PostHeaderIcon Fetih 1453 Filmi Fragmanı

fetih1453 01 Fetih 1453 Filmi Fragmanı

Yapılan açıklamaya göre, sosyal paylaşım platformları olan twitter ve facebookta en fazla konuşulan ve paylaşılan konu olan fragmanın yapımı için 600 bin dolar harcandı. Yapımcılığını Faruk Aksoy ve Ayşe Germen’in üstlendiği filmin fragmanı için 1,5 ay boyunca Türkiye, Meksika, İngiltere ve Slovakya’da çalışmalar yapıldı.

İşte izlenme rekoru kıran ‘Fetih 1453‘ filminin fragmanı!

Türk sinema tarihinin en yüksek prodüksiyonlu filmi olma rekorunu da elinde tutan yapımda, Fatih Sultan Mehmed’i Devrim Evin canlandırıyor.

Filmde ayrıca, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Cengiz Çoşkun, Erden Alkan, Şahika Koldemir, Naci Adıgüzel, Erdoğan Aydemir ve Sedat Mert de rol aldı.

Görüntü yönetmenliğini Mirsad Herovic’in yaptığı filmin senaryosu Atilla Engin ve İrfan Saruhan tarafından kaleme alındı.

Müzikleri Benjamin Wallfisch tarafından hazırlanan filmde, sanat yönetmenliğini Servet Aksoy, kostüm tasarımını ise Canan Göknil üstlendi.

Toplam 850 salonda gösterilecek film, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Endonezya, Malezya ve Rusya’da da sinemaseverlerle buluşacak.

fetih1453 Fetih 1453 Filmi Fragmanı

Sinema izleyicisinin merakla beklediği filmin danışmanlığını Prof. Dr. Feridun Emecen, Doç. Dr. Hülya Tezcan, Prof. Dr. Gülgün Köroğlu, yazar Adem Saraç yaptı.

Çekimlerine 2009 yılı Eylül ayında başlanan ve 160 dakika süren film, 17 Şubat cuma günü sinema izleyicisiyle buluşacak.

Film 1451 yılında Fatih Sultan Mehmet’in fetih planlarını yaptığı andan başlıyor.

Yapımcılığını Faruk Aksoy ve Ayşe Germen’in üstlendiği, Faruk Aksoy’un yönettiği Fetih 1453’ün fragmanı yayınlandı.

Türk Sineması’nın en pahalı ve en görkemli filmi olacağı belirtilen “Fetih 1453″ün beklenen fragmanı yayınlandı. Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest gibi isimlerin rol aldığı filmin 17 Şubat’ta beyaz perdede seyircisiyle buluşması bekleniyor.
Türk sinema tarihinin en yüksek prodüksiyonlu filmi rekorunu elinde tutan film, 1451 yılında Fatih Sultan Mehmet’in fetih planlarının yapıldığı andan başlıyor. Filmde Molla Gürani, yani Fatih’in hocası ve Fatih Sultan Mehmet’in çocukken geçtiği eğitim süreçleri de yer alıyor.

3 boyutlu animasyonların da yer aldığı film, Türkiye, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gösterime girecek.

Alıntı: haberaktuel.com

4 Yorum “Fetih 1453 Filmi Fragmanı”

 • Deniz Cansu says:

  MÜKEMMEL BİR FİLME BENZİYOR. İNŞAALLAH İZLEMEK NASİP OLUR.

 • yumak sepeti says:

  İnşallah Canımcım. Tatlı yardımcım benim. Rabbime emanet ol…

 • Kenan says:

  Ya bu bizim Yapimcilarimiz Neden bir Mesut Ucakan, Neden Rahmetlik Yücel Cakmakli gibi ahlaki Film Yapmiyorlar,da böyle Insanlara Zina sahnesi Göstern. Sahneler yayinliyorlar. Fatih Sultan Mehmetin. De mahremiyetine indiler. Hepsi Serefsizler O fatih Sultan Mehmet mezarindan ciksa bunlarin yüzüne tükürür. Ben bir yapimci olarak. Bu filmi Adam gibi tekrar cekecegim. Allah korkusu olan bu filmi izlemez

 • Deniz Cansu says:

  BEN İŞE O TARAFTAN BAKMAMIŞTIM. O DA BİR BAKIŞ AÇISI. AMA DEDİĞİNİZ GİBİ ÜLKEMİZDE TARİHİMİZİ AYDINLATAN FAZLA FİLM ÇEKİLMEDİĞİNDEN BEN BU FİLMİ ÇEKENLERİ TEBRİK EDİYORUM. HİÇ DEĞİLSE TARİHİ BİR FİLM. SİZ DE ÇEKERSENİZ İZLERİZ. TEŞEKKÜRLER.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş