PostHeaderIcon YÜZLEŞME-Uğur Koşar

DSCF4969 640x480 YÜZLEŞME Uğur Koşar

Kitapçıda dolaşırken bu kitabı gördüm tomcat herunterladen. Rastgele bir yerinden açtım,biraz okudum. Kalbime dokunan birkç cümle yakaladım ve Uğur Koşar’ın “yüzleşme” isimli bu kitabını satınalmaya karar verdim diagramm herunterladen.

“Ayaklarımı ikisi de kırıldı diye üzülmene gerek yok.Belki de yerine Allah sana kanat verecektir.”
Kitapta kahramanımız “bilge Varlık “ismini verdiği bir varlık ile karşılaşıyor ve onun öğretileni dinliyor amazon prime video on windows.

Kitaptan aldığım dersler arasından bazıları şunlar,kaderimizi engelleyemesekte olaylara bakış açımızı biz seçer ve anlam katarız. Mutluluğu ve mutsuzluğa biz anlam veririz. Örn: bir güzellik yarışmasında 2.olduk diyelim. 1. olmamanın üzüntüsünü de seçebiliriz. 2.olmanın mutluluğunu da.

Kin,nefret duygularını bırakabilirsek (haksızlığa uğramış olsakta) içimizde cehennem oluşturmamış oluruz. yani o duyguları içimizde hapsetmemiş oluruz.Bizden uzaklaştırıp affettikçe özgür oluruz.

Ve yaratıcımızdan başkasını ayrı birvarlık görüp onlara gereğinden fazla değer verip,yüceltirsek,karşımızdakini kral,kendimizi onun kölesi yapmış oluruz. Oysa biz de onlar gibi seçilmiş varlıklarız. Kimsenin diğerinden üstünlüğü yok.Hayatımıza gerekli değeri ve anlamı ancak biz verebiliriz.

Dahası ve devamı kitapta,okumanızı tavsiye ederim.

DSCF4971 640x480 YÜZLEŞME Uğur Koşar

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş