PostHeaderIcon BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Hz.Ömer Dizisi-Jenerik Müziği (Salih Arının Katkılarıyla)

İki yıl önce Hz. Yusuf Dizisi ile Mostafa Zamani ile tanışmıştık. O dizi Hz. Yusuf peygamberi biraz daha yakın tanıma fırsatı bulmuştuk. Bu sene De Hz copytrans photo kostenlosen. Ömer dizisi ile Samer ismail ile tanıştık. Dizi çok yankı aldı ama bence Kalplerde de Hz.Ömer (R.A.) plan sevgiyş perçinledi.Ve Samer ismail elinden geldiğince iyi bir canlandırma yaptı.

14bew6 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Samer 1986 doğumluymuş ve suriyeliymiş access kostenlos herunterladen. Bu arada yaşlandırma tekniklerine hayran kaldığımı söylemeliyim. İranlı usta makyör Abdullah İskender, sahici görünen makyajları çekimler boyunca bütün karakterlere uygulamış.

muslumanlar1273b38aa272fd4a8by1 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

İşte hz.Ali’yi canlandıran Ghanem Alzerna;Tunuslu oyuncu.Bize tanıdık gelen sembolik resme, kalemle çizilmiş kadar benzetilmiş
Kim farketmiş acaba makyajla o sembolik resme bu kadar benzeyeceğini?? herunterladen?

4hdvec BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Hz. Ebubekir’i canlandıran Ghassan Massoud. Cennetin Krallığı filminde Salahaddin Eyyübi’yi canlandıran, Karayip Korsanları serisinde rol alan ve bizde de Kurtlar Vadisi-Irak ve Kelebek’te oynayan Massoud, Suriye’nin en tanınmış oyuncularından biri. Ve dizinin de yıldızlarından.

23lfkig BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

ve Hz.Osman: Dizinin başlarında acaba hangisi dediğim ,taaki Mekkeye gönderildiği sahnede farkettiğim sanatçı:Tamer Arbeed
Hz.osman çok zengin olmasının yanı sıra çok da yakışıklıymış. anneler oğullarına “Allah sana Osman Şansı versin “derlermiş.
Doğrusu daha karizmatik biri seçilebilir miydi diyecem ama neyse yine de güzel..

9k9zeh BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

veee
Hz. Hamzayı canlandıran Mohamed Miftah…

swv04j BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

aslında Anthony Quinn’nin canlandırmasından sonra gözüm biraz zor alıştı.

ANTHONY QUINN HZ HAMZA ROLUNDE FOTOGRAF BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Veee Halid bin Velid ….Mehyar Khaddour. Genç tunuslu oyuncu. Rolü ona çok yakışmıştı bence…

2my9tg BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

“La Havle vela kuvvete illa billah”sözünü hızlı hızlı söyleyişini çok sevmiştim. Ebu Cendel rolü ile Majd Feda

10cotg4 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Bilal-i Habeşi rolü ile Faysal Amiri

25i2gs4 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Yine sevdiğim bir rol ve karakter: Ebu Huzeyfe bin Utbe canlandırması ile Bahaa Tharwat.Kız Kardeşi Hinte karşı çıkışları ile gururlandık. Yemame savaşı sahnesinde şehit olduğunda gerçekten üzülmüştüm.

34hj5s7 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Ben açıkçası hz. Ömer’in kendinden önce Müslüman olan bir kardeşi olduğunu bu diziden önce bilmiyordum. İşte Zeyd bin Hattab rolü ile Mahmoud Nasr.

wmnz2s BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Ona başta çok sinir olmuştum. Hele Necaşinin yanında iken.Hani Hz.caferi alt etmeye çalışıken . Taaakiii müslüman oluncaya dek…Amr bin Ash rolü ile Quasim Miho

syuus7 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Aynı şekilde Ebu Süfyan rolü ile Fathi Haddaoui

148lqw5 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Ah vahşi ah…seni kim canlandırsa canlandırsın içim buz keser….Başarılı bir rolle ziad touati

35lvuis BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Bu günlük bu kadar yeter sanırım. sevdiyseniz daha sonra bulabildiğim diğer oyuncularla tekrar devam ederim.Şimdide setten birkaç kare aktarayım.

Yaklaşık 40 milyon dolarlık bütçesi olan Hz. Ömer dizisi iki yılda, Suriye ve Fas’ta çekildi.
* Dizi için 10 ülkeden sinemacılar bir araya geldi.
* Dizi için görkemli dekorlar hazırlandı. Mekke şehri, İslamiyet’in ilk yıllarına uygun olarak yeniden inşa edildi. Çekimlerde yaklaşık 20 bin figüran, 7 bin at, 4 bin deve, 2 bin kılıç, 4 bin kalkan kullanıldı. Dekorlar ve kostümler için 14 bin metreden fazla kumaş, 8 bin ayakkabı kullanıldı.
* Dizinin efektlerini, Avatar, Matrix ve Örümcek Adam filmlerini gerçekleştiren Buf şirketi hazırladı.

2a4pro6 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

2vkiz6h BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

34zel93 BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

352q26s BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

rr1oat BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER

Her türlü zorluğuna rağmen hangimiz o devirde olmayı istemezdi değil mi????

http://tiarahomestudiorecord.blogspot.com
http://www.facebookvideoindir.abidik.net/
http://www.sabah.com.tr

179 Yorum “BİR GÜZEL DİZİ DAHA GELDİ GEÇTİ RAMAZAN AYINDAN:HZ.ÖMER”

 • Oktay ÇANKA says:

  Baştan böyle bir yazı dizisi ile emek harcayıp bizler ile paylaştığı için sevgili eşime teşekkür ederim. Evet diziyi soluksuz izledik. Aldı götürdü bizleri saadet günlerine. Ne güzelmiş o günler. Hiç bitmesin istedik dizi, bütün karakterler sanki o nuru taşıyorlardı. Nede olsa onları canlandırmak bile nurlanmaya yetmezmi..? Yüce Rabbim Sevgili Kulu ve Resulu Hz. Muhammed’e ve Ehlibeytine, Ashabına, Ensara, Muhacire Rahmet Etsin. Sonsuz Selam ve Salat Onların Üzerine olsun. İnşallah böyle güzel diziler çekilmeye devam eder.

 • Yumak Sepeti says:

  Aşkım ne güzel söylemişsin, sözünün üstüne söz söyleyemem. Yüce Allah(c.c.) bizi onlarla ,o sonsuz ahir yaşamda komşu etsin inşaallah.Amin…..

 • Deniz Cansu says:

  GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR DİZİYDİ ÖZELLİKLE HALİD BİN VELİD İ CANLANDIRAN ADAMIN OYUNCULUĞUNU ÇOK BEĞEBDİM. TABİİ HEPSİ ÇOK BAŞARILI OYNAMIIŞ. 
   
  MEDİNEYE HİCRET EDİP PEYGAMBERİ MEDİNEYE GİRİŞİ SAHNESİ BENİ TAA O GÜNE GÖTÜRDÜ.

 • merve says:

  Selamunaleyküm ablacım,kardeşlerim.görüşmeyeli uzun zaman oldu şükür kavuşturana ablacım görüşmeyeli nasılsın hepinizi çok özledim siteye uzun zamandır giremiyordum görmeyeli sitenin güzelliğine güzellik katmışsın ablam ben de böyle güzel bir sayfada buluşmak istedim sizlerle.ablam biliyor musun bugün medinenin doğum günü kendisinden bir haber alamıyorum ama inşaallah okuyordur yazdıklarımızı. (canım medinem doğum günün kutlu olsun Rabbim sağlıkla sıhhatle nice güzel seneler geçirmeni nasip etsin.)
  Deryam kardeşim inşaallah sen de duyuyorsundur beni seni de çok özledim bak yumak sepetinde buluşalım demiştin eski günlerdeki gibi umarım yazdıklarımı okursun.Hepinizi Allaha emanet ediyorum ve sizleri çok seviyorum selam ve dua ile..

 • Deniz Cansu says:

  canım ablam ben de sizi çopk özledim. allah  tekrar yumak sepetinde buluşmayı nasip etti şükür. medine abla da gelseydi tam olurdu.

 • derya says:

  mervem can kardeşim sende hoşgeldin evet bende geçen gün medinenin doğum günü olduğunu biliyordum fakat kendisinden haber alamamak çok üzücü inşallah girerde siteye onu ne kadar çok özlediğimizi görür.(medinem can kardeşim benim doğum günün kutlu olsun yüzünden ve gönlünden tebessüm hiç eksik olmasın)ve umarım mutlu bir evliliği vardır güzel gelinimizin.kardeşim buluşalım demiştim sana ne güzel burdasın ablamız yine köprüsünde buluşturdu bizleri yine çok güzel bir konu çok güzel bir dizi emeği geçenlerden Allah razı olsun sizleri çok seviyorummmm

 • derya says:

  ESSELAMUALEYKUM Yine uykular kaçtı karanlıgı aydınlatan gecede beklenir sabırsızlıkla tan umutsuz parlagı sönmüş gözlerde ölmek tek kurtuluş yolu,kalmak ise igneli acılar içinde dinmeyen feryatlar var kalbi yaralı suriyede belli her dilden agıtlar gelir köşeli vicdandan kaybetmiş her kez kimsesine doymadan be göz yaşı nede kan ÖLÜM YAGIYOR BÜYÜK SEMADAN SURİYEDE BİR YAVRUMU AGLIYOR DURMADAN … ( O zalimler nasıl bir inkılapla devrileceklerini yakında görecekler.) “Her MÜSLÜMAN Bir Kova Su Dökse BU VİCDANSIZLARI Sel Alır…..(ABLACIM KARDEŞELRİM NASILSINIZ SİZLERİ ÇOK ÖZLÜYORUM ABLACIM NE OLACAK BU SURİYENİN HALİ İÇLER ACISI BEN ARTIK TVYİ AÇAMIYORUM HERYERDE KAN HERYERDE GÖZYAŞI TÜRKİYEDE BİZLER KAÇ SEHİT VERDİK BU SENE GÜNE UYANIYORUZKİ DÜNDEN BETER ABLACIM KARDEŞLERİM PEYGAMBER EFENDİMİZ KIYAMET ALAMETLERİNİ ANLATIRKEN AHİR ZAMANDA SAVAŞLARIN ÇOĞALACAĞINI BİLDİRMİŞ SANIRIM BU ZAMANDAN BAHSETMİŞ OLMALI RABBİM BİZİ VE TÜM ÜMMETİ MUHAMMEDİ KORUSUN KOLLASIN)(MERVECİM CANIM YA ÇOK ÖZLEDİM KARDEŞİM FACENDE YOK NE OLDU SANA ÇOK MERAK EDİYORUM)(DENİZCİM NASILSIN KARDEŞİM ÇOK ÖZLEDİM SENİDE MEDİNEYİDE VE DİĞERLERİNİ)ALLAH DAİMA YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN..

 • Deniz Cansu says:

  DERYA ABLAM EVET SURİYE KONUSU İÇİMİZDE KANAYAN BİR YARA KARDEŞ KARDEŞİ VURUYOR. HANİ MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİ. ALLAH ISLAH EYLESİN. TÜM BUNLAR YETMEZMİŞ GİBİ BİRDE PEYGAMBERİMİZE HAKARET İÇEREN ŞU FİLM MORALİMİ ALT ÜST ETTİ. RABBİM ONLARI KAHHAR İSMİ İLE KAHREYLESİN. ALLAH’IN HABİBİNE HAKARET EDİYORLAR RABBİM YANLARINA BIRAKMAZ. NEYSE. BEN DE ÇOK ÖZLEDİM. SEVGİ DOLU ÖPÜCÜK VE SELAMLARIMI YOLLUYORUM. YÜCE ALLAH’A EMANET.

 • derya says:

  Bu ne bitmez kin bu ne bitmez şiddet
  Bu ne vicdansızlık, ne bitmez hiddet
  Gece-gündüz zulüm, vahşet ve dehşet
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Bir cephe, en modern silahlı câni
  Bir cephe taş, nasıl olacak mâni?
  Katliam çok korkunç, dondurur kanı
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  İnsan dolu evler; yakar, yıkarlar
  Kundakta bebeğe kurşun sıkarlar
  Ne utanır ne Allah’tan korkarlar
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Tutmuş nankör zırdelinin sarası
  İnsanlığın; utanç, bu yüz karası
  Kapanmaz asırlar geçse yarası
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Ey insanlık! Bu ne anlamsız ilke
  Ezilen, yok olan millet, bir ülke
  Kolay kolay çıkmaz bu kara leke
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Küsmüş, umut vaat etmez güneşim
  Umursamam, öldürülür kardeşim
  Ben ne kansız, merhametsiz kardeşim
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Dert öyle bir dert ki; hicran devâsız
  Aç, susuz; çocuklar ana, babasız
  Ana, baba kalmış kızsız, oğlansız
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Korkudan, dehşetten havlamaz itler
  Kokar yıkıntılardaki cesetler
  Seyreder kansızca hâmi devletler
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Yardım etmek isteyenler edemez
  Her taraf eşkıya, destek gidemez
  Zâlim destekçisi puştlar dur demez
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!(müslümanlar hala kardeş bundan hiçbir zaman kuşkun olmasın o diğer zalimlerse ben müslümanım diyip gezenler.Onlar Allah’ın azabını hak etmiş olan münafıklardır çünkü hiçbir kitap kundaktaki bebeği katletmeyi mübah kılmaz.Ancak onlar bunu bilse nasıl elem dolu bir azabı üzerlerine çektiklerini görecekler.Denizciğim dediğin gibi israil hiç boş durmuyor bu seferde biz müslümanların uğruna başlar feda olsun anamız babamız feda olsun sana dediğimiz yüceler yücesi şahsiyete dil uztıyorlar şeytan bile onun kılığına giremezken onlar şeytandan daha beter çıkıp onu iğrenç bir vasıfla nitelendirmeye çalışıyorlar.HAŞA!!! Bunu yapamayacaklar izin vermeyeceğiz.Bu son zamanlarda yaşananlar çok yüreğimi burktu denizim tülin ablam mervem medinem ayşem ablam sündüs ablam elimizden gelen tek şey denizciğimin de dediği gibi ALLAH’tan onlar için KAHHAR ismi şeriflerinin tecellisine sığınarak bir dur diyebilmek…RABBİM EY BİZİM GÜZEL ALLAH’ımız onlara sen bir dur de onlar senin o mübarek saydığın heryerde isminin yanında onun isminide zikrettiğin MUHAMMED’inin hürmetine onlara fırsat verme…(aminnn)sizleri çok seviyorum yumak ailesi:)

 • Deniz Cansu says:

  ÇOK DOĞRU SÖYLEDİN DERYA  ABLACIĞIM. TEK ÇAREMİZ DUA. PEYGAMBERRİMİZİN DE BUYURDUĞU GİBİ DUA MÜMİNİN SİLAHIDIR. HEPİMİZ DUA EDELİMDE DÜNYA NIN NERESİNDE ZULÜM GÖREN MÜSLÜMAN VARSA YÜCE ALLAH O’NA YARDIM ETSİN. MÜSLÜMANLARI TEK VÜCUT HALİNDE GÖRMEK İSTİYORUZ.

 • derya says:

  dua müminin silahıdır kardeşim elimizden de gelen bu başka birşey yok ancak onların hakkından ALLAH gelir.Amin canım kardeşim inşallah dediğin gibi olur.(canım ablalarından kimse siteye uğrayamıyorlar herhalde hepsini o kadar çok özledimki anlatamam iyi ki sen burdasın ablamızı hiç yalnız bırakmamışsın sana çok imreniyorum doğrusu )

 • Deniz Cansu says:

  CANIM DERYA ABLAM EVET DİĞER ABLALARIM SİTEYE FAZLA UĞRAYAMIYORLAR. AMA OLSUN BEN ONLARIN RUHANİYETİNİ BURADA HİSSEDİYORUM. SENİ VE DİĞER ABLALARIMI ÇOK SEVİYORUM. ELİMDEN GELDİKÇE FIRSATINI BULUNCA HEMEN YUMAK SEPETTİNE KOŞUYORUM ABLALARIM GELMİŞ Mİ DİYE BAKIYORUM. BİRBİRİMİZİ HİÇ GÖRMEDEN NASIL DA BAĞLANDIK. BİRBİRİMİZDEN HABER ALAMASAK BİLE HEP BİRBİRİMİZ İÇİN DUA EDİYORUZ.BUNU  ÖNCE ALLAH’A  SONRA TÜLİN ABLAMA BORÇLUYUZ. ALLAH TÜLİN ABLAM DAN DA SİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞAALLAH.

 • Yumak Sepeti says:

  Canım kardeşlerim benim.İyiki varsınız,iyi ki burdasınız. Dünya meşgalesi bizi dört bir yana savuruyor. Sonra birkaç tozumuz geri dönerse, burada birbirimize kavuşuyoruz. Hiç ayrılmayalım inşaallah. Sizleri çok ama çok seviyorum. Rabbime emanet olun gül kokulu canlarım

 • derya says:

  Denizcim ne kadar güzel söylemişsin ruhniyetlerimiz hep birarada tıpkı gerçek kardeşler gibiyiz sizler benim ahir zamanda tanıdığım en iyi insanlarsınız kendimi bu yüzden çok şaslı olarak görüyorum.Denizim benden duymuş ol sanırım bilmiyorsun medine ablan evlendi bir melek gibi onu çok özlüyorum facesinide kapattı ama ben onun da bizi ne kadar çok özlediğini az çok tahmin edebiliyorum siteye giremeyişinin sebebi evlenmiş olması ben onu ve sohbetini çok özledim bir gün geri döneceğine inanıyorum.Merve ablanda can kardeşim üniversitede okuyor benim başarılı kardeşim bu yüzden çok vakit bulamıyor herhalde derslerinin yoğunluğundan kardeşim seni çok özledim..Sende ne güzel Allah senden razı olsun hep burdasın yorumlarıma hiç sıkılmadan cvp yazıoyrsun o gül kokulu yorumlarını okuyunca çok mutlu oluyorum çok teşekür ederim denizcim evet bu köprüyü tülin ablamız kurdu bizde bu kardeşliği sonsuza dek Allah’ın izniyle yürüteceğiz.Tülin ablam hoşgeldin senin o inci gibi saçılan yorumlarını o kadar çok özlemişimki anlatamam evet dediğin gibi dünyanın meşgalesi aldı götürüyor bizleri bende derslerden fazla zaman bulamıyorum fazla.dediğin gibi ablam inşallah hiç ayrılmayız birbirimizdn bende sizleri çokkkk seviyorummmmm

 • Deniz Cansu says:

  SENİN Bİ YORUMUNDAN ANLAMIŞTIM MEDİNE ABLAMIN EVLENDİĞİNİ DERYA ABLACIĞIM. YANİ YİNE SEN VESİLE OLDUN ÖĞRENMEME.İNŞAALLAH MULU BİR EVLİLİĞİ VARDIR. O İYİ OLSUN DA İSTERSE HİÇ UĞRAMASIN SİTEYE O DAİMA BURDA BİZİM YANIMIZDA. DUALARDA HİÇ BİRİNİZİ UNUTMUYORUM. HEPİNİZ BENİM İÇİN ÖZ ABLAM GİBİSİNİZ. RABBİM AYIRMASIN.

  TÜLİN ABLAM, DERYA ABLAM, MEDİNE ABLAM, AYSEM ABLAM, MERVE ABLAM VE DİĞER ABLALARIM SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM. RABBİM SİZLERE BU DÜNYADADA AHİRETTE DE NİMETLERİNİ , RAHMETİNİ VE AFFEDİCİLİĞİNİ Bİ NİSAN YAĞMURU MİSALİ ÜZERİNİZE YAĞDIRSIN. (AMİN)

 • derya says:

  ahh yazmışmıyım aklım hep sizde ya ne yaptığımı ne zaman yaptığımı kestiremiyorum canım.Dediğin gibi inşallah çok mutludr bize onun mutluluğu yeter.Çok teşekkür ederim melek yüzlü kardeşim bende her zaman dualarımda sizlere yer veriyorum dualarım bir gün ahirette sizlerle beraber efendimiz MUHAMMED’E sav aline ashabına ve ehlibeytine cennette komşu olmak inşallah muvaffak oluruz hepimizde. sağol canım bu güzel duanada tüm kalbimle amin diyorum bende sizleri çok seviyorum

 • Deniz Cansu says:

  😀

 • derya says:

  denizcim canım sen neler yapıyorsun sanırım bu sene lise son sınıf olmalı seninki eee üniversiteye dair ne gibi planların var gül kokulu kardeşim

 • Deniz Cansu says:

  ABLAM BU YIL 3. YILIM. YANİ LİSE 3 TEYİM. BU YILLA BERABER 2 YILIM VAR. BEN ANKARA VE CİVARI BİR ŞEHİRDE ÜNİVERSİTE OKUMAK İSTİYORUM ALLAH İZİN VERİRSE. YA TÜRK EDEBİYATI YA DA İLAHİYAT OKUMAK HAYALİM. YANİ ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORUM. İNŞAALLAH O ZAMANA KADAR KAPALI ÖĞRETMENLERİN ÖYLECE GİRMELERİNE İZİN VERİRLER. YOKSA ÇOK SIKINTI ÇEKERİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. İŞTE BÖYLE OKULLA UĞRAŞIYORUM. SEN NELER YAPIYORSUN DERYA ABLACIĞIM? 😀
   SELAM VE DUA İLE KAL CANIM ABLAM.

 • derya says:

  canım kusura bakma benim aklımda öyle kalmış son sene diye kusura bakmainşallah hedefine ulaşırsın Rabbim emeklerini boşa götürmez ikiside çok güzel meslekler canım sen kapandınmı ah canım senden ne de güzel bir öğretmen olur bak çok sevindim.Canım bende Allah kısmet ederse 1.5 aya kalmaz hafız olacağım o yüzden ben nete falan giremiyordum çok yoğun çalıştım eğer bitirirsen bende bu sene üniversite sınavına girmeyi planlıyorum bakalım hakkımızda hayırlısı.. ALLAHA emanet ol güzeller güzeli kardeşim

 • Deniz Cansu says:

  MÜBAREK OLSUN ABLAM İNŞAALLAH HAFIZLIK DERSLERİNİ KOLAYCA VERİRİSİN. RABBİM YARDIMCIN OLSUN. EVET ABLACIĞIM SONUNDA ALLAH’IN İZNİYLE KAPANDIM. ÇOK İSTİYORDUM Bİ TÜRLÜ OLMUYORDU.BU 14 AĞUSTOSTA KADİR GECESİ GÜNÜ KAPANDIM. İNŞAALLAH TESETTÜRÜMÜ KABUL EDER RABBİM. AMA OKULA GİRERKEN AÇMAK ZORUNDAYIM. 2 YIL DAHA SABREDECEĞİM. İNŞAALLAH ÜNİVERSİTEDE BÖYLE SORUNLAR YOKTUR. ESSELAMUN ALEYKUM ABLACIĞIM.

 • derya says:

  ve aleykümselam hayırlı cumalar denizcim hayırlı duaların için çok tşk ederim buna çok ihtiyacım vardı Denizim ben çok sevindim Allah örtünü mübarek eylesin nede güzel bir günde kapanmışsın kimbilir ne kadarda yakışmıştır kardeşime canım benim bildiğim kadarıyla üniversitede artık böyle bir sorun yok hatta kimse hakaret bile edemiyecek yeni yasa tasarısına göre seni çok seviyorummmm

 • Deniz Cansu says:

  UMARIM ÖYLE OLUR CANIM ABLACIĞIM. ÖNCEDEN BAŞÖRTÜLÜ DİYE ÇOK ÇİLE ÇEKMİŞ İNSANLARIN HAYATINI OKUYUP DİNLEYİNCE. İNSAN HAYRETLER İÇİNDE KALIYOR. ALLAH’IM ONLARIN MÜKAFATINI VERECEKTİR İNŞAALLAH. 
   
  SENİ VE DİĞER ABLALARIMI ÇOK SEVİYORUM CANIM ABLAM.

 • derya says:

  haklsın denizciğim bizler her konuda daha çok şanslıyız bizden önceki nesillere göre Allah onların bu mücadelelerini mükafatsız bırakmayacaktır seninde RABBİM yolunu açık eyler inşallah bende hepininzi çok seviyorum

 • Deniz Cansu says:

  İNŞAALLAH ABLACIĞIM. ARTIK BÖYLE ŞEYLER GÖRMEK İSTEMİYORUZ. SELAM VE DUA İLE KAL. YÜCE RABBE EMANET OL.

 • derya says:

  :):):) cansın

 • Yumak Sepeti says:

  canım Kardeşlerim,
  Denizim,deryam,mervem,medinem,ayşem,zilanım
  Nasılda vefalı çıktınız siz. Nasıl da birbirimize bağlandık. Demek ki bu dünya da olan herşey bu görünen maddi dünyaya ait değilmiş. Demekki Ötelerden de bize selam gelirmiş. Cennet kokuları,sevgi ve kardeşlik bağı gelirmiş. Yüce Allah ve peygamberimizin sevgisi ne lezzetli imiş ki, bu sofraya oturanlar kalkmak istemez imiş. Canlarım dünya nereye dönüyor gerçekten. Bu savaşlar, bu azgınlıklar.Soluk alamıyor insan. Gözlerimizi açtığımızda ibret ve lutufla gördüklerimizin dışındaki herşey nekadarda hiç ve yalan. Denizcim başını örtmüşsün. Mübarek olsun. Darısı benimde başıma.Hz. mevlana “Kadın sanki yaratılmıştan bir cüzdür der,mahlukatan değil”der.Allahın settar isminin tecelisi olsun bu. Ve bir nur parçası gibi kal her daim inşallah. Deryacım seni burada görmek beni nasıl mutlu ediyor bilemezsin. Seninde hafızlığın şimdiden mübarek olsun. Dualarında beni de unutma e mi?.Mervecim canım benim ben de seni ne çok özledim bir bilsem. sayfam hayat buldu. Sizleri çoookk seviyorum.Rabbime emanet

 • derya says:

  Esselamü aleyküm ablacığım.ablacım bizim böyle vefalı çıkmamaızın sebebi yine sensin gönlünün öyle bir güneşi varki güneşi kıskandıracak nitelikte.Ablacığım biz birbirimize söz verdik asla ayrılmayacağız diye belki bu dünyada buluşamadık hiçbirimiz ama sonsuzluk yeri olan ahirette ebedi olarak bir arada olacağız çünkü hepimiz tek bir yürekte edilen dualar gibi hepimizin RABB’imizden istekleri bu yönde.Evet ablam bu sünya bizlere maddi değil manevi duygularla birbirimize öyle sıkıca bağlandıkki asla kopmayacağız inşallah.En büyük sebepte ablam seninde belirttiğin gibi ALLAH VE RASUL aşkı bizi bu sofradan her zaman ağzımızda bir lezzetle doyurup kaldırıyor ELHAMDÜLİLLAH.Haklısın ablacığım varlık savaşı oluyor insanlar arasında hepsi var olan topraklarına bir karış daha eklemek için bunca masumun günahına giriyor RABBİM onları KAHHAR isminin tecellisiye kahtersin.Evet ablacığım denizciğim kapanmış bende bu habere çok sevindim güzeller güzeli kardeşim kimbilir ne kadar daha güzel olmuştur örtüsüyle.ALLAH daimi yolunu açık eylesin YAR ve YARDIMCISI olsun.Ablam inşallah sıra sanada gelir çok yakışırda benim sarı saçlı melek ablama.MEVLANA nın bu sözü de ne kadar güzelmiş bu vesileyle de onu anmış olduk RABBİM ruhunu şad eylesin..Ablacım inan bana bende burada olmaktan çok mutluyum çünkü burada olamasamda aklım hep sizde acaba ne yapıyorlar diye düşünüyorum sürekli hayır duan içinde çok tşk ederim ablacığım ben daima sizler için du ederim kendimden ayırmam sende benim için dua et son derslerimi de kolaylıkla geçireyim yorumlarımıza cvp yazdığın için çok tşk ederim ablacığım çok sevindim bu sayfyı da çok seviyorum hz ömer dizisi benim en çok sevdiğim dizi bu son zamanlarda öyle güzel olmuştuki beni bu sayfa her zaman ramazanı şerifin o nurlu iklimine götürüyor bu yüzdende denizciğimle hep burdan yazıyoruz.merve bende seni çok özledim canımm… HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUMMMMMM.SENDE EN SEVGİLİYE EMANETSİN:)

 • Yumak Sepeti says:

  Ve aleyküm selam deryacım. Ne tatlısın.Ben de gördüğün o güzel güneş, senin gönlünün yansımasıdır. ben de birşey yok. belki ben diye birşey de yok. Ne güzel içim heyecanla doldu yazdıklarına. Bir gün ahirette ebedi olarak birlikte olacağız demişsin. Şimdi bayramı bekleyen çocuklar gibi hissettim. Bu sayfa hakikaten beni size bağlayan ve ilahi güzelliklere açılan bir pencere gibi. Sizlerin sayesinde. Sizleri çoook seviyorum. Yüce Rabbime emanet olun, gül bahçelerim benim.

 • derya says:

  Tülin ablacığım yorumlarda adını görünce ne kadar mutlu oluyorum bilemezsin ablammm tatlı olan sensin öyle güzel bir kalbin varki çiçeklerle bezenmiş gibi daima HAKK aşkıyla yanıp tutuşan bir kalbin var ne mutlu sana ve bize. Bize diyorum çünkü senden ve senin o bitmez tükenmez o tatlı sohbetinden istifade ediyoruz bu benim için çok anlamlı sen diye bieşey olmaz olurmu var ve dopdolu her an kendini yineleyen engin bir bakış açın var dünyaya senin tanımak bizler için çok gurur verici evet ablam he birlikte olacağımız bir gün var olacak inşallah ahirette ve tek düşüncem komşularımızda hep en iyi insanlar ve RASULALLAH ta bizlerle birlite olacak inşallah (RABBİM ONUN SANCAĞI ALTINDA GÖLGELENMEYİ NASİB ATSİN BİZLERE)Bayram dedin de ablam kurban bayramı yaklaşıyor acaba bu bayram tüm kardeşlerim fırsat bulurda geri dönerlermi dersin hepsi de burnumda tütüyor ablacığım dediğin gibi bu sayfa ilahi güzelliklere açılan bir pencere gibi ne de güzel ifade ettin canım ablam çok güzel bir diziydi bir daha olsa yine izlerim dediğim bir diziydi herşey senin sayende sana binlerce kez teşekkrü ederim ablam ALLAHA emanetsiniz

 • Deniz Cansu says:

  AH CANIM ABLALARIM. SİZİ NE ÇOK SEVİYORUM BİLSENİZ. İNSAN NASIL GÖRMEDEN BİRBİRİNİ SEVER KARDEŞ OLUR SİZLE ÖĞRENDİM. BENCE BİRBİRİNİ GÖRMEDEN KARDEŞ OLABİLEN ÇOK NADİR İNSANLARDANIZ. ASLINDA BUNU SANA BORÇLUYUZ TÜLİN ABLAM. SENİN VESİLENLE RABBİM BİZE BİRBİRİMİZİ BULDURDU. AHİRETTE PEYGAMBERİMİZE KOMŞU OLURUZ İNŞAALLAH. ORADA HİÇ AYRILMAYZ. ORADA İŞ GÜÇTE YOK NEGÜZEL 😀 TABİİ ORAYI HAK ETMEMİZ LAZIM. ALLAH ‘IN MERHAMETİ OLMADAN CENNETE GİTMEMİZ İMKANSIZ. RABBİM BİZE ACISIN VE MMERHAMET ETSİN İNŞAALLAH.

  TEŞEKKÜR EDERİM TÜLİN ABLACIĞIM. EVET TESETTÜRLENDİM. RABBİM TÜM İSTEYEN KULLARINA TESETTÜRÜ NASİP EYLESİN. (AMİN)

   DERYA ABLAM GÜZEL DUA LARINA AMİN DİYORUM.
  TÜLİN ABLAM DİĞER ABLALRIMDA BU SİTEYE GİREMESE BİLE KALPLERİ HEP BURDA ATIYOR. HİSSEDİYORUM. BİZ KARDEŞİZ. TIPKI PEYGEMBERİMİZİN EMRİYLE KARDEŞLER OLAN ENSAR VE MUHACİRLER GİBİ. RABBİM KARDEŞLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN VE AİLEMİZİ GENİŞLETSİN İNŞAALLAH.

  KURBAN BAYRAMI YAKLAŞTI. NE GÜZEL. BEN ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAĞIM ÇÜNKÜ ABİM ASKERDEN DAĞITIMA GELECEK. ACEMİ BİRLİĞİNİ BİTİRDİ. TOKAT’TA ŞİMDİ BAYRAMA GELİP 1 HAFTA KALIP SONRA VAN ‘A GİDECEK. RABBİM ABİMİ VE TÜM MEHMETÇİKLERİMİZİ KORUSUN. (AMİİİİİİİİİİİİN)

 • Deniz Cansu says:

   BİR ŞİİR OKUDUM TIPKI BENİM GÜZEL ABLALARIM İÇİN YAZILMIŞ GİBİ. BU ŞİİR SİZE TAM UYUYOR. BU ŞİİRİ TÜM ABLALARIMA TÜLİN ABLAMA,DERYA ABLAMA MEDİNE ABLAMA MERVE ABLAMA AYSEM ABLAMA VE DİĞER ABLALARIMA.) ARMAĞAN EDİYORUM.

  Abla hayat dolusun!

  Sevenlerin yüreğinde
  Sen,NAZLI BİR KUĞUSUN!
  Hem sevecan,hem neşeli
  Abla,HAYAT DOLUSUN!

  Sevdaları söyletensin
  Okuyunca dinletensin
  Yürekleri titretensin
  Abla,SEVGİ DOLUSUN!

  Dinleyeni ağlatırsın
  Yorumunla bağlatırsın
  Neşe olur,kaynatırsın
  Abla,HUZUR DOLUSUN!

  Kalbe sevgi dokursun
  Nefret nasıl sokulsun
  Yürekleri, Gönülleri,
  Sevdaları okursun..
  Abla,HAYAT DOLUSUN!
  İnan,SEVGİ DOLUSUN!
  MUTLULUĞUN,
  MUTLULUĞUN YOLUSUN! .
  ABLA HAYAT DOLUSUN! …

 • derya says:

  Kardeşlik “Bir,üçgen gibidir”.
  Döner,durur.
  Arkan,sağlamdır.
  Yolun,kardeşlik yoludur.

  “Dostunu,seçmek”.
  Dostunu,görebilmek.
  Her türlü, dostluk türküsüdür.
  Her türlü, kardeşlik türküsüdür.

  “Kulaklardadır,kardeşlik”.
  Ağızlardadır, kardeşlik.
  Gözlerdedir, kardeşlik.
  Kardeşlik,dostluğa uzanan yoldur.

  “Bıçak’a, Silah’a artık dur diyelim”.
  Gelin,dostluğa el verelim.
  Geçer ve gider bu zaman.
  Savaşa, hayır diyelim.

  “Çiçek,dolusu olsun bahçeler”.
  Cennet,olsun kainat.
  Kardeşçe kardeş olalım.
  Gelin, kardeşliğe çağrı yapalım.

  “Solmaz,bir gülün ömrü”.
  Koparılır, dalından yüzünü.
  Gider, geçmiş zaman dünü.
  Gelin,kardeşliğe çağrı yapalım.(denizcim hoşgeldin gönlümüze.kardeşim bende görmeden sevmeyi sizde öğrendim ne tatlı bir şerbetmiş bu görmeden sevmek bağlanmak tıpkı Efendimizi görmeden sevip bağlandığımız gibi sizler benim ışığım oldunuz solmaz çiçeklerim benim evet canım bunların tümünü ablamıza borçluyuz inşallah denizciğim cennete girer efendimize komşu da oluruz dediğn gibi iş yok güç yok ama bu dünyada da zühd yaşamayı bilmek lazım o dünyayı kazanabilmek için bu şart!denizciğim içim coştu ne güzel bir benzetme yapmışın bizler için ensar ve muhacirler gibi.. ne kadar güzel!!!canım benim inşallah abin sağ salim yanınıza döner bu arada van çok güzel bir yer geçensene gitmiştik bizde deprem nedeniyle.Neyse canım şiirine bayıldım bende bir tane sana ve kardeşlerime ablalarıma itaafen yazayım dedim sizi çok seviyorum bunu hep söylüyorum ama ne yapayım çok seviyorummmmm

 • Deniz Cansu says:

  CANIM DERYA ABLAM. EVET BEN DE AYNEN SENİN GİBİ BURADA HAYAT BULDUM. VE ŞU YALAN DÜNYADA GÜZEL SEVGİLERİ VE ALLAH İÇİN SEVME DUYGUSUNU TATTIM. BU HEP SİZLERLE VE ABLALARIMLA OLDU.ALLAH’A NE KADAR ŞÜKRETSEK AZ.

  BU ARADA ŞİİR ÇOK GÜZEL OLMUŞ ABLAM. YÜREĞİNE SAĞLIK. ŞİİRDEKİ GİBİ ŞAVAŞA HAYIR DİYELİM. TÜM İNSANLAR ÖZELLİKLE DE MÜSLÜMANLAR KARDEŞLER OLMA KONUSUNDA HASSAS OLSALAR ÖNÜMÜZDE HİÇ Bİ OLUMSUZLUK SAVAŞ KALMAZ. İSLAMIN KURALLARI HER YERDE GEÇERLİ OLSA NE GAM KALIR NE DE KEDER. AMA ÇOĞU İNSANLAR BUNU ANLAYAMIYOR. YAZIK. ALLAH BİZLERE MÜSLÜMANLIĞI YAŞAYABİLMEYİ NASİP ETSİN (AMİİİİİİİİN)

  GÜZEL DUALARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM DERYA ABLACIĞIM. İNŞAALLAH BAYRAMA GELECEK ABİM. SONRA VAN’A GİDECEK. VAN’A HİÇ GİTMEDİM. AMA DEPREM OLDUĞUNDA ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM. ONCA İNSAN HAYATINI KAYBETTİ. AMA BİZLER YİNE KARDEŞ OLMAYI BAŞARIP YARALARIMIZI BERABER SARDIK. HERKESE MÜSLÜMANLARIN KARDEŞ OLDUĞUNU GÖSTERDİK SANIYORUM. ELHAMDULİLLAH. ÜLKEMİZ CENNET GİBİ GERÇEKTEN.

  ESSELAMUN ALEYKUM. EN YÜCE OLANA EMANET OL ABLAM.

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım şiirlerinize bayıldım. Denizcim hakikaten şiir bizlere yazılmış gibiydi.çok güzeldi.Deryacım seninki de öyle.Canlarım gerçektende görmeden sevmek buymuş,çok tatlıymış. Bizler bunu Veysel karaniden mi öğrendik acaba,yoksa Ümmü Mektum dan mı? bilinmez. Şems bunu tatsın diye Mevlanadan uzaklaşmadı mı?Peygamber efendimiz bu sebeple bizlere özel selam gönderip kardeşliğe yükseltmedi mi? Efendimiz dedim de..(a.s.)..söz bitti..hadi bu şiirde ben den olsun gül bahçelerim benim….Yüce Rabbime emanet olun.

  Ben Seni Görmeden Sevdim

  Ben Seni görmeden sevdim
  Yorgun gecelerde titreyen bir yetim bir öksüz yüregimle sevdim Seni
  Ey gönül bahcemde büyüttügüm nazli cicek,
  Ey sevdamin adi, askin gercek anlami
  Bu hasret, bu gurbet söyle, söyle ne zaman bitecek

  Ben Seni görmeden sevdim

  Yolunu gözledim bir Medine sabahi
  Ellerimde güller,
  Güllerki kokunu aldigim,
  Kokunu alip yandigim
  Yanip yanip agladigim…

  Ben Seni görmeden sevdim
  Gözlerini gözlerime degdir efendim, ellerini ellerime
  Sevmeyi Senden ögrendim ilkin, sevilmesi gereken herseyi Senden
  Sefkat Seninle mana buldu, buz cöllerini Seninle aştım
  Ab-ı hayat sundun sıcak ikliminle
  Gözlerini gözlerime degdir, ellerini ellerime Efendim

  Ben Seni görmeden sevdim
  Bahar yüzlü insanlar bildim etrafinda pervane
  Onlardan biri olmak istedim hep, her emrine amade
  Seninle yasamak Seninle ölmek,
  Seninle ağlamak ve Seninle tebessüm etmek
  Aynı sofrayı Seninle paylaşmak istedim
  Ama en cok Seni Seni görmek istedim…
  Göremesemde

  Ben Seni görmeden sevdim, kokunu aldim güllerden,
  Ben Seni görmeden sevdim, adini andim yürekten
  Sevgili Sevgili en Sevgili!!!!!
  Görmeden sevdim ben Seni

  Ben Seni görmeden sevdim
  Veysel Karani sabrıyla büyüttüm sevgimi
  Hüznü yoldaş ettim
  Kah yeller gibi estim Yemende
  Kah Mecnun gibi düştüm çöllere
  Bilki ölüm kapımı çalıp geldiğinde
  Ne zaman nasıl kim bilir nerede
  Ben Seni görmeden sevdim

  Ben Seni görmeden sevdim
  Rüyalarım var Sana dair
  Özlemlerim var Sana
  Al yüreğim Senin olsun Sultanım
  Uyandır beni aşka
  Ey gül-i vefaha
  Ey rahmet sağnağı
  Yağmur yağmur tane tane düştünde gönlüme
  Kurak topraklarım hayat buldu gelişinle
  Ben Leyla çölünde seraplar gördüm çok zaman

  Boş hülyalara daldım kayboldum
  Su içtiğim pınarlara ateşler dokundu
  Ben aşkımın hicranını sırtımda taşıdım
  Ben Seni görmeden sevdim
  Seni görmeden seven milyonlarca sevdalı gibi
  En berrak duyguları besledim sana
  En nadide hisleri
  Gel Efendim
  Al götür beni uzaklara
  Düşmeden gülüm tuzaklara
  Gözlerimde yaş akar durur
  Bu ayrılık beni yakar vurur
  Gözlerini gözlerime Efendim, ellerini ellerime degdir

  UMUT MURARE

 • derya says:

  ablacığım ben yorum atamıyorum kaç defa yazdım olmuyor şiirinizi çok beğendim harika olmuş çok sevdiğim bir şiirdir bu umut mürarenin ablacığım yorumumu bu kez kısa yazayım belki gelir hayırlı cumalar ablam ve denizciğim

 • derya says:

  Aşk Nedir

  *Şarabım aşk ateşidir,hele onun eliyle sunulursa öyle bir ateşe odun kesilmezsen yaşamak haram olur sana.
  *Söz dalga dalga coşmada amma onu dudakla,dille değil,gönülle canla anlatman daha iyi.
  *Aşk nedir,bilmiyorsan gecelere sor,şu sapsarı yüzlere,şu kupkuru dudaklara sor.
  *Su nasıl yıldızı,ayı aksettirir,gösterirse bedenler de canı,aklı bildirir,gösterir.
  *Can,aşktan binlerce edep öğrenmede,öylesine edepler ki mekteplerde okunup öğrenilmesine imkan yok.
  *Gökyüzünde,yıldızlar arasında parlak ay nasıl görünürse aşık da yüzlerce kişi arasında öyle görünür,o göründümü herkesin parlaklığı söner.
  *Akıl bütün gidilecek yolları bilse bile,gene aşk yolunu bilemez,şaşırır kalır.
  MEVLANA’NIN BU GÜZEL ŞİİRİ SİZLERE VE TÜM İSLAM ALEMİNE ARMAĞAN OLSUN

 • Deniz Cansu says:

  TÜLİN ABLACIĞIM VE DERYA ABLACIĞIM HER İKİSİDE MUHTEŞEM ŞİİRLERİN. ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN. EEEE ALLAH AŞKINDAN AŞKIN SAHİBİNDEN VE DE EFENDİMİZDEN BAHSEDEN Bİ ŞİİR NASIL GÜZEL OLMAZ. NASIL ALIP İNSANI DİYAR DİYAR DOLAŞTIRMAZKİ DEĞİL Mİ?

  BEN DE SİZE Bİ ŞİİR ARMAĞAN EDEYİM. Bİ YERDE OKUMUŞTUM ÇOK GÜZEL

  Alem Senin Hayranındır

   
  Ey Nebî, arz ve semâ,
  Hayranındır dâima!
  Sen olmasaydın eğer,
  Ne gök olurdu ne yer.
  Ne bir damla su vardı,
  Ne gül kokusu vardı!
  Elmas, inci ve zehep,
  Senin nurundandır hep
  Güneş, zühre, mah nurun,
  Ne mübârek âh nurun!
  Ey Nebî, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!
  Cennet yüzüne müştâk,
  Seni rahmet kıldı Hak.
  Melek, insan, hurî, cin,
  Âlemde Senin için!
  Diller âşık ismine,
  Hep nurun zambak, mine!
  Canlar Seni özler hep,
  Varlığa Sensin sebep!
  Ey Nebî, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!.
  Kimse bilmez bu ne iş,
  Gönlün fezadan geniş!
  İhsan etmiş Hak Sana,
  En güzel ahlâk Sana!
  Bu âlemde cûd Senin,
  Bedir ve Uhud Senin!
  Sıddîk’ın, Ömer’in var,
  Osman, Ali Sana Yâr!
  Senin yüzün gibi yüz,
  Görmedi gece gündüz!.
  Ey Nebî, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!
  Gül saçar hep leblerin,
  Ne güzel edeplerin!
  Ahlâkını över Hak,
  Sana bu şan müstehak!
  Künhüne ermek senin,
  Harcı değil kimsenin!
  Vasfedemez söz seni,
  Yanar görse göz Seni!
  Sevdana düşer artık,
  Alemde her yarattık!
  Bir Bilâl olur canlar,
  Akar göz göz mercanlar!
  Yetim senin, dul senin,
  Bir sıfatın kul Senin!
  Kulların en güzeli,
  Kim geçer Sen güzeli?
  Ey Nebî, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!
  Aşkın köpürüp taştı,
  Cibrîl Sana sırdaştı!
  Öyle sevmiş RAB Seni,
  Hep över kitap Seni!
  Ahlâkın ne azimdi,
  Hayrette âlem şimdi!
  Bulamam Sana misâl,
  Ey Sultanım, bu ne hâl?
  Sen olmasaydın eğer,
  Ne gök olurdu, ne yer!
  Ne dal vardı, ne çiçek,
  Ne bir yudum içecek!
  Ne mah görürdü gözler,
  Ne şah görürdü gözler!
  Senin için rûz–ü şeb,
  Güneşler nurundur hep!
  Gelmez fazlın misâle,
  Nûrunu taşır Lâle!
  Sen ki, Şâh–ı Levlâk’sın,
  Nümune–i ahlâksın!
  Ey Nebi, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!
  Sende bir derya sîne,
  Hızır’ın çeşmesi ne?
  Sen bir ümmisin fakat,
  İlmin gök gibi kat kat!
  Elif’ler, sin’ler sana,
  İndi Yâsîn’ler Sana!
  En gizli ilim Senin,
  Şefkat ve hilim Senin!
  Ümmilik bir mûcizen,
  Yetişemez er ve Zen!
  Sözün inciden parlak,
  Ay gibi, kar gibi ak!
  Ne hikmet, ne nurdur bu?
  Hayâli dondurur bu!
  Ey Nebî, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!
  Çağlar arzda Ezanın,
  Uğurusun fezanın!
  Sana has Habib olmak,
  Kalblere Tabib olmak!
  Aşkın ki Cini yaktı,
  Kor kor içini yaktı!.
  Ya kütükteki nâle?
  Nasıl düştü bu hâle?
  Açılınca arası,
  Yaktı hicran yarası!
  Ay’ın derdi bir başka,
  Ah! Yenik düştü aşka!
  Oluverdi iki şak,
  Sanki külden yumuşak!
  Vasfedemez tam Seni,
  Bu söz, bu kelâm Seni!
  Senin meddahın Hak’tır,
  Âlem sana müstehaktır!
  Ey Nebi, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!

   

 • derya says:

  AŞK’A UÇMA KANATLARIN YANAR…(SADİ ŞİRAZİ)
  AŞK’A UÇMADIKTAN SONRA KANATLAR NEYE YARAR…(MEVLANA)
  AŞK’A VARDIKTAN SONRA KANADI KİM ARAR…(YUNUS EMRE)
  DENİZİM ŞİİR NE KADAR DA GÜZEL HEMEN EZBERLEMEK İSTİYORUM ÇOK ÖNCEDEN OKUMUŞUM SANIRIM Kİ OKURKEN ANIMSADIM EN ÇOKTA ŞU KISMINI SEVDİM.Ey Nebî, arz ve Semâ,
  Hayranındır dâima!.
  Kimse bilmez bu ne iş,
  Gönlün fezadan geniş!
  İhsan etmiş Hak Sana,
  En güzel ahlâk Sana!
  Bu âlemde cûd Senin,
  Bedir ve Uhud Senin!
  Sıddîk’ın, Ömer’in var,
  Osman, Ali Sana Yâr!
  Senin yüzün gibi yüz,
  Görmedi gece gündüz!.YÜREĞİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BİR ARMAĞAN.ALLAH AŞKI GERÇEKTEN TARİFİ İMKANSIZ BİR ŞEY NASIL İFADE EDİLİRKİ ONUN İÇİMİZDE ETTİĞİ YER.
  Allah sevgisi olan kalpten, şek ve şüphe silinir, yerine tam bir iman gelir. RABBİME EMANET

 • Deniz Cansu says:

  EVET DERYA ABLAM ÇOK GÜZEL Bİ ŞİİR GERÇEKTEN BENDE ÇOK BEĞENİYORUM. İLAHİ AŞK NE GÜZEL BİR ŞEY. RABBİM BİZE VE TÜM MÜSLÜMANLARA BU AŞKI TATMAYI NASİP ETSİN. AMİİİİİİİİN. YÜCE RABBE AMANET OLUN. 😀

 • derya says:

  denizciğim hatırlıyormusun ilk tanıştığımız zamanları ne kadar da güzeldi öyle değilmi?medine merve sen tülin ablam ayşem ablam sündüs ablam zilan elif vardı ya sürekli gözümüz buradaydı birbirimize cvp yazıyorduk o günleri çok özlüyorum birimiz bir kaybolsa yüreğimiz ağzımıza geliyordu öyle bir yer ettinizki gönlümde kelimeler kifayetsiz kalır bu durumda bu bayram inşallah hepsi döner de bende burada olurum tabi işallah o günleri yad ederiz hep birlikte hoşçakalın

 • Deniz Cansu says:

  HATIRLAMAZ OLURMUYUM ABLACIĞIM. HAYATIMDA HİÇ UNUTMAYACAĞIM GÜNLERİN ARASINDA O GÜNLER. İNŞAALLAH TEKRAR BULUŞABİLİRİZ YUMAK SEPETİNDE. ONLARI ÇOK ÖZLEDİM. O ALLAH VE PEYGAMBER AŞKI İLE YANAN KALPLERİNDEN ÇIKAN YORUMLARI ŞİİRLERİ ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOK ÖZLEDİM. RABBİM TEKRAR ESKİSİ GİBİ SIK SIK YUMAK SEPETİNE GİREBİLMELERİNİ NASİP ETSİN. (AMİN) SENİ EN YÜCE OLANA EMANET EDİYORUM DERYA ABLAM CANIM ABLAM.

 • derya says:

  DENİZCİĞİM BENİM İÇİNDE ÖYLE BENDE ÇOK ÖZLÜYOUM ONLARIN O SICAK YORUMLARINI YÜREKLERİNİ ORTAYA KOYUP YAPTIKLARI SOHBETLERİNİ HERŞEYİ O KADAR ÇOK ÖZLÜYORUMKİ VE BİLİYORUMKİ ONLAR DA BU HAYAL İLE YANIP TUTUŞUYORLARDIR BİZİM GİBİ AMİN DENİZİM BENDE SENİ O YÜCE DOSTA EMANET EDİYORUM CANIM KARDEŞİM:)

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım,
  Kitabını okuduğum Bir tasavvuf ehli yazar demiştiki;”Gönül sohbeti,Allah sohbeti okadar güzeldir ki;sohbet eder,kalkar gider, Az ilerde sohbet açılsa yine doymaz sohbete dalar gideriz. Bundan gayri düm dünyalık güzelliklerden gün gelir bıkılır, doyulur veya ara verilir. Yani baklavayı bile her akşam yeseniz gün gelir bıkarsınız. Ama ruh anavatınından ve ona orayı hatırlatan hiçbirşeyden bıkmaz.”İşte bizim bu güzel sohpetlerimiz de her daim böyle tatlı kalacak damağımızda. Ben de diğer kardeşlerimin bizden fazla ayrı kalacağına inanmıyorum. Şeklen kalsalar bile gönüllerinin bizlerle olduğu kesin.

  Canlarım
  Bayram yaklaşıyor.Kurban Bayramı. Düşünüyorum da.Hz. İbrahim a.s. Yüce Allah için nefsi ile en çok sevdiği varlığı canparesi oğlunu,Hz.İsmail’i bile Kurban etmeye hazırmış.Peki biz…değil en sevdiğimiz,en sevmediğimiz hangi kötü huyumuzdan vazgeçeceğiz…Öfkemiz mi,gıybet mi,kibrimiz mi…hangisini bir daha geri gelmemek üzere kurban edeceğiz. Hangisine dönüşsüz tövbe edebiliriz ve onunla imtihana çekilmeye hazırız diyebiliriz. Bunu yapabilirsem gerçek bayram o zaman bayram bana.Yüce Allahın halili Hz. İbrahim peygamberimizi ve daha nice imtihanın en büyüklerinden geçen efendimizi (a.s.) bir kez daha salat ve selam ile anıyor ve manevi huzurlarında birkez daha hürmeyle eğiliyorum.

  siz ne dersiniz kardeşlerim?Bu bayram ile ilgili Gül bahçesi gönüllerinizden geçenleri benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Rabbime emanet olun,sağlıcakla kalın…
  öptüm güzel gözlerinizden…

 • Deniz Cansu says:

  CANIM TÜLİN ABLAM ÇOK HAKLISIN HALİLULLAH KENDİ CANI EVLADI OLAN HZ İSMAİLDEN VAZGEÇMEYE HAZIRKEN. BİZ Bİ GÜNAHIMIZDAN BİLE VAZGEÇMEKTEN ACİZİZ. ÇOK GÜZEL SÖYLEMİŞSİ CANIM ABLAM. ÇOK HAKLISIN. BAYRAMLAR GELİYOR GEÇİYOR BİZ BAYRAMI YAŞADIĞIMIZI SANIYORUZ. OYSAKİ HALİMİZ İÇLER ACISI. GÜNAH BATAKLIĞINA SAPLANMIŞIZ. SANKİ BİR DAHA PEYGAMBERİMİZ GELECEKMİŞ GİBİ ÖZEL DAVET BEKLİYORUZ. TAKVA KONUSUNDA KENDİMİZDEN YUKARIDAKİLERE BAKMAMIZ GEREKTİĞİ HALDE BİZ KENDİMİZDEN AŞAĞIDAKİLERE BAKIP KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ.

  ACABA O ALEMLERE RAHMET EFENDİMİZ BİZİM BU HALİMİZİ GÖRSE NE DER. HANİ ONU ÇOK SEVİYORUZ YA SÖZDE. HANGİ GÜNAHTAN VAZGEÇİRDİ BİZİ ONUN AŞKI. HANGİ KÖTÜLÜĞÜ YAPMAMIZA ENGEL OLDU??????????  OYSA SAHABİLER ÖYLE Mİ NİHAT HOCAMIN DEDİĞİ GİBİ GÖKTEKİ YILDIZLARI BANA İNDİRİN DESE NEBİ İNDİRECEKLER. O KADAR ÇOK SEVDİLER ONU BİZSE ONU SEVDİĞİMİZİ SÖYLÜYORUZ. AMA NE YAZIKKİ ONA LAYIK DEĞİLİZ. ONA ÜMMET OLMAK BÜYÜK ŞEREF AMA BİZ BUNUN GEREĞİNİ TAM OLARAK YERİNE GETİREMİYORUZ.

  BAYRAMLAR GELİYOR GEÇİOR BİZ HEP AYNIYIZ. BİZE BİR EL GEEK DÜŞTÜĞÜMÜZ GİRDAPTAN ÇEKİP ÇIKARACAK. BİR İP LAZIM SIMSIKI SARILINCA O İPE ASLA PİŞMAN OLMAYACAĞIMIZ.

  YÜCE RABBİN TABİRİ İLE KUR AN DA O KUTARAN ŞEYDEN İP DİYE BAHSEDİYOR.  ALİ İMRAN SURESİ 103. AYETTE.

  Hep birlikte Allah’ın ipine (İslâm’a) sımsıkı yapışın; parçalanmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman kişileridiniz de O, gönüllerinizi birleştirmişti ve O’nun nimeti sayesinde kardeş kimseler olmuştunuz. Yine siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle açıklar ki doğru yolu bulasınız.

  İŞTE BİZİ KURTARACAK İP İSLAM. ONA SIKICA SARILIRSAK ANCAK DOĞRU YOLU O ZAMAN BULABİLİRİZ. O ZAMAN BAYRAMIMIZ BAYRAM OLUR. O ZAMAN BAŞIMIZI YASTIĞA RAHAT KOYARIZ.

  EN YÜCE OLANA EMANET OLUN.

 • derya says:

  MÂİDE SÛRESİ
  (27) (Ey Muhammed!) Onlara, Adem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. kurbanı kabul edilmeyen, “Andolsun seni mutlaka öldüreceğim” demişti. Öteki, “Allah ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder” demişti.
  TÜLİN ABLAM DENİZİM GÖNLÜNÜZDEN ÖYLE GÜZEL NAĞMELER AKSETMİŞKİ İÇİM BİR AKARSU MİSALİ COŞTU.ABLAM KARDEŞLERİM KURBAN BAYRAMI YAKLAŞIYOR HER BAYRAM OLDUĞU GİBİ İÇİMİZ BİR HUZUR DERYASINA GARK OLUR.TAM BU SIRADA HELEDE KURBAN BAYARAMIYSA BU BAYRAM AKLIMIZA İBRAHİM VE İSMAİL PEYGAMBERLERİN KISSALARI GELİR.ALLAHU TEALAYA BİR ADAK ADAYAN İBRAHİM PEYGAMBER EĞER ADAĞI YERİNE GELİRSE ONA EVLADINI KURBAN EDECEĞİNİ VAADEDER.BUNUN ÜZERİNE BU GÜN GELİP ÇATINCA İBRAHİM AS CAN TANESİ OĞLUNU SIRF ALLAH RIZASINI KAZANABİLMEK ADINA YAVRUSUNU KURBAN ETMEYE GÖTÜRÜR.DURUMU ANLAYAN İSMAİL AS O KÜÇÜCÜK YAŞINA RAĞMEN DÖNER VE BABASINA DERKİ: ”BABACIĞIM EĞER BU ALLAH’IN EMRİ İSE BUNU YERİNE GETİR VE ALLAHA KARŞI GELMEKTEN SAKIN” DER..BUNUN ÜZERİNE ALLAH İSMAİL PEYGAMBERİNE KIYAMAZ VE ONLARIN BU TESLİMİYETİNİN ÜZERİNE BİR KOÇ GÖNDERİR…PEKİ YA BİZLER NE YAPIYORUZ BÖYLE BİR TESLİMİYET ŞÖYLE DURSUN BİR AN OLSUN HOŞUMUZA GİDEN ŞEYLERDEN VAZGEÇEBİLİYORMUYUZ ALLAH ADINA.EN BAŞTA SİZLERLE ADEM AS IN İKİ OĞLUNDAN BAHSEDEN BİR AYET PAYLAŞTIM.ALLAHU TEALA ADEM AS A OĞULLARININ ALLAH RIZASINI KAZANMAK İÇİN BİRER KURBAN KESMELERİNİ EMREDE.BUNUN ÜZERİNE ADEM BABAMIZ OĞULLARINA ALLAHIN BU EMRİNİ ANLATIR.HABİL GİDİP KURBANLIKLAR ARASINDA EN GÜZELİNİ EN SEMİZ VE DÜZGÜN BİR KURBAN KESER.KABİL İSE EN ÇİRKİN VE ZAYIF BİR KURBAN KESER.SONUÇ OLARAK ALLAH(C.C.)HABİLİN KURBANINI KABUL EDER.KABİL İSE KARDEŞİNİ KISKANIR VE ÖYLE Kİ BU HASET DUYGUSU ONU KARDEŞİNİ ÖLDÜRMESİNE KADAR SÜRÜKLER…BİZLER PEKİ YA BİZLER!!! İBRAHİM AS GİBİ ALLAHA VERDİĞİ SÖZÜNÜ YERİNE GETİREBİLMEK İÇİN OĞLUNU FEDA EDEN BİR BABA GİBİ OLACAĞIZ YADA İSMAİL AS GİBİ TAM BİR TESLİMİYETLE ALLAHA YÖNELECEKMİYİZ.VE YA HABİL GİBİ ONU HERŞEYDEN ÜSTÜN GÖRECEKMİYİZ.YOKSA HABİL GİBİ Mİ OLACAĞIZ.KİN VE NEFRETİN İÇİMİZDE YER ETMESİNE MÜSAADE Mİ EDECEĞİZ.NE OLACAK KARDEŞLERİM ABLALRIM BU HALİMİZ.BİR DUR DİYEBİLECEKMİYİZ BU HALİMİZE.EVET BİZİM TUTUNACAK BİR DALIMIZ VAR ELHAMDÜLİLLAH.İSLAM DİNİ.PEYGAMBER EFENDİMİZ VEDA HUTBESİNDE ASHABINA VE TÜM ÜMMETİNE HİTABEN ”SİZLERE İKİ ŞEY BIRAKIYORUM BUNLARDAN BİRİ KURAN-I AZİMÜŞŞAN DİĞERİ İSE SÜNNETİMDİE.EĞER BUNLARA SIMSIKI SARILIRSANIZ ASLA YOLUNUZU KAYBETMEZSİNİZ.”BİZLER BUNLARA UYUP İNŞALLAH YOLUMUZU KAYBETMEYECEĞİZ.DENİZCİĞİM NE GÜZEL SÖYLEMİŞSİN EĞER NEBİ GÖKTEN YILDIZLARI İNDİRİN DİYECEK OLSA ASHABI İNDİRECEKTİ ÖYLE ÇOK SEVİYOLARDI ONU.HER TÜRLÜ SIKINTILARI MİHNETLERİ OLSA DA O ARALARINDA OLUNCA BUNLARI UNUTUVERİYORLARDI.ONLAR GİBİ OLABİLMEYİ RABBİM BİZLERE NASİB ETSİN.ONLAR GİBİ RASULALLAHA VE RABBİMİZE BAĞLANMAYI NASİB ETSİN.RABBİM EFENDİMİZ SAV İN ŞEFAATİNE NAİL ETSİN.HAMD ALEMLERİ OLAN ALLAHA,SALATU SELAM EFENDİMİZ MUHAMMED’E (SAV) ALİNE ASHABINA VE EHLİBEYTİNİN ÜZERİNE OLSUN
  EN YÜCE OLANA EMANETSİNİZ…

 • Deniz Cansu says:

  ÇOK GÜZEL Bİ ÖRNEK ABLACIĞIM HABİL GİBİ Mİ YOKSA KABİL GİBİ Mİ? RABBİM BİZİ DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN. BAYRAMIMIZI GERÇEK BAYRAM EYLESİN. İÇİMİ BİR ÇOŞKU KAPLADI. DİYORUM BİZDE NEDEN ASHABI KİRAM GİBİ OLMAYALIM. HEM PEYGAMBER ÖLMEDİ Kİ. O YİNE BİZİMLE DİYORUM. O HALA BİZİM İÇİN DUA EDİYOR ALLAH A YALVARIYOR GİBİ HİSSEDİYORUM. ÖYLE BİR PEYGAMBERİN ÜMMETİYİZ Kİ ALEMLERE RAHMETTİR. ÖYLE Bİ PEYGAMBER Kİ YÜCE RABBİN HABİBİM DEDİĞİ. EN SEVLİLİ YAR. RABBİM ONUN ŞEFAATINA NAİL EYLESİN. DERYA ABLAM DUA NA TÜM İÇTENLİĞİMLE VE KALBİMLE AMİN DİYORUM. İNŞAALLAH O’NA BENZEMEYE ÇALIŞIPTA AZ DA OLSA ONA BENZEYEBİLENLERDEN EYLESİN. RABBİM ALLAH RIZASI İÇİN KURBAN KESEN MÜ’MİNLERİN KURBANLARINI KABUL EYLESİN.

  RABBİM HEPİMİZE HZ İSMAİL TESLİMİYETİ VERSİN. (AMİN)

 • Deniz Cansu says:

  İçimizdeki İsmail’i kurban etmek… ADLI Bİ YAZI OKUDUM ÇOK BEĞENDİM SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

  İÇİMİZDEKİ İSMAİL’İ KURBAN ETMEK…
  Allah’a yakınlaşmamıza engel olan her şey bizim İsmail’imizdir. Herkesin İsmail’i farklıdır ve hayatın her alanında, farklı görüntülerle karşımıza çıkar. Öyle ise sana düşen, içindeki İsmail’ini tespit edip onu Allah için kurban edebilmendir.
  Hayırlı ve huzurlu bir bayram geçirmemizi nasip eyle!
  Rabbimiz! Bu güzel bayram günü hürmetine kalbimizde dolaylı ya da doğrudan Sen’in rızana ulaştırmayan/ulaştırmayacak olan sevgiler varsa onları sil süpür.. tatmak, görmek gibi duyularımızı ve hayal, hafıza gibi kalbe bağlı duygularımızı Sen’in emrine muhalefetten muhafaza eyle! Sevdiklerimizle birlikte hayırlı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmemizi nasip eyle. (Amin)
  Bir gece teslimiyet peygamberi Hz. İbrahim (a.s.) rüyasında oğlunu kurban etmekte olduğunu görür. Aynı rüyayı üç gün üst üste görünce bunun Allah’tan olduğunu anlar. Oğlunu kurban etmeye Mekke’ye gelirken yolda karşılaştığı bir adam bu rüyanın şeytani bir rüya olduğunu söyler. Hz. İbrahim, kendisinden başka kimsenin bilmediği rüyayı bu adamın bilmesine şaşırır ama çok geçmeden onun Allah’ın düşmanı şeytan olduğunu anlar. Ve onu huzurundan kovar. Bu defa şeytan, İsmail’in annesi Hacer’in gözüne gözükür. İbrahim’in çocuğunu kurban edeceğini anlatır. Hz. Hacer annemizin Allah’a teslimiyeti bütün kadınlara örnek olur ve yeri-göğü titretir: “Eğer bunu Allah emretti ise yapmalıdır. Bize düşen Allah’ın emrine teslim olmaktır.” Hz. Hacer de şeytanı kovar. Hz. İbrahim ve Hz. Hacer’i kandıramayan İblis, son olarak İsmail’e gözükür. Ancak onu da kandıramaz. Sonunda İsmail, şeytanı babası Hz. İbrahim’e şikayet etmek zorunda kalır. Hz. İbrahim: – Onu taşla oğlum, der. Hz. İsmail babasının tavsiyesiyle yerden aldığı taşları ona doğru fırlatır. Bu taşlamalardan sonra şeytan ümidini kaybederek oradan uzaklaşır.
  Bıçak neden kesmedi?
  Bundan sonra Hz. İbrahim de oğlu İsmail’i kurban etmeye yönelir. Ancak o da ne! Taşı kesen bıçak Hz. İsmail’in boynunu kesmez. Nasıl ki zamanında kendisinde yakma kabiliyeti olan ateş Hz. İbrahim’i yakmadıysa, bu sefer de kendisinde kesme kabiliyeti olan bıçak Hz. İsmail’i kesmez. Çünkü burada Cenab-ı Hakk’ın muradı elbette Hz. İsmail’in kurban edilmesi değildir. Allah emre itaate mükâfat olarak kurbanlık koç lutfeder ve Hz. İbrahim o kurbanı keser. İşte bizler de müminler olarak bu önemli hadisenin anısını Rabbimize teslimiyetimizin bir ifadesi olarak kestiğimiz kurbanlarımızla her sene tazeliyoruz. Nitekim Peygamber Efendimiz bir hadislerinde bu hususa dikkatleri çekerek “Kurban kesin. Zira kurban kesmek, atanız İbrahim’in sünnetidir.” buyurmuştur.
  Kurban, kavurma şöleni mi?
  Esasen kurban, bizi Hz. İbrahim’in itaatine, Hz. İsmail’in teslimiyetine yönlendirerek hayatın sıkıntı ve imtihanlarına karşı Rabbimize kurban olma ve Rabbimize dost olarak sıkıntılarımıza çözüm bulma yollarını gösterir. Rabbimiz, “Kurban etleri ve kanları değil, sadece takvanız Allah’ın katına ulaşır.” (Hacc 22/37) diye buyurarak kurban ibadetinde temel ilkenin et kesip kan akıtmak ya da kurbanın kavurma şöleni olmadığını, esas maksadın takvaya ulaşmak olduğunu bize bildirmektedir. Çünkü ancak takva ile insan, Rabbinin yasaklarından sakınma hassasiyeti kazanma arzusu ile dirildiği gibi Rabbinin sevdiği işlere de yakınlık duyabilir. Evet, bu hadisiyle Allah, peygamberi Hz. İbrahim’i çok çetin bir imtihandan geçirir. İmtihanı kazanan Hz. İbrahim, “Halilullah-Allah’ın dostu” unvanını alır ve biz de bütün Müslümanlar olarak asırlardan beri her namaz kılışımızda tahiyyatta bizzat ismini söyleyerek Hz. İbrahim’e selam gönderiyor, onun kutlu ailesine dua ediyoruz.
  SAHİ SİZİN İSMAİL’İNİZ NE ?
  Hz. İbrahim Allah’a yaklaşmak için en çok sevdiği oğlunu kurban etme teşebbüsünde bulunmasıyla bize şu mesajı veriyordu: Allah’a yaklaşabilmek için gerektiğinde en çok sevdiğini Allah için terk edebilmelisin. Bizler de içimizdeki İsmail’i bulup onu Allah yolunda terk edebiliyorsak o zaman kurbandaki gerçek manayı bulmuş oluruz. Peki bizim İsmail’imiz nedir? Esasında Allah’a yakınlaşmamıza engel olan her şey bizim İsmail’imizdir. Herkesin İsmail’i farklıdır ve hayatın her alanında, farklı görüntülerle karşımıza çıkar. Kiminin İsmail’i şan-şöhrettir; kimininki öfkedir, kimininki hırs ve hasettir, kimininki makam-mevkidir, kimininki karşı cinse karşı duyduğu meşru dairede olmayan alakadır vs. listeyi uzatmak mümkündür. Allah’a yaklaşmamıza engel olan her şey veya bizi O’ndan uzaklaştıran her şey, nerede ve ne zaman olursa olsun kurban etmemiz gereken şeydir. Öyle ise sen de içindeki İsmail’ini tespit et ve onu Allah için kurban et!

 • Yumak Sepeti says:

  Ol “iki cihan güneşi”,
  Zâhir dünyasın değşirdi.
  Câhil onu öldü sanır,
  Ol hod ölmez ölür değil.(yunus emre)

  Canlarım, nede güzel anlatmışsınız Kurban bayramını. Sizin inci denizi gönlünüzden böyle güzelliklerin akacağını biliyordum.Denizcim çok güzel bir yazı bulup,paylaşmışsın.Çok beğendim.Evet güzel efendimiz bu dünyada ölümü tatsada ,o makamında daima bizimle.Evet Yunusun Emre’mizin dediği gibi o cihanlar güneşi ölmezki ölür değil.Zaten aşıklar ölmez değil mi?Evet biz neresindeyiz bu aşkın sevginin acaba?neden o dosdoğru yol üzerinde olamıyoruz bir türlü.Oysaki her namazımızda Sırat-ı müstakim üzere olmak için dua ediyoruz Fatiha suresi ile.”ey rabbim yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım dileriz.” diyoruz da. Neden medeti başkalarından bekliyoruz.Türlü işlerin içine dalıp,şu hoş olmayan huylarımızdan geçemiyoruz. Ya biz Fatihayı okurken Yüce Rabbim de bize “yalancısın ey kulum derse” ne acı. Rabbim inşallah “ey rabbim yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım dileriz.”dediğimizde “kulum doğru söyledi.”dediklerinden eylesin bizi. Habil gibi olalım biz ,inşallah deryacım.Satmayalım insanlığımızı,hani Mevlananın dediği gibi(imtihan içinde imtihan vardır. Derlen toplanda bir bazit imtihanda satma kendini.”Yüce rabbime emanet olun can parçalarım benim…

 • derya says:

  Mesnevî’de yer alan şu beyitler Hz. Muhammed (SAV) için yazılmış en güzel övgülerden olup hem günümüzde O’na saldıranlar için hem de sevenleri için bir işarettir:

  Bu nedenle Peygamber’e “Ey korkup örtüye bürünen, örtünün altından çık.” diye seslenildi.

  Başına örtüyü çekme, yüzünü örtme. Çünkü dünya şaşkın bir cisimdir, sense akılsın.

  İddiacıdan utanıp gizlenme sakın. Çünkü sen, parlayan vahiy mumunu taşıyorsun.

  Haydi, geceleyin kalk. Çünkü sen mumsun ey sultan; geceleyin mum ayakta durur.

  Senin nurun olmadıkça aydınlık gündüzde bile gecedir. Sana sığınmadıkça, aslan tavşana esirdir!

  Ey Mustafa! Bu safa denizinde kaptanlık et! Çünkü sen, ikinci Nuh’sun.

  Her yolda, özellikle deniz yolunda, akıl sahibi bir kılavuz gerekli.

  Kalk da bak yol yorgunu kervana. Bak her bir yanda kaptan olmuş bir guiyabani.

  Zaman’ın Hızır’ı sensin. Her geminin kurtuluşu sendedir. Ruhullah (İsa) gibi yalnız yürüme.

  Bu topluluğun önünde gökyüzündeki ışık gibisin, güneşe benziyorsun. Halktan kopmayı, köşene çekilmeyi bırak.

  Ey peygamber, hidayet, Kaf Dağına benzer, sen iseAnkâsın. İnziva zamanı değil, gir topluma.

  Dolunay, geceleyin yürür göğün zirvesine. Köpeklerin sesinden çekinip bırakmaz yürüyüşünü.

  Kınayanlar, senin dolunayına ve zirveye yürüyüşüne, tıpkı köpekler gibi havlayıp dururlar.

  Bu köpekler, sağırdır “susun” emrine. Senin dolunayına karşı akılsızca havlayıp dururlar.

  Terk etme hastayı, ey şifa. Sağıra kızıp da körü bastonsuz bırakma.

  Sen dememiş miydin, köre yolda yardım eden, Allah’tan yüz sevap ve ecir kazanır, diye?

  Kim körün kırk adım yürümesine yardım ederse, bağışlanmış ve doğru yola ulaşmış olur, dememiş miydin?

  Öyleyse bu fani dünyada, bölük bölük alıp götür körleri.
  DENİZCİĞİM NE KADAR GÜZEL BU OKUDUKLARIM DİLİNDEN YİNE NE GÜZELLİKLER AKMIŞ BÖYLE.OKURKEN KENDİMDEN GEÇTİM.BENİ ALIP BAŞKA DİYARLARA GÖTÜRÜYOR YORUMLARINIZ.BELKİDE EN MUTLU OLDUĞUM ANLARDAN BİRİDİR SİZİNLE BİRLKTE GÖNÜL SOFRANIZDA YER ALMAK.BİLMEM NE DERSİNİZ?HAKLSIN KARDEŞİM BİZLER NEDEN ASHAB-I GÜZİN OLMAYALIMKİ?FAHRİ KAİNAT EFENDİMİZ GİTMEDİ Kİ! O ONU SEVEN GÖNÜLLERDE.O TERTEMİZ ALNI SECDELERDE OLANLARIN ALNINDA.O SERVER Kİ ALEMLER MÜŞTAKTIR ONA.O BİZİ HİÇ BİR ZAMAN BIRAKMADI Kİ! O YÜZDEN DEĞİLMİDİR Kİ ONDAN BAHSEDİLİNCE SANKİ YANIMIZDAYMIŞÇASINA KOKUSUNU ALIYORUZ HER DEFASINDA.DOYA DOYA İÇİMİZE ÇEKİYORUZ ONUN O MİSKTEN GÜZEL KOKUSUNU.
  BU BAYRAMDA ACABA DEDİĞİNİZ GİBİ KİMLER GİBİ OLACAĞIZ HABİLLER Mİ KABİLLER GİBİ Mİ.NEFSİMİZİ NASIL ALT EDECEĞİZ.ALİ GİBİ OLABİLİRMİYİZ SİZCE.HZ ALİ KEREMALLAHU VECHEH EFENDİMİZ BİR KERESİNDE SAVAŞIRKEN ÇOK GÜÇLÜ BİR RAKİBİNİ BİR VURUŞTA YERE SERER.BUNUN ÜZERİNE ÖLDÜRÜLECEĞİNİ ANLAYAN BU ADAM HZ. ALİ’NİN O GÜL YÜZLÜ MÜBAREK YÜZÜNE HAŞA TÜKÜRÜR.BUNUN ÜZERİNE HZ ALİ ELİNDEKİ KILICI BIRAKIR GİDER.ADAM ŞAŞAR KALIR.VE DERKİ:(BENİ ÖLDÜRMEKTEN NEDEN VAZGEÇTİN.EĞER BEN SENİN YERİNDE OLMUŞ OLSAYDIM ASLA SENİ BIRAKMAZDIM)DER. BUNUN ÜZERİME İMAM ALİ HZLERİ (BEN ŞİMDİYE KADAR ALLAH ADINA SAVAŞIYORDUM VE SENİ ÖLDÜRSEYDİMDE ALLAH İÇİN ÖLDÜRMÜŞ OLACAKTIM.AMA ŞİMDİ SEN YÜZÜME TÜKÜRDÜKTEN SONRA İÇİMDE SANA KARŞI BİR ÖFKE OLUŞTU.ŞİMDİ SENİ ÖLDÜRDÜĞÜMDE NEFSİM İÇİN Mİ YOKSA ALLAH İÇİN Mİ ÖLDÜRÜRÜM BİLEMEDİM)DER.BUNUN ÜZERİNE ADAM SENİN DİNİN BUMUDUR?HZ.ALİ:EVET BENİM DİNİM BUDUR VE BÖYLEDİR.DER. ADAM GÖZYAŞLARINI TUTAMAZ VE BU DİN ANCAK KABUL EDİLİR.DER VE MÜSLÜMAN OLUR.
  BİZLER ABLACIĞIM KARDEŞLERİM HAYATIMIZIN HANGİ ALANINDA BÖYLESİNE BİR DEHALIK BÖYLESİNE BİR ALLAH AŞKI YAŞADIK.NE ZAMAN NEFSİMİZ İÇİN DEĞİL DE ALLAH AŞKINA EMRİ BİL MA’RUFU EYLEYİP NEHYİ ANİL MÜNKERİ DE NEHYEYLEDİK.BİLEMİYORUM DOĞRUSU.
  ABLACIĞIM NE KADAR GÜZEL KONUŞUYORSUN SANA İMRENİYORUM.HER DAİM ALLAH VE RASUL AŞKINI DİLE GETİRİYORSUN ÇOK GÜZEL BİR İNSANSIN.HER NAMAZIMIZDA SIRATI MÜSTAKİMİ İSTİYORUZ AMA DOĞRUMU SÖYLÜYORUZ YA BİZE YALANCILAR DİYE HİTAB EDERSE… HALİMİZ NE OLUR.
  YUNUS EMRE NE KADAR GÜZEL DİLLENDİRMİŞ ONUN AŞKINI.BENDE MEVLANANIN MESNEVİDEN OKUDUĞUM BU SÖZLERİNİ PAYLAŞMAK İSTEDİM.BEN ÇOK BİRŞEY KATAMIYORUM SİZLER GİBİ YÜREĞİNİZİN DENİZİ ENGİNLERE SIĞMAYACAK KADAR GENİŞ.DENİZİM TÜLİN ABLAM MERVEM MEDİNEM AYŞEM ABLAM SÜNDÜS ABLAM ZİLANIM ELİFİM GÜZEL AİLEM.HEPİNİZİN GELECEK KURBAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM.
  DENİZİM YİNE DİLE GEİTİREYİM ÇOK GÜZEL SÖZLERDİ OKUDUKLARIM.YÜREĞİNE SAĞLIK.ABLAM DA ÖYLE.ÇOK GÜZEL İNSANLARSINIZ.SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM.
  (BU ARADA ABLACIĞIM BAYRAMDA NE TATLI YAPIYORSUN MERAK ETTİM DOĞRUSU.HER NE KADAR O GÜZEL TATLILARINI BEN YİYEMESEMDE SEN BENİM YERİMEDE YE OLURMU)
  YÜCE DOSTA EMANETSİNİZ

 • Deniz Cansu says:

  HER NAMAZDA DEFALARCA OKUYORUZ FATİHAYI SIRATI MÜSTAKİMİ İSTİYORUZ.AH TÜLİN ABLAM İNŞAALLAH RABBİMİN MELEKLERİNE ”KULUM DOĞRU SÖYLEDİ YALNIZ BANA KULLUK EDİYOR” DEDİĞİ KULLARINDA OLURUZ.

  BİZ İNŞAALLAH HABİL GİBİ OLURUZ. ALLAH BİZE İÇİMİZDEKİ İSMAİLİ BULUP BU KURBAN BAYRAMINDA KURBANLARIMIZLA BİRLİKTE ONUDA KURBAN EDEBİLMEYİ NASİP EYLESİN. EVET ABLAM NEDEN O’NLAR GİBİ OLAMIYORUZ ÖNÜMÜZE ÇIKAN İLK ENGELE TAKILIP KALIYORUZ BEN DE BİLMİYORUM. ALLAH İMANIMIZI KUVVETLENDİRSİN VE BİZİ TAKLİD-İ İMANDAN TAHKİKİ İMANIN EN YÜKSEK MERTEBESİ OLAN HAKKAL YAKİN’E ULAŞTIRSIN. (AMİN)

  DERYA ABLAM MESNEVİ ZATEN BAŞLI BAŞINA ÇOK GÜZEL. AMA PEYGAMBERİN YOL GÖSTERİCİ OLDUĞUNUN ANLATILDIĞI BU BÖLÜM BENİ BENDEN ALDI. RABBİM SENDEN RAZI OLSUN.

  DERYA ABLAM ”BEN ÇOK BİRŞEY KATAMIYORUM SİZLER GİBİ YÜREĞİNİZİN DENİZİ ENGİNLERE SIĞMAYACAK KADAR GENİŞ” DEMİŞSİN. CANIM ABLAM NE DEMEK Bİ ŞEYLER KATAMIYORUM. O KADAR GÜZEL Kİ YORUMLARIN HAYATA BAKIŞ AÇIN. SÖZLERİN. OKUDUKLARIN. BEN DE SANA ÇOK İMRENİYORUM VE ÇOK SEVİYORUM. HER AYAĞIM KAYDIĞINDA TÜLİN ABLAMIN SENİN BU GÜZEL ALLAH VE PEYGAMBER AŞKI İLE İLGİLİ EŞSİZ YORUMLARINI OKUYUP AYAĞA KALKIYORUM. ONUN İÇİN LÜTFEN BİR  ŞEY KATAMIYORUM DEME SENİN KALBİN ÇOK GÜZEL. PAYLAŞTIKLARIN BENİ BENDEN ALIP SANKİ O SAADET ASRINA GÖTÜRÜYOR. TÜLİN ABLAMIN YORUMLARI DA ÖYLE. İNSAN İÇİNDEKİLERİ HERKESE DÖKEMİYOR AMA SİZ BENİM ABLALARIMSINIZ BEN SİZLE HER ŞEYİ PAYLAŞABİLİYORUM VE RAHATLIYORUM. 

  SENİNDE KURBAN BAYRAMIN ŞİMDİDEN MÜBAREK OLSUN CANIM ABLAM. RABBİM O GÜNE ERİŞTİĞİNDE GÜNAHLARI AFFOLUNMUŞ OLANLARDAN EYLESİN.

  ABLALARIMMMMMMMMMMM PAYLAŞIMLARINIZDAN DOLAYI ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN. BU YORUMLAR PAYLAŞIMLAR HAYAT DOLU.

  ESSELAMUN ALEYKUM

 • Deniz Cansu says:

  yine güzel bi yazı paylaşmak istiyorum bir yerde dinledim ve beni çok etkkilemişti eminim sizi de etkileyecektir. 

                           BİZE SENDEN SONRA YAŞAMAK DÜŞTÜ…
   

  Bir zamanlar n’olaydı da onunla aynı göğe bakıyor,
  aynı hurma ağacının altında dinleniyor olsaydım diye geçirirdim aklımdan.
  Bugünse emin değilim; emin değilim yüzüne bakabilecek olmaktan.
  Biz artık kendimizden bile emin olmadığımız günlere geldik.
  Oysa sen en düşman kesilenin bile dilinde emin olandın.
  Hiçbir yağmur arıtmıyor bizi.
  Arıtmıyor ve hatırlatmıyor bize onu göndereni.
  Ne sevdiğimiz bir şehir var ne de sevildiğimiz.
  Kendi içimizde bile gidecek bir yer bulamıyoruz.
  İçimizde yeşermeyen emniyet çiçekleri tomurcuklanmıyor dışımızda da.
  Sen ey soluğu çağlara şifa olan!
  Sen yamalı elbisen ile oturduğun o kuru hasırın üzerinde
  kaybolup gidiyorsun gökdelen bakışlı yüreklerimiz karşısında.
  Hiç kimse kahrolmuyor Ömer gibi
  ve istemiyor hiç kimse senin gibi ki
  dünya onların olsun ahiret bizim.
  Gündüzlerimiz bir sızı bizim, gecelerimiz ucube bir şey.
  Ne tenimizde bereket var, ne gönlümüzde, ne soframızda, ne sözümüzde.
  Ey karnına taş bağlayan adam!
  Ey bir gün olsun sofrasından tok kalkmayan.
  Yağlanmış gövdelerimizi taşımaktan yoruldu bizim ayaklarımız
  kollarımız bezgin günsonu evlere taşınan torbalardan.
  Dünya yetmiyor bize
  bir dualık yer yok kalbimizde
  Senden sonra yaşamak düştü bize
  çetin günlere kaldık
  sönmüyor içimizdeki yangın
  bir bakışın etmiyor cümlelerimizin toplamı
  N’olaydı o Allah ve Rasulünü sever dediğin
  sükeradan bir garip adam olaydım
  ellerinde yamadığın bir çarık olaydım
  razıydım kahrına yaşamanın.
  Bize senden sonra yaşamak düştü.

   

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili!
  Ümmü Mektum gibi
  Seni görmeden sana sesleniyoruz
  Alıp verdiğin nefesi duyar gibi
  Sanki açınca gözlerimizi
  Seni görecekmişiz gibi
  Sana sesleniyoruz.
  Senin huzurunda ses yükselmez.
  Edeple konuşulur; edeple susulur.
  Hele biz ki bu kapının dilencileri,
  El açıp beklemekten başka
  Bize bir şey düşmezdi ama
  Şu araya giren yıllar olmasa
  Medine’ne uzak yollar olmasa
  İsmin anılınca yürek yanmasa
  Kapında beklemekten başka
  Bize bir şey düşmezdi.
  Bekliyoruz Sultânım!
  Rüyada olsa bile
  Belki teşrif edersin diye
  Hem de hiç kimseyi beklemediğimiz gibi.
  Seni bekliyoruz.
  Gelseydin,
  Bizim için cennet olurdu gelişin.
  Gelseydin,
  Saadetli asrından gönderdiğin selâmını,
  ‘Kardeşlerim’ deyişini
  Birbirimize nasıl anlattığımızı görürdün.
  Gelseydin,
  Dolaşsaydın sofralarımızı,
  Bir tabak fazla görecektin,
  Bir bardak, bir kaşık fazla…
  Ve sofrada bir yer boş,
  Baş köşe! ..
  Ola ki Sen(A.S.M.) lutfeder gelirsin diye.
  Gelseydin,
  Dolaşsaydın gecelerimizi,
  O ‘Kutlu Doğum’ gecelerini,
  Anneler görecektin.
  Yeni doğmuşsun gibi,
  Yeryüzünü yeni teşrif etmişsin gibi,
  Mışıl mışıl uyuyasın diye
  Seni sabahlara kadar
  Hayalen ayaklarında sallayan anneler görecektin.
  Sevgili!
  Gelseydin,
  Medine-i Münevvere’den dünyaya yayılan Ashabın gibi,
  Eyyüb Sultan gibi,
  Kab bin Malik gibi,
  Bir fecir vaktinde,
  Henüz yirmisinde yirmi beşinde,
  Bırakarak yurtlarını ocaklarını,
  Hedeflerine ilahi rızayı koyan,
  Arkalarına bakmayı ar sayan,
  Yiğitler görecektin.
  Onlar senin yiğidin,
  Elleri, o öpülesi elleri,
  Kimbilir hangi memleketin zemheri soğuklarında üşürken,
  Senin köyünün hayaliyle ısındılar.
  Gelseydin,
  Gecenin zifiri karanlığında,
  Uykunun en tatlı aralığında,
  Rabiatül Adeviyye gibi Rabbiyle başbaşa
  Gençler görecektin.
  Gözyaşı dökerken günahlarına,
  Veysel Karani’den istediğin gibi,
  İnsanlığa dua eden gençler görecektin.
  Gelseydin,
  Asr-ı saadet gibi olmasa da,
  Koklanmaya değer güllerimiz vardı.
  Yine senin ikliminde yetişen.
  Ama sen gelseydin,
  Dikenler bile gül kokardı EFENDİM(A.S.M.) ! ! !
  Seninle göz göze gelmeden gizli gizli seni seyretmek…
  Hz.Vahşi gibi…
  Hani sen Hane-i Saadet’ten Mescid-i Nebevi’ye giderken
  Aişe annemiz ardından hayran hayran bakardı.
  Seni mescidin önünde bekleyen Ashabı’nınsa
  Bakışları yerdeydi.
  Edepten göz göze gelmezlerdi.
  Sende(A.S.M.) tebessüle nazar ederdin.
  Mütebessim çehreni bir Ebu Bekir(R.A.) görürdü,
  Bir de Ömer(R.A.) …
  Şimdi okununca Ezan-ı Muhammedi
  Pencerelerde, kapı önlerinde,
  Seni(A.S.M.) bekleyen nemli gözler var.
  Gelseydin,
  Ve yürüyüp geçseydin önümüzden,
  Gülleri bayıltan o enfes kokunu çekerdik içimize.
  Sevgili!
  Hakiki aşıkların sana doğru uçarken
  Bizim bu yaptığımız yolda emeklemekti.
  Dünya güzelliğiyle kollarını açarken
  Bize düşen el açıp kapında beklemekti.
  Sevgili!
  Bekliyoruz! …

  :: Dursun Ali ERZİNCANLI::..

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım merhaba vealeykumselam…
  denizcim o ne güzel bir yazıydı yine. Nereden buluyorsun bu güzel şeyleri ,yine bayıldım.Deryacım, ben de Denize tüm kalbimle katılarak diyorum ki;”Ne demek,ben sizi gibi birşeyler katamıyorum.”Öncelikle varlığınız benim için en büyük katkı ve hediye. Hani Kuran-ı Kerim,o güzel kitabımız “oku” diye başlar , ve aslında onun en güzel şerhlerinden sayılan mesnevi ise “dinle!” diye…Bir okur, bir dinleriz biz. Sen herşeyden önce çok iyi bir dinleyici oldun bizim için. siz dinlemeseydiniz ben içimi nasıl dökebilirdim.Denizin dediği gibi insan içini herkese dökemiyor.Yanlış anlaşılmalar olabiliyor. ama burada çok özgürüm .sizinle. İyi ki varsınız. kaldı ki,okuma faslına geçtiğinde öyle güzel diyarlardan, asırlardan, sevgililerden, en güzel hikayelerden okuyorsun. Biz dinlerken kendimizden geçiyoruz. Denizcim de öyle.dedimya benim için görülmeyen,ama çok yakında olduğunu hissetiğim o gerçek aleme açılan pencerelerimsiniz siz..Sizleri çok seviyorum. Yüce rabbime emanet olun canım kardeşlerim.

 • Deniz Cansu says:

  TEŞEKKÜR EDERİM TÜLİN ABLACIĞIM OKUDUĞUM DİNLEDİĞİM GÜZEL ŞEYLERİ SİZLERLE PAYLAŞINCA ÇOK MUTLU OLUYORUM.

  BU ARADA CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN. DURSUN ALİ ERZİNCANLININ YAZILARINI DA ÇOK BEĞENİYORUM. YİNE ÇOK GÜZEL Bİ ŞİİRİNİ PAYLAŞMIŞSIN. ALLAH RAZI OLSUN CANIM ABLAM. ALLAH’A EMANET OL.

 • Deniz Cansu says:

  SEN GEL DİYE

  Yaradan Rabbimin adıyla okudum.
  Ey Muhammed seni okudum.
  Okudum, çoğaldı harflerim, ırmaklarım, yıldızlarım…
  Bütün kitaplara senin isminle yazıldım.
  Doğdum Muhammede doğdum
  Aşiksam Muhammede aşığım
  Ölürsem Muhammede ölürüm
  Gelirsem Muhammede gelirim

  Yusuf oldum kuyularda hep seni bekledim
  Hüseyin oldum Kerbelada
  Kuruyan dudaklarımla sayıkladım ismini.
  Gelsin de ırmaklar taşıyan ellerinden
  Ab-ı hayat akıtsın içimde diye bekledim

  Bekledim
  Kapandi yollarım
  Uzattım parmaklarımı
  Hallaç gibi doğrandı ellerim
  Hiç seni söylemedim
  Dağlandı dudaklarım
  Teşekkürler. göz yaşlarımla Mekkenin dağlarına:
  Sen gel diye Ey Sevgili

  Sevgili…
  Ben Veyselim
  Kenan illerinde hasretini soluyan,
  Hırkana bürünürüm karanlıkta kaybolduğumda
  Dört tarafdan vururlar bana
  Vururlar da söyletmezler sensizliği.
  Sümeyye gibi develer ayırır bedenimi…
  Hamzayım Ey sevgili,
  Uhuddayim tam önündeyim
  Vahşinin mızrağı deler geçer yüreğimi.
  Gel de okşa ne olur oyulmuş kalbimi,
  Hind değil hasretin acıtır onu.

  Gittin ya gül yüzlü Sevgili.
  Kırıldım gittiğinden beri
  Kırıldıkca yandı canım.
  Çarmıha gerilen benim bedenim, benim ellerim
  Benim ayaklarım.
  Harami sofralarda sergilenen benim başım.
  Beni bir ağaçta kıstırdılar,
  Kör bir testereyle biçildim.
  Ağladım, kurudu göz pınarlarım
  Ağladım, hasretine türkü yaktım
  Ağladım, gel diye Ey Sevgili…
  Ey Sevgili…
  Kırıldımı dişin,
  Dikenler acıttımı ayaklarını,
  Deve işkembeleri kirlettimi elbiselerini?
  Medine yollarında yoruldunmu?
  Taifte taşlar kanattımı gül yanağını?
  Kırıldımı kalbin bize, kırgın mısın Ey Sevgili?

  Ne çare
  Bekirler yok şimdi
  Aliler, Osmanlar, Ömerler yok
  Halidler gitti, Musablar gitti.
  Hatice yok, Zeynep yok, Fatıma yok.
  Müminlerin annesi sofra açmaz evlerimizde
  Kedilerin babası dolaşmaz sokaklarımızda.
  Biz ne cok yetim olduk da, senin gibi okşayanımız yok artık.
  Gel bir okşa ne olur.
  Yaralarımızdaki irinler azdı.
  Canımız acıdı
  Bir merhamet et, bir gülümse Efendim
  Bir görün paslı yüreklerimize
  Bekler dururuz her seherde:
  Sen gel diye Ey Sevgili…

  Ey Sevgili…
  Buralara bir hal oldu:
  Ne Yakup inliyor şimdi
  Ne Mısırda rüya görülüyor
  Züleyhalar şaşkın.
  Yedi adam ne yapsın
  Mağaraların kapıları da kapalı.
  Musa vurunca asasını
  Oynamıyor yer yerinden
  Yol vermiyor Kızıldeniz
  Sakınmıyor İbrahimi ateşler
  Su taşımıyor karınca.
  Ethemin balıkları getirmiyor iğneleri denizden.

  Buralara bir hal oldu:
  Sen yoksun, buralar duman oldu Efendim.
  Bir mektubun gelmedi buralara…
  Bir Necaşi sormaz halimizi.
  Bir yanlızlıktır düştü ocağımıza
  Bir karanlıktır çöktü başımıza
  Ay aydınlatmıyor
  Gül kokmuyor
  Yokluğun karabasanlar gibi basınca sinemize;
  Dağıldı hanemiz
  Dağıldı yüreğimiz
  Dağıldı birliğimiz…
  Sevgili affet bizi:
  Bir deve olamadik
  Hasretine çatlayip ölecek,
  Bir kuru agaç olamadık
  Yokluğuna kanlı gözyaşları dökecek
  Bir Bilal olamadık
  Sensiz ses vermeyecek,
  Bir Ebu Zer olamadık
  Alıp başını gidecek.

  Ey Sevgili
  Ey Şefahat sahibi
  Affet bizi
  Affet…

  Şimdi bir şarkı düşer dilimize
  Bir aşk iner yüreğimize
  Bir el tutar elimizden.
  Bir af fermanı gelir ötelerden.
  Bir sen gelirsin.
  Bir sen gelirsin.
  Biz bin seviniriz:
  Sevgilim Muhammedim diye…
  Sevgilim Muhammedim diye, meleklerle yarış ederiz.

  Gel sevgili
  Gel öp, kokla
  ve yeşert bizi
  Ve kalbimizi

  Dursun Ali Erzincanlı

 • Deniz Cansu says:

  ŞİİRİN TAMAMI BUUU
  SEN GEL DİYE

  Ey Muhammed seni okudum
  Okudum,çoğaldı harflerim,ırmaklarım,yıldızlarım…
  Bütün kitaplara Senin isminle yazıldım
  Doğdum Muhammed’e doğdum
  Aşıksam,Muhammed’e aşığım
  Ölürsem,Muhammed’e ölürüm
  Gelirsem,Muhammed’e gelirim
   
  Yusuf oldum kuyularda hep Seni bekledim
  Hüseyin oldum Kerbela’da
  Kuruyan dudaklarımla sayıkladım ismini
  Ab-ı hayat akıtsın içime diye bekledim
  Bekledim
  Kapandı yollarım
  Uzattım parmaklarımı Hallac gibi doğrandı ellerim
  Hiç Seni söylemedim.
  Dağlandı dudaklarım
  Yazdım gözyaşlarımla Mekke’nin dağlarına;
  Ey Sevgili gel diye…
  Ağlama duvarını bir çiban gibi sırtında taşırken
  Yorulan kollarıyla taş atan Kudüs’üm ben
  Kaldırımlarımda ateşler yükselirken
  Geldin öptün benim alnımdan
  Serinleyip sarıldım taşlara yeniden:
  Ey Muhammed…
  Ey Sevgili…
  Ey bad-ı sabah
  Ey üzerimize Doğan Ay
  Ey güzelliklerin Şahikası
  Ey şefaat pınarı…..
  Her düşmem gül ayaklarına kapanmamdır,
  Böğrümden yediğim her kurşunla tutarım ellerinden
  Her şarkımda Seni söylerim
  Her tebessümüm Senindir
  Hep Seni beklerim; Sen bir gelsen diye Ey Sevgili….
  Sevgili…
  Ben Veysel’im,
  Kenan illerinde hasretini soluyan,
  Hırkana bürünürüm karanlıkta kaybolduğumda
  Dört taraftan vururlar bana
  Vururlar da söyletemezler Sensizliği
  Sümeyye gibi develer ayırırlar bedenimi…
  Hamza’yım Ey Sevgili,
  Uhud’dayım tam önündeyim
  Vahşi’nin mızrağı deler geçer yüreğimi
  Gel de okşa ne olur oyulmuş yüreğimi,
  Hind değil hasretin acıtır onu
  Ben Grozni’yim,Keşmir’im,Kandahar’ım…
  Saraybosna’yım,Hama’yım,Buhara’yım…
  Bağdat’ım,Moro’yum,Taşkent’im…
  Doğu Timor’um,Türkistan’ım,Ahıska’yım…
  Halepçe’yim,Kırım’ım,İstanbul’um…
  Ben kurşunlara evlat vermiş anneyim,
  Kurşunlardan sakındığı bedeniyle Seni özleyen
  Taş atan bir Filistin’liyim.
  Gel öp bizi alnımızdan
  Gel sev bizi yaralarımızdan
  Ey Sevgili…
  Ey Muhammed…
  Gittin ya gül yüzlü Sevgili
  Kırıldım gittiğinden beri,
  Kırıldıkça yandı canım.
  Çarmıha gerilen benim bedenim,benim ellerim,benim ayaklarım.
  Harami sofralarda sergilenen benim başım
  Beni bir ağaçta kıstırdılar
  Kör bir testereyle biçildim.
  Ağladım kurudu göz pınarlarım
  Ağladım hasretine türkü yaktım
  Ağladım gel diye Ey Sevgili…
  Sevgili…
  Ömer’im,Ali’yim,Osman’ım…
  Vuruldum bir niyaz vaktinde
  Kanım dağıldı kitabın sayfalarına
  Seni yazdım bir damla kanla
  İsminin dolaştığı semaya,bir baştan bir başa
  Sen gel diye Ey Sevgili…
  Ey Sevgili…
  Kırıldı mı dişin?
  Dikenler acıttı mı ayaklarını?
  Deve işkembeleri kirletti mi elbiselerini?
  Medine yollarında yoruldun mu?
  Taif’te taşlar kanattı mı gül yanağını?
  Kırıldı mı kalbin bize,kırgınmısın Ey Sevgili?
  Ne çare Bekirler yok şimdi
  Aliler,Osmanlar,Ömerler yok.
  Halidler gitti,Mus’ablar gitti
  Hatice yok,Zeynep yok,Fatıma yok
  Müminlerin annesi sofra açmaz evlerimizde
  Kedilerin babası dolaşmaz sokaklarımızda.
  Biz ne çok yetim olduk ta,Senin gibi okşayanımız yok artık
  Gel bir okşa ne olur
  Yaralarımızdaki irinler azdı
  Canımız acıdı
  Bir merhamet et,bir gülümse Efendim
  Bir görün puslu şehirlerin üstünde
  Bir ses ver puslu yüreklerimize
  Bekler dururuz her şehirde
  Sen gel diye Ey Sevgili…
  Ey Sevgili…
  Buralara bir hal oldu
  Ne Yakup inliyor şimdi
  Ne Mısır’da rüya görülüyor
  Züleyha’lar şaşkın
  Yedi adam ne yapsın
  Mağaraların kapıları da kapalı
  Musa vurunca asasını
  Oynamıyor yer yerinden
  Yol vermiyor Kızıldeniz
  Sakınmıyor İbrahim’i ateşler
  Su taşımıyor karınca
  Ethem’in balıkları getirmiyor iğneleri denizden
  Buralara bir hal oldu
  Sen yoksun buralar duman oldu Efendim.
  Bir mektubun gelmedi buralara…
  Bir Necaşi sormaz halimizi.
  Bir yalnızlıktır düştü ocağımıza
  Bir karanlıktır çöktü başımıza
  Ay aydınlatmıyor,
  Gül kokmuyor.
  Yokluğun karabasanlar gibi basınca sinemize;
  Dağıldı hanemiz,
  Dağıldı yüreğimiz,
  Dağıldı birliğimiz…
  Sevgili affet bizi;
  Bir deve olamadık
  Hasretinden çatlayıp ölecek,
  Bir kuru ağaç olamadık
  Yokluğuna kanlı gözyaşları dökecek,
  Bir Bilal olamadık
  Sensiz ses vermeyecek,
  Bir Ebu Zer olamadık
  Alıp başını gidecek….
  Ey Sevgili…
  Ey Şefaat Sahibi…
  Affet bizi,
  Affet…
  Şimdi bir şarkı düşer dilimize
  Bir aşk iner yüreğimize
  Bir el tutar elimizden
  Bir af fermanı gelir ötelerden
  Bir Sen gelirsin;
  Biz bin seviniriz,
  Sevgilim Muhammed diye…
  Sevgilim Muhammed diye,meleklerle yarış ederiz…
  Gel Sevgili,
  Gel öp,kokla ve yeşert bizi
  Ve kalbimizi…….
  -S.A.V-

  dursun ali erzincanlı

 • derya says:

  yumak sepetiiiiiiiiiiiiiii

 • derya says:

  Ne uzun ne kısa kararında boy
  Soyu İbrahim’den ne asil bir soy
  Saçları hoş siyah dalgalı bir koy
  Kemâlini giydir beni benden soy
  Âlemlere rahmet yüzünü göster
  Bu kul varlığından soyunmak ister

  Güneş pervânesi o güzel yüzün
  Nurundan ışığı vardır gündüzün
  Solmaz bir gül rengin ne kış ne güzün
  Tecelli ediyor yüzünde özün
  Hasretim, yanarım, yüzünü göster
  Kölen bu devletle avunmak ister

  Simsiyah gözlerin âhû misâli
  Dâim Hakk’a bakar her an visâlin
  Beyazı ölçüsü gözde kemâlin
  Kaşların sûreti gökde hilâlin,
  Râzıyım rûyada yüzünü göster
  Âşık maşukuna can sunmak ister

  Bir tutam sakalın birkaçı beyaz
  Mübarek vücudun serin kış ve yaz
  Cânımı yoluna kurban etsem az
  Dostlar defterine köleni de yaz
  Açıver kapını yüzünü göster
  Gönül hasretinden yakınmak ister

  Duyular mükemmel, dişleri inci
  Kokusuna tutkun, yaşlısı genci
  Yürürken koşmadan olur birinci
  Kapına gelmiş bir garip dilenci
  Açıver ne olur yüzünü göster
  Garip ayağına kapanmak ister

  Yukarıdan aşağı heybetle iniş
  Yürüyüşünde var hep bu görünüş
  Âdetin baktığın tarafa dönüş
  Bize nasip olsun hayırlı bir düş
  Kerem et ne olur yüzünü göster
  Kim böyle bir düşten uyanmak ister

  Seni ilk görenler korku çekermiş
  Sonra ülfet eder hemen severmiş
  Benzerini asla görmedim dermiş
  Erenler yolunda giderek ermiş
  Benzeri bulunmaz yüzünü göster
  Gönüller nurunla yıkanmak ister

  Zâtının nûrundan vermiş sana can
  Hilkate ruhunla başlamış Rahman
  Yûsuf’ta yok sende olan hüsnü an
  Ahlâkındır Senin, mûcize Kur’an,
  Alemlere Rahmet, cemâlin göster
  Kölen rahmetine sığınmak ister

  Ümmetin üstüne titreyen sensin
  Müjdeci, uyaran, gel diyen sensin
  Kulunu Allah’a sevdiren sensin
  Gecemi gündüze çeviren sensin
  Ey Hakk’ın şâhidi yüzünü göster
  Kul şehâdetinle tanınmak ister

  Hakk’ın halilisin, habibi sensin
  Gönüllerin eşsiz tabibi sensin
  En güzel hutbenin hâtibi sensin
  Ümmetin en büyük nasibi sensin
  Aşkımın Leylası yüzünü göster
  Gönül seni gözden sakınmak ister

  En güzel, en üstün ahlak senindir
  Cömertlikte kemâl el-hâk senindir
  Şefaatte en son durak senindir
  Miraç senin, Refref, Burak senindir
  Sen gördün, bize de cemâlin göster
  Pervâne şem’ine hep yanmak ister…

 • Deniz Cansu says:

  çok güzel bir şiir. daha önce de paylaşmıştın bizlerele.  allah razı olsun derya ablam. bu gün arife. rabbim tüm dualarımızı kabul eylesin inşaallah. DUALARDA BULUŞMAK DİLEĞİ İLE. ESSELAMUN ALEYKUM.

 • derya says:

  burdamısın

 • derya says:

  rabbim cümlemizin dualarını iki cihan güneşi hürmetine kabul eylesin denizim allaha emanet ol

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım,işte bayrama ulaştık çok şükür,hepinizi çook seviyorum.

 • Deniz Cansu says:

  ah DERYA ablam 2 dakika daha kalsaymışım karşılaşacak mışız. YENİ GÖRDÜM YORUMU . NEYSE NASİP DEĞİLMİŞ. GÜZEL DUA NA TÜM KALBİMLE AMİN. DİYORUM.

  EVET TÜLİN ABLAM İŞTE BAYRAMA ULAŞTIK RABBİM BU BAYRAM HÜRMETİNE GÜNAHLARIMIZI AFFEYLESİN.

  TÜM İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN. EN YÜCE OLANA EMANET OLUN.

 • derya says:

  denizciğim bayramın mübarek olsun rabbim bugünün hürmetine her ne kadar dileğin varsa kabul etsin
  canım benim için söylediklrini inan bana hak etmiyorum sen nasıl bakıyorsan öyle görüyorsun senin kendi güzelliğin yani
  ya sana ne demeli!!! sanki sedefler içinde saklı bir inci gibisin seni tanıyanlar çok şanslı özellikle anne ve baban onlarda nasıl bir cevhere sahip olduklarının farkındadırlar eminim
  allaha emanetsin

 • derya says:

  tülin ablacığım bayramın mübarek olsun güel ablam benimmm
  çok şükür ulaştık bayrama dediğin gibi rabbim günahlarımızı bağışlasın bugünün hürmetine
  ablacığım benim için çok güzel şeyler söylemişsin yine söylüyorum hak edemem bu söylediklerinizi eğer bir şeyler yazabiliyorsam yine bu sizin güzelliklerinizin bir gölgesidir ancak sana teşekkür borcum var her ne kadar sana teşekkür etsemde hakkını ödeyemem sayende sen ve diğer abla ve kardeşlerimle öyle güzel kardeşlikler kurdumki gerçek kardeşlere bedel sevgimiz
  sen de benim gözümde taçsız br güneş gibisin güneşin azametinden tacı kim görür zaten
  RABBİME EMANETSİN

 • merve says:

  Rabbimin selamı rahmeti üzerinize olsun kardeşlerim,ablam.sizi o kadar özlemişim ki güzel yorumlarınızı gözlerim dolarak okudum.ne güzel eski günlerdeki gibi hep bir aradayız.siteye girmek bugüne nasipmiş, geçmiş bayramınız da mübarek olsun bu arada.canım deryam denizim ablam nasılsınız ben maalesef fazla giremiyorum siteye ama gönlümde dualarım da sizlerle.nasipse yarın muğlaya geri döneceğim kısacık tatilin ardından.ocağa kadar da ordayım inşaallah.denizim kapanmışsın hayırlı olsun canım benim çok sevindim senin adına.deryam can kardeşim seninde hafızlığı bitirmene çok az kalmış Rabbim bu kutlu yolda muvaffak eylesin seni ve tüm kardeşlerimi Allah her daim yar ve yardımcınız olsun sizleri çok ama çoooook seviyorum en güzele emanet olun:)

 • derya says:

  mervem gönlümün güneşi hoşgeldin evine.Seni ne kadar çok özledim bilemezsin.Adını burada okuyunca gözlerim doldu.Ve de senden haber alamıyordum sana birşey oldu diye de çok korktum.Oh şükür ki iyisin canım kardeşim benim.evt canım hafızlığıma çok az kaldı.Dualarınız sayesinde Rabbim bana da yardım etti.bugün herhalde dönüyorsun görüşemiyoruz da facende kapalı neyse canım sen iyi olda ben dah başka ne isterim Allahımdan.bende seni ve diğer abla kardeşleriimi çok seviyorum sende yüce yaradana emanetsin

 • derya says:

  SENİ DUYDUM

  Elest Meclisi’ni hatırlamıyorum
  Ama soğuk Erzurum gecelerinde dedemi hatırlıyorum. Allah rahmet eylesin
  Üç kız kardeşimle bana seni anlatırdı dedem
  Sert mizaçlı biriydi ama konu sen olunca ağladığına şahit olurduk
  Babam köy meydanında oyun oynarken annesiz kaldığını haber vermişler
  Babam da 6 yaşındaymış Efendim senin gibi
  O da dedemden duyduklarını anlatırdı bize
  Allah babama da rahmet eylesin senin hatırına

  Soğuk Erzurum gecelerinde gözlerini duydum Efendim, o simsiyah gözlerini
  Gözlerinin beyazına kırmızılık hâkimmiş Hz. Nuh’un gözleri gibi
  Ağlar gibiymiş gözlerin
  Senin bu hüznün müdür bizi deli divane eden?
  Hüznün müdür kalbimizde seni bir tane eden?
  Onun için mi biz ne zaman hayal etsek gözlerini ağlar gibiyiz?

  Ümmü Mabedi duydum hicrette çadırını ziyaret ettiğin seni anlatıyordu
  “Aydın yüzlü ve güzel yaradılışlıydı. Zayıf ve ince de değildi.
  Gözlerinin siyahı ve beyazı birbirinden iyice ayrılmıştı.
  Saçıyla kirpik ve sakalları gümrahtı. Sesi kalındı.
  Sustuğu zaman vakarlı, konuştuğu zaman da heybetliydi.
  Çok tatlı konuşuyordu. Orta boyluydu.
  Bakan kimse ne kısa ne de uzun olduğunu hissederdi.
  Üç kişinin arasında en güzel görüneni ve nur yüzlü olanıydı.
  Arkadaşları ortalarına almış durumda hep onu dinlerler,
  Buyurduğu zaman da buyruğunu hemen yerine getirirlerdi.
  Konuşması tok ve kararlıydı.”

  Yürüyüşünü duydum Efendim Ebu Atabe’den
  “Yürürken kuvvetli adımlarla yürürdü.
  Ayaklarını yerden biraz kaldırıp önlerine hafif eğilerek yürürlerdi.
  Ayaklarını ses çıkarıp toz kaldıracak şekilde sert vurmazlar,
  Adımlarını uzun ve seri atmakla birlikte sükûnet ve vakar üzre yürürlerdi.
  Yürürken sanki meyilli ve engebeli bir yerden iniyor gibi görürnürlerdi.
  Bir tarafa dönüp baktıklarında bütün vücutlarıyla birlikte dönerlerdi.
  Rastgele sağa sola bakmazlardı. Yere bakışları göğe bakışlarından daha çoktu.
  Çoğunlukla göz ucuyla bakarlardı.
  Ashabı ile birlikte yürürken onları öne geçirir kendileri arkada yürürlerdi.
  Yolda karşılaştığı kimselere onlardan önce hemen selam verirdi. ”

  Ebu Hureyre’yi duydum seni anlatıyordu.
  “Ben Resulullah Efendimizden daha güzel birisini göremedim.” diyordu.
  “Sanki güneş O’nun mübarek yüzünde devrediyor gibiydi.
  Peygamber Efendimizden daha hızlı yürüyen birisini de görmedim.
  Yürürken adete yeryüzü ayakları altında dürülürdü.
  Bizler arkalarından giderken geri kalmamak için büyük çaba sarf ederdik.”

  Kayle bin Mahreme’yi duydum oturuşunu anlatıyordu.
  “Resulullah’ı sonsuz bir alçakgönüllülük ve tevazu içinde otururken görünce
  Heybetinden vücudum titremeye başladı.”

  Cabir bin Semure de diyor ki:
  “Ben Peygamber Efendimizi sol tarafına konmuş bir yastığa dayanmış vaziyette gördüm.”

  Konuşmanı duydum Aişe annemizden.
  “O, sizin konuştuğunuz gibi, lafları çabuk çabuk ve peş peşe sıralamazdı.”diyor.
  “Sözleri az ve özdü. Hâlbuki sizler cümleleri birbirine ekleyip duruyorsunuz.
  Allah Resulü çok veciz konuşurdu. Böyle konuşmasını kendisine
  Allah katından Cebrail getirmişti. Kısa cümleler içinde bütün maksadını yansıtırdı.
  Veciz sözlü cümleler söylerdi. Sözlerinde ne fazlalık ne de eksiklik bulunurdu.
  Kelimeleri bir ahenk içinde birbirini izlerdi. Sesi gürdü ve tatlıydı.
  Gerektiğinde konuşurdu. Kötü laflar etmezdi.
  Hiddetli ve hiddetsiz anlarında hep Hakk’ı söylerdi.
  Sahabelerinin yüzlerine karşı son derece güler ve gülümserdi.”

  Elest Meclisi’ni hatırlamıyorum
  Ama soğuk Erzurum gecelerinde seni duyduğumu hatırlıyorum.

  DURSUN ALİ ERZİNCANLIDAN BİR ŞİİR PAYLAŞMAK İSTEDİM HEPİNİZE ARMAĞAN OLSUN. GÖZLERİNİZİ KAPATIN VE İÇİNİZE ÇEKİN BU NAĞMELERİ ASRI SAADETTE OLURSUNUZ ŞİMDİ…

 • Deniz Cansu says:

  MERVE ABLAAAAAAAAAAAM HOŞGELDİNNNNNN. İYİYİM HAMD OLSUN. SEN NASILSIN. SENİ VE DİĞER ABLALARIMI ÇOK ÖZLEDİM. MERVE ABLAM RABBİM YOLUNU AÇIK ETSİN. SENİ ÇOK SEVİYORUZ YUMAK SEPETİ AİLESİ OLARAK UNUTMA. RABBM SENİ YOLUNDAN AYIORMASIN. SENİ ÇOK SEVİYORUM.

  DERYA ABLAM NE GÜZEL Bİ NAAT. DURSUN ALİ ERZİNCANLIDAN DİNLEYİNCE SENİNDE DEDİĞİN GİBİ İNSAN KENDİNİ ASR-I SAADETTE SANIYOR. O GÜNLERDE OLMAK İSTEDİĞİNİ HATIRLIYOR. VE KENDİ KENDİNE DİYOR ” EY GAFİL KENDİNE GELLLLLL”..

  CANIM DERYA ABLAM İNAN SENİN İÇİN SÖYLEDİKLERİM Bİ İLTİFAT DEĞİL BUNLAR GERÇEK. SEN İLAHİ GÜZELLİKLERİ İÇİNDE BARINDIRIYORSUN VE ÇOK GÜZEL ŞEYLER PAYLAŞIYORSUN. RABBİM SENİ EN SEVDİĞİ KULUNA KOMŞU  ETSİN. (AMİİİİN). SENİ ÇOK SEVİYORUM. İLTİFATIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SENİN BAKAN GÖZLERİN O KADAR GÜZEL Kİ ABLAM KÖTÜ GÖRMÜYOR HİÇ BİR ŞEYİ HEP GÜZELİ GÖRÜYOR. RABBİM SENİ RAZI OLDUĞU KULLARINDAN EYLESİN(AMİİİİİİİN)

  TÜLİN ABLAAAAAAAAAAAM. SENİ DE ÇOK ÇOK ÇOK SEVİYORUM. PAYLAŞIMLARIN YORUMLARIN HER BİRİ İNCİ GİBİ. TIPKI GECELEYİN ETRAFI AYDINLATAN Bİ LAMBA GİBİSİN. BİZLERİ O GÜZEL YORUMLARINLA TA BAŞKA DİYARLARA GÖTÜRÜYORSUN. RABBİM SENİ VE DİĞER ABLALARIMI EFENDİMİZ’ KOMŞU EYLESİN. BU KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ SENİN VESİLENLE KURULDU. SENİ ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK SEVİYORUM. CANIM ABLAAAAAAAAAAAAM.

  EN YÜCE OLANA EMANET OLUN.

 • Yumak Sepeti says:

  Ahhh,mervem cankuşum hoşgeldin.Ne çok özlemişim seni.Geç kalmışım ben siteye girmekte yine .ne güzel paylaşımlarınız olmuş canlarım. Mervem de Muğlaya çoktan dönmüştür artık. Rabbim muvaffak eylesin inşallah. Canım denizim ,Deryam ben de sizleri çoook seviyorum. Benim incilerim sizlersiniz. Deryacım Dursun Ali Erzincanlı’nın çok sevdiğim bir naatını koymuşsun.Yine içim doldu.Elest Meclisi değil belki ama bizim de meclisimizde sen varsın ya Resulallah (a.s.).Şu an bir ilahi dinliyorum . Diyorki;” Açıverin şu Ravzayı göz nurumuz var,Yarın bizi kurtacak Ahmedimiz var.”Selam olsun sana Al ve ashabına….Rabbime emanet can kardeşlerim…

 • Deniz Cansu says:

  ABLACIĞIM SÖZLERİ ÇOK GÜZEL DİNLEDİĞİN İLAHİNİN

  Açıverin Şu Ravza’yı

  Açıverin şu Ravza’yı göz nurumuz var
  Yarın bizi kurtaracak Muhammed’imiz var

  Çıktım şu dağlara Habibim dedim
  Ol Ulu Mevla’ya (Allah) arz-u hal verdim
  Şükür olsun Mevla’ya murada erdim

  Açıverin şu Ravza’yı göz nurumuz var
  Yarın bizi kurtaracak Ahmed’imiz var

  Ravza’ya bakmaya canlar mı doyar
  Aşkına düşenler (Allah) böyle mi yanar
  Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali var

  Açıverin şu Ravza’yı göz nurumuz var
  Yarın bizi kurtaracak Peygamberimiz var

  Medine etrafı sıralı dağlar
  Hasreti yüreğimde gözleri bağlar
  Ravza’nın hasreti ciğerim dağlar

  Açıverin şu Ravza’yı göz nurumuz var
  Yarın bizi kurtaracak Muhammed’imiz var

  HEPİMİZİN CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN  RABBİM BU GÜN HÜRMETİNE GÜNAHLARIMIZI AFFEYLESİN.
  ALLAH’A EMANET OLUN.

 • Deniz Cansu says:

  BU GÜN ÇOK GÜZEL VE ETKİLEYİCİ BİR YAZI OKUDUM SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM HER ZAMANKİ GİBİ.

  Es-Selâtu Vesselâmu Aleyke Ya Rasulalah….!

  Kara bulutların ardından umutlarla beraber doğan,
  Güneş gibisin…
  Sen herkes yok iken en yakınımda hissettiğim,

  Hayat veren nefes gibisin…
  Yüreğime düşen göz yaşlarımın sebebisin…

  Bir fırtına misali dalgalarla boğuşurken hayat denizinde;
  Sen ellerimden tutup yaşama geri döndüren can gibisin..

  Ey Resul! Sen; gönül diyarında sevdalıların en nadide gülüsün..
  Koklamaya utanırım, dokunmaya cesaretim yok..!
  Hangi halime güvenip geleyim Sana..!
  Ümmetin olduğumu nasıl ispatlayayım..!
  Ben garipler diyarının en gafil garibi, nasıl geleyim Sana..
  Sen ki emanet ettiklerinle en güvenilir rehber…
  Sen uyarıcı Peygamber..
  Sana lâyık değildir ki bu sözler…
  Gece yarılarında bozuk lehçemle Sen’i sorarım,
  Sen’i bulanlara…
  Yol gösterirler sonu Sana ulaşan…
  Yürümeye halim yok, Sana gelecek kadar güçlü değilim…
  Ey gözümün nuru Sultanım..!

  Ne zaman Sen’i duysam dillerden.
  Önce bir gül gelir gözlerimin önüne ve hayallerimdeki Sen…!
  Damarımda akan kan kadar gereklisin düşüncelerimde,
  Ruhu çekilmiş ceset gibiyim ayaklarının önünde.
  Ne olur! Bir kez! O rahmet deryası gözlerinle bakıver.
  Ey Nebi… Kalbim erisin…Göz yaşlarım tükendi,
  Hasret gecelerinde ağlamaktan..!
  Mekke’deki hasret, Medine’deki vuslat..

  Yüz binlerce salât ve selâm olsun Sana..
  Yüreğimden kopup gelen bir sedâyla sesleniyorum..
  Es-Selâtu Vesselâmu Aleyke Ya Rasulalah….!

 • derya says:

  ABLACIĞIM DENİZCİĞİM SELAMÜN ALEYKÜM 5 KASIM PAZARTESİ MERVEMİN DOĞUM GÜNÜYDÜ BİLİYORMUSUNUZ.
  CANIM KARDEŞİM DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN RABBİM SENİ SEVDİKLERİNDEN HİÇ YIRMASIN HER ZAMAN YÜZÜN GÜLSÜN NE İSTİYORSAN RABBİM SANA ONU VERSİN.BİR ÖMÜR BOYU RABBİM SENİNLE OLSUN SENİ ÇOK SEVİYORUM YÜZÜNDEN TEBESSÜM HİÇ EKSİK OLMAZ İNŞALLAH.
  ABLAM DENİZİM BENİM DERSLERİM BİTTİ AMA ŞİMDİ EN BAŞTAN VERİCEM HAS OLARAK YANİ BU YÜZDEN SİTEYE GİREMEYECEĞİM AMA BİLİNKİ KALBİM BURADA ATACAK ŞİİREDE BAYILDIM HEMEN BENDE DİNLEYEYİM ABLAM GİBİ BU İLHİYİ
  ALLAHA EMANET OLUN

 • Deniz Cansu says:

  VE ALEYKUM SELAM DERYA ABLAM. İNŞAALLAH BİAN ÖNCE ARAMIZA DÖNERSİN. ALLAH’A EMANET OL.

 • derya says:

  Medine’de sabah başkadır.
  İnsanlar sevinçle uyanırlar,
  Ezan-ı Muhammedi yükselir.
  Mescid-i Nebevi’den
  Ve Medine sokakları
  Bayram yerine döner.
  Bir dede hanımının elinden tutarak yürür.
  Bir çocuk mescidin bahçesinde koşar özgürce
  Sabaha kadar yeşil kubbeyi seyreden bir genc
  Tebessüm ederek girer babus selam kapısından
  Yeşil elbiseleriyle mescidde hizmet edenlere imrenir
  Bir peygamber aşığı…
  Bir peygamber aşığı Ümmet-i Muhammed’i koklar
  Gözlerini yumarak…
  Bir kuş uçar cennet bahçesinin üstünden.
  Bir tekbir yayılır boşluğa.
  Bir hasret dillenir yüreklerde
  Ve “Bir” olana ibadet edilir.
  Kimi ravza-i mutahhara’da kılar namazı
  Kimi ashab-ı suffenin yerinde
  Şemsiyelerin altında saf tutar kimi
  Kimi mescidin bahçesinde.
  Ve hıçkırıklarla secdeye kapanırlar.

  Sonra otellere dönülür
  Güneşin huzur veren ışıklarıyla.
  Yeni kafileler girer medineye
  Otellerin arasından yeşil kubbeyi arayan gözler
  Salat-ü selamlarla yıkanır.
  Kimi kafileler
  Cennetül Bakî’dedir.
  Kimisi Medine’yi dolaşır otobüslerle
  Mihr Ali abiden Uhud’u dinler.
  Hz. Hamza’yı dinler.
  Asr_ı Saadeti yaşar Peygamber misafirleri.

  Medine’de öğle başkadır.
  Güneş ikindiye kadar yalnızdır Medine sokaklarında
  Çünkü Güneş kıskançtır.
  Habîb-i Zîşan’la başbaşadır.
  Kainatın güneşinden güç katar gücüne.

  Ve ikindi namazından sonra
  Dükkanlar açılır.
  Buhurdanlıklarda tüten kokular
  Nazlı nazlı etrafa yayılır.
  Kasr-ı halife oteline giden bir babaanne
  Yolda torunlarına oyuncaklar alır
  Hurmaları yüklenmiş bir delikanlı
  Eşiyle birlikte yürür
  Melekler tebessüm eder onlara
  Dua eder.
  Bir kasetçiden Kabe imamlarının sesi yükselir.
  Vahyin yıkadığı yüzler dolaşır pazarlarda
  Medine halkı güler yüzlüdür.
  Çünkü onlar Ensar’ın torunlarıdır.
  Rasulullah’ın komşularıdır.
  Çok hassastır kalpleri.
  Bunu bilen bazı misafirler
  Mescid-i Nebevi’de kazandıklarını
  Hayatları pahasına korumaya çalışır.
  Ama bazıları
  Sanki sadece alış verişe gelmiş gibi,
  Kavga gürültüyle geçince günleri
  Ve Unutunca Medine’yi
  “Yazık oldu” der melekler
  Milyarlarca insanın içinden seçildi
  Buraya geldi
  Ama yazık etti, yazık etti.

  Medine’de akşam başkadır.
  Zemzem bidonlarından zemzem içilir
  Ve ikram edilir yanındakilere.
  Şemsiyeler kapanır yavaşça,
  Kubbeler açılır.
  Gökyüzü tüm ihtişamıyla meydana çıkar.
  Kimse yıldızları fark etmez nedense
  Kainatın güneşinin yanında yıldızlar farkedilmez.
  Ebuzer gıfari caddesini yağmur ıslatmasa da
  Hasret gözyaşları ıslatır.
  Sıra sıra dizili ankesörlerden
  Farklı dillerde konuşmalar yapar.
  Farklı renklerde insanlar.
  Heyecanla konuşan biri şöyle der:
  “İnanamazsın, şu anda seninle konuşurken
  Mescid_i nebevi’ye bakıyorum.
  On tane minare sanki arşa yükselmiş gibi.
  Öyle heybetli görünüşleri var ki anlatamam.
  Bu gün ikindi namazını Ravza-i mutahhara’da kıldım
  Hem de Hz.Aişe sütununun önünde.
  Allah sana da nasip etsin.
  İnşallah dönünce anlatırım.

  Medine’de gece başkadır.
  Peygamber misafirleri dalınca uykuya
  Melekler iner Kubbetül Hadra’ya.
  Ve uzaklarda, çok uzaklarda
  Medine hasretiyle yanan yüreklerden
  Selamlar iletilir Sultanlar sultanına.
  “Ya rasulallah” demiştir biri
  “Bu yıl da nasip olmadı Medine’ne gelmek!
  Ravza’nın kokusunu koklamak nasip olmadı.
  Umre’ye gidenleri görünce boğazıma bir şey takılıyor.
  Hep selam gönderiyorum sana
  Geçenlerde umreden dönen bir arkadaş
  Tespih verdi bana. Medine’den almış.
  Tespihi sabaha kadar kokladım.
  İnşallah bu yıl gelirsem o tespihi de getiricem.
  Sana salat ve selam olsun ey gönlümün sultanı.

  Medine’de zaman başkadır.
  Medine’de herşey bir başkadır.

  SELAMÜ ALEYKÜM ABLAM DENİZİM NASILSINIZ SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM SAYFAYI AÇINCA YÜZÜMDE GÜLLER AÇTI SİZLERLE KARŞILAŞMAK O SICACIK YORUMLARINIZI OKUMAYI ÖYLE ÖZLEDİMKİ ANLATAMAM…
  SİZLERE DURSUN ALİ ERZİNCANLININ ÇOK SEVDİĞİM BİR NAATINI PAYLAŞMAK İSTEDİM.MEDİNEDE ZAMAN…UMARIM BEĞENİRSİNİZ!ALLAHA EMANETSİNİZ

 • Deniz Cansu says:

  VE ALEYKUM SELAM DERYA ABLAAAM. BENİM DE ÇOK BEĞENEREK DİNLEDİĞİM BİR NAAT. İNSANI BAŞKA DİYARLARDA YOLCULUK ETTİRİYOR. ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞTIĞIN İÇİN.

 • derya says:

  BEĞENDİĞİNE ÇOK SEVİNDİM DENİZİM.KARDEŞ OLDUĞUMUZDAN HERHALDE SEVDİĞİMİZ ŞEYLER DE BRİ BİRİNİ TUTUYOR ALLAH HERKESE SENİN GİBİ KARDEŞLER NASİB ETSİN(AMİN)ALLAH SENDENDE RAZI OLSUN İNŞALLAH GÜL KARDEŞİM

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLAM KALPLERİMİZ BİR OLUNCA Bİ DE SENİN DEDİĞİN GİBİ KARDEŞ OLUNCA BEĞENDİKLERİMİZDE AYNI OLUYOR. CANIM ABLAM TEEŞEKKÜR EDERİM. RABBİM HERKESE SENİN GİBİ ALLAH AŞKI İLE DOLU PEYGAMBERİNE AŞIK ABLA NASİP ETSİN. (İNŞAALLAH) BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİN ABLAAAAAAM. TABİİ DİĞER ABLALARIM DA ÖYLE.

 • Deniz Cansu says:

  Dursun Ali Erzincanlı – Hz. Ali’nin Duası

  Ey ihsanı bol Allah’ım!
  Sana hamdederim.
  Ey yegâne Ma’bud!
  Senin önünde eğilirim.
  Yücesin, kullarından dilediğine sonsuz nimetler verirsin.
  Dilediğini hüsrana duçar edersin.
  Ey Yaradanım!
  Sana sığınırım.
  Varlık ve darlık zamanında Sana münâcaat ederim,
  her an sana yalvarırım.
  Gerçi günahlarım çok, fakat Senin afvın ondan daha büyüktür,
  ümitsizliğe sebep yok.
  Eğer Sen de beni kapından kovarsan kime sığınırım,
  kimden medet beklerim,
  bana başka kim şefaatçi olur?

  Yâ Rab!
  Hâlimi görüyorsun, yoksulluğumu biliyorsun.
  Gizli niyazımı duyuyorsun.
  Beni Sen’den ümit kesenlere katma,
  kusuruma bakma,
  daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma.
  Senin azametin Önünde boyun eğdim,
  dize geldim, secdeye kapandım.

  Allahım!
  Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni,
  Kelime-i Tevhid’den ayırma.
  Senin nârın da hoş, nurun da hoştur.
  Senin rahmetinden ümit kesmem.
  Mal ve oğulların fayda vermediği o korkunç günde senin afvına nail olmak isterim,
  bana affın yeter, lûtfunu göster.”
  Sen bana yol gösterirsen hiçbir vakit yolumu şaşırmam.
  Sen yol göstermezsen, dalâlette kalırım.
  Eğer Senin affın yalnız iyilere mahsus ise
  ya kötülerin bağışlayıcısı kim olacak?
  Herkesin İlah’ı sen’sin.
  Ben ümmetin en müttakîsî olamadımsa, En kötüsü de sayılmam.
  Senin afvına sarılıyorum,
  îtiraf ederim, günâhım büyük,
  fakat Senin affın ondan daha büyüktür.”
  Senin lûtfunu hatırlayınca kalbime tesellî doluyor.
  Günahlarımı düşündükçe gözlerimden yaş dökülüyor.
  Sen, şânına lâyık olanı yap,
  beni affet!
  Beni, senin fazlu lûtfundan başka bir yere başvurmayacak bir fıtratta yarattın.
  Ne umarsam sen’den umarım.
  En büyük endişem
  Beni Sen de kapından kovarsan, eli boş çevirirsen hâlim nice olur?
  Allah’ım, görüyorsun gafiller uykuda,
  ben ise gece karanlığında el açıp Sana niyaz ediyorum.
  Dualarım Sana yükselsin, niyazlarım makbul olsun.
  Herkes ne beklerse ancak Senin lûtfundan bekler.
  Her biri Cennete girmek ister,
  Sen bana Cennette dîdârını göster, bu bana yeter.

  Ey insanlara doğru yolu göstermek için Peygamber gönderen Allah!
  Fahri Kainat hürmetine,
  Seni tesbih eden,
  takdis eyleyen hayırlı ümmet aşkına,
  bizi imandan, Kur’an’dan, İslam’dan ayırma.
  Müslüman olarak haşret.
  Rasulünden şefaat umarım.
  Bizi ondan mahrum etme.
  Senden afv-u mağfiret dilerim.
  Bizi boş çevirme Allahım
  Bizi boş çevirme

  AMİİİİİN.

 • derya says:

  inanırmısın denizim siteyi açmadan önce bende dursun ali erzincanlının seslendirdiği hz alinin duası adlı parçayı dinliyordum kalpler bu kadar bir olur ancak. çok güzel bir parça seninle birlikte okuyormuş gibi olunca daha da güzel yüreğine sağlık canım benim.
  ya keşke beni dillendirdiğin gibi peygamber aşığı biri olabilsem siz eminim Allah katında benden saha değerlisiniz çünkü öyle güzel düşüncelerle yaklaşıyorsunuz ki herşeye hayata bakış açınız öyle ne kadar güzel.hepiniz yani benim canım ablam ablalarım sen ve diğer kardeşlerim allaha emanetsiniz:)

 • derya says:

  Asrı saadette doğan on binlerce yıldız var ama onlar rasululahın semasında parlayan ilk yıldızdırlar…

  En önce O… Fahri kainatın muhterem zevcesi.. İslamdan önceki vasfı Tahire yani temiz;
  İslamdan sonraki vasfı Kübra yani büyük…. Müminlerin annesi Temiz ve büyük Hz. HATİCE…

  Anneleriyle birlikte islama girdiler peygamberin gül çiçekleri….
  Rukayye, Zeynep, Ümmü Gülsüm, Fatıma

  Fatıma, başlı başına bir şiir..
  Fatıma,peygamberden bir parça,
  Fatıma babasının annesi…

  Peygamberlik pazartesi verildi salı günü O islama girdi…
  Rasulu ekremın amca oglu,
  Fatımetu- zehranın eşi,
  Savaş meydanlarının güneşi,
  Haydarı kerrar……….
  Hz. ALİ

  Ardından azatlı bir köle 15 yaşında bir fidan
  Rasulu ekremi üstün tuttu anne ve babasından
  Destanlaşan şehitlerden
  Maksat peygamberin il yıldızlarını görmekse
  İşte bir yıldız
  ZEYD BİN HARİSE

  Ve O… nebilerden sonra insanların en hayırlsıı
  Ayşe annemizin babası
  Allâh’ ın cehennem ateşindne azad edilmiş kulu
  Mağarada dost, hicrette yoldaş, kevser havuzunda arkadaş
  İtikatta en ileri cömertlikte yok benzeri
  Sıddıkıyet makamının sahibi
  Hz. EBUBEKİR

  Hamame hatunun oğlu annesi de köle kendisi de
  Kızgın taşların altında Allâh bir diyen gönül
  Peypamber muezzini
  BİLAL-İ HABEŞİ

  Gördüğü rüyayla islama giren yıldız,
  Geniş bir ateş kenarında O..
  Babası onu ateşe iter Allâh’ ın rasulu belinden tutar
  Ateşten kurtuluş ve tam uyanış
  Koşarak peygamberin elinden tutar
  Ardından zevcesi ümeyne hatun, ama babası nasipten yoksun
  Baba eliyle açlık ..
  Ve evlatlıktan red…
  O her şeyiyle İslama ait
  Hz. HALİD BİN SAİD

  Peygambere iki kez damat olma şerefi
  Dünyada ve ahirette Allâh rasulunun dostu
  Kanı kurana damlayan şehit
  Meleklerin bile edep tuttgu insan
  Emirul müminin Hz. OSMAN

  Ve 15 yaşında bir yıldız
  Allâh rasulu için kuşanan ilk kılıç onun belinde
  En büyük iftiharı rasulullahın dilinde
  Onu öldürene cehennem ateşini müjdeleyin
  Rasullahın cenneteki komşusu
  Ve söyleyin o kalpte bulunur mu keder ve gam ??
  O kalbin sahibi ki ZÜBEYR BİN AVVAM

  İsmi rasulullah tarafından değiştirildi
  Habeş ve Medine muhaciri
  Üç defa malının yarısnı sadaka verdi
  Uhud savasında yirmi bir yara aldı
  Aldıgı yaralardan ayagı sakat kaldı
  O gökte de yerde de insanların emini
  Cennete ikramla girecek kul
  İman dairesinin ilk yıldızılarından
  Affın oğlu Hz. ABDURRAHMAN

  17 yaşında bir yıldız
  RasulAllâh’ ın anam babam sana feda olsun dediği yiğit
  İranın’ ın fatihi
  Eğer sen dininden dönmezsen hiçbir şey yemiyeceğim diyen annesine
  Bin tane canın olsa ve hepsini teker teker versen ben bu dinden asla dönmem diyen delikanlı
  Hak yolunda büyük sebat
  O ki Vakkas’ ın oğlu Hz. SAD

  Bir başka yıldız
  12 yaşında islam dairesinde
  Soyu yedinci babada peygamberle birleşir
  Zengin cömert ve yiğit
  Uhud savaşında rasulullaha gelen bir oka elini tuttu
  Parmaklar parçalandı
  Seksenin üzerinde yarası vardı
  Yeryüzünde yürüyen bir şehitti O
  Cennette peygamberin komşusu
  O’ na rahmet eylesin Allâh
  O TALHA BİN UBEYDULLAH

  Mekke’nin en yakışıklısı en zengini
  Medineye ilk hicret eden genç
  Vatanından cıkan ilk öğretmen
  fahri kainata benzeyen yiğit
  Uhud savasının sancaktarı
  Vücuduna kefen bulunamayan şehid……..
  Uhudun eteklerinden Allâha doğru seyr
  Hz. MUSAB BİN UMEYR

  Hz peygamberin sırtını yasladıgı dağ
  Aslanların korlkulu ruyası
  Savaş meydanına inen nur
  Meleklerin bu kim diye sordugu zat
  Döne döne savaşan yiğit
  Uhud’ un bağrında yatan aslan
  Uhud’ un sinesine atılen en büyük imza
  Peygamberin amcası
  Hz. HAMZA

  Hak ve batılı ayıran faruk
  yeryüzünün adalet timsali
  Şeytan’ ın bile yolunu değiştirdiği heybet
  Allâh rasulunun ikinci halifesi
  Korkunun giremedigi kalbin sahibi
  İslamın yeryüzüne uzanan eli
  İsmini duyunca hizaya gelir beşer
  Hattabın oglu Hz. ÖMER

  Asrı saadette doğan on binlerce yıldız var
  onlar rasulullahın semasında parlayan ilk yıldızlar…

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLAAM. İNAN HEPPİMİZ GÜNAHKARIZ. EMİN DEĞİLİM RABBİMİN BENİ KULLUĞA KABUL EDECEĞİNE. ÇOK GÜNAHIM VAR.HANGİMİZİN YOK Kİ ? ”Allah katında benden Daha değerlisiniz çünkü öyle güzel düşüncelerle yaklaşıyorsunuz ki herşeye hayata bakış açınız öyle ne kadar güzel”. DEMİŞSİN ABLAM. O SENİN TEVAZUUNDAN CANIM ABLAM. ÇOK MÜTEVAZISIN. İNAN BEN DE SENİN İÇİN BUNLARI DÜŞÜNÜYORUM. AMA İNŞAALLAH CENNETTE HEP BERABER PEYGAMBERİMİZE KOMŞU OLURUZ. HANİ RABBİM BUYURACAKMIŞYA ” BENİM İÇİN BİRBİRİNİ SEVENLER HADİ GİRİN CENNETİNE ” DİYE  BİZDE BİRBİRİMİZİ ALLAH İÇİN SEVİYORUZ İNŞAALLAH ÇÜNKÜ ;  BİRBİRİMİZİ HİÇ GÖRMEDEN SEVMEK ANCAK ONUN RIZASI İÇİN Bİ SEVGİ OLABİLİR DEĞİL Mİ? BELKİ BUNUN HÜRMETİNE RABBİM GÜNAHLARIMIZI AFFEDER.
  İNAN ABLAM SEN VE DİĞER ABLALARIM ÇOK DEĞERLİSİNİZ BENİM İÇİN. RABBİME EMANET OLUNUZ.

 • derya says:

  canım denizciğim bu yaşta ne günahın olacak senin öyle ufak tefek hatalarımız oluyor tabii günlük hayatta hani demişler ya (beşer şaşar) diye beşer olduğumuzdan bir tenden yaratıldığımızdan bazen tensel zevkler peşinde koştuğumuz oluyor ama inşallah rabbim iyilik etmemize vesile olacak şeyler yaratırda onların hatrına bizi narında yakmaz inşallah.Denizciğim ben yine de senin için düşündüklerimden 1 gram bile eksiltmem sen benim anlattığım gibi hatta belki benim göremediğim güzelliklerin de vardır buna eminim o yüzden kendini küçük görme inaşşal dediğin gibi alahım bizleri efendimize cennete komşu eyler onun sancağı altında toplanmayı nasib eder biz kullarına orada birlikte olmak dileğiyle dua ile…

 • Deniz Cansu says:

  AH CANIM ABLAM SAĞOL. AMA KEŞKE SENİN DEDİKLERİNİ HAKEDEBİLSEM.
  SEN BİZİM SİTEMİZİN GENÇ HAFIZISIN. RABBİM BİZLERE DE NASİP ETSİN. CANIM ABLAM RABBİM HEPİMİZİN GÜNAHLARINI AFFEYLEYİP EFENDİMİZE KOMŞU EYLESİN. SENİ VE DİĞER ABLALARIMI ÇOK SEVİYORUM. ALLAH’A EMANET OL.

 • Deniz Cansu says:

  ŞU AN DUSUN ALİ ERZİNCANLIDAN İNŞİRAH DUASI ADLI NAATI DİNLİYORUM. ÇOK GÜZEL VE ETKİLEYİCİ.

  İnşirah Duası

  Ey Yalnızların, Kendi Başına Kalmışların Arkadaşı,
  Ey Mutsuzluğa Düşmüşlerin Yardımcısı,
  Ey Yoksulların Zenginliği,
  Ey Zayıfların Gücü,
  Ey Fakirlerin Hazinesi,
  Gariplerin sığınağı,
  Ey Tek Güç Ve Kudret Sahibi,
  Ey İhsanıyla Tanınan Keremi Sonsuz Rabbim,
  Efendimiz Ve Yakınları Hürmetine Sıkıntılarımı Gider.

  Ey Rabbim
  Sen Sıkıntılarıma Karşı Hazırlığım,
  Musibetim Anımda Ümidim,
  Yalnızlığımda Arkadaşımsın
  Gurbetimde Dostum,
  Kederli Anımda Beni Ferahlatansın.
  İhtiyacım Anında Yardımıma Koşan,
  Zor Anlarımda Sığınağımsın.
  Beni Korkuların Karanlığından Kurtaran Aydınlığımsın.
  Ey Rabbim Sen Şaşkınlığımda Bana Yol Gösterensin
  Biliyorum Rabbim Sen Günahlarımı Bağışlayan
  Ayıplarımı Örten, Sıkıntılarımdan Kurtaran
  Kalbimi Sevginle Süsleyensin.
  Sen Kalbimin Hem Tabibi Hem Sevgilisisin.
  Sen Ki Şaşkınlara Yol Gösteriri
  Muhtaçlara Yardım Eder
  Korunmak İsteyenleri Korursun.

  ALLAH’ım , Ben Senin Kulunum
  Kulunun Çocuğuyum.
  Görüyorsun ki Rabbim Sıkıntılıyım.
  Bildirdiğin Ve Gizlediğin Tüm İsimlerini
  Ve Kur-An’ı Kerim’i Kalbimin Baharı
  Gönlümün Nuru , Sıkıntılarımın İlacı Yap.
  Ruhum Susamış Suya , Kalbim özler seni
  Gözlerimi Senin Sevdiğin Şeylere Çevirdim
  Kulaklarımı Seni Çağıranın Ülkesine Bıraktım
  Ve Susayan Bir Toprak Gibi Bitkin Kaldım
  Kalbimi Senin Yoluna Koydum
  Ve Ellerimi Senin Dergahına Açtım
  Bundan Sonra Da Sana Gelecek
  Senden İsteyeceğim
  Güneş Ve Ay Senin Nurundan Almış Nasibini
  Güneş Senin Sevginden Böyle Ateş
  Ay Böylesine Mahzun
  Irmaklar Senin Hasretinden Böyle Çağlar
  Deniz Bu Ayrılıktan Böyle Deli Böyle Dalgalı
  Hep Hüzünlü Hep Ağlamaklı
  Kuşların Ümidi Sen
  Bitkilerin neşesi
  Çiçeklerin Rengi Sen
  Ve İnsanların Hiç Bitmeyen Duası Sen
  Mevla’m Bizi Biran Olsun terk etme
  Sevgin İçimizde Hep Uyanık Kalsın
  Yolun Rasul’ün Yolu Olunca Ondan Başka Kime Bel Bağlayayım
  Rabbim ALLAH’tır Benim
  Nurum Ve Kurtuluşum Ondan Gelecek
  Öyleyse o’nu Bırakıp Kime Gideyim
  Günahla Örtülmüş Varlığım İçinde
  Bir o’nun Özlemidir Beni Yaşatan
  Şefaatim o’nun Dilindeyken
  o’nu Bırakıp Kimi Dinleyeyim
  Mevla’m
  Beni Kendine Dost Seçinceye Kadar Yaşat
  Ve Aşkınla Yandığım Biranda Al Canımı
  Al Ki… Ölüm!!! Aşkımın Adı Olsun.

  Ey Rabbim, Ben Ki Günahı Sevabından Çok
  Aklı Dünyaya Takılmış
  Kalbi Fani Şeylere Anmış Bir Zavallıyım
  Ama Sen Öyle Nur Öyle Rahmansın
  Öyle Güzelsin Ki
  Ne Olur Rabbim Senden Uzak Kalan
  Şu Kulunu Kendine Yakınlaştır
  İmanınla Dirilt.
  Ey Sevdiklerini Sevindirmekten Hoşlanan Rabbim
  Sana Açılan Ellerimi Geri Çevirme
  Kalbime Aşkınla Tecelli Et Ki
  Senden Başka Hiçbir şey Kalmasın O Kalpte
  Senden Başka Hiçbir şeyi Olmayacak Kadar Zengin Eyle Beni
  Her şey de Seni Anmayı
  Her şey de Seni Görmeyi Nasip Eyle.
  Bana İsimlerinle Güç Ver Ey Rabbim
  O İsimlerin Ki Kalplerin Nuru
  Hiçbir şeyi Olmayanların gururudur.
  Ey Rabbim Bize İsimlerinin Hakikatini Göster.
  Bizi Sensiz Bir An Bile Yaşatma.

  ALLAH’ım SANA MERYEM İN TEMİZLİĞİ İLE GELMEK İSTİYORUM
  Günahlarla Kirlenmeme İzin Verme.
  Sana Musa’nın Duası İle Geliyorum
  Şeytana Uymam İçin Peşimden Koşanlardan Beni Kurtar.
  İsmail’in Tevekkülü İle Boynumu Büküyorum.
  Beni Ve Soyumu Sana Kul Olarak Yaşat.
  Sana İsa’nın Ruhu İle Geliyorum.
  Beni Katına Almanı Diliyorum.
  Sana Yunus’un Duası İle Yalvarıyorum.
  Beni Yutan Nefsimin Karanlıklarından Kurtarmanı Bekliyorum.
  Rabbim, Sana Yusuf’un Gömleği İle Geliyorum.
  Beni Düştüğüm Ümitsizlik Kuyusundan Çıkarmanı Diliyorum.
  Sana Muhammed Mustafa’nın Kulluğu İle Geliyorum.
  Beni Miraca Çıkarmanı Bütün Sıkıntılarımı Gidermeni Diliyorum…

 • derya says:

  ALLAH’ım SANA MERYEM İN TEMİZLİĞİ İLE GELMEK İSTİYORUM
  rabbimize kavuştuğumuzda ona meryem kadar temiz gidermiyiz denizim sence.
  Çok güzel bir naat bu bende çok severim hani.Gönlüne sağlık kardeşim.
  Denizciğim dün bizde kuran okuttuk evde Muharrem ayı nedeniyle herkes bir arada kuranın iklimine girdik sonra yemekler yedik aşureler yendi.İnsan bu atmosferi yaşamak istiyor.Aklıma keşke sizde burada olsaydınız diye geldi biraz hüzünlendim sonra kalplerimiz birarada nasılsa diyerek kendimi teselli ettim.Bir gün cennete bir sofrada toplanacağımız günün hayaliyle yaşayacağım…
  Selam ve dua ile!!!

 • Deniz Cansu says:

  HZ MERYEM İN TEMİZLİĞİYLE VARABİLİR MİYİZ BİLMEM ABLAM. AMA ÇOK İSTERİM ONUN KADAR TEMİZ OLMAYI. HER MÜSLÜMAN DİKKAT EDİYORDUR BU HUSUSA RABBİM ŞEYTANA UYANLARDAN ETMESİN.
  AH CANIM ABLAM EVİMİZ YAKIN OLSA HEMEN GELİRDİM. NE GÜZEL BİR ADET TOPLANIP KUR’AN-I KERİM OKUMAK. ÇOK SEVİYORUM BÖYLE ORTAMLARI. İNSAN KANATLANIYORMUŞ GİBİ OLUYOR. AMA MAALESEF BİZİM EVDE BÖYLE ŞEYLER PEK YAPILMIYOR. AMA İNŞAAALLAH BEN DAHA BÜYÜYÜNCE YAPMAK İSTERİM BÖYLE BİR ORGANİZASYON. BİZ DE AŞURE DAĞITTIK AMA EVDE TOPLANMADIK ORADA OLMAYI ÇOK İSTERDİM. AMA DEDİĞİN GİBİ KALBİMİZ BİR BİZİM. İNŞAALLAH CENNET SOFRALARINDA BULUŞURUZ. RABBİM TİLAVETİNİZİ AŞURA NIZI KABUL EYLESİN.
  SELAM VE DUA İLE KAL DERYA ABLAM. CANIM ABLAM.

 • derya says:

  HAYIRLI CUMALAR GÜZEL KARDEŞİM. NE GÜZEL DİLLENDİRMİŞSİN EVET HER MÜSLÜMAN MERYEM KADAR TEMİZ VE İFFETLİ OLMAK İÇİN ÇBA GÖSTERİYORDUR UMARIM RABBİM HATALARIMIZI DA GÖRMEZDEN GELİR DE BİZLERİ BAĞIŞLAR.ONUN RAHMETİNDEN ASLA UMUSUMUZU KESEMEYİZ.
  AHH NE KADAR GÜZEL OLURDU KEŞKE EVİN YAKIN OLSAYDI BİZE BEN SİZE GELİRDİM SEN BİZE AMA NE YAPALIM KISMET BİZDE AHİRETTE YANYANA OLACAĞIZ İNŞALLAH.
  CANIM İNŞALLAH SEN BÜYÜYÜNCE YAPARSIN BU TÜR ORGANİZASYONLAR ELİNDEN BİEŞEY KAÇMAZ BUNA HİÇ ŞÜPHEM YOK.ALLAH DAĞITTIĞINIZ AŞÜRELERİNİZİ KABUL EYLESİN.ALLAH RAZI OLSUN CANIM BENİM CÜMLEMİZİN HASENATLARI KABUL ETSİN İNŞALLAH RABBİM.
  ALLAHA EMANETSİN.

 • Deniz Cansu says:

  HAYIRLI CUMALAR DERYA  ABLAM. AMİN ABLACIĞIM İNŞAALLAH GÜNAHLARIMIZI AYIPLARIMIZI ÖRTER RABBİMİZ. AHİRETTE HEP SEVDİKLERİMİZLE OLURUZ İNŞAALLAH. RABBİME EMANET OL. SENİ ÇOK SEVİYORUM.

 • derya says:

  İNŞLLAH DENİZCİĞİM BENDE ÇOK İSTERİM.BENDE SENİ VE DİĞER YUMAK SEPETİ FERTLERİNİ ÇOK SEVİYORUM SEN DE RABBİME EMANETSİN

 • derya says:

  SECCADEN KUMLARDI.
  Devirlerden, diyarlardan
  Gelip göklerde buluşan
  Ezanların vardı !
  Mescit mü’min, mimber mü’min…
  Taşardı kubbelerden Tekbir,
  Dolardı kubbelere “amin!”
  Ve mübarek geceler, dualarımız,
  Geri gelmeyen dualardı…
  Geceler ki pırıl pırıl, Kandillerin yanardı!
  Kapına gelenler ya Muhammed,
  -Uzaktan, yakından – Mü’min döndüler kapıdan !
  Besmele, ekmeğimizin bereketiydi;
  İki dünyada aziz ümmet, Muhammed ümmetiydi.

  Konsun, yine pervazlara Güvercinler;
  (Hû hû)lara karışsın Âminler…
  Mübarek akşamdır; Gelin ey Fâtihalar, Yâsin’ler!

  Şimdi seni ananlar, Anıyor ağlar gibi…
  Ey yetimler yetimi, Ey garipler garibi;
  Düşkünlerin kanadıydın, Yoksulların sahibi….
  Nerede kaldın ey Resul,
  Nerede kaldın ey Nebi?
  Günler, ne günlerdi, ya Muhammed;
  Çağlar ne çağlardı;
  Daha dünyaya gelmeden Mü’minlerin vardı….
  Ve bir gün, ki gaflet Çöller kadardı,
  Halime’nin kucağında Abdullah’ın yetimi,
  Amine’nin emaneti ağlardı!
  Hatice’nin koncası, Aişe’nin gülüydün.
  Ümetinin gözbebeği, Göklerin resulüydün…
  Ruhunu Allah’a, Elini ümmetine verdin.
  Beşiğin, yurdun, yuvan Mekke’de bunalırsan Medine’ye göçerdin.
  Biz dünyadan nereye Göçelim yâ Muhammed?
  Yeryüzünde riyâ, inkar, hiyanet Altın devrini yaşıyor…
  Diller, sayfalar, satırlar (Ebu Leheb öldü),diyorlar;
  Ebû Cehil, kıtalar dolaşıyor!
  Neler duydu şu dünyada Mevlid’ine hayran kulaklarımız;
  Ne adlar ezberledi, ey Nebî Adına alışkın dudaklarımız!
  Artık yolunu bilmiyor; Artık, yolunu unuttu
  Ayaklarımız! Kâ’be’ne siyahlar
  Yakışmamıştır, yâ Muhammed,
  Bu günkü kadar! Haset, gururla savaşta; Gurur,
  Kafdağı’nda derebeyi…
  Onu da yaralarlar kanadından, Gelse bir şefkatmeleği…
  İyiliğin türbesine Türbedar oldu iyi! Vicdanlar sakat
  Çıkmadan yarına. İyilikler getir, güzellikler getir Adem oğullarına!
  Şu gördüğün duvarlar ki Kimi, Tâiftir, kimi Hayber’dır…
  Fethedemedik, yâ Muhammed, Senelerdir!
  Ne doğruluk, ne doğru; Ne iyilik, ne iyi…
  Bahçende en güzel dal, Unuttu yemiş vermeyi…
  Günahın kursağında Haramların peteği!
  Bayram yaptı yabanlar;
  Semâve yi boşaltıp Sâve’yi dolduranlar…
  Atını hendeklerden-bir atlayışta- Aşırdı aşıranlar…
  Ağlasın yesrib, Ağlasın Selman’lar!
  Gözleri perdeliyen toprak, Yüzlere serptiğin topraktı…
  Yere dökülmeyecekti, ey Nebî Yabanların gözünde kalacaktı!

  Konsun, yine pervazlara Güvercinler;
  (Hû hû)lara karışsın Âminler…
  Mübarek akşamdır; Gelin ey Fâtihalar, Yâsin’ler!

  Ne oldu, ey bulut Gölgelediğin başlar?
  Hatıranda mı, ey yol, Bir aziz yolcuyla Aşarak dağlar taşlar,
  Kafile kafile, kervan kervan Şimale giden yoldaşlar.
  Uçsuz bucaksız çöllerde, Yine, izler gelenlerin,
  Yollar gideceklerindir. Şu Tekbîr getiren mağara,
  Örümceklerin değil; Peygamberlerindir, meleklerindir…
  Örümcek ne havada, Ne suda, ne yerdeydi…
  Hakkı göremeyen Gözlerdeydi! Şu kuytu, cinlerin mi;
  Perilerin yurdu mu? Şu yuva ki bilinmez,
  Kuşları hüdhüd müdür, güvercin mi kumru mu?
  Kuşlarını ir sabah, Medine’ye uçurdu mu?
  Ey Abva’da yatan ölü, Bahçende açtı dünyânın En güzel gülü;
  Hatıran, uyusun çöllerin Ilık kumlarıyla örtülü!
  Dinleyene,hâlâ, Çöller ses verir; “Yâleyl” susar,
  Uğultular gelir. Mersiye okur Uhud, Kaside söyler Bedir.
  Sen de bir hac günü, Başta Muhammed, yanında Ebûbekir;
  Gidenlerin yüz bin olup dönüşünü Destan yap, ey şehir!
  Ebûbekir’de nûr, Osman da nurlar…
  Kureyş uluları, karşılarında Meydan okuyan bir Ömer bulurlar;
  Alî’nin önünde kapılar açılır,
  Alî’nin önünde eğilir surlar. Bedir’ de,
  Uhud’da, Heyber’de Hak’kın yiğitleri, şehîd olurlar…
  Bir mutlu günde, ki ölüm tatlıydı;
  Yerde kalmazdı ruh… kanatlıydı.

  Konsun, yine pervazlara Güvercinler;
  (Hû hû)lara karışsın Âminler…
  Mübarek akşamdır; Gelin ey Fâtihalar, Yâsin’ler!

  Vicdanlar, sakat çıkmadan,
  Yâ Muhammed, yarına;
  İyiliklere gel, güzelliklere gel Âdem oğullarına!
  Yüreklerden taşsın Yine, imanlar!
  Itrî, bestelesin Tekbîr’ini;
  Evliyâ okusun Kur’an’lar!
  Ve Kur’ân’ı göz nurûyla çoğaltsın Kayışzade Osman’lar!
  Na’tini Gaalip yazsın, Mevlid’ini Süleyman’lar!
  Sütunları, kemerleri, kubbeleriyle
  Geri gelsin Sinan’lar!
  Çarpılsın, hakikat niyetine
  Cenaze namazı kıldıranlar!
  Gel, ey Muhammed, bahardır…
  Dudaklar ardında saklı Âminlerimiz vardır!..
  Hacdan döner gibi gel; Mi’rac’tan iner gibi gel;
  Bekliyoruz yıllardır! Bulutlar kanad, rüzgâr kanad;
  Hızır kanad,cibrîl kanad; Nisan kanad, bahar kanad;
  Âyetlerini ezber bilen Yapraklar kanad…
  Âyetlerini ezber bilen Yapraklar kanad…
  Açılsın göklerin kapıları, Açılsın perdeler, kat kat!
  Çöllere dökülsün yıldızlar;
  Dizilsin yollarına Yetimler, günahsızlar!
  Çöl gecelerinden, yanık Türküler yapan kızlar
  Sancağını saçlarıyla dokusun;
  Bilâl-i Habeşî sustuysa Ezanlarını Dâvûd okusun!

  Konsun, yine pervazlara Güvercinler;
  (Hû hû)lara karışsın Âminler…
  Mübarek akşamdır; Gelin ey Fâtihalar, Yâsin’ler!

  ABLALARIM KARDEŞLERİM BENDEN BU KÜÇÜK HEDİYEYİ KABUL EDERSENİZ SİZE SECCADEN KUMLARDI ADLI NAATİ ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUM?:)

 • Deniz Cansu says:

  DERYA ABLAM ARİF NİHAT ASYA’NIN ÇOK GÜZEL BİR ŞİİRİ BU. BEN DE ÇOK SEVİYORUM. MANASI ÇOK GENİŞ VE İNSANI BAŞKA DİYARLARA GÖTÜRÜYOR. ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞTIĞIN İÇİN. BENİ YİNE BAŞKA DİYARLARA GÖTÜRDÜN ABLAM. EN YÜCE OLANA EMANET OL.

 • Deniz Cansu says:

  BEN DE GEÇENLERDE OKUDUĞUM BİR YAZIYI SİZ DEĞERLİ YUMAK SEPETİ AİLESİ İLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM. 

  Dedim: Çok yalnızım.

  Dedin: … فَإِنِّي قَرِيبٌ

  Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186.

  Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.

  Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوّ وَالآصَالِ

  Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205

  Dedim: Bu da senin yardımını ister

  Dedin: أَلَا تُ� -ِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ

  ALLAH’ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

  Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.

  Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ

  (Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O’na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90

  Dedim: Cok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?

  Dedin: أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ

  ALLAH’ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH’ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.

  Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.

  Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ

  ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.

  Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!

  Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا

  ALLAH bütün günahları bağışlayandır . Zümer-53.

  Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?

  Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ

  ALLAH ‘tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

  Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH’ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.

  Dedin: إِ نَّ اللّهَ يُ �-ِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُ �-ِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ

  Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.

  Birden “İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var” dedim.

  Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

  ” ALLAH kuluna yetmez mi?” (Zümer-36) dedin.


  Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?

  Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّ � -ُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَ �-ِيمًا

  Ey inananlar! ALLAH’ı çokça zikredin. Ve O’nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH , müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.

 • derya says:

  DENİZİM BEĞENDİĞİNE ÇOK SEVİNDİM BENDE ÇOK SEVERİM BU ŞİİRİ İNSANI GERÇEKTEN ALIP BAŞKA DİYARLARA GÖTÜRÜYOR.
  DENİZİM OKUDUKLARIM KARŞISINDA ERİDİM BİTTİM. BU NE GÜZEL SÖZLERMİŞ BÖYLE.BELKİDE HER ZAMAN SÖYLEMEK İSTEDİĞİMİZ FAKAT NASIL DİLE GETİREBİLİRİZ BİLEMEDİĞİMİZ SÖZLER BUNLAR.HER SORUNUMUZA KARŞI RABBİM BİZLERE YÜCE KİTABI FURKAN’DA CEVAP VERMİŞ MEĞERSE OKURKEN ÖYLE ANLAMINI BİLMEDEN BAZENDE ANLAMINI BİLDİĞİMİZ HALDE BİR KULAĞIMIZDAN GİRİP BİR KULAĞIMIZDAN ÇIKIYOR.RABBİM ÖYLE KULLARINDAN EYLEMESİN VE DAİMA KURAN’IN HAKKINI VEREN HER TÜRLÜ MAHREÇLERİNE DİKKAT ETMEYİ OKURKEN ONDAN ALINMASI GEREKENİ ALAN KULLARINDAN EYLESİN.
  CANIM BENİM BİR KAÇTANE MİNİK ÖĞRENCİM VAR ONLARA BU YAZDIKLARINI OKUYACAĞIM YAŞLARI KÜÇÜK AMA ELİMDEN GELDİĞİNCE ONLAR İÇİN ANLAŞILIR HALE GETİRECEĞİM ZATEN ÇOK AKILLI ÇOCUKLAR BENİM PRENSESLERİM TABİİ DENİZ CANSU ABLALARINDAN GELDİĞİNİ BİLECEKLER ŞİMDİDEN HEM KENDİ ADIMA HEM ONLAR ADINA TEŞEKKÜR EDERİM RABBİME EMANETSİN:)

 • derya says:

  DENİZİM BENDE GEÇEN GÜN BİR YERDE OKUDUĞUM YAZIYI PAYLAŞMAK İSTEDİM ALLAH’IN KULLARINA OLAN MERHAMETİNİ HAYATTAN GERÇEK HİKAYELER BELİRTİLEREK ANLATILMIŞ DİLERSEN SÖZÜ FAZLA UZATMADAN YAZIYI PAYLAŞAYIM:
  Hiç düşündünüz mü; Hazreti Allah (cc) kullarını ne kadar seviyor, cehenneme gitmemelerini ne kadar istiyor?

  İsterseniz sözü uzatmadan bir kudsî hadisin hatırlatmasına bir göz atalım, sonra diğer misallere geçebiliriz.

  Rabbimizin en çok sevdiği şey nedir, biliyor musunuz?

  Kudsî hadiste şöyle bildiriliyor:
  – Rabbimiz kulunun işlediği amelleri içinde en çok tevbesini sever.
  – Neden?
  – Çünkü tevbe eden kul cehennemden kurtulur da ondan. Rabbimiz de kulunu cehennemden kurtaran ameli çok sever.

  Hatta bir ana, yavrusunu ateşe atmayı nasıl istemezse Rabbimiz de kulunu cehenneme atmayı ondan çok daha fazla istemez.

  Nitekim bir defasında ashabdan biri bir çocukluk hatırasını anlatırken demişti ki:
  – Çalılıkta dolaşırken bulduğum bir kuş yuvasından yavruları alıp koynuma koymuştum. Tam bu sırada yavrunun anası başımda dolaşmaya başladı, acıdım, yavruları bırakmak için ihramımı açmaya çalıştığım sırada kuş hemen koynumdaki yavrusunun yanına daldı, kanatlarını yavruları üzerine gerip kollamaya başladı.

  Efendimiz (sav)in buna sorusu şöyle oldu:
  – Bu annenin yavrusuna bu kadar acıması sizi hayrete mi düşürdü?
  Efendimiz (sav) şunu ilave etti: – Hiç şüpheniz olmasın Allah (cc)ın kullarına acıması bu annenin acımasından (kıyas kabul etmeyecek derecede) fazladır.

  Bir defasında kadının biri çocuğunu kaybetmiş, deli gibi bir oraya bir buraya koşuyor, yavrusunu arıyor, bulduğu yabancı çocukları da bağrına basıp hemen oracıkta emdiriyordu.
  Kadının bu heyecanını gören Efendimiz (sav) yanındakilere;
  – Böylesine şefkatli şu kadın hiç yavrusunu ateşe atar mı, diye sordu.
  – Atmaz! dediler.
  Efendimiz (sav) de tasdik etti;
  – Ben de öyle biliyorum, atmaz, dedikten sonra buyurdu ki:
  – İşte Allah (cc) da bu kadından çok fazla merhametlidir. Kullarını ateşe atmaz, onlar kendilerini ateşlik amelin içine atmadıkça!

  Evet, evet. Allah (cc) kullarını ateşe atmaz, kullar kendilerini ateşlik işin içine atmadıkça!

  Bir yolculuktan dönülüyordu. Mola verilmiş, bir kadın da ateş yakarak hazırlık yapmaya başlamıştı. Ateşin alevleri yükselince kadın koşuşturan çocuğunun ateşe düşmesinden korktuğu için hemen onu bağrına bastı ve ateşe düşmesi halindeki dehşeti de tasavvur ederek buna gönlünün dayanamayacağını hayal edip orada bulunan Efendimiz (sav)e dönerek sordu:
  – Sen Allah (cc)ın peygamberisin değil mi? Efendimiz (sav) de;
  – Hiç şüphen olmasın, buyurdu.

  Bunun üzerine kadın şöyle dedi:
  – Allah (cc)ın kullarına merhameti bir ananın yavrusuna olan merhametinden daha çok değil mi?
  Efendimiz (sav):
  – Hiç şüphen olmasın öyledir, buyurunca kadın:
  – Öyle ise bir ana yavrusunu ateşe atmaz, diye sızlandı.

  Efendimiz (sav)in gözleri yaşardı da buyurdu ki:
  – Yüce Allah (cc) ancak kendisine isyan edenleri ateşe atar. Müstahak olmayanları asla!
  Demek oluyor ki, Allah (cc) kullarını ateşe atmayı asla istemiyor, sonsuz merhamet ve şefkati ateşi gerektirmiyor. Ancak kullar dürüst hareket etmiyor, ille de ateşlik işler yapıyor, birilerine zulmediyor, haksızlıkta bulunuyor, Yaradanına da isyandan geri kalmıyor, böylece kendi amelleriyle kendilerini ateşe attırıyorlarsa bu da kulların kendi tercihleri…

  Sözün özü bu olsa gerektir!..

 • Deniz Cansu says:

  BEN DE BU YAZIYI İLK OKUDUĞUMDA SENİN GİBİ İFADE ETMEK İSTEYİPTE EDEMEDİĞİM ŞEYLERİN TOPLAMI BU YAZI DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM DERYA ABLAM. GERÇEKTEN DE ÖYLE.
  CANIM ABLAM MİNİK ÖĞRENCİLERİN İNŞAALLAH BU YAZIDAN NASİPLENİELER. RABBİM ANLAMALARINI KOLAYLAŞTIRSIN İNŞAALLAH. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

  AH CANIM ABLAM NE DE GÜZEL YAZI BU. ALLAH C.C HİÇ KENDİ YARATTIĞINI ATEŞE ATMAK İSTER Mİ? BİĞZ KENDİ KENDİMİZİ ATEŞE ATMAKTAN HİÇ ÇEKİNMİYORUZ.

  BÜYÜK ALİMİN BİRİ BİR GÜN GÖZLERDEN KAYBOLMUŞ. AKŞAM ONU GÖREN BAŞKA BİR ALİM SORMUŞ NEREDEYDİN? O DA YAKACAK BİR ŞEY KALMADI DA ISINMAK İÇİN CEHENNEME ATEŞ GETİRMEYE GİTTİM DEMİŞ. DİĞER ALİM BULDUN MU ATEŞİ DİYE SORUNCA CEHENNEM DE ATEŞ YOK Kİ DEMİŞ ALİM. BUNUN ÜZERİNE DİĞER ALİM ŞAŞIRMIŞ. BİZ CEHENNEMDE ATEŞ VAR DİYE BİLİYORUZ DEMİŞ. ALİM DEMİŞ Kİ
  ” İNSANLAR ATEŞİ DÜNYADAN GÖTÜRÜYORLAR CEHENNEMDE ATEŞ YOK.” (ÇOK MANİDAR DEĞİL Mİ?)

  GERÇEKTEN DE BİZ KENDİ ATEŞİMİZİ KENDİMİZ CEHENNEME TAŞIYORUZ.

  EN YÜCE OLANA EMANET OL ABLAM.

 • derya says:

  tekrar teşekkür ederim kardeşim gerçekten çok güzeldi ayrıca miniklerde bayıldı zaten çok akıllılar kendileride bana bazı şeyler anlattılar anlayacağın güzel bir sohbet geçti aramızda ayrıca ben bunu deniz cansu kardeşimden öğrendim diyince seni tanımak istediler bende bir gün cennette dedim…
  kardeşim bu hikaye çok can alıcı daha önceden hocamız bize anlatmıştı çok manidar

 • derya says:

  KIYAMET GÜNÜ, BEDENİM, BEDENİM DİYECEKSİN.HZ. MUHAMMED,(SAV) ÜMMETİM, ÜMMETİM DİYECEK.CENNET HİSSEM, HİSSEM DİYECEK.CEHENNEM PAYIM, PAYIM DİYECEK.RABBU’L İZZET KULUM, KULUM DİYECEK…

  BEREKETLİ CUMALAR BU CUMA GÜNÜNDE DUALARIN KABUL OLDUĞU SAATTE EDİLEN DUALAR HÜRMETİNE RABBİM BİZLERİDE KIYAMET GÜNÜ KULUM DİYE SESLENENLERDEN EYLESİN(AMİN)

 • Deniz Cansu says:

  O MİNİKLERLE Bİ GÜN BULUŞURUZ CENNETTE İNŞAALLAH.
  Cumamız mübarek olsun. DERYA ABLAM BU GÜZEL DUANA AMİN DİYORUM. CUMA GÜNÜ İÇİN BEĞENDİĞİM BİR DUAYI PAYLAŞMAK İSTEDİM. DUALARDA BULUŞMAK ÜZERE EN YÜCE OLANA EMANET OL ABLAM.

   
  Cuma Duası

  Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.
  Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.
  Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
  İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.
  Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.
  Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.
  Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.
  Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.
  Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.
  Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.
  Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.
  Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.
  Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.
  Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.
  Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.
  Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.
  Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.
  Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.
  Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.
  Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.
  Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.
  İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.
  Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.
  Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.
  Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.
  Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.
  Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.
  Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.
  Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.
  Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.
  Amin.
   

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım,
  ne güzel paylaşımlar yapmış,kalbinizin tüm güzelliklerini dökmüşsünüz.Okurken tüylerim diken diken oldu.Rabbim ne güzel,Rabbim ne büyük ve merhametli….Deryacım Minik öğrencilerin ne şanslı ,keşke bende onlardan biri olsaydım.senin inci gibi sözlerini kullaklarımla duysaydım. Denizcim peygamber çiçeğim benim. Sizleri çook seviyorum. Yüce Rabbime emanet….

 • derya says:

  DENİZİM YAZDUKLARINA TÜM KALBİMLE VE RUHUMLA AMİN DİYORUM ÇOK GÜZEL BİR DUAYMIŞ AYRICA CUMA GÜNÜ OKUMAYI İHMAL ETMEYEYİM İNŞALLAH.ABLAM NE GÜZEL SÖYLEMİŞ SENİN İÇİN PEYGAMBER ÇİÇEĞİ…SENİN İÇİN BUNDAN İYİSİ DÜŞÜNÜLEMEZDİ…

  ABLACIĞIM HOŞGELDİN ARAMIZA KÖPRÜNDE BULULŞTUK YİNE NE MUTLU BİZLERE Kİ SENİ TANIMA ŞEREFİNE NAİL OLMUŞUZ.ABLACIĞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KEŞKE BEN O SENİN O GÜZEL SOHBETİNE GARK OLANLARDAN OLABİLSEYDİM.E BENDE ELİMDEN GELDİĞİNCE MİNİKLERE FAYDALI BİR ŞEYLER ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM ARTIK NE DENLİ ANLATIYORUM ONLARA SORMAK LAZIM AMA ARKADAŞ GİBİYİM ONLARLA O YÜZDEN DAHA İYİ ANLAŞIYORUZ.ABLACIĞIM HEM ZATEN PEYGAMBER EFENDİMİZ ALEYHİSELATU VES SELAM’I ANLATAN HANGİ DÖZ İNCİ SAYILMAZKİ ONU ANLATAN SÖZLER KENDİSİ DE ONUN GİBİ MİSK KOKMAZ MI?
  SELAM VE DUA İLE..

 • Deniz Cansu says:

  CANIM TÜLİN ABLAM BENİM HOŞ GELDİN. ÇOK YOĞUN ÇALIŞTIĞUINI BİLİYORUM. SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM AMA DUALARDA BULUŞUYORUZ BUNU BİLİYORUM. BANA PEYGAMBER ÇİÇEĞİM DEMİŞSİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM AMA KEŞKE LAYIK OLABİLSEM SÖYLEDİKLERİNE. BU SEVGİ BAĞIMIZ HİÇ EKSİLMESİN İNŞAALLAH.  SENİ ÇOK SEVİYORUM ABLAM.

  DERYA ABLAM BENİM. MİNİK ÖĞRENCİLERİ ÇOK AMA ÇOK ŞANSLI. KADERLERİNDE SENİN GİBİ BİRİNE ÖĞRENCİ OLMAK VARMIŞ. TÜLİN ABLAMIN DA DEDİĞİ GİBİ O MİNİKLERİN YERİNDE OLMAYI İSTERDİM. ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞSİN O NEBİYİ ONLATAN HER SÖZ BİR İNCİ GİBİDİR.
   KAÇ KELİME SÖYLENİRSE SÖYLENSİZ KAÇ İNCİ DÖKÜLÜRSE DÖKÜLSÜN MÜBAREK AĞIZLARDAN YİNE ONU ANLATMAYA YETMEZ. AMA ONU ANLATMAYA, ONUN SEVGİSİNİ GÖNÜLLERE NAKŞETMEYE ÇALIŞAN SENİN GİBİ MÜBAREK İNSANLARA NE MUTLU. RABBİM SENİN GİBİ OLABİLMEYİ NASİP EYLER İNŞAALLAH. CANIM ABLAM ,MÜCAHİDEMMMMMMMMMM.

  SELAM EFENDİMİZE ONUN AL VE ASHABINA, EHLİ BEYTİNE VE TÜM PEYGABERLERE  TÜLİN ABLAMA DERYA ABLAMIN MİNİK ÖĞRENCİLERİNE VE TÜM SİTE HALKININ ÜZERİNE OLSUN. 

 • derya says:

  VE ALEYKÜM SELAM NUR YÜZLÜ KARDEŞİM BENİM.MİNİK ÖĞRENCİLERİMDEN ZİYADE BEN KENDİMİ ÇOK ŞANSLI GÖRÜYORUM.HEM ONLAR GİBİ BU YAŞTA ALLAH’I TANIMAYA BAŞLAYIP PEYGAMBER EFENDİMİZE LAYIK OLMAK İÇİN ÇABA SARFEDEN HEMDE İSLAM’IN O KUTLU ÇERÇEVESİNDE TOPLANAN MİNİKLERİMİ TANIDIĞIMDAN.VEEE HEMDE BÖYLE AHİR ZAMANDA KALBİ ALLAH AŞKIYLA YANIP TUTUŞAN MUHAMMED SAV İSMİ ANILDIĞINDA GÖZLERİNDEN HEYECANDAN GÖZYAŞI DÖKEN KARDEŞ VE ABLALARIMI TANIDIĞIM İÇİN ASIL ŞANSLI BENİM.
  BEN İNAN BANA ANLATTIĞINIZI HAK EDECEK BİR ŞEY YAPAMIYORUM KENDİ HALİNDE SIRADAN BİRİYİM ANLATILACAK PEK DE BİR YANIM YOK ANLAYACAĞIN.
  AMA SİZLER… SİZLER ÇOK ÖZELSİNİZ. HİÇ BİR KELİMEYE SIĞDIRAMAM ABLAMI SENİ MERVEYİ MEDİNEYİ AYŞEM VE SÜNDÜS ABLALARIMI VE DİĞERLERİNİ…SİZLER BENİM GÖZBEBEKLERİMSİNİZ.
  RBBİM ASIL ENİN GİBİ OLMAYI İLK BAŞTA BANA SONRA DA TÜM İNSANLIĞA NASİZ VE MÜESSER EYLESİN.
  BEN Mİ MÜCAHİDEYİM?BUNU HAK ETMEM İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIM.ŞU AN GÖZLERİM YAŞARDI SİZİ ÇOK SEVİYORUMMM.
  SALATU SELAM EFENDİMİZE ALİNE ASHABINA EHLİ BEYTİNE VE YUMAK SEPETİ AİLESİNİN ÜZERİNE OLSUN.
  SEVGİLİLER SEVGİLİSİNE EMANET

 • Deniz Cansu says:

  VE ALEYKUM SELAM DERYA ABLAM. BEN DE SİZLERİ TANIDIĞIM İÇİN RABBİME ŞÜKREDİYORUM. SEN BAZILARI İÇİN HATTA KENDİ GÖZÜNDE SIRADAN BİRİ OLABİLİRSİN AMA BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİN ABLAMMMMMMMM. CANIM ABLAM  GERÇEKTEN DİYORUM SEN ABLALARIM SANKİ RABBİMİN BANA DAYANAK OLARAK GÖNDERDİĞİ BİREER DALSINIZ. SİZİ ÇOK SEVİYORUM. BENİM GÖZÜMDE AKLIMDA YÜREĞİMDE SEN BİR MÜCAHİDESİN ABLAM. BUNUN RABBİM KATINDA DA BÖYLE OLMASI İÇİN DUA EDİYORUM.
   DUALARIMDASINIZ HEP. DERYA ABLAM SENİN İÇİN VE DİĞER ABLALARIM İÇİN DÜNYA VE AHİRET NİMETLERİNİN EN HAYIRLISINI İSTİYORUM. BİLİYORUM VE HİSSEDİYORUM DUALARDA BULUŞUYORUZ HER ZAMAN.

  AYRICA ABLAM YAPTIĞIN İŞİ KÜÇÜMSEME. ÇOK MÜBAREK BİR İŞ YAPIYORSUN. HZ ALİ RADYALLAHU ANH NE DEMİŞ ”BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM.” SEN DE BU MİNİKLERE ALLAH’I ANLATIYORSUN YA İŞTE EN MÜBAREK MESLEK, EN GÜZEL İŞ, EN HUZURLU GÖREV BU BENCE.

  SELAM EFENDİMİZE ONUN EHLİ BEYTİNE ASHABINA VE SİZ DEĞERLİ ABLALARIMIN ÜZERİNE OLSUN.

 • derya says:

  ALLAH’IN SELAMI BAŞIM ÜSTÜNE KARDEŞİMMM.GÜZELLER GÜZELİ KARDEŞİM SÖYLEDİKLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İNAN BANA BENDE SENİN İÇİN AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYORUM.SİZLER BENİM HÜZÜNLÜ OLDUĞUMDA HÜZNÜMÜ PAYLAŞTIĞIM MUTLU OLDUĞUMDA MUTLULUĞUMU PAYLAŞTIĞIM BİRER LİMANIM OLDUNUZ.BELKİDE KİMSEYE SÖYLEYEMEDİKLERİMİ BİLE SİZE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ANLATMIŞIMDIR.GERÇEKTEN BÖYLE BİR SEVGİYİ İNSAN ANCAK KENDİ AİLESİNDE YAŞAR.SİZLERSE BENİM 2. AİLEM OLDUNUZ.İYİ Kİ VARSINIZ Kİ BANA IŞIK OLDUNUZ HER KONUDA VE HER DAİM…CANIMSINIZZZ.
  TABİİKİ PRENSES DUALRDA HEP BULUŞUYORUZ.O YÜZDEN DEĞİLMİ Kİ BİRBİRİMİZİ HİÇ GÖRMEDİĞİMİZ HALDE BU KADAR SEVİYORUZ.ALLAH’IN SEVGİLİ KULLARIYMIŞIZ Kİ BİZLER BU O’NDAN BİZE GELEN BİR LÜTUF DEĞİLMİDİR?
  HZ.ALİ BENİM BİRİCİK SAHABEM BURADA BUNU DA SÖYLEYEYİM BEN TÜM SAHABE EFENDİLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUM HZ ALİ VE HZ ÖMER DAHA YAKIN GELİYOR BANA YAKLAŞIK 7-8 SENE ÖNCE İKİSİNİ RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM BİLMİYORUM AMA O GÜNDEN BERİ ONLARI DAHA FARKLI SEVİYORUM
  BENDE SANA BUNDAN SONRA MELEĞİM DİYECEĞİM MELEKLER KADAR TEMİZ VE DURU…
  ALLAHA EMANETSİNİZZZZZ

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLAMMMMMM. İNAN SİZLER BENİM İÇİN DE ÖYLESİNİZ. BEN DE TÜM SAHABE EFENDİLERİMİZİ ÇOK SEVERİM. AMA BEN DE DE HZ ÖMER FARUK EFENDİMİZİN YERİ BAŞKADIR. ONUN ADALETİ VE SERTLİĞİ BENİ HER ZAMAN ETKİLEMİŞTİR. BEN ONLARI HİÇ RÜYAMDA GÖRMEDİM. SANA NE MUTLU Kİ ONLAR GİBİ MUHTEŞEM İNSANLARI RÜYANDA GÖRMÜŞSÜN. RABBİM BANA VE TÜM İSTEYEN KULLARINA DA NASİP EYLESİN. (AMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN)

  CANIM ABLALARIM EN YÜCE OLANA EMANET OLUN. SELAM VE DUA İLE KALIN.

 • Deniz Cansu says:

   NECİP FAZIL KISAKÜREK’TEN EFENDİMİZİ /(SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM) ANLATAN BİR ŞİİRİ OKUDUM ÇOK BEĞENDİM UMARIM SİZ DE BEĞENİRSİNİZ.

  Nur

  Yok bile yokken O vardı;

  O bir nur… Ki mutlak saffet.

  Âdem, Allah’a yalvardı;

  O nur için beni affet!

  Adem’in alnında bir nur;

  Derken öbür Peygamberde.

  Âyet ki, çıplak okunur;

  Ne bir harf, ne zarf, ne perde.

  Geçti bilmem kaç nesilden,

  O nur, İlâhi dâire…

  İbrahim’den, İsmail’den,

  Vesaire vesaire..

  O nur, o nur, elde sancak;

  Aktarılır, nebi nebi.

  Bir beklenen var ki, ancak,

  Nurun ezelden sahibi…

  Nur sırdır, ışık üstür sır;

  Vurduğu eşya gölgesiz.

  Onsuz insan kör ve sağır;

  Ülkeler onsuz, ülkesiz.

  Son Peygamber, son Peygamber!

  İlk olunca sona geldi.

  Nur, fezayı tutan çember,

  Ondan gelip O’na geldi.

 • derya says:

  ALLAH’IN SELAMI TÜM YUMAK AİLESİ ÜZERİNE OLSUN.DENİZCİĞİM OKUDUĞUN ŞİİRE BAYILDIM TEK NEFESTE OKUDUM DİYEBİLİRİM NECİP FAZIL’I VE ŞİİİRLERİNİ ZATEN ÇOK SEVERİM. ONDAN OKUDUĞUM BİR ŞİİRİN BİR KISMINI OKUYAYIM ÇOK SEVİYORUM BU KISIMDAKİ SÖZLERİ DEFALARCA OKUDUĞUMDAN OLSA GEREK AKLIMDA KALMIŞ UMARIM DOĞRU HATIRLIYORUMDUR.Düşünüyorum: O’ndan evvel zaman var mıydı?
  Hakikatler, boşluğa bakan aynalar mıydı?
  CANIM BEN BİR ZAMANDIR SİTEYE GİREMİYORDUM ANNEMİN DEDESİ VEFAT ETTİ GEÇEN SALI AKŞAMI ANNEMLER KÖYE GİTTİLER BENDE ÇOK SEVERDİM DEDEYİ ÇOK GÜZEL HİKAYELER ANLATIRDI BİZ KÜÇÜKKEN HAYAT NE GARİPMİŞ OYSA UYUDUN UYANAMADIN OLUYOR HEPİMİZİ BEKLEYEN KAÇINILMAZ SON RABBİM SONUMUZU HAYIR ETSİN.DENİZCİĞİM DEDE İÇİNDE SENDE BİR FATİHA OKURMUSUN HESABI İNŞALLAH KOLAY OLSUN ALLAH’IM SENİN AĞZINDAN OKUNAN DUAYI KABUL EDER İNŞALLAH.
  ALLAH’A EMANET

 • Deniz Cansu says:

  VE ALEYKUM SELAM DERYA ABLAM. BENDE NECİP FAZIL HAYRANIYIM ÇOK GÜZEL ŞİİRLERİ VE SÖZLERİ VAR SENİN AKLINDA KALAN ŞİİRDE ÇOK GÜZEL.O’ndan evvel zaman var mıydı? ÇOK GÜZEL BİR SÖZ ÇOK BEĞENDİM. EFENDİMİZİ ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ TABİİ AMA O’NU EN GÜZEL ANLATMAYA ÇALIŞANLARDAN BİRİDİR NECİP FAZIL KISAKÜREK.

  Hakikatler, boşluğa bakan aynalar mıydı?
   ANNENİN DEDESİNE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM ABLAM BAŞIN SAĞOLSUN. TABİİ Kİ FATİHA OKUYUP GÖNDERİRİM. HATTA OKUDUM BİLE RABBİM VARSA TAKSİRATINI AFFETSİN. ÖLÜM GERÇEK. BİR GÜN HEPİMİZİN BAŞINA GELECEK. DEDİĞİN GİBİ KAÇINILMAZ SON. ÖLÜM DEYİNCE YİNE NECİP FAZIL GELİYOR AKLIMA ÖLÜMÜ DE EN GÜZEL ANLATANLARDAN BİRİ O ÇOK SEVDİĞİM BİR ŞİİRİ ŞÖYLE:

  Ölüm güzel şey
  Ölüm güzel şey,budur perde ardından haber…
  Hiç güzel olmasaydı ölürmüydü peygamber?…
  Öleceğiz müjdeler olsun,müjdeler olsun !
  Ölümüde öldüren Rabbe secdeler olsun!

  Kapı kapı, yolun son kapısı ölümse;
  Her kapıda ağlayıp o kapıda gülümse!
  O demdeki,perdeler kalkar,perdeler iner,
  Azraile hoşgeldin,diyebilmekte hüner…

  O dem çocuklar gibi sevinçten zıplar mısın?
  Toprağın altındaki saklambaçta varmısın?
  Ölüm ölene bayram,bayrama sevinmek var;
  Oh ne güzel,bayramda tahta ata binmek var.!…

  Ufka bakarlar;ölüm uzaktamı uzakta…
  Ve tabut bekler,suya inmek için kızakta…..
  Sultan olmak dilersen,tacı,sorgucu,unut !
  Zafer araban senin,gıcırtılı bir tabut!

 • derya says:

  ALLAH RAZI OLSUN SENDEN KARDEŞİM HER AN YANIMDASIN HÜZNÜMÜ PAYLAŞIYORSUN İNSAN SENİN YANINDA KENDİNİ İYİ HİSSEDİYOR ÇOK ŞANSLIYIM BEN GERÇEKTEN.DOSTLAR SAĞOLSUN KARDEŞİM NE YAPALIM HEPİMİZİN BAŞINA GELECEK ÖNEMLİ OLAN BU DÜNYADAN SIYRILIRKEN İYİ AMELLER YANIMIZDA GÖTÜREBİLMEKTİR UMARIM O KULLARDAN OLMUŞTUR BÜYÜK DEDE…
  CANI BU ŞİİR ÇOK GÜZELMİŞ ÖZELLİKLE Azraile hoşgeldin,diyebilmekte hüner… SÖYLEYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM SADECEÇOK GÜZELLLL
  BENDE SANA ÇOK BİLİNEN CAHİT SITKI TARANCININ YAŞ OTUZ BEŞ ŞİİRİNİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM SÖZLERİ GERÇEKTEN ÇOK MANİDAR;
  Otuz Beş Yaş

  Yaş otuz beş! Yolun yarısı eder.
  Dante gibi ortasındayız ömrün.
  Delikanlı çağımızdaki cevher,
  Yalvarmak, yakarmak nafile bugün,
  Gözünün yaşına bakmadan gider.

  Şakaklarıma kar mı yağdı ne?
  Benim mi Allah’ım bu çizgili yüz?
  Ya gözler altındaki mor halkalar?
  Neden böyle düşman görünüyorsunuz;
  Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?

  Zamanla nasıl değişiyor insan!
  Hangi resmime baksam ben değilim:
  Nerde o günler, o şevk, o heyecan?
  Bu güler yüzlü adam ben değilim
  Yalandır kaygısız olduğum yalan.

  Hayâl meyal şeylerden ilk aşkımız;
  Hâtırası bile yabancı gelir.
  Hayata beraber başladığımız
  Dostlarla da yollar ayrıldı bir bir;
  Gittikçe artıyor yalnızlığımız

  Gökyüzünün başka rengi de varmış!
  Geç farkettim taşın sert olduğunu.
  Su insanı boğar, ateş yakarmış!
  Her doğan günün bir dert olduğunu,
  İnsan bu yaşa gelince anlarmış.

  Ayva sarı nar kırmızı sonbahar!
  Her yıl biraz daha benimsediğim.
  Ne dönüp duruyor havada kuşlar?
  Nerden çıktı bu cenaze? Ölen kim?
  Bu kaçıncı bahçe gördüm târumar.

  N’eylersin ölüm herkesin başında.
  Uyudun uyanamadın olacak
  Kim bilir nerde, nasıl, kaç yaşında?
  Bir namazlık saltanatın olacak.
  Taht misali o musalla taşında.

 • Deniz Cansu says:

  RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN ABLAM. İNŞŞALLAH BÜYÜKDEDE RABBİMİZİN MERHEMETİNE KAVUŞMUŞTUR. CAHİT SITKI TARANCI NIN OTUZ BEŞ YAŞ ŞİİRİ GERÇEKTEN ÇOK MANİDAR. İLK OKUDUĞUM ZAMAN ÇOK ETKİLEMİŞTİ BENİ. EN ÇOK ETKİLENDİİM MISRA İSE EN SON MISRASI OKURKEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR.

  N’eylersin ölüm herkesin başında.
  Uyudun uyanamadın olacak
  Kim bilir nerde, nasıl, kaç yaşında?
  Bir namazlık saltanatın olacak.
  Taht misali o musalla taşında.

  ALLAH RAZI OLSUN DERYA ABLAM. ALLAH(C.C)IN SELAMI BAŞTA EFENDİMİZ OLMAK ÜZERE TÜM PEYGAMBERLERE VE PEYGAMBERİMİZ (S.A.V) İN ALİNE ASHABINA EHLİ BEYTİNE VE TÜM YUMAK SEPETİ AİLESİNİN ÜZERİNE OLSUN.

 • derya says:

  HAYIRLI CUMALAR KARDEŞİM:)
  İNŞALLAH KARDEŞİM DUALARINA TÜM İÇTENLİĞİMLE AMİN DİYORUM.
  EVET KARDEŞİM BENDE BU MISRALARDAN EN ÇOK BU KISMINI SEVİYORUM.BİZLERE BU DÜNYA HAYATINDA VAZGEÇİLMEZ OLMADIĞIMIZI ANLATIYOR BANA GÖRE ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN O KABİR ALEMİNDE İLK DURAĞIMIZDA İNŞALLAH HESABIMIZ KOLAY OLANLARDAN EYLER RABBİM BİZLERİ.TABİİ HERKESİ TÜM MÜSLÜMANLARI
  SENDENDE RABBİM RAZI OLSUN KARDEŞİM.SALAT-Ü SELAM EFENDİMİZ MUHAMMED SAV E ALİNE ASHABINA VE EHLİBEYTİNİN ÜZERİNE OLSUN RABBİM HEP SENİNLE OLSUN DENİZLER KADAR ENGİN YÜREĞE SAHİP KARDEŞİM…

 • Deniz Cansu says:

  HAYIRLI CUMALAR DERYA  ABLAMMMMMM.
  TÜM YUMAK SEPETİ AİLESİNİN VE TÜM MÜSLÜMANLARIN CUMASINI KUTLUYORUM.
  DUALARINA AMİN AMİN DİYORUM ABLAM. İNŞAALLAH İLK DURAĞIMIZ OLAN KABİRDE RAHAT EDERİZ. İNŞAALLAH O KABİR BİZE CEHENNEM ÇUKURLARINDAN BİR ÇUKUR DEĞİL DE CENNET BAHÇELERİNDEN BİR BAHÇE OLUR. BU MÜBAREK CUMA GÜNÜNDE DUALARDA BULUŞMAK ÜZERE SEN DE EN YÜCE OLAN RAHMAN’A EMANET OL BENİM KALBİNDE İMANI BESLEYİP BÜYÜTEN CANIM ABLAM.

 • Deniz Cansu says:

  BU MÜBAREK CUMA GÜNÜNDE ŞU GÜZEL ŞİİRİ PAYLAŞMAK İSTEDİM

   
  SEN kokmayan gül’ü neyleyim…
  Neyleyim SENSİZ baharı…
  SEN doğmayan günü neyleyim…
  Neyleyim SENSİZ ben dünyayı…
  SENİN teninde değmeden gelen
  yağmuru istemem meltemi istemem…
  SENİ parlayacaksa parlasın yıldızlar!
  SANA yanmayan yıldızı semalarda istemem…
  Bülbüller söyleyecekse SENİ söylesin
  SENDEN okumayan bülbül olsa dinlemem…
  Özlemim SEN olacaksan yansın yüreğim
  Sılası SEN olmayan gurbeti istemem vatanı istemem
  Bir ateş yakacaksa beni kalbimden
  SENİN aşkının ateşi yaksın
  SENDEN gayrı bir aşkla kül olursa kalbim
  Bu kalbi istemem ateşi istemem koru istemem…
  SENİ göremediğim vahalar bedevilerin olsun
  Ben senin çölünü isterim suyu istemem
  SANA çıkacaksa durmaz yürürüm
  Sonu SEN çıkmayan yönü istemem yolu istemem
  Ben gönüllü bir köleyim kulağımda küpem
  Kalbini fethedecekse geçerim bin sina’yi birden
  Yoksa neyime bu fethi istemem
  Mısır’ı istemem Cihan’ı istemem…
  Ben Sultan Fatihim önündeyim İstanbul’un
  Yakarım bu şehri yüzünde bir tebessüm için
  Yoksa GÜL YÜZÜNÜ güldürmeyen
  Sultanlığı istemem İstanbul’u istemem…
  Ben bir garip Yunus’um yazdığım
  SENSİN yandığım SEN
  SENDEN gayrı bir aşka ben kalemi istemem kağıdı istemem
  Ben SENİN ümmetinim
  SENSİN benim EFENDİM
  SENDEN gayrı SENDEN başka EFENDİ istemem
  SEVGİLİ istemem istemem…

  REHA YEPREM
   

 • derya says:

  TAHA-REHA YEPREM
  O herkesin peygamberi-Reha yeprem

  Zambağında lalenin de,
  Güllerin de nergisinzde…
  Kainatın, zerrenin de
  O Herkesin peygamberi…
  Günahkarsan düşme yeis’e
  kalkanında düşeninde
  Günahlarla öleninde…
  O herkesin Peygamberi
  İsmi Ahmed, alemlere rahmet,
  Bir damla gözyaşı birazcık zahmet
  Günahından pişmanlık yeterli gayret….
  Benimde mi deme evet seninde…
  O herkesin peygamberi..
  Dilin şeklin şemalin yoktur önemi,
  Ha beyaz ha siyah teninin rengi…
  La ilahe illALLAH demen yeterli…
  Çekinme ümitle uzat elini
  Efendi de köle de onun ümmeti
  Mübarek yüzüne atılan taşlar
  Rahmetli gözlerden rahmetli yaşlar,,,
  Helak etme Ya Rab içlerinden belki ümmetim çıkar…
  Böyle bir peygamber ne güzel bir yar
  Taif’inde talarında medinenin mekkeninde
  Hamza’nında Vahşi’ninde…
  O herkesin peygamberi..
  Hepimizin sayısız günahı vardır
  Şüphesiz insan beşer şaşardır
  Rabbimizin rahmeti nede büyüktür..
  Benim şefaatim ümmetimin büyük günahkarlarınadır
  Böyle seslenen bir nebi vardır
  Çalacak başka bir kapı mı vardır
  Yakınında uzağında
  Bilal’inde ömerinde
  Uzaklardan Necaşi’ninde
  O herkesin peygamberi..
  Makamı sundular şanı şöhreti
  Bunlar davamdan döndürmez dedi..
  Bir elime güneşi bir elime hilali
  Verseniz de bende yoktur değeri..
  Güneşinde hilalinde
  Zengiinin de fakirinde
  O herkesin peygamberi….
  Elinde taşlar dile gelir hakkı söyler..
  Her katta her peyganber O’na selam eder
  Cebrail’in giremediği bir yer var
  Rabbine pek yakın
  Rabbine orada ümmeti ümmeti der
  Yedi kat yerinde yedi kat göğünde
  Azrailinde cebrailinde…
  O herkesin peygamberi
  Gel ALLAH aşkına gel
  Mevlana gel diyorsa bir bildiği var
  Onunda sığındığı bir sevgilisi var
  Ümmeti ümmeti diyen bir nebi var
  Yusuf’unda Yunus’unda
  Kuyununda balığında
  O herkesin peygamberi…

 • derya says:

  GÖZLERİNİN IŞIĞINDA KAYBOLDUĞUM KARDEŞİM GÜNAYDIN…
  YİNE O ENGİN YÜREĞİNDEN NE NAĞMELER AKSETMİŞSİN ÖYLE ARTIK SENİN İÇİN NE SÖYLEYEBİLİRİM BİLEMİYORUM. ÇÜNKÜ SENİN NASIL ANLATMAYA ÇALIŞSAM KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR SÖZ SENİN ANLATTIKLARININ YANINDA BOŞ KALIYOR AMA YİNE DE ÇOK GÜZEL
  CANIM YA BENDE SANA YİNE REHA YEPREM’İN O ÇOK SEVDİĞİM ŞİİRİNİ PAYLAŞMAK İSTEDİM UMARIM BEĞENİRSİN
  SEVGİSİ HERŞEYİN ÜZERİNDE OLAN BİRTANECİK RAB’BE EMANETSİN

 • Deniz Cansu says:

  GÜNAYDIN YÜZÜNE DOYA DOYA BAKAMADIĞIM HALDE YÜZÜNDEKİ NURU  GÖRÜR GİBİ OLDUĞUM ABLAM.
  İNAN BEN DE SENİ ANLATACAK SANA OLAN SEVGİMİ TASVİR EDECEK BİR KELİME BULAMIYORUM ABLAM.

  ÇOK GÜZEL BİR ŞİİR BU.  EVET O HERKESİN PEYGAMBERİ. ONUN ADINI ANARKEN BİLE TİTREYEN BİR KALP TAŞIYANLARDAN EYLEİN RABBİM. CENNETİNDE BİZLERİ O EFENDİYE KOMŞU ETSİN. AMİİİİİİİN. 
  Yusuf’unda Yunus’unda
  Kuyununda balığında
  O herkesin peygamberi…

  ABLAM BEN DE ÇOK BEĞENDİĞİM PEYGAMBERİMİZE GÜNÜMÜZÜ ŞİKAYET EDEN BİR ŞİİR PAYLAŞIYORUM SENİNLE VE YUMAK SEPETİ AİLESİYLE. BİRA UZUN AMA ÇOK ETKİLEYİCİ. GÜNÜMÜZDE YAŞANANLARI ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ.

   

  Özledik Seni ey Efendim!
  Küçücük bir yüreğin içinden sesleniyorum sana ey Efendim
  Kirlenmiş ellerim, yüreğime inat koşmak istiyor sana
  Ne elem ne firak ne gam var yüreğimde benim
  Bir Muhammed(a.s) gerek her nesile her çağa

  Seni çok özledik
  Bir devrin içinde kalmış ruhlarımızla beraber Ey! Nebi
  Varoluşunu, tebessümünü, Peygamberliğini özledik
  Taşlaşmış bir mekanik zamana inat, duruşunu, endamını elini değdiğin maddeyi özledik

  Ne oluyor bu ümmete, ruhsuzluğu ile bakışlarında ki özlemi bile yitirmiş
  Geç kalınmış, ayağa kalkmaya bile zaman bırakmayacak kadar halsizliğimizle
  Sarıldığımız madde ile, sarılmayı istediğimiz sebeplerimizle
  Filistinde, Keşmirde, Doğu Türkistanda,
  Yani acının yani umutsuzluğun silahsızlığıyla
  Özledik seni Efendim!

  Elinde meşalen, yüzünde tebessümün, ayaklarında tozlu zafer yollarınla
  Canını senden öteye vermeyen arkadaşlarınla
  Doğduğun gün bayram eden mazlumlarınla
  İsmini avuçlarımıza ait hissederken her duada
  Sessizce hemde, mazlumca özledik,

  Şimdilerde zaman, ıssız ve sensiz hikâyeler anlatıyor
  Seni senden başka tanımıyor yazılar, sözler
  Melekler inmiyor aşağılara Ey Nebi! İnmiyor!
  Gökler siyah, yer ondan beter,
  ,

  Gemiler inşa inşa ettik, şiirleri yazdık, övgüler dizdik
  Denizi bekledik, şairi bekledik, hatipleri sevdik
  Koca koca binalara küçücük sevinçler ekledik
  Çocuklara hep ismini verdik, alnımıza adını çizdik
  Ve oturduk bekledik, ağladık, hüzünlendik,
  Yağmurları bile seni sevdiğimiz için özledik

  Çağ çağ nehirler akıyordu o zamanlar
  Çöllerin, bedevilerin, medenilerin, mahşer atlıları vardı
  Gökten her yıldız kaydığında ışıl ışıl adın vardı
  Miracına kanat geren, çölüne kum serpen rüzgarların vardı
  Sen vardın Ey! Nebi, gözlerin vardı,
  sende bizden olanı özledik!

  Masalsı bir dünyada en insansı yaşayan bir Peygamber
  Kuru ekmek, birazcık su, koca bir yürek birde
  Kahramanı Muhammed olan dünyanın içinde
  Ne zalimin korkusu, ne devlerin kısık uğultusu,
  Korkmadan,ürkmeden seni Efendim! sadece seni özledik


  Ebu Lehepler, Ebu Cehiller nükleer başlıklarıyla geldiler
  Biraz umut, azıcıkta özgürlük dediler
  Kıtalara değil evlerimize girdiler

  Kandık Ey! Nebi,
  ellerin sandık rüyalarımızı süsleyen güneşi
  Koşmadık, yorulmadık, ölmedik ki
  Umudumuzu vuslat gününe bağladık, özledik Seni

  Sahi, zor mudur ateşini hissetmek cennetteki elinin?
  Koklamak mümkün müdür gül niyetine adını,
  Yetimiz, öksüzüz işte Sensiz,
  Aç! artık ne olur bayrağını, aç! artık ey dünya gömdüğün sırlarını
  Sensiz küçük harfler kuruyoruz özlemimiz büyüsün diye
  Seni arıyoruz,arayışlarımız temizlensin Rabbim gülsün diye

  Canım Peygamberim! Olmuyor, olmuyor
  Kan içinde coğrafyam, toprak kana, zalim zulme doymuyor
  Kurtar diye seslensek gelir misin?
  Zalime bile merhamet, inançsıza bile merhamet eden koca yüreğini
  Şehirlere sığmayan medeniyetini özledik.

  Zamanı ayağa kaldırmayı, seni evrenimize menzil yapmayı,
  Ayağındaki toza değil, ayağının geçtiği yola özlemle bakmayı
  Genzimde boğulduğum hıçkırıklarımla yaşarken
  Coğrafyamda sınırlarımda adından ateşler yaymayı
  Özledik Efendim!

  Izdırabımız Uhuddan büyük, özlemimiz gözyaşın kadar
  Büyüse çocuklar geleceksin diye
  Kahrolsa zalim, görürsün diye
  Dursa dünya Efendim! Dursa zaman geleceksin diye
  Senin gelme imkanına şiirler yazıyoruz
  Seni göreceğiz diye ölmek için yaşıyoruz

  Bebekler sen yoksun diye ağlarmış
  Karanlık gündüze seni sorarmış
  Güller yoksun diye dikenler açmış, bağırmış kuşlar ötmekten usanmış
  Yokluğunda karanlıkta doğan bebeğe dikenler batmış
  Koca koca gezegenler, avuç avuç dualara boyanmış
  Gelirde göremem diye analar ağlarmış

  Üç kıtada at koşturmuş ecdadım,adını yüceltmiş
  Milyar olmuş ümmetin,saf sade hayatınla büyülenmiş
  Kılıçlar, kalemlerle kardeş iken, kötüler belli, iyiler belli iken
  Yanmış Efendim ismine aşık gönüller
  Kevserinde buluşmak için ölmüş şehitler

  Çiçekler, gökler, mavi yüzlü beyaz melekler
  Eshabın her gece kayar olmuş göklerde
  Dualar ve aminler beraber olmuş, kapında oturmuş
  İçine özlem yuva yapmış sevgiler Efendim! Ümmetin milyar olmuş
  Ölüm bile sevimli, ayrılık bile dost olmuş yolunda yürüyenlere
  Seni özledik diye Efendim! Seni özledik diye!

  İlyas Han Şahin

   

 • derya says:

  HAYIRLI CUMALAR DENİZİM ABLAM TÜM KARDEŞLERİM.
  UZUN ZAMAN OLDU SANIRIM SİTEYE GİREMEYELİ DERSLERİMİ BU ARA HIZLA VERİP TAM ANLAMIYLA BİR HAFIZ OLABİLMEM İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUM DÖNÜP BAKINCA BAZI YERLERDE EKSİKLİKLERİM OLDUĞUNU FARK EDİYORUM BUNUN NEDENİ DE KURAN DA BEZI AYETLERİN BİRBİRİNE BENZEMESİ VE AYNI AYETİN BAŞKA BİR SURE İÇİNDE GELMESİ ARDINA FARKLOI BİRŞEY SÖYLÜYORUM BAZEN O YÜZDEN TEKRAR HAS OLARAK VERİYORUM HOCAMA.BU YÜZDEN BİR MÜDDET DAHA GİREMEYEBİLİRİM SİTEYE AMA SİZİ ÖYLE ÇOK ÖZLÜYORUMKİ ANLATAMAM.
  DENİZİM BU ŞİİR BENİ ERİTTİ KÜLLENDİRDİ NERDEN BULUYORSUN BU GÜZELLİKLERİ ÇOK TŞK EDERİM ÇOK GÜZEL HER SATIRINI EZBERLEMEK İSTİYORUM YÜREĞİNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OL

 • Deniz Cansu says:

  HAYIRLI CUMALAR DERYA ABLAM. ÇOK ÇALIŞIYORSUN HAFIZ OLMAK İÇİN RABBİM BU EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI MİSLİ İLE VERSİN. CANIM ABLAM DUALARIM HEP SENİNLE. BEN SENİN KALAN EKSİKLERİNİ DE TAMAMLAYIP İYİ BİR HAFIZ OLACAĞINA İNANIYORUM. CANIM ABLAM ALLAH’A EMANET OL.
  TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN CUMASINI KUTLUYORUM. BU GÜN DUALARINIZDA BENİ DE UNUTMAYIN. BENİM DUALARIM HEP SİZLERLE.

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım
  Nasılsınız?bulunduğum yerde ınternet olmadığı için sizden uzak düştüm. neyse kısa bir süre seyyar ınternet ile bağlanabildim. sizleri çok sevdiğimi ve özlediğimi unutmayın emiRabbime emabet olun.nur parçalarım benim…

 • Deniz Cansu says:

  BENİ  CANIM TÜLİN  ABLAM BENİM. İYİYİM HAMD OLSUN. İNTERNETE ALIŞIK BİR İNSAN OLARAK DURUMUN ÇOK ZOR. AYRI DÜŞTÜK YİNE AMA OLSUN SENİN DUALARIN BİZLERLE BUNU HİSSEDİYORUM. SEN DE BİZİM SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVDİĞİMİZİ UNUTMA EMİ.

 • merve says:

  Canım ablam,kardeşlerim şükür kavuşturana sizleri çok özledim.Görüşmeyeli nasılsınız?
  Canım Deryam,kardeşim sen nasılsın?Başın sağolsun canım kardeşim Rabbim rahmet eylesin kabri nur mekanı cennet olsun inşaallah.Belki duymuşsunuzdur zonguldakta yine maden kazası ve yine vefat edenler oldu vefat edenlerden biri de annemin kuzeninin eşiydi.ne yapalım Rabbimden geldik dönüşte yalnız Onadır Allah bütün ölenlerimize rahmet eylesin bizlere de son nefeste imanla ölmeyi nasip  etsin sizleri çok seviyorum Allaha emanet olun.

 • derya says:

  MERVEM GÖNLÜMÜN GÜLÜ HOŞGELDİN AHH NE KADARDA ÖZLEMİŞİM SENİ ANLATAMAM
  CANIM BEN İYİYİM ALLAHA HAMD OLSUN YA SEN NASILSIN ŞU AN NE SÖYLEYECEĞİMİ BİLEMİYORUM ADINI BURADA GÖRÜNCE NASIL SEVİNDİM ANLATAMAM
  SAĞOL KARDEŞİM EVET VEFAT ETTİ RABBİM CENNETİYLE ŞEREFLENDİRSİN BÜYÜK DEDEYİ
  YA KARDEŞİM ÇOK ÜZÜLDÜM BAŞINIZ SAĞOLSUN EVET TVDE GÖRMÜŞTÜM HABERİ ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM BİRDE AKRABANIZ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM ÇOK KÖTÜ OLDUM YA GERÇEKETN ÇOK ÜZGÜNÜM ĞEKİ YA GENÇMİYDİ CNM
  ALLAHIM CENNETİNE GİREN KULLARINDAN EYLESİN ONU VE TÜM MADEN ŞEHİTLERİMİZİ
  BUNUN BAŞKA BİR YOLU YOKMU BU MADENİN HER SENE ONLARCA İNSAN YERİN BİLMEM KAÇ KM SİNDE BİR EKMEK UĞRUNA HAYATLARINDAN OLUYOR ÇOK ÜZGÜNÜM NE DENİLİR BU DURUMDA BİLEMİYORUM
  EEE CANIM SEN NELER YAPIYORSUN GÜZEL DUALARINA AMİN DİYORUM CNM KARDEŞİM BU ARADA FACENİ AÇTINMI_
  HAYIRLI CUMALAR PRENSESİM

 • Deniz Cansu says:

  TÜM İSLAM ALEMİNİN CUMASI MÜBAREK OLSUN.
  MERVE ABLAMMMM HOŞGELDİN ADINI GÖRDÜM YUMAK SEPETİNDE YİNE ÇİÇEKLER AÇTI KALBİMDE ÇOK MUTLU OLDUM.. ÇOK ÖZLETTİN KENDİNİ.

  MERVE ABLAM HABERLERDE DUYMUŞTUM KAZAYI. RABBİM HEPSİNİN MEKANINI CENNET EYLESİN. EVLATLARINA HELAL RIZIK KAZANMAK İÇİN YERİN BİNLERLE     KİLOMETRE ALTINDA ÇALIŞIYORLAR. RABBİM ÖLENLERE RAHMET GERİDE KALANLARA SABIR İHSAN EYLESİN. YAKINLARI İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜM AMA UMARIM KENDİLERİ (KAZADA ÖLENLER) ÜZÜLÜNECEK DURUMDA DEĞİLLERDİR. RABBİM ONLARA CENNETTE GİDECEKLERİ YERİ GÖSTERİYORDUR. (AMİİİİİİİİN) BAŞIN SAĞOLSUN CANIM MERVE ABLAM.
  TÜLİN ABLAM, DERYA ABLAM, MERVE ABLAM MEDİNE ABLAM VE DİĞER ABLALARIM SİZİ ÇOK SEVİYORUM. EN YÜCE OLANA EMANET OLUN…

 • merve says:

  Deryam,canım kardeşim hoşbulduk canımın içi sizlerleyim ya tekrardan inan çok çok iyiyim.ben de sizleri çok özledim canım kardeşim şükür ki yine hep biraradayız.güzel duaların için amin diyorum tüm kalbimle Allah hepsine rahmet etsin kardeşim evet vefat eden abi genç, 35 yaşındaymış.ah kardeşim bir bilsem bunun sonu nereye gidecek ve hep ihmal kurbanı bu insanlar ben Allaha havale ediyorum bu kadar insanın canını hafife alan kurumları.seni de üzmek istemezdim kardeşim ne yapalım takdiri ilahi Rabbim geride kalanları korusun ve sabır versin.yok canım faceyi açmadım açmayı şuan düşünmüyorum.senin açık mı peki?sana da hayırlı cumalar olsun kır çiçeğim.
  Denizim canım benim hoşbulduk seni de burada görmek ne güzel.canım kardeşim ne güzel demişsin ekmek parası için bu kadar zor şartlarda çalışıyorlar maalesef amin güzel dualarına Rabbim rahmet etsin hepsine.Sana da hayırlı cumalar benim tatlı kardeşim.

 • derya says:

  ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN KARDEŞİM.DAHA DA ÇOK GENÇMİŞ RABBİM AİLESİNEDE SABIR VERSİN ONUN ÖMRÜNÜ VARSA ÇOCUKLARINA BAĞIŞLASIN İNŞALLAH.
  HAKLSIN CANIMIN İÇİ KARDEŞİM O KURUMLARIN DUÇU VARSA İHMALLERİ BURUNLARINDAN GELECEKTİR ZATEN .
  OLURMU KARDEŞİM HAYATIN GERÇEKLERİ BUNLAR SÖYLEDİĞİN İÇİN DE TŞK EDERİM PAYLAŞTIĞIN İÇİN
  EVET BENİM FACEM AÇIK OLURDA SEN VEYA MEDİNE DÖNER DİYE AÇIK TUTUYORUM NE YAPAYIM SİZLERİ ABLAMI DENİZİM ÇOK SEVİYORUM
  KARDEŞİM DAHA BİR MÜDDET BURALARDASINIDIR İNŞALLAH
  DENİZİM BENİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAYAN GÜLÜM NASILSIN SENİ DEÇOK ÖZLEDİM HEP DUALARDA BULUŞUYORUZ SENİNLE
  DÜNYANIN EN GÜZEL KARDEŞLERİ BENİMMMMMMMMMMM:)

 • Deniz Cansu says:

  HAMD OLSUN DERYA ABLAM ÇOK İYİYİM HELE SENİ, MERVE ABLAMI BURADA GÖRÜNCE DAHA DA İYİ OLUYORUM.SEN NASILSIN CANIM ABLAM HAFIZLIK DERSLERİN NASIL GİDİYOR?
   RABBİM SENİ MERVE ABLAMI TÜLİN ABLAMI MEDİNE ABLAMI VE DİĞER ABLALARIMI TÜM KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN, YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.(AMİN) EVET YİNE HEP DUALARDA BULUŞUYORUZZ.

   BU SİTEDE VE  SİZLERDE BİR EFSUN VAR SANKİ. SİZİN YORUMLARINIZI OKUYUNCA TÜM DERTLERİMİ UNUTUYORUM. ÇOK MUTLU OLUYORUM. RABBİM BİRBİRİMİZDEN AYIRMASIN. TÜM YUMAK SEPETİ AİLESİNİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM.

 • derya says:

  İYİ OLMANA SEVİNDİM CANIM BENİM.AYY KIYAMAM SANA BEN..
  BENDE SİZLERİN İSİMLERİNİ BURADA GÖRÜNCE İNAN ÜZGÜNSEM BİLE YÜZÜMDE HEMEN GÜLLER AÇIVERİYOR HERŞEYİ UNUTUYORUM SİZLERLEYKEN.
  CANIM HAFIZLIK SINAVIM VARDI BUGÜN ŞU AN ORADAN ÇIKTIM NETİN BAŞINA GEÇTİM BİRAZ ZORLANDIM SORULAR BAYAĞI ZORDU BAKALIM NE OLACAK HAKKIMIZDA HAYIRLISI.
  RABBİM SENİN MERVEMİN TÜLİN ABLAMIN MEDİNENİN DİĞER ABLALARIMI KORUSUN
  O EFSUN BENDE DEĞİL SİZDE NASIL OLURDA İNSAN ÖMRÜNDE GÖRMEDİĞİ İNSANLARI BU KADAR SEVER BAĞLANIR VE KARDEŞİ GİBİ GÖRÜR HAYRET VERİCİ DOĞRUSU
  BENDE SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM VE KUCAK DOLUSU ÖPÜYORUM:)

 • derya says:

  siyah gözlerine beni de götür
  daha dokunmadan kurudu irem
  çöllere birtürlü yağamıyorum
  yeni bir koşunun başlangıcında
  biraz deprem sonrası
  biraz şehir hülyası
  bir kalp yangınından geriye kalan
  siyah gözlerine beni de götür
  artık bir bu yerlere sığamıyorum
  pembe uçurtmalar yolladığından beri
  sarardı tiryaki menekşeleri
  sonbaharın tozlu kafeslerinde
  sevgi turnalarına yakalanıyorum
  turnalar gidiyor; ben kalıyorum
  avareyim, asudeyim, yorgunum
  bilmiyorum neden sana vurgunum
  erzurum garında, banklar üstünde
  uyku tutmuyor karanlıkları
  yitik düşlerimi kovalıyorum
  gölgeler gidiyor; ben kalıyorum
  binbir türlü kokuyorsa yaylalar
  siyah gözlerine beni de götür
  baharın koynundan koparıp sana
  ipek bir mendille sardığım yüreğimle
  şeehzade gülleri gönderiyorum
  umutlar kalıyor; ben gidiyorum
  bütün yalkanlileri, deniz fenerleri
  kaptanları sorgulayan
  yanından geçen küheylanların
  korku tufanına yakalandığını
  siyah gözlerine beni de götür
  güneş ülkesinden gelen yiğitler
  benzeri olmayan bir dünya kursun
  cellat, ayrılığın boynunu vursun
  usul usul intizarı çürüten
  bu hercai diken, bu çılgın arzu
  sürüklüyor imkansız muştuların
  eşiğine gönül vadilerini
  bir ağaçtan düşen yapraklar gibi
  düşüyorum tanyerine
  ya topla yaralı kırlangıçları
  ya da bu vefasız şarkıyı bitir
  özgürlüğe giden tutsaklar gibi
  siyah gözlerine beni de götür.
  bu şiiri çok seviyorum sürekli dinlediğim bir şiirdir sizlere armağan ediyorum gül kokulu kardeşlerim inşallah beğenirsiniz sizde

 • Deniz Cansu says:

  CANIM DERYA ABLAM BEN DE BU NU ÇOK MERAK EDİYORUM (İNSAN GÖRMEDİĞİ BİRİNİ NASIL BU  DENLİ SEVER BAĞLANIR. HATTA ONLAR İÇİN DUALAR EDİP HİÇ BİLMEDİĞİ SIKINTILARINI GİDERMESİ İÇİN ALLAH’A YALVARIR. )  GALİBA BİZE BUNU EFENDİMİZ, İKİ CİHAN GÜNEŞİMİZ ÖĞRETTİ. O DA HİÇ GÖRMEDİĞİ BİZLER İÇİN RABBİNE YALVARIYOR, BİZİ HİÇ GÖRMEDİĞİ HALDE ÇOK SEVİYOR VE CEHENNME GİTMEMİZİ İSTEMİYORDU. GALİBA DEĞİL EVET KESİNLİKLE BUNU O’NDAN ÖĞRENDİK.
   HAFIZLIK DERSLERİNİN İYİ GİTMESİNE ÇOK SEVİNDİM. İNŞAALLAH SINAVDAN UMMADIĞIN KADAR YÜKSEK NOT ALIRSIN CANIM ABLAM. ÇALIŞMALARINI RABBİM GÖRÜYOR O SANA ÇALIŞTIĞININ KARŞILIĞINI VERİR MUTLAKA.
  ŞİİR DE ÇOK GÜZELMİŞ BU ARADA. DAHA ÖNCE HİÇ OKUMAMIŞTIM. AMA İNSANIN İÇİNE İŞLİYOR. ALLAH C.C RAZI OLSUN.
  EN YÜCE OLANA’A EMANET OLUN YUMAK SEPETİ AİLESİİİİİİİ.

 • merve says:

  Canım Deryam,Denizim ikinizden de Allah razı olsun güzel dualarınız için.Ah deryam dediğin gibi inşaallah o ihmalkarlar cezalarını bir an önce çekerler.güzel kardeşim demek bizim için faceni açık tutuyorsun ben şuan açmayı düşünmüyorum kardeşim Rabbime şükürler olsun ki bu güzel sayfada yine birleştik Allah ayırmasın.ben daha buralardayım inşaallah kardeşim malum okul tatile girdi.sen de hafızlığı hayırlısıyla bitirir,sınavlarında da muvaffak olursun Allahın izniyle birtanem.şiirine de bayıldım çok güzelmiş teşekkür ederim can kardeşim benim:)

  Denizim yine ne güzel söylemiş,ne güzel dualar etmişsin.kalbinin güzelliği yine yansımış yumak sepeti ailemize:) Allah razı olsun.gerçekten de hayret edici bir durum birbirimizi görmeden bu kadar birbirimizi seviyor,kenetleniyoruz Allah daim eylesin sizi tanıdığım için de tekrardan şükürler olsun Rabbime.senin okul hayatın nasıl gidiyor kardeşim bu arada inşaallah her şey yolundadır.sizleri çok seviyorum en güzele emanet olun.

 • derya says:

  DENİZİM NE GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN.GERÇEKTEN BİZİM BU DURUMUMUZ DAHA BİR GÜZEL ŞEKİLDE ANLATILAMAZDI.PEYGAMBER EFENDİMİZ DAİMA HİÇ GÖRMEDİĞİ ÜMMETİNE ÇAĞLAR ÖNCESİNDEN NE KADAR ÇOK SEVDİĞİNİ DUALARINDA KENDİ AİLESİNDEN VE YARENLERİNDEN GEÇİP BİZLERE DUA ETMİŞ DAİMA AKLINDA BİZLER OLMUŞ.AMA Bİ ONA LAYIKMIYIZ BİLEMİYORUM ? RABBİM ONA LAYIK BİR ÜMMET RABBİMİZE DE LAYIK BİR KUL OLMAYI NASİB ETSİN İNŞALLAH.
  HAYIR DUALARIN İÇİN TŞK EDERİM İNŞALLAH DEDİĞİN GİBİ OLUR ŞİİRİ BEĞENDİĞİNE ÇOK SEVİNDİM İSTERSEN DİNLEYEBİLİRSİN SEYFULLAH KARTAL SÖYLÜYOR ALLAHA EMANET
  MERVEMMMM ALLAH SENDEN DE RAZI OLSUN KARDEŞİM NE YAPTIMKİ BEN
  EVET KARDEŞİM OLSUN BEN BEKLERİM SEN NE ZAMAN UYGUN GÖRÜRSEN O ZAMAN AÇARSIN BEN BEKLERİM HİÇ SORUN DEĞİL
  YA KARDEŞİM DOĞUM GÜNÜNDE DOĞUM GÜNÜNÜ BURADAN KUTLADIM KEŞKE YÜZÜNE KARŞI KUTLAYABİLSEYDİM AMA CENNETTE BU OLACAK İNŞALLAH
  BENDE SİZLER SAYESİNDE GİRERİM İNŞALLAH HANİ PEYGAMBER EFENDİMİZ BUYURMUŞ YA KİŞİ SEVDİĞİYLE BERABERDİR DİYE BUNA GÜVENEREKTEN SAYENİZDE BENDE GİRERİM CENNETE
  HAYIR DUANA DA AMİN DİYORUM VE DE TŞK EDİYORUM
  RABBİME EMANETSİNİZ
  SİZİ ÇOK SEVİYORUM…

 • Deniz Cansu says:

  canım ablalarım benimmmmmmmm.

  CANIM MERVE ABLAM ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN. BENİM OKUL HAYATIM İYİ GİDİYOR. SINAVLARLA CEBELLEŞİYORUZ. HER FIRSATTA YUMAK SEPETİNE GİRİYORUM. DERYA ABLAM DA SAĞOLSUN ELİNDEN GELDİĞİNCE YUMAK SEPETİNE GİRİYOR. TÜLİN ABLAM MÜSAİT OLDUĞU ZAMANLAR HER ZAMAN Kİ GİBİ ÇOK GÜZEL ŞEYLER PAYLAŞIYOR. SEN DE GELDİN ŞİMDİ NE GÜZEL OLDU. UMARIM DİĞER ABLALARIM DA FIRSAT BULURLAR DA ONLARDA GELİRLER. HER ZAMANKİ GİBİ YİNE SÖYLÜYORUM BİZ BEDENEN BİRLİKTE OLMASAKTA, YUMAK SEPETİNE SIK SIK GİREMESEKTE DUALARDA HEP BULUŞUYORUZ. BU BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR.

  DERYA ABLAM AMİN DİYORUM O GÜZEL DUANA. BEN DE ÇOK DÜŞÜNÜYORUM BİZİ GÖRMEDEN BU KADAR ÇOK SEVEN DOĞDUĞU ANDAN İTİBAREN ÜMMETİ ÜMMETİ DİYE AĞLAYAN, MAHŞERDE HERKESİN NEFSİ İLE UĞRAŞACAĞI O GÜN HALA BİZİ DÜŞÜNECEK YİNE ÜMMETİ ÜMMETİ DİYECEK OLAN O ALEMLERE RAHMET YER YÜZÜNDE MUHAMMED GÖK YÜZÜNDE AHMED OLAN, PEYGAMBERLERİN İMAMI OLAN. HABİBULLAH’A LAYIK MIYIZ DİYE. LAYIK OLAMASAK TA ONU ÇOK SEVİYORUZZ.
  SİZİN SAYENİZDE BEN DE CENNETE GİRERİM DEMİŞSİN ABLAM. İNAN HEPİMİZ GÜNAHKARIZ. KENDİ ADIMA KONUŞAYIM MAHŞERDE NE YAPACAĞIM HAKKINDA RABBİMİN, PEYGAMBERİMİN YÜZÜNE NASIL BAKIP HAESAP VERECEĞİM HAKKINDA HİÇ BİR FİKRİM YOK O KADAR GÜNAHKARIM Kİ. PEYGAMBERİMİZİN DE DEDİĞİ GİBİ ALLA^’IN MERHAMETİ OLMASA KİMSE CENNETE GİREMEZ. BİZ DE O RAHMANIN O RAHİM İN MERHAMETİNE SIĞINALIM. EVET KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR. İNŞAALLAH EN SEVDİĞİMİZLE BERABER HAŞOLURUZ. (YANİ EFENDİMİZLE.) O’NU SEVMEYE DEVAM EDELİM BELKİ O’N A OLAN SEVGİMİZ HÜRMETİNE RABBİMİZ KALBİMİZİ YAKMAZ.

  ALLAH’IN RAHMETİ SELAMI VE KORUMASI SİZLERİN ÜZERİNE OLSUN.

 • merve says:

  Canım deryam benim düşünceli kardeşim Allah razı olsun doğum günümü buradan kutlamışsın çok teşekkür ederim ben de cevap vermek isterdim ama nasip olmadı.dediğin gibi iki cihan serveri peygamberimizin buyurduğu gibi kişi sevdiğiyle beraberdir Rabbim bizleri Peygamber efendimizin sancağı altında toplanan,cennette komşusu olan kullarından eylesin.inşaallah bu dünyada da ahirette de hiç ayrılmayız.sen de Allaha emanet ol çiçeğim.

  Denizim Allah seni muvaffak eylesin sınavlarında kardeşim.evet burada sizlerle olmak güzel yorumlarınızı okumak beni de çok mutlu ediyor.inşaallah diğer kardeşlerimizle de buluşuruz.ah denizim hepimiz günahkarız elbet ama biliyoruz ki merhameti sonsuz bir Rabbimiz var,dediğin gibi ümmeti ümmeti diyen bir peygamberimiz var Allah bizleri kendine layık kul,peygamberimize layık ümmet eylesin.güzel dualarına da amin diyorum tüm kalbimle.Allaha emanet ol tatlı kardeşim.

 • Deniz Cansu says:

  benim canım merve ablam. rabbim senden de razı olsun. dediğin gibi RABBİM BİZLERİ KENDİNE LAYIK KUL EFENDİMİZ S.A.V E LAYIK ÜMMET EYLESİN. GÜZEL DUANA AMİN DİYORUM ABLAM. SEN NASILSIN NELER YAPIYORSUN. GALİBA ÜNİVERSİTE OKUYORDUN , YANILMIYORSAM MUĞLADA OKUYORDUN DEĞİL Mİ? BİTTİ Mİ OKULUN ABLAM. (YOKSA YANLIŞ MI HATIRLIYORUM)
  EN YÜCE OLANA EMANET OL GÜZEL ABLAMMMMMMMMM.

 • derya says:

  GÜZEL DENİZİM BENİM O CENNET KOKAN SÖZLERİNE YÜREĞİMDEN GELE GELE AMİN DİYORUM.İNŞALLAH DEDİĞİN GİBİ EFENDİMİZİ SEVDİĞİMİZ İÇİN YAKMAZ RABBİMİZ KALPLERİMİZİ.ONA LAYIK OLMASAK DA DEDİĞİN GİBİ ONU ÇOK SEVİYORUZ VE ONU CANLARIMIZDAN DAHA AZİZ GÖRÜYORUZ
  CANIMIN İÇİ GÜNAHKAR OLDUĞUNU HİÇ Mİ HİÇ DÜŞÜNMÜYORUM. SÜREKLİ ALLAH VE PEYGAMBER AŞKI İLE YANIP TUTUŞAN BİR KALP VAR SENDE BEN BU IŞIĞI GÖREBİLİYORUM SENDE RABBİM SENİ ASLA BU KALBİNİ GÖRMEMEZLİKTEN GELMEZ.SEN BİRTANESİN
  MERVEMMM CAN KARDEŞİM OLSUN BURADAN DA KUTLADIM ÇOK ŞÜKÜR Kİ ABLAMIZIN BU KÖPRÜSÜ BİZİ HİÇ BİRBİRİMİZDEN AYIRMIYOR NEREDE OLURSAK OLALIM HEP BİRARADAYIZ
  İNŞALLAH KARDEŞİM HEM BU DÜNYADA HEM DE AHİRETTE BİRLİKTE OLURUZ

 • Deniz Cansu says:

  (SEN DE Bİ TANESİN DERYA ABLAM,CANIM ABLAM)GÜNAHKRIZ HEPİMİZ DEDİMDE AKLIMA GEÇENLERDE OKUDUĞUM Bİ ŞİİR GELDİ. ÇOK GÜZEL.  PAYLAŞAYIM SİZLERLE.

  Affet Yarabbi! ..
  Manevi deryaya dalalım diye,
  Sevdiğin kullardan olalım diye,
  Allahım rızanı alalım diye,
  Yürürüz yolunda, yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi, affet Yarabbi! ..

  İçim daralıyor kalbim kanıyor
  Dilim gece gündüz seni anıyor
  Dünya bir cehennem sanki yanıyor
  Yürürüz yolunda, yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi, affet Yarabbi! ..

  İlim kurandadır görüyor gözüm
  Mümin olmak için okumak çözüm
  Temizler kalpleri, ak olur yüzüm
  Yürürüz yolunda, yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi, affet Yarabbi! ..

  İman ışığımız devamlı yansın
  Kalbimiz dilimiz ismini ansın
  Ruhumuz huzura sevginle kansın
  Yürürüz yolunda, yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi, affet Yarabbi! ..

  Dostlarım kalbimde her an özlerim
  İhvaniler duyun size sözlerim
  Allah aşkı ile ağlar gözlerim
  Yürürüz yolunda, yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi, affet Yarabbi! ..

  Adını zikreden dilimiz olsun,
  İslamiyet nurlu yolumuz olsun,
  Muhammed Mustafa gülümüz olsun,
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi!

  Bu yolda yorulam bu yolda ölem,
  Bu yollarda olsun bitmeyen çilem,
  Bu yolun sonunda sevinip gülem,
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi! .

  İman ile göçür dünyadan bizi
  Olmasın alnımda günahın izi
  İşlenen hatalar yürekte sızı
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi! .

  Bir kez desek aşk ile Allah,
  Olmazları oldurur,yolumda Allah,
  Faniyiz oysa,menzilimiz fanifillah,
  Yürürüz yolunda yürüt Yarabbi!
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi!

  Yüreğimiz Senin aşkınla dolsun.
  Böylece manevi huzuru bulsun.
  Emrin kulağımıza küpe olsun.
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi! .

  İmanımız güçsüz,zayıf olsada,
  Çoğumuz günaha,hemen dalsada,
  Sağımız solumuz,düşman dolsada,
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi!

  Bir günde beş kere hacı olsak da
  Her gün namazları tamam kılsak da
  Emr-i bil ma’ruf da kalsak da
  Yürürüz yolunda, yürüt Yarabbi
  Günahkârız bizi affet Yarabbi.

  İsyanda, tuğyanda elimiz bizim
  İstiğfardan uzak dilimiz bizim
  Ne olacak böyle halimiz bizim?
  Hidayet et bize, lütfet Yarabbi
  Günahkârız bizi affet Yarabbi…

  Ahiret gardaşım, der imân edin;
  Insanlık aşkıyla, deryâya gidin;
  Çoban olup kalpte, Hakk âşkı güdün;
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi!

  Yarap ben faniyim,sen yüce haksın
  Gözlerimden yaşlar,Allah diye aksın
  Aşkın gönülere, girsin hep yaksın
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi……

  Cennet yolundan sapmayayım
  Dünya malına kanmayayım
  Gözyaşımı sana harcıyayım
  Yürürüz yolunda,yürüt Yarabbi! ..
  Günahkarız bizi,affet Yarabbi! ….

  Bir gülün dikeni hardan ayrılmaz
  Bizleri tevhitle kayır Yarabbim
  Dünyanın nimeti ruhu doyurmaz
  Kalbimi zikrinle doyur Yarabbim..

  BİZLER Kİ ESERİN, MALİKÜL MÜLKSÜN.
  TARİFİ İMKANSIZ, SEN EN BÜYÜKSÜN.
  NASİP ET ŞU NEFSİM BOYNUNU BÜKSÜN….
  AŞKLA İMAN İLE YÜRÜT YARABBİM!
  GÜNAHI TÖVBEYLE ÇÜRÜT YARABBİM!

  GÖRMEYİ NASİP ET, KALP GÖZÜ İLE
  YAZMAYI NASİP ET HAK SÖZÜ İLE,
  EMEĞİM ZAY ETME, ÇEKTİRİP ÇİLE,
  RESÜLÜNÜN YOLUNDA YÜRÜT YARABBİM!
  GÖZÜMÜ ŞAHADETLE BÜRÜT YARABBİM!

  SALİH KOZAN

   

 • derya says:

  TÜM İSLAM AEMİNİN MEVLİD KANDİLİNİ KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI CENAB-I HAKK’TAN NİYAZ EDERİM
  GÜLLERİM BENİM BU GECE EFENDİMİZİN DÜNYAYI ŞEREFLEDNDİRDİĞİ GECE ONUN HÜRMETİNE BİZLERİ AFFETSİN VE EFENDİMİZİN SANCAĞI ALTINDA TOPLANMAYI NASİB ETSİN.MUHAMMED MUSTAFA SAV İN ŞEFAATİNE MAZHAR OLAN KULLARINDAN EYLESİN (AMİN)
  (DENİZİM ŞİİRİNE BAYILDIM DAHA ÖNCE HİÇ OKUMAMIŞTIM HEMEN DEFTERİME YAZIYORUM)

 • merve says:

  Ablacım,kardeşlerim ve tüm ümmeti muhammed mübarek mevlid kandiliniz mübarek olsun Rabbim bu gecenin hatırına bizleri affetsin.Dualarımızı kabul eylesin.Peygamber efendimizin yolundan bizleri ayırmasın,şefaatine nail olmayı nasip eylesin.

  Deryam Allah razı olsun senin de kandilin mübarek olsun kardeşim amin diyorum tüm kalbimle dualarına.dualarda buluşalım inşaallah kardeşim Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin gecemiz mübarek olsun.

  Denizim senin de kandilin mübarek olsun canım kardeşim.evet ben muğlada okuyorum 2. sınıftayım şuan.şiirin çok güzel kardeşim Allah razı olsun sen de yüce yaradana emanet ol. 

 • derya says:

  MERVEM ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.BENDE TÜM DUALRINA AMİN DİYORUM MERVEM EEE GÖRÜŞMEYELİ NASILSIN VARYA ÇOK ÖZLEMİŞTİM SENİ

 • merve says:

  Deryam canımın içi hamdolsun iyiyim.çok şükür yine hep bir aradayız ya daha da iyiyim.ah bir de medineden ve diğer kardeşlerimden haber alabilsek kardeşim onları çok merak ediyorum inşaallah iyidirler.sen nasılsın Deryam inan ben de çok özledim seni, güzel sohbetini.Hafızlık nasıl gidiyor kardeşim Rabbim muvaffak eylesin seni ve hafızlık okuyan tüm kardeşlerimi.Allaha emanet ol can paremmm.

 • derya says:

  MERVEM BENDE İYİYİM ALLAHA ŞÜKÜR.EVET KARDEŞİM BİRARADAYIZ AMA BİR TARAFIMIZ HEP ŞU AN YANIMIZDA OLAMAYANLARI ARIYOR BENDE ÇOK MERAK EDİYORUM MEDİNEYİ VE DİĞER ABLALARIMI.UMARIM İYİDİRLER.KARDEŞİM BENDE O BENİ BENDEN ALAN SOHBETİNİ NE KADAR ÇOK ÖZLEDİM ANLATAMAM İNŞALLAH YİNE ESKİDEN OLDUĞU GİBİ UZUN UZUN SOHBET EDECEK ZAMANIMIZ OLUR.CANIM BENİM HAFIZLIK BİTTİ FAKAT TEKRAR YAPIYORUM MİNİKLERİM VAR ÖĞRENCİLERİM YANİ.ONLAR HAYATIMA ÇOK ŞEY KATIYORLAR O MASUM TAVRLARIYLA.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM HAYIR DUALARIN İÇİN.SENDE CANLAR CANINA EMANET OL GÜLÜMMM

 • moda says:

  Deryam canımın içi hamdolsun iyiyim.çok şükür yine hep bir aradayız ya daha da iyiyim.ah bir de medineden ve diğer kardeşlerimden haber alabilsek kardeşim onları çok merak ediyorum inşaallah iyidirler.sen nasılsın Deryam inan ben de çok özledim seni, güzel sohbetini.Hafızlık nasıl gidiyor kardeşim Rabbim muvaffak eylesin seni ve hafızlık okuyan tüm kardeşlerimi.Allaha emanet ol can paremmm.

 • pokemon says:

  MERVEM ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.BENDE TÜM DUALRINA AMİN DİYORUM MERVEM EEE GÖRÜŞMEYELİ NASILSIN VARYA ÇOK ÖZLEMİŞTİM SENİ

 • pokemon says:

  Deryam Allah razı olsun senin de kandilin mübarek olsun kardeşim amin diyorum tüm kalbimle dualarına.dualarda buluşalım inşaallah kardeşim Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin gecemiz mübarek olsun.ss

 • merve says:

  Ah Deryam hayırlı uğurlu olsun çok sevindim hafızlığı bitirmene ne güzel minik öğrencilerin de varmış ne mutlu sana Allah ebeden razı olsun senden kardeşim tüm bu emeklerinin mükafatını iki cihanda da versin.ne güzel gençliğini Rabbimin yolunda harcıyorsun darısı cümlemizin başına inşaallah.En güzele emanet çiçeğim.

 • derya says:

  SAĞOL CANIM KARDEŞİM DARISI CÜMLENİZİN BAŞINA İNŞALLAH.RABBİM SİZLERDEN DE EBEDEN RAZI OLSUN.KARDEŞİM KENDİNİ KÜÇÜMSEME BEN SİZLERİN ALLAH KATINDA ÇOK MAKBUL İNSANLAR OLDUĞUNUZU BİLİYORUM.SENİN DERSLER NASIL GİDİYOR CANIM SENDE EN GÜZELE EMANETSİN
  (BU ARADA BU POKEMON VE MODA BİZİ Mİ TAKLİT EDİYOR ANLAMADIM)

 • merve says:

  Amin canım kardeşim.günahkar olsam da Rabbim bizleri de yolunda olan sevdiği kullarından eyler inşaallah.derslerim çok şükür iyi Deryam alttan hiç almıyorum hamdolsun, böyle devam eder inşaallah.sen ne yapmayı düşünüyorsun kardeşim üniversite sınavına girmeyi düşünüyor musun?vallahi ben de anlayamadım ne yapmak istediklerini virüs falan olabilir mi acaba?

 • derya says:

  İNŞALLAH GÜZELLER GÜZEL KARDEŞİM.CÜMLEMİZİ İNŞALLAH.MERVEM ÇOK SEVİNDİM DERSLERİNDE BAŞARILI OLMANA TEBRİK EDERİM SENİ.İNŞALLAH BAŞARILARIN HEP ARTARAK DEVAM EDER CANIM KARDEŞİM.ARAMIZDASIN YA NE KADAR MUTLUYUM ANLATAMAM
  KARDEŞİM BEN YGS SINAVI İÇİN BAŞVURU YAPTIM SINAVA GİRECEĞİM BİRAZ BİRAZ ÇALIŞIYORUM.MALUM LİSE BİTELİ HAYLİ OLDU UNUTTUKLARIM DA OLMUŞ AYRICA SÜREKLİ DEĞİŞEN MÜFREDATTA CABASI
  NE YAPALIM KARDEŞİM HEPİMZ İÇİN NEYSE HAYIRLI MEVLAM ONU NASİB ETSİN.KARDEŞİM SEN NE ZAMAN GERİ DÖNECEKSİN
  BİLMİYORUM VİRÜS OLABİLİRMİ GERÇEKTEN.TÜLİN ABLA BİR ARA EL ATAR ARTIK NEYSE CANIM HOŞÇAKAL

 • merve says:

  Teşekkür ederim canım kardeşim Rabbim hepimizi muvaffak eylesin.Ah Deryam gözümün nuru inan ben de çok mutluyum sizlerle birarada olmaktan.demek ygs ye hazırlanıyorsun çok sevindim kardeşim Rabbim yardımcın olsun inşaallah başarılı olur, gönlündeki bölümü kazanırsın.hangi bölümü istiyorsun canım?ben nasipse 16 şubatta geri döneceğim.evet canımın içi inşaallah tülin ablamız konuya bir el atar ben de anlam veremedim bu duruma.bu arada denizim gözükmüyor haberin var mı kardeşim?hoşçakal canımın içi:)

 • derya says:

  ALLAH RAZI OLSUN SENDEN KARDEŞİM.EVET CANIM YGSYE HAZIRLANIYORUM CANIM BEN DHA DÜŞÜNMEDİM HANGİ BÖLÜME GİTMEK İSTEYECEĞİMİ SINAV BİR OLSUN ONA GÖRE BİR SEÇİM YAPARIM ARTIK.ESKİDEN OLSA TIP DERDİM DİREK AMA ŞİMDİ ÇOK ZOR GÖRÜNÜYOR.
  MERVEM İÇİMDE KAÇ GÜNDÜR ANLAM VEREMEDİĞM BİR TAKIM SIKINTILAR VAR.İÇİMEN HEP AĞLAMAK GEÇİYOR.BENİM İÇİN DUA EDERMİSİN BU MÜBARK GÜN HÜRMETİNE DİLEĞİMİN KABUL OLMASI İÇİN LÜTFEN.
  CANIM TATİL YA DENİZ HERHLDE AİLESİYLE TATİLE GİTİŞTİR BENDE MERAK ETTİM BİR KAÇ GÜN SONRA BAKARIZ
  ALLAHA EMANET OL GÜLÜM BENİ YLNIZ BIRAKMADIĞINIZ İÇİN TŞK EDERİM HAYIRLI CUMALAR

 • merve says:

  Canım kardeşim Rabbim senden de razı olsun.hakkında hayırlısı olsun canım benim.haklısın Deryam, Denizimiz tatilde olduğu için siteye girememiş olabilir.ah kardeşim inan birkaç gündür benimde içimde bir sıkıntı var belki de muğlaya dönmeme çok az kaldığı içindir.dualarım zaten seninle ve diğer kardeşlerimle Deryam. Rabbim sıkıntını tez zamanda giderir inşaallah dualarım seninle Allaha emanet ol kardeşim.

 • derya says:

  çok tşk ederim ederim kardeşim duaların için o kadar ihtiyacım varki anlatamam.iyiki varsınız
  evet olabilir canım ailenden ayrı kalmak tabikide zor olmalı seni çok iyi anlıyorum
  denizde bugün yarın dönecektr inşallah
  allaha emanet ol seni seviyorum can kardeşim

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLALARIMMMMMMMMM. NASILSINIZ SİZİ ÇOK AMA ÇOK ÖZLEDİMMMMMMM. DERYA ABLAM UMARIM İÇİNDEKİ SIKINTI KÖTÜ BİR ŞEYİN HABERCİSİ DEĞİLDİR. DUALARIM SENİNLE UNUTMA OLUR MU. RABBİM SENİN BU SIKINTINI GİDERİP HAYRA ÇEVİRSİN CANIM ABLAM. BU ARADA SANDIĞINIZ GİBİ TATİLE GİTMEDİM. BU ARA NETE GİRMEDİĞİMDEN YORUM YAZAMADIM. SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM. O GÜZEL SOHBETLERİNİZİİ ÇOK ÖZLEDİMMMMM. CANIM ABLALARIM KABE HASRETİ ÇEKEN GÖNÜLLERE VE SİZLERE BİR ŞİİR ARMAĞAN EDİYORUM. UMARIM BEĞENİRSİNİZ.

   

  Beytullah’ta Ben
  Bir sancak altında kaç milyon insan,
  Ne tenleri benzer, ne dilde lisan…
  Olmuşlar… Tek yürek, tek beden de can;
  İnsanlığı gördüm… Beytullah’ta ben…

  Yedi bağın gülü, aynı destede,
  Yetmiş iki millet, aynı listede,
  Kaç milyon ”Âmin” der, aynı bestede;
  Tevhîd’le haşroldum… Beytullah’ta ben…

  Sînelerde alev, ne kül ne duman,
  Dillerde bir soru: ”Vuslat ne zaman? ”
  Cehennem söndürür, böylesi îman…
  Aşk ne imiş gördüm… Beytullah’ta ben…

  Okyanuslar aşmış, gelmiş nicesi,
  Aç, susuz, uykusuz, gündüz gecesi…
  Her nefes, dilinde Kur’ân hecesi;
  Sevdâlılar gördüm… Beytullah’ta ben…

  Rabb’in o davetli misafirleri;
  Doldurmuş, Mekke’de her karış yeri.
  Dillerinde dinmez, ”LEBBEYK” sesleri,
  Arş’a yollar gördüm… Beytullah’ta ben…

  Bir damla misâli, kapılmış sele;
  Zengin, fakir, paşa, nefer elele…
  Yan yana secd’eder, sultanla köle;
  Mahşerle tanıştım… Beytullah’ta ben…

  Kimi görmez gözü, elinde âsâ;
  Lâkin, kalp gözünü açmış devâsa…
  Yüzünde tebessüm, ne gam, ne tasa,
  Döner durur gördüm… Beytullah’ta ben…

  Kimi, ayağında yarım çarığı;
  Kaç yerinden kanar, topuk yarığı…
  Meğerse; kefenmiş başta sarığı,
  Ne âşıklar gördüm… Beytullah’ta ben…

  Baktım… Sofrasında, nice melekler;
  Bir tas zemzem suyu, kuru ekmekler,
  Gözleri Kâbe’de iftarı bekler,
  Tokluğuma yandım… Beytullah’ta ben…

  Bir zerre gözü yok, dünya aşında,
  Âhir rızkın arar, harman başında,
  Rabb’in nazarını, Kâbe taşında;
  Gören gözler gördüm… Beytullah’ta ben…

  Kimi bahardadır, görmemiş yazı,
  Kiminin geçiyor, Mevlâ’ya nazı;
  Kılınır Kâbe’de vedâ namazı,
  İmrendim.. El açtım, Beytullah’ta ben…

  Kiminde kalmamış, derman bacakta;
  İki büklüm yürür, gitmez kucakta…
  Erimiş.. Kaybolmuş.. Cenâb-ı Hakk’ta
  Pervaneler gördüm.. Beytullah’ta ben…

  O kambur sırtında, eski torbası,
  Torbasında sanki, Cennet urbası..
  Hele bir, kıyamda var ki durması;
  Göz göz oldum, doldum… Beytullah’ta ben…

  Bin rütbeyi, bir secdede atlayan,
  Bir secdeyi, yüz binlere katlayan,
  Bu kârını meleklerle kutlayan,
  Ne tâcirler gördüm… Beytullah’ta ben…

  Hacerü’l-Esved’de adın yazdıran,
  Îman pençesinde, nefsi ezdiren,
  Yücelen ruhuna, Arş’ı gezdiren,
  Ne veliler gördüm… Beytullah’ta ben…

  Unutmuş… Dünyanın vefâ derdini,
  Yıkmış… Kalbindeki, riyâ bendini,
  Öyle teslim etmiş, Hakk’a kendini;
  Canda Cânân gördüm… Beytullah’ta ben…

  Bir sevdâ seli var, Safâ Merve’de;
  Damlalar köpürmüş, vecde girmede.
  Nice peygamberler, nice zirvede;
  Durup bakar gördüm… Beytullah’ta ben…

  İbrahim Makâmı, sultan sofrası;
  Sunulur herkese, bir kevser tası…
  Bir cennet şöleni, perde arkası,
  Ne sahneler gördüm… Beytullah’ta ben…

  Melekler almışlar, şölenden payı;
  Sarmışlar, Kâbe’de bütün semayı.
  Kalem anlatamaz, bu içtimayı,
  Âciz bir kul oldum… Beytullah’ta ben…

  Kaç yerinden açılmış, gökte kapılar;
  Ardında saraylar, zümrüt yapılar,
  Vâdeleri sonsuz, nice tapular;
  Elden ele gördüm… Beytullah’ta ben…

  Durdum da, tavâfı seyrettim hayran;
  Gördüm: Bir kâinat misâli devran…
  Hangisi melektir, hangisi insan?
  Şaşırdım çok zaman… Beytullah’ta ben…

  Bir sağnak misâli selâm yağmuru,
  Gönüller yıkanmış, kalpler dupduru.
  İhlâs ateşinde, nice hamuru;
  Pişiyorken gördüm… Beytullah’ta ben…

  Yaş desem… Yaş değil, gözlerden akan,
  Bir sel ki, günahlar bendini yıkan…
  Kâbe göklerinden, semaya çıkan;
  Merdivenler gördüm… Beytullah’ta ben…

  Dağlar, taşlar, secde gelmiş kavrulur,
  Kum tanesi, ”Allah” diye savrulur…
  Göz nereye baksa, Rahman’ı bulur,
  Ne zikirler duydum… Beytullah’ta ben…

  Ter döktüm.. Susadım, nefsimden yana,
  Başkası bir lezzet vermedi bana;
  Dediler: ”Bu zemzem, şifadır cana”
  İçtim kana kana… Beytullah’ta ben…

  Mescid-i Haram’da dokuz minâre;
  Diyor ki: ”Bendedir, gaflete çâre”
  Bir günde beş kere, yürek bin pâre;
  Ezanlar dinledim… Beytullah’ta ben…

  Bir mânâ sarayı, Mescid-i Haram;
  O ne ince nakış, o ne ihtişam…
  Her kalbe, Muhammed Aleyhisselâm;
  Bin taht kurmuş gördüm… Beytullah’ta ben…

  Vah ki bana! Bunca yıldır gülmezdim,
  Gözlerimden böyle yaşlar silmezdim.
  Vah ki bana! Huşû nedir bilmezdim;
  Tattım o lezzeti… Beytullah’ta ben…

  Yıllar geçti, aramakla özümü;
  Dünya malı kör etmişti gözümü,
  Unutmuştum, ”Kâlû Belâ” sözümü;
  Gör ki hatırladım… Beytullah’ta ben…

  Çekildi kanımdan, şeytân-ı kebir,
  Çekildi kanımdan, zorbalık cebir,
  Ne bir hased kaldı, ne gurur kibir;
  Yerle yeksan oldum… Beytullah’ta ben…

  Bir zaman derdim ki: ”Yâ Rabbî neden,
  Bir daha istiyor, bir kere giden? ”
  Meğer bilemezmiş, insan gitmeden;
  Aldım cevabımı… Beytullah’ta ben…

  Gördüm ki; bu dünya bir oyalanma,
  Halime bakıp da, mutluyum sanma.
  Bedenim Kâbe’den uzakta amma;
  Gönlümü bıraktım… Beytullah’ta ben…

  (1993)

   

  Cengiz Numanoğlu

  RABBİM O GÜZEL YERİ TÜM İSTEYENLERE DÜNYA GÖZÜYLE GÖRMEYİ NASİP EYLER İNŞAALLAH. ŞAİR NE GÜZEL DE ANLATMIŞ ORAYI.

 • merve says:

  Denizim hoşgeldin kardeşim şiirin çok güzel ilahisini de çok severim Allah razı olsun paylaştığın için canım benim.Deryam sen nasıl oldun kardeşim iyisindir inşaallah.ben yarın muğlaya döneceğim inşaallah gitmeden sizlerle vedalaşmak istedim uzun süre giremem siteye artık.sizleri çok seviyorum Rabbime emanet olun, hakkınızı helal edin canım kardeşlerim.

 • Deniz Cansu says:

  AH CANIMM MERVE ABLAM YOLUN AÇIK OLSUN. YORUMU 2 GÜN ÖNCE YAZDIĞINA GÖRE DÜN GİRMİŞSİN MUĞLA’YA RABBİM SENİ TÜM KÖTÜLÜKLERDEN KAZALARDA BELALARDAN NAZARLARDAN KORUSUN. RABBİM YAR VE YARDINCIN OLSUN. RABBİM SENDEN DE RAZI OLSUN CANIM ABLAM. SELAM VE DUA İLE.(DUALARDA BULUŞALIM)

 • merve says:

  Allahın selamı rahmeti tüm yumak sepeti ailesinin üzerine olsun:)ablacım, kardeşlerim sizlerle görüşemeyeli uzun zaman oldu çok şükür kavuşturan Rabbime.görüşmeyeli nasılsınız?sizleri çok özledim inanın.ben şimdi evimdeyim okulum üç ay tatile girdi.inşaallah sık sık görüşürüz sizleri çok seviyorum Allaha emanet olun.

 • merve says:

  Canım Denizim Allah razı olsun güzel duaların için çok şükür ki yine bir aradayız.görüşmeyeli sen nasılsın kardeşim karnen nasıl inşaallah güzel bir tatil geçirirsin hepiniz hak ettiniz Allahın izniyle.Derya ablandan haberin var mı kardeşim inşaallah en yakın zamanda deryam da aramıza döner.çok öptüm seni tatlı kardeşim benim:)

 • Yumak Sepeti says:

  Canım Mervecim Hoş geldin tatlım.Seni ne kadarda özlemişim. Nasılsın? Sıcacık satırlarını görmek ne kadar iyi geldi. Deryam ve Denizim de seni çok özlemiştir. Onlar bu sitenin gerçek sahibi oldular. Elim, Kolum ,Kalbim oldular. Sende benim canımsın. Dualarım sizinle. Bundan sonra daha sık görüşeceğiz inşallah.iyiki varsın. Yüce Rabbime emanet….

 • merve says:

  Hoşbulduk canım ablam.elhamdülillah iyiyim sen nasılsın görüşmeyeli ablacım?gerçekten ben de sizleri çok özledim, çok şükür kavuşturanıma.inşaallah kardeşlerimde kısa sürede aramıza katılırlar onları da çok özledim.senin vesilenle kurduğumuz bu kardeşlik köprüsünü Rabbim iki cihanda da daim eylesin ve Allah senden razı olsun.benim de dualarım sizlerle Allaha emanet.

 • Deniz Cansu says:

  VE ALEYKUM SELAM MERVE ABLACIĞIIIIIIIIIIIIIM HOŞGELDİN ARAMIZA. İNAN ÇOK ÖZLEDİM. ÖZLEDDİĞİMİ SICACIK SATIRLARINI OKUYUNCA DAHA İYİ ANLADIM. KARNEM İYİ ALLAH’A ŞÜKÜR TEŞEKKÜR ALDIM. ARTIK SON SINIF OLDUM BU YIL BAYA SİTRESLİ GEÇECEK DUALARINI EKSİK ETME CANIM ABLAM. SENİN DERSLERİN DE İYİDİR UMARIM. İNŞAALLAH İYİ BİR TATİL GEÇİRİRSİN ABLACIĞIM. SENİ BEKLEYEN VE ÖZLEYEN AİLENE KAVUŞMAN NE GÜZZEL. BİZ DE SENİN İKİNCİ AİLEN OLARAK GELMENE ÇOK AMA ÇOK SEVİNDİK. GELDİN YİNE İÇİM HUZUR DOLDU BENİM CANIM ABLAM. RABBİME ŞÜKÜR BİR KEZ DAHA BULUŞTUK BU SİTEDE. (DUALARDA HİÇ AYRILMADIK ZATEN) DERYA ABLAMLA EN SON YİNE YUMAK SEPETİNDE KONUŞTUK DAHA SONRA HİÇ YAZMADI İNŞAALLAH EN KISA ZAMANDA ARAMIZA GELİR.
  BU ARADA MÜBAREK AYLARIN İÇİNDEYİZ RAMAZAN YAKLAŞIYOR HEYECAN BAŞLADI. RABBİM HEPİMİZE BOL İBADETLİ BOL FEYİZLİ GÜNLER NASİP ETSİN İNŞAALLAH. SENİ ÇOK SEVİYORUM ABLAM.

  YUMAK SEPETİ AİLESİNİ VE SENİ EN YÜCE OLANA EMANET EDİYORUM CANIM ABLAM.

 • Deniz Cansu says:

  merve ablam sen yokken yumak sepetinin BURSA’DA BİR VELİ:ÜFTADE HAZRETLERİ VE TÜRBESİ sayfasında nurseda diye bir kardeşimiz ile tanıştık (benden küçük) o da artık bu ailenin bir üyesi ama ne zamandan beri yazamıyor ama dualarda buluşuyoruz her zamanki gibi. sen neler yaptın? muğla nasıldı? umarum güzel gidiyordur her şey.
  yüce RABBİMİZE emanet ol.

 • derya says:

  Yüreğim umulmayan yaralarla bahsedemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel cünki gülüşünü “çok özledim”
  Aleykümselam mervemmmmm. Seni ne kadar çok özledim tahmin bile edemezsin.Sen döndün ya yine eski günlerimizdeki gibi olacağımızı düşünmek bile yüreğimde güller açtı.Bu özlem nasıl ifade edilir bilemiyorum.Denizim sen söyle sizlere olan bu özlemim nasıl dillendirilir.Artık bir aradayız inşallah.Denizim ne güzel de söylemiş ramazan yaklaştı içimiz kıpır kıpır inşallah hep birlikte karşılarızı Ramazan-ı şerifi.. sizleri çok seviyorum Allaha emanet olun…

 • Deniz Cansu says:

  HOŞGELDİN DERYA ABLACIĞIM. AH BEN DE BİLMİYORUM BU ÖZLEMİ NASIL ANLATMALI. HİÇ GÖRMEDİĞİ İNSANLARI NASIL BU KADAR ÖZLER İNSAN? NASIL DUA DUA YALVARIR ONUN İÇİN? SEBEP NEDİR BU KADAR SEVMEYE SEVİLMEYE? BEN HEP ENSAR VE MUHACİR KARDEŞLİĞİNE BENZETİYORUM HALİMİZİ AMA ONLAR BİRBİRİNİ GÖRMÜŞLERDİ BİZ GÖRMEDEN SEVDİK. BAZEN EFENDİMİN MÜ’MİNLER KARDEŞTİR DEYİŞİ GELİYOR AKLIMA İŞTE DİYORUM BULDUM SEBEBİNİ TÜM BUNLARIN. ÇÜNKÜ ANCAK KARDEŞLER BU KADAR BAĞLI OLABİLİR BİRBİRİNE. O DEMİŞSE DOĞRUDUR O BİZE SİZ KARDEŞSİNİZ DİYOR BİZ DE BUNU EN GÜZEL ŞEKİLDE HİSSEDİTTİK HİSSEDİYORUZ BU KARDEŞLİK DUYGUSUNU BİZE HİSETTİRDİĞİ İÇİN RABBİME ŞÜKREDİYORUM, EFENDİMİZİN MÜ’MİNLER KARDEŞTİR VE MÜ’MİNLER BİR VÜCUDUN AZALARI GİBİDİR HERHANGİ BİR AZA RAHATSIZ OLSA TÜM VÜCUD ETKİLENİR HADİSİ ŞERİFİNİ YAŞAMAYI BİZLERE NASİP ETTİĞİ İÇİN DE.

  SONRA DİYORUM BU SEVGİ KURU SEVGİ DEĞİL. BİZİ BİRBİRİMİZE BAĞLAYAN OLSA OLSA ” ALLAH RIZASI İÇİN BİRBİRİNİ SEVMEK” TABİRİ İLE AÇIKLANIR.
  UMARIM DÜŞÜNDÜKLERİM DOĞRUDUR.

  YUMAK SEPETİ AİLESİNİN VE TÜMMM İSLAM ALEMİNİN BERAT KANDİLİNİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI BU GECE GÜNAHLARIMIZDAN BERAAT EDEBİLMEMİZİ NİYAZ EDİYORUM DUALARIMDASINIZ HEPİNİZ.

  EN YÜCE OLAN RABB’E EMANET EDİYORUM SİZLERİ 😀

 • Deniz Cansu says:

  CANIM DERYA ABLAM BAŞTA SÖYLEDİĞİN SÖZ ALDI GÖTÜRDÜ UZAK DİYARLARA BENİ. ÇOK GÜZELMİŞ.

  Yüreğim umulmayan yaralarla bahsedemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel cünki gülüşünü “çok özledim”

  HEMEN NOT EDECEĞİM BİR YERE.

 • derya says:

  ♥..
  Kardeş demek hayat demektir.
  Kimi zaman aldığın nefeste diyebilmek.
  Kimi zaman üzüldüğün anda karşında bulabilmek. Hiçbir zaman sevgili kardeş gibi olamaz.
  Kardeşin aşkı sevgiliden çoktur.
  Sevgili terk eder, kardeş yanında baki kalır.
  Sevgili emreder, kardeş teselli eder.
  Kardeş sevgiliden çok sever.
  Bilir misin bizde kardeşlik nedir?
  Nefesin kesilirse, al benim canımı kullan…SENİNDİR.
  Yolun sonu uçurumsa eğer… geri dön…
  İlk adım BENİMDİR…!
  Denizim ben kardeşliği böyle biliyorum.Böyle gördüm sizde. O güzel yüzlrinizi her ne kadar görmemiş de olsam, her ne kadar sizleri özlediğim an özlemimi gidermek adına size sarılamadıysam da, inanın bana sizleri gerçek bir samimiyetle seviyorum..
  O güzel benzetmen beni aldı götürdü. Muhacir ve Ensar gibi… Ne güzel!.. kesinlikle sana katılıyorum canım. Bu sevgi asla kuru bir sevgi değil. Bu sevgi bir fidanın büyüyüp filizlenmesi gibi boy boy ağaç vermesi gibi.. Cıvıl cıvıl..Dediğin gibi bizler art niyetsiz birbirini seven bir takım kullarız.Allah rızası için birbirini seven kullar..
  (Canım laf aramızda bende her zaman senin o inci saçan sözlerini not alırım:) )
  TÜM İSLAM ALEMİNİN VE CANIM YUMAK AİLEMİN BERAAT KANDİLİNİ KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI CENAB-I ZÜL CELAL’DAN NİYAZ EDERİM….
  SİZLERİ RAB’BE EMANET EDİYORUM CANLARIMMMMM…..

 • merve says:

  Canım kardeşlerim kardeşliğimizi ne kadar da güzel ifade etmişsiniz ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.yazdığınız yorumları hayran hayran okuyorum.sizleri tanıdığım için kendimi çok nasipli hissediyorum Rabbim iki cihanda da daim eylesin.inşaallah Efendimiz (sav) ile birlikte cennette de buluşuruz.geçmiş kandiliniz mübarek olsun canlarım Rabbim bizleri günahları temizlenmiş kullarından eylesin ve en güzel şekilde onbir ayın sultanı ramazana kavuştursun.
  Denizim hoşbuldum kardeşim Allah razı olsun güzel duaların için karnenin güzel olmasına çok sevindim Allah muvaffak eylesin gönlünden geçenleri hakkında hayırlı eylesin.çok şükür benim de derslerim iyi kardeşim.seni en güzele emanet ediyorum..
  Deryam canımın içi kardeşliğimizi ne kadar da güzel anlatmışsın Allah razı olsun.e kardeşim sen nasılsın görüşmeyeli neler yapıyorsun, sınava girmeyi düşünüyordun nasıl geçti?Rabbim her daim yar ve yardımcınız olsun sizleri çok seviyorum.

 • Deniz Cansu says:

  DERYA ABLACIĞIM KARDEŞLİĞİN TANIMINI NE DE GÜZEL YAPMIŞSIN. SANKİ İÇİMDE SÖYLEMEK İSTEDİĞİM AMA KELİMELERE DÖKEMEİĞİM ŞEYLERİ YAZMIŞSIN. ALLAH RAZI OLSUN.

  MERVE ABLACIĞIM DERSLERİNİN GÜZEL OLMASINA ÇOK SEVİNDİM RABBİM MUVAFFAK EYLESİN. İNŞAALLAH MEZUNİYET SEVİNCİNİ DE BERABER PAYLAŞIRIZ.

  YUMAK SEPETİ AİLESİNİ ÇOK SEVİYORUM. HEP DUALARIMDASINIZ. SİZLERİ EN YÜCE OLANA EMANET EDİYORUM.

 • derya says:

  Canım Mervem ben ne yaptım ki. Zaten her zaman dillendirdiğimiz şeyler. Birbirimizi o kadar çok seviyoruz ki bu söylediklerimiz kendiliğinden ağzımızdan dökülür oldu..
  Canım ben iyiyim Hamd olsun. Evet sınava girdim bayağı yoğun geçti diyebilirim bu sınav zamanı. Ama çok Şükür güzel geçti bakalım lys de ygs gibi olursa 2 yıllık anestezi okumak istiyorum bakalım hakkımızda hayırlısı..
  e kardeşim sen nasılsın. Nasıl geçti üniversiten.Çok özlettin kendini. Bekledik sen bayağı. Ama beklenene değecek biri olduğun için bu beklemek yormadı bizleri. Seni çok seviyoruz..
  Denizim senin o sözlerin başımın tacı kendini küçümseme ben senin gibi ne konuşabilir ne de yazabilirim. Sen benim peygamber şairimsin..

 • merve says:

  Amin Denizim güzel duaların için.inşaallah senin de mezuniyet sevincini hep birlikte paylaşırız Allaha emanet ol tatlı kardeşim.
  Ah Deryam kalbimden geçip satırlara yazamadıklarımı çok güzel ifade etmişsin.Sınavlarının iyi geçmesine çok sevindim geçmiş olsun diyeyim inşaallah.Ben sana güveniyorum Rabbimin izniyle kazanacağına inanıyorum canım benim.Gönlünden geçenleri Rabbim sana ve tüm kardeşlerime nasip etsin.Ben de iyiyim çok şükür kardeşim okulum da iyi hamdolsun.ben de sizleri çok özledim Deryam beni sabırla beklediğin için teşekkür ederim:) ben de bekledim tekrar buluşacağımız günleri şükür kavuşturanıma.ben de sizleri çok seviyorum Allaha emanet.

 • derya says:

  Ah canımın içi Merve’m çok teşekkür ederim ederim bu güzel temennilerin için.Hayır duanı hiç bir zaman eksiltmedin üzerimden. Cansın… Bu arada Mervem sen faceni açtın mı.Sana anlatacaklarım var..Bende eski facemi kapattım yenisini açtım eğer açarsan söyle ekleyeyim canımın içi..
  Merve’m çok sevindim derslerinin güzel geçmesine.Nihayet anneciğinin yanındasın.Allah uzun süreli ayrılıklar vermesin inşaALLAH

 • Deniz Cansu says:

  CANIM DERYA ABLA İNAN SÖYLEDİKLERİN BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI. RABBİM SÖZLERİNE LAYIK OLABİLMEYİ NASİP EYLESİN. SEN DE BENİM PEYGAMBER ŞAİRİMSİN.

  AMİN CANIM MERVE ABLAM TÜM DUALARIN İÇİN İÇTEN TEŞEKKÜR EDERİM. ALLAH RAZI OLSUN.
  TÜLİN ABLAM, DERYA, MERVE, MEDİNE, ELİF, SÜNDÜS, AYSEM ABLALARIM VE NURSEDA KARDEŞİM VE TÜM YUMAK SEPETİ AİLESİ HEP DUALARIMDASINIZ. EN YÜCE OLANA EMANET OLUN.

 • Deniz Cansu says:

  ÇOK GÜZEL BİR YAZI OKUDUM VE SİZE ARMAĞAN ETMEK İSTEDİM; TÜM YUMAK SEPETİ AİLESİNE….

  Bir gün sormuşlar ermişlerden birine:
  ‘Sevginin sadece sözünü edenlerle,onu
  yaşayanlar arasında ne fark vardır?’diye.

  ‘Bakın göstereyim’ demiş ermiş.

  önce
  sevgiyi dilden gönlüne indirememiş olanları
  çağırarak onlara bir sofra hazırlamış.
  Hepsi oturmuşlar yerlerine.
  Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar.
  Ermiş
  ‘Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz’ diye bir de şart koymuş.
  ‘Peki’ demişler ve içmeye teşebbüs etmişler.
  Fakat o da ne?
  Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına.
  En sonunda bakmışlar beceremiyorlar,
  öylece aç kalkmışlar sofradan.
  Bunun üzerine ‘

  Şimdi…’ demiş ermiş.
  ‘Sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe.
  ‘ Yüzleri aydınlık,
  gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa.
  ‘Buyurun’ deyince her biri uzun boylu kaşığını çorbaya daldırıp, karşısındaki kardeşine uzatarak içmişler çorbalarını.
  Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan.

  ‘İşte’ demiş ermiş.

  ‘Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse o aç kalacaktır.
  Ve kim kardeşini düşünür de doyurursa o da kardeşi tarafından doyurulacaktır şüphesiz.

  Şunu da unutmayın:
  Hayat pazarında Alan değil, Veren kazançlıdır her zaman…

 • merve says:

  Deryam asıl ben teşekkür canımın içi hayır duaların için.facemi açmadım kardeşim ama yeni bir hesap açayım inşaallah oradan konuşuruz çok merak ettim anlatacaklarını.ne adına açtın kardeşim faceni ona göre ben de açınca ekleyeyim inşaallah.amin canım Rabbim kimseye uzun ayrılıklar vermesin şükürler olsun ki hem size hem aileme konuştum.
  Canım Denizim Rabbim senden de razı olsun.ne kadar güzel bir yazıymış öyle bayıldım.çok manidar gerçekten Allah cümlemizi sevgiyi yaşayan muhabbet erlerinden eylesin Allaha emanet.

 • Deniz Cansu says:

  MERVE ABLAM AMİN DİYORUM O GÜZEL DUANA VE SENİ EN SEVDİĞİME EN YÜCE OLANA EMANET EDİYORUM.

 • derya says:

  Ahh Denizim ne güzel bir yazı bu böyle… Bayıldım gerçektenn.. yüreğine sağlık..
  Mervem canım ben burdan ne isimle açtığımı söylemesem babam face davalarına pek sıcak bakmıyo işte olur da duyar falan eğer senin için sorun olmazsa sen söle neisimle açtığını ben eklerim ok.
  sizi çok seviyorum.. HAYIRLI CUMALAR..

 • Deniz Cansu says:

  ESSELAMUN ALEYKUM… BU GÜN CUMA… TÜM İSLAM ALEMİNİN CUMASI MÜBAREK OLSUN.

  Cuma Duası

  Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.
  Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.
  Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
  İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.
  Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.
  Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.
  Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.
  Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.
  Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.
  Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.
  Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.
  Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.
  Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.
  Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.
  Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.
  Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.
  Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.
  Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.
  Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.
  Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.
  Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.
  İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.
  Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.
  Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.
  Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.
  Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.
  Allahım beni af eyle, her  derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.
  Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.
  Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.
  Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.
  Amin.

 • merve says:

  Deryam face açmayı denedim kaç kez ama açamadım bir türlü.bu e-postadan hesap var diyor sanırım tekrar msn açmam gerekiyormuş zaten msn sürümü de değişmiş yerine skype diye bir şey gelmiş inşaallah msn açınca sen beni eklersin Allaha emanet ol canımın içi.
  Denizim bu ne kadar güzel bir dua böyle tüm kalbimle amin diyorum Rabbim dualarda buluştursun kardeşim..

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş