PostHeaderIcon RÜZGAR VE YAĞMUR

2z7414254roah1 RÜZGAR VE YAĞMUR

Bursa’da rüzgar var Bugün.Sanırım birazdan yağmur başlayacak wunder film download kostenlos. Pencereme vuran yağmur damlacıklarını bekliyorum. Birazdan gözükürler.İnsanlar acele acele koşturuyorlar.İşlerini bir an önce biririp kendilerini kapalı bir mekana atma telaşındalar mailvelope gmx herunterladen. Havalar hissedilir derecede serinledi. Poyraz ‘dan yavaş yavaş üşütmeye başladı bizi.Nedense benim içim kıpır kıpır.Rüzgarı da yağmuruda severim ya ondandır belki spotify on panasonic. Rüzgar ve yağmur dedikçe , Çok eski bir aşk hikayesi geldi aklıma, rüzgar ile yağmurun aşkı…anlatayım mı size de….

kara279 yagmur4ix3blrd2we6 RÜZGAR VE YAĞMUR

Dillere destanmış Kaf Dağının ardında rüzgarla yağmurun aşkı. Rüzgar deli gibi esermiş bulutlar biraz üşüsün ve yağmur gelsin bana diye. Yağmurun gözlerine vurgunmuş, masumiyetine ve saflığına vurgunmuş.

Yağmur her sabah dua edermiş. “Tanrım lütfen rüzgar essin bugün, ruhunu kalbimde hissedeyim, ellerini gözlerimde.”

Tutkunlarmış birbirlerine ama ne rüzgar yağmura dokunabilirmiş ne de yağmur rüzgara. Ne zaman rüzgar ile yağmur biraraya gelseler sevdanın ateşi fırtınalar estirmiş onlara ve fırtınanın sonunda birbirlerine hiç dokunamayacaklarını düşünüp üzülürmüş yağmur, ağlarmış. İşte o zaman aşıkların yağmuru yağarmış ve sevdalılar el ele dolaşırmış yağmurun kalbinden gelen damlacıkların altında. Yağmurun hüzünlendiğini gören rüzgar kendini dalların arasında gizlemeye çalışırmış üzüntüsünü haykırmak için…

yagmur RÜZGAR VE YAĞMUR

Ne zaman hafif hafif damlacıklar gökyüzünden düşmeye başlarsa, rüzgarın ellerini hissetmek isteyen yağmur gözyaşlarını akıtır yeryüzüne ve damlaların altında el ele dolaşan sevgilileri izler, kendini ve rüzgarı hayal eder …onlara bakarak.

Ne zaman ağaçların arasında ıslık çalarak esmeye başlasa rüzgar, yağmurun üzüntüsüne kahrolur ve dalların arasında gizlenip çığlıklar atar. O çığlıkları duyan sevgililer daha da sıkı sarılırlar birbirlerine ve sarmaş dolaş olurlar.Rüzgar sevgilileri izler buruk bir halde …kendini ve yağmuru hayal eder …onlara bakarak.

İşte böyle dillere destan yağmur ve rüzgarın aşkı. Ne zaman yağmur yağsa, ne zaman rüzgar esse, kalpleri birbirleri ile kavuşur yağmur ile rüzgarın.Kendileri gibi tüm bir arada olamayan sevdalılar için…

4 Yorum “RÜZGAR VE YAĞMUR”

 • medine says:

  Burada yağmur yağıyor
  Aralıksız yağıyor günlerdir
  Ama sen yine de şemsiyeni
  Almadan gel ilk otobüsle

  Buğulanan camlara usulca
  Yüzünü çiziyorum ki yüzün
  Bir yağmur damlası olup
  Düşüyor yapraklarına gülün

  Güller de bozamıyor bu uzun
  Karanlık sessizliğini kentin
  Anılarını yitiriyor sokaklar
  Bezirgânlaşıyor bulvar ışıkları

  Tarih de kekemeleşiyor bazan
  Ki o zaman aşktır tek bilici
  Aşksa yürümek gibi bir şey
  Duyabilmek kuşların gelişini

  Anısı bizsek eğer bu kentin
  Unuttuğu türküler bizsek
  Acıyı rehin bırakıp bir güle
  Anımsatmalıyız bunları bir bir

  Sonra yürümeliyiz seninle
  Sokaklara caddelere çıkmalıyız
  Belki bir aşktır bu kentin
  Belleğini geri getirecek olan

  Burada yağmur yağıyor ama sen
  Şemsiyeni almadan gel yine de
  Özletiyor bu çılgın sağanak seni
  Sırılsıklam özletiyor biliyor musun  (harikasın ablam ne kadar güzel ,rüzgar ve yagmurun hikayesi bence harkesin bekledigi bir rüzgar var…)

 • Yumak Sepeti says:

  Rabbim en güzel rüzgarları size doğru estirsin canım Medinecim. Bu arada şiir harika ,sende harikasın maşallah.Ne güzelde nüktelerle cevap yazmışsın. Sizleri çok seviyorum.Kocaman kucaklıyorum….

 • deniz cansu says:

  MEDİNE ABLA ŞİİR ÇOK GÜZEL. HEPİNİZ RABBİME EMANET OLUN.

 • derya says:

  kardeşlim şiir harika ablam bu rüzgar ve yağmur konusu da yam günün anlamını dile getirmiş ablacım istanbulda dün bir yağmur vardı hiç dinmedi gün boyunca birde çok soğuk şimdiden doğalgazı açtık ya hala da üşüyorummmm

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş