PostHeaderIcon AŞK TANRIÇASININ YEMEK OKULU-MELİSSA SENATE

IMG 20130514 150407 AŞK TANRIÇASININ YEMEK OKULU MELİSSA SENATE

Öğretici ve eğitici kitapları okurken,biraz dinlenmek ve ara vermek için arada tekrar kitap okuyan biri daha varmı? diye merak ediyor eşim. Ağır kitapların arasına bu tatta kitaplar almayıseviyorum. Özellikle yatmadan hemen önce, film tadında oluyorlar.

10313180 621512981294374 3896251570181092548 n AŞK TANRIÇASININ YEMEK OKULU MELİSSA SENATE

Bir deniz kasabasında yaşamayı hayal eden,özellikle bir klubede-yemek yapmaya da bayılan biri olarak bu kitabı sevdim.Melissa Senate ile de tanışmış oldum böylece….Bu tatlı roman Main,Portlanda Geçiyor.

eastern states maine coast af AŞK TANRIÇASININ YEMEK OKULU MELİSSA SENATE

Holly, aşk ve iş hayatında yaşadığı sorunlardan kaçmak için bir sığınak gibi gördüğü Mavi Yengeç Adası’ndaki Aşk Tanrıçası’nın Yemek Okulu’nu işleten büyükannesinin yanına döner. Kısa süre sonra çok sevdiği büyükannesinin ölümüyle ona sunulan yeni hayata sımsıkı sarılır. Fal bakma yeteneği ve muhteşem yemekleriyle adada oldukça ün yapmış büyükannesinin bu mirası, Holly’nin tutunacağı güçlü bir dal gibidir. Bu görev aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir; ada halkına umut dağıtıp yaşam gücü veren Aşk Tanrıçası’nın Yemek Okulu’nu ayakta tutmak zorundadır. Bu konuda yeteri kadar tecrübesi olmayan Holly’nin elinde ona yol gösterecek iki şey vardır; büyükannesinin dilek ve hatıralarla yarattığı, muhteşem yemeklerle dolu tarif defteri ile masalsı bir geçmişe ışık tutan günlüğü…

Aşk mutfağında hazırlanan, tarifinde hüzünlü bir hatıra ile tutkulu bir dileğin olduğu leziz bir yemeğe davetlisiniz…

Bizi çok merak ettiren bir de tarif var…sa cordula…Görünüşü kötü ama Holly’nın aşkı bu yemeği sevecek,fallarda böyle çıkmış. HOOLY’nin gerçek aşkı, sa cordula‘yı seven dünya üstündeki sayılı insanlardan biri olacaktı. Baharatlı tereyağında sotelenmiş kuzu bağırsağı ile soğan, domates ve bezelyeden yapılan bu yemek, görüntüsüyle de kullanılan malzemenin aslını inkâr etmezdi.

sa cordula cun prisucci treccia dagnello con piselli la via del gusto AŞK TANRIÇASININ YEMEK OKULU MELİSSA SENATE

resimler:netten

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş