulacaklar inşaallah.üzülmemek elde değil tabii ama  Rabbim en iyisini bilir şüphesiz.bizler yüce yaradana havale ediyoruz.Efendimizin bu hadisi çok manidar gerçekten evet şuan bu durum içler acısı ama bu dünya böyle kalmayacak ahirette o kafirlerin gireceği ebedi bir cehennem var biliyoruz ki.o zulme maruz kalan kardeşlerimizin mükafatını Allahın ahirette en güzel şekilde vereceğine inanıyorum.dediğin gibi şu mübarek günlerdeyiz bol bol dua edelim inşaallah Allah o kardeşlerimize sabırlar versin,sıkıntılarını tez zamanda gidersin, o zalimleri de Kahhar ismiyle kahreylesin.kahır okumamak istiyorum ama elimde değil o kardeşlerimizin, o küçücük çocukların halini gördükçe…

 • derya says:

  SELAMUN ALEYKÜM YUMAK AİLEM..
  ABLACIM EVİN ÇOK ŞİRİNMİŞ. ÇOK GÜZEL GÖZÜKÜYOR.RABBİM İÇİN DE DAİMA GÜLEREK OTURMANIZI NASİB EDER İNŞALLAH.HAYIRLI VE UĞURLU OLUR UMARIM SENİN VE AİLEN İÇİN..
  MERVEM DENİZİM ABLAM HAYIRLI RAMAZANLAR OLSUN CÜMLETEN.SİZLERİ NASIL ÖZLÜYORUM BİLEMEZSİNİZ.AMA RAMAZAN YOĞUNLUĞU TATLI BİR TELAŞ VAR EVLERDE.ALLAH KABUL EDERSE BİZDEDE DURUMLAR BU ŞEKİLDE.EE SİZLERİN RAMAZANI NASIL GEÇİYOR.KARDEŞLERİM BEN BU SENE MUKABELE OKUMAYA BAŞLADIM KURSUMDA.BİR ÇOK ABLA VE KARDEŞLERİMİZLE BİRLİKTE MUKABELE YAPIYORUZ.BU YÜZDEN ÇOK SIK GİREMİYORUM.AMA KALBİM HEP SİZİN YANINIZDA ÇARPIYOR BUNU HİSSEDEBİLİYORUM..SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM.SEVMEMEK DE MÜMKÜN DEĞİL ZATEN SİZLERİ:)
  AHH KARDEŞİM ÇOK GÜNCEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ.DEDİĞİN GİBİ DENİZİM TVYİ AÇMAYA KORKAR OLDUK.BU NASIL VAHŞETTİR.Kİ BİTMEK BİLMEDİ.NASIL BİR KİNDİR BU İSLAMA KARŞI. NASIL BİR DÜŞÜNCEDİR.NASIL BİR ZİHNİYETTİR UFACIK BEBEKLERİ KATLETMEK HANGİ YÜREĞE SIĞAR.BİTMEK BİLMEYEN BİR ÖFKE SÖZ KONUSU..
  ALLAHIM ONLARI KORUSUN VE GÖZETSİN… ONLARIDA MERVEM DEDİĞİN GİBİ KAHHAR İSMİ ŞERİFLERİYLE KAHRETSİN.HAKLISIN MERVEM KAHIR OKUMAK GELMİYOR BİZ MÜSLÜMANLARIN İÇİNDEN AMA BAŞKA BİR KAPI BIRAKMADILAR ZATEN…BU VAHŞET NE ZAMAN DİNER Kİ.. KİM BİLEBİLİR..

 • merve says:

  Aleyküm selam Deryam hoşgeldin canımın içi seni çok merak etmiştim.Sana da hayırlı ramazanlar olsun kardeşim benim.Ramazan güzel geçiyor çok şükür -Ortadoğudaki kardeşlerimizin üzüntüsü haricinde-Ne güzel Deryam mukabelenizi Rabbim kabul eylesin.Bu arada ben face açtım kardeşim ama uzun zamandır giremediğin için söyleyemedim adım Aşk-ı Vuslat, profilimde vav harfli resim var.
  Gerçekten ben de anlam veremiyorum bu zalimlerin yaptıklarına hangi akla hangi vicdana sığar hadi diyelim içinde zerre kadar iman, Allah korkusu yok, hiçte mi vicdanın yok.Neyse canlarım ne kadar konuşsak ta onların kalbi islama imana kapanmış Rabbim bildiği gibi yapsın, o kardeşlerimizin de tekrar tekrar yardımcısı olsun sizleri çok seviyorum Allaha emanet olun.

 • Deniz Cansu says:

  DERYA ABLAAAAM HOŞ GELDİN. SENİ ÇOK ÖZLEDİK.SENİN DE  RAMAZANI ŞERİFİN MÜBAREK OLSUN. RABBİM MUKABELENİ KABUL ETSİN , CENNETİ VE CEMALİ İLE MÜKAFATLANDIRSIN İNŞAALLAH.

  AH ABLALARIM BEN DE HİÇ ANLAMIYORUM BU BATILILARIN VE BATIYA HİZMET EDENLERİN İSLAM DÜŞMANLIĞINI. MİNİCİK BEBEKLERİ BİLE KATLEDERKEN ZEVK DUYMAK İNSANİ BİR DUYGU OLMASA GEREK. RABBİM ONLARIN KALPLERİNİ MÜHÜRLEMİŞ HERHALDE YOKSA HANGİ İNSAN BU KADAR GADDAR OLABİLİR. RABBİM ISLAHLARI  MÜMKÜNSE ISLAH EYLESİN DEĞİLSE KAHHAR İSMİ ŞERİFİ İLE KAHREYLESİN HEM BU DÜNYADA HEM AHİRETTE. BEDDUA ETMEKTEN BAŞKA BİR ÇARE BIRAKMADILAR BİZE. AMA RABBİM BUNU CEZASIZ BIRAKMAZ.

  BENİM DE RAMAZANI ŞERİFİM GÜZEL GEÇİYOR(KARDEŞLERİMİZ O HALDEYKEN NASIL GÜZEL OLABİLİRSE.) TÜM ÜMMETİ MUHAMMED İÇİN DUA EDİYORUZ. RABBİM KABUL EYLESİN.

  SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM CANIM AİLEM DUALARIM SİZLER İLE.
  EN YÜCE DOSTA EMANET OLUN.

 • Yumak Sepeti says:

  CANLARIM BENİM,
  HEPİNİZ BURADA BENİM EVİMDE TOPLANMIŞSINIZ,BENİM İLK MİSAFİRLERİM OLDUNUZ NE GÜZEL…yÜCE RABBİM GERÇEĞİNİ DE NASİP EDER İNŞAALLAH.

  EVET CANLARIM COŞKU İLE rAMAZAN AYINA GİRDİK.bU AY’I O KADAR ÇOK SEVİYORUM Kİ ANLATAMAM. HER GEÇİP GİDEN GÜN,UZAKLAŞAN BİR İNCİ TANESİ GİBİ BANA. BAYRAMA ULAŞMAK ÇOK GÜZEL AMA BU AY HİÇ BİTMESE…

  BİZLER VATANIMIZDA ÇOK İYİ DURUMDAYIZ.AMA NEDİR BU MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN ÇEKTİKLERİ CANLARIM. NEDENDİR BU EN GÜZEL DİNE GÖZETİLEN DÜŞMANLIK. NEDİR ÇOCUKLARDAN DAHİ İSTENEN. NEFRET Mİ,KORKUMU,ÇEKEMEMEZLİK Mİ,AŞAĞILAMAK MI? ….ANLAYAMIYORUM.

  HANİ RİVAYET OLUNUR YA,İNSANLAR YARATILMADAN ÖNCE YER YÜZÜNDE HÜKÜM SÜREN ÜÇ HARFLİ VARLIKLAR , BU KOSKOCA YERYÜZÜNDE BOZGUNCULUK ÇIKARIP,BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRÜP,KAN DÖKMEYE BAŞLAYINCA YÜCE RABBİMİN LANETİNE UĞRADILAR. GÖRÜNMEZ OLDULAR VE DAĞLARA İNLERE ÇEKİLDİLER. sONRA RABBİM HALİFEM DEDİĞİ İNSANI YARATTI…”Bir zamanlar Rabbin meleklere: “Ben yeryüzünde bir halife yapacağım,” demişti. (Melekler): “Orada bozgunculuk yapan, kan döken birisini mi halife yapacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz?” dediler. (Rabbin): Ben sizin bilmediklerinizi bilirim,” dedi. “(BAKARA-30)BİZ RABBİMİZİ MAHÇUP EDİYORUZ,BUNU YAPANLAR İNSANLIĞINDAN UTANMALI.NE FARKIMIZ KALIYOR BİZİM YUKARDA YAZDIĞIM VARLIKLARIN YAPTIĞINDAN.yÜCE RABBİMİN GAZABINI ÇEKİYORUZ. RABBİM AFERSİN.” Halbuki sen içlerinde iken Allah onlara azâb edecek değil idi, istiğfar ettikleri halde de Allah onlara azâb edecek değil(ENFAL-33)yÜCE rABBİM,SEVİLİ pEYGAMBERİMİZİN HATRINA (A.S.)BİZİ AFETSİN…

  HEPİNİZİ ÇOOK SEVİYORUM,YÜCE RABBİME EMANET OLUN,DUALARINIZDA BENİ DE UNUTMAYIN…

 • Deniz Cansu says:

  EVET İLK MİSAFİRLERİN BİZLER OLDUK ABLACIĞIM. NASILSIN GÖRÜŞMEYELİ ABLACIĞIM İYİSİNDİR UMARIM. 😀

  İNAN BEN DE RAMAZANIN GİTMESİNİ HİÇ İSTEMİYORUM. SAHURA KALKIYORUM BAKIYORUM ETRAFIMA DİYORUM YA RABBİ BAŞKA NE ZAMAN BU KADAR İNSAN TATLI UYKULARINI BIRAKIP TA KALKAR DİYORUM. SEN İSTEDİN DİYE YA RABBİ DİYORUM. YOKSA HİÇ BİR GÜÇ BU KADAR İNSANI GECENİN BU SAATİNDE KALDIRAMAZ DİYORUM. BU COŞKU HİÇ BİTMESİN. YİNE İNSANLAR İBADETLERİNE RAMAZANDAKİ GİBİ DEVAM ETSİN İSTİYORUM. SONU BAYRAM OLMASA GİDİŞİNE DAYANAMAZDIK HERHALDE RAMAZAN-I ŞERİFİN.
  DEDİĞİN GİBİ RABBİMİZ BİZİ BU DÜNYADA HALİFESİ YAPTI EŞREFİ MAHLUKAT YAPTI AMA BİZ BUNA LAYIKJ OLAMADIK AMA LAYIK OLANLAR VAR İNŞAALLAH. HAŞA BİZ BÖYLE YAPMAKLA RABBİMİZİ MAHCUB ETMİŞ OLMAYIZ. ALLAH EN YÜCEDİR. AMA DİYORYA RABBİM Ben sizin bilmediklerinizi bilirim DİYE İNŞAALLAH BU ŞERLER HAYRA ÇEVRİLİR.
  DEDİĞİN GİBİ TÜLİN ABLM EFENDİMİZ HÜRMETİNE RABBİM BİZLERİ BAĞIŞLASIN. ONCA ACI VARKEN BİZ RAHAT SICACIK YATAKLARIMIZDA MIŞIL MIŞIL UYUDUĞUMUZ İÇİN KARDEŞLERİMİZİN ACILARININ UYKULARIMIZI KAÇIRMADIĞI İÇİN RABBİM BİZLERİ AFFETSİN. AMİİN. (AMA DUALARIMIZ HEP DİN KARDEŞLERİMİZLE.)

  NOT: SENİ HİÇ UNUTURMUYUM ABLAM HEP DUALARIMDASININ. SEN VE ABLALARIM VE TÜM YUMAK SEPETİ AİLESİ

 • merve says:

  Ablaaaammm senin ilk misafirlerin olmak ne güzel bir duygu amin Rabbim gerçeğini de nasip eylesin.Ramazan ayını ben de çok seviyorum geldi geçiyor bile Rabbim nice ramazanlara kavuştursun, bu güzel ayı hakkıyla eda edebilmeyi nasip etsin.Ah ablam inan ben de anlayamıyorum bu kadar kin nefret neden?İnançları olmasa bile bir insanın fıtraten vicdanı sızlamalı ne diyelim insanlığını kaybeden bu zalimleri Allah bildiği gibi yapsın.Dualarım seninle ve kardeşlerimle Allaha emanet ol ablacım.
  Denizim sen nasılsın kardeşim?Ablamızın evinde misafir olmanın hayali bile güzel değil mi:)Güzel dualarına canı gönülden amin diyorum.En güzele emanet…

 • Deniz Cansu says:

  ELHAMDULİLLAH İYİYİM ABLACIĞIM. SEN NASIL SIN. TATİLİ EVDE GEÇİRİYORUM GENELDE. RAMAZAN SEVİNCİ VAR İÇİMDE. NE ÇABUK 15 GÜN GEÇTİ DİYORUM KENDİ KENDİME KEŞKE RAMAZAN HİÇ BİTMESE. EVET ABLAM TÜLİN ABLAMIN İLK MİSAFİRLERİ OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU. ŞİMDİ ONUN EVİNDE SOHBETLER EDİYORUZ NE GÜZEL DEĞİL Mİ?

 • merve says:

  Ben de iyiyim çok şükür Denizim.Değil mi ne çabuk geçiyor ramazan bayram sevinci de olmasa nasıl dayanırdık bilmiyorum Rabbim nice ramazanlara kavuştursun.Ah canım güzel sohbetimize çay da eşlik ederse daha da mı güzel olur ne:)

 • Deniz Cansu says:

  EVET ABLACIĞIM SONU BAYRAM OLMASA DAYANAMAZDIK GİTMESİNE RAMAZANI ŞERİFİN. HANİ RAMAZANIN SON İFTARINDA BİR KASİDE OKURLARYA ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN DİYE ONU DİNLEYİNCE İNSANIN BURNUNUN DİREĞİ SIZLIYOR.
  OOOO ABLAM ÇAY ÇOK GÜZEL OLUR HAZIR ŞİMDİ İFTARDA ETTİK ÇAYI KOYUYORUM BAK BERABER İÇELİM 😀

 • Yumak Sepeti says:

  Canım kardeşlerim nasılsınız?
  Gördüğüm kadarı ile bu mübark ayı sevgi dolu kalbinizle çağıldayarak geçirmeye devam ediyorsunuz. Yüce Rabbim bu coşkunuzu artarak daim ettirsin. Denizcim yukardaki bir ifademi düzeltmişsin. Allah razı olsun kardeşim. Evet Biz Rabbimizi mahçup edemeyiz. Haşa. Onu herşeyden tenzih ederiz. o en yücedir.Biz Ona karşı bir insan olarak mahcubiyet içindeyiz.Ona layık olamamanın mahcubiyeti. Ama dediğin gibi. Rabbim bizim bilmediklerimizi bilir. O bizi biz kendimizi bile tanımazken sevip,takdir edip de yarattı. Yüce Allah onun yüceliğine ve sevgisine ,birliğine şahitlik edenlerden eylesin bizi.çç

  Mervecim canım sen nasılsın? senin istediğin çay olsun tatlım. En mis kokulusundan ikram ederim ben size. Yeterki bir kez görüp,sarılabilsem…

  rabbime emanet olun,dualarınızda beni unutmayın inci tanelerim…

 • Deniz Cansu says:

  RABBİM SENDEN DE RAZI OLSUN CANIM ABLAM. EVET ÇOK MAHCUBUZ O’NA LAYIK OLAMAMAKTAN. AMA O’NU SEVMEKTEN HİÇ VAZGEÇMİYORUZ DEĞİL Mİ? AMİİN DİYORUM GÜZEL DUANA CANIM ABLAM. RAMAZANIN SON 10 GÜNÜNE GİRDİK RABBİM DUALARIMZIZI KADİR GECESNE DENK GETİRSİN İNŞAALLAH. HEM SİZELR HEM TÜM İSLAM ALEMİ İÇİN DUALAR EDİYORUM SİZ DE DUALARINIZDA UNUTMAYIN KARDEŞİNİZİ.

  EN YÜCE OLANA EMANET OL CANIM ABLAM.

 • derya says:

  SELAMÜNALEYKÜM CAN KARDEŞ VE ABLAMM.BAKIYORUM DA BENSİZ ATIŞIYORSUNUZ.SİZİ BÖYLE GÖRÜNCE İÇİM KIPIR KIPIR OLUYOR.İSİMLERİNİZ BURADA ZİKREDİLDİĞİNDE NASIL HEYECANLA ATIYOR KALİM, Bİ BİLSENİZ…
  ABLAMM EVİN ÇOK GĞZEL ÇOK ŞİRİN AMA GERÇEKTENDE İLK MİSAFİRLERİN BİZLERMİYİZ:)? AHH NE GÜZEL ŞU AN EVİNDE DENİZ MERVE BEN VE DİĞER ABLA KARDEŞLERİMLE OTURDUĞUMUZU HAYAL EDİYORUM.ÖNCE SIKICA Bİ SARILIRDIM SİZE. O GÜL KOKUNUZU ÇEKERDİM İÇİME.VSLAT GÖZYAŞLARI BELKİ BELİRİRDİ GÖZLERİMİZDE..ŞU AN SANKİ YAŞAR GİBİYİM BU DURUMU..ÇOK MTLU OLDUMM.MERVEM, DENİZİM ABLAM ÇAYLARI YAPSIN BİZLERDE ÇAYIN YANINA ENVAİ ÇEŞİT PASTA BÖREK KURABİYE YAPALIM..O GÜZEL SOHBETİNİZLE NASIL GÜZEL OLURDU AMA ÖYLE DEĞİL Mİ?
  BUGÜN BURUK YAŞIYORUM SANKİ UYKU BİLE TUTMADI…RAMAZAN GİDİYOR ELLERİMİZDEN KAYIP GİTTİ..ORUCU TUTMAYANLAR UTANSIN..BİRSÜRÜ BAHANE UYDURULDU..SICAK FALAN FİLAN..AMA RABBİM KULUNDAN HABERDARDIR..NORMAL ŞARTLARDA TEMMUZ AYI İSTANBULUN EN SICAK OLDUĞU AYDIR FAKAT HEP ÖYLE HOŞ RAHMET ESİNTİLERİYLE GÜZEL ALLAH’IMMM RÜZGARLAR ESTİRDİ Kİ HİÇ BİR ŞEKİLDE ZORLANILMADI..RABBİMİN RAHMETİNİ GÖRÜYORMUSUNUZ CANLARIMMMM…
  MERVEM CANIM BEN ÇOK FACEYE DE GİRMİYORUM AMA SENİ ARADIM BULAMADIM İSTERSEN SEN BENİ EKLE DAMLADAN DERYAYA FACEM SAMİ YUSUF RESMİ VAR PROFİLDE VE KAPAKTA..
  HEPİNİZİN MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUMM.HEPİNİZİ O GÜL KOKAN YANAKLARINIZDAN ÖPÜYORUMMM.HEP SÖYLYORUM AMA NE YAPAYIM BEN SİZLERİ ÇOK SEVİYORUMMMMMM…

 • merve says:

  Ablacım sanırım sitede yine bir problem olacak günlerdir yorum yazamadım ama neyse ki düzelmiş.Ben iyiyim çok şükür ablam sen nasılsın?Senin, kardeşlerimin ve tüm islam aleminin geçmiş bayramı mübarek olsun.Rabbim nice ramazanlara, bayramlara hep birlikte kavuştursun.Ah ablam senin misafirlerin olmak, birlikte oturup çay içmek, sohbet etmek.. vallahi hayali bile çok güzel inşaallah birgün nasip olur.
  Deryam öyle güzel anlatmışsın ki birbirimize olan hasretimizi bir an gerçekmiş gibi hayal ettim.Laf aramızda pasta böreği de çok severim:)Deryam bu arada facede seni ekledim inşaallah oradan da konuşuruz sizleri ben de çok seviyorum Allaha emanet olun canım ailem.

 • Deniz Cansu says:

  DERYA ABLAM İNAN BEN DE AYNI ŞEYİ DÜŞÜNDÜM. TEMMUZ AYINDA NORMALDE ÇOK SICAK OLURDU AMA O KADAR RÜZGARLI VE SERİN GEÇTİ Kİ RABBİM BİZE ACIDI. RAMAZANIN GİTMESİNE BEN DE ÜZÜLDÜM.

  AH CANIM ABLALARIM MISIRDAKİ DURUMU GÖRÜYOR MUSUNUZ. 2000 DEN FAZLA ŞEHİD VAR. NE OLACAK ÜMMETİN HALİ NE ZAMAN UYANAZAK YÜZYILLARDIR UYUYAN BU ÜMMET. İSLAM COĞRAFYASININ NE TARAFINDAN TUTSAK KAN AKIYOR. TÜM İSLAM ALEMİ AĞLAMAKTA. ONLAR İÇİN DUA EDELİM. TÜM ÜMMETİ MUHAMMEDİN SELAMETİ İÇİN AKAN KANLARIN DURMASI İÇİN DUA EDELİM İNŞAALLAH. VE BİLHASSA MISIR İÇİN FETİH SURESİ OKUYALIM. DUALARIMIZ HEP YARALI ÜMMET İÇİN.

  BU ÜMMET EFENDİSİNE HASRET. BAZAN DİYORUM EFENDİM SEN GEL, EBA BEKİR GELSİN, ÖMER, OSMAN, ALİ (ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN) GELSİN. (BİZ UĞRUNDA BAŞ VERMEYE HAZIRIZ.) ŞU ÜMMET ANCAK O ZAMAN TOPARLANIR DİYORUM. SEN BAŞIMIZDA OLSAN BİZ BU KADAR UYUTULMAZDIK. SEN OLSAN BİZ BAŞSIZ KAMAZDIK HİÇ DİYORUM. AMA O SANKİ GİDERKEN CEVABINI VERMİŞTE GİTMİŞ.” BEN SİZE İKİ EMANET BIRAKIYORUM BİRİ KUR’AN DİĞERİ BENİM SÜNNETİM… ”GALİBA BİZ BU SÖZLERİ HAYATIMIZIN MERKEZİNE NAKŞEDEMEDİĞİMİZ İÇİN BU GÜN İSLAM ALEMİ KANLAR İÇİNDE AĞLAMAKTA. AMA GELMEYECEĞİNİ BİLE BİLE YİNE DİYORUM EFENDİM GEL GELDE ŞU YARALARIMIZA BİR MERHEM SÜR. 
  EFENDİMİZ BİZİM BU HALİMİZİ GÖRÜYORDUR VE BİZİM İÇİN ÇOK ÜZÜLÜYORDUR EMİNİM. RABBİM BİZİ KENDİNE LAYIK KUL EFENDİMİZE LAYIK ÜMMET EYLESİN. MÜSLÜMAN ALEMİ ARTIK UYANSIN , KUR’AN ‘ VE EFENDİMİZİN SÜNNETİNE SIMSIKI BAĞLASIN. (AMİİİİİİİİİİİİN)

 • Deniz Cansu says:

  BU ŞİİR UYUYAN ÜMMETE VE TABİİ BİZLERE GELSİN.

  SANA GÜL DİYORLAR…

  Sana gül diyorlar Ey Rasul
  Gül gibi narin olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Ama çelik gibi iradenden bahsetmiyorlar
  Seni övdüklerini sananlar
  Senden habersiz yaşıyorlar
  Zilleti sabır, korkaklığı metanet, kıyamı terör zannediyorlar

  Sana gül diyorlar Ey Rasul
  Gül gibi zarif olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Ama kılıç tutan ellerinden bahsetmiyorlar
  Seni anlattıklarını söyleyenler
  Seni göklere çıkarıp aramıza karışmanı istemiyorlar
  Getirdiğin Ayetlerin damarlarımızda kan gibi dolaşması gerektiğini bir türlü kabul edemiyorlar

  Sana gül diyorlar Ey Rasul
  Gül gibi güzel olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Ama küfrün, şirkin belini nasıl kırdığından bahsetmiyorlar
  Adın anıldığı anda kalbini tutanlar
  Ne gariptir ki, katledilen masum çocukların acısından
  bir yol bulup sana ulaşamıyorlar

  Sana gül diyorlar Ey Rasul
  Gül gibi tertemiz olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Oysa güller ağlıyor Ey Nebi
  Bunca feryat, figan, çığlık, ahüvah
  Yeryüzü romantik olamayacak kadar sıcak
  Adına yazılan şiirler, edebi metinler
  Etkinlikler, anlatılar ve tüm organizeler
  Bir türlü seni hatırlatmaya yetmiyor
  Davanı, mücadeleni, ortaya koymuyor
  Tavizsiz duruşun Ey Nebi
  Sevgin, merhametin, öfken, adaletin ve cihadın
  hayatımızda yerini bulmuyor
  Sefih adamların korkak ağızlarında cümlelerin geveleniyor
  Yalan yanlış çıkarsamalar
  Bin türlü yanlış aktarımlar
  Yazık ki, kare kare şeref timsali olan hayatının
  örnek alınmaması için sayıklanıp söyleniyorlar

  Sana gül diyorlar Ey Nebi
  Gül gibi pak olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Ama koca koca adamlar utanmıyor, sıkılmıyor
  Senin yoksul hayatını kırpa kırpa anlatıp zengin oluyorlar
  Müminler horlanıyor
  Çocuklar, kadınlar tecavüze uğruyor
  Allah için can verenler küçümseniyor
  Namusunu, izzetini, vatanını savunanlar hain ilan ediliyor
  Kafirler, müşrikler, putperestler, mecusiler, ateistler, hiristiyan ve yahudiler
  İrili ufaklı bütün batıl gürühlar
  Tüm güçleriyle, Teknolojileri, siyasetleri, sanat adı altında ki soytarılıklarıyla Vahşice Kudurmuş köpekler gibi saldırıyor
  Ve Senin adına iyi niyet, hoşgörü naraları atanlar
  Tüm bunları görmüyor, göremiyor
  Yaralı bir ceylan gibi inim inim inlerken sabiler, masumlar, mazlumlar Koyun gibi melemeyi dahi isyan kabul ediyor
  Melemeden kurban edilmeyi öğütlüyorlar

  Sana gül diyorlar Ey Nebi
  Gül gibi saf olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Gülün dikenine dahi katlanamayanlar
  Gül ile bülbül ile sanat satıyorlar
  Aşk’ı kitaplarda dahi doğru okuyamayanlar aşk’ı anlatıyor
  Dünya devasa bir arena oldu Ey Rasul
  Tüm insanlık seyirci
  Vahşi yaratıkların önüne atılıyor yiğitler
  Alkışlar dinmek bilmiyor
  İnsan kemiklerinden kuleler oluştu Ey Nebi
  Mazlum kanına doydu topraklar
  Doymadı alçaklar, doymadı zalimler
  Sayın seyirciler, sayın seyirciler iyi seyirler, iyi seyirler…

  Sana gül diyorlar Ey Nebi
  Gül gibi günahsız olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Her yerde ismin anılıyor
  Süslü tablolarla yüksek yerlere asılıyor
  Ama kalplere kazınmıyor Ey Nebi
  Yüreklere dokunmuyor
  Eylemlerin sebebini oluşturmuyor
  Herkes senden bahsediyor
  Herkes sözde seni çok seviyor
  Yazık ki, yolunu takip etmek kimsenin aklına gelmiyor
  Vahiyle adım adım, karış karış ördüğün
  O kutlu emanete kimse sahip çıkmıyor
  Bu ne aşktır Ey Nebi, kalplere inmiyor
  Bu ne sevgi Ey Rasul, kılımızı dahi kıpırdatmıyor

  Sana gül diyorlar Ey Nebi
  Gül gibi gülüşün olduğunu söylüyorlar
  Haklılar
  Mazlumlar gülmeden gülmeyeceğini bilmiyorlar
  Gerçeğin ta kendisini getirdiğini bile bile
  Seni rüyalara hapsediyorlar
  Sen insanlığı kabuslardan uyandırmak için geldin Onlar senin hatıranı hayallere mahkum ediyor
  La İlahe İllallah’a adanmış ömrünü
  Muhammmedun Resulullah ta bütünleşmiş kimliğinin rengini göremiyorlar
  Uluslara, Irklara ve hatta kabilelere ayrılıyor
  Ve adına birlik diyorlar
  Önderini unutmuş bir nesil yetişti Ey Nebi
  Dilde kalan bir iman
  Herşey bir varsayıma dönüştü
  İddia edenler çoğaldı
  İmanı yaşamak şartı yok artık zihinlerde
  Bu korkunç bekleyişte
  Bu kıyamet öncesi sarhoş şehirlerde
  Sana gül diyorlar Ey Nebi
  Gülemeyeceğini bile bile

  ALper Tuna

 • merve says:

  Denizim şu söylediklerin o kadar doğru ki bu sözler üzerine söz söylenmez sanıyorum.Hele paylaştığın şiir..bir o kadar mana yüklü O güzeller güzeline(sav) layık ümmet olamayan başta kendi nefsim ve müslümanlar utansın.Müslümanlar zalimin zulmü altında hep ezilmekte ama Rabbim gören bilen ve işitendir elbet KAHHAR, MÜNTAKİM ismi bir gün tecelli edecek inşaALLAH.Bizlere düşen o kardeşlerimiz için dua dua Rabbe yalvarmak..Mevlam o küçücük çocukları öldürecek, Kuran okuyanları diri diri yakacak kadar insanlıktan çıkmış o zalimleri kahretsin.Zulme uğrayan kardeşlerimize yadım eylesin, yaralılara Şafi isminin yüzü suyu hürmetine şifa lutfeylesin.Onun(cc) yolunda şehit olanlara rahmet eylesin.Ümmeti Muhammede güç kuvvet sabır ihsan etsin.

 • Deniz Cansu says:

  AMİN CANIM ABLAM. SURİYE’DEKİ, KARDEŞLERİMİZE Mİ ÜZÜLELİM MISIRDAKİ KARDEŞLERİMİZE Mİ ÜZÜLELİM YOKSA İSLAM COĞRAFYASINDAKİ DİĞER OLAYLARA MI. YOKSA ÜMMETİN SUSKUNLUĞUNA MI BİLEMİYORUM. DUALARINA AMİİİİİİİİNNN DİYORUM ABLAM. İNŞAALLAH DEDİĞİN GİBİ BİR GÜN RABBİM BU ZALİMLERDEN HASABINI SORACAK. O HESABI SORARKEN BİZLERİ VE ZÜRRİYETİMİZİ VESİLE EDER İNŞAALLAH.  ONLAR İÇİN RABBE YALVARIYORUZ.

  ”ÜMMET ZOR DURUMDA EFENDİM GELSEN SEN GELSEN UĞRUNA FEDA OLACAK BİNLERCE BAŞ VAR…SEN GELSEN…” DEMEKTEN KENDİMİ ALAMIYORUM.

 • merve says:

  Çok haklısın Denizim o kadar zulüm altında olan kardeşlerimiz var ki hangisine üzülelim ben de bilemiyorum.Bize düşen sabretmektir Rabbim elbet cezalarını verecek o zaman keşke toprak olsaydım diyecekler ama iş işten çoktan geçmiş olacak.Güzel duana ben de amin diyorum.Ah bir Efendimiz gelse, ümmet o güzeller güzeline o kadar muhtaç, o kadar hasret ki ama bir de düşünüyorum gelse nur yüzüne bakacak yüzüm var mı, Ona ne kadar layık olabildim diye :((

 • Deniz Cansu says:

  MERVE ABLAMM İNŞAALLAH BU OLAYLARLA BİRLİKTE ÜMMET UYANIP KIYAMA KALKAR VE BİR DAHA HİÇ MAZLUM OLMAZ. (TABİİ ZALİM DE OLMAZ) RABBİM BU ÜMMETİ UYANDIRSIN BİZİ BİR YAPSIN İNŞAALLAH.

  SEN DE HAKLISIN ABLACIĞIM EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM GELSE YÜZÜNE BAKABİLİR MİYİZ BİLMİYORUM. AMA GÖNÜL BU İSTİYOR İŞTE EFENDİSİNİ İSTİYOR.  H.Z EBU BEKR’İNİ H.Z ÖMER’İNİ  H.Z OSMAN’INI H.Z ALİ’SİNİ H.Z BİLâLİ’Nİ H.Z HAMZA’SINI H.Z MUS’AB’INI H.Z TALHA’SINI H.Z ENES’İNİ H.Z HANZALA’SINI H.Z EBU HUREYRA’SINI İSTİYOR.VE AKLIMA GELMEYEN DİĞER SAHABE EFENDİLERİMİZİ VE ANNELERİMİZİ İSTİYOR. VE ONLAR GİBİ YÜREK İSTİYOR.H.Z SÜMEYYE VE H.Z YASİR GİBİ OLMAK İSTİYOR. ONLAR BİZE GELEMİYOR AMA İNŞAAALLAH BİZ BU ASRIN O’NLARI OLURUZ RABBİM NASİB ET..(AMİİİİİİİİİİİN)

 • merve says:

  İnşaallah Denizim tüm kalbimle amin diyorum.Haklısın canım efendimize layık ümmet olamasakta gönül sevgililer sevgilisini arıyor işte.Rabbim bizleri kendisine layık kul, Habibine (sav) layık ümmet eylesin, cennette başta Efendimize, sahabe efendilerimize, validelerimize komşu eylesin.

 • Deniz Cansu says:

  AMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN. CANIM ABLAM DUALARINA İÇTEN AMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN DİYORUM. VE SİZLERİ ÇOK SEVDİĞİMİ BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUM. HEP DUALARIMDASINIZ.

 • Derya says:

  Allah’ın selamı rahmeti bereketi tüm yumak sepeti ailemizin üzerine olsun. Ablam Deniz’im nasılsınız sizleri çok özledim. Dersler yoğun. Malumunuz bu yüzden pek giremiyoruz. Dün Merve’mle konuşurken sizleri ne kadar çok özlediğini anlattı. Ve bana eğer siteye girersen benden çok selam söyle dedi 🙂 ablam görüşmeyeli nasılsın. Evinde ilk kışını geçiriyorsun 🙂 Deniz’im sen neler yapıyorsun? Okul nasıl canım? Bir sıkıntın yoktur inşallah 🙂
  Allah’a emanetsiniz 🙂 <3

 • Deniz Cansu says:

  ve aleykum selam canım derya ablam. HAMD OLSUN İYİYİM. DERSLER İYİ GİDİYOR. DERHANEYE VE OKULA DEVAM EDİYORUM. SEN,İN YAZDIĞINI GÖRÜNCE ÇOK AMA ÇOK SEVİNDİM. ÇOK UZAK KALDIK BİRBİRİMİZDEN AMA KALPLERİMİZ HER ZAMANKİ GİBİ BİRDİ. DUALARIMIZ YİNE BİRBİRİMİZ İÇİNDİ DEĞİL Mİ? ABLAM SENİN DE SON SINVLARIN BAŞLADI HERHALDE ALLAH YARDIMCIN OLSUN. ÇOOOOOOOOOOOOK ÖZLEDİM HEPİNİZİİİİİİİİ.

  MERVE ABLAMI BEN DE ÇOK ÖZLEDİM.  VE ALEYKUM SELAM . KONUŞURSAN SEN DE ONA SELAMIMI VE ONU ÇOK ÖZLEDİĞİMİ SÖYLE.

  TÜM YUMAK SEPETİ AİLESİ DUALARIM SİZLERLE. EN YÜCE OLANA EMANET OLUN. ESSELAMU ALEYKUM.

 • derya says:

  DENİZİM KIR ÇİÇEĞİM BENİM CEVAP YAZMANA ÇOK SEVİNDİM CANIM. İYİ OLDUĞUNU DUYDUĞUMA DA AYRICA SEVİNDİM. HAKLISIN UZAK KALDIK BİRBİRİMİZDEN FAKAT MALUM OKUL SINAVLAR FALAN VAKİT BULAMAZ OLDUK. AMA DEDİĞİN GİBİ ŞÜKÜR Kİ GÖNÜLLERİMİZ BİR. BU DA EN GÜZELİ ZATEN.. BENİM DE DUALARIM HEP SİZLERLE DENİZİM. EVET CANIM BUGÜN BENİM DE VİZELERİM BAŞLADI VE CUMA GÜNÜ DE EN ZORLANDIĞIM DERSTEN SINAVIM VAR. MERVEM DE AYNI ŞEKİLDE SINAVLARA ÇALIŞIYOR İŞTE. AMİN CANIM ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN KARDEŞİM. DEMEK DERSHENEYE GİDİYORSUN?.. CANIM SEN ÜNİVERSİTEDE HANGİ BÖLÜM OKUMAK İSTİYORDUN..?
  MERVEM İLE SIK SIK KONUŞUYORUZ. SELAMINI HEMEN İLETECEĞİM CANIM. VE ALEYKÜM SELAM.. O DA ÇOK ÖZLEMİŞ.. TATİLDEN BİR HAFTA SONRA EVİNE DÖNECEK. O ZAMAN GİRER SİTEYE ZATEN 🙂
  ALLAH RAZI OLSUN.. SENİ SEVİYORUZ.. SENDEN ALLAHA EMANETSİN.. VESSELAM!..

 • Deniz Cansu says:

  BENİM PEYGAMBER ÇİÇEĞİM, CANIM ABLAMMMM. BEN DE SENİN SİYEYE GİRDİĞİNE ÇOK SEVİNDİMMMM. CANIM ABLAM CUMA GÜNÜ İÇİN SANA AYRICA DUA EDECEĞİM İNŞAALLAH. HAYIRLISIYLA İNŞAALLAH GÜZEL Bİ PUAN ALIRSIN. SEN BENİM CANIM ABLAMSIN SANA GÜVENİYORUM BAŞARIRSIN O DERSİ GEÇMEYİ.
  EVET HEM OKULA HEM DE DERSHANEYE GİDİYORUM. BİRAZ YORUCU OLUYOR. BU TEMPOYA ALIŞTIM AMA. CANIM ABLAM BEN İLAHİYAT BÖLÜMÜNÜ İSTİYORUM İNŞAALLAH HAYIRLISI İLE KAZANIRIM.
  MERVE ABLAMA ONU ÇOK SEVDİĞİMİ DE SÖYLE. İNŞAALLAH ON BEŞ TATİLDE ONUNLA DA GÖRÜŞMEK NASİB OLUR.
  CANIM ABLAM SENİ ÇOK SEVİYORUM. EN YÜCE OLANA EMANET OL.
  ESSELAMU ALEYKUM.

 • derya says:

  AHH BENİM BAHARIM, HAZANIM BE NE GÜZEL SÖZLERDİR BÖYLE.. HAK EDEMEM Kİ BEN BU SÖZLERİ.. İNAN Kİ İNSAN İNSANIN AYNASIDIR DERLER.. SEN BANA BUNLARI YAZARKEN ESASEN AYNADAKİ YANSIMANI GÖRMÜŞSÜN 🙂 ÇOK ÖZELSİN SEN DENİZİM.. DENİZLER MİSALİ BİR ENGİNLİĞE SAHİPSİN.. SENİNLE TANIŞMIŞ OLMAK DA BENİM İÇİN SON DERECE MUTLULUK VERİCİ CANIMIN İÇİ..
  ALLAH RAZI OLSUN CANIMM. AZ ÖNCE ÇIKTIM SINAVDAN HERHALDE DUALARIN BANA TESİR ETMİŞ OLACAK Kİ SINAVIM O KADARDA KÖTÜ GEÇMEDİ.. UMARIM KURTARIRIM.
  KIYAMAM SANA.. ALLAH HAYIRLISYLA GÖNLÜNE GÖRE OLACAK BU MESLEĞİ NASİP ETSİN.. İLAHİYAT SENDE ÇOK GÜZEL DURACAK EMİNİM..
  CANIM MERVE ABLANIN ŞU AN FACE PAKETİ BİTTİ.. SANIRSAM EVE DÖNENE KADAR DA YENİLEMEYECEK, BU YÜZDEN EĞER NE ZAMAN AÇARSA BU GÜZEL SÖZLERİNİ ONA İLETECEĞİM. HEM GEÇEN GÜN SELAMINI İLETMİŞTİM. O DA SANA VE ABLA KARDEŞLERİMİZE SELAMLARINI İLETMEMİ SÖYLEDİ.. VE SİZLERİ ÇOOOK SEVDİĞİNİ SÖYLEDİ.. TABİ BENDE.. 🙂
  BENDE SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUMMM… SENDE EN SEVGİLİ’YE EMANETSİN.. VE ALEYKÜM SELAM VE BEREKATÜHÜ..!

 • Deniz Cansu says:

  BENİM GÜZEL ABLAM ASIL BEN SENİN ETTİĞİN BU İLTİFATLARA LAYIK DEĞİLİM. EVET AYNA MİSALİ BAKIYORUZ BİRBİRİMİZE AMA BEN SENİN KADAR FAZLA ENGİNLİKLERE SAHİP OLDUĞUMU DÜŞÜNMÜYORUM. SEN BENİM PEYGAMBER ŞAİRİM, PEYGAMBER ÇİÇEĞİMSİN. VE İNAN SEN DE DİĞER ABLALARIM DA BENİM İÇİN ÇOK ÖZELSİNİZZZZ. 😀

  SINAVA GİRDİĞİN DERSİ DE İNŞAALLAH KURTARIRSIN. ZATEN SENİN GİBİ ÖĞRENCİSİ OLUPTA BIRAKAN ÖĞRETMENE ŞAŞARIM BEN. 😀

  ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ABLAM. DEDİĞİN GİBİ İNŞAALLAH BU MESLEK HAYIRLISI İLE OLUR. DUALARINI BEKLİYORUM.
  BEN DE MERVE ABLAMI ÇOK SEVİYORUM. FACE PAKETİNİN BİTMESİ ŞER GİBİ AMA ŞU YANDAN BAKALIM BU DEMEKTİRKİ VUSLAT YAKIN. 😀 YAKINDA HEP BİRARAYA GELECEĞİZ DEMKTİR BU. ÇOK MUTLU OLDUMMMMMMMM. 😀

  CANIM ABLAM SENİ BEN DE ÇOK ÇOK ÇOK SEEVİYOORUUUUUUM. EN YÜCE OLANA EMANET OL. ESSELAMU ALEYKUM…

 • derya says:

  SEN HER ŞEYİN EN GÜZELİNE VE EN İYİSİNE LAYIKSIN. BUNU HİÇ BİR ZAMAN UNUTMA TATLIM OLUR MU?.. BU ÖVGÜLERİNE LAYIK OLMAYI ÇOK İSTERDİM AMA HER İNSAN GİBİ BENDE ZAMAN ZAMAN HATALARA YANLIŞLARA GARK OLABİLİYORUM. BUNDAN DOLAYIDIR Kİ DİYORUM KEŞKE DENİZİMİN BENİ ÖVDÜĞÜ GİBİ OLABİLSEM. ALLAH KATINDA NASIL BİR İNSANIM ACABA YAPTIĞIM BAZI YANLIŞLARDAN. RABBİM EFENDİMİZ MUHAMMED SAV İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN BİZLERİ. AKSİ TAKDİRDE BÖYLE BAŞI BOŞ KALACAK OLURSAK VE BU AMELLERLE RABBİMİN HUZURUNA ÇIKARSAK HALİMİZ YAMAN OLUR..
  DENİZİM DÜN GECE MEVLİD KANDİLİYDİ .. MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN.. TÜM İSLAM ALEMİ ADINA ETTİĞİMİZ DULARIMIZ ALLAH KATINDA KABUL OLUNARAK ZUHUR ETSİN İNŞALLAH… İSLAM ÜLKELERİNDE AKAN BU MASUM KANI ARTIK DURSUN..
  ALLAH SENDEN DE RAZI OLSUN KARDEŞİM. RABBİM GÖNLÜNE GÖRE VERSİN NE OLURSA OLSUN İÇİNDE SAKLADIĞINI DA AŞİKARE ETTİĞİNİ DE..
  EVET MERVEM İNŞALLAH ÇOK KISA BİR ZAMAN SONRA DÖNECEK RABBİM SAĞ SALİM AİLESİNE KAVUŞMASINI NASİP EYLESİN. AİLESİNİ ÇOK ÖZLEMİŞ BENİM GÜL YÜZLÜ MERVEMM…
  ALLAHA EMANET OL BENİM BİRİCİK DENİZİM..

 • Deniz Cansu says:

  SELAMUN ALEYKUM BENİM CANIM ABLAM. SENİN DE GEÇMİŞ MEVLİD KANDİLİN MÜBAREK OLSUN. DEDİĞİN GİBİ ARTIK MÜSLÜMAN, MAZLUM KANI AKMASIN. RABBİM İSLAM ALEMİNE UYANIŞ NASİB ETSİN. BİZİ YALNIZ BIRAKMASIN. HAKLISIN ABLAM HEPİMİZ GÜNAHKARIZ. RABBİM BİZİ(TÜM ÜMMETİ MUHAMMEDİ) AFFEYLER İNŞAALLAH. HATALARIMIZIN BÜYÜKLÜĞÜ İLE EZİLİRİZ YOKSA AHİRETTE GÜL NEBİNİN YÜZÜNE BAKAMAYIZ. GÜZEL DUALARINA YÜREKTEN AMİİİİİN DİYORUM ABLAM.
  MERVE ABLAM GELİNCE İNŞAALLAH ONUNLA DA KONUŞURUZ. ÇOK ÖZLEDİM HEPİNİZİ. EN YÜCE OLANA EMANET OL CANIM ABLAM…

 • merve says:

  Esselamu Aleyküm yumak sepeti ailem. Uzun bir aradan sonra yeniden kavuştuk elhamdülillah. Sizleri çok ama çok özledim. Görüşmeyeli nasılsınız ablam, Denizim, kardeşlerim?
  Denizim canım nasılsın birtanem? Çok özledim tatlı kardeşimi, e ne yapıyormuş bakalım benim güzel kardeşim 🙂 Sağolsun Deryam beni gurbette yalnız bırakmadı sık sık konuştuk Allah razı olsun mesajlarımı da iletti size 🙂 Her zamanki gibi bu güzel yorumlarınızı okuyup huzur buldum ve güzel dualarınıza da canı gönülden amin diyorum Rabbim kardeşliğimizi ebeden daim eylesin sizleri çok seviyorum Allaha emanet olun

 • derya says:

  ALEYKÜM SELAM BENİM GÜZEL DENİZİM.. TÜM DUALARINA CAN-I GÖNÜLDEN AMİN DİYORUM. BİN MUKABELE.. AHH SORMA DENİZİM BU MASUMLARI GÖRDÜKÇE İNSANLIĞIMIZDAN UTANIR OLDUK.. ELİMİZDEN HİÇ BİR ŞEY GELMEYİŞİ DE EN ÇOK BİZLERİ KAHREDEN BU.. RABBİM YARDIMINI ESİRGEMESİN.. KULUNA AZABA GELMESİN.. MERHAMETİNE NAİL OLAN KULLARINDAN EYLESİN..
  EHHH MERVE ABLANDA ARTIK BURADA.. HEP BERABERİZ NE KADAR GÜZEL 🙂 ESTAĞFİRULLAH MERVEM SEN BANA DERT ORTAĞI CAN DOSTU OLUYORSUN.. HERŞEYİMİ SENİNLE PAYLAŞIYORUM. SIKINTILARIMDA BENİ TESELLİ EDİYORSUN. NE MUTLU BANA Kİ BÖYLE GÜZEL KARDEŞLERİM VAR. ALLAHA BİNLERCE KEZ HAMD OLSUN 🙂
  BENDE HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUMMMM 🙂

 • merve says:

  Çok şükür yine hep beraberiz Deryam :)Canım kardeşim aynı şekilde sen de benim dert ortağım, can dostumsun. Dediğin gibi Rabbime binlerce kez hamdü senalar olsun ben de sizleri çok seviyorum 🙂

 • Deniz Cansu says:

  selamun aleykum canım ailem.HAYIRLI CUMALARRRRRR. MERVE ABLAMMMMMM HOŞ GELDİN. ÇOK ÖZLEDİK SENİ. AMA SAĞOLSUN DERYA ABLAM HABERLERİNİ ULAŞTIRDI. NASILSIN ABLA NASIL GEÇTİ KOCA BİR DÖNEM. RABBİM YARDIMCIN OLSUN HER KONUDA SİZLERİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM.

  DERYA ABLAM HAKLISIN UTANIR OLDUK MAZLUMLARA BAKIIP. AÇLARA BAKTIK TOKLUĞUMUZDAN UTANDIK. MAZLUMLARA BAKTIK RAHATÇA YAŞADIĞIMIZDAN UTANDIK. ALLAH ZALİMLERİ KAHHAR İSMİ İLE KAHRETSİN. RABBİM BU ÜMMETİ UYANDIRSIN ARTIK BİR VE BİRLİKTE OLALIM.
  CANIM ABLALARIM SİZİ ÇOK SEVİYORUM. EN YÜCE OLANA EMANET OLUN.

 • merve says:

  Aleyküm selam Denizim, hoşbuldum kardeşim. Ben de sizleri çok özledim canımın içi. Çok çabuk geçti Denizim dönem, güzeldi çok şükür. Senin nasıl geçti canım, karnen nasıl? Rabbim senin de yar ve yardımcın olsun tatlı kardeşim ne güzel ilahiyat okumak istiyormuşsun inşaallah Mevlam gönlüne göre verir. Amin diyorum güzel dualarına Rabbim o mazlum kardeşlerimizi bu zulümden tez zamanda kurtarsın, zalimleri kahreylesin vesselam..

 • Deniz Cansu says:

  VE ALEYKUM SELAM CANIM ABLAM BENİM GÜZEL BİR DÖNEM GEÇİRMENE SEVİNDİM. RABBİM HEP YAR VE YARDIMCIN OLSUN.  BENİM DE KARNEMİYİ ABLACIM TEŞEKKÜR ALDIM. SON SINIFIMYA HEM OKUL HEM DERSHANE DERKEN BAYA YOĞUN Bİ DÖNEMDEN GEÇİYORUM. SİZLERİN DUALARIYLA AYAKTAYIM. 😀 GÜZEL DUALARIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN ABLAMMMMM. EN YÜCE OLAN’A EMANET OL. ESELAMUN ALEYKUM.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş