PostHeaderIcon KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

kol egzersiz fitness 01 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

Bu egzersizler, kolunu kaldırıp “tuzluk hareketini” yaparken, kol içlerinin sallanmasından ve sarkık durmasından rahatsız olanlar için… Haftalar içinde sıkı ve sert kollara kavuşabilirsiniz. Bu kol egzersizleriyle omuzlarınızın yuvarlak hatlarını ortaya çıkarabilir, kol içlerininiz toparlanmasını, sırtınızın ve göğsünüzün daha sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz where to android apps.

İhtiyacınız olan tek şey kaliteli bir egzersiz lastiği (bandı). Direnç egzersizlerinde ve pilateste kullanılan bu egzersiz aletini, spor mağazalarından 15 TL’ye satın alabilirsiniz. Ya da evde kendiniz kalın ve sağlam bir lastikten -dilerseniz tutma yeri yaparak- aynı işlevi görebilecek bir egzersiz aleti yapabilirsiniz (yine de bunu güvenlik açısından pek tavsiye etmiyoruz) corona app austria.

Egzersizler boyunca boyun kasılmalarını ve krampları önlemek için, omuzlarınız gevşek konumda durması gerekiyor. Hareketlerde sırasında lastiği kontrollü bir şekilde kullanmalı ve elinizden kaçmasına izin vermemelisiniz. Aksi takdirde istenmeyen yaranlanmalara yol açabilirsiniz.

Bu egzersizleri (her birini 12 kereden ikişer set olarak) haftada ardışık olmayan 3 gün boyunca uyguladığınız takdirde, 2 hafta içinde kollarınızın sıkılaştığını ve askılı elbiselerinizin üzerinizde daha güzel durduğunu göreceksiniz, ve 1 ay sonunda ise duruşunuz tamamen değişmiş olacak ve daha zayıf görünüyor olacaksınız pdf downloaden rabobank.

UYARI: Boynundan ve sırtından rahatsızlığı olanların bu egzersizleri doktor kontrolünde yapmaları gerekmektedir.

kol egzersiz fitness 01 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

DÜŞÜNEN KADIN – Çalıştırdığı kaslar: PAZULAR ve KOL ARKASI
Ayaklarınız omuz genişliğinde açık duracak şekilde bir sandalyeye oturun. Lastiğin bir ucunu sol ayağınızın altına koyun ve diğer ucunu sağ elinize alın. Dirseğinizi sağ bacağınıza koyun ve resimde gösterildiği gibi elinizi yumruk yaparak omzunuza doğru çekin, ve sonra tekrar aşağıya indirin wie kann man filme aus dem interneten. Bu esnada lastiği elinizden hiç bırakmayın. Her bir kol için hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 02 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

YERKÜREK – Çalıştırdığı kaslar: KOL ARKASI ve SIRT
Sağ ayağınızı arkaya atın ve lastiği sol ayağınızın altına sıkıştırarak, her iki ucundan iki elinizle tutun. Kollarınız dirseklerden açık olacak şekilde aşağıda olsun ve lastiği yukarı kaldırırken dirseklerinizi resimdeki gibi arkaya doğru kıvırın, kürek kemiklerinizi birbirine değdiğini hissedin navigon europakarte download kostenlos. Hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 03 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

DIŞ KUVVETLER – Çalıştırdığı kaslar: PAZULAR ve SIRT
Lastiği arkadan belinizi ortalayacak şekilde tutun. Avuçlarınız öne doğru gelsin ve kollarınız iki yanda olsun, dirsekleriniz 90 derece kırılmış ve bacaklarınız omuz genişliğinde açık olsun privater kaufvertrag kostenlos downloaden. Lastik iyice gerilinceye kadar kollarınızı iki yana açın ve tekrar gevşetin. Hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 04 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

ASILI GÜÇ GÖSTERİSİ – Çalıştırdığı kaslar: OMUZLAR ve SIRT
Lastiğin bir ucu sağ ayağınızın altında, diğer ucu da sağ elinizde olsun. Sol bacağınızı düz bir şekilde arkaya doğru kaldırırken, gövdenizi öne doğru eğin ve vücudunuz T şeklini alsın. Kollar aşağıda, avuçlar birbirine bakar pozisyonda olsun herunterladen. Bu pozisyonu koruyarak dirseğinizi resimdeki gibi yukarı çekin ve sonra tekrar indirin. Her bir kol için hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 05 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

DİKEY BENCH PRESS – Çalıştırdığı kaslar: PAZULAR ve GÖĞÜS
Sağ ayağınızı bir adım ileri atın. Lastiği göğüs seviyenize gelecek şekilde sırtınızdan iki yana uzatarak tutun. Dirsekleriniz 90 derece kırık olsun ve sonra kollarınızı omuz seviyesine gelecek şekilde kaldırın ve lastiğin gerildiğini hissedin app instagram videos downloaden. Sonra lastiği serbest bırakarak ilk pozisyona dönün. Hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 06 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

ELLER YUKARI – Çalıştırdığı kaslar: KOL ARKASI
Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, lastiğin bir ucu sağ elinizde olsun ve sağ elinizde arkanızda kıvrık şekilde dursun. Sol elinizi başınızın üzerine doğru uzatın ve sağ eliniz sabit kalsın. Daha sonra tekrar sol elinizi dirsekten 90 derece kıvrılacak şekilde gevşetin image to ipad. Her bir kol için hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 07 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

GENİŞ DÜŞÜN – Çalıştırdığı kaslar: OMUZLAR, GÖĞÜS ve SIRT
Lastiği iki elinizle her iki ucundan tutun ve kollarınızı göğüs hizasında, tam ortada, ileri doğru kaldırın. Avuçlarınız birbirine baksın. Sonra kollarınızı resimdeki gibi iki yana doğru açın, ve yavaşça serbest bırakarak başlangıç pozisyonuna dönün download images for free. Hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 08 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

GERİYE DOĞRU – Çalıştırdığı kaslar: OMUZLAR ve SIRT
Dizleriniz kırık, bacaklar omuz genişliğinde açık durun. Lastiğin bir ucu sağ ayağınızın altında, diğer ucu sağ elinizde olsun. Sol elinizi sol bacağınıza koyarak denge sağlayabilirsiniz. Sağ kolunuzu dirsekten kırarak arkaya doğru kaldırın, ve sonra aşağı indirin. Her bir kol için hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 09 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

ÖNE DOĞRU KALDIR – Çalıştırdığı kaslar: OMUZLAR
Lastiğin bir ucu sağ ayağınızın altında, diğer ucu sağ elinizde olsun. Sağ kolunuzu avcunuz aşağıya bakacak şekilde, dirseğinizi kırmadan yukarı öne doğru kaldırın. Sonra tekrar aşağı indirin. Her bir kol için hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 10 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

KÖPRÜ – Çalıştırdığı kaslar: KOL ARKASI ve SIRT
Lastiği başınızın üstünde kollarınız yukarı bakacak şekilde tutun. Kollarınızı omuz hizasında iki yana doğru açın ve kollarınızı tekrar yukarı doğru kapatın. Hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 11 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

PİVOT – Çalıştırdığı kaslar: OMUZLAR
Bacaklarınız omuz genişliğinde açık olsun ve lsatiği her iki ucundan iki elinizle tutun. Sol kolunuzu bel hizasından sağ doğru kıvırın ve sağ kolunuzu dirsek kırık şekilde uzatın. Sağ kolunuz sabit dursun ve sol kolunuzu dışarı doğru açarak, sol kolunuzun olduğu pozisyona getirin, ve tekrar içeri doğru kapatın. Her bir kol için hareketi 12’şer kez tekrarlayın.

kol egzersiz fitness 12 KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER

OK ve YAY – Çalıştırdığı kaslar: OMUZLAR ve KOL ARKASI
Bacaklarınız omuz genişliğinde açık olsun ve lsatiği her iki ucundan iki elinizle tutun. Sol elinizi omuz hizasında avcunuz dışarı bakacak şekilde yana doğru açın, sağ kolunuzu göğsünüze doğru kıvırın. Sanki ok atıyormuşçasına sağ kolunuzu geriye doğru çekin ve gevşetin. Her bir kol için hareketi 12’şer kez tekrarlayın.
(Alıntıdır)

144 Yorum “KOL İNCELTİCİ VE OMUZ ÇALIŞTIRICI EGZERSİZLER”

 • burçak says:

  siizn bu gösterdiğiniz harektler kolu incelticeğine kas yapmaz mı

 • Yumak Sepeti says:

  kas oluşturması için epey bir zaman gerekli Burçakcım ama bu arada kolların güçlenir, bıngıllar toparlanır, Kol sıkılaşır ve daha ince gözükür,sevgiler…

 • burçak says:

  peki resimdeki kadının elindeki şeyler evde yoksa kolları inceltmek için başka napılır çünkü bunlar pahalı ya.şimdiden teşekkrler

 • Yumak Sepeti says:

  Burçakcım 1 metre kadar pijama lastiğide aynı işi görür. Sevgiler….

 • seda says:

  peki bu hareketler düşük omuzları dikleştiriyo mu?

 • Yumak Sepeti says:

  tabiiki sedacım özellikle son resimli hareketlr daha çok omuzlara yönelik.sevgiler…

 • gülay says:

  vücuduma göre kollarım çok kalın,sanki vücudumdaki bütün yaglar kolumda toplanmış
  bu hareketlerin kolumu daha da kaslı ve iri göstermesinden korkuyorum:(

 • seda says:

  teşekkürler. peki omuz uçlarını kaldırmaya yönelik ve abartılı olmayacak şekilde kol kası yapan ne tür hareketler yapılabilir?

 • yumaksepeti says:

  Şu hareket ideal Sedacım.
  Dizleriniz kırık, bacaklar omuz genişliğinde açık durun. Lastiğin bir ucu sağ ayağınızın altında, diğer ucu sağ elinizde olsun. Sol elinizi sol bacağınıza koyarak denge sağlayabilirsiniz. Sağ kolunuzu dirsekten kırarak arkaya doğru kaldırın, ve sonra aşağı indirin. Her bir kol için hareketi 12′şer kez tekrarlayın.Sevgiler…

 • yumaksepeti says:

  Gülaycım merhabalar, kas ancak sıkı çalışma ile gelişir. Kolların kendini toplayınca egzersizleri hafifletirsen bir sorun olmaz. Sevgiler…

 • seda says:

  çok teşekkürler.bu arada bence verdiğiniz hareketlerin kas yapması çok  iyi hiç olmazsa kollar sarkık durmaz.

 • rosem says:

  öncelikle bilgiler için çok teşekkür ederim… benim kollarım vicuma göre çok kalın 5 ay içinde kendimi toplamam lazım hareketlere göz gezdirdim bu şekilde bi uygulama yaptığımda kollarım incelirmi… aldığım bilgiler doğrultusunda yanlış şeylerle karşılaşmakdan korkuyorum…… yapılması gerekiyorsa günlükmü yapılması lazım ve kas olmaması için ne kadar süre yapılması lazım bu süre zarfında belirgin gelişmeler olurmu?…şimdiden teşekkürler.

 • yumaksepeti says:

  Rosem merhabalar, öncelikle ismin çok hoşuma gitti.Gülüm dermiş gibi geldi bana. Bunu da belirtmek isterim. Kollarını inceltmk için bu hareketleri hergün yapmalısın. Kas oluşturmadan inceltmek için kaldıracağın ağırlığı 1-4 kg arasında tut.fazlasını kullanma . Mesela evdeki 1,5 kg lık pet şişelere kum veya su doldurarak , onları dambıl gibi kullanabilirsin. Birde proteince zengin bir diyet uygular, yağ ve karbonhidrattan uzak durursan süper olur.Sevgiler…

 • Rosem says:

  Çok teşekkür ederim.. cevap verdiğinize sevindim.
  uyguladıktan sonra soru sormamda bi sakınca yoktur sanırım… Bu hereketi dediğiniz gibi 1-4 arası bi ağırlıklamı uygulamam lazım egzersiz lastiği ile bu resimdeki şekillerde yapmamda sakınca olurmu ağırlık olursa aynı şekildemi  yapmam gerekiyor… çok soru sordum… şimdiden teşekkür ederim..
   

 • selam..evde düzenli bi şekilde egzersiz hareketleri yapıyorum.hem zayıflamak için hem de forma girmek için.göğüs hareketleri ne zaman etkisini göstermeye başlar.acil cevaplar misiniz lütfen…..

 • pardon bu konuyla  eşim ilgileniyordu.onun adına yazdım lütfen yanlış anlaşılmasın..

 • yumaksepeti says:

  Rosemcim merhabalar, tabiiki istediğin zaman bana soru sorabilirsin. Bazen biraz geç cevap veriyorum beni affedin ama mutlaka cevaba dönerim. Egzersizleriler lastik ile yapabilirsin tabii. ama dambılın varsa 4 kg mı geçmesin şimdilik. aynı hareketleri yapabilirsin .Dambılla en basit hareket.Kolları yanlarda vücuta yapışık tutup sonra yukarı omuzlara kadar ve yanlara kanat gibi açıp kapatmaktır. Sevgiler…

 • yumaksepeti says:

  Mehmet bey merhabalar,yanlış anlamadım merak etmeyin. Eşinize selamlar. Aslında doğru şekilde yapılan egzersizler ilk andan itibaren kasları çalıştırmaya başlar, ama toparlaması zamana bağlıdır. Bu zamanın süreside vücüt ve genetik yapı ile beslenme ve egzersizlerin mahiyetine göre değişir.Toparlanma bazı kişilerde 20 günde bile fark yaratırken, bazı kişilerde 2 yılı bulabilir. Ama ortalama 3 ay kadar bir sürede hissedilir bir fark oluşur.Sağlıklı ve güzel bir hayat diliyorum.Hoşçakalın…

 • Rosem says:

  Çok Teşekkürler..

 • sevda says:

  merhabalar ben 14 kilo verdimm kollarımda kilo kaybı pek olmadıı . bu konudaa neler yapabilirim kaslı bi görüntü istemiyorumm .. şimdiden teşekkürler…

 • yumaksepeti says:

  Sevdacım merhabalar, Yukarda rosem arkadaşıma verdiğim egzersizi sana da tavsiye ediyorum:
  Kas oluşturmadan inceltmek için kaldıracağın ağırlığı 1-4 kg arasında tut.fazlasını kullanma . Mesela evdeki 1,5 kg lık pet şişelere kum veya su doldurarak , onları dambıl gibi kullanabilirsin. Birde proteince zengin bir diyet uygular, yağ ve karbonhidrattan uzak durursan süper olur.sevgiler…

 • Buttérfly says:

  Merabalar bu hareketleri kac hafta yaparsak bi gelisme gorebiliriz??

 • yumaksepeti says:

  Merhabalar, en az 6 hafta  yapmanız gereklidir. Kollar ancak kendini toplamaya başlar.sevgiler…

 • tuğba aksöz says:

  merhaba ablacım ben tugba 13 yaşındayım kilom 67 boyum 1:65 acaba ben normal kilomdayımıyım yoksa obazitemiyim?sevgilerimle…

 • tuğba aksöz says:

  bide ben sabah okula gidiyorum yürüyüş yapmış oluyorum öğlenleyinde müzik açıp oynuyorum akşamda kardeşimi okuldan almaya gidiyorum acaba daha çoook egzersiz yapmak zorundamıyım?

 • yumaksepeti says:

  Merhaba Tuğbacım,obezite değilsin tabii ki,kilon normal sınırlarda ama 62 lilo civarının da senin için ideal kilo olduğunu düşünüyorum. ama yaşın henüz çok genç olduğundan ağır diyet ve egzersizler gelişimini durdurabilir. Şu an için hareketli olman ve en fazla sabahları bir saat daha hafif  kol  ve bacak egzersizleri yapman yeterli.Yapmış olduğun yürüyüş ve dansı da bırakma sakın. Sevgilerimle….

 • emine says:

  şey benm kollarım vücuduma göre biraz büyük ne yapabilirim

 • kardelen says:

  merhabalar  bu hareketleri direk hani ısınmadan yapsak olurmu yoksa bi ısınma hareketlerimi yapmalıyım nasıl hareketler yapabilirim ısınma hareketleri gerekliyse cvp için teşeşkkurler

 • hasret says:

  ya ben17 yaşındayım 95 kiloyum ama kilomu fazla göstermediğini söylüyor arkadaşlarım benimde omuzlarım var ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olun bana

 • filiz says:

  merhabalar ben bir aydır diyetisyene gidiyorum kilom 80 boy 1.70 idi şu an 75 kiloya düştüm fakat vicudumdaki yağların yok oluşu sarkmaya yol açarmı haftada 3 günde yarımsaat yürüyorum kollarım zağten sürekli kalın bu dambıl hareketini kaç kere ne sıklıkla yapılmalı

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Filiz,1 ayda 5 kilo vermen ideal bir zayıflamadır. Zaten n kadar ağır ve kalıcı şekilde kilo verirsen o kadar az sarkma olur. egzersizlerin her birini hergün 12 şer kez yapabilirsin. Bu egzersizlere en azından diyet süresince devam edebilirsen çok faydasını görürsün, sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  Hasretcim, kilon yaşına göre fazla, öncelikle bir diyetisyene başvuup kilonu kontrol altına alabilirsin. Ve tüm vücüdünu çalıştıran egzersizler yapabilirsin. Bunlara ilaveten, benim yukarda verdiğim özellikle omuz çalıştıran hareketler omuz şekiilendirmede ideal.Zaten kilo verip omuz ve sırt bölgeni çalıştırdığında omuzlarında küçülecektir.Omuz yapının olması,olmamasından çok daha iyidir. Bu yüzden şanslısın,sevgiler…

 • Tuğba says:

  Merhaba bn tuğba 16 yaşındayım 170 boyunda 57 kiloyum acaba bn boyuma göre kilolumym. Bnm vücuduma göre sırt,omuz ve göğüs bölgm kalın bunu çok takıyorum kafama nasıl ilçeltebilirm ltfn yardımıcı olun

 • Yumak Sepeti says:

  Tuğbacım kilon normal.Bu kilonu korursan süper olur. Yukardaki egzersizlere ilaveten sana şu hareketleri de tavsiye edebilirim.sevgilerimle,

  Göğüs sıkıştırma: Sırtüstü yere uzanın. Bu hareketi ağırlıkla (dumbbell) çalışabilirsiniz. Harekete ellerinizdeki ağırlıklarla kollar yukarıya uzanmış olarak başlayın. Dirseklerinizi kırarak kollarınızı omuz hizasının altına inmeyecek şekilde indirin. Bilek içleriniz daima karşıyı göstermelidir. Ağırlıkları tekrar yukarı kaldırın. Bu hareketi 16 kere tekrar edin.

  Kol açma: Dizleriniz bükük olarak sırtüstü yere uzanın. İki elinizdeki ağırlıklarla bileklerinizin iç kısmı birbirine bakacak şekilde kollarınız yukarıdayken harekete başlayın. Yavaşça kollarınızı iki yana doğru açın, kollarınızın omuz seviyenizin altına inmemesine özen gösterin. Dirsekleriniz hafif kırık olabilir. Kollarınızı geri kapatarak yukarıda birbirine paralel duruma getirin. Bu hareketi 16 kere tekrarlayın.

  Yere paralel kol açma: Bu harekete ayakta başlayın. Ellerinizdeki ağırlıklarla üst bedeninizi yerle paralel olacak şekilde belinizden öne doğru eğin. Sırtınız düz olmalıdır. Ağırlıkları bileklerinizin iç kısımları birbirine bakacak şekilde aşağıda tutun. Kollarınızı omuzlarınızdan yukarı çıkmayacak şekilde iki yana açın ve kapatın. Bu hareketi kol kaslarınız yorulana kadar yapabilirsiniz.

 • Tuğba says:

  Bn tuğba önerileriniz için teşekkur ederim. Fakat bnde 
  dumbbell yok o olmadan yapsam olurmu. 

 • yumaksepeti says:

  Tuğbacım dumbell yerine içi kum yada su dolu 1 lt ‘lik pet şişe kullanabilirsin. Oda olmazsa dumbelsiz de yapabilirsin.sevgilerimle….

 • zeynep says:

  iyi günler benim kolumun üst kısım kalın alt kısmı ise ince ama hareketleri yaparken nasıl o lastık yani bildgimiz lastiklerden olmazmı iş yaparken felan sallanıyo yağlarım

 • meral says:

  meraba ben 22 yaşındatım. 1.80 cm boyundayım ve 74 kiloyum. gecen sene 65 kiloydum ve 9 kilo aldım. bacaklarım kalınlaştı. tekrar incelmesi için sizce ne yapmalıyım ve nekadar sürede etkisini görürüm?

 • Yumak Sepeti says:

  Meralcim ,Benim” Bacak inceltici egzersizler ve tavsiyeler” başlıklı bir yazıma göz atabilirsen faydalı bilgiler bulabileceğini sanıyorum. Ben gözle görülür bir dğişiklik için 12 hafta düzenli yapılmasını tavsiye ediyorum.sevgiler… (ilgili yazıyı yukarda En Çok Okunanlar listesinde 3. sırada bulabilirsin.)

 • seda says:

  merhaba yumak sepeti…
  kolların omuza en yakın kısmının(kolun en üst kısmı) kaslı ve bombeli olması için ne yapabilirim? Görüntü açısından daha güzel durduğunu düşünüyorum.

 • yumaksepeti says:

  Sedacım bu hareketler işe yarar ancak sen hareket sayısını daha fazla yap mesela her bir hareketi 12 x 5 set gibi. sevgiler…</p>

 • ÖMER says:

  merhaba ben 14 yaşımdayım 1.85 boyum var ve 58 kiloyum,  basketbol oynuorum antremanlar dışında dumble çalışmak istedim ve dumble aldım ama internetten hangi kilo ve hangi sıklıklarla yapmam gerektiğini bulamadım ? bide  dumble boyu kısaltır diyolar bu yüzden korkuyorumda ,   yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim …

 • Banu says:

  benim boyum 165 kilom 52 kemiklerim kalın olduğu için gayet zayıfım bu kiloya göre kollarım hariç… bu hareketleri 3 aydır yapıyorum hemde düzenli olarak ama hiç bi işe yaramadı incelmediler 1,5 kiloluk su şişelerinide düzenli olarak kaldırdım hatta titreşimli masaj aletinide düzenli olarak kullundım diyette yaptım yok yok yok incelmiyo kilo veriyorum iyice kemiklerim çıkmaya başlıcak artık ama yok olmuyo koldaki yağlar gitmiyo  çıldırıcam…

 • Yumak Sepeti says:

  Banucum merhabalar , yorumunla ilgili sen zaten sorunun cevabını kendin vermişsin, Kemiklerim kalın diye.Ama üzülme .Bu hareketler kollarda biriken yağları yakıp kolları sıkılaştırıp inceltmek için. Diyorsunki “3 ay yaptım, neredeyse kemiklerim çıktı.” Hareketler yakacağı kadar yağı yakmış aslında.ama kemikleri inceltmek mümkün değil. Kemikler ancak bir ameliyatla ,yerine daha ince bir konulacak bir kemikle ince durabilir. Ama yağlarım hala duruyor diyorsan,Sana son bir tavsiye dambılın ağırlığını yükselt. Mesela gerçek bir 2 kiloluk dambel al   ve hareketleri daha fazla sürede yap .Belkide senin vücut yapın daha zorlayıcıdır ama  o yağlar mutlaka gidecektir.Hareketleri doğru yaptığına emin ol ve burnundan derin derin nefes alıp, ağzından ver. Birde şu an yaz mevsimindeyiz ,ilave olarak bol bol yüz. Sakın pes etme , eminim sonuç alacaksın, sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Ömer; Hareketleri 12 şer kez.1.5 kilolık dambılla yapabilirsin. Bugün birçok manken ve sporcu dambıllı kullanıyor. Dambıl Halter kadar zorlayıcı ve seni yerçekimine karşı koydurucu kuvvette bir ağırlık değil. Bu yüzdende boyun kısalmaz. Zaten sonuçta sadece kol ve göğüs kaslarımızı çalıştıracağız ve sıkılaştıracağız. Kolay gelsin…

 • Banu says:

  teşekkür ederim  eskiden yüzerken kollarım inceydi yani kemiklerimin kalın olmasıyla alakalı değil belkide bi ara kilo aldım sonra zayıfladım ondandır. bu hareketeride haftada 3 gün birer gün araya yaptım. şimdi her gün yaparım birazda dambıl kullanırım 2 3 ay yapıcam 1 haftadır yapıyorum inceldiler sanki biraz yada sıkılaştı bilmiyorum ama hala umudum var dahada incelticem artık askılı giymek istiyorum 🙂

 • Yumak Sepeti says:

  Ben teşekkür ederim Banucum , güzel haberlerini bekliyorum, sevgiler…

 • ömür says:

  Merhaba..Diyet uygulaması için proteince zengin besinler demişsiniz ve karbonhidrattan uzak durun demişsiniz.Bunların da neler olduklarını kısaca söylerseniz çok sevinirim.Mesela protein bakımından zengin besinler hangileri?

 • yumaksepeti says:

  Ömürcüm hemen açıklayayım
  PROTEİNLER : Enerji sağlamanın yanı sıra hücrelerin esas öğesi olduklarından büyüme,gelişme,yıpranan hücrelerin yenilenmesi için de çok gereklidir.Sporcu çocuklar normal insanlardan daha fazla protein almalıdırlar.Antrenmanlarda vücut kas gelişimi için 1 kg başına 1,5 – 2 gr kadar protein alımı yapılabilmektedir.Bu nedenle sporcu çocuk proteince zengin besinleri yeterince almalıdır.Proteince zengin yiyecekler ; Süt,yumurta,peynir,balık ve deniz ürünleri,et ve ürünleri,kuru baklagiller vs. Ayrıca ; Nohutlu bulgur pilavı,Mercimek köfte,Kuru fasulye pilav,yayla çorba,Yoğurtlu pirinç çorba,Peynirli makarna,Yumurtalı ıspanak,Sütlaç,Muhallebi proteince zengin yemekler olup sporcu çocuk tarafından bol miktarda tüketilmelidir.
  KARBONHİDRATLAR ise : Enerjiye kolay dönüşebilecek kaynaklardır.Bu kaynak,besinlerde genişçe dağılmışsa da vücutta depolanamaz.Karbonhidrattan zengin besinlere örnek ; Ekmek, Makarna,Pilav,K.Fasulye,Patates,Sebze ve meyveler vs.
  sevgiler…

 • ömür says:

  Çok teşekkür ederim.Bunları tükettiğimiz zaman ve spor yaptığımız zaman istediğimiz sonucu elde edebiliyoruz sanırım.Boy uzamasına da faydalıysa bunları tüketmeye özen göstermeliyim.

 • aslı says:

  benimde omuzlarım çok geniş ayrıca,kollarım çok yağlı diyet yapıp kilo vermeme rağmen,kollarımdan incelme olmadı.bölgesel olarak zayıfladım .kollarımın incelmesi için ne yapmam gerekir.saygılar.

 • sevdenur says:

  merhaba;

  bnm de gögüslerimden rahatsızlık duyuorum.Büyük oldugunu düşünüyorum ve sarkık duruyorlar.Bu göruntuyu duzgunlestirebilecek bi uygulama var mıdır? cok sevinirim gercekten.

 • Yumak Sepeti says:

  Sevnenurcum, önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili bir yazı aktaracağım ama şimdilik sana evde yapabileceğiniz etkili bir hareket aktarayım</p>
  !)1 metre uzunluğunda bir pijama lastiği kestirin.Lastin üzerine bas ve iki ucunu yukarı kaldırın.Lastiği bırakmadan Dirseğinizi bükmeden ve kalçanızı oynatmadan, ellerinizi göz hizanızda birleştirin. İki saniye göğüs kaslarınızı sıkın.

  2) Yavaşça ellerinizi yeniden başlangıç pozisyonunuza döndürün.</span></span></p>

 • esin says:

  merhabalar. ben 35 yaşımda 8 çocuk annesi bir hanımım :)1..kez 4 üzlerim oldu onları 3 yaşına getirdim kazara yine hamile kaldım hadi buda oldun dedik ama onlarda 4 üz oldu hal böyle olunca göbek bölgemde yaklaşık 6_7 cm.gibi bir sarkma oldu bunu nasıl yok edicem dogumlarım sezeryenle oldugu içinde kendimi fazla zorlayamıyorum.bu arada boyum 1.60.kg.65 bazende 67 oluyor ama özellikle 65in altına inince göbeğimdeki sarkma dahada bariz ortaya çıkıyor bu beni deli ediyor özellikle göbeğimdeki sorunu nasıl bir egzersiz yöntemiyle bir hale yola sokabilirim.bilgileriniz için şimdiden çok teşk ederim.iyi çalışmalar sağlıklı günler dilerim.hoşcakalın.

 • sevdenur says:

  Teşekkür ederim bilgileriniz için.yazınızı merakla bekliyorum.hoscakalın..

 • Yumak Sepeti says:

  Esin Hanım öncelikle Yavrularınız Yüce Allah size bağışlasın. Rabbim size bol bol evlat ihsan etmiş ne güzel. Hayranlıkla okudum. Haklısınız çoğul doğum sonrası göbekte daha fazla çatlak ve sarkma oluşur. ve yine haklısınız ki şu an ağır egzersiz yapamazsınız. Benim Göbek eritici,Kalça ve basen eritici egzersizler diye yazılarım var ama ondan önce Doğum sonrası egzersizler isimli yazımı bir okumanızı tavsiye edeceğim. Göbeğiniz sıkılaşmaya başlayınca o zaman daha rahat diyet yapabilirsiniz. Şimdilik sevgiyle kalın, Yazıları okuduktan sonra tekrar görüşelim. sevgiler….

 • berfin says:

  merhaba. ben 15 yaşında 65 kil 1.55 boyundayım basenlerimi nasıl inceltebilirim

 • Yumak Sepeti says:

  Berfincim benim “Kalça ve basen eritici hareketler ile ilgili yazımı “okudun mu? Sağlık kategorisin de baş sayfalarda olması lazım ama ençok okunanlar listesinden de bulabilirsin. sevgiler….

 • Meva says:

  Merhaba, bende kollarimdan rahatsizim yani zayifladigimda bile incelmiyorlar suanda 63 kiloyum boyum 1,59 ama vicudumda kollarim cok göze carpiyor o yuzden hic kazak veya badi turu seyler giyemiyorum ve hayatimi cok etkiliyor yani kremlerde kullandim tolanirsa belki daha ince gorunur diye ama bir ise yaramadi bunlarda yaramaz diye baslayamiyorum bir turlu gercekten incelebilirmi eger duzenli olarak bu egzersizleri yaparsam?? :s simdiden cok tesekkurler..

 • yumaksepeti says:

  elbette işe yarar Mevacım sen yeterki gayretle devam et,sevgiler…

 • Meva says:

  umarim.. peki her aksammi yapmam gerekiyor? ve nekadar zamanda sonuc alabilirim sizce??

 • yumaksepeti says:

  düzenli olarak 12 hafta yapmanı öneririm mevacım…

 • Meva says:

  kusura bakmayin cok soru soruyorum belki ama bunu her aksammi yapmam gerekiyor??

 • yumaksepeti says:

  Her akşam yaparsan süper olur Mevacım. En azından hafta da 3 gün olabilir:

 • nilüfer says:

  selam benim kollarım çok kalın bu hareketlere başlayacağım ama bişey sormak istıyorum bu titreşimli masaj aletlerinin faydası olur mu teşekkür ederim

 • maviş says:

  vucuduma göre kollarım ve omuzlarım kalın kollarımı ve omuzlarımı ınceltmek ve daha ınce gostermek ıstıyorum ama agırlık calısmak ıstemıyorum sadece lastıkle ve ne kadar surede yapabılırım bana cevap verırısenız cok sevınırım sımdıden tesekur ederım

 • eslem says:

  ben haftada  4 kilo kadar verebiliyorum diyet yapınca bu yüzden çabuk almaktan korkuyorum bunu engellemek için ne yapabilirim ve kollarımdan pazu çıkıyo bu hareketlerden sonra iyice kalınlaşmasından korkuyorum bir de baldırlar bacağımın alt tarafına göre çok kalın özel olarak baldırlarımı inceltmek için ne yapabilirim?

 • ecetoo says:

  merhabalar benım en buyuk problemım kollarımla 🙁 kollarım cok kalın ama sarkık degıl etım sıkı bu yuzden egzersızlerle ınceltmem daha mı zor olur? bırde korkuyorum ben bu egzersızlerı yaptıkca daha cok kas olur kalınlasırmı dıye cunku ben sıkılasmasını degıl ıncelmesını ıstıyorum. sımdıden tesekkuır ederm

 • Serpil says:

  Merhabalar benim en büyük problemim kollarım. Vücuduma göre kollarım çok kalın hangi egzersizler kolumu kas yapmadan inceltir lütfen cevap bekliyorum..

 • Serpil says:

  Lütfen bana cevap verirmisin…
  Acilllll 🙁 🙁

 • yumaksepeti says:

  Merhabalar,
  yukarda verdiğim egzersizleri gönül rahatlığı ile en az 3 ay düzenli olarak yapmalsın Serpilcim,sevgiler….

 • dilocan says:

  iyi akşamlar sıkı bir diyete ve spora başladım salona gidiyorum 2saat kadar ama merak ettiğim bir konu var evdede 2yada3 kiloluk ağırlak çalışsam ne kadar süreyle kaç dakka çalışırsam kas yapmadan kollarımı zayıflatırım

 • Serpil says:

  Dediğinizi yapıcam umarım istediğim sonucu alırım teşekkürlerr

 • İnci says:

  merhaba ablacım. ben 16 yasındayım boyum 1.58 kilom 48 ancak kendimi oldugumdan cok daha kilolu hissediyorum. bölgesel yağlanmam var. yani bacaklarım ve kollarım kalın ancak karnım hiç yok. düzenli olarak egzersiz yapmaya basladım acaba en kısa nekadar sürede kollarım biraz olsun sıkı gözükebilir ? şimdiden çok çok teşekkürler.

 • yumak sepeti says:

  BEN EN AZ İKİ VEYA ÜÇ AY DİYORUM İNCİCİM. AZİMLE DEVAM EDERSEN FAYDASINI GÖRECEKSİN. SEVGİLERİMLE.

 • selda says:

  merhaba benim omuz kol ve gögüs bölgem fazla nasıl hareketler yapabilirim

 • irem says:

  merhabalar.benim sırt bölgemde kat kat tabakalar var bunları nasıl yok edebilirim yorumunuzu bekliyorum….

 • melis says:

  benim yasım 16  boyum 162 kilom 54 bu normalmi acaba? birde belime göre basen ve bacaklarım cok kalın. inceltmem için ne önerirsiniz? simdiden tesekkürler 🙂

 • s@hr@ says:

  ben 14 yaşındayım ve kilom 58 boyum 1.63 ben 5-6 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyıım?

 • s@hr@ says:

  ben 14 yaşındayım kilom 60 boyum 1.63 ben 10 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyıım?

 • elif says:

  merhaba ben 18 yaşındayım 55 kiloyum vücudum güzel kollarım dik fakat kiloma göre fazlasıyla kalın yardımcı olursanız sevinirim

 • elif says:

  arkadarlar içinizde bu hareketleri yapıp sonucunda ne gibi değişimle karşılaştığını gören varmı ben 3 gündür yapıyorum 1 ay yapıcam herhangi bi kas yapmaktan korkuyorum değişimleri yazarsanız sevinirim saygılar

 • nil selen says:

  merhaba.. bu hareketler gerçekten çok faydalı görünüyor.. spor yapmaya alışık biri değilim ama bu hareketleri düzenli olarak her gün yapıyorum yaklaşık bir haftadır.. sizce her gün yapmamın bir sakıncası olur mu?
  1 ay içersinde toparlanma olsun istiyorum kollarımda..

 • nil selen says:

  10 gündür yapıyorm kollarımda toparlanma var sıkılaştılar.. ama yılmak yok her gün düzenli yapıyorum 🙂

 • VÜCUTCU says:

  ARKADAŞLAR BÜTÜN DERTLERİNİZİ ÇÖZECEK 5 HAREKET WAR İŞTE ONLARIN ANLATILDIĞI SİTE GÜNDE 10 DK 5 HAREKETİ YAPIOSUNUZ FIT OLUOSUNUZ KASLI OLUOSUNUZ BUYRUN SİTESİ http://www.dusunceyeozgurluk.com

 • acaba says:

  merhaba ben 1.46 boyunda 48 kilo yum acaba bu hareketler ne kadar bir süre içersinde faydasını görebilirim

 • kezo says:

  meraba ben 23 yaşında 1.53 boyunda 48 kilo 36 numara ayak numaram ellerim fiziğim  falan 10 yasındaki çocuk gibi duruyor ayrıca kalçam çok kötü duruyor fiziğimi nası düzeltebilirim ilk kez bu yıl başlayacağım egzersize önerilerinizi bekliyorum lütven cevap yazın teşekkürler

 • seher says:

  iyi günler ben 21 yaşındayım benim de kollarım çok geniş ve ben de azimle bu hareketleri uyguluyorum her gün yapıyorum ama acaba eskisinden daha mı beter olur diye korkuyorum da ( kaslanmasından korkuyorum yani ) bu hareketleri her gün uygularsam daha çabuk mu incelme olur yoksa kollarımı daha mı beter etmiş olurum. sorumu yanıtlarsanız çöok mutlu olurum teşekkür ederim

 • ebru says:

  merhabalar..31 yaşındayım 3yıl önce tüplerim alındı ameliyala.ameliyat sonrasında göbek sorum başladı zamanla çok rahatsızım.göbeğimin sol tarafı sağa göre bariz daha çıkıntılı ne yapabilirim ve asıl sorum bu kol haraketleri kolaltında oluşan yağlarıda eritir mi?şimdiden teşekkür ederim.

 • Asuman says:

  Siteyi çok begendim ve yarından itibaren bu egzersizlere başlamayı düşünüyorum.. Benim de vücudumda çatlaklar var, bunların nasıl geçeceği hakkında bilgi verirmişinız lütfen.. Ayrıca gece 02 den önce uyumuyorum bir radyo programı yüzünden , bu durum ve geç kalkmam sağlığımı etkiler mi … Ve çok acil olarak çatlakların bir tedavisi varmı bilgi verirseniz çok memnun olurum .. Şimdiden teşekkürler.. Çok güzel site..

 • asiye says:

  merhaba.benim kilom 75 boyum 1.64.istediğimde kilo verebiliyorum ama kalçam normalden fazla büyük.kilo versem de o gitmiyor.ve bu egzersizleri yapınca sadece kalçam sertleşir iyice kasa dönüşür diye korkuyorum.benim için ne önerebilirsiz.teşekkürler.

 • Deniz Cansu says:

  ASİYE HANIM BU HAREKETLER KOL İÇİN OLDUĞUNDAN DOLAYI KALÇAYI GELİŞTİRECEĞİNİ SANMIYORUM. BU HAREKETLERİ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YAPABİLİRSİNİZ BENCE.

 • aleyna says:

  saçma saçma sorular sormayın daha bence bin kere söylenmiş , kas yapmıyo ve düzenli olarak 3 ay yapılması gerekiyo . e tabii bunları yapıp yanında yağlı yiyecekler yerseniz inceleceğini sanmıyorum :

 • fylmz says:

  mrblar benım sırt bolgemde yaglanma var. Kılo verdıgımde gobek gıdıo ve ucgen vucutlu gorunuyorum sırtımdakı yaglardan kurtulmak ıcın ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevınırm

 • gkç says:

  selam ben bundan 3 sene oncesı 72 kıloydum sonra öss stresınden dolayı 10 kılo verdım ve o gun bu gundur 1.53 boyunda 62 kıloyum ne kadar dıyet yaptıysam bıdaha kılo veremedım hep sabıt kaldım ve kollarım omuzum vucuduma gore daha ırı duruyor ayrıca gobek bolgemde bana yardımcı olursanız eger cok sevınırım ıyı gunler kendınıze ıyı bakın

 • selma güzelbayrak says:

  iyi günler benim kollarım cok kalın ve beni daha cok kilolu gösteriyor bir ara kol calıstırıcı hareket yaptım bıraktım sonra simdi de sarkma olustu ve cok kötü yaza kadar düzeltmem lazım kemikleirmde cok iri ama üst kollarım cok kalın omuzlarımdan memnunum birde kas olussun istemiyorum beni daha cok iri gösterir tek istedigim sarkmalar gitisn ve kollarım incelsin üstteki hareketlerin hepsini yapıcakmıyım her gün yapsam olur mu?  mail cvp yazarsanız cok sevnirim.simdiden tsk ler.

 • Sude says:

  Merhaba. Ben 14  yaşında 1.75 botunda 68 kiloyum. Sizce bu kilo uygun mu? Aynı zamanda basenlerim ve bacaklarım diğer bölgelere göre kalın, sizin diğer yazılarınızı okudum ve en yakın zamanda uygulamaya başlayacağım .. peki bu hareketler  ne kadar zamanda etkisini gösterir?

 • Yağmur says:

  Merhaba, öncelikle sitenizi çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Emeğinize sağlık. Ben 15 yaşındayım, 1.67 boyunda ve 57 kiloyum. Göbek ve bacak eritme egzersizlerine başladım. Kollarımı da inceltmek istiyorum. Bu egzersiz için gereken lastik yerine dambıl kullanabilir miyiz? Dambılla yapabileceğim başka hareketler var mı? Yanıtlarsanız sevinirim.

 • kadriye says:

  merhaba ben kadriye.yaklaşık 3 ay süre ile spor salonuna gittim. 44 bedenden 40 bedene indim5kg. verdim.amasporu bırakınca kilomu fazlası ile geri aldım .vücut şeklim bozuldu. kollarım çok şişmanladı.156 boyunda ve maalesef 68kg yum.spor salonuna da maddi sıkıntı yüzünden gidemiyorum.bana yardımcı olur musunuz. teşekkürler…

 • Yagmur says:

  Merhaba. Bir yili askin suredir spor salonuna gidiyorum. Suan 73kg.ym we boyum 175 cm. Ama kollarım 31 cm we kalin. 2.5kglik dumbellarla calisiyorum ama pek faydasi yok gibi. Bir de haftada 4defa spor salonuna gidiorm. Yogun olarak bacak calisiyorm ust bacagim 64cm,kas yapmadan inceltmek istiyorum. Nasil yapabilirm? Antrenorumun tawsiyelerini uyguluorum ama bacaklrmin kaslanmasndan korkuorm..

 • badem says:

  bize birkaç hareket lazım pijama lastiğini gevşetmeye hiç gerk yok yardımcı olursanız sevinirizz tskkk lerr

 • glcnyc says:

  Bayanlar ne kadar hareket yaparsa yapsın. Erkekler gibi kas yapması mümkün değildir..Mevcut kaslar ancak düzenli ve sıkı bir çalışma ile birlikte 2-3 sene gibi bir süre içinde belirginleşmeye başlar…

 • sedat says:

  ya kollar çok fazla gelişti pazular omuzlar ile gögüsler normal karında saten yağlar var azcık onlar kasları göstermiyor tam istedim vucut oldu elbiseler 10 numara oluyor trapezler iyi kanatlar falan sonra sırtlarımda iyi tek sorun pazular hayvan gibi oldu bunları inceltmeninyolu yokmu:(

 • BEYHAN says:

  ben zamanında bady gittim ve şuan kol kaslarım çok büyük yanlış bi uygulama yaptım şuan çok sert kollarım ve çok büyük kolsuz elbise giyemiyorum çok rahatsız oluyorum ben bu hareketleri yapsam kaslarımküçülürmü şimdiden teşekkür ederim

 • hande says:

  21 yaşında ve 50 kilo olmama rağmen kollarım vücuduma göre çok kalın olduğu bildiğim için ve bunu çevremde de söyleyenler olduğu için bu hareketlere başlamıştım. ekstradan boyun fıtığıma o kadar iyi geldi ki hareketler! resmen hareketleri yapma amacım değişti. çevremdeki herkese tavsiye etmeye başladım. teşekkür ederim 🙂

 • aynur says:

  merhaba benim kollarım önceden çok inceydi doğum yaptıktan sonra çok kilo aldım  sonra zayıflatma eşofmanıyla   hergün  bir saat ip atladım  istedigim kiloya gelince bıraktım  sonrasında anormal derecede kollarım kalınlaştı omuzlarım gelişti  çok çirkin bir götüntü çıktı ortaya ben bu egzersizleri yaptıktan sonra kollarımda incelme olurmu  eger bıraktınktan sonra  tekrar aynı şekilde  kalınlaşırmı kollarım  acele cevap verirseniz çok sevinirim  teşekkürler şimdiden

 • Evşen says:

  Acaba bu hareketleri sabah akşam sıkı bir tempoyla uygularsak 6 haftadan kısa bir sürede örneğin 1 ayda sonuç almamız mümkün mü? Yada böyle sıkı bir çalışma sağlığımıza zarar verir mi? Mesela günde 2 kere 1’er saat çalışma zararlı mıdır?

 • ebru.. says:

  merhaba ben 3 aydın diyet yapıyorum 23 kilo verdim. 15 yaşındayım 1.80 boyunda 100 kiloyum. kollarımda ve göbeğimde yırtıklar var öncelikle bunlar geçermi. kollarımdada var ve sarkık hergün yapsam kaç haftada toplanır ve daha sert görünür..şimdiden teşekkürler yumaksepeti

 • ebru.. says:

  merhaba..ben 3 aydır diyet yapıyorum kendimce. 23 kilo verdim.15 yaşındayım ve 1.80 boyunda 100 kiloyum. kollarım ve göbeğimde  yırtıklar var öncelikle bu yırtıklar kaybolurmu iz mi kalır. kollarımı bu hareketleri her gün yaparsam bi kaç haftada sertleşirmiş toparlanmaya başlarmı ve gözle görülür fark olurmu.. şimdiden teşekkürler yumaksepeti..

 • sarı says:

  örnek

 • sarı says:

  teşekkrler

 • Duru says:

  boyla kilonun arasında 10 sayı fark mı olması gerekiyo mesela en ideal kilo bnmki. 162 ye 52 kg yim

 • hanife says:

  merhaba ben 1.65 boyunda 58 kiloyum ama basenlerim bacaklarım ve kollarım kalın ne yapmam gerekiyo bana yardım edin 🙁

 • sultan says:

  merhaba benimde kollarımdan şikayetim var malesef.bu hareketlere bugün baktım.kollarımın üst kısmı biraz kaslı gibi gözüküyo zaten bu hareketleri yaparsam daha da şişer diye korkuyorum .sizce napmalıyım.şimdiden teşekkürler..

 • hakime says:

  merhabalar benim derdim sırtım ve omuzlarım gösterdiğiniz egzersizler işe yararmı gerçekten kurtulmak istiyorum omuzlarımdan ve sırtımdan bide rica etcem bana mail olarak atabilirmisiniz bu egzersizleri buna gerçekten çok ihtiyacım var 4 ay içinde inceltebildiğim kadar incaltmem lazım sırtımı ve omuzlarımı yardımcı olursanız çok sevinirim

 • melis says:

  ya ben bu hareketleri yaptım ama hıc bır faydası dokunmadı daha neler yapabılırım cevaplarsanız sevinirim…

 • sempatik şişman says:

  ben 80 kiloyum we 1.53 boyundayım fazla göstermiyorum alt tarafım hiç yok ama bir kol war 30 kilo gelebilir :))))))))))))) bu kolları ben nasıl ipincecik yapabilirim yardıma çok ihtiyacım war şmdiden tşkler

 • ecrin lamia says:

  arkadaşlar öyle hemen bu haraketleri yapınca olmaz önce SAĞLIKLI bi şekilde kilo verirken bunları yaparsanız etkisini daha hızlı görürsünüz ve bunuları fazla yapmayın kas yapabilir ama genede 1-2 hafta uygulayın ve sakın yağ yerine kilo diye kaslarınızı vermeyin lütfen dikkatli olun 🙂

 • Naz says:

  ben kollarımı kaldırınca yağlarım sarkıyor.Bu yüzden  dans ediyorum sizce dans etme kilo vermesine yardımcı olabilir mi?

 • Rokoko says:

  Peki bu hareketleri erkeklerde yapabilir mi benim özellikle kollarım çok şişman ve kalın inceltir mi bu hareketler???

 • gülce says:

  merhabalar benim omuzlarımın altında sarkmalr var.bu hareketler bnim için faydalı olur mu lütfen yardımcı olun ..teşekkürler

 • ceylan says:

  KIMSEYE CEVAP VERILMEMIS (YADA BEN CEVAPLARI GOREMEDIM)AMA GENEDE SORAYIM KIZIM 13 YASINA KADAR YUZDU YARISMALARA KATILDI COK IYI DERECELER ALDI OMUZLARI VE KOLLARI ASIRI GENISLEDIGI ICIN YUZMEYI BIRAKTIRDIM.NORMALDE KENDISI KILOLU ANCAK OMUZLAR HEMEN FARKEDILIYOR ERKEK GIBI .SU AN KIZIM 17 YASINDA TEKRAR YUZMEYE BASLAMAK ISTIYOR NE YAPMALIYIM.OMUZLARI DAHA FAZLA GENISLERMI.OMUZLARI ERITMEK ICIN NELER ONERIRSINIZ.TESEKKURLER

 • Gizem says:

  bu aletin ismi nedir ?

 • Gizem says:

  Bu hareketler kas yapıyor mu ? Çünkü ben kas yapsın istemiyorum da.

 • yeni says:

  iyi çalışmış hatun kaslara baksanıza

 • merwe says:

  merhaba hocam benim kollarim wucut tipime gore çok ama çok kalin. suratimzda aile yapimizda kucuk oldugu icin dahada kalin gozuyokuyor. şuan ust kolum 35cm. nrmalde m bedn gyiniorum ama kollarim yuzunden L bedn badiler almak daha bol kazaklar gymek zorunda kalirim. ozellikle yazin çok sknti çekiorum. boyum 165 kilom 63. kisacasi su ki bi elbise bile gyemiorum… sizdn bu yukari wermiş oldugunz egzersizleri uygularsam kollarimin incelip incelmeyecegini ogrenmek istiorum. kesinlikle kas yapmak istemiorum. kollarim sıkı yani wuct yapim bu etler sıkı zaten. ben sadece inceltmek istiyorum. bana uygulamam gerekenleri soylermisinz. smdiden tesekkur ederim

 • ayten says:

  bece çok kötü

 • acil kredi says:

  merhaba sitenizi çok beğendim çok faydalı yayınlar yapıyorsunuz

 • nisan says:

  Merhaba,
  Bnm kollarimda sarkma var 10 kusur kilo verdim. Kac haftada toplanır? Ve toplandikdan sonra egzersizi birakinca tekrar sarkma olurmu? Haftada kac kez egzersizleri yapmam gerek?

 • Mizgin says:

  Mrb,
  Benim kollarım aşırı kalın giyindiğim kıyafetlerde sorun yaşıyorum kaslı olması sorun yaratmaz yeter ki ince ve gzel bir şekil alsın yalnız kısa süre içerisinde başarmam lazım bunu.Birde kollarımla göğsüm arasında et yumagı oluşmuş çok kötü görünüyr düzenli olarak spor yapyrm bel kalça vs tüm vücud yeterince ince yalnız kollar aşırı kalın birde vücud ince olunca aşırı sırıtıyr en kısa zamanda nasl incelteblrm birde o et yumagndan nasl kurtulablrm ltfen yardım eder misin .. Tşklr

 • ÖZLEM says:

  merhaba,
  benim bacaklarım ve kollarım ince, göbegim sırtım ve omuzlarım geniş ne yapabilirim.Şimdiden teşekkür ederim:)

 • Neslihan says:

  Merhaba
  Ben sagliksiz ve hic sor yapmadan 30 kilo verdim tabiki sarkmalar oldu. Ozelikle kollarim cok sarkti iki yana actigimda koca et parcalari sallaniyor sanki benim vucuda ait parcalar degiller sonradan eklenmis gibiler icinde eriyecek yag kalmadi sanirimr. bu hareketleri yaparsam o sarkan derinin ici kas dolup kalin cirkin bir gorunum verir diye korkuyorum. yaklasik 3 hafta 1,5 litrelik su sesi ile kendimce harekler yaptim kollarimda omzuma dogru olan bolgede gozle gorulur kaslanma oldu biraktim. Kas degil de o et parcalari yok olsun istiyorum bana uygun mudur bu hareketler.

 • DuruSevi says:

  kas öyle hemen olmaz hem sarkmış kalın ve yaşlı kollardansa kaslı diri kollar çok daha iyidir..sizi çok zorlayan ağırlıklarla çalışırsanız kollar şişerek kalınlaşır 1-2 kiloluk ağırlıklarla çok tekrar kolları toparlar şişirmez zaten kollar genelde o bölgede kas kalmadığı için kalınlaşır yağlanır :/

 • kredi says:

  Öyle 2 gün egzersizler olma bu iş.. Hergün düzenli yapmak lazım. Vucudun size verdiği krediyi boşa kullanmayın

 • meralll says:

  Merhaba kilo verdikten sonra kol alt kımımda ciddi nir sarkma oldu ve çatladı askılı hiç bişey giyemiyorum yardımcı olun lütfen askılı giymek istiyorum

 • Saadet says:

  Merhaba
  Benim boyum 1.68 16 yaşındayım.benim bacakbacak boyum kısa ve nasıl uzatacağımı bilmiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz

 • Doğaaa says:

  Merhaba ben 16 yaşımdayım 48 kg 1.63 boyum var sizce kilom ve boyum orantılı mı birde vücudumda en kalın yerim kollarım yüzücü olduğum için omuzlarımın genişliğinden kalın diyorlar ama ben inceltmek istiyorum. Evde bulamadım lastik falanda bu yüzden başka işe yarayan kol hareketleriniz var mı bu arada tüm vücud hareketlerinize başlıycam umarım işe yarar :)))

 • Doğaaa says:

  Çok uzun zamandır kimseye cevap vermemişsiniz lütfen artık cevap verirmisiniz

 • nimet says:

  merhaba benim omuzum cok geniş ve kolların cok kalın vücudum ince omuzum geniş olduğu için kilolu gösteriyor bu hareketleri yapsam işe yarar mı?bide kas yapmasından korkuyorum hafif kas var zaten

 • busra says:

  Merhaba arkadaşlar boyum 1.54 kilom 62 diyete başladığımda 72 kiloydum 1 buçuk ayda bu kadar kilo verdim karnım çok sarktı mekik çekiyorum günde 1 saat 7km hızla yuruyusumude yapıyorm hiç aksatmadan benim omuzlarım çok geniş ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen 🙁

 • Zeynep beyaz says:

  Resimdeki aletin ismi ne nerden alabiliriz

 • Sema says:

  Merhabalar..ben dambıl la 1 kg ağırklıklarla farklı egzersizler yaparak hergün çalıştım. Yaklaşık bi 10 gün kadar sürdü. Kollarımda sıkılaşma var ama snki daha çok genişlediğini düşünüyorum. Kas yapmış olmaktan cok korkuyorum. Bi yerde önce şişer sonra ufalanır diye bi yorum okumuştum sizin fikriniz nedir? Çok önemli benim için uzun süredir diyetteyim zaten kollarımdan fazla aldıgım için kas yapmış olmaktan korkuyorum :'(

 • aslı says:

  Arkadaşlar selam ne yaptıysam zayıflamadım ve halada zayıflayamıyorum çünkü yemekten vazegeçemiyorum özellikte şekerli tatlı şeyler yağlı kızartmalar pilav makarna açıkcası 1 ay boyunca bunların hiçbirini yemedim tek öğünle oda akşam yemeği yedim saat 7 den sonra bişe yemedim yarım saat kondisyon bisikletile bacakları çalıştırdım yarım saatte jimnastik lastiğiyle kol egzersizleri yaptım anca 3 kilo verdim anladımki aç kalmadan kilo verilmiyor yemeyin tatlı şekerli içmeyin asitli içmeyin kafeine hayır pilava makarnaya hayır ekmeğe hayır sıvı gıdalar tüketin çoğunlukta ben bir ay boyunca günde 3.5 litre su içtim aynı anda dğeil tabi saate bölerek toplamda 3,5 yatarak sevgiyle kalınn 🙂

 • duygu says:

  merhaba ben 1 55 boyunda 58 kıloyum onceden cok zayftım 1 sene ıcınde 52 den 58 kılo oldum aslında kılomdan cok sıkayetcı degılm ama kollarım e omuzlarım cok genısledı ne yapmam lazım

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş