PostHeaderIcon Haftanın Yeni Filmleri-18.Hafta

haftanin filmleri 18.Hafta  Haftanın Yeni Filmleri 18.Hafta

Bu hafta muhteşem bir film vizyona giriyor. Uzun zamandır hayranları tarafından beklenen The Avengers, bugün sinemalardaki yerini alıyor. Bize de sinemaya koşmak düşüyor.

The Avengers

The Avengers Haftanın Yeni Filmleri 18.Hafta

Çizgi roman denilince ilk akla gelen yayıncı muhtemelen Marvel’dır. Marvel; Spider-Man, Hulk, Iron Man, Captain America, Thor gibi çizgi romanlarla milyonları kendine hayran bırakıyor. The Avengers yani Yenilmezler filmiyle de bu kahramanlar bir araya geliyor.

The Avengers’da Hulk, Thor, Iron Man, Captaion America, Nick Fury, Black Widow gibi kahramanlar yer alıyor. Spiderman maalesef yok. SHIELD isimli barış örgütü, kahramanlarla birlikte dünyayı kötülüklerden koruyacaklar. Bu yılın en çok beklenen süper kahraman filmini kaçırmayın.

Yönetmen: Joss Whedon
Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Jonansson
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu

Ateşin Düştüğü Yer

atesindustuguyer Haftanın Yeni Filmleri 18.Hafta

Haftanın iki Türk filminden ilki olan Ateşin Düştüğü Yer, bir dram filmi. Osman ve eşi Hatice, Antalya’da bir çiftlikte işçi olarak çalışan, 6 tane çocuğa sahip muhafazakar bir ailedir. Ailenin 16 yaşındaki kız çocuğu Ayşe, bir gün rahatsızlanıp Alman çift yardımıyle devlet hastanesine kaldırılır. Burada tedavi gören Ayşe’nin 3 aylık hamile olduğu ortaya çıkar.

Kızının sağlığı için büyük endişe duyan aile şimdi hamile haberiyle bir anda düşman kesilir. Artık töre kuralları geçerlidir ve Ayşe’nin yaşamı son bulmalıdır. Klasik bir konuya değinen film, dram severler için fazlasıyla vaad ediyor diyebiliriz.

Yönetmen: İsmail Güneş
Oyuncular: Hakan Karahan, Elifcan, Ongurlar, Yeşim Ceren Bozoğlu
Tür: Dram

Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir

ekumenapolis Haftanın Yeni Filmleri 18.Hafta

Ekümenopolis aslında bir İstanbul belgeseli. Türkiye ve Almanya ortak yapımı olan filmde yönetmen İmre Azam, her geçen gün hızla büyüyen İstanbul’u konu alıyor. Metropol şehrin gökdelenlerinden gecekondularına kadar her kesimi anlatmaya çalışan bu belgesel, biraz da İstanbul’a farklı gözle bakmamızı sağlayabilir.

Normalde 5 milyon kişinin yaşayabileceği belirtilirken 15 milyonu aşkın nüfusa sahip olan İstanbul’u merak ediyorsanız ya da artan kalabalık ve trafikte bunalıyorsanız, ya da yaşadığınız şehrin farklı kesimlerini görmek istiyorsanız bu belgeseli tavsiye ederiz.

Yönetmen: İmre Azem
Oyuncular: –
Tür: Belgesel
http://youtu.be/_qGpjVz1GtU


Paris’te Çılgın Macera

pariste cilgin macera Haftanın Yeni Filmleri 18.Hafta

Fransız yapımı animasyon filmi Paris’te Çılgın Macera, 1900’lü yılların Fransa’sında geçiyor. O dönemin Paris’inde kocaman bir bahçede yaşayan bir canavar, çok güzel ve genç bir kıza aşık olur. Filmin hikayesi de tamamiyle bu aşkı konu alıyor.

Animasyona farklı kesimlerden farklı karakterlerin bir araya toplanmasıyla oluşan macera konu alınıyor. Türkçe dublajla vizyona giren filmi masalsı animasyon seviyorsanız kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Yönetmen: Eric Bergeron
Oyuncular: Vanessa Paradis, Mathieu Chedid, Gad Elmaleh
Tür : Animasyon, Macera, Komedi

Sevimli Balık Pupi

sevimlibalikpupi Haftanın Yeni Filmleri 18.Hafta

Haftanın son animasyon filmi ise Sevimli Balık Pupi. Malexya yapımı olan Pupi, biraz görüntülerinde Shark Tale animasyonunu da anımsatıyor. Biraz da Nemo animasyonuna çaldığını söyleyebiliriz.

Okyanusların altında renkli deniz canlılarını gösteren animasyon, Bambu ve köpek balığı Pup’un insanlara karşı olan eğlenceli ama zor mücadelesini konu alıyor. İnsanlar balık yumurtalarını çalmaktadır ve bu iki arkadaş buna dur deme vaktinin geldiğine inanmaktadır. Tabii iki arkadaşın mücadelesi sadece insanlarla sınırlı kalmaz, birçok hayvan da önlerine çıkacaktır.

Yönetmen: Aun Hoe Goh
Oyuncular: –
Tür: Animasyon

Alıntı: shiftdelete.net

2 Yorum “Haftanın Yeni Filmleri-18.Hafta”

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş