PostHeaderIcon SENAİ DEMİRCİ’DEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!…

hadis11 SENAİ DEMİRCİDEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!...

Dün yorumcu kardeşlerimden Medine çok güzel bir şiir göndermişti bana.Bende bunun üzerine bugün,senai Demircinin bu çok sevdiğim güzel yazısını sizlerle paylaşmak istedim.Biz hep oruç tutarız deriz.Oysa oruç tutar bizi,kaymayalım, kaybolmayalım diye.Bakalım sözün üstadı neler demiş…

Hoş geldin ey suskun sevgilim; Tut sözünü; sus herunterladen. Mühürle dudağımı, sesimi tut, lâl eyle çığlıklarımı. Nahoş avazların uçurumlarından çek dilimi.

Yalanların kuyularından çekip çıkar nefeslerimi. Göklü söz ağaçlarının bengisuyuna kat hecelerimi.

Hoş geldin ey yüzü gamzelim;

Bakışının menzilinde tut gözlerimi. Tir-i müjgan dokunuşlarınla delik deşik et kibrimi wetransfer link download ipad. Gör(e)meyip de seni, göster(e)meyip de yanımda yöremde, görür gibi huzurunda tut çaresiz yetimliğimi.

1001resim oruc tut bizi SENAİ DEMİRCİDEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!...
Hoş geldin ay yüzlüm benim;

Tut saçlarımın kakülünden, kaldır yüzümü yerden. Utancımı tebessümünün kıvrımlarına dola, yut. Pişmanlığımı gül yanağının yamaçlarına sar, uyut. Dağıt neşemin saçlarını, hüznün tenine yasla umarsızlığımı fortnite herunterladen macbook air.

Hoş geldin ey hesapsız sevincim;

Tut elimi. Avuçlarında tut uzanamadığım uçurum çiçeklerimi. Geri ver uzak dal uçlarına terk ettiğim huzur meyvelerimi. Tut Ferhad’ımın elinden, şirin vuslatların köyüne taşı yüreğimi. Tut Züleyha’mın elini, önü/ardı yırtık gömleklerin kuyusuna zindanına düşürme nefsimi.

Hoş geldin ey ruh ikizim;

Tut, ardında tutulduğum aynalara tut yüzümü… Tut ki aynalarda avuntu bulamayan, bakışlarında kendini tanımayan, özlediğinde kendine varamayan, yüzünü yakmış bir hastayım. Gözbebeğinde tut beni. Ayıplamadan, tiksinmeden bakışının ışığından yüz ver bana. Tut ki resimli el ilanları asılmış bir kayıp çocuğum; duvar diplerine asılı umarsız bakışların kovduğu bir lüzumsuzum. Tut kolumdan, ardın sıra sürükle, yuvama götür. Tut ki mürekkebin hiç hatırını sormadığı yırtık bir kâğıt, kalemin hiç içmeyeceği unutulmuş bir sözüm. Aklında tut beni; diline dola, dudağına değdir, cümlede kullan, tut bir şiire kafiye eyle beni. Tut ki üzerindeki rakamları ciddiye alınmayan kalp parayım. Elinde tut, say beni, inci mercana sat beni. Işığa tut yüzümü; sahih kıl beni.

14786 SENAİ DEMİRCİDEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!...

Hoş geldin ey son tesellim;

Göz yaşımı yanağında tut, taç yapraklarına taşı ağlayışımı. Şehvetin kirinden sıyır, tenin tozundan ayıkla kalbimi.

Hoş geldin ey kalbimin göğü;

Tut kanatlarımdan, rahmete yapıştır teleklerimi, yücelere yükselt bedenimi. Yağmurları tut sakla hüznümün bulutlarında.

oruc camii SENAİ DEMİRCİDEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!...

Hoş geldin ey bin bahar neşesi;

Tut elimden sımsıcak, karanfillerin kûyuna götür beni, güllerin suyuna kat demimi, demkeş eyle gönlünün pervazına kalbimi.

Hoş geldin ey ışıltılı libasım;

Tut yakamdan, giy beni, giyindir beni, ört bencilliğimi, üşümeye terk etme bendeni. Omuzlarıma sarıl şal gibi, rızana razı eyle beni.

Hoş geldin ey kan davalım;

Tut (i)ki yakamdan, tutukla beni, yetimlerin yüzüne çalıp pare pare eyle cimriliğimi. Bağla ayağımı yokluklara gitmekten. Bileklerimi kelepçele, yasakla ellerime biriktirmeyi..

Hoş geldin ey açlığım;

Tut ve at sahte doymuşluklarımı, teni üzerimden sıyırıp ruhun semâsına savur beni. Çıplak bırak cümle duyarsızlıklardan. Yırt at yüreğimdeki yalancı tesellileri.

Hoş geldin ey sırdaşım;

Tut beni, sobele. Saklandığım yerde bul beni. Şehrayinlere kat. Gizlice kaçır evden. Mahyaların ışığına kat gözlerimi. Kandillerin fısıltılarını lerzan gönüllere karıştır. Kanlıyı hunrîz ile barıştır ki ihanetler yatışsın, nefretler sönsün, yalnızlıklar sussun..

images10 SENAİ DEMİRCİDEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!...

Hoş geldin ey gam telim;

Tut getir o mahur besteleri. Notaların ahengine böl kırgınlıklarımı. Şarkı eyle, ezberinde tut kırık sözlerimi. Mızrabının ucunda titretiver yüreğimi, aşka sürgün et kelimelerimi, göklü salkımından emzir kuşluk vaktimin ümitlerini.

Hoş geldin ey güz yağmurum;

Sağanağına tut bu çorak gönlü. Seline kat yangınlarımı. Damla damla denize at kanayan yanlarımı. İçimde uyuyan tohumları uyandır, baharlara taşı/r yüreğimi. Hüznümün sarı yapraklarını toprağa kat.

r e73i8jzvh1p0lb3uy9a2 SENAİ DEMİRCİDEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!...

Hoş geldin ey orucum;

Acıktım sana; sofrana oturt beni.
Acıttım içimi; göğsünde avut beni.
Aktım sana; damla damla yut beni.
Aldandım sahte ışıklara; beşiğinde uyut beni.
Ağular içtim bal kâselerinden; döşeğinde sağalt beni.
Azaldım nisyanlar içinde; gözlerinde çoğalt beni.
Ağına düştüm isyanların; tut elimi, doğrult beni.
Ağzına düştüm yalanların; tut dilimi, doğruda tut beni.
Ayartısına kandım anlık sevdaların; tut gözlerimi, körelt beni.
Arı duru kalamadım, bulandım; el üstünde tut pişmanlıklarımı, durult beni.
Tut beni.

Dr. Senai DEMİRCİ

http://sivist.blogcu.com/

16 Yorum “SENAİ DEMİRCİ’DEN GÜZEL BİR YAZI:EY ORUÇ TUT BENİ!!!…”

 • medine says:

  GÜL BİTİRMEK UGRUNA TOPRAK OLANA, EBEDİ GÜLİSTANDA GÜLMEYİ UNUTANA ,GÜL GİBİ DAVAYA SARILIP HZ. MUHAMMEDİN (s.a.v) ARDINDAN GİDERİM DİYEN KARDEŞLERİME BİNLERCE SELAM OLSUN ESSELAMUNALEYKUM ( ah ablam diyecek bir şey bulamıyorum artık ,ne desem sanki boş,) ablam İNSAN KENDİSİNE BİR MANA VERMEYE ÇALIŞAN TEK MAHLUKTUR ,İYİLİK İSE İNSANLARI BİRBİRİNE BAGLAYAN ZİNCİRDİR BU YÜZDEN BU ZİNCİRİN KOPMAMASI DİLEGİYLE ALLAHA EMANET

 • yumaksepeti says:

  Derlerki melekler yemez içmez, yakınlaşmaz, kötü söz söylemez,kötü düşünmezmiş.Oruç tutarsa bizi, kopup kirli dünyanın içine karıştırmazsa, dilimizi,gözümüzü,kulağımızı,nefsimizi çekersek, Rabbimin çek dediklerinden. Rabbim övünmezmi bizimle,guru duymaz mı?meleklere “onlar nefsi olduğu halde kendilerini tuttular  “demezmi?Melekler sırtımızı sıvazlamazmı gülümseyerek. Ey oruç tut bizi,bırakma…..

 • yumaksepeti says:

  Yüce Allah bu iyilik, dostuk zincirini saim ve sağlam etsin inşaallah Medinecim.Sizleri çok seviyorum Rabbime emanet…

 • deniz cansu says:

  ABLACIĞIM BU AYDA ALLAH MELEKLERİNE BİZLE ÖVÜNÜRMÜŞ. BAK BENİM KULLARIM BENİM İÇİN AÇ KALIYOR. BENİM İÇİN SUSUZ KALIP KÖTÜLÜKLERDEN KAÇINIYOR DERMİŞ.
  RABBİM BU AY HÜRMETİNE MEDİNE ABLAMA VE BANA PEYGAMBERİMİZİ GÖNDERSİN İNŞALLAH. ÇÜNKÜ BİLİYORUM Kİ MEDİNE ABLAM DA BENİM KADAR ÇOK İSTİYOR PEYGAMBERİMİZİ RÜYADA GÖRMEYİ.

 • medine says:

  Hasretini anlatmak o kadar zorki,
  Z.amanın çıldırdığı bu umman içinde.
  Masallar okurken şu insanoğlu,
  Umman ın başlangıcına seni yazdım.
  Hicranla geçen yıllarını okudukça,
  Allah ıma senin şefaatin için yalvardım.
  Mutluluğu tattım seni dinledikçe,
  Mutluluğu içtim o ummanını gördükçe.
  Ezan-ı muhammediye arşa yükseldikçe,
  Davanın kıymetini yeniden anladım.
  (Salavat-ı şerife getirmek mutluluk deryamdır
  Anlamadan seni yargılayanlar kanayan yaramdır
  V)eda hutben ise hikmetli nasihatındır.(ah denizcim öle istiyorum ki RABBİMDE biliyor ama nasipten ötede yol yoktur, RABBİM bütün isteyen kardeşlerime nasip etsin onun nur cemalini görmeyi İNŞALLAH )

 • medine says:

  ABLAM bu arada derya kardeşim nerelerde acaba bir kaç gündür göremiyorum ismini , merak ettim sana bir şey dedimi k.i.b

 • medine says:

  ablam bu arada derya kardeşim nerde bir kaç gündür göremiyorum ismini , sana birşey dedimi ,merak ettim (tekrar saol ablam  diyecek bir şey bulamıyorum çok mahçup oldum sana ) K.İ.B

 • derya says:

  medinecim ben iyiyim ramazan dolayısıyla mukabeleye akşamda teravihe gidiyoruz iftar hazırlığı ve birde evde tadilat var onun için pek giremiyorum nete beni merak etmişsin bende hep aklımdasınız var ya diyorum ki acaba kardeşlerim neler paylaşmışlar ablam ne yenilikler yapmış bu arada ablam bizlerin şiirlerini yayınlamış ya ben artık söyleyecek bir söz bulamıyorum çünkü ben ne söylesem ablama yetersiz kalıyor biliyormusun medine ben ablamada senide denizide merveyide elifide ayşem ablamıda o kadar çok seviyorum ki nasıl anlatabilirim bilmiyorum bu sevgiyi rabbim dediğin gizi birbirimize bağlı olduğumuz zincirimizi koparmasın sizi çok seviyorum canlar canına emanetsiniz

 • derya says:

  CANIM EFENDİM

  Yıllarca ufkuna bakan gözlerim,
  Cemalini ister , canım efendim.
  Seni anlatmaktan aciz sözlerim,
  Her an erimekte , canım efendim.

  Hayat eksenimin sonsuz odaĝı,
  Ŏksüz ve yetimlerin sıĝınaĝı,
  Sen sabah yıldızlarının ışıĝı,
  Sen şefkat elçisi , canım efendim.

  Lahuti bir sefer olsa da gitsem…
  Kumlara batsam , ayaĝına düşsem,
  Gül Ravzan’a varıp kendimden geçsem,
  Sen sevda iksiri , canım efendim.

  Ay yüzlü , güzel sözlü hem sultanım,
  Fedadır can , canan ve bütün varım,
  Seninle olmaktır en güzel kararım,
  Sen güllerin şahı , canım efendim.

  Buzlar erir içimde bitmez savaş,
  Gönlümde bir hüzün , gözümde yaş,
  Sensizlik içimde kordan bir telaş,
  Kalbimin barışı , canım efendim.

  Alemlere rahmet rüzgarısın sen,
  Kur’an kiliminde en güzel desen,
  Benim de rüyama bir defa gelsen,
  Can dayanmaz oldu , canım efendim.

 • derya says:

  inşallah hep beraber efendimizi rüyada görmek dileğiyle

 • medine says:

  ALLAH kolaylık versin kardeşim, bizde seni çok seviyoruz , dogru söylüyorsun anlatılamaz bir sevgi bu, evt peygamberimizi görmeyi hepimiz istiyor ve bekliyoruz , amin inşallah ALLAH HERKEZE NASİP ETSİN nur cemali görmeyi bu arada şiir yine muhteşem SELAM VE DUA İLE KALIN ALLAH SABIR VERSİN İNŞALLAH

 • derya says:

  beğenmene sevindim cnm haklsın tek arzumuz o nur cemali görebilmek hoşçakal

 • Yumak Sepeti says:

  Deryacım canım benim hoşgeldin. Tamda seni merak etmeye başlamıştık. Ama hep rabbime emanet ediyorum sizi. canım benim, benim yayınladığım güzellikler sizlere ait .ben sadece derliyorum. canlarım güzel, adına şiirler söylenen canan güzel rabbim güzel, sayfamda güzel oldu sayenizde. Öpüyorum çok,rabbime emanet….

 • Yumak Sepeti says:

  Medinecim Aminn, Rabbim hepimize efendimizin gül cemalini görmeyi ve şefaatinden yararlanmayı nasip etsin inşallah. Rabbime emanet.

 • elif says:

  TÜLİN ABLAM ÇOK GÜZEL Bİ ŞİİR  ARKADAŞLAR  İNŞ, ALLAH HEPİMİZE GÖNÜLLER SULTANININ NUR CEMALİNİ GÖSTERİR  HEPİMİZDE GÖRMEYİ İSTİYORUZ HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN 

 • hayriye says:

  putperes olsan da gel
  tövbeni bozsan da gel
  uzak durma RABBİNE
  günahkar olsanda gel
  gel gel gel

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş