PostHeaderIcon VÜCUDUMUZDAKİ ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN…

catlak 01 VÜCUDUMUZDAKİ ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN...

Düzensiz kilo alıp verme, hamilelik, yetersiz beslenme, vitamin eksikliği gibi çeşitli faktörlere bağlı ortaya çıkan vücut çatlakları estetik açıdan rahatsızlık vericidir. Vücut çatlaklarının tedavisi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.İşte vucüttaki çatlaklardan kurtulmanın tedavisi…

Vücut çatlaklarının oluşumunu önlemek için beslenme planınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor.

• Yoğurt, süt, meyve, sebze gibi sağlıklı yiyecekleri bol miktarda tüketin.

• Cilt sağlığın en önemli yardımcısı E Vitamini alın.

• Vücudu toksinlerden arındırıcı özellikte sebzeler tüketin. Enginar ile başlayabilirsiniz. • Günde 2 litre su için.

• Düzensiz kilo alıp vermekten sakının. Hamilelik döneminde oluşabilecek çatlakları engellemek için hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren basen, göbek, kol ve özellikle göğüs bölgenize badem yağı sürün.

Vücut çatlaklarınız yeni başladıysa, soğuk su ile çatlak olan bölgelere masaj yapabilirsiniz.İçeriğinde sıkılaştırıcı etkiye sahip kolajen bulunan kremler ile tedavi edebilirsiniz. İlerlemiş seviyedeki vücut çatlakları için tıbbi uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Vücut çatlaklarının tedavisi için kullanılan yöntemler ise şöyle;

catlak 02 VÜCUDUMUZDAKİ ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN...

AHA Peeling : Glikolik asit, vücut çatlağı olan bölgelere uygulanıyor. Seanslar haftada 1 kez gerçekleşiyor. Çatlakların seviyesine bağlı olarak seans adedi değişiyor.

İontoferez : Bu tedavi yöntemle ciltteki kolajen yapının uyarılması sağlanmaktadır. Kolajen içeren ampüller çatlak olan bölgelere sürülüyor. Kolajenin cildin alt tabaklarına nufüz etmensi için 5-6 dakika boyunca galvanik akım veriliyor. 1 haftada 3 seans uygulanıyor. Ortalama 3 aylık tedavi sonucunda, çatlaklar tamamıyla yok ediliyor.

Lazer uygulama

Nedir?: Özel lazer ışınlarıyla cildin üst tabakasını soyan ve izlerin hafiflemesini mümkün kılan bir yöntem.

Uygulama alanları: Lazer uygulaması daha ciddi bir girişim ve de mevsimsel bir uygulama. Vücudumuzda meydana gelen çatlaklar, bir bağ dokusu hastalığı. Ancak cildin soyulması tek başına yeterli değil. Bağ dokusunu onarıcı ürün ve kremlerin emilmesini arttırmak için, ultrasound yöntemi, mutlaka uygulamaya eklenmeli.

catlak 04 VÜCUDUMUZDAKİ ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN...

Nasıl uygulanıyor?: Uzman tarafından izlerin ve çatlakların üzerine uygulama yapılıyor. Seanslar sırasında acı olmuyor ancak sonrasında izlerin üzerinde kızarıklık ve kabuklanma görülebiliyor.

Mikroderma abrazyon

Nedir?: Küçük bir başlığı olan ve derinin üst tabakasına çok çok ince alüminyum oksit kristalleri gönderen, küçük bir başlığı olan bir makine. Mikrodermoabrazyon uygulamaları sırasında herhangi bir acı duyulmuyor, uygulama sonrasında kızarıklık olmuyor.

Uygulama alanları: Mikrodermo abrazyon, yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesinde, sivilce izlerinin yok edilmesinde güneş ve gebelik lekelerinin giderilmesinde, vücut çizgilerine uygun ameliyat izlerinin hafifletilmesinde oldukça etkili bir yöntem.

catlak 05 VÜCUDUMUZDAKİ ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN...

Nasıl uygulanıyor?: Problemli bölgeye alüminyum oksit kristalleri püskürtülerek cilt aşındırma işlemi yapılıyor. Ardından bağ dokusunu kuvvetlendirici ilaç ve kremler, ultrason yardımı ile emdiriliyor, işlem yapıldıktan sonra uygulama alanında 15 dakika içinde herhangi bir iz kalmıyor. İşlem aynı zamanda vücudun her yerine uygulanabiliyor. Mutlaka hekim kontrolünde yapılması gerekiyor. Tedavi ücreti uygulanacak bölgenin alanına ve çatlak sıklığına göre değişiyor

Kaç seans sürüyor?: 15 gün-3 hafta aralıklarla 6-8 seans yapılıyor, işlem süresi ve sıklığı, problemin sebebi, bu problemin ne kadar zamandır sürdüğü ve daha önce bir tedavi görüp görmemesi ile bağlantılı olarak değişiyor.

Kriyoterapi

Nedir?: Kriyoterapi bir dondurma işlemi. Kriyoterapı cihazı derinin altına çok ince buz kristalleri gönderiyor. Sonra bu kristaller cihaz tarafından geri emiliyor.

Uygulama alanları: Çatlak izleri, ameliyat izleri, gebelik ve güneş lekelerinin giderilmesinde, siğil ve derinin damarsal oluşumlarının tedavisinde kullanılıyor. Nadiren, lekelerin giderilmesi gibi kozmetik işlemlerde de tercih ediliyor.

İşlem cildin yenileşmesini ve gençleşmeyi sağlıyor. Tedavinin en önemli avantajı, hastaneye yatma zorunluluğunun olmaması. Ayrıca anestezi gerektirmiyor.

catlak 03 VÜCUDUMUZDAKİ ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN...

Nasıl uygulanıyor?: Uzman kriyoterapi cihazını çatlakların ya da izlerin üzerinde gezdirerek uygulama yapıyor. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmiyor. Sonrasında ise çatlakların ya da izlerin üzerinde hafif bir kızarıklık olabiliyor.

Kaç seans sürüyor?: Çatlakların ya da izlerin derinliğine ve çokluğuna bağlı olarak seans süresi belirleniyor. Genellikle 15 seans çatlakların iyice hafiflemesi için uygun oluyor. Diğer uygulamalarda olduğu gibi izin ve çatlağın derinliğine göre seans sayısı belirleniyor.

8 Yorum “VÜCUDUMUZDAKİ ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN…”

 • serbil says:

  şey vücut çatlaklarından tamamen kurtulmak mümkünmü acaba ?

 • ayse says:

  sahsen ben buraya yorum yazıcam ama sız cevap bıle vermıceksınız ama belkı gorursunuz dıye yazıyım dedım cok dusunerek benımde catlaklarım var baya  kotu ama artık cok gec bırsey yapamam ama yok etmek için lazerden baska kendı uygulacagımız bısey varmı

 • yumak sepeti says:

  Serpilcim bu cildinin yapısına bağlı . Bazen tamamen yok olue,bazen de çok hafifler..sevgiler…

 • yumak sepeti says:

  Ayşecim neden cevap vermeyeceğimi düşündün ki. Sadece yoğunluktan hemen dönemiyorum inanın. işte sana evde kendin yapacağın bir çatlak kremi tarifi;

  * 1/4 FİNCAN KAKAO

  * 1 YEMEK KAŞIĞI BUĞDAY YAĞI

  * 1 TATLI KAŞIĞI SUSAM YAĞI

  * 1 TATLI KAŞIĞI KAYISI YAĞI

  *1 TATLI KAŞIĞI E VİTAMİNİ

  * 2 TATLI KAŞIĞI RENDELENMİŞ BAL MUMU

  Bütün malzemeleri kakao ve bal mumu eriyinceye kadar ocakta karıştır.Soğuyunca bir kavanoza al veiyice çalkala.günde bir kez çatlakların üzerine masaj yaparak  sür,sevgiler….

   

   

 • nur says:

  merhaba ben 20 yasındayım dogumda vücudumun her yerınde catlaklar olustu bunlar için neler yapmam lazım ne tür tedavi gerekiyo eskı halıme dönebılecekmıyım acaba lutfen bana yardımcı olun evde uygulayabılıecegım kolay yöntemlerde var mı acaba bılgılendırırsenız cok mutlu olcam tesekkurlerr
   

 • ebru says:

  bn 16 yaşındayım ve bacaklarımda bi de kalca bölgemde kımızı kırmızı çatlaklar oluştuu nasıll geçer yha

 • SEMRA says:

  madecassol,hametan ve acnelyse kremleri alın çok ucuz 20tl sadece günde 2 defa üçündende nohut büyüklüğünde alıp çatlak olan bölgeye sür masaj yap ama fazla sürme 6 ayda gözle görülür değişme olucak farkı göreceksin

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş