PostHeaderIcon Batmayan Gün -Samiha Ayverdi

batmayan gn Batmayan Gün  Samiha Ayverdi

“Aşk Mektuplarının müsveddesi yoktur.Zira onların yazılıp,bozulmaya tahammülü olamaz ki”….Samiha Ayverdi lange youtube videosen mp3.
Kitabı az önce bitirdim. Şiddetle tavsiye ederim.Gerçek aşkın ve tevhidin manasını roman diliyle tatmak isteyenlere…..Evet,Samiha Ayverdi’yi, Cemalnur Hocamın sayesinde tanıdım diyebilirim error whening https.arduino.cc/packages/package_index.json. Kendisi,Cemalnur Hocamın Hocası imişler.1905-1993 yılları arasında yaşamış olan yazarın hayatında rol oynayan kişi ise, Mütefekkir,Mutasavvıf Kenan Rifaidir kostenlos spiele herunterladen für pc ohne anmeldung.

Kitapta altını çizdiğim o kadar çok satır var ki.Kitabı takdim Eden Aysel Yüksel,Batmayan Gün romanında;Batmayan Gün’ün İrfan Paşa’sı hocası Ken’an Rıfaî’nin yetişkinlik, Kerim Bey ise gençlik yıllarından birçok çizgiler taşır.” derken de Batmayan Gün romanının bir bakıma Ken’an Rıfaî nin hayat hikayesi olduğunun ip uçlarını veriyor.İnanın o sohbetlerin tadını hissediyorsunuz.

“Baba, sakın aşk deyipte dudak bükme… Onu inkâr, kendini,kainâtı inkâr demektir. Her şey onun içindir. O, her şeyin başı ve sonudur. Sen hiç aşk mektubu yazdın mı baba? Ben yazmadım. Fakat herhalde aşk mektuplarının müsveddesi yoktur. Zira onların yazılıp bozulmaya tahammülü olamaz ki… Sel, geçeceği dağdan izin alır, geçeyim mi, geçmeyeyim mi, diye düşünür ve sorar mı? Sadece coşar, akar gideceği yere ulaşır. Aşk sözleri de, düşünce dağından izin almadan, yürekten fışkırır ve tıpkı sel gibi, geçeceği yerleri oyarak, temizleyerek akar gider.”

“–Hiç dikkat ettin mi bilmem, gül ağacının, seneler geçtikçe dikenleri azalır. Sen bir ağaç, bir nebat kadarda mı olamıyorsun ki,gün geçtikçe şu eza verici hislerinden temizlenemiyorsun?

Ve Samiha Ayverdinin muhteşem türkçesi… ve yine de her sahifeye bugünkü türkçe ile konulmuş lügatçe.Dediğim gibi şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar….

253556 Batmayan Gün  Samiha Ayverdi

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş