PostHeaderIcon EV DEKORASYONUNDA KIRMIZI RENK

kirmizi dekorasyon 15 EV DEKORASYONUNDA KIRMIZI RENK

Kırmızı rengi çok severim. Gerçi ben evimin duvarlarını hiçbir zaman kırmızı renge boyayamam gibi geliyor ama kırmızı rengi özellikler beyaz ve siyahın yanında kullanmayı severim. Kırmızı benim için kışın kullanılacak renklerin başında gelir. İçi ısıtan, ateş rengidir
kırmızı. Kışın heryer beyaz ve gri tonlarında iken, kırmızı kazaklar,kırmızı bataniyeler, hatta bere ve eldivanler,sabahları kırmızı bir fincandan içilen bir kahve içimi açar.Hani Yabancıların Noel rengidir ya. bizim evde de kırmızılı minderler, örtüler,terlikler yerini almıştır.

kirmizi dekorasyon 10 EV DEKORASYONUNDA KIRMIZI RENK

Kırmızı ateşin,tutkunun,öfkenin tehlikenin ve yıkımın sembolüdür.Diğer yandan cesaret ve onaylama anlamına gelir.Romalılar ve Sparta’lılar ,savaşlarda motivasyon sağlamak için kırmızı bayrak kullanırmış.Bu durum, adrenalinin açığa çıkmasını sağlayarak enerji düzeyinin yükselmesine yardımcı olurmuş.Yunanlıların Savaş tanrısı Mars’ın kullandığı iki tekerlekli savaş arabası da kırmızıydı Mefisto hep kırmızı renk kullanarak resmedilirdi. Ateşin ve kanın sembolü olan kırmızı, merhameti ve fedakarlığı da ifade eder.Birde aşkın rengidir kırmızı, aşkla ilgili her şeye yakışır. Artık düşünüp tasarlaması size ait.Kırmız kalp şeklinde bir kutu, Kırmızı gecelikler,yatak örtüleri,kırmızı balonlar , mumlar, abiye kıyafetler vb… Ama biz bugün ev dekorasyonunda kırmızıyı konuşacağız.

kirmizi dekorasyon 40 EV DEKORASYONUNDA KIRMIZI RENK

Harekete geçiren etkisiyle ,bakan kişinin ilgisini toplar .Kırmızı renk skalasında yer alan gül ve bordo tonları evrensel olarak çekici ve duygusal renkler olarak bilinir, çocukları eğlenceye çağırır ve sevgi duygusunu uyandırır.Kırmızı,her ortama hayat ve enerji verir.Güçlü ve yoğun ışık olduğu zaman kırmızı bir mekanda daha fazla vurgulanır, az ışık alan ortamlarda şiddetini kaybeder.Daha dingin ortamlarda saf kırmızı çok nadir kullanılır çünkü onun göze batan ve çok güçlü etkisi mekanı yorabilir.Diğer yandan daha iddialı ve hareketli yerlerde kırmızı sıcaklık ve enerji kaynağıdır.Örneğin oturma odasında vurgulanan renk olarak kullanıldığında aile bireylerine canlılık verir ve yaratıcı etkinliklerde bulunmaları için harekete geçirir. Metabolizmayı hızlandıran ve açlık hissi yaratan etkisi ile restaurantlarda da kullanımı önerilir.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş