PostHeaderIcon ÖRGÜ KULÜBÜ

Orgu Kulubu.jpg ÖRGÜ KULÜBÜ
Arkadaşlar, Bu aydan itibaren okuduğum kitapları sizinle paylaşmayı düşünüyorum. Bu ayki ilk kitabım ve ilk yorumum Örgü Kulübü Hakkında. Örgü Kulübü bize vermek istediği mesaj bence şu: Kadın olmak, gerçekten güçlü bir kadın olmak; kendi çabaları ile hayata tutunmak çok zorlayıcı ama bir okadar da gurur verici bir olgu. Üstelik kendi ayakta durabildiği gibi etrafındaki kadınlara da ümitlerini kaybetmeden, sabırla ve azimle yaşama sarılmalarını, ilmek atmakla başlayıp eninde sonunda, düzgün olmasa da hayal ettikleri şeyi ortaya çıkaracaklarını ve gözle görülür şekilde bunu elinde tutacaklarını ve bu şeyin kendilerinin veya mutlaka birilerinin işine yarayacağını anlatıyor. Belki ara sıra geri sökmek, başa dönmek zorunda kalsakta ilmek atmaya devam edelim arkadaşlar. İlmek atarsak mutlaka birgün hedefe ulaşırız. Kitabı herkese tavsiye ediyorum. Şimdi kısaca kitabımızın konusuna bakalım…

Bir grup kadın, haftada bir gün, son örgü projeleri üzerinde çalışmak ve hayat hikâyelerini paylaşmak için Manhattın’ın ara sokaklarından birindeki “Walker ve Kızı” adlı yüncüde bir araya gelir. Walker ve Kızı, dükkânın sahibi Georgia Walker için, ergenlik çağına kadar tek başına büyüttüğü kızıyla birlikte hayata tutunmasını sağlayan bir yerdir.

Hafta boyunca orada örgü örüp iplik satan Georgia, Cuma akşamları da örgüye merak salan müşterileriyle bir araya gelir. Giderek sıradan bir yün dükkânı olmaktan çıkan Walker ve Kızı, zamanla artan sayıda kadına ev sahipliği yapan bir Örgü Kulübü’ne dönüşür. Böylece, sabırsızlıkla beklenen Cuma günlerinde sadece örgü örmenin incelikleri değil, hayatla baş etme deneyleri, kişisel sırlar, hayaller de paylaşılır.

Bir gün, Georgia’nın 15 yıl önce kalbini kıran adam birden ortaya çıkıp kızının hayatında yer almak istediğini söylediğinde, bütün taşlar yerinden oynar. Olağan koşullarda birbirine karşı son derece dikkatli teğet geçerek yaşayan kadınlar, zor zamanda, örgüyü oluşturan her bir ilmek gibi kenetlenerek, birbirleri için çok değerli birer kız kardeş olduklarını fark ederler. Ve… Hadi Kitapçıya. Yazarı: Kate Jacobs, Mikado Yayınları…

2 Yorum “ÖRGÜ KULÜBÜ”

  • Duygu says:

    Çok güzel bir kitaba benziyor ablacığım. Biz de böyle birşeyler mi yapsak ne? En azından, yazın kendi aramızda? böylece ben de verdiğin örnekleri anneme göstermeden kendim de uygulayabilirim:)

  • yumaksepeti says:

    Yaparız ablacığım .Bu benim gelecekteki projelerimin arasında da var zaten.Yazın İkimiz projenin ilk adımlarını atıp ön çalışma yapmış oluruz.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş