PostHeaderIcon Haftanın Yeni Filmleri-14.Hafta

haftanin filmleri 14.Hafta  Haftanın Yeni Filmleri 14.Hafta

Bu hafta sinemalarda 5 yeni film gösterime giriyor. Haftanın en önemli filmi ise şüphesiz Ferzan Özpetek‘in yönetmenliğini yaptığı ve Cem Yılmaz‘ın da oynadığı Şahane Misafir Filmi.

Şahane Misafir

sahane misafir Haftanın Yeni Filmleri 14.Hafta

Yönetmen: Ferzan Özpetek
Oyuncular: Elio Germano, Beppe Fiorello, Cem Yılmaz
Tür: Dramatik Komedi
Süre: 106 dk

Filmin Konusu: İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi Şahane Misafir ülkemizde vizyona giriyor. Şahane Misafir’in en önemli özelliği bir İtalyan filmi olmasına rağmen oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz’ın da bulunması. Misafir oyuncu olarak başlayan görevi gittikçe büyüyen Cem Yılmaz, filmde etkin bir rol oynuyor diyebiliriz.

Film, 28 yaşındaki Pietro’nun aktör hayallerinin peşinden koşmaya karar vermesi ve bu sebeple Roma’ya gelmesini konu alıyor. Dramatik komedi tadındaki bu filmi izlememiz için Ferzan Özpetek ve Cem Yılmaz gibi iki önemli sebep bulunuyor.
http://youtu.be/7YG8DHUIpWE

Amerikan Pastası: Buluşma

Amerikan Pastasi bulusma Haftanın Yeni Filmleri 14.Hafta

Yönetmen: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
Oyuncular: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Chris Klein
Tür: Komedi
Süre: 112 dk

Filmin Konusu: Amerikan Pastastı serisi özellikle geçlik filmleri arasında en ünlü olanı diyebiliriz. 1999 yılından beri izlenme rekorları kıran film 2003 yılında çekilden American Pie Wedding’in devamı olarak vizyona giriyor. Eğlenceli fragmanıyla da dikkat çeken filmin sloganı ise “En lezzetli dilimi en sona ayır”. Bu iddialı komedi filmini haftanın komedi filmleri seçeneğine ekliyoruz.

Ülkücüler

ulkuculer Haftanın Yeni Filmleri 14.Hafta

Yönetmen: Bilal Kalyoncu, Halil Sarı
Oyuncular: Faruk Akçam, Bertan Avcı, Ersin Aygün
Tür: Belgesel

Filmin Konusu: Ülkücüler, bir film olsa da belgesel tadında, gerçekle oynanmadan bir hikaye anlatmaya çalışıyor. 1980 darbesi öncesi ülkücü hareket mücadelesini ve cezaevinde yaşananları anlatan filmin aynı zamanda doğru bilinen yanlış tarihi gerçekleri de aktarma hedefi taşıyor. Meraklıları için başarılı bir film olabilir.

Titanik 3D

titanik Haftanın Yeni Filmleri 14.Hafta

Yönetmen: James Cameron
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane
Tür: Dram, Romantik
Süre: 210 dk

Filmin Konusu: Titanik, bildiğimiz Titanik. James Cameron’ın başarılı yönetmenliğiyle Oscar’ları silip süpüren Titanik, üç boyut teknolojisinin gelişmesinin ardından tekrar elden geçirilerek üç boyutlu haliyle vizyona giriyor. Geçen haftalarda Star Wars’da olduğu gibi filmde üç boyut dışında yeni bir sahne yok. 210 dakikalık filmi eğer hiç izlemediyseniz bu muhteşem bir fırsat. Tekrar izlemek isteyenler için de üç boyutlu olması güzel bir ayrıntı olabilir.

Mevsim Çiçek Açtı

mevsim cicek acti Haftanın Yeni Filmleri 14.Hafta

Yönetmen: Ali Levent Üngör
Oyuncular: Feriha Ecem Çalık, Yavuz Bingöl, Mehtap Bayrı
Tür: Dram
Süre: 98 dk

Filmin Konusu: Çekimleri Almanya’da gerçekleştirilen film, gurbete yolu düşen, acıyı bal edip susmuş, hayata direnmiş tüm kadınlara ithaf ediliyor. Gurbet filmi olan Mevsim Çiçek Açtı, Almanya’da yaşayan Nazmi, karısı Çiçek ve kızı Mevsim’in gurbet hikayesini anlatıyor. En önemlisi ise gurbetteki kadınların şiddet sorununa parmak basması. Oyuncu kadrosunda Onur Şan ve Yavuz Bingöl gibi isimler de bulunuyor.
http://youtu.be/zz6NlHfTLPk
Kaynak: shiftdelete.net

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş