PostHeaderIcon BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

guzel bacak BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

Hangi bayan güzel bacaklara sahip olmak istemez ki.? Bayan estetiğinin vazgeçilmez öğesidir düzgün bacaklar. Bayanlar zayıflama egzersizlerine devam ederken bacak iç ve dış bölgesi için de inceltici hareketler yapmak istemektedirler tomtom. Aşağıda güzel ve ince bacaklara sahip olmamız için egzersizler ve tavsiyeler bulunmakta. Bir de Suna Dumankaya’dan kolay ve harika bir selülit giderici formül öğrendim. Hemen aktarıyorum, hadi  buyrun arkadaşlar…

bck1 BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

Bu hareket; Bacakları ve kalçayı güçlendirir gimp nederlands. Önemli miktarda kalori harcamaya yardımcı olur.

Uygulama: Ayakta dik durun. Bacaklarınızı yana doğru açın. Kalçanızı mümkün olduğunca geriye doğru atarak dizlerinizi bükün.

Egzersizi yaparken:
– uzağınızdaki bir sandalyeye oturmaya çalıştığınızı hayal edin,
– kalçanızı diz hizasına kadar getirmeye çalışın,
– dizlerinizi öne doğru çıkarmayın,
– harekete başlarken soluk alın, bitirirken verin microsoft windows 7 updates manuell herunterladen.

bck2 BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir.

Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı öne alın. Arkadaki bacağınızı dizinizi bükerek kalça hizasına kadar öne doğru kaldırın windows anzeigesprache herunterladen. Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
– öndeki bacağınızı hafifçe bükülü tutun,
– dizinizi kalça hizasından daha yukarı kaldırmaya çalışmayın.

bck3 BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir herunterladen.

Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı, hafifçe tekme atar gibi öne doğru uzatın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
– havadaki bacağınızı yere paralel ve kalça hizasında tutun,
– seriyi tamamlamadan ayağınızı yere koymayın,
– arkaya doğru eğilmeyin.

bck4 BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

Faydası: Bacakların arka kısmını güçlendirir elberfelder bibel.

Uygulama: Ayakta dik durun. Vücudunuzu hafifçe öne doğru eğin. Bir bacağınızı dizden bükerek arkaya, kalça hizasına dek kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
– hareket sonrası ayağınızı yere koyarken parmak uçlarınıza basın,
– bacağınızı kalçanıza değecekmiş gibi çekin,
– omurlara binen yükü hafifletmek için ellerinizi bir duvara dayayarak destek alabilirsiniz sims freeplay herunterladen.

bck5 BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

Faydası: Bacakların iç kısmını güçlendirir.

Uygulama: Yanlamasına uzanın. Üstte kalan bacağınızı bükün, altta kalanı yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin kostenlos earth google herunterladen.

Egzersizi yaparken:
– sırtınızı dik tutun,
– bacağınızı çok yukarı kaldırmaya çalışmayın,

Not: Tüm bu hareketleri 3 x 10 set olarak yapabilirsiniz.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya selülit noktasında selülitleri yok etmek için harika bir tarif sundu bizlere.

İşte aspirinle selülit giderme formulü:

-10 limonun suyu
-20 aspirin
-limonun suyu kadar susam yağı

Bütün bu malzemeleri cam bir şişe içerisinde iyice karıştırın.sorunlu bölgelere iyice sürün, biraz emdikden sonra yarım saat sorunlu bölgeleri çalıştıracak şekilde spor yapın ya da yürüyün youtube lieder downloaden website. 2 hafta içinde farkı göreceksiniz. Hatta ilk hafta başlayacak değişim.

bacak BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER

Bunun yanı sıra; hergün 1 saat yürüyecek olursanız daha güzel ve pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacaklarımın incelmesini sağlamak için ne yapmalıyım?

Bunu yapmanın en hızlı ve etkili yolu, yüksek miktarda karbonhidrat ve az miktarda yağ içeren bir diyet uygulamaktır herunterladen.

1- Günlük aldığınız yağ miktarını günde 30 grama düşürün.

2- Bu 30 gramın en fazla 10 gramı doymuş yağ olsun.

3- Yemeden önce etlerde bulunan yağı iyice ayıklayın.

4- Bol meyve ve sebze yiyin.

5- Esmer ekmek, makarna, pilav, fasulye ve tahıl gibi karmaşık karbonhidratları tercih edin.

6- Egzersiz sağlıklıdır. Ama abartılı yapmanız, istediğinizin tam tersi bir etki yaratacaktır.

Kalın bacaklardan muzdarip pek çok kadın, soluğu spor salonlarında alarak, bu problemlerini egzersizle çözme yoluna giderler. Ancak bu çoğu zaman, bacakları inceltmek yerine kalınlaştırır. Bu nedenle egzersizi abartmadan ama düzenli olarak yaparak, yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeye konsantre olun.

Unutmayın: Bacaklarınızı inceltebilirsiniz.

562 Yorum “BACAK İNCELTİCİ EGZERSİZLER ve TAVSİYELER”

 • Veysel says:

  Fotoğraf seçimi titiz.. Tebrikler… :))

 • Yumak Sepeti says:

  Teşekkür ederim…

 • burcu says:

  abimin dikkat ettiği noktaya bakar mısınız:):)

 • Veysel says:

  Algıda seçicilik…

 • burcu says:

  komik şey seniiiii:):):)

 • Bihter says:

  hacılar bunlar cidden işe yarıyolar mı=)
  boşu boşuna denemek kadar sıkıcı bi şey yok da ondan dedim=)
  sevgiler, işe yarıycaksa da sevgiler arkadaşlar=)

 • yumaksepeti says:

  Sevgili Bihter çalıştırdığın her bölgede incelme sağlarsın.Tabiiki işe yarıyor ama azimle sıkılmadan devam etmelisin.sevgiler..

 • demet says:

  bacak kasımı nasıl geliştirebilirim

 • yumaksepeti says:

  Sevgili Demet Hanım,
  Kas gelişimi için öncelikle yeterli protein alımına çok dikkat etmelisiniz.Yukarda belirttiğim hareketlere ilaveten bacak kaslarınızı geliştirmek için şu hareketleri de yapmanız çok faydalı olacaktır;
  Üst ön bacak, kalça kasları ve baldırlarınızı güçlendirecek sıçrama hareketleri yapın. Zıpladıktan sonra yere basarken dizlerinizi hafifçe kırın ki ayak bilekleriniz incinmesin.Elleriniz iki yanda kalçalarınızın üzerinde ayakta durun. Sonra bir ayağınızı yerden kaldırıp iç bacağınızın içine yaslayın. (Yogadaki denge hareketine benzer bir duruş) Tek ayağınızın üzerinde dururken topuğunuzu yukarı kaldırın. Bu şekilde tek ayağınızla parmak ucunuzda ne kadar durabiliyorsunuz kontrol edin. Hareketi diğer ayağınızla da tekrarlayın.Umarım bir parça yardımcı olabilmişimdir,sevgilerimle…

 • adfjh says:

  3*10 set ne demek oluyor?

 • Yumak Sepeti says:

  Merhabalar,3*10 set ; Hareketi 10 kez yaptıktan sonra (10 saniye kadar) dinlenip tekrar 10 kez yap,dinlen,10 kez daha yap,(etti 30 yani 10 luk set halinde 3 kez yaptın)hareketi bitir.Bir sonraki harekete başlayabilirsin artık.Kolay gelsin…

 • adfjh says:

  teşekkürler.

 • serenay says:

  merhaba …acaba ben bacaklarımın düz olması için nababilirim.benim bacaklarım altı güzelde üst tarafı dizimde yamukluk başlıyor güzel görünmüyor ne yapabilirim????

 • yumaksepeti says:

  Sevgili Serenay eğer problemin genetik değilse (ki buna ancak) estetik cerahi müdahale edebilir.Özellikle küçükken herhangi bir kemik rahatsızlığı geçirip geçirmediğin önemli.Bu da değilse beslenmene çok dikkat etmelisin,kilonu ideal kilonda tutmalısın.Sana aşağıda yazacağım diz egzersizlerinin de faydası büyük .Ayrıca giysi seçerken Etek boyunu yamukluk diye tabir ettiğin yerden itibaren başlatabilir,Diz altı pantolanlarla bacaklarını güzel gösterebilirsin.Bacaklarının ön yüzüne parlaklık ve aydınlık veren kremler sürmende dikkati sadece ön yüzeye çeker.Şimdilik bu kadar.Umarım herşey gönlünce olur.
  DİZ EGZERSİZLERİ :1) Yaklaşık 30 cm. yüksekliğinde bir basamak üzerine çıkın, dizleri gergin tutarak 3 sn. bekleyin ve inin.
  2) Topuklar yerde, parmaklar yaklaşık 5 cm. yüksekliğinde bir basamakta (kalın bir kitap da olabilir) olmak üzere, basamak üzerinde parmak ucuna çıkılır ve inilir.
  3) Topuklarınız yere tam değecek şekilde bir iskemleye oturun (yere tam olarak değmesini sağlamak için ayaklarınızın altına bir destek koyabilirsiniz). Bu şekilde bir dizinizi düz-leştirerek bacağınızı yukarı kaldırın, 5 sn. bacağınızı bu şekilde tutun ve yavaşça indirin. Aynı hareketi öbür bacakla da tekrarlayın. Bu hareketi yaparken bacağınızın yere paralel olmasına özen gösterin.
  4) Bir duvara yarım metre uzakta durun ve sırtınızı tam olarak duvara yaslayın. Sırtınızı duvardan ayırmadan dizleriniz 90 derece bükülecek şekilde çömelin. Bu pozisyonda 5\’e kadar sayın ve sırtınızı duvardan ayırmadan dizlerinizi gererek doğrulun. Bu hareketi yaparken fazla çömelme-meye dikkat edin. Yardımcı olarak altınıza bir iskemle koyabilirsiniz.
  5) Yüzüstü yere uzanın. Bir bacağınızı dizinizi bükmeden ve kalçanızı fazla zorlamadan yukarı kaldırın.
  6) Bir bacağınız dizden bükük, diğeri düz olarak sırt üstü yere uzanın. Düz olan bacağınızı yerden bir karış yüksekliğe kaldırıp bu pozisyonda yaklaşık 10 sn. tutun, indirin. Aynı hareketi öbür bacakla da tekrarlayın.
  7) Yüzüstü yere uzanın. Ayaklarınızın altına rulo şekline getirilmiş birkaç havluyu destek olarak koyun. Bu pozisyonda sırayla dizlerinizi gererek ayaklarınızı desteğe bastırın.
  8) Sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizin altına rulo şekline getirilmiş birkaç havluyu destek olarak koyun. Ayaklarınızı yukarı kaldırırken dizlerinizi desteğe bastırın.
  9) Aynı hareketi ayak bileklerinize ağırlık koyarak ve ayaklarınızı tek tek kaldırarak tekrarlayın.

 • serenay says:

  çok sağolun teşekkürler birde acaba şu üst butumuzu ve kalçamızı 1 hafta içinde incelticek egzersizler varmı bu acil lazımdaX(((????

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili serenay , 1 haftalık süre özellikle üst but ve kalca inceltimi için çok çok az bir süre.Bu bölgeler en zorlayıcı bölgelerdir. Düzenli olarak bir diyet eşliğinde ve spor ile ancak inceltilebilir.Tabii vücut yapında önemli bir faktör.Sana tavsiye edebileceğim Bazı hareketler var , bir de Ebru Şallı’nın meşhur sıkılaştıcı şurubunu aktarabilirim. 5 günde değişim farkediliyormuş.Bu arada durum acilse Kalça toparlayıcı korseleri de unutma derim.

  EBRU şALIININ ŞURUBU:

  3 Kabak
  2 Enginar
  1 Avuç Brokoli
  1 Avuç Maydanoz
  1 Orta boy soğan
  Yarım limon suyu

  Sebzeleri az suda haşlıyorsunuz.
  Daha sonra bu suyla birlikte sebzeleri blendırdan geçiriyorsunuz. Üzerine limon suyunu da ekleyip tekrar blendırda karıştırdıktan sonra soğuk veya sıcak olarak içebiliyorsunuz. İçine başka hiçbir şey katmıyorsunuz. Sabahları günde 1 bardak içiyorsunuz.

  ve Egzersizler:

  oponuzdaki kasları düzenli şekilde egzersiz yaparak güçlendirebilirsiniz. Ancak yayvan bir popoyu, egzersiz yaparak bile dar bir şekle sokamazsınız. Egzersiz yaparak sadece fazla yağlarınızı eritebilir ve poponuzu küçültebilirsiniz.

  1. Yüzüstü yere uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açın. Dizlerinizi yere dayayın. Omuz ve karın kaslarını iyice gerin. Şimdi sağ bacağınızı dizlerinizden bükük şekilde yukarıya kaldırıp indirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

  2. Sırtüstü uzanın, ayaklarınız yere değmeli. Sol ayağınızın topuğunu sağ bacağınızın dizine koyun. Poponuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.
  Kolay gelsin…

 • serenay says:

  çoook sağolun teşekkürler bu site süper tebriklerX)99

 • yumaksepeti says:

  Ben teşekkür ederim. Çünkü okuyucularımda süper,sevgilerimle….

 • melek says:

  çook  teşekkürler bilgi için 😉

 • Yumak Sepeti says:

  Ben teşekkür ederim Melekcim,sevgilerimle…

 • elif says:

  benim üst bacaklarım kalın ve popom büyük&yuvarlak bna nasl hareketler önerirsiniz

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Elif, sizin bahsettiğiniz durum biz Türk Kadınlarının (maalesef) çok muzdarip olduğu konulardan biridir.Eğer vücut yapınız genetik değilse ki,ben her halukarda spor yapmanızı tavsiye ediyorum, birkaç egzersiz hareketi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.
  <strong>*</strong>Sırt üstü pozisyonda ayaklarınızı hafice yana açarak dizlerinizi kırın. İdrarınızı tutmaya çalıştığınızı düşünerek 5 saniye kadar kendinizi kasın. Daha sonra 10 saniye kadar dinlenin. Rahatlama sırasında nefes alıp, kasılma sırasında nefes verin.
  <strong>*</strong>Sırt üstü yere yatın. Kalçalarınızın altına bir yastık yerleştirin. Bacaklarınızı çapraz olarak dizden bükün. Dizlerinizin arasına çapı aşağı yukarı 20 cm olan bir top sıkıştırın, kalçalarınızı yukarı doğru kaldırmaya gayre edin.Birde benim “Bacak İnceltici egzersizler ve Hareketler”konulu yazımın özellikle 3.ve 4.hareketleri ile “Basen ve Kalça eritmek İçin Egzersizler”deki tüm hareketleri yapabilirsin.Sevgilerimle,

 • ... says:

  merhbalar…benim alt bacaklarım çok  kalın zayıfım ama bacaklarım kalın kiloma göre inceltmek için kısa sürede inceltmek için ne yapabilirim??cvp yazın ltfen..cvbınızı bekliyorum..

 • Yumak Sepeti says:

  Merhabalar; Size önereceğimiz egzersizleri her bacak için 15 kez tekrarlayın ve dinlenmeden bütün egzersizleri tamamlayın. Her regzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu kombinasyonu iki kez daha tekrarlayın.

  Bir ayak havada olacak şekilde yatarak iç butları sıkıştırmak:

  Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

   

  Yarım kiloluk bir ağırlığı bir ayak bileğinize sabitleştirin ve ayaklarınız birbirine bitişikken ayağa kalkın. Elleriniz 30 cm önünüzdeki bir tabureye değecek şekilde, kollarınızı düz tutarak öne doğru eğilin. 10’a kadar yavaş yavaş sayarken, ağırlık olan bacağınızı kırın ve kalçanıza doğru kaldırın. Diz arkasındaki kaslarınızı sıkın, bekleyin ve bacağınızı indirin. 100 saniye dolana kadar tekrarlayın ve diğer bacağınıza geçin.

  Bacaklarınız birbirine paralel ve kalça hizasında açık, yüzünüz duvara dönük durun. Katlanmış bir havluyu ayaklarınızın altına yerleştirin, kollarınızı kilitleyin ve avuçlarınızı destek için duvara koyun. Yavaş yavaş 10’a kadar sayarken topuklarınızı yerden kaldırın ve parmak ucunda havlunun üzerinde durun. Bekleyin ve baldırlarınızı sıkın, sonra 10’a kadar yavaş yavaş sayarak aşağı inin. 100 saniye boyunca hareketi tekrarlayın.

 • deniz says:

  merhabalar ben deniz 14 yaşındayım 1.65 boyundayım ve kilomdan hiç memnun değilim özellikle midemden midemi küçültmek için sizce öneriler varsa lütfen benimle paylaşır msınız?Bir de bacaklarımın üst tarafında içe doğru olan baldırlarım çok fazla onları inceltmek ve bacaklarımı sıkılaştırmak için ne yapmalıyım?ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER…

 • yumaksepeti says:

  Sevgili Deniz. Kilonu belirtmemişsin ama mideni küçültmenin en etkili yolu ara öğün yaparak sık sık ve az az yemektir .Mesela üç saat arayla beslenerek kilo vermek, açlık hissi duymadan kalıcı kilo kaybı sağlar.
  Ara öğün tüketimi iştahını kontrol altına almakta etkilidir.Eğer Bİr gün içinde yediklerini , altı öğüne bölersen  daha fazla enerji harcamanı sağlarsın. Egzersiz içinse yazımda bulunan en son hareketli resimin altındaki egsersizi ve yorumcularımdan Serenay’a eklediğim cevabı dikkate alabilirsin.Sevgiler….

 • öykü says:

  benim alt bacaklarım kalın nasıl inceltebiliriim??????

 • öykü says:

  yaa bide ben 1.63 boyundayım 55 kiloyum üst bacaklarım alt bacaklarım kalçam çok fazla.acba nasıl inceltebilirim.söyliyceniz şeyler kesin işe yarar mı.bide ben nestle nesfit gevreklerini alıyımmı yani işe yarar mıı  şimdiden teşekkürlerr

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Öykü merhabalar , birkaç yorum yukarda ismini vermeyen “…. diyorki” başlığı ile bana yorum atan arkadaşıma verdiğim tavsiyeleri sende dikkate alabilirsin. Hemen 3 yorum yukarda , umarım faydasını görürüsün. Sevgiler ve hayırlı bayramalar….

 • Yumak Sepeti says:

  Öykücüm, işe yaramazmı? ama faydasını görme süren de ,vücut yapın.beslenme alışkanlığın ve genetik yapına göre değişir. Bahsettiğin gevrekleri öğün olarak, başka yağlı yemeklerin yerine yersen fayda götebilirsin. Ama onun yerine kurutulmuş veya taze meyve  ile de kendin küçük porsiyonlarla öğün hazırlayabilirsin. Çümkü o ürünler gerçekten pahalı. Bunun yerine bir dilim kepekli ekmek , az yoğurt, 1 porsiyon az yağlı sebze ,( yağ için günde 30 gr.mı geçmemeye çalış) 1 parça et(beyaz at olması tavsiye si ile) ve meyve ile çok daha güzel sonuçlar alabilirsin.Sevgiler…

 • sündüs says:

  yha walla gelde sinir olma şimdi bütün yorumları okudum herkes inceltmek için bişi ler yazmış 🙁 yhu ben nasıl kilo alacam tülin abla yaa zayıfım da incayimde çok sinir oluyorum ne gıcık geliyor bana birbilsen ….yokmu bana göre de tülin abla şöle sağlıklı bir şelikde kilo aldıracak bişi  :'( walla şu yaşıma geldim hala aynıyım ……..        :'(    :'(

 • sündüs says:

  aff aff         ………  :((

 • yumaksepeti says:

  Canım Sündüscüm ya, yorumunu görmek ne güzel. Faceden bayram maili atıp bayramımı kutlamışsın. Benim mailler yine çalışmıyor. Bu yüzden yazdım hatta duvara da ekledim ama sanırım gitmedi. Ben de senin Bayramını en güzel dileklerimle kutlarım kardeşim. Kilo almak için ” Sağlık” kategorimin 3. sayfasında “Kilo Almak İstiyorum ” diye bir yazım olacak orada uzun uzun anlatıp bir kaç tarif  de verdim. Ama bildiğim şu varki. Aklına birşey takıp, devamlı kafanı onunla meşgul edersen ne yaparsan yap kilo alamıyorsun. Öncelikle kendini rahat hissetmen gerekli. Sen yazıyı bir oku konuşuruz yine bol bol. Öpüyorum çok. Allaha emanet ol canım

 • sündüs says:

  ablam bnm saolasın walla hiç bilmiyrdum hmn okuyacağım şimdi ve de denemeye koyulacağım yoksa bu gidişle zapzaıyf kalacam 🙂 …ayrıca hiç önmli deil bnm senin yüreğini biliyorum hiç kötü bişi aklıma gelmedi zaten sen yüreğini ferah tut…Allah razı olsun senden beni öle mutlu ediyorki senn le konuşmak …arada bir de olsa yazılarını okumak içimi rahatlatıyor …orada biri bnm içimi bilerek yüreği dopdolu biri y le konuşmak ne güzel bişi …. ALLAHA EMANET OLASIN ABLACIM …elleinden öperim ( saygımdan dolayı  😉     )

 • derya says:

  ya süpersiniz saolun ii oldu yaa

 • pınar says:

  ben 1.63 boyunda 55 kiloyum s7.sınıfa gidiyorum sizce nasılım.birde benim göbeğim var ve kalçam var ve üst ve alt bacaklrım kalın ben incelmek istiyorum özellikle bacaklarımın ince olmasını hani şu resimdeki kadının bacaklrı gibi olsun istiyorum ve söyliyceniz şeyler kesin inceltirmi şimdiden teşekkür ediyorum.

 • burçak says:

  ya bide siz bir arkadaşa ebru şallının şurubunu vermişsiniz bunu için demişsiniz de bu içince işe yerar mı ya sürmek daha iyi olmaz mı yani içince kalçaya nasıl etkili olabilir ki.

 • Yumak Sepeti says:

  Burçakçım merhabalar, bu şurup genel olarak yağ yakımı hızlandırıyor, eğer depolanmış yağınız en çok kalça bölgenizde ise oradan gidiyor, sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  Pınarcım, kilo ile boy ölçüsü arasında 10 fark ideal sayılıyormuş. Buna göre 53 kilo senin ideal kilon olabilir. 55 kilodaysan hiç fena değilsin demektir. Bu arada yaşın henüz küçük , vücut yapın gelişmeye ve değişmeye devam edecek. Yapacağın yanlış bir diyet boy uzamanı da durdurabilir. Şu an her türlü besini yemelisin. Hareketler tabiiki faydalı ama çok da fazla kendine yüklenme sevgiler…

 • burçak says:

  peki ben liseye kadar bacaklarda değişim olur mu bide ben daha uzar mıyım

 • Yumak Sepeti says:

  Burçakcım merhabalar, Vücut yapın yaklaşık 20-22 yaşlarına kadar hızlı ,30  yaşlarının başına kadar ağır da olsa değişmeye devam edercek. Bir kadın vücudu en güzel ve olgun şeklini 30 yaşlarda alır . Senin bacak, baldır, kalça bölgen de eşbette değişmeler olacak, boyunda uzamaya devam edecek tabii. Bu arada beslenme ve spor da  çok önemli …En azından boyun için de; parmak ucunda yukarı yükselip, kollarını kaldırıp boyunun erişemediği bir yerden bir şey almaya  (mesela ağaçtan elma koparmaya )çalışırmışgibi hareketler yapmanı tavsiye ederim.sevgiler…

 • pınar says:

  siz bana kilomun iyi olduğunu diyet yaparsam boyumun uzamıycanı söylemiştiniz acaba bacaklarımın incelmesi için sizin dediklerinizi yapsam boyum uzamaz mı çünkü kalın ya benim bir kuzenim var onun bacakları ince ama göbeği var bacakları ince olduğu için de zayıf gözüküyor.benim bacaklarım kalın göbeğim yok ben onun yanında şişman gçözüküyorum onun içinde bacaklarımın incelmesiniistiyorum çünkü alt vev üst bacaklarım kalıın bide siz ebru şallı şurubu vermişsiniz bir arkadaşa onu yaparsak bacaklarım incelirmi????

 • Yumak Sepeti says:

  Pınarcım bacaklarının durumu genetik değilse yani özellikle annenin  ve hala,teyze gibi kan bağın olan hanımların bacakları inceyse , seninki de incelecektir. ama genel olarak kalın bacaklı bireylerden oluşuyorsa   tabiki egzersiz ve diyetle incelirsin ama çok çok çaba gerekir.Ebru şallının şurubu genel yağ yakımı için , bacak bölgesindeki yağlanma fazla ise oradan gidebilir. Yukardaki egzersizleride sıkı biçimde yapman da biçimlenmeyi hızlandırır. ama şekere ve hamur işine fazla yüklanmeden mutlaka her türlü besini , özellikle lifli besinleri isebze ve meyveleri bolca tüketmelisin. Sevgiler…

 • burçak says:

  MESELA NESTLE NESFİT YESEM BOYUMUN UZMASI DURUR MU BİDE ONLARI SABAH AKŞAM ÖĞLE Mİ YİYİP BAŞKA HİÇ BİR ŞEY YEMİYCEZ

 • Yumak Sepeti says:

  Burçakcım Onu günde iki öğün yiyebilirsin. Sabah kahvaltıda birde akşam yemeği olarak. Öğle yemeğinde bir tabak sebze yemeğini veya 1 porsiyon et yemeğini mutlaka yemelisin.  

  Bu şekilde de 14 günden fazla devam etme. en azından 2 hafta yapıyorsan iki haftada normal beslen.

 • kadriye says:

  S.a yorum ların çoğunu okudum sizin verdiğiniz cevaplar çok profesyonel bir kişiye ait olduğu belli bu yüzden sizi tebrik ediyorum.ben de sizden bir konu hakkında yardım almak istiyorum. benim bacaklarım ve kalçamda çok fazla yağ olduğunu düşünüyorum ve öylede ben bunları bir ayda eritmek istiyorum sizden en etkili olan hareketleri bana söylemenizi rica ediyorum.acilen bu kilolarımdan kurtulmam lazzım ideal kilomun 6 kilo üstündeyim . bu 6 kiloyu bitki çaylarıyla değil egzersizle yok etmek istiyorum sizden ricam bana görere en etkili olan egzersizleri söylemeniz acil lütfen hemen yazın lütfen şimdiden teşşşükkür ederim.saygılarımla…

 • yumaksepeti says:

  a.s.Kadriyecim Merhabalar. Öncelikle güzel yorumların için teşekkür ederim. Kalça ve Bacak bölgesi en zor incelen yerlerdendir. 1 ay içinde neler yapabiliriz diye düşünüyorum. Yine sana da günde 30 grdan fazla yağ almamanı önereceğim. Dengeli beslenmeye çalış.Mümkün oldukça bir öğünde bir tip yemek yemeğe çalış. Mesela öğlen sadece sebze yersen akşam küçük bir porsiyon et gibi. İkisini aynı anda aynı öğünde alma. Kalça ve bacak inceltimi için Yukarda verdiğim özellikle ilk hareket etkili. Senin durumunda mümkün oldukça ikisini aynı anda çalıştırırsak daha hızlı sonuç alabiliriz.

  * Şimdi hızlı şekilde kalça ve yukarı baldırları eritmek için; yere sırtüstü uzan bir bacağın yerde yere yapışık kalırken diğerini dimdik yukarı kaldır 10 kez içe, 10 kez dışa daireler çiz. Bu arada belini iyice yere yapıştır. Sonra aynı işlemi diğer bacağa yap. Bacaklarını çeviriken aşağı indirdiğinde derin nefes al,yukarı kaldırdığında bırak.Kalçalarını mümkün olduğunca sık ki yansın.

  * Dinlen, şimdi yerde dizlerini kır,tabanların yere bassın. Şu anda dizlerin yukarı bakıyor olmalı. Sonra tek tabanını yerden kaldır. dizin yere 90 derecelik açıda dursun, yani parmak uçların karşıya bakıyor olmalı. Nefes al. Bu bacağını şimdi dimdik yukarı kaldır.(nefesini ver) tekrar dizini kır,parmak ucun bir ok gibi karşıyı göstersin (nefes al ) ve Tekrar taban yere bassın./nefes ver)Bu hareketi nefes alıp vererek iki bacağına da uygula 10*ar set.

  * Kalçalarını kas.iki tabanını yere bas ve kalçalarını yukarı kaldır, yere değdirmeden kaldır.10 sette bunu tekrarla.

  * Yan dön iki bacağın gergin yanda üst üste duruyor. üstekini kaldır nefes alarak iki öne nefes vererek iki arkaya tekme atma hareketi yap.Dizini sakın kırma ama. Öbür bacağa da tekrarla.

  * Sonra yüzünü yere bakacak şekilde dizlerinin ve ellerinin üzerinde dur. (hani küçük çocukları sırtımıza bindirir atçılık oynatırız ya o pozisyon) Tek bacağını gergin uzat geriye nefes al. Şimdi kır dizden tabanın yukarı baksın Bu halde bacağını yukarı doğru kaldır indir. Bacağını uzatmadan ama bu şekilde . nefesini ver. Diğer bacağa aynısını uygula 10*ar set

  Kolay gelsin umarım faydasını görürsün.En az 40-45 dk. ayır günde.Sevgiler…

 • elena says:

  benim üst bacaklarım çok kalın. kısa sürede inceltmek için ne yapmalıyım lütfen  bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Yumak Sepeti says:

  Merhabalar Elenacım.yukarda yayınladığım egzersizler size bire bir iyi gelir.Bunun dışında Sırt üstü pozisyonda ayaklarınızı hafice yana açarak dizlerinizi kırın. İdrarınızı tutmaya çalıştığınızı düşünerek 5 saniye kadar kendinizi kasın. Daha sonra 10 saniye kadar dinlenin. Rahatlama sırasında nefes alıp, kasılma sırasında nefes verin.
  Sırt üstü yere yatın. Kalçalarınızın altına bir yastık yerleştirin. Bacaklarınızı çapraz olarak dizden bükün. Dizlerinizin arasına çapı aşağı yukarı 20 cm olan bir top sıkıştırın, kalçalarınızı yukarı doğru kaldırmaya gayre edin.Birde Kadriye arkadaşıma yazdığım”Şimdi hızlı şekilde kalça ve yukarı baldırları eritmek için; yere sırtüstü uzan bir bacağın yerde yere yapışık kalırken diğerini dimdik yukarı kaldır 10 kez içe, 10 kez dışa daireler çiz. Bu arada belini iyice yere yapıştır. Sonra aynı işlemi diğer bacağa yap. Bacaklarını çeviriken aşağı indirdiğinde derin nefes al,yukarı kaldırdığında bırak.Kalçalarını mümkün olduğunca sık ki yansın.” tavsiyesini sizde uygulayabilirseniz faydasını görürsünüz. Sevgiler,

 • kadriye says:

  yardımınıuz için çok  teşkkür ederim . siteniz harika . yorum yapanlara hemen yardfım edionuz herkes adına teşşşük ederim sağolun  size bir sorum daha olucak benim bu fazla 6 kilo yu vermem için ayrıca ip atlamak istiom günde kaç sayı atlamalıyım yani 1000 gibi ne kadar atlamalıyım : şimdiden sağolun.saygılarımla…

 • Yumak Sepeti says:

  Kadriyecim  teşekkür ederim. İp atlamaya dk.da 50 kez atlayarak başla.2 dk atla (100 kez yani) sonra 1 dk. dinlen . Böylece 10 dk ip atla .Zamanla dakikada 100 -130 a çıkabilirsin. Böylece ilk başlarda 10 dk da 200 kolori yakarsın ve bu zamanla artar. Sevgiler…

 • dilek says:

  ben 4 çocuk annesi 42 yaşındayım.2 çocuk sezeryan 2 çocuk normal doğum sanırım sezeryan olanlardan göbeğim kaldı ve hiç  geçmiyor.yani ben nasıl eritebilirim bu göbepimi belim falan ince ama şu göbeğim olmasa daha iyi olucakta  yani acba ben nasıl eritebilirim bu göbeğimi ve bacaklarımı lütfen cevap yazın şimdiden teşekkür ederim…

 • yumaksepeti says:

  Dilek Hanım merhabalar, Öncelikle Allah size ve .çocuklarınıza hayırlı ve güzel bir ömür versin. Sezeryandan sonra evet göbek biraz kalıyor . Buna dikiş şişliği de eklendiğinde ” karnımız  kalmış” diyoruz. Sezeryenden sonraki ilk 6 ayda yapılan egzersizler daha iyi sonuç veriyor ama bakımlı olmaya karar verildiğinde zararın neresinden dönülürse kardır. Şimdi öncelikle  kilomuzu ideal kiloya çekiyoruz. Eğer kilomuz normalse özellikle mekik hareketi yapıyoruz. Yalnız mekik hareketini yaparken bacaklarımız kırık ,tabanlarımız yere basıyor olsun. Ellerimizle başımı destekleyerek yarım mekik çekelim 12*3 set sonra aynı hareketi sağ dirseğimiz sol dizimize bakacak şekilde yanlara doğru çapraz yaparız.
  * ayaklarımızı yere paralel uzatıp , karnımızı sıkalım ayaklarımızı 1 karış yerden kaldırıp açıp kapatarak makas hareketi yapalım.12*3 set .Ayaklarımızı yere değdirmeyelim. Şimdi dinlendikten sonra bacaklarımızı yine gergin bitişik halde yerden birkarış kaldıralım. Sonra bitişik halde yukarı , bitişik halde aşağı ama yere değmesin.12*3 set.
  * Sonra dizlerimizin üzerinde duralım ellerimiz yerde.Kedi pozisyonunda , bir bacağımız gergin arkada kaldıralım. sırtımızla bir hiza da , yukarı kaldırıp indirelim.yere değdirmeden 12*3 set. sonra aynı işlemi öbür bacağa da yapalım. Bu egzersizleri düzenli yaparsak karın kaslarımız sıkılaşacaktır. Kolay gelsin…
  *

 • gökse says:

  hayırlı sabahlar .. öncelikle emeğinize ve ilginize saygı duymak gerek , tekrar tekrar teşekkürler .. genel tanı olarak hemen hemen sorunlar aynı gibi.. benim size sorum şu yönde ,benimde bacaklarımda yağlanma var ve sert değiller eve kondisyon bisikleti aldım en düşük seviyede  yaklaşık 40 dk aynı tempoda çeviriyorum acaba bunun süresini yaklaşık 2 saate çıkarsam yağ yakımı yerine kas oluşumu olurmu yani inceltmek isterken dahada kalınlaşmasını istemiyorum bacaklarımın 🙁 ? ayrıca ufak step aletimde mevcut (mekanik olanlardan) sizce step aletinlede bacak ve popo inceltme sağlayabilirmiyim acaba? şimdiden çok teşekkür ederim şunuda ekliyeyim sauna eşofmanlarımla spor yapıorum yani yeni başladım çok fazla terletiyor haliyle sizce bunun bi zararı olabilirmi? şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

 • Yumak Sepeti says:

  Göksecim merhabalar, Bisiklet çevirmeye yeni başladıysan 2 saat henüz çok fazla, 40 dk ile başlamışsın ortalama 1 saate çıkarmanı tavsiye ederim. Evet, bacakları sıkı çalıştırdığında kas oluşur ama bu zaman alan bir şeydir. Kaslaş ma olmadan önce yağlar yakılır ve bacaklar toplar ve sıkılaşır. Bu aşamada stepe devam edebilirsin. Step tüm vucudu çalıştırır. Eşofmanla da 1 saatten fazla egzersiz yapmanı tavsiye etmeyorum. Çünkü fazlası vücudu havasız bırakıyor. Eşofmanı çıkarınca ve giymeden önce bol bol sıvı almalısın. Sevgiler…

 • dilek says:

  siz kiloyu ideal  kiloya çekin demişsinizde ben 163 boyunda 60 kiloyum nasıl ideal kiloya geçebilirim yani diyetle falanla mı geçebilirim.birde 12 3  set ne demek

 • Yumak Sepeti says:

  Merhabalar Dilecim senin kilon idealmiş zaten. Ben kilom varsa önce ideal kiloya çekmek gerekir dedim. Diyetle evet ama sana gerek yokmuş. 12*3 set . Bir hareketi 12 kez yap dinlen,soluklan tekrar12 kez yap soluklan ve son kez 12 kez yap demektir. Düzenli olarak hareketleri yaptığınızda sonuç alacağınıza inanıyorum.sevgiler…

 • öykü says:

  siz bana bacak inceltici egzesizler vermiştiniz benim alt bacaklarım kalındı şimdi o egzersizleri  yapıcam ya onları yaparken alt bacakta kalın olunca et oluyor ya hıı şimdi oegzersizleri yaprasam o etler toplanırsa bacakta yani sıkı olursa daha kötü olmaz mı ya hani futbolcu bacağı gibi kaslı kaslı

 • yumaksepeti says:

  Öykücüm kas oluşması için epey zaman gerekli, Sen bacakların önce yağlarını yakıp sıkılaştığında egsersizleri hafifletirsin.mesela sadece yürüyüş yaparsın..

 • ayça says:

  iyi akşamlar benim bacaklarım şekilsiz etekk giyemiyorum yada uzun çizme giyemiyorum dizden aşası bozuk hafaf dışa doğru kalın birazda kaslı özellikle topuklu ayakkabı giyince çok rahatsız oluyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz

 • alev says:

  merhabalr yukardaki arkadaşın yazısınıda okuyunca yazmak istedim..benim de bacaklarım kalın özellikle dizden aşağısı yani ayak bileğimin bi karış yukarısında erimeyen bi yağ kütlesi kas gibi şiş duruyo kendimde oldukça zayıfım 22 yaşındayım ve rahatsız oluyorum acaba egzersizle halledilicek bişeymidir?teşekkür ederim..

 • yumaksepeti says:

  Ayçacım merhabalar,diz çıkıkları zor bir durum. Eğrilik kemiğin duruşundan ileri geliyorsa estetik opreasyonlardan başka pek bir çaresi yok. Ama topuklu giymek istiyorsun sanırım. Aslında bu gibi durumlarda mümkün oldukça az topuklu giymeni tavsiye ederim.Bir topu alarak dizlerinin arasına alıp,yere sırt üstü uzanıp dizlerini iki yana doğru eğip kaldırabilirsin. Dizlerinin arasındaki topu iyice sıkmaya çalış. Bi rde ayakta kayakçılar gibi hafif eğik dizlerini kırarak dur.Bir bacağını tamamen sabit tut. Diğer bacağını hızlı bir şekilde, gergin arkaya,başlangıç haline, gergin yana , başlangıç haline..şeklinde en az 20 kez yapman ve diğer bacağa geçmen iyi gelecektir.Sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  Alev arkadaşım merhabalar, Ayak bileklernin kalın olması oradaki kasların yapısından kaynaklanır çoğunlukla, Sana da mümkün oldukça spor ayakkabı giymeni tavsiye ederim.Orada bir yağ kütlesi varsa liposuction ile oradaki yağlar eritilebiliyor.Ayak bileklerini öne arkaya,yana çeviren hareketler yapabilirsin. Bir de bir topu bu bölgede bacakların arasında tutup bacakları çaprazlama yukarı – aşağı şeklinde hareket ettirmeni tavsiye ederim. Sevgiler…

 • burçak says:

  iyi akşamlar size iki sorum olucaktı ilki bacaklarım yani üst ve alt baldırlarım(diz aşağısı)kalın ne gibi egzersiz önerebilirsiniz ikinciside ellerim yani parmaklarım çok toplu kendimde zayıfım sanırım yapısal bişey ama bu konuda bi öneriniz varmı sıcak suda bekletsem falan bi işe yararmı şimdiden teşekkür ederim..

 • yumaksepeti says:

  Burçakcım Merhabalar, aşağıda yazdığım egzersizleri yapabilirsin.
  Bu harekt iç but ve baldırlar için adealdir:
  Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.
  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.
  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

  Parmaklarına gelince, sanırım kemiklerin kalın ve kemikleri inceltmek için (estetik cerrahiden başka) yapılacak fazla birşey yok. Ama daha zarif ve bakımlı göstermek elinde. Bu yüzden tırnak ve cilt bakımına ayrı bir özen gösterebilirsin. Birde sana bir el masajı yazıyorum.en azından kan dolaşımın hızlanacağından ellerin daha güzel görünecek ve rahatlayacaktır:Masaj yapmak istediğiniz elinizi diğer elinizle sıkıca kavrayın. Serbest elinizin başparmağıyla küçük dairesel hareketler çizerek diğer elinizin yüzeyine masaj yapın. Hareketleriniz canınızı yakmayacak senlikte olmalı.Bir elinizin baş ve işaret parmaklarını aralayın. Ardından diğer elinizin işaret parmağıyla el ayasından eklem bölgesine kadar dairesel hareketlerle masaj yapın. İşlemi diğer parmak aralarına da uygulayın.Kolay gelsin…

 • ela says:

  mrb bnm srunm backlarım kln olması incelmesi içn elmden glni yapıyorm ama fayda etmiyo bn hem bcklrımı inceltick hmde uztıck bi öneri istiyorm şimddn tskkrler

 • betül says:

  merabalar ben 21 yaşındayım bacaklarım düzgün değil estetik dışında tavsiye edebileceğiniz bişey varmı?şöyle tarif ediyim basenlerim geniş dizlerime doğru inceliyo sonra tekrar dışa doğru gidiyo özellikle arkadan bakınca oldukça çirkin bi görüntü oluyo.bide alt baldırlarım kaslı gibi nasıl inceltip şekle sokmalıyım şimdiden teşekkür ederim iyi yıllar dilerim..

 • fahriye says:

  merhabalar benim bacaklarım  kalın özellikle diz kabaklarımın üstü  1 ay içinde inceltebilmek tayt giymek istiyorum önerilerinizi bekliyorum 

 • Yumak Sepeti says:

  Arkadaşlar  merhaba, Hepinizin yeni yılını kutlar, sağlık ve mutluluk dolu güzel bir yıl dilerim. Elacım bacakları uzatmak biraz zor ama yukarıda yazdığım egzersizlerle inceltebilirsin. Birde şu hareketi tavsiye ederim.Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

 • Yumak Sepeti says:

  betülcüm merhabalar,sanada iyi yıllar . iki yorum yukarda Burçak hanıma verdiğim hareket ve masaj hareketleri sanırım senin içinde ideal olacaktır.Sevgiler,

 • Yumak Sepeti says:

  Fahriyecim merhabalar, 1 ay çok yeterli bir süre değil ama şu anda egzersizlere başlarsan faydasını ve farkını da şüphesiz görürüsün.. Sana tavsiye edeceğim hareketler, yazımın özellikle 1.ve 2. hareketidir.sevgiler…

 • betül says:

  çok teşekkür ederim iyi çalışmalar..

 • öykü says:

  hani siz aspirinle selülit giderici formül vermitiniz ya mesela 20 aspirin yerine daha za kullansak olur mu  bide siz bana bacak inceltme egzesizi vermiştiniz onu uygularsam resimdeki kadın gibi bacaklarım olur mu bu soru ya kesin net cevap verin

 • fahriye says:

  çok teşekkür ederim

 • sevgi says:

  iyi akşamlar ben spor bölümü öğrencisiyim ancak bi sorunum var bacaklarım artık erkek bacağı gibi bi görüntü oluşturmaya başladı kasları nasıl inceltebiliriz bildiğiniz bi ilaç karışım yada spor varmı mini elbise giyince kaslı kaslı çok kötü gözüküyor teşekkür ederim iyi akşamlar..

 • senem says:

  mrb ben 17 yaşındaym alt bacaklarmda bi sorun yok çok inceler ama üst tarafa doğru gelince tombul duruyor ben ne kadar zayıflasamda o üst bacaklarm bi türlü zayıflamıo bu hareketleri yaparsam kesin üst bacaklarm zayıflarmı??

 • senem says:

  bu arada benm boyumda 1.68 kilom 58  yukarıda ideal kilo demşsiniz benmki idealmi diyet yapmam gerekmi tek sorunum kalçamın ve üst bacaklarm ne olur yardım!!!!!

 • Yumak Sepeti says:

  Senemcim yaşın daha çok genç ve merak etme vücudun daha şekillenecek. Kilon ideal diyete gerek yok. Ama yağlı, abur cubur şeylere dikkat. Sana üst baldır ve butlar için bir-iki egzersiz yazıyorum,sevgiler…
  Sırt üstü pozisyonda ayaklarınızı hafice yana açarak dizlerinizi kırın. İdrarınızı tutmaya çalıştığınızı düşünerek 5 saniye kadar kendinizi kasın. Daha sonra 10 saniye kadar dinlenin. Rahatlama sırasında nefes alıp, kasılma sırasında nefes verin.
  Sırt üstü yere yatın. Kalçalarınızın altına bir yastık yerleştirin. Bacaklarınızı çapraz olarak dizden bükün. Dizlerinizin arasına çapı aşağı yukarı 20 cm olan bir top sıkıştırın, kalçalarınızı yukarı doğru kaldırmaya gayre edin.Birde benim “Bacak İnceltici egzersizler ve Hareketler”konulu yazımın özellikle 3.ve 4.hareketleri ile “Basen ve Kalça eritmek İçin Egzersizler”deki tüm hareketleri yapabilirsin.

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgicim merhabalar, Senin bacak kaslarını yumuşatmana ihtiyacın var kanımca. Aşağıda yazılanları uygulamanız faydalı olacaktır. 

   Ayağınızı, bacaklar`dan başlayıp topuğa dek kremleyin.

  Uygun bir yere uzanın ve bacaklar`ınız kalbiniz seviyesinde olsun. Ayağınızın altına çok yüksek olmayan bir yastık koyabilirsiniz. Bacaklar`ınızı sıra ile havaya kaldırın, el parmaklarınızla kasları, uzun eksenleri boyunca iyice sıkarak masaj yapın. Başlangıçta yumuşak olan masaj, adeleler alıştıkça sertleşmelidir. sevgiler…

 • ebru says:

  merhabalar,sabırla cevapladıgınız sorular için cok tesekkürler.25 yasındayım ben boyum 1 53,kilom 48.kalça ölçüm 92,üst bacak 50,bel 72.bana ideal olan ölçüleri verebilirmisiniz benim için.

 • esra says:

  iyi akşamlar yorumlarınızı beğenerek okudum banada yardımcı olacağınıza inanıyorumbenim alt bacaklarımın iç kısmı şiş duruyo yani bacaklarım 10cm açık düz durduğumu farzedin alt bacaklarımın içi birbirine değiyo oldukçada sert yapısal bişeymidir yoksa egzersizlerle düzelirmi teşekkür ederim

 • yumaksepeti says:

  Ebrucum merhabalar,İdeal sağlık göstergesi olarak, kadınlar için ideal bel ölçüsü 82 santimdir. Eğer 93 santimi geçerseniz, sağlık riskiniz artar.Mezurayı göbek diğinizin üzerine koyup, karnınızı tamamen içeri çekip bir ölçü alın. Bu ölçü boyunuzun yarısindan az ise ideal kilodasınız ve sağlıklısınız  demektir

 • yumaksepeti says:

  Esracım merhabalar, sorunun genetik olabilir tabii. Birde varis ve damarlarla ilgili problemin varsa ,şişlik olabilir ama bir problem yoksa şu egzersiz faydalı olacaktır.Bacaklarınızı 90 cm kadar açın ayak parmak uçlarınız dışarı baksın ellerinizi kalçalarınıza koyun. Üst bacaklarınız yere neredeyse paralel olana dek dizlerden kırın. Daha sonra elinizden geldiğince çok parmak ucuna kalkıp inin. Bu bacaklarınız için mükemmel bir egzersizdir ve baldırlarınızı da inceltir.Sevgiler…

 • sıla says:

  iyi akşamlar yorumlarınızı okudum gerçekten çok güzel benim size bir sorum olucaktı şey benim bacaklarım kalın hani o arkadaşlara yazdığınız egzersizleri yapıcam peki bir tek egzersiz yapmadan hani şu selülit giderici aspirinle yani onu kullansam olur mu birde o malzemeleri biraz az kullansak olbilir mi  bide o egzersizleri yaparsam şu resimdeki güzel kadının bacakları gibi olur mu şimdiden çok teşekküe ediyorum yeni yılınızı kutluyorum(biraz geç olsada  pardon)

 • yumaksepeti says:

  Sılacım merhabalar, egzersizden vazgeçme bence. Egzersiz bacakların sağlığı için çık gereklidir. Asprinli formül bir süreç hızlandırıcıdır aslında. Sen ölçülerini istediğin ölçüde azaltabilirsin. Bacakların güzelliğinde kalıtımsal özellikler bir faktörse de , güzel bir bakımla harika bacaklara sahip olabilirsin. Sevgiler ve mutlu yıllar ….

 • senem says:

  çoook ama çook tşk ederm bacak inceltici hareketlere başladm dediniz gibi 3. ve 4. hareketler çok işime yaradı şimdiden beni büyük bir detten kurtardnız moralim yerine geldi tşk ederm bu siteyi bırakmıyacağm .

 • senem says:

  birde beli inceltici hareketleri bana bi yazsanz sizden çok mu istemiş olurum acaba? iyiki varsınız şimdiden tşkürler

 • özgül says:

  merhaba ben haraketleri 3+10 olayını anlamadım her hareketi 30 kere mi yapıcam yoksa haftada 3 gün her hareket 10 ar defamı yapılıcak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • yumaksepeti says:

  Senemcim merhabalar, güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Benim beli inceltici egzersizler ile ilgili bir yazım var “Sağlık” kategorisinde. Önce oraya bir göz atmanı isterim. sonra yine üzerinde konuşuruz. Sevgiler…

 • yumaksepeti says:

  <p>Özgülcüm 30 kez demek . Ama her 10 sayıda 15-20 sn dinlenmeniz için o şekilde yazdım. sevgiler…</p>

 • esra says:

  öncelikle teşekkür ederim sonrasında yapıcağım şeyi doğrumu anlamışım diye sormak istiyorum sırt üstü yere uzanıp bacaklarımı açıp dizlerimi bükücem ve parmak uçlarımın üzerine yükselerek kalçamı indirip kaldırıcam doğrumudur?iyi akşamlar diliyorum..

 • senem says:

  slm ben 27 yaşında  160  boy ve 66  kg  dayım 1 haftadır spor ve diyete başladım sitenizede tesadüfen rastladım benim sorumun bacaklarım normalden çok kalınlar  egzersizlerinizi uygulamaya başladım sizin bana artı bi tavsiyeniz olurmu lütfen  bana yardımcı olun  [eşimle aramda sorun olmaya başladı] 

 • fatma says:

  BEN YENI DOGUM YAPTIM HAMILELIMDEDE NORMALDEN FAZLA KILO ALDIM BEBEGMI EMZIRIYORUM VE HICBIRSEY YAPAMIYORUM KALCAM BASENIM GÖBEGIM ICIN NE YAPABILIRIM

 • yumaksepeti says:

  Esracım merhabalar, hareketi ayakta yapacaksın yere uzanarak değil(baldırlar çalışsın diye) ama yazdığın harekette kalça çalıştırmak için iyidir. onu da yapabilirsin.sevgiler…

 • yumaksepeti says:

  Fatmacım,Pazartesi günü anasayfada Doğum sonrası egzersizler diye bir konum yayınlanacak onu takip edebilirsen faydalı olur sanırım.Pazartesi görüşmek üzere….

 • yumaksepeti says:

  Senemcim iyibir diyet ve sporla başlaman güzel.Aşağıdaki egzeresizde çok iyi ve etkilidir. sevgiler…

  Bir pilates bandını veya esnek bir lastik bandı ortalayın her iki ayağınızla iki noktadan üzerine basın.
  – Bandın uçlarını çapraz olarak her iki elinizle tutun.Sağ elinin sağ kalçanız hizasında, sol elinizde sol kalçanız hizasında olsun ve lastik band “X” şeklinde olsun.
  – Dik durun sırtınız dik, dizleriniz düz ve ayaklarınız birbirine paralel olsun.
  – Sağ ayağınızla sağa doğru küçük bir adım atın ve sol ayağınızla da bir adım atın pozisyonunuzu koruyun.
  – Sağ yönde 10 adım atarak hareketi tamamladıktan sonra aynı adımları sola doğru tekrarlayın

 • fahriye says:

  merhabalar ben sayfanın başındaki ilk 3  hareketi düzenli yapıyorum ek olarak koşu bandında her gün   yaklaşık 20 dk koşuyorm 120 kalori civarı ,yediklerimede çok dikkat etmeye çalışıyorum  boyum 1.63 kilom 58 nasıl bacaklarım  incelecek lüütfeeen yardım…… Önerilerinizi bekliyorum ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • fahriye says:

  bu dediklerimi 2 haftadır yapıyorum ve hiçbir değişiklik yok bacaklarımda sizce koşu bandında  daha çok mu zaman geçirmeliyim yoksa?????

 • Yumak Sepeti says:

  Fayriyecim merhabalar, Pes etmek yok. Daha iki hafta olmuş, çok erken biirşeylerin değişmesiiçin. Şu anda beynin bu yaptığın çalışmaları tanımaya ve sindirmeye çalışıyor. Vücudun kendini toparlama başlıyor. Koşu bandı, metobolizmanı hızlandırır ve kalori yakımını hızlandırır. Bence egzersizleri arttırman daha iyi ama yavaş yavaş birden değil. 2 hafta daha bu sayılarla yap. sonra 3 seti 4 e çıkar…Koşu bandını da 30 dk’a . Kalça,bel ve basen en zor bölgelerdir ama azimliysen bu bölgeler incelmeye mahkum olacaklardır..sevgiler

 • fahriye says:

  Teşekkür ederim inşallah faydası olur.

 • senem says:

  mrblar  bu bacak hareketleri etkisini ne zaman gösterir birde ben bunu sadece sabah aç karınamı yapmalıym  fazla yapılırsa tam tersi etki gösteririmş ölemi??

 • deniz says:

  sabahları ac karnına yarım cay bardagına bir yemek kasıgı elma sirkesi karıstırıp icerseniz yagların erimesinde faydalı olabilecegini duydum ne derece dogrudur sizce

 • Yumak Sepeti says:

  Semencim aç karnına yapma 1 bardak meyve suyu enaz bir dilim ekmek ve bir parça kaşar veya az yağlı peynir mutlaka ye. 20 dk.sonra egzersizleri yapabilirsin.Hayır egzersizler fazla yapılırsa aksi bir etki göstermez. Sadece ağır egzersiz yapanlar(mesela sporcular gibi)da kaslar gelişir. Ama bu uzun zaman alan bir süreçtir. Sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  Denizcim öncelikle belirteyimki Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır.  bedeninizi genel anlamda güçlendirmek, çeşitli hastalık belirtilerini hafifletmek ve  cilt bakımında  elma sirkesini kullanabiliriz.Öeneğin diyete ve spora takviye olarak  Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı çiçek balı ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.Sevgiler…

 • feyza says:

  slm…Ben  hep yüzümden kilo alıp veriyorum zayıfladığımda fiziğim güzel oluyor ama yüzüm çirkinleşiyor vücudumun kilo almadan yüzümün,yanaklarımın kilo alması mümkün mü acaba?hangi besinler sadece yüzümün kilo almasını sağlar?yaşım 19 acaba yüzün kilo alması için yüzlere önerebileceğiniz hareket var mı acaba?görüşlerinizi bekliyorum bu arada siteniz çok güzel olmuş…..

 • yumaksepeti says:

  Feyzacım merhabalar,öncellikle güzel yorumun için teşekkür ederim. Haklısın özellikle bayanlarda hızlı kilo verdiğinde yüzde çökmeler oluyor. Yüzün çökmemesi içim özellikle protein ağırlıklı diyetler yapmalısın .Proteinin Hayvansal kaynakları; yumurta, et, tavuk, balık, süt ve peynirdir. Bunlardan yumurta, et, tavuk ve balık, elzem amino asitleri sağlar.
  Bitkisel protein kaynakları; mercimek, kuru fasulye, nohut gibi kurubaklagiller, fındık, tahıllar, bulgur, tam buğday ekmeğidir. Çok az miktarda da olsa, bazı yeşil sebzelerde protein bulunur ama emilimleri çok düşüktür.Önümüzdeki hafta Ana sayfada yüz egzersizleri ile ilgili bir yazı vereceğim inşallah. Faydalı olacağına inanıyorum. Görüşmek üzere….

 • nur says:

  merhaba  ben 8. sınıfa gidiyorum hem boyum kısa hemde bacaklarım çok kısa arkadaşlarımın bacakları çok ince benimkiler çok kötü gözüküyolar ve artık sabrım kalmadı acill inceltecek bi formül yok mu lütfen yardım edin bide boy uzaması için bi bilginiz var mı

 • nur says:

  pardon bacaklarım çok kısa demişim kalın diyecektim

 • nur says:

  lütfen cevaplarınızı bekliyorum yardımcı olur musunuz

 • senem says:

  çooooooooook tşk edermm etkisini gösterdi bacaklarm gerçkten inceldi 3. haftadaym şimdiden böle oldu pantolon ve etek giyerken mutluym geçkten kendime yakıştırıorm bu egzersizleri bırakmamam gerek size ne dicemi bilemiormm çok mutluym tşkler çook tşkler:)

 • senem says:

  eveet boy uzaması ile ilgili bi egzersizler warmı ben 17 yaşndaym ve 1.68 boyundaym demştim sizi çok sewiorm gerçkten güzel bir site bu sitenin yakasını bırakmayacağm 🙂 kucakdolusu sewgi ve saygılarımlaa…

 • yumaksepeti says:

  Senemcim inan bende çok sevindim bacaklarının incelmesine. Hep söylüyorum tüm arkadaşlarıma da , azimle yapmaya devam ettiğinizde hareketler işe yarayacaktır. Bak sen en güzel örneğisin.Güzel yorumların için de ayrıca teşekkür ederim. Boyunu uzatmak için parmak uçlarında kolların havada yukarı doğru gerilme ( elma toplama) hareketini tavsiye ederim. Oynaya biliyorsan basket oynayabilirsin. Veya yüksekte hedeflediğin bir yere değmek için zıplaya bilirsin. Bol bol süt,peynir,yoğurt. ayrıca balık almanı öneririm. Koyu yeşil sebzeler yemelisin. Güneşli havalarda da yürüyüş tabiiki. Vücuduna doğal yoldan yeterli miktarda demir ve D vitamini aldığında boyunun uzaması hızlanacaktır.Sevgiler…

 • yumaksepeti says:

  Nurcum merhabalar, boyunu uzatmak için Yukarda seneme tavsiye ettiklerim senin içinde geçerli tabii. .Bol bol yukarı doğru uzanıp kemiklerini açmalı ve Demir almalısın. Yazında bol bol yüzmeni ve mümkün oldukça ağır kaldırmamanı tavsiye ederim.Yine seneme yazdığım bacak inceltmeyi hızlandırıcı  hareketi sana da tavsiye edeceğim.
  Bir pilates bandını veya esnek bir lastik bandı ortalayın her iki ayağınızla iki noktadan üzerine basın.
  – Bandın uçlarını çapraz olarak her iki elinizle tutun.Sağ elinin sağ kalçanız hizasında, sol elinizde sol kalçanız hizasında olsun ve lastik band “X” şeklinde olsun.
  – Dik durun sırtınız dik, dizleriniz düz ve ayaklarınız birbirine paralel olsun.
  – Sağ ayağınızla sağa doğru küçük bir adım atın ve sol ayağınızla da bir adım atın pozisyonunuzu koruyun.
  – Sağ yönde 10 adım atarak hareketi tamamladıktan sonra aynı adımları sola doğru tekrarlayın.Sevgiler…

 • nur says:

  çok teşekkür ederim hergün dediklerinizi yapıyorum ve bacaklarım incelene kadar bırakmayacağım teşekkürler

 • Yumak Sepeti says:

  Ben teşekkür ederim Nurcum.Güzel haberlerini bekliyorum.sevgiler…

 • Emrecan says:

  yhaa benim vücudumm cok ince ama bacaklarımm ve baldırlarımmm cokk kalın :(:( Bacaklarımn Ve baldırlarımın incelmesi için ne yapmalıyım Yazarsanız Sevinirim Şimdiden Teşekkür Ederimmm

 • yumaksepeti says:

  Emrecan merhabalar. Yukarda yazdıklarım incelme için idealdir .Bir de size ek olarak ravsiye edeceğim hareket:Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.Kolay gelsin…

 • feyza says:

  merhabalar…. ben sizin o yüzün daha dolgunlaşmasını sağlayacak olan eegzersizlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler….

 • yumaksepeti says:

  Ah aklımda Feyzacım, geçen gün gözler ile ilgili verdim. Yüzün dolgunlaşması içinde vereceğim. Ana sayfadan takip etmeyi unutma. Görüşmek üzere,sevgiler…

 • esra..! says:

  merhabaalar .. banada yardımcı olursanız çok sevineceğim.. 16 yaşındayım ve basen problemim var 3 gün önce çeşitli egzersizlere ve sabahleyin koşu bandında tempolu yürüyüşe başladım… yürüyüşün kas yapacağından bacaklarımı kalınlaştıracağını söylüyorlar acaba bu doğru mu ?? sizce basenlerime bi faydası olmaz mı yürüyüşün ?? bir de ne kadar sürede fayda görebilirim ? bilgi verirseniz mutlu olurum
  sevgilerimle;

 • esra..! says:

  umarım yardımcı olursunuz 🙁

 • Yumak Sepeti says:

  Esracım merhabalar… koşu bandının faydası olu tabi en az 1 ay yapmalısın ama.Kas oluşumu hemen olmaz. İlk başta sıkılaşır ve incelirsin. Egzersizlere de devam etmeliz. sevgiler…

 • esra..! says:

  çok teşekkür ederim (: dediğiniz gibi devam edip sonucu paylasacağım… umarım işe yarar… ilginize tekrar tesekkür ederim (:

 • GÜLÇİN... says:

  Peki bu hareketler bacaklarımızı güçlendirdiği gibi gerçektende inceltiyor mu?Lütfen cvp yazın çok ihtiyacım varr……..

 • GÜLÇİN... says:

  Ama kesinlikle deneyeceğim.UMARIM İŞE YARAR…..

 • yumaksepeti says:

  Gülçincim merhabalar,yaramaz mı hiç. Yukarıdaki yorumlarda egzersizlere başlamış ve 3 hafta sonra fark ettiğini belitten arkadaşlarımız var. Denemwni tavsiye ederim. Bu arada günlük yağ alımı 30 gr mı geçmesin anlaştıkmı?Sevgiler…

 • kadriye says:

  merhabalar…üst baldırları eritmek için yukarıda belirttiğiniz hareketleri her gün mü yapmamız gerekiyor.Gereğinden fazla yapılan hareketlerin inceltmenin yerine kalınlaştırdığını okumuştum.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürediyorum…

 • yumaksepeti says:

  Kadriyecim hergün yapabilirsin. Kalınlaşma kas oluşumundan kaynaklanıyor ama o çok uzun bir emekten sonra oluşuyor,sen incelmeyi hissettiğin anda set sayısını azaltabilir veya tempolu yürüyüşe geçebilirsin…

 • deniz says:

  merhabalar ben deniz daha öncede buraya yorum yapmıştım sizin bana önerdiğiniz egzersizleri düzenli olarak yapıyorum ve çok işe yarıyor.öncelikle çok teşekkür ederim.ben şimdi çok düzenli bir diyete başladım.diyetimde yağ,şeker,tuz,un,ekmek,çikolata,hamur işleri vs. yağ yapan, kilo aldıran yiyecekler yemiyorum kesinlikle ağzıma bile almıyorum ekmek yiyiyorum ama kepekli,tam buğdaylı ve çavdarlı ekmek yiyiyorum.öğle ve akşam yemekleri olarak ise 1 kaşık zeytinyağlı kilo aldırmayan yemekler yiyiyorum akşamda aynı yemeği yiyiyorum 3 saat arayla ve bol bol yani 2 lt. su içiyorum.hafta sonları annemle birlikte sabahleyin 1 saatlik yürüyüşe çıkıyoruz,hafta içleri ise evde 1 saat düzenli olarak egzersizler yapıyoruz annemle birbirimize destek oluyoruz ve başaracağımıza inanıyorum.evet benim size burda sormak istediğim şey ise bu şekilde devam edersem 2 ay boyunca kaç kilo veririm?ve vücudumun bacaklarında kollarında karın ve mide bölgelerinde incelme ve zayıflama olur mu?yani kilo verir miyim?boyum:1.66  kilom:62.5  yaşım:14  ölçülerim:84-74-104 . benim söyliyeceklerim bu kadar cevaplarınız için şimdiden çook teşekkür ederim lütfen yardımcı olun.SİTENİZİ DE ÇOK BEĞENİYORUM TEŞEKKÜRLER!

 • Yumak Sepeti says:

  Denizcim merhabalar, öncelikle güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Çok memnun oldum. Sıkı bir diyete başlamışsın. Sana tavsiyem yaşın küçük olduğu için herşeyden ye ama az az ye .mesela bazen zeytinyağlının yerine bir porsiyon ızgara beyaz et de ye. Bu şekilde tüm vücüdunda incelme olacaktır. Egzersizlerle de tüm vücudunu çalıştırdığında .iki ayda 6-12 kilo arasında (metobolizmanın hızına  bağlı olarak) kilo vermen mümkün. Benim bir arkadaşım 70li kilolardan 50 li kilolara düştü. Sağlıklı beslenme + Düzenli egzersiz = süper sonuç. Görüşmek üzere…..

 • Tuğçe says:

  önceLikLe iyi akşamLar..
  yorumLarı ve öneriLerinizi okudum..gerçekten çok başarıLı.benim sorunum kiLo vermek değiL.ben 17 yaşındayım.10 yıl yaz-kış yüzme sporu yaptım. 2 yıldır yapmıyorum. ama herkes nasıL kas yapabiLeceğini soruyor.bendeki sorunda bacakLarımın aLt kısmındaki kasLar yamuk duruyor gibi. bu yüzden etek vs. giyemiyorum.bu bi egzersizLe düzeLebiLir mi ? bacakLarım düz oLabiLir mi ? şimdiden teşekkürLer..

 • İPEK says:

  tekrar merhaba ben bu sefer size bi soru sormak ıstıyorum:)ben 45 kg 163 boyundaym zayıfım ama selulete meyıllı bacaklara sahıbım:)bu hareketleri yapmam işe yarar mı son olarak bişey daha üst baldırı nasıl ıncelteblırız baya sordm ama:)))

 • Yumak Sepeti says:

  İpekcim merhabalar. Egzersizlerin tabiiki selülite de faydası olur. Bu arada beslenmene özelliklede kafeinli şeyler tüketmemeye özen göstermelisin. Bol ılık su içmenide tavsiye ederim. Üst baldırın için; yukarda yorumcu arkadaşlarımdan Serenay’a verdiğim öneriler genel anlamda senin için faydalı olur. Orada Ebru şallının da bir şurup tarifi var. Bir göz atabilirsen sevinirim . Sonra üzerinde konuşuruz yine.sevgiler…

 • İPEK says:

  tesekkur ederm okuldan zaman buldukca yapma gerekıyo zayıf oldgm ıcın bırıne dedıgmde gülüyo ya:)cok sağolun denıcem ne zaman cevap vercek ozaman size doncem:)

 • emine says:

  sevgili yumak sepeti ben 15 yaşındayım alt vede üst bacaklarım fena kalın  boyun 1.67 kilom 52 . 23 nisandada okulumuzun düzenlediği bir şey var benm bacaklarım kalın  ne olur 23 nisana kadar inceltici bir şey verin lütfen vede % 100 etkili olsun cevabınızı bekliyorum…:)

 • edanaz says:

  merhaba . benim yaşım 14 boyum 1.62 ama kilom 60 ve bacaklarım çok kalın vede selulitimde var bunlar nasıl gider yaşımdakilerinin çoğunun bacakları ince şort felan giyemiyeceğim yazın 🙁

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Emine ve Edanaz Aşağıdaki egsersizlerin faydalı olacağını söyleyebilirim. Bu arada yaşınız henüz çok genç beslenmenizie dikkat edip, egzersizlere deavm ettiğinizde güzel bacaklara sahip olacağınıza eminim Sevgiler…

  size önereceğimiz egzersizleri her bacak için 15 kez tekrarlayın ve dinlenmeden bütün egzersizleri tamamlayın. 3 egzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu kombinasyonu iki kez daha tekrarlayın.

  Bir ayak havada olacak şekilde yatarak iç butları sıkıştırmak :
  Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Tek ayak üzerinde ayakta durmak :
  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Makas şeklinde uzanarak :
  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

 • ayşe says:

  merhaba öncelikle sorunlarımızla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.benim alt bacağım çok ince yazılarınızda genetik olabileceğini yazmışsınız ama kızkardeşimde benim gibi zayıf bacakları çok güzel alt bacaklarımı geliştirmek için neyapabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • emine says:

  çokkk teşkkürler ama çok karışıkk fazlasıyla kafa karıştırıyo :(:(

 • ilayda says:

  merhaba bnm üst bacaam çk kln ve popomda byk ne yapabilirim

 • ilayda says:

  ya bide son hareketi anlamadım

 • yumaksepeti says:

  İlaydacım merhabalar,belirtiğin problemlerle ilgili yukarda yorumculardan Serenay arkadaşıma verdiğim cevabı sen de dikkate alabilirsin. Son hareket şöyle sırtüstü yatıp yanına dönüyorsun. Başını şekildeki gibi kolunla destekliyorsun.Üstüne yattığın bacağını yukarı aşağı gergin hareket ettiriyorsun. Aynı hareketleri ters tarafa dönüpte tekrarlıyorsun. Sevgiler,

 • tuana says:

  Ya bunlar gerçekten işe yarıyor mu? yani yaza kadar incelir mi?

 • yumaksepeti says:

  Tuanacım merhabalar, şu kadarını söyleyebilirim ki, mesela fazla güldüğün bir gün, yanakların ve karın kasların ağrır değil mi, bu ogün onları her zamankinden fazla hareket ettirdiğin içindir.O gün daha fazla çalışmışlardır. İşte bacak egzersizlerine ilk başladığında belki hamlıktan ötürü biraz ağrı olabilir  ve düzenli egzersiz yaptığında o kaslar çalıştığından üzerindeki yağ parçacıkları küçülmeye uğrar,yani ilk günden itibaren sonuç olmaya başlarsın…sevgiler…

 • leyla says:

  merhabalar ben 17 yaşındayım 1 68 boyundayım kilom 53 ama bel bölgem aşırı ince vucut yapıma göre hiç hoş görünmüyor ayrıca bacaklarım da kalın  çok biçimsiz. vucut ölçümde 85 60 70  bel bölgemi kalınlaştırmak için ne yapmalıyım acaba

 • leyla says:

  ya pardon bel bölgesi diye yazmışım özür kalça bölgem yani kemiklerim

 • Yumak Sepeti says:

  Leylacım tam olarak anlayamadım.Sen kalça bölgeni dolgunlaştırmak mı istiyorsun.

 • tuana says:

  Çok teşekkür edrim ve sizi çok seviyorum…

 • ebru says:

  merhaba arkadaşlar
  benim yaşım 14 ama 152e 2- 2,5ay kadar var yani
  boyum   1.60 
  kilom 58
  sizce normal mi
  bacaklarım kalın
  inceltmek için önerilerinize ihtiyacım var lütfen

 • ebru says:

  pardon 15 yaşıma yani

 • ilayda says:

  çk teşekkürlerrr

 • leyla says:

  ya hayır tam olarak anlatamadım harhalde demiştimki göğüs bölgem 85 belim 60 kalçam da 70 yani alt belim desem anlarsınız inş çok dar hiç enli değil biraz enli olmasını istiyorum etek falan giyindiğimde hiç üstümde oturmuyor çok acayip duruyor. aslında uzamasına uzamışım ama vucudum hiç enli değil sadece kalçam değil yani. belim dar olduğundan kalçamda dar görünüyor çok kötü küçük çocukların bedeni gibi belim inş anlamışsınızdır nolur bir çözüm söyleyin ne yapabilirim acil

 • ebru says:

  lütfen bana da acil bi çözüm yolu gösterebilirmisiniz

 • Melek. says:

  ya şey. benim kilom falan cok dzgün fiziğimde ama sadece bacaklarım biraz fazla kalın ve beni çok rahatsız ediyo. gerçekten işe yararmı merak ediyorum açıkcası :S

 • Yumak Sepeti says:

  Yaramaz mı Melekcim sen egzersizlere bir başla ..Sonra güzel sonuçlarını ve yorumlarını bekliyorum. Sevgiler…

 • ayşe says:

  bana en azından konuyla ilgili bir bilgim yok diyebilirdiniz.neyse yardımcı olmadığınız için teşekkürler

 • Yumak Sepeti says:

  Ayşecim çok özür dilerim. Umarım beni affetmişsindir. Seni bilerek atlamadım.Yorumları bazen bulunduğum yerden okuyabiliyor ama cevaplayamıyorum. Akşam evde geç saatte yanıtlayabiliyorum. o gün gelen yorumlar çok ise, isimler çok geride kalabiliyor, o zaman göremiyorum. Bazen de yanıtlamışım gibi hatırlıyorum. Herkese cevap vermeye çabaladığımı umarım sende görebiliyorsundur.Tekrar çok özür dilerim.sana tavsiye edebileceğim en basit hareketler,</p>

  <p>Tek ayak üzerinde ayakta durmak :

  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.</p>

  <p>Makas şeklinde uzanarak :

  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın. sevgiler (umarım affedilmişimdir)</

 • ayşe says:

  Kesinlikle affedildiniz..ben 27 yaşında,45 kilo ve 1 çocuk annesiyim.İncecik bacaklarım var etek giyemiyorum ama kızkardeşimde benimle aynı kiloda sütun gibi bacakları var.Umarım bu hareketler işe yarar ilginize teşekkür ederim sevgilerimle..

 • yumaksepeti says:

  Ayşecim güzel haberlerini bekliyorum. bir arkadaşım aşağıdaki kürü yapmaya başlamış 4 kilo alınca yarı da bırakmış bunu da sana yazmak istedim.Bu arada kaslarının sıkılaşması için günde bir saat bisiklet çevirebilirsen veya düz zaminde koşarsan bacakların kalınlaşabilir…tekrar sevgiler…

  Bu 1 aylik kur.

  Bir hafta boyunca, sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında yarım bardak su ile çiğnemeden üç-dört adet karanfil yutulur. Yedi gün tamamlandıktan sonra aşağıdaki kurallara uyularak küre başlanır.

  Tüketeceğiniz her tür etle birlikte (koyun, dana, balık veya tavuk hangisi olursa olsun) mutlaka orta boy büyüklüğünde ızgarası yapılmışya da pişmiş domates tüketilmesi gerekir.

  Öğünlerinizde sadece normal buğday ekmeği tüketin (beyaz ekmek, kepeksiz). Her gün bir ay boyunca on-onbeş tane antep fıstığı tüketin.

  Meyvelerden daha çok taze beyaz üzüm ve muz tercih edin.

  Her öğlen yemeğinde mutlaka bir tane haşlanmış patates tüketin.

  Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca eksik olmamalıdır.

  Her akşam yemeğinden iki saat sonra, bir fincan melisa çayı için.

  Hangi meyveyi yerseniz yeyin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğradıktan sonra tüketin.

  Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka üzerine bol tarçın serperek yenilmelidir. Kendiniz evinizde kek veya süt ürünlerinden tatlı yapıyorsanız içine mutlaka biraz fazla tarçın ilave edin.

  İş yerinizde veya evinizde, sofraya yalnız oturmayınız.

  Her gün 20 dakika mutlaka yürüyüş yapınız. Zamanı önemli değil. Ancak, her gün bir ay boyunca, aynı saatlerde yürüyüş yapmaya özen gösterin.

  Yasaklar

  Günde iki bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak 1 tane.

  Turşu, karabiber, acı biber ve sütten uzak durunuz .

  En az iki ay boyunca, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.

  Her türlü kaymak ve katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır

 • ayşe says:

  canımsınız çok teşekkür ederim dediklerinizi yapıp en kısa zamanda size dönücem.aslında ben çok ekmekte tüketiyorum ama kilo alamıyorum doğumdan sonra 55 kiloydum oğlum büyüdükçe zayıfladım kimse yaşıma ve 2,5 yaşında bir oğlum olduğuna inanmıyor okadar vahim durumdayım yani sevgiler.

 • Yumak Sepeti says:

  İnşallah herşey çok güzel olacak Ayşecim.Ben gayretlerinin karşılığını alacağına inanıyorum. sevgiler…

 • rain says:

  benim üst bacaklarım alt bacaklarıma göre baya kalın ve kaslı.ve boymda kısa olduğu için bacaklarımın kalın olmasından şikaytçiyim:(:( incelmesini çoooook istiyorum. lütfen bna yardımcı olun. BİSİKLET SÜRMEK NASIL İŞE YARAR MI SİZCE ? günde 3 saat veya 4saat sürsem incelme gösterir mi ? lütfen yardımcı olun..

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Rain,</p>

  <p>ben senin için bisiklet çevirmeyi uygun görmüyorum.çünkü sadece ve uzun süreli bisiklet çevirmek,zamanla kaslaşmaya yol açabilir ve bacaklar daha kalın görünebilir.</p>

  <p>sana üst baldır ve butlar için bir-iki egzersiz yazıyorum,

  Sırt üstü pozisyonda ayaklarınızı hafice yana açarak dizlerinizi kırın. İdrarınızı tutmaya çalıştığınızı düşünerek 5 saniye kadar kendinizi kasın. Daha sonra 10 saniye kadar dinlenin. Rahatlama sırasında nefes alıp, kasılma sırasında nefes verin.

  Sırt üstü yere yatın. Kalçalarınızın altına bir yastık yerleştirin. Bacaklarınızı çapraz olarak dizden bükün. Dizlerinizin arasına çapı aşağı yukarı 20 cm olan bir top sıkıştırın, kalçalarınızı yukarı doğru kaldırmaya gayre edin.Birde benim “Bacak İnceltici egzersizler ve Hareketler”konulu yazımın özellikle 3.ve 4.hareketleri yapabilirsin.sevgiler…</p>

 • beyza says:

  mrba bn 165 boyunda 61 kiloyum bnmde kalçalarımda bacaklarımda çok yağ var yağda tbiki selülit yapıyor bnde o verdğinz formülü uygulamak istiyorum ama 10 aspirin derken ne demek istediğinizi anlamadım ayrıca kaç günde bir uygulamamız gerekiyor eğer her gün uygulanıcaksa hergün 10 limonu bulmakda zorluk çekerim bide son olarak göbeğim var ve sıkı bir karnım olmasını istiyorum ne önerirsiniz .. sevgiler…

 • ewremm says:

  mrb bn 157 boynda ve 55 klym yaşmda 16 sizce bn bi 5cm fln daha uzarmym boym kısa:(( ama annmn babamn ablmın fln boylrı hep uzun bi bn kısym:S

 • Yumak Sepeti says:

  Merhabalar  Ewremm, yaşınız henüz çok genç ve boyunuz uzamaya devam edecek. Sağlıklı beslenmeye özen göstermeye devam edin. Birde tavsiye edeceğim egzersizleri uygulayabilirsiniz.

  1. Yüksek Hızda Koşma

  Bu boy uzaması için harikadır çünkü bacaklarınızın daha uzun olmasına yardımcı olur ve bu da büyük bir kazanç elde edebileceğiniz bölümdür.Yüksek hızlarda koşarsanız vücudunuz çok miktarda büyüme hormonunu salgılar. Bu da hızla uzamanıza yardımcı olur. Yüksek tempoda ne kadar uzun süre koşarsanız vücudunuzun o kadar çok büyüme hormonu salgılar.

  2. Metabolizmanızı Hızlandırmak

  Metabolizmanızın boy uzunluğuyla çok ilgisi vardır. Metabolizmanın hızlanması ile hemen birkaç santim fark oluşacaktır. Bu daha hızlı bir metabolizmanızın olması ile büyüme hormonu’nun daha çok kullanılması ile ilgilidir. Daha iyi kan dolaşımınız olacağından bu da uzamanıza yardımcı olur. Gün boyunca daha sık yemek yiyerek de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

  3. Başaşağı Asılmak

  Eğer 10 dakika bacaklarınızdan bir yere kendiniz tepetaklak asabilirseniz inanamayacağınız sonuçlar görmeye başlayacaksınız. Bu bacaklarınız dışında sırtınızı da esnetip uzatır. Omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vücudunuz boşlukları kemikle doldurup omurganızın uzamasını sağlar. Kesinlikle 20 dakikadan fazla bu şekilde kalmayın.

  4. Yüzmek

  Yüzmek bütün vücudunuzu esnetir ve uzatır. Vücudunuz için en iyi egzersizdir. Kulaçların etkisi muhteşemdir ve sadece uzamada farkı hissetmeyecek, omuzlarınızın da daha genişlediğini de göreceksiniz.

  5. Sırtı Esnetmek

  Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun, sırtınıza kollarınızı kavuşturarak ulaşın. Öne doğru yavaşta uzanın. Bu uzamaya da katkısı olan çok iyi bir sırt esneme pozisyonudur.

 • Yumak Sepeti says:

  Beyzacım,10 aspirinli karışımı yapıp, bitesite dek masaj yapacağın bölgeye yetecek kadar sürmen yeterli. Hazırlayınca bir kavanoza koy,bittikçe yenile. Göbeğin için benim”göbek eritici zayıflatan hareketler”isimli yazıma bakabilirsin,sevgiler…

 • sude says:

  mrb ablacım benim sorunumda basen ve bacak bölgem çok kalın hiç etek giyemiyorum ve bu bacak tipi bizim ailede var annem halam o yüzden bendede var ama biran önce inceltmek istiyorum lütfen ablacım yardım et

 • yumaksepeti says:

  Ah sudecim seni çok iyi anlıyorum. işim içine genetik yapı ve vücut şekli girince işimiz biraz zorlaşıyor ama sana yazabileceğim en güzel egzersizler şunlardır.Vucut yapısını değiştiremesekte en azından buradaki yağları azaltıp kalma basen ve baldırları inceltebiliriz.
   
  1. Yüzüstü yere uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açın. Dizlerinizi yere dayayın. Omuz ve karın kaslarını iyice gerin. Şimdi sağ bacağınızı dizlerinizden bükük şekilde yukarıya kaldırıp indirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.
  2. Sırtüstü uzanın, ayaklarınız yere değmeli. Sol ayağınızın topuğunu sağ bacağınızın dizine koyun. Poponuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.
  Birde benim Basen eritici hareketler isimli yazıma da bir göz atabilirsen oradaki egzersizlerde faydalı olabilir düşüncesindeyim. Sevgilerimle,kolay gelsin…

 • yaren says:

  selam .. bnm çok selülütüm var ve o yazdığınız karışımı uygulamak istiyorum yazdığınız aspirin hap olan aspirinden bahsetmiyosunuz heralde çözemedim orayı bide gerçekten 2 hafta içinde işe yararmı uyguladıktan sonra yarayıp yaramadığı hakkında tekrar yorum yazıcam lütfen sorumu cevaplamadan geçmeyin ya birde çatlakları gidericek bi formül varmı bilmk istiyorum bikini giyince çok kötü görünüyolarr :((

 • Yumak Sepeti says:

  Yarencim, bildiğin tane aspirin. Umarım işine yarar ve ba na güzel yorumlar yaparsın. Çatlaklar için aklıma gelen bitkisen bir çözüm var. Badem yağını ve kakao yağını (şişesini birkaç dakika sıcak suya koyup ısıtıp) birini sabah, diğerini akşam çatlak yerlerine sürmen faydalı olabilir. sevgiler….

 • yaren says:

  tavsiyeniz  için çok tşk ederim bu siteyi sevmemdeki en büyük sebep zaten sorduğum sorulara çok fazla zaman geçmeden güzel cevaplar almam 🙂

 • leyla says:

  mrb lar yorumlarınızı okuyorum ve çok iyi olduğunuza inanıyorum inş bana da yardımcı olursunuz daha öncede göndermiştim ama cvp yazmamışsınız görmemişsinizdir belki neyse benim dar ve sarkık bir kalçam var nasıl dikleştirebilirim acaba ve bacaklarımda kalın ne yapabirim acaba.tşk yazsanızda yazmasanızda. 

 • Yumak Sepeti says:

  Leylacım çok özür dilerim. Senin yorumunu hatırlıyorum ama geri dönüp baktım cevaplamamışım. Oysa bahsettiğin konu üzerinde epey düşünmüştüm. Bazen ne kadar dikkat etsemde atlama yapabiliyorum. Nazikçe uyarın için çok teşekkür ederim.
  Sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmanız şart. Bunun için en ideal hareket şudur: Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın. Bunun dışında yüzme, yürüyüş özellikle de bisiklete binmek de kalçalar için önerilen egzersizler arasında yer alıyor. Masaj da bu tip kalçalar için de çok yararlı. Bacaklar için ise Makas hareketleri (sırtüstü yatıp bacaklar bir karış yerden kalkıp,makas gibi açılıp kapatılacak ve yukardaki yazımda son hareketin özellikle işe yarayacağını umuyorum. Tekrar özür ve sevgilerimle…

   

   

 • Ezgi says:

  2 haftada düzenli egzersizlerle ve düzenli diyetle bacaklarımı inceltmem mümkün mü?? hergün 1 saat yürüyüş yapıorum ve okuldada çok hareketliyim..2 haftada bacaklarım görünür şekilde incelirmii?? acill ):

 • Yumak Sepeti says:

  Ezgicim, 2 hafta gözle görülür değişiklik için çok az bir süre. Bu sürede ancak , yapılan egzersizlerle kaslarımızın gevşekliğini yeni yeni toparlamaya başlarız. Bu dönem beynin ” vucudun o bölgesinde neler oluyor?” diye meraklandığı ve orası ile özel olarak ilgilendiği dönem diyebiliriz. Bu süreden sonra vücütta değişiklik oluşumlar olmaya başlayacaktır…

 • nazlı ak says:

  Ben kilo vermek istemiyorum. Hamilelikten dolayı iç baldırda ve kalçada oluşan gevşekliğin toparlanmasını ve sıkılaşmasını istiyorum. Egzersizlerden fayda göremedim, bisiklet sorunumu çözer mi, ne kadar süre ile, hangi seviyede çalışmalıyım.Tşk.

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Nazlı , Bisiklet çevirme gerçektende karın, bel ve baldır kaslarını çalıştırmada etkili bir yöntemdir. Ben bir egzersize başlandımı en az 3 ay kesintisiz devamdan yanayım. günde yüz pedal çevirme ile başlayım .her hafta 10 pedal arttırarak devam edebilirsin. Yorulmadığını hissedersen  akşam bir tur daha yapabilirsin. sevgiler…

   

 • Ezgi says:

  peki ne kadar bi sürede incelir? nisanda balomuz var ve elbise giyeceğim ama bacaklarım kalın 🙁

 • selülit için de iyi gelecektir

 • rain says:

  çook teşekkür ederim ablacığım verdiğinz önerileri uyglmaya bşladım(: ama ben bisklet sürmenin zayıfltcğnu düşünüyorum. kas yapmasnı istemiyorum zaten gerkte yok bnde yetrnce kas var 🙁 ben İNCELMESİNİ herşyden çok istiyorum. etek gyemiyorum artık:(  inceltmez mi hiç bisklet sürmek? ve bacak boyumda çok kısa. ne yapabilirim ?

 • yumaksepeti says:

  Sevgili rain, mesela günde yarım saat ile bisiklet sürüşüne başlayabilirsin, sadece bacaklarına yüklenmeni istemiyorum. mesela bacakların kısa ise uzatıp germe hareketleri yap. sonra ayakta yukar doğru hareketleri de yap.Bir diğer tavsiye edebileceğim hareket de ayaklarının arasına bir top al sık bırak . Bu şekilde devam edebilirsen bacakların daha hızlı incelir,yani bisiklette sür ama sadece bisiklet sürme…sevgiler…

 • İPEK says:

  mrb.üst bacakları ınceltıcı harektlerı kac set ve kacar kez yapmalıyz ne kadar surede cwp alınablır.bıde arkadasımn bı derdı wrmıs bacakları ve gobek bolgesınde yaglar zormu erır ne yapablırmıs sıze sormak en mantklısı gldı bıze:)teskkur edrz

 • yumaksepeti says:

  Sevgili İpek merhabalar,
  10kez yapıp 2 dk dinlenerek toplamda 30 kez yaparak başlayabilirsin. Her hafta bu sayılara 5 ilave edebilirsin. İnan bacakların işlemeye hemen başlayacaktır. Zaten yanma ve gerilmeden çalışmaya başladığını anlayacaksın.ilk bir değişiklikler hissedilir ama ben en 3 ay bu hareketlerin yapılmasını isterimki gözle görülebilecek dereceye gelsin yanı yaklaşık 12 hafta kadar…
  Arkadaşın içim benim basen ve Göbek eritici Egzersizler diye hazırladığım bir yazım var yukarda Kategoriler başlığından”Sağlık” yazan sayfalarda dolaşıp bulabilir. O hareketleri yapıp güzel sonuçlar alan yorumcularım var. Ben işe yarayacağına inanıyorum.Üstünde yine konuşuruz.Görüşmek üzere sevgiler…

 • İPEK says:

  ya hiç sıkılmadan tek tek anlatıp cwp werıosunuz cok teskkur edrz bn bacaklarma basladım ama daha 10gun oldu olmadı devam edıyım ozaman umarm cevay alablırım arkdsmda tesekkur edıp duruyo bakalım hepımızn sansı bol olsun:)))

 • Yumak Sepeti says:

  Sıkılmak ne demek İpekcim, birazcık faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. Ama iş yoğunluğundan günde sadece bir kez topluca yanıt verebiliyorum.Bu yüzden evabımı bekletiyor olabilirim, kusuruma bakmayın artık. Güzel haberlerini bekliyorum,arkadaşına da selamlar.sevgilerimle,….

 • HAKAN says:

  Merhabalar öncelikle çok güzel bir site herkese yardımcı oluyorsunuz bu çok güzel birşey. Benim bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim . Futbolcuyum ayak baldırlarım çok kalın nasıl ınceltebilirim … Şimdiden teşekkür ederim

 • yumaksepeti says:

  Hakan Bey merhabalar,öncelikle güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz konudan birçok sporcumuz muzdarip.Size önerebileceğim bir kaç hareket şöyle. Elinizi birer ağırlık, dambıl vs. alın ellerinizi iki yana salın,ayaklarınız dümdüz olsun bu şekilde baldırlarınızı sıkarak dümdüz yukarı sıçrayın. Daha sonra dambılları kulak hizanızda tutun çömeler vaziyette dizlerinizi kırın, bu şekilde belinizi kırmadan doğrulun ve tekrar çömelin … 3*10 set ile başlayıp, her hafta set sayısını arttırabilirsiniz.umarım faydasını görürsünüz,selamlar…

 • HAKAN says:

  Çok iyisiniz . Çok teşekkürler.

 • Yumak Sepeti says:

  Ben teşekkür ederim…

 • pınar says:

  ben 17 yaşındayım 69 kiloyum kilo vermek istiyorum evde uygulayabileceğim bir diyet programına ihtiyacım var bana yardımcı olur musunuz

 • Yumak Sepeti says:

  Pınarcım bir diyetisyene gitmeden yapılan diyetleri ben çok doğru bulmuyorum . Çünkü neye alerjin var, mesela kilo verirsen yüzün çöküyor mu? gibi konuları belirlemek lazım.Ama şu diyeti ben çok sevmiştim sana da yazayım.Umarım faydalı olur, sevgiler…

  SABAH

  2 dilim kaşar, 1 dilim ekmek, 0,5 lt.su ya da 1/4 avokado,30 gr. peynir, 1 dilim ekmek, 1 tatlı kaşığı bal, 0,5 lt.su

  ARA
  5 kayısı ve 0,5 lt.su.

  ÖĞLE
  1 bonfile veya tavuk but ve salata, 0,5 lt.su

  Haftada 2 gün-1 tabak makarna, salata ve 0,5 lt.su.

  ARA

  5 kayısı, 3 ceviz yada 1 muz ya da 10 badem, 4 kayısı ve 0,5 lt.su

  AKŞAM

  1. seçenek;

  350 gr balık ya da somon ızgara ya da 1 göğüs tavuk, salata, 0,5 lt su.

  ya da

  2 enginar veya 2 kereviz, 1 dilim ekmeK, 1 kase yoğurt, salata, 0,5 lt su.

  2. seçenek;

  1 tabak karışık sebze(brokoli,brüksel lahanası,havuç…vb)(1 çorba kaşığı zeytin yağ ile hazırlanacak), 1 dilim ekmek, 1 kase yoğurt, salata ve 0,5 lt. su.

  GECE

  1 nar yada 1 muz yada 1 dilim ananas.

 • egzersiz ile desteklemek lazım bu diyeti

 • Merve says:

  meraba. 17 yasındayım 1.58 boy ve 61 kiloyum. üst bacak ve kalça kısmım çok kalın ayrıca göbegmde var hemde çok fazla göze carpıyor. gecen yaz 50 kiloydum eski halime kavusmak istiorum yardımcı olur musunuz??

 • yumaksepeti says:

  Haklısınız Kaan Bey , egzersiz hayatımızın bir vazgeçilmesi olmalı aslınsa,sevgiler…
   

 • yumaksepeti says:

  Mervecim, Hemen senin yorumunun iki üstünde sevdiğim bir diyet verdim,içinde sana zararlı gelebilecek bir besin yoksa deneyebilirsin ayrıva bu hateketlerin yanı sıra, benim göbek eritici  ve basen eritici başlıklı başka yazılarımda var başka sayfalarda .onları da dikkate alırsan  faydalı olacağına inanıyorum.Bir de bol bol yürüyüş çok önemli, sevgilerimle….

 • HAKANs says:

  Merhabalar. .  Bu ayak baldırlarını inceltmek icin yaptıgımız haraketi 7*10 yaparsak veya daha fazla daha çok etkisi olurmu yoksa zararımı olur? tşkkrler

 • Yumak Sepeti says:

  Hakan Bey merhabalar,Ben çok yüklenerek başlamınızı istemem ama sizi zorlamayacaksa 7*10  ile de başlayabilirsiniz. Sağlığınız elverdikçe set sayısını arttırabilirsiniz. Önemli olan kalbide fazla yormamak ve set aralarında gerekli dinlenmeyi gerçekleştirmek.

 • elif says:

  mrb ben ebru sallının surubunu sorcaktım ne zamana kadar kullanacıgız ve bu zayıflamak ıcınmı yooksa sıkılastırmak ıcınmı vucudu sımdıden tsk cvp ııcn ıı gunler

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Elif,Bu şurup Ebru Şallınındediğine göre 5 gün içinde kendini farkettirmeye başlıyormuş ama her sabah içilmesi lazım. ve sebzelerde taze olmalı. Şurup vücuttan toksinlerin atılmasını ve incelmeyisağlıyıp, yağ yakımını da hızlandırıyormuş. Ben teşekkür ederim,sevgiler,

 • elif says:

  cok tesekkurler cok guzel br sıte yapmıssınız.benım bır kac tane daha sorum olcakk benım tek sorunum selulıtımın fazla olması bacagımın kalın olması bıraz.selılut ıcın verdıgınız formul haftada kac kez uygulayacagız gerı kalanı saklaya bılırmıyız.sevgılerımle hoscakalın

 • Ecem says:

  Merhaba, ben 14 yaşındayım. 64 kiloyum ama bacaklarım ve baldırlarım çok kalın.. 🙁
  Etek giyince de çok kötü duruyor. Lütfen yardım edebilir misin “yumaksepeti” ?

 • Yumak Sepeti says:

  Elifcim her sabah içebilirsin Benim tavsiyem Ağzı kapalı olarak buzdolabında sadece 1 gün beklet. Ne kadar taze yapıp içersen o kadar faydasını görürüsün, sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Ecem, yukarda verdiğim hareketlere ilaveten şu hareketleride yapabilirseniz, faydasını görürsünüz.
  Sırt üstü yere yatın. Kalçalarınızın altına bir yastık yerleştirin. Bacaklarınızı çapraz olarak dizden bükün. Dizlerinizin arasına çapı aşağı yukarı 20 cm olan bir top sıkıştırın, kalçalarınızı yukarı doğru kaldırmaya gayre edin.Birde Kadriye arkadaşıma yazdığım”Şimdi hızlı şekilde kalça ve yukarı baldırları eritmek için; yere sırtüstü uzan bir bacağın yerde yere yapışık kalırken diğerini dimdik yukarı kaldır 10 kez içe, 10 kez dışa daireler çiz. Bu arada belini iyice yere yapıştır. Sonra aynı işlemi diğer bacağa yap. Bacaklarını çeviriken aşağı indirdiğinde derin nefes al,yukarı kaldırdığında bırak.Kalçalarını mümkün olduğunca sık ki yansın.” tavsiyesini sizde uygulayabilirseniz faydasını görürsünüz. Sevgiler,

 • elif says:

  pardon cvp ıcınız tsk ederım ama sorumu yanlıs anlamıssınız.ben selulıt ııcn olanı sormustum haftada kac kez surcez ve gerı kalanını saklayıp tekrar kullana bılırmıyız dıe sormusutum.buna cvp verırsenız sevınıırm hoscakal

 • Ceyda says:

  İyi günler,
  Sitenizi takip ediyor ve her soruyu özenle cevaplamanızı takdir ediyorum. Benim sorunumda herkesde oldugu gibi bölgesel. 1.80 cm boyunda 62 kiloyum yani zayıf biriyim yalnız anne tarafımdan gelen topuk ve alt bacak kalınlıgım zayıf bedenime göre kötü bir görüntü olusturuyor beni rahatsiz ediyor. Alt bacagımı verebileceginiz egzersizlerle inceltmem mümkün mü acaba yoksa estetik bir müdahale sartmı ?
  Şimdiden cok tesekkür ediyorum iyi calışmalar..

 • Deryaa says:

  bu egzersizleri düzenli yaparsak işe yarıyor mu? benim bacaklarım çok kalın diyetle desteklersem olur mu..

 • Ecem says:

  Çok çok çok teşekkür ederim.
  Eğer faydası olursa tekrar yazacağım 🙂 başarılarınızın devamı dileğiyle…

 • İPEK says:

  bişeyı cok merak ettım bu egzersızler yagı erıtıyorumu yagı kas mı yapıyor …:)kolay gelsın

 • Yumak Sepeti says:

  Elifcim ,sorunu yalnış anladığım için özür dilerim.Asprinli formülü sormuşsun sanırım, Hergün günde 1 kez sürebilirsin. Buzdolabında bekletip,bitince yenisini yapabilirsin.sevgiler….

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili ceyda , alt bacaklarını aktardığım egzersizlerle inveltmen mümkün tabiiki, ayrıca bazı yorumcu arkadaşlarıma ilave hareketler yazmıştım . Onları da uygulamanı tavsiye ederim. Banyoda tüm  bacak bölgene  deniz tuzu ile masaj yapabilirsin. Bir kemik eğriliği ve çıkıklığı yoksa estetiği düşünmene gerek yok kanımca, sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  sevgili Derya, tabikki egzersizlerin yararı olur, Bunu ilk yapmaya başladığında hissettiğin yanmalardan anlayabilirsin. Kilonu ve yaşını bilmiyorum ama diyetle egzersizi desteklemen mümkün tabii, sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  Ben teşekkür ederim Ecemcim, güzel haberlerini bekliyorum,sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  İpekcim, bu hareketleri hem yağları yakarak eriyiyor, hemde kasların güçlenmesini sağlıyor, sevgiler…

 • elif says:

  cok tesekkur ederım sevgılerımle hoscakalın

 • Tuba says:

  Merhabalar
  Ben 22 yasindayim ve bacaklarim cok kalin ve dizlerimin ic kisminda da yaglanma var beni cok rahatsiz ediyor cok cirkin gözukuyor ne yapabilrim  bisiklert sursem ise yararmi? gunde kac saat sursem bisiklet ise yarar?lutfen yardimci olurmusunuz tskler

 • Yumak Sepeti says:

  Elifcim ben teşekkür ederim,sağlıklı ve güzel günler seninle olsun. sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  <!– /* Font Definitions */ @font-face {font-family:”Cambria Math”; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:162; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1107304683 0 0 415 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:162; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-520092929 1073786111 9 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} p {mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:”Times New Roman”,”serif”; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} –>

  Sevgili Tubacım aşağıda verdiğim hareketleri özellikle bacaklarının iç bölgelerini çalıştırıp invelmesinde etkili olacaktır. Bu hareketlere ilaveten ayakta durup,sert bir topu iki aağının arasında sıkıp bırak 3*10 halinde yapabilirsin.Tüm hareketleri düzenli olarak hergün yapın.

  Şimdi diğer hareketleri de vereyim.
  Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Tek ayak üzerinde ayakta durmak :
  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Makas şeklinde uzanarak :
  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.sevgiler…

 • sude says:

  merhaba
  ben lise 1. sınıfım ve 1.65 boyunda 48 kilo ve ince yapılıyımm aslında…ancakkk bacak bölgem çok kalın özeliikle üst bacağımm şurda yaz tatiline 1 ay kaldıı ne olur bana yardım edin…öğrenciliğimi de göz önüne alarak yapabileceğim şeyler olursa çok mutlu oluurum…Lütfenn yardıımm edinn…En kısa zamanda üst bacağımıı inceltmemm lazımm…Kalın vücutlu ve şişman olmaktan nefret ediyorumm…Ne olur yardım edinn…Şimdiden saygılar sevgiler….Ayrıntılı şekilde anlatırsanız seviinirim..!! 🙂

 • Yumak Sepeti says:

  Sudecim merhabalar. Süremiz biraz azmış ama yinede size birkaç hareket tavsiye edeceğim.

  *Ayakta durun ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve lastik bandı(ille de Pilates bandı olmasına gerek yok, yassı pijama lastiğide iş görür) elinize alın ayaklarınızın altına ortalayarak yerleştirin.
  – Her iki elinize dumbbell ( dumbbell yerine içi kum dolu pet şişe kullanabilirsin)alın kollarınız yanlarda olsun ve üzerine bastığınız lastik bandın uçlarını dumbellerla birlikte tutun
  – Lastik bandı kendinize doğru çekerek ayağa kalkın.
  – Hareketi 15 defa tekrarlayın

  *Ayaklarınızı kalça genişlğinde açın, kollarınız yanda olsun, her iki elinize birer dambıl alın,sağ ayağınızın altına bir disk ( yada bir havlu) alarak üzerine basın ve ayakta durun.
  – Sol dizinizi bükün ve kalçanızı resimdeki gibi geriye iterek hafifçe eğilin.
  – Sağ ayağınızı diskle birlikte yana doğru genişçe açarak sağa doğru bir hamle yapın.
  – Yavaşça sağ ayağınızı tekrar ilk konumuna getirin ve ilk pozisyonunuza geri dönün
  – Hareketi 15 defa tekrarlayın ve sol bacağınız için de aynı adımları takip edin.

  *- Bir pilates bandını veya esnek bir lastik bandı ortalayın her iki ayağınızla iki noktadan üzerine basın.
  – Bandın uçlarını çapraz olarak her iki elinizle tutun.Sağ elinin sağ kalçanız hizasında, sol elinizde sol kalçanız hizasında olsun ve lastik band “X” şeklinde olsun.
  – Dik durun sırtınız dik, dizleriniz düz ve ayaklarınız birbirine paralel olsun.
  – Sağ ayağınızla sağa doğru küçük bir adım atın ve sol ayağınızla da bir adım atın pozisyonunuzu koruyun.
  – Sağ yönde 10 adım atarak hareketi tamamladıktan sonra aynı adımları sola doğru tekrarlayın

  Size önereceğimiz egzersizleri her bacak için 15 kez tekrarlayın ve dinlenmeden bütün egzersizleri tamamlayın. 3 egzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve aşağıdaki kombinasyonu iki kez daha tekrarlayın.

  Bir ayak havada olacak şekilde yatarak iç butları sıkıştırmak:

  Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Tek ayak üzerinde ayakta durmak:

  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Makas şeklinde uzanarak:

  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

  Umarım işine yaramıştır, sevgilerimle,kolay gelsin….

 • sude says:

  çok çok teşekür ederimm…. 1 ay sonra haber weririmm sizee… :)) çookkk sağoluunn…!!

 • Yumak Sepeti says:

  Sen de sağol Sudecim, güzel haberlerini bekliyorum.sevgiler…

 • cansu says:

  mrblar benim sıkıntım da bacaklarım çok kaslı olması bu yüzden dışa doğru çıkıntılı ve çarpık görünmesine neden oluyor bilemiyorum birazda kemiklerden de kaynaklanabilir bu kasların erimesi çok zor bu durumda nasıl bacaklarımı inceltebilirim yardımlarınızı bekliyorum ii günler

 • yumaksepeti says:

  Sevgili Cancu, yukardaki hareketler işe yarayacaktır. Birde sana kaslarını gevşetmek için masaj önereceğim.Aşağıdaki tarifin faydasını göreceğine inanıyorum,sevgiler….
  Taze defne ve biberiyeyi cam kavanoza koyun.
  – Üzerine çıkacak kadar susam yağı ve iki çorba kaşığı soya yağını karıştırın.
  – İki hafta güneşte bekletin. Ardından karışımı süzüp içine 4 limon suyu sıkın.
  – Vücudunuza masaj yaparak uygulayın.
  – Bu karışım kan dolaşımını hızlandırır.

 • cansu says:

  çk teşekkür ederim korkum hareketleri uygulayarak  kaslarımın daha da sertleşmeseydi. sanırım masaj ii gelecek tekrar teşekkürler 🙂

 • Yumak Sepeti says:

  Ben teşekkür ederim cansucum,sevgiler…

 • Ayşegül says:

  Merhabalar,
  Ben 20 yaşındayım,boyum 177 cm ve 72 kiloyum.İdeal kilo analizine göre 65 kilo olmam gerek.
  2009 Haziranda sıkı bir diyet ve spor programı uygulayıp 67 kiloya düşmüştüm.Ancak yaz sonu okul başlayınca diyeti bıraktım ve zamanla spora vakit ayıramaz oldum.Son zamanlarda kilomdaki ciddi artış kendini her an belli etmeye başladı.
  Bel bölgemde çok fazla bir sorunum yok,minik bir göbek var sadece.Ama kalça,basen ve üst bacak için aynı şeyi söyleyemem.
  Yukarıda önerdiğiniz hareketler bu 3 bölge için ne kadar zamanda belirli sonuçlar verir?Bir de benim reflü rahatsızlığım var sizce şu şurubu kullanmalı mıyım?

 • yumaksepeti says:

  <p>Sevgili Ayşenurcum, şurubu bir doktora danışmadan kullanma istersen . Hareketleri 12 hafta düzenli yaparsan gözle görülür sonuçlar alabilirsin. Birde Benim \” basen ve kalça inceltici hareketler\”isimli yazımdaki egzersizlere de bir göz atmanı tavsiye ederim.(Bu yazıyı yukarda en çok okunanlar kategorisinde ilk sırada bulabilirsin) sevgilerimle,</p>

 • yaprak says:

  gerçekten işe yarıyor ben iki aydır birkaç basen hareketi ile bu hareketleri yapıyorum ve bacaklarımda gözle görülür bir incelme oldu… tabi sadece hareketleri yapmak yeterli değil bununla birlikte yediklerinize de çok dikkat etmeniz gerekiyor .. özellikle bol sebze ve meyve tüketmeniz ,kırmızı eti ve yağ tüketimini de olabildiğince azaltmanız gerekiyor….

 • dila says:

  <p>Merhabalar, ben 17 yaşındayım boyum 1.68 ve 54 kiloyum. göbek göbek gibi bir sorunum yok ama küçüklüğümde futbol oynamış olmamla alakası var diye düşünüyorum, bacaklarım kalın ve hoşuma gitmiyor. Kaslar artık yağ olmuş durumda. malum yaz da geliyor bir an önce bi çözüm bulmak istiyorum… Önerdiğiniz egzersizleri yapmaya başladım fakat 1 ay gibi bir süre içinde gözle görülür bir sonuç almak için neler yapabilirim? ne sıklıkta egzersiz yapmalıyım? yardımcı olabilirsenz çok sevinirim… şimdiden teşekkür ederim…</p>

 • melek says:

  merhaba…yazdıgınız bilgilerin hepsi cok güzel…benim bütün sorunumda bacaklarımda…boyum 1.61 kılom 55.sizce kılo sıkıntım varmı? rejim yaptıgım zaman heryerım ıncelıo fakat basen ve bacaklarım incelmiyor..bunun acaba önceden yaptıgım sporlarla alakası olabılırmı(futbol,jimnastik,atletizm ..gibi) cok dalga konusu oluorum bacaklarım yüzünden bi kıza hiç yakısmıyor böyle kalın bacak:( yardımcı olursanız cok sevınırım cok…

 • dila says:

  bir de bir forum da şü gibi bir yazı okudum sizce doğru mu? :
   
  Bacaklarınızın 3 hafta kadar kısa bir sürede sıkılaşmasını istiyorsanız bu hareketleri haftada en az 3 kez yapın. Belli sayıda setler yapmak yerine artık devam edemeyecek kadar çok yorulana değin tekrar ederek hareketlerin etkisini artırabilirsiniz.

  Baldırları şekillendirmek için
  Bacaklarınızı 90 cm kadar açın ayak parmak uçlarınız dışarı baksın ellerinizi kalçalarınıza koyun. Üst bacaklarınız yere neredeyse paralel olana dek dizlerden kırın. Daha sonra elinizden geldiğince çok parmak ucuna kalkıp inin. Bu bacaklarınız için mükemmel bir egzersizdir ve baldırlarınızı da inceltir.

  Bacaklarınızın iç kısımlarını inceltmek için
  Sağ yanınız üzerine yatın ve sol bacağınızı sağ bacağınız üzerine atarak önünüzde durmasını sağlayın. Daha sonra sağ bacağınızı uzatarak yerden yavaşça 30 cm kadar kaldırın. Bunu yaparken sağ bacağınızı dizden hafifçe kırık tutun. Hareketi yaparken bacağınızın iç kısmındaki kasları kullanmaya özen gösterin. Daha sonra bacağınızı yavaşça indirin. Zaman içerisinde hafif ağırlıkları da egzersize katabilirsiniz.

  Sıkı dizler için
  Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ellerinizi kalçalarınız üzerine koyun. Sol bacağınızla ileri doğru elinizinden geldiğince uzun bir adım alın. Daha sonra dizden krın. Böylece sol üst bacağınız yere paralel ve sol diziniz de tam olarak ayak bileğinizin üzerinde olacaktır. Başlangıç pozisyonuna dönrerek sağ bacakla tekrarlayın. Bu egzersiz diz bölgesinde biriken inatçı yağ rezervlerini küçültür.

  Bacaklarınızın dış kısımlarını inceltmek için
  Sağ yanınız üzerinde yatarak bu bacağı 45 derecelik bir açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağı ayağınızı gergin tutmaksızın önünüze doğru uzatın. Sol elinizden destek alarak ağırlığınızı öne doğru verin. Daha sonra bacağınızı yavaşça yukarı kaldırarak 2 sayı sayın ve gene 2 sayı sayarak yavaşça indirin. Bunu tekrar edebileceğiniz kadar tekrar edin.

  Üst bacaklarınızı inceltmek ve sıkılaştırmak için
  Bir duvarın önünde duvardan yaklaşık 60 cm kadar uzak durun. Sırtınızı duvara dönün ve sanki bir sandalyeye oturacak gibi vücudunuzu alçaltın. Sırtınızı dik tutarak üst bacaklarınız yere paralel olana değin çömelin. Bacaklarınız iyice yorulana kadar pozisyonu koruyun. Bu hareketle bacaklarınızdaki tüm üst kasları da çalıştırmış olursunuz.

 • yumaksepeti says:

  Yaprakcım işe yaramasına çok sevindim.Böyle güzel haberler duymak çok güzel…

 • yumaksepeti says:

  Dilacım verdiğin egzersizler güzel , Kilon da güzel . Senin sıkılaşmaya ihtiyacın var anladığım kadarı ile. Maalesef sporcular sporu bırakınca bu sorunla karşılaşıyorlar. 1 ay az bir süre ama hergün 2 saat egzersiz veya koşu tavsiye ederim.sevgilerimle,

 • yumaksepeti says:

  Melekcim kilo sıkıntın yok. Haklısın yaptığın sporlardan ötürü bacakların kaslaşmış ve kalınlaşmış olabilir.Bacaklarına öncelikle ılık su ile, sonrada birkrem ile masaj öneriyorum .Daha sonra şu hareketleri yapabilirsin.
  *  parmak uçlarınızla koşun; ama ileri doğru her adımınızda dizlerinizi mümkün olduğu kadar yukarı çekmeye çalışın. Topuklarınızı yere değdirmeyin. Böylece baldırlarınızı ciddi biçimde çalıştırmış olursunuz. 30 saniye çalışıp, 30 saniye dinlenerek beş kez bu hareketi tekrarlayın.

  //

  * Parmak uçlarınızda koşmaya devam edin, ancak bu sefer her adımınızda topuklarınızı kalçanıza değdirmeye çalışın. Baldırlarınızın arka kısmını çalıştıracak bu hareketi 30 saniye süreyle beş kez tekrarlayın.

 • melek says:

  çok iyisinn gerçekten…çok teşekkürederim…bütün iyi dileklerim sizinlee=)

 • Yumak Sepeti says:

  Ben teşekkür ederim Melekcim.Görüşmek üzere…

 • kübra says:

  merhba sevgili yumak sepeti,yoruımları okudukça ne kadar ii bir site olduğunzu düşündm.ben 15 yaşındaym ve boyum sanırım 1.65 civarında,( malesef ) kilom en son 57’diydi ama şimdi 60’a gelmiştir.sizce bu değerler normal mi?bir de bnm üst bacaklarım çarpık gbi duruo ayrıca çok kalın..ltfnn bu konuda bna yardım edin.tatile girdiğimiz için hareketleri yapabilirim ama okul zamanı da yapabileceğim hareketler söylerseniz sevinirim..yüzme kursuna gitmeyi düşünüorm ve bisiklet sürmeyi bunlr yararlı olabilir i acaba?ayrıca bisikleti ne kadar sürmeliyim?kusura bakmayın ama son bir soru daha sorucm bnm kolumun üst kısmı kalınlaştı ve çok kötü duruo..bunun için ne yapabilirim acaba(hızlı bir şekilde olursa çokk sevinirim)sevgilerimle ,cevabınızı merakla bekliorm…

 • Yumak Sepeti says:

  Kübracım merhabalar, Kilo olarak 57 daha iyiymiş, Şöyle düşünebilirsin.kilo ve boy arasında 10 sayı fark normal kabul edilir, yani boyun 165 ise kilo 55 gibi. Yukardaki hareketler bacaklarını biçimlendirecektir merak etme. Sana özel olarak tavsiye edeceğim hareket şu. Yere çöm ama oturma, tabanların yere bassın. Sonra bir bacağını gergin olarak yana uzat ve parmak uçlarından yakalayıp kendine çekmeye çalış.10a kadar say, sonra aynısını diğer bacağına uygula. bu şekilde her bacağın için 30 say. İç baldırlarının yandığını hissedeceksin. Bu da işe yaradığına işaret. Okul zamanı da 1 saat yürüyüş tavsiye edebilirim,sevgiler…

 • kübra says:

  çok tşekkür ederim gerçekten..cevabınız çok değerli bnm için..peki bu önerdiğiniz harekette sağa ,sola gibi mi yana derken kastınız?bir de ben yaz boyunca yürüyüş,yukarıdaki bacak inceltici hareketler ve karın bölgesiyle ilgili verdiğiniz egzersizleri birarada yapmak istiorm..bu şekilde yaparsam bi sorun oluşur mu acaba?sizin sayenizde bu egzersizlere büyük bi güvnle başlıcm voleybol kursuna da başlıyacğm ve bu egzersizlerle başarılı olacağımı düşünüorm,bacaklarım için bu kadar iyimser olduğunuz için çokkkk teşekkürler tekrar..:D

 • kübra says:

  cevabınızı bekliyorum..

 • yumaksepeti says:

  Kübracım evet sağa sola yanlara açma dan bahsettim. Yok hiçbir sorun oluşmaz, daha çabuk incelirsin hatta, sevgiler…

 • nilay says:

  merhabalar! cok guzel bi site ilginiz icin cok te$ekkurler! size daha once de yazmi$tim, benim sorunum alt bacak kismiyla, onerdiginiz egzersizleri yapiyorum ama $imdilik hic bi degi$iklik yok daha hizli sonuc alabilmek icin gunde kac kez yapmaliyim egzersizleri? daha once de soyledigim gibi boyum 170 ve kilom 55 ama bacaklarimdaki bu dengesizlik beni cok rahatsiz ediyo alt bacak kismi nerdeyse ust kismiyla ayni kalinlikta. daha hizli sonuclar alabilmem icin ne yapmaliyim? cevabinizi bekliyorum cok cok te$ekkurler..

 • Yumak Sepeti says:

  Nilaycım yukardaki hareketler etkilidir. 12 hafta günde 3 kez. 30’ar kere yaparsan daha hızlı sonuç alırsın. Günde yarım saat bisiklet çevirebilir veya koşabilirsin,sevgiler…

 • kübra says:

  tşkkürler ..sonuçları yazıcm

 • =( says:

  merhaba… ben 16 yaşındayım 1.68 boyum ve 52 kilom. zayııfım ama alt bacaklarım yani baldırlarım cok kalın ve yumuşak nasıl diyeyim cıvık yani hiç sert değil bu durum beni olduğumdan kilolu gösteriyor.. nasıl inceltebilrim artık etek giymek istiyorum rahat bir şekilde =( lütfen etkileyici ve kısa sürede olsun tabiki zaman ve sabır ister ama artık cok sıkıldım bu bacaklardan =( şimdiden tşk ederim =)

 • Yumak Sepeti says:

  Merhaba, yukardaki hareketleri düzenli olarak yaptığınızda sıkı ve ince bacaklara kavuşabilirsiniz.Sevgiler…

 • yagmur says:

  Merhabalar;  neredeyse bütün sayfayı okudum  ve farkettimki tüm samimiyetiniz ile değerli bilgilerinizi soru ve sorunları olan arkadaşlarla paylaşmışsınız. Bu içtenlik bana da sorularımı rahatça sorabilme imkanı tanıdı. Öncelikle teşekkür ederim.
  Ben 22 yaşındayım, 1.68 boyundayım ve kilom 53.
  Çağımızın sorunu “göbek” 🙂 bende de mevcut. Bir de baldırlarımın biraz incelmesini istiyorum. Bu nedenle 1 aylık spora gitmiştim. Orada hoca Pilates’e gel demişti ama ısrarla spora gittim (pek düzenli gidemesem de) sanırım spordan sonra kilo aldım.
  Ebru Şallı şurubunu düzenli şekilde her sabah içeceğim. Bunun dışında  “göbek” ve “baldır” incelmesi ile ilgili değerli düşüncelerinizi almak  isterim.
  Teşekkür ederim.

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Yağmur merhabalar, Öncelikle güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim ve bu hafta İzmirde olduğum için yorumlara ancak bugün bakabiliyorum. sizi bekletiiğim için özür dilerim.Sizi çok iyi anlıyorum,kilonuz normal ama göbek ve baldırlarınızı sıkılaştırmak istiyorsunuz. Benim bu sayfa haricinde “”Göbek eritici ve Zayıflatıcı Egzersizler “ile ” Bazen ve Kalça Eritime Egzersizleri “isimli iki yazım daha var. En çok okunanlar başlığı altında kolayca görebilirsiniz.Öncelikle bu sayfalara bir göz atmanızı tavsiye edeceğim. Çünkü hareketler gerçekten çok işe yarıyor. Sonra üzerinde tekrar konuşuruz. Sevgiyle kalın…

 • melek says:

  merhabalar yumak sepetı.ben daha önceden sıze yazmıstım.bacaklarımın yaptgım sporlardan dolayı kalınlastıgını sölemıstım.22 yasındayım.üst bacaklarım bıraz zayıflayınca cok az ınceldı fakat sarkmalar oldu.alt bacagım ıse 36 cm hıc bı fark yok.gercekten cok kalın.bana önceden  hareket sölemıstınız fakat bı fark olmayınca tkrarlamayı bıraktım.bacaklarımın ıncelmesı ıcın uzun veya kısa vadede herseyı yapabılırım.belım 64 cm alt tarafım öle kalın olunca cok rahatsız edıcı oluo.cok farklı önerılerınızı beklıorum.bacaklarıma resmen takık durumdayım.boyumda kısa oldugu ıcın(1.61) ııce bodur gözukuorum.sımdıden tesekkur ederım dınledıgınız ıcın…

 • melek says:

  ayrıca 4 seferdır platese gıdıorum.sızce olumlu yönde bı katkısı olurmu yoksa tam tersı kalınlastırırmı , kaslastırırmı.kımseden olumlu önerı alamıyorum.neolur yardımcı olun uzun veya kısa vade farketmez…:(

 • Yumak Sepeti says:

  Melekcim Merhabalar,sana yardımcı olmayı çook istiyorum. eğer yazımda ve ayrıca yorumların içinde verdiğim değişik hareketlerin hiçbiri işe yaramıyorsa . daha ne yapmalıyız diye düşündüm ve bana tavsiye ve yorumlarda bulunan Mili yüzücü Kaan Berberoğluna başvurdum. Bu hareketler senin için;umarım işe yarar.

  Hoş ve ince bacaklara sahip olmak için ameliyatlara boyun eğmeniz veya doğru genetik koda sahip olmanızdan çok, istikrarlı bir egzersiz programı izlemeniz gerekir. Daha düzgün bacaklara sahip olmanın yolu, iyi bir diyet ve haftada 3 gün egzersizden geçiyor.

  Bir sopa alıp, bacakları omuz genişliği kadar aralayın. Eller, barı üstten kavramış ve dar bir açı ile tutuyor olsun. Beliniz hafifçe ileri iteli durumda ve barı vücudunuza çok yakın bir şekilde tutun. Kalçalarınızdan yavaşça eğilerek çömelip barın aşağıya inmesine izin verin. İki saniye bekledikten sonra kalçanızı düzleştirerek, sopayı yeniden başlangıç pozisyonunuza çekin.

  Çömelme pozisyonunda harekete başlayın, ayaklarınız omuz genişliğinden daha aralık olsun. Hareket esnasında diziniz ayak parmaklarınızdan daha ileriye gitmesin, bu dizlerinizin sakatlanmasına sebebiyet verebilir. Ayak parmaklarınız dışarıya dönükken mümkün olduğunca yukarıya sıçrayın. Yer düşerken yeniden çömelme pozisyonuna geçin, dizler 90 derece bükülü şekilde… 4 setten 15 tekrar yapmaya çalışın.

  Sırtüstü yere uzanıp topuklarınızı yoga topunun üzerine yerleştirin. Ellerinizi yanlarda tutarak kalçanızı yerden kaldırın. Poponuzun yere değmesine izin vermeden topu ayaklarınızın altında yuvarlayarak kalçalarınıza mümkün olduğunca yaklaştırın. Yavaşça tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. 4 setten 15 tekrar yapmaya çalışın.

  15-20 dakika boyunca inip çıkabileceğiniz yükseklikte merdivenler bulun. Merdivenleri çıkarken dikkatlice dizlerinizi çekerek, topuklarınızı deydirmeden, tek ayak zıplayarak, hızlı çıkıp yavaş inerek, yavaş çıkıp hızlı inerek, sprint atarak gibi şekillerde egzersiz yapın ki monotonlaşmasın ve canınız sıkılmasın.

   

 • zeynep says:

  benim bacaklarım kalın değil ancak ayak bileklerimi biraz inceltmek istiyorum, nasıl yapabilirim??

 • Yumak Sepeti says:

  Zeynepcim ayak bileklerini inceltmek pek mümkün değil, sporcular kalf kaslarını güçlendiren hareketler yapıyorlar. O kaslar kalınlaşınca bilekler inve gibi duruyor. İp atlayabilirsin mesela ,ip atlamak bileklerdeki ödemi alır ve daha incelmesinine etki edebilir. Sevgilert…

 • Esin says:

  Yumak sepeti benim dizden aşağı ayak bileğime kadar çok kalın.Bunun için Hangi hareket daha faydalı olurr??

 • Yumak Sepeti says:

  Merhabalar; Size önereceğimiz egzersizleri her bacak için 15 kez tekrarlayın ve dinlenmeden bütün egzersizleri tamamlayın. Her regzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu kombinasyonu iki kez daha tekrarlayın.

  Bir ayak havada olacak şekilde yatarak iç butları sıkıştırmak:

  Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

   

  Yarım kiloluk bir ağırlığı bir ayak bileğinize sabitleştirin ve ayaklarınız birbirine bitişikken ayağa kalkın. Elleriniz 30 cm önünüzdeki bir tabureye değecek şekilde, kollarınızı düz tutarak öne doğru eğilin. 10′a kadar yavaş yavaş sayarken, ağırlık olan bacağınızı kırın ve kalçanıza doğru kaldırın. Diz arkasındaki kaslarınızı sıkın, bekleyin ve bacağınızı indirin. 100 saniye dolana kadar tekrarlayın ve diğer bacağınıza geçin.

  Bacaklarınız birbirine paralel ve kalça hizasında açık, yüzünüz duvara dönük durun. Katlanmış bir havluyu ayaklarınızın altına yerleştirin, kollarınızı kilitleyin ve avuçlarınızı destek için duvara koyun. Yavaş yavaş 10′a kadar sayarken topuklarınızı yerden kaldırın ve parmak ucunda havlunun üzerinde durun. Bekleyin ve baldırlarınızı sıkın, sonra 10′a kadar yavaş yavaş sayarak aşağı inin. 100 saniye boyunca hareketi tekrarlayın.

 • ..... says:

  selam merhaba… benm bacaklarımda lekeler war ayrıca kıl donmelerıde war etek elbıse gıyemıorum bı cozum onerınız warmı???? ayrıca selulıt ıcn acıl bı cozum onerınız warmı???? bacak kalca we beldekı catlaklar ıcn bı cozumunuz war mı??? cok acil cewap beklıyorum sımdıden tesekkur ederım…. iii çalışmalarr….

 • aynur says:

  bacaklarım ve baldırlarım çok kalın dar pantolonlar giyemiyorum.Bu hareketler 2 ayda bacaklarımı eritir mi?

 • ekin says:

  bu hareketler bana 1 ayda 4-5 kilo verdirirmi?

 • Ayşe says:

  Merhabalar, ben 14 yaşındayım ve 1.60 boyundayım boy uzatma egzersizleri yapıyorum aynı zamanda sizin yorumlarınızda gösterdiğiniz bacak hareketlerini de yapmaya başladım. Benim bacaklarım genetik olarak kalın ve kemik yapımdan dolayı pek incelmeyeceğini düşünüyorum. Sizce hareketleri düzenli olarak yapsam etkisi olur mu?

 • sema says:

  merhabalar ben en yukardaki verdiğiniz hareketleri uygulamaya başladım ama 2. hareketi pek anlamadım yardımcı olurmusunuz ?

 • yumaksepeti says:

  Tabi senacım şöyle söyleyeyim. dizinde top sektirirsin ya.Hayalinde topa birkez dizinle vurup , ayağını yere indirdiğini düşün ama ayağın biraz arkada kalacak şekilde olsun. Önce verilen sayıda sağ bacağını,sonra sol bacağını çalıştır. sevgiler….

 • Merve says:

  Merhaba. Ben 15 yaşındayım. Liseye geçtim. Ama yaşıma göre biraz kiloluyum. Okulda tozluk takmak istiyorum ama bacaklarım kalın olduğu çok kötü görünüyor. Yani ben dizle ayak bileği arasındaki kısmı inceltmek istiyorum. Yukarıda yazanları uygulayacağım. Ama onlardan başka ne yapabilirim?Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

 • ekin says:

  niye bana cevapp vermedinizz??? :((((

 • Yumak Sepeti says:

  ah afedersin Ekincim.sıkı bir çalışma ile verdirebilir tabiiki. sevgiler…

 • Yumak Sepeti says:

  MERVECİM yukardaki hareketlere ilaveten şu hareketleri de yapabilirsiniz.Elinizi birer ağırlık, dambıl vs. alın ellerinizi iki yana salın,ayaklarınız dümdüz olsun bu şekilde baldırlarınızı sıkarak dümdüz yukarı sıçrayın. Daha sonra dambılları kulak hizanızda tutun çömeler vaziyette dizlerinizi kırın, bu şekilde belinizi kırmadan doğrulun ve tekrar çömelin … 3*10 set ile başlayıp, her hafta set sayısını arttırabilirsiniz.umarım faydasını görürsünüz,selamlar

 • ..... says:

  benim sorularıma cewap wermediniz yardımcı olursanız sewınırım…

 • nereid says:

  i

 • nereid says:

  mrb.. saatlerdir forum sitelerinden baldır inceltme ile ilgili başlıkları okuyorum.estetik bile düşünüp fiyatlarını araştırdım ama onu son çare olarak düşünüyorum.siteyi çok kaliteli buldum ve bana yardımcı olabilceğinizi düşünerek size danışmak istedim.öncelikle ben bacaklarım kas mı et mi anlayamadım yağ gibi değil sert.zamanında sporda yaptım.22 yasındayım 159 boyunda ve 47 kiloyum.fakat baldırlarım basemlerimden daha kalın pantolon bile giyemiyorum bedenleri olmuyor baldırımdan geçmiyor.lütfen yardımcı olun.. şimdiden çok teşekkür ederim iyi bayramlar..

 • alice says:

  merhaba ben 13 yaşındayım boyum 1.60 kilom 67 göbeğim için her gün mekik çekiyorum bacaklarım için bu hareketleri yapsam işe yarar mı??ayrıca diyetisyene gitmem gerekir mi yoksa bu hareketlerle,çektiğim mekikle ve az yersem kilo verebilir miyim??

 • Yumak Sepeti says:

  Bu hareketler, az yemek ve mekik elbette işe yarar Alice cim ama diyetisyene gidebiliyorsan çok güzel olur. en azından neyi ne kadar yiyeceğin, sana neyin yarayacağı,neyi yememen gerekli öğrenmiş olursun. yaşın gereği ağır diyetler yapma ,çünkü şu an boyun da uzama aşamasında, kilo vermek isterken boy uzaman durmasın.daha çok spora ağırlık vermeni tavsiye ederim. sevgiyle kal….

 • nilay says:

  merhaba! ben size sorunumla ilgili daha once de yazmistim. onerdiginiz egzersizleri uzun zamandir duzenli bi sekilde yapiyorum, beslenmeme de cok dikkat ediyorum ama alt bacak kismi di$inda her tarafim inceliyo. boyum 1.70 ve kilom 55ten 50 oldu ama bacaklarimla sorunum hala devam ediyo. 21 ya$indayim ve $imdilik yag aldirma gibi bisey yapmak istemiyorum. onerebileceginiz ba$ka bi$ey var mi acaba? evde hazirlayabilecegim yag eriten dogal maskeler falan? yukaridaki ebru $alli Surubunun baldirlara da faydasi olabilir mi? ne kadar ara$tirdiysam bi cozum bulamadim, yardimci olursaniz cok cok sevinirim.. te$ekkurler..

 • nilay says:

  yukaridaki “nereid” arkada$imizin yorumunu $imdi gordum sorunumuz ayni.. bacaklarimin ust kismi cok ince, alti bu kadar kalin olunca giysilerle de cok sorun oluyo hic bi$ey uyduramiyorum. daha fazla zayiflayamam da kilom normalin altinda zaten. umarim yardimci olabilirsiniz..

 • nilay says:

  ?

 • nilay says:

  ??

 • kadriye says:

  meraba ben ilk baştaki hareketi 3 gündür yapıyorum artık agrısından dramıyorum bu normal birşey mi cevabınızı bekliyorum.teşekkürler

 • qönüL says:

  merebaa bnm bacaklarım cok kalın ve cabucak ınceltmek ısdıyorum sızın verdıgınızz su yonetımıde uygulamk ısdıorum yontem ßu bn bunu hergunmu yapıck yoksa aralıklarlamı anlamadım
  -10 limonun suyu
  -20 aspirin
  -limonun suyu kadar susam yağı

 • qönüL says:

  asil cevap beklıorum vee aspırın bı zararı olabılırmı onu merak edıyorum :S

 • gökçe says:

  bı aksamlar ben bısey danısmak ıstıyorum 42 kıloyum 163 boyundaym zayıfım ama vucudmda yag oranı yuksek cnku bacaklarm otrdgmda cok kalın gorunuyo ve yumusakbenı cok rahatsız edıyor ne yapmam gerekıyo

 • ilayda says:

  ne aspirini acaba ??

 • çilem says:

  mrb
  bende kilomdan memnunum ama bacaklarım çok kalın üztelik alt bacaklarım yani baldırlarım bunun için bu yukarıda wermiş olduğunuz eğzersizleri yapmam iyi gelirmi?? sanırım bacaklarımdaki kas oranım fazla olduğu için kalın çünkü yürümeyi çok sewiyorum ve bu yüzden de kaslı olduklarını düşünüyorum üstelik yürürken hep topuklarıma basarak yürüyorum banada cewap werirseniz çok memnun olurum sewgiyle kalın

 • emin19 says:

  mrb ben emin 19 yaşındayım baldırlarım çok kalın kot pantolon giydiğimde yuhaf gözüküyo inceltmek için ne yapmam gerekir cevabınızı bekliyorum

 • aslı says:

  merhaba benim bacaklarım çok kalın ve ben bacaklarımı inceltmek istiyorumm bu hareketlerin faydası olurmu bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 • Ceren says:

  Öncelikle merhaba..
  Ben 16 yaşındayım boyum 1.67 kilom 51 göbeğim yok fakat basen ve baldırlarım dan şikayetçiyim.Belli olmasalar da ben rahatsız oluyorum. Siteniz gerçekten çok güzel ve önerdiğiniz hareketleri rahatlıkla yapıyorum. Ayrıca dansla ilgilendiğim için sanırım biraz fazla yiyorum 🙂 Bana önerebileceğiniz kolay yapılabilen kalori yakıcı surup tarzı şeyler var mı..şimdiden çok teşkkürler..

 • yumaksepeti says:

  Arkadaşlar,sayfam açmada sorun yaşadığı için bir süredir bu sayfaya giremiyordum.Yazdığım egzersizler gerçekten etkili,ama düzenli yapmanız lazım. en az 3 ay da aksatmadan devam etmeniz gerekli.İlk zamanlarda ağrı olabilir. Bu kaslarınızın hamlığından kurtuluncaya kadar sürer. Egsersizlerden sonra da ılıkbir duş veya kremle hafifça masaj yapın. Bacaklarınızın gittikçe güzelleştiğini göreceksiniz.Sevgiyle kalın….

 • bacak inceltin

 • bacaklarınızı inceltin…

 • ladymorgana says:

  Merhaba yumak sepeti…
  Ben 17 yaşındayım 1.55 boyunda 51 kiloyum…yaklaşık2.5 ay öncesinde 58 kiloydum ve diyetisyene gidiyorum şuanda bu kiloya indim hedefim 48 kilo olmak…şimdi ise vücudumda kalçam hala geniş (orta) ve bacaklarım kalın bu egzersizlerden sadece ilkini yapabiliyorum…fakat sizce bi incelme yada kalçalarda daralma olurmu…
   
  Şimdiden çok teşekkür ederim…

 • ladymorgana says:

  off cevapp 🙁

 • tuğçeşan says:

  merhabalar siteniz gerçekten çok güzel.aspirin karışımı bildiğimiz beyaz tablet aspirinler mi yoksa çocuk aspirinleri mi?bir diğer sorum da 1 ay içinde bacaklarımı kalıcı şekilde inceltecek egzersizler verebilir misiniz?teşekkürler

 • Hndd says:

  merhaba 🙂 benim bacaklarım gerçekten çok kalın ne yapacağımı bilmiyorum ve çok fazla çikolat yiyorum. Bacaklarımı inceltmem için ne yapabilirim önceki yorumları okudum fakat tam olarak anlayıp uygulayamıyorum anlayabileceğim bir şekilde yazar mısın

 • özlem S says:

  bence yediklerine dikkat etmelisin yukarıdaki hareketleri yaparak bacaklarını inceltebilirsin.Sadece biraz azim. çikolata çok kalori yeme onu o tuzak 🙂

 • seda says:

  Merhaba..
  ßen 16 yasındayım yalnız kilomdan çok rahatsızım 50 kiloyum basenlerim çok büyüdü göbeğim birazda olsa sarkmaya başladı bana diyet ve sporda önericeginiz nedir ?

 • Burcu Can says:

  merhaba. öncelikle harika bir siteniz var. Benim sorunum bacaklarımdan şikayetciyim.bacaklarımın üst tarafının içleri çok etli butluu 🙁 basenlerimde var. allah aşkına yardımcı olun her gün aynaya bakıp moralimi bozuyorum ister istemez. Birde tyzelerimde annmde fln hep çatlaklıklar var. benimde bel kısmamımda ve bacaklarımda var. ne yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim :'(

 • Ayşenur says:

  Merhabalar. Şu genetik dediğiniz olay nedir pek anlayamadım yani benim annem halam yada teyzemlerin bacaklarıda kalın ayrıca da kalçaları var yani bu durum benim bacaklarımın incelemeceğinimi gösteriyor ?   🙁 Yardım edin lütfen ya yalvarıyorum 🙁

 • yumak sepeti says:

  Ayşenurcum merhabalar,hemen moralini bozma.genetikte insanlar doğal olartak akrabalarına benzer. ancak kendine bakarsan görüntün tabiiki başka olur. sence tüm mankenlerin teyzeleri ve halaları da manken gibimi??* Spor ve bakım ile harika görüneceğine eminim.sevgiler…

 • Ayşenur says:

  Teşekkürler yumak sepeti.

 • yumak sepeti says:

  1. Yüzüstü yere uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açın.

   

  Burcucum bu egzersizler senin için…

  Dizlerinizi yere dayayın. Omuz ve karın kaslarını iyice gerin. Şimdi sağ bacağınızı dizlerinizden bükük şekilde yukarıya kaldırıp indirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

  2. Sırtüstü uzanın, ayaklarınız yere değmeli. Sol ayağınızın topuğunu sağ bacağınızın dizine koyun. Poponuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

 • yumak sepeti says:

  sedacım benim göbek eritici hareketler başlıklı yazımı okumanı tavsiye ederim, sevgiler…

 • ladymorgana says:

  neden bana cevap verilmedi :S

 • gökçe says:

  iyi akşamlar,ben ve arkadaşım 2 hafta önce step.e başladık ama daha hiç bir cevap alamadık biliyoruz daha erken ama bi yandan korkuyoruz hiç cevap almamaktan yada daha kalınlaşmaktan.boyumuz 163 kılomuz bırımızın 43 birimizn 50 vermeden incelmek istiyoruz.bide aspırını spora giderken süpersek tabıkı daha etkılı olur dımı…korkuyorz yazın bikiniden kaçanlardan olmaktan:)

 • selen says:

  slm, ben egzersizleri 2 gün üst üste yaptım ama bacaklarım da ciddi bir ağrı oluştu yürümekte zorlandım, o yüzden de devam ettiremedim:( neden böyle oldu yani normal mi yoksa ben mi bişeyleri yanlış yaptım?

 • azra says:

  merhaba siteniz çok güzel (: benim kilom normal hatta zayıf bile ama bacaklarım biraz kalın ve diz kısmında yandan kamyon çarpmış gibi duruyo ama sadece diz kısmında bi kısmı normal bi kısmı dışarı çıkmış bide benim dizimin altındaki butumun arka kısmı biraz kalınlık var bu genetik değil herhangi bi hastalığımda yok olmadıda tamamen benden kaynaklanıyor yaza tombul bacaklarla girip bacaklarımı pantalona saklamak istemiyorum bazı kızların bacaklarına imrenerek bakınıyorum acaba bana uygun hareketler var mı şimdiden çok teşekkür ediyorum (: Umarım aradığım egzersizleri sizde bulurum (:

 • azra says:

  ve de uyluk keiğim çok etli ona da egzersizle bi çözüm bulabilir miyiz egzersiz aleti alamam ailem izin vermez belki bacaklarım düzene girer diye diyet yapmayı bile düşündüm ama sonra sağlığım bozulur diye vazgeçtim yaşım 13 boyum 160 kilom 45 bacaklarım dediğim gibi kalın ama annem diyetten vazgeçirmek için senin bacaklarının modeli öyle dedi çok üzülüyorum ömrümün sonuna kadar böyle kalmak istemiyorum dediğim gibi kilom normal ama bacaklarım ve uyluk kemiği kısmı (baldır) kalın lütfen yardım edin çokk üzülüyorum vede burası yeri değil ama sivilce izleri ve yaralardn kalan kahverengi izler nasıl geçer bi fikriniz var mı  çok teşekkrler

 • sezer says:

  benim ust bacak ve kalça tarafı biraz buyuk yukarda gosterilen hareketleri yapıyorum ama  hiç bir fayda göremiyorum bunun için ne yapmalıyım

 • Mine says:

  merhaba,öncellikle belirtmek isterimki yukarıda verdiğiniz bilgiler cidden çok yardımcı oluyor. ama benim şöyle bir dururum var.2 sene önce bacaklarım çok kalınken spor yapmaya kalktım bu yağların kasa dönüşmesini ve kötü bi görüntüye sahip olmasına neden oldu.Şimdi ise diz kapağımın üstü yanı baldırımın ön tarafları ve butlarım çok kalın.Yukarıdaki hareketleri yapıp bacağımı dahada çirkin,kaslı bir görüntüye sokmak istemiyorum.kısa zamanda nası bu çirkin görüntüden kurtulup kaslardan arınabilirim?lütfen yardım edin 🙂

 • fraunuss says:

  Merhaba,
  Benim kilomla alakalı problemim yok, kilom vücut yapım gayet düzgün, ancak tek problem selülitlerim.kalça bölgemde ve üst bacaklarımda selülitlerim fazla. 2 hafta da gerçekten etkin çözüm önerebilirmisiniz? artık yaz geldi de 🙂 teşekkürler…
   

 • yuu says:

  /* Style Definitions */
  table.MsoNormalTable
  {mso-style-name:”Normal Tablo”;
  mso-tstyle-rowband-size:0;
  mso-tstyle-colband-size:0;
  mso-style-noshow:yes;
  mso-style-parent:””;
  mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
  mso-para-margin:0in;
  mso-para-margin-bottom:.0001pt;
  mso-pagination:widow-orphan;
  font-size:10.0pt;
  font-family:”Times New Roman”;
  mso-ansi-language:#0400;
  mso-fareast-language:#0400;
  mso-bidi-language:#0400;}

  Slm öncelikle bilgiler için teşekkürler J
  Bnm yaşım 19, kilo 70, boy 163,5 yaklaşık 3-4 hafta yediklerime dikkat ettim ve günde 400 kez ip zıpladım her hafta 100-200 artırarak zıpladım ve günde 900-1000 kez atladığımda oldu ip zıplamak bacaklarda kas yapar mı ?
  Bnm bacaklarım bir az kaslı sıkı(hani etin sıkı derler ya ondan bnm herhangi bir sıkılaşma hareketine ihtiyacım yok sadece incelme lazım çünkü zayıfladığım da sarkma olmuyor) ve çok kalın
  3-4 hafta ip zıplayıp farklı hareketler yaptım ama herhangi bir incelme olmadı L
  Sonraki 3 hafta
  Bu kez tam anlamında 3 haftadır diyet yapıyorum günde 25-30 dk yürüyor ve 20-30 dk egzersiz yapıyorum 2 güne bir yaptığım egzersizlerde set sayılarını artırıyorum göbek bölgemde ve kollarımda çok az incelme oldu ama bacaklar hala aynı L bu hafta yürüyüş 45 dk yapıcam ve her hafta 15 dk artırarak yürüyeceğim sizce doğru mu yaptıklarım?
  Birde bn çayı kahveyi uzun zamandır şekersiz içiyorum 1 haftadır tatlıda yemiyorum tatlı isteğim olduğunda elma ve kuru üzüm yiyorum( bazen 2 avuç oluyorJ) pantolon aldığımda bacaklardan ötürü büyük alıyorum bu kez bacaklara tam oluyor göbek altı bol duruyor of of
   
  lütfen yardım edin artık bu kalın bacaklarımdan kurtulmak istiyorum incelsinler kaslaşmasınlar sıkılaşmaya da lüzum yok çünkü dediğim gibi vücudum sıkı ve kemiklerim iri/ 70 kiloyum dediğimde şaşırıyorlar sen 70 olmazsın diyorlar görüntü göstermiyor L ama 70 im 3 hafta öncede 70 tim 3 hafta oldu hala 70 im önümüzdeki hafta bir daha tartılacağım L

 • nejla says:

  merhaba benim sorunum sağ bacakla sol bacak arasındaki fark sağ bacağım sol bacağıma göre 3cm geniş ve iç bacak dediğimiz olay sağ bacakta çok fazla bununla ilgili bana ne önerebilirsiniz spor yaptıkça ikiside çalışıyor bir fark olmuyor önerinizi sabırla bekliyorum teşekkürler

 • duru says:

  merhaba Tülin abla ben 173 boyundayım ve 65 kiloyum kilom fazla ama boydan dolayı göstermiyorum o açıdan bi sıkıntım yok bende de basen ve üst bacak kalınlığı problemi var  göbek yok dümdüz sadece bacak ve basen problemi cok sinir bozucu..ben bu haraketleri denedim evet incelme var  daha önce sarkan bacaklarım simdi bayaa toplandı ama sanırım kas olustu o yüzden sertleşti simdi dahada incelmez diye korkuyorum….

 • esra says:

  kalcalarımı dıklestırmek ıstıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 • Gamze says:

  benim bacaklarımın dizden altı normal ama kalçaya çıktıkça yamuk görünüyor kalçamı ve bacaklarımı inceltmek için ne yapabilirim tam 3 haftam var 🙂
   

 • ayse says:

  iyi günler ablacım bende bacaklarımdan sikayetciğim hamile kalmadan once incelerdi ama bir dogum yaptım kalınlastılar benım bisikletimde var bana ne onerırsınız bu bılgılerı yapamam en kolay olanı soyleyın bana

 • C.K says:

  Bu karışımı her gün m uyguluyoruz, haftada bir mi?

 • Ayşe. says:

  Ben 16 yaşındayım. Ve 1 seneden beri bacaklarımda çatlaklar var. Hızlı kilo aldığım için oldu. Hala geçmedi , hatta daha da çok arttı. Ne yapmalıyım ?

 • Ayşe. says:

  Lütfen bana acil bi şeklide egzersizler ya da herhangi şeyler önerirmisiniz 🙁 bacaklarım gerçekten çok kötü.. Boyum kısa ve boyuma göre de kiloluyum. ama çok abartılcak bi kilom yok. Dışarda yürümeyi de sevmiyorum. Lütfen bana kısa sürede zayıflayacağım ve kısa sürede bacaklarımı incelticek bişeyler söyleyin.. Bu durumdan gerçekten hiç memnun değilim, böyle oldukça kendimi çok kötü hissediyorum… Şimdiden teşekkür ederim.

 • İsmimi vermek istemiyorum says:

  Ben 70 kiloyum 1.50 boyundayım yaşım 13. Bacaklarım çok kalın karın bölgemde çok yağlı ben ne yapmalıyım. Ben karnımdan çok bacaklarımdan şikayetçim.Lütfen bana yardım edin.

 • PinkeRpinK *__* says:

  merhabalar sitenizi çok begendim tebrik ediyorum, bu hareketleride uygulamaya başladm her sitede farklı farklı hareketler var hangisini yapacağımı şaşırıyorum benim kalça ve basen problemim var bacaklarımda kalın ne önerirsiniz

 • yumak sepeti says:

  SEVGİLİ PİNKERPİNK
  ÖNCELİKLE SİTEMİ BEĞENDİĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BU HAREKETLERİN FAYDASINI GÖRECEĞİNİ UMUYORUM. BASEN VE KALÇA ERİRME HAREKETLERİ İLE İLGİLİ YAZIMDAKİ HAREKETLERLE DE BİRLEŞTİREREK DAHA UZUN VE DEĞİŞİK BİR KOMBİN YAPABİLİRSİN.SEVGİLERİMLE…

 • İsmimi vermek istemiyorum says:

  Acaba bana da bir öneri verecek misiniz?Önerilerinizi bekliyorum.

 • Ebru says:

  Merhaba,
  15 yaşında, 1.65 boydayım ve 65 kiloyum. Bacaklarımdan çok şikayetçiyim. Özellikle alt bacaklarım çok kalınlar. Yorumları okudum verdiğiniz egzersizleri yapıcam. Ancak ne kadar sürede incelirler. 3 ay tatil içinde düzenli bir şekilde hareketleri yapsam istediğim bacaklara kavuşur muyum acaba ? Bir de hangi hareket daha çabuk inceltir bacakları ?

 • NUR says:

  merhaba, tavsiyeleriniz çok iyiler ama ben aralarında kendime uygun bir diyet ya da egzersiz bulamadım. 15 yaşında 1.65 boyunda ve 53 kiloyum. Fakat bacaklarım beni olduğumdan 10 kilo daha fazla gösteriyor. Bunun nedeninin kaslarım olduğunu düşünüyorum. Ne yaptıysam bacaklarımı inceltemedim. Ne yapmalıyım?

 • yasemin says:

  Merhaba.Bende özellikle üst bacaklarımdan şikayetçiyim.173 boyum var ve 56 kiloyum.5 veya 6 kilo kadar versem bacaklarımda incelme olur mu? Ve en erken ne kadar sürede inceltilir? Şimdiden teşekkür ederim

 • Nesrin says:

  merhaba 🙁

  benim de bacaklarimda cok kötü sorunum var 1.57 boyundayim 19 yasindayim ve 60 kilo geliorum ama bütün kilom bacaklarimda üst kisminda aynaya bakdiigimda aglayasim gelio napcami bilemiorum 🙁

  nolur bisey de biseyde yardim et :(:(:((

 • çilek says:

  merhabalar benim boyum 1.65 kilom 67 iki haftadr diyet yapıyorum bi gun yuzuyor diger gun yuruyus + bisiklet suruyorum. fakat 2 haftada 2 kilo verebildim. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler.

 • selin says:

  mrhb ben 19 yaşındayım..boyum 1.59,kilom 50 … vücuduma göre kollarım ve bacaklarımın üst kısımları çok kalın duruyo ve hafif sarkık yani kol ve bacaklarım sıkı değil …sitede ki tavsiyeleriniz yetrli olurmu acaba.. çünkü çabuk kurtulmak istiyorum bu durumdan çok kötü gözüktüğümü düşünüyorum .. şimdiden teşekkür edrim…

 • fatma says:

  2 hafta içerisinde bacaklarımdaki fazlalıklardan kurtulmam gerekio lütfen öneride bulunur musunuz ? ( şimdiden teşekkürler)

 • meltem says:

  Merhaba arkadaşlar (:
  Benim dizimin üst tarafı yani üst bacağım kalın. Okullar açılasıya kadar inceltmem lazııım.Kesin ve hızlı çözümleriniz varsa lütfen söyleyiin 🙂

 • immortal says:

  160 boyundayım 54 kiloyum baldır ve basenlerim kalın ve şekilsiz jel gibiler büyüklük olarak rihanna gibi desem yeri :/ ailemde var halamda falan.hiç umut yokmu eritmem için :/ diyet yada spor bu yaşıma kadar ugrasmadım 18im yardım ederseniz sevinirim :/

 • derina says:

  merhaba ben 16 yaşındayım 175 boyunda 73 kiloyum . Alt bacaklarımla hiçbir sorunum yok fakat üst bacaklarımın iç bölgeleri birbirine değiyor buda yürürken çok rahatsızlık veriyor bunun x bacak oluşumdan kaynaklandığını sanıyorum bunun için bana ne tür egzersizler önerirsiniz? yardımcı olursanız sevinirim.. 🙂

 • Hilal says:

  Merhabalar. Benim bacaklarım ince lakin oturduğumda feci bir hal alıyor üst kısmı,ayaktayken incecik olan bacak oturduğumda tek bacağım iki bacağımmış gibi oluyor. Bu yağdan mı? sıkı olmamasından mı? ve bu haraketler işe yarar mı ayrıyetten diyet zorunlu mu?

 • Hilal says:

  ve günde kaç kez yapılacak bu haraketler

 • su says:

  merhabalar..öncelikle verdiğiniz cevapları okudum hepsi çok profesyonelce sizi tebrik ediyorum.benim boyum 1.78 üst tarafımla ilgili hiç bir problemim yok ama bacaklarımı pek begenmiyorum.alt bacaklarım kaslı ve kalın incelmesi için sizce ne yapabilirim??

 • Ilayda says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım 160cm boyundayım 50kiloyum üst bacaklarımın çok kalın ve gevşek olmasından şikayetçiyim Benim için önerebileceğiniz egzersiz ve sporlar neler? Ayrıca bisiklet sürmemin bi yararı olur mu?

 • beyza says:

  merhaba ben 14 yaşındayım . boyum 1,62 kilom 48. teyzelerim halalarım annem hepsi alt bölgeden kilolular ben de zayıf olmama rağmen basenlerim ve bacaklarımın üst kısmı kalın. bir de bana sen artık anca 1-2 cm uzarsın diyorlar 🙁 daha kaç cm uzayabilirim .

 • rabia says:

  merhaba bende 14 yaşındayım .halalarımın hep alt bölgeleri kalın.bu nedenle bende öleyim ..bacaklarımın alt kısmın beni çok rahatsız ediyor..bana birkaç egzersiz önerirmisiniz şimdiden teşekkürler…

 • ***** says:

  Ben 2 ay sonra 13 yaşıma girecepim.Boyum 1.45 kilomda 45 Napabilirim ?

 • Sedef says:

  Merhaba,
  Ben 18 yaşındayım boyum 1.71 kilom 53. 2 sene içerisinde bir sürü ameliyat geçirdim ve bir ameliyatım sağ bacağımın kangren olması yüzndendi allahtan şimdi sağlığım iyi fakat boyuma göre kilomun zayıf olmasına rağmen çok çatlağım var bununda sebebi ameliyat döneminde mumya gibi 6 ay boyunca yatmammış vücudum hiç hareket edilmedi ama benm asıl sorunum üst bacaklarım benm çok zayıf ama alt bacaklarımda balonlar var yani arka kısımda şişlikler var. Üst bacağım belki biraz toplu ve basenim olsa orantılı gözükebilir ama şu durumda alakası yok maalesef ben hangi hareketleri yapabilirim sırf alt bacaklarımı zayıflatmak istiyorum.

 • Zeynep says:

  Ben 15 yasindayim 170 boyunda 55 kiloyum karın bolgemle ilgili bi sorun yok ama bacaklarim ve bileklerim cok kalin hele topuklu giyince cok kotu gozuküyo spor yapip inceltmek istiyorum ama kas yaparim daha kalin olurlar diye korkuorum ne yapmaliyim ?? Gunde 1 saat yurusem kas yapar miyim ??

 • sinem says:

  Selam ben sinem
  13 yşındayım 1.66 boyundayım kilom 62 🙁
  Çok kilo aldım ve vermem lazım bu hareketleri yapınca verebilecek miyim

 • nazife says:

  merhaba ben nazife 14 yaşındayım kilom 50 🙁 rica etsem bana yardım edebilir misiniz?

 • Çağla says:

  Merhaba benim bacaklarım kalın bacaklarımı sıkı ve ince bir görüntüde göstermek için ne yapmalıyım ?

 • türkan says:

  merhaba, çok kısa bir süre içerisinde karnımı ve belimi nasıl, hangi hareketlerle eritebilirim lütfen yardımcı olun, şimdiden tesekkür ediyorum

 • esra says:

  merhaba bn dewamlı olarak yemek yemek istiyorum ve çikolata çok fazala yiyorum bacaklarımın üst kısmı kalın ama altları gayet iyi we popm büyük we biraz göbeğim war acaba kısı sürede zayıflayabilirmiyim kütfen bana yardımcı olurmusunuz..

 • bestesu says:

  merhaba öncelikle soruları sabırla yanıtladığınız için teşekkürler.. ben bacaklarımdan ve kalçamdan rahatsızım 15 yaşındayım boyum 1.76 ve kilom 61 boyum ve kilom orantılı fakat üst bacağım ve kalçam kalın 3 ay içinde bunları eritebilir miyim? özellikle hangi besinleri yemem gerek ve hangi hareketleri günde kaçar defa uygulamam gerek? okula gittiğim için 6 öğün çok zor olabiliyor okulda küçük doyurucu atıştırmalıklar olarak ne götürebilirim?
  ŞİMDİDEN SORULARI YANITLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM 🙂

 • deynis says:

  Merhaba,
  öncelikle sizi içten tebrik ederim, insanlara bu kadar yardımcı olduğunuz için.

  benimde sorunum bacaklarımda. ebru şallını pilates dvd leriyle biraz inceltme sağladım ancak üst bölgeme göre alt bölgem çok farklı ve yağlı. kilo verdikçe yüzümde çöküyor ve üst tarafım çocuk gibi kalıyor. ama bacaklarımdan da kilo vermem gerek. bunun için protein ağırlıklı bir diyet programı mı öneriyorsunuz? yuukarılarda bir kişinin diyet listesi isteği üzerine çok beğendiğiniz söylediğiniz bir diyet listesi yazmışsınız. ancak yüzün çöküyormu bilmiyorum demişsiniz? zayıflayınca yüzü de çökenlerdenim ben. bunun için öneriyormusunuz bu diyeti? bu arada yaşım 28 , boyum 63 kilom 54. bu rakamlara bakıp kilon iyiymiş demeyin 🙂 çünkü dediğim gibi belden aşağıda, alt tarafımda çok fazlalık var alt bacaklarımda dahil olmak üzere..
  şimdiden teşekkür ederim,

 • Su says:

  Bu egzersizler sayesinde kalın bacaklar “2 haftada” inceliyor mu gercekten?

 • Selma says:

  Meraba ben Selma. Öncelikle siteniz çok güzel bilgiler içeriyor. Teşekkür ederiz bu yüzden. Şimdi sorunuma geçmek istiyorum. Ben 7.sınıfa gidiyorum 55 kiloyum 1.56 da boyum. Göbeğim çok yok ama bacaklarım aşırı kalın. Çok kötü gözüküyor. Bırakın eteği pantolon bile giyinsem olmuyor. Yani ben bacaklarımı inceltmek istiyorum bu ailemde de var ama benim kadar çok değil.. Herkes benim kilolarımla alay ediyor. Ben yani 1 sene içinde diyim mezun olmadan eritmek istiyorum onları ki baloda güzel gözükebiliyim. Lütfen yardımcı olunn !!

 • busra says:

  merhaba ben busra . öncelikle neredeyse tüm yorumları 2009 dan beri takip ediyorum denemediğim hiç bir şey kalmadı bacaklarım incelemiyor hiç bir şey fayda etmiyor başka tavsiyesi olan varsa Allah aşkına söylesin .

 • Alessandra says:

  ya benim alt bacaklarım zaten ince ancak dizimden üstünde saçma bir kalınlık söz konusu bunu nasıl ortadan kaldırabilirim 🙁

 • Özge says:

  Verdiğiniz egzersizleri uygulamaya gayret ediyorum. Bu egzersizler haftada kaç kere uygulanması gerekiyor ? Ben bacaklarımın daha ince görünmesini istiyorum ama yaşım biraz küçük (16). bu bir sorun çıkarır mı yoksa daha sonra kendiliğinden incelir mi ? son olarak bu egzersizlerden daha etkili başka bi egzersiz var mı ve krem gibi şeyler önerirmisiniz ?

 • çiğdem says:

  ben sadece basenlerimi vermek istiyorum tek sorun basen nasıl yapabilirim bi diyet yapmam gerekiyor mu?

 • Deniz says:

  aspirinle selülit giderme formulünde susam yağı yerine bebek
  yağı kullanabilirmiyiz???

 • merve says:

  benim üst bacaklarım düzgün alt bacaklarım parantez şeklinde geliyo zayıfken belli olmuyodu ama kilo alınca çok kötü oldu ve şubatta teyzemin düğünü var şubata kadar 7 kilo verebilirmiyim

 • Trinity says:

  Bayanlar,
  Yeni keşfimi hepinizle paylaşmak istiyorum.
  Her zaman vücudumda bölgesel zayıflama istiyordum ve spor yapamıyorum.
  Harika bir ürün keşfettim. Değişik bir teknolojiyle üretilen sıkılaşma taytları, atleti ve bel bandı var. Benim göbek sorunum var. Hemen bel bandını aldım. Normal korse gibi ama içerisine üretilirken sıkılaşma kremi konuyormuş böylece her hareketinde krem vücuda nüfuz ediyo ve sıkılaşıyosun 🙂
  İnanması zor ama iki haftadır kullanıyorum ve kesinlikle inceldiiiim…
  Tabi yememe de dikkat ettim bu sürede..
  Bakın facebook sayfası var oradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
  https://www.facebook.com/purenature.tr
  Mutlaka deneyin tavsiye ediyorum kesinliklee

 • selinay says:

  siteniz öncelikle çok guzel bunu söylemek istedim benim bacagım biraz degişik bileğim ince baldırlarım çok geniş dizden sonrası yıne ince ve ust bacagım ve kalcam çok geniş bu konuda nasıl egzersizler yapabilirim yada neler uygulamalıyım bu durumdan çok rahatsız oluyorum etek vb seyler gymekten çok çekinıyorum ne önerirsiniz

 • merve says:

  slmlarşu üsteki verdiginiz yöntem gerçekten işe yarıyormu deneyen varmıı?

 • senem says:

  benım boyum 1.76 60 kıloyum basenlerımı sevmıyorum karın bacaklarımıda sıkılasmak ıcın ne yapmam lazım

 • Hey says:

  Ben şuan kendime göre hazırladığım bir diyet uyguluyorum ve her gün 15er dakika bu egzersizleri yapıyorum,sizce kilo vermeden bu hareketler yüzünden bacaklarımda kas oluşmasın? yani daha da kalınlaşabilir mi ?

 • Hey says:

  Çabuk cevap verirseniz sevinirim 🙂

 • gaye s. says:

  merhaba ablacım ben 8. sınıfa gidiyorum boyum 1.64 kilom 65 ayrıca biraz göbek ve basen var ama boyum biraz uzun olduğu için belli olmuyor ! acaba basenleri inceltme ve ayrıca göbeği inceltme bide zahmet olmazsa zayıflamak için ne yapmam gerektiğini yazar mısın ? sevgilerle

 • Deniz Cansu says:

  Buradaki hareketler bacak inceltmek için KALINLAŞTIRACAĞINI SANMIYORUM. SİTE SAHİBİ TÜLİN ABLA ÇOK YOĞUN OLDUĞUNDAN YORUMLARINIZA BAKAMAZSA KUSURA BAKMAYIN.
  GAYECİM HIZLI YAĞ YAKMA DİYETİ: LAHANA ÇORBASI DİYETİNİN TARİFİ VAR BU SİTEDE. ARAMA MOTORUNA YAZARSAN BULABİLİRSİN. HEM HIZLI HEM DE KOLAY KİLO VERMEN İÇİN SANA BUNU ÖNERİRİM. AMA BENCE YARIYIL TATİLİNDE DENE DİYETİN DERSLERİNE MANİ OLMASIN. 😀

 • aysu says:

  merhabalar,
  ben 12 yasindayim ve cok fazlam var yurtdisinda yasiyorum orda yasayanlar kilolu olur dye beni teselli ediyolar ama ben en kisa zamanda kilo vermek istiyorum boyum 1.66 ve kilom 75 diyet de yapamiyorum cunku okulum var. bacaklarim cok kalin kalcamda cok buyuk insallah en kisa zamanda yorumunuzu yaparsiniz lutfen bana yardim edin…

 • dilan says:

  ya ben sadce baldırmı incltmk ıstyrm bnlr ıse yrckmı 🙁

 • suranur says:

  merhaba. ben 16 yaşındayım. boyum 1.65 kilom 68. belim ince fakat baldırlarım çok kalın 3 haftada bunları nasıl inceltebilirim lütfen bana yardımcı olun 🙁 🙁

 • gaye s. says:

  teşekkür ederim deniz cansu 🙂 deneyeceğim 🙂

 • mihriban says:

  ben 1.70 boyundayım belim ince kalça kemiklerim iri armut ipliyim yani ama zayıflamak istiyorum kilom 55 galiba tam bilmiyorumda da .) ne haeketleri önerirsiniz bana

 • serpil says:

  merhabalar.benim sorunumda basenlerimle etkili.aslında boyum uzun ne zayıf ne kilolu sayılırım.boyum 1.71 kilom 58 bacaklarım düzgün ama popo ve basem kısmım vücuduma göre kalın kalıyor ve orantısız bir görüntü oluşuyor.basen ve popo bölgemin sıkılaşıp daralması için ne uygulayabilirim.İp atlamayı düşünüyorum bu işe yararmı merak ettim,bir de ebru şallı nın şurubu nu yazmışsınız onu kullanmalımıyım.Teşekkür ederim

 • SEASU says:

  merhabalar ben 20 yasındayım benim sorunum basenlerim ve bacaklarımın kalın olması.basenlerimin erimesi ve özellikle üst bacaklarımın iç bölgesinin sıkılaşması için ne yapabilirim?egzersizleri hangi sıklıkta ve ne kadar süre yapmam gerektiğini de belirtirseniz sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum

 • zülal says:

  ben 18 yaşındaym biraz göbeğimden ve üst bacağımın kalınlığından şikayetçiym bna nasıl yardmcı olabilirsinz???

 • büşra says:

  merhabalar ben 17 yaşındayım boyum 1.55 kilom ise 56 ve üst bacaklarım cok kalın inceltmek için ve zayıflamak için neler yapmam gerekiyor evde ne kadar hareket yapsamda bir fayda etmiyor ve birde göbeğim var ben bu durumdan cok rahatsızım cevabınızı bekliyorum yardımcı olursanız cok sevinirm 🙁

 • yaa benim jimlastikten dolayıı bacaklarım kalın ve kaslı , kası nasıl erite bilirim??

 • Ishe says:

  Merhaba Ben 17 yasinda 164 boyunda 65 kiloyum gobek bolgem problemli,baldirlarim Kalin ve alt bacagimin arkasi kasli bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz?? Acil cevap..!! Simdiden tesekkurler….

 • Tuğba says:

  ya bn normalde gayet inceyim ama bacaklarım kalın ne yaprsam yapıyım inclmiyor egzersiz yapıorm fyda etmiyor bi kaç kişi kemiklerin kalın olduğuı için diyor napmam lazım

 • selman says:

  merhaba benimde bir bacak problemim var 🙂 yalnız benim sorunum bacaklarım daki kaslardan şikayetciyim 1.80 boy 92 kilodayım önceki kilom 125.5 di 35 kilo verdim yalnız bir sorunum var ben sürekli futbol oynadığım içn bacaklarım hep kas oldu sağ bacağımda 15.4 kg kas olusmus bn smdı futbolu brkıp bacaklarımı ve kalcamı kucultmek ıstyrum bunun ıcın ne yapabılırım veya bu doğal urunlerı bacağıma surerek ınceltebilrmiyim???

 • yumak sepeti says:

  Merhaba arkadaşlar,bu sayfada yorumlarımız baya birikmiş.Yukarda benzer yorumları cevaplarken yazmıştım ama yine tekrarlamak istedim. Öncelikle bacaklarımızın alt kısmı kalınsa şu hareketleri yapalım.
  muzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

  Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

  Yarım kiloluk bir ağırlığı bir ayak bileğinize sabitleştirin ve ayaklarınız birbirine bitişikken ayağa kalkın. Elleriniz 30 cm önünüzdeki bir tabureye değecek şekilde, kollarınızı düz tutarak öne doğru eğilin. 10′a kadar yavaş yavaş sayarken, ağırlık olan bacağınızı kırın ve kalçanıza doğru kaldırın. Diz arkasındaki kaslarınızı sıkın, bekleyin ve bacağınızı indirin. 100 saniye dolana kadar tekrarlayın ve diğer bacağınıza geçin.

  Bacaklarınız birbirine paralel ve kalça hizasında açık, yüzünüz duvara dönük durun. Katlanmış bir havluyu ayaklarınızın altına yerleştirin, kollarınızı kilitleyin ve avuçlarınızı destek için duvara koyun. Yavaş yavaş 10′a kadar sayarken topuklarınızı yerden kaldırın ve parmak ucunda havlunun üzerinde durun. Bekleyin ve baldırlarınızı sıkın, sonra 10′a kadar yavaş yavaş sayarak aşağı inin. 100 saniye boyunca hareketi tekrarlayın.

 • yumak sepeti says:

  Şimdi üst bacaklar,iç butlar ve popo içinde şu hareketleri yapabilirsiniz.

  1. Yüzüstü yere uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açın. Dizlerinizi yere dayayın. Omuz ve karın kaslarını iyice gerin. Şimdi sağ bacağınızı dizlerinizden bükük şekilde yukarıya kaldırıp indirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

  2. Sırtüstü uzanın, ayaklarınız yere değmeli. Sol ayağınızın topuğunu sağ bacağınızın dizine koyun. Poponuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

  3.Bacaklarınızın arasına bir top koyun. bacaklarınızla sıkın,gevşetin.

 • yumak sepeti says:

  Kaslaşmış bacaklar için de aşağıdaki masajı önerebilirim.sevgiler.

  Ayağınızı, bacaklar`dan başlayıp topuğa dek kremleyin.

  Uygun bir yere uzanın ve bacaklar`ınız kalbiniz seviyesinde olsun. Ayağınızın altına çok yüksek olmayan bir yastık koyabilirsiniz. Bacaklar`ınızı sıra ile havaya kaldırın, el parmaklarınızla kasları, uzun eksenleri boyunca iyice sıkarak masaj yapın. Başlangıçta yumuşak olan masaj, adeleler alıştıkça sertleşmelidir.

 • Elif says:

  Bacaklarımın üst tarafı kalın alt tarafıda ince değil ben güzel bacaklarım olsun istiyorum şuan 15 yaşındayım ama ne yapıcağım bilmiyorum dersaneye giderken ve dönerken yarım saat yürüyorum ama egzersiz yapmıyorum şuan diyet yapıyorum ama bacaklarımda bir gelişme yok karın bölgemde var ne yapmalıyım da güzel bacaklara sahip olmalıyım .LÜTFEN YARDIM EDİN !

 • merve says:

  ben 14 yaşında 1.60 boyunda 52 kiloyum sizce yaşıma göre normal mi(ben 63 kiloydum kilo verdim)fakat arkadaşlarım kilo verdiğin fazla belli olmuyor diyorlar.ayrıca göbeğim falan fazla yokken üst bacaklarım ve kalçalarım kalın.(annem ve teyzemin falan bacakalrıda kalın) 🙁

 • şeyda says:

  ablacm mrhabalar ben 19 yasndym 168 boyundym 60 kıloym ama bacak ıclerm kötü görnuyo toparlanması icin ne yapmlyım şimdiden tesekkr ederm

 • KoreLi says:

  Süpersiniz.. İNŞ. BU fazlalıklardan kurtulcam sonra boyum uzar mı acaba ? zayıfladıktan sonra 15 yaşındym 1.68 boyum 70 kg mım. 1.80 olmak hedefim olabilirmiyim ? uLaşın bana ..
  http://www.facebook.com/Efesm2

 • kübra says:

  merhabalar.ben 1.67 boyundayım 66 kiloyum .ben kendimi bildim bileli hiç zayıfladığımı hatırlamıyorum aslında çok az yemek yiyorum özelliklede kalcalarım cok fazla.az yemek yememe rağmen bir türlü zayflayamıyorum.hergün sabah okula gdiyorum yürüyerek yarım saatlik bi yola gdiyorum .kilo werceğime alıyorum bunun sebebi ne olablr sizce lütfen yardımcı olur musunuz :/

 • Merve says:

  Günde kaç kez yapmamız gerekiyor?

 • melis says:

  merhaba ben 1.64 boyunda ve 49 kiloyum.evde kendim bu egzersizleri yapıyorum daha yeni başladım.fakat egzersizlerden sonra kas gelişimi için özellikle tüketmemiz gerekn bişy varmı?ben kilo kaybetmek istemiyorum sadece sıkılaşma amaçlı soruyorum

 • hülya says:

  merhaba bu egzersizleri yaparken nefes alıp vermek çok mu önmlii….nefes alıp vermezsek işe yaramazmı o nefess alıp vermek çok karışıkk sinr oluyorr insannn..şimdiden teşekkürlerrrrr…..!!

 • hülya says:

  birde sitenz varmış üsttte okuduğum yorumlardn anladığım kadarıyla o sitenin linkini atabilirmisiniz..ii akşamlr teşekkürler

 • cansu says:

  ben 17 yaşında bi genç kızım. şikayetim bacaklarım ve basenimin vücudumun üst tarafıyla orantısız olması. üstüm 38 beden alt tarafıma 40 beden zor oluyo. sizce ne yapmam gerek lütfen bana yardımcı olun

 • Nil says:

  Merhaba.Ben 14 yaşındayım ve bacak boyumun(80cm) boyuma göre(1.70cm)kısa olduğunu düşünüyorum.ayrıca kilomda 52 ve bacağımın uyluk bölümününde kalın olduğunu düşünüyorum.ne yapmalıyım ?

 • Şule says:

  Merhaba 🙂 Benim alt bacağım özellikle de bileklerim çok kalın. Her yerde üst bacağı inceltici hareketler var. Bana alt bacağı inceltecek bir yöntem önerebilir misiniz?

 • ömer says:

  ben 16yaşında 1.80 boyundayım kilom 100 ben zayıflamak için hangi hareketleri yapmalıyım özellikle bacaklarım çok kalın her hangi bir hastalığım yokmuş ve görünüşümde bana kilomu en fazla 85 diyolar

 • duygu says:

  sizi takip ediyorum. çok faydalı şeyler paylaşıyorsunuz.ben 165 boyunda 79 kiloyum. guatrm olduğu için yavaş kilo veriyorum. kilo vermek için elimden geleni yapıyorum. bacaklarm karnıma göre kalın. bana zayıflatıcı diyet ve bacak inceltici veya sıkılaştırıcı egzerszler önerirmsmnz?? lütfen bna yardm edinn :))

 • ASLI says:

  merhabalar öncelikle çok güzel bi site, ben 20 yaşındayım 1.47 boyunda 41 kiloyum ölçülerim 80-60-90. ben zayıf olduğumu düşünüyorum doktor ölçülerimin tam yerinde olduğunu söledi sizce biraz kilo alsam vücudum bozulur mu? son olarak daha dik durmak için neler yapmalıyım? teşekkürler

 • sude says:

  merhaba,benim bacaklarımın iç kısmı çok sarkık sinir oluyorum bu duruma ne tür hareketler önerirsiniz

 • hayriye says:

  merhaba beniim üst ve alt bacaklarım boyuma ve kiloma oranla fazla kalın onu nasıl inceltebilirim yaza kadr nolur yardım edin şimdiden teşekkürler:)

 • Deniz says:

  Bisiklet sürmek bacak inceltir mi bunu soracaktım. Ve benim bacaklarım kalın değil fakat kaslı olduğundan kalınmış gibi duruyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı?

 • kübra says:

  ablacım bnm boyum 1.70, kilom 60 ,yaşım 18 acaba daha boyum uzarmı ,bana boyumu uzatabilecek hareketler söyleyebilirmisin rica etsem…

 • kübra says:

  bide ablacım benim bacaklarımın yan taraflarında açık renkli lekelenmeler var bunun için bi önerin varmı ?

 • tarık says:

  benim bacaklarım kalın onları kolay hareketlerle nasıl inceltebilirim…

 • tatlı kızz says:

  merhaba güzel bir site ben 14 yaşımdayım 64 kiloyum 1.65 boyum var bacaklarım cok kalın üstte altta artık alay konusu halinde gercekten piskolajim cok bozuluyo bu egzersizler inceltmeye yardımcı oluyomu ? bacaklarımı nasıl incelte bilirim lütfen yardımcı olun….

  bana da cevap vermeniz dileğiyleee 🙂

 • elif nur says:

  merhaba ben 14 yasındayım boyum 1.63 kilom 60 zayıflamak istiyorum bacaklarım cok kalın ve basenlerim var genetikmi bilemiyorum ama spor yapyıkca bacaklarımda kas oluyo erimiyo bilemiyorum ne yapacagımı bana bır seyler onerırmısınız bı de ne yemek yesem kılom hep bacaklara gıdıyo lütfeenn…

 • elif nur says:

  ben cok ince bacaklara sahip olmak istiyorum lütfen bana yardımcı olun ve cevap yazın..

 • Yumak Sepeti says:

  merhabalar, bugün yorumlara bir bakayım dedim de yine bayağı yorum birikmiş. son cevabımdan bu yana siteye yorum bırakmış olan Elif,Merve,Şeyda,Koreli,Kübra;melis,Hülya,Cansu,Nil,Şule,Ömer,Duygu,Aslı ,Sude,Hayriye,Deniz,Elif Nur,Tatlı kız,Tarım ve tüm arkadaşlarıma selamlar.Yorumlarınızı okudum .Öncelikle syleyeyim ki verdiğim hareketler gerçekten etk,li ve düzenli yaptığınızda işe yaradığını da göreceksiniz. İlerki günlerde bacak inceltme ile ilgili başka yazıları ve videoları da sizinle paylaşacağım. Sıkıntılarınızla ilgili sorularınıza yanıt olarak aşağıda toparladığım yazıyı sizinle paylaşmak isterim.

  Evet ne demiştik,Yüksek yoğunluklu ve güçlendirici etkisi olan egzersizler, bacaklarınızı formda tutmak için en ideal yoldur. Ancak bu egzersizleri her gün yapmanız da şart.

  Eğer bacaklarınız kalın ve kısaysa, uzayıp giden bacaklara özenmenin pek bir anlamı yoktur. Ancak çalıştırdığınız takdirde, bacaklarınızı şekle sokmak da mümkün.

  Yüzme, bisiklet ve yürüyüş, hem yağ yaktıkları, hem bacakları ve popoyu sıkılaştırdıkları, hem de bunları vücudu kalınlaştırmadan yaptıkları için en ideal sporlardır. Bunun yanı sıra rollerblade de, basen ve bacakları çalıştırdığından son derece etkilidir.

  Bacaklarınızın 3 hafta kadar kısa bir sürede sıkılaşmasını istiyorsanız, bu hareketleri haftada en az 3 kez yapın. Belli sayıda setler yapmak yerine, artık devam edemeyecek kadar çok yorulana değin tekrar ederek hareketlerin etkisini artırabilirsiniz.

  Baldırları şekillendirmek için
  Bacaklarınızı 90 cm kadar açın, ayak parmak uçlarınız dışarı baksın, ellerinizi kalçalarınıza koyun. Üst bacaklarınız yere neredeyse paralel olana dek dizlerden kırın. Daha sonra elinizden geldiğince çok parmak ucuna kalkıp inin. Bu, bacaklarınız için mükemmel bir egzersizdir ve baldırlarınızı da inceltir.

  Bacaklarınızın iç kısımlarını inceltmek için
  Sağ yanınız üzerine yatın ve sol bacağınızı sağ bacağınız üzerine atarak önünüzde durmasını sağlayın. Daha sonra sağ bacağınızı uzatarak yerden yavaşça 30 cm kadar kaldırın. Bunu yaparken sağ bacağınızı dizden hafifçe kırık tutun. Hareketi yaparken bacağınızın iç kısmındaki kasları kullanmaya özen gösterin. Daha sonra bacağınızı yavaşça indirin. Zaman içerisinde hafif ağırlıkları da egzersize katabilirsiniz.

  Sıkı dizler için
  Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ellerinizi kalçalarınız üzerine koyun. Sol bacağınızla, ileri doğru elinizinden geldiğince uzun bir adım alın. Daha sonra dizden krın. Böylece sol üst bacağınız yere paralel ve sol diziniz de tam olarak ayak bileğinizin üzerinde olacaktır. Başlangıç pozisyonuna dönrerek sağ bacakla tekrarlayın. Bu egzersiz, diz bölgesinde biriken inatçı yağ rezervlerini küçültür.

  Bacaklarınızın dış kısımlarını inceltmek için
  Sağ yanınız üzerinde yatarak, bu bacağı 45 derecelik bir açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağı, ayağınızı gergin tutmaksızın önünüze doğru uzatın. Sol elinizden destek alarak ağırlığınızı öne doğru verin. Daha sonra bacağınızı yavaşça yukarı kaldırarak 2 sayı sayın ve gene 2 sayı sayarak yavaşça indirin. Bunu tekrar edebileceğiniz kadar tekrar edin.

  Üst bacaklarınızı inceltmek ve sıkılaştırmak için
  Bir duvarın önünde, duvardan yaklaşık 60 cm kadar uzak durun. Sırtınızı duvara dönün ve sanki bir sandalyeye oturacak gibi vücudunuzu alçaltın. Sırtınızı dik tutarak, üst bacaklarınız yere paralel olana değin çömelin. Bacaklarınız iyice yorulana kadar pozisyonu koruyun. Bu hareketle, bacaklarınızdaki tüm üst kasları da çalıştırmış olursunuz. Önümüz yaz ,mini etekler gardolaplardan çıkmadan egzersizlere devam.

 • kadriye says:

  süpersiniz çok teşekkürler

 • kadriye says:

  agrılar için kas gevşedici krem kullana bilirmiyim birde ben 2 ay önce sezeryan oldum hareketlerin zararı olur mu

 • Yumak Sepeti says:

  Kardiyecim ben teşekkür ederim,Krem kullanabilirsin. Uzmanlar Sezaryan sonrası 50.günden sonra yorucu olmayan egzersizleri veriyor,
  bence 1 ay daha yürüyüş ağırlıklı egzersiz yap.sonra yavaş yavaş bu hareketlere geç,sevgiyle kal…

 • tatlı kızz says:

  merhaba bu hareketler kas yaparmı? bacaklarım cok kalın kas yaparsa hiç incelmez

 • Yumak Sepeti says:

  ilk etapta kas yapmaz önce inceltir. Kas yapması için daha uzun zaman ve ağır hareketler gerekir…

 • duygu says:

  ayrıntılı anlattığınız için teşekkürler.. elinize emeğinize sağlık 🙂 ama yazdıklarnızdn bişey anlamadım resimli olarak anlatmanız mümkün mü? ayrıca önerdiğiniz krem çay vb şeyler var mı 😀 şimdiden çook tşkler 🙂

 • waka says:

  iyi geceler diliyorum ..benim bir sorum olucak basenımın cok oldugu söylenemez ama popodan gitmesi gereken fazlalıklarım basen kalça bölümünden 10 cm gidebilirmi şayet yöntemi var ise ne yapabilirim sizce ? yardımcı olursanız sevinirim…

 • Tuğba says:

  Merhaba =)
  sitenizi bugün keşvettim bütün yazıları okudum ama yinede soru sormak istiyorum,ben 17 yaşındayım 1.69 boyundayım 55 kiloyum vücudum çok düzgün ama bi tek alt cacaklarım tombul 2 yıl önce harikaydı birden bozuldu yaşımdan dolayıda piskolojimi çok etkiliyo bacaklarım için hareketler yapmak istiyorum ama hem kas olur hemde kalçam erir diye çok tedirginim öyle olursa daha çok üzülürüm ben şarkıcı ”Rihanna” gibi bacaklarım olsun istiyorum özellijkle 2012 Grammy ödüllerinde ki bacaklarını görünce artık bişeyler yapmaya karar verdim Lütfen bana yardımcı olun ne yapabilirim onun gibi kassız düz bacaklar için ? cevabınızı heyecanla bekliyorum benim için çok önemli .

 • Tuğba says:

  bide bacaklarım kilo aldıkçasekli bozulmaya başladı evde yapabilecegim yaza kadar etkisini göstericek hareketler söylermisiniz hepsini düzenli bi şekilde hergün yapıcam yeterki işe yararsın =/ çok kafama taktım moralim bozuluyo =(

 • ilayda__ says:

  ya ben 15 yaşındayım boyum 1,55-56 kilom 53. basenlerim ve bacaklarım aşırı derecede kalın.vücudumun üst kısmı baya ince.ve orantılı değil.bu durumdan en fazla 2 ay içinde kurtulmam lazım. etek giymek istiyorum artık bu çok sinir bozucu.

 • tatlı kızz says:

  merabaaaa 🙂 peki yukarıdaki hareketleri yapsam bacaklarım incelirmi hergün yapmakmı lazım birde kac saat ? bide inceldikten sonra sarmalar olurmuu ve bu hareketleri düzenli bi sekilde yapsam yaza kadar etkisi olurmu 🙂 cok soru sordumm ama 😛 gercekten budurum cok kötü 🙁

 • vildan says:

  öncelikle slm;benimde üst bedenim zayıf ancak alt bedenim bacaklarım kalın kalçalarım biraz dolgun inceltmek için günde bir buçuk yada bir saat sadece bacak kalça egzersizleri fazlamıdır kas yapıp daha da kalınlaşmasından korkuyorum bunu ölçüsü nedir kas yapıp kalınlaşmaya ne zaman başlar bilgilendirirmisiniz beni bu arada rejim yapmıyorum kestane kebap acele cevap:))

 • tuğçe says:

  nerdesiniz yumak sepeti biz bu hareketleri günde kaç saat yapalım 3*10 yapıp bırakalım mi

 • Selin says:

  Selam. Benim Diz kapaak kısmım çok kalın. İnceltmek için ne yapabilirim ?

 • Bengü says:

  Merhabalar, öncelikle siteniz çok açıklayıcı ve güzel olmuş tebrikler. Ben de bacaklarımı inceltmek istediğim için yazdığınız egzersizleri uygulamaya karar verdim ve yaklaşık bir haftadır 12 Aralık 2009 tarihinde Kadriye Hanım’a yazdığınız egzersizleri 3*10’ar setten her gün yapıyorum,bunun yanı sıra 50 çapraz mekik çekiyorum.Ancak bir çok egzersiz bulunuyor yazdıklarınızdan hangilerini uygularsam daha kısa sürede sonuç alırım? Bir de ne kadar sürede sonuç alabilirim? Cevaplarsanız çok sevinirim.

 • Tuğba says:

  Merhaba =)
  sitenizi bugün keşvettim bütün yazıları okudum ama yinede soru sormak istiyorum,ben 17 yaşındayım 1.69 boyundayım 55 kiloyum vücudum çok düzgün ama bi tek alt cacaklarım tombul 2 yıl önce harikaydı birden bozuldu yaşımdan dolayıda piskolojimi çok etkiliyo bacaklarım için hareketler yapmak istiyorum ama hem kas olur hemde kalçam erir diye çok tedirginim öyle olursa daha çok üzülürüm ben şarkıcı ”Rihanna” gibi bacaklarım olsun istiyorum özellijkle 2012 Grammy ödüllerinde ki bacaklarını görünce artık bişeyler yapmaya karar verdim Lütfen bana yardımcı olun ne yapabilirim onun gibi kassız düz bacaklar için ? cevabınızı heyecanla bekliyorum benim için çok önemli
  bide bacaklarım kilo aldıkçasekli bozulmaya başladı evde yapabilecegim yaza kadar etkisini göstericek hareketler söylermisiniz hepsini düzenli bi şekilde hergün yapıcam yeterki işe yararsın =/ çok kafama taktım moralim bozuluyo =(

 • esra says:

  merhaba ben 12yaşındayım bende bacaklarımı inceltmek istiyorum ama 1.5 yıl önce kuzenim beni itti ve ondan beri bacağım ağrıyor bacağımı indirip kaldırınca kart diye ses çıkıyor dr. doku zedelenmesi veya yırtılması diyor bu hareketleri yapınca bacağım daki ses dahada ilerlermi ağrı yaparmı yani zarar verirmi ? şimdiden teşekkürler

 • zeynep says:

  Merhaba, ben 14 yaşındayım boyum yaşıtlarıma göre kısa 1.60 ve 52 kiloyum boyumun uzamasını ve 48 kiloya düşmeyi çok istiyorum ama kış dolayısıyla dışarıda hiçbir şey yapamıyorum evde de yapabileceklerim oldukça kısıtlı zaten derslerimden çok vakit kalmıyor lütfen bana acilen daha fazla vakit harcamadan yardımcı olun 🙁 şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum

 • Gizem says:

  Benim incecik fiziğim var 15 yaşındayım birtürlü kilo alamıyorum yaa başkaları beğense bile ben hiç beğenemiyorum birde bacaklarım üst kısmı düz ama dizden aşağı sankı biraz eğiri gibi ince olduğu için ve kilo alinca düzelir diyorlar ama işte …. :(((( Yardımcı olurmusunuz 🙁

 • Gizem says:

  ….bütün kızlar zayıflamak için sizden yardim istiyorlar ben ise tam tersi kilo almak istiyorum herkese saçma gele bilir ama önemli olan benim ne düşündüğüm demi? bacaklarım yüzünnden de canım çooook sıkılıyor üfffffffff… ne olur bir tavsiyede bulunu lütfennnnn çok ihitiyacım var 🙁 🙁 şimdiden teşekkürler…!!!

 • iklim says:

  merhaba ben iklim 16 yaşındayım boyum 1.70 kilom 62 göbeğim yanlarım ve bacaklarım dan çok rahatsız oluyorum özellikle bacaklarım çok kalın görünüyor ve benim 1 ay içersinde vermem lazım 55 kilo olmam lazım ve bacaklarım incelsin istiyorum yardımcı olun lütfen 🙁 🙁 🙁

 • iklim says:

  bana önere bileceğiniz bir diyet programı varsa lütfen yazın egzersiz yapmaya fırsat bulamıyorum çok yoğunum diyeti uygularım asla bozmam 1 yada 1 buçuk ay içinde 55 kilo olmam lazım yardım edin lütfennnn 🙁 🙁 🙁

 • selin says:

  marhaba ben 16 yasindayim benim fiziyim ckok guzal ama karin dan asa yani kalcalarim cok kotu mesela pantolon giyar kan cok kutu oluyor .lutfan bana bir shey soyleyin nolur 🙁

 • AYŞEEE says:

  MERHABA. BACAKLARIMIN ALTI İNCE. BASEN BÖLGEM KALIN KALIN AMA PANTOLAN GIYORUM BOL DURUYO BEN BILE SASIRIYORUM 38 BEDEN GIYIYORUM AMA GOBEKTEN TAM OLUYOR AMA BACAKLARIMDA BOL DURUYOR BANA TAVSIYELERINIZI SOYLERSENIZ MEMNUN KALIRIM ALLAH RIZASI IÇIN BİDE SEZERYNLI OLDUGUM ICIN KARNIM VAR O KADAR DA COK DEGIL AMA KATLANIYOR BIR KAT :))))

 • Tuğba says:

  Merhaba =)
  sitenizi bugün keşvettim bütün yazıları okudum ama yinede soru sormak istiyorum çünkü çok fazla örnek var hangisi yapıcagımı bilemedim,ben 17 yaşındayım 1.69 boyundayım 55 kiloyum vücudum çok düzgün ama bi tek alt cacaklarım tombul 2 yıl önce harikaydı birden bozuldu yaşımdan dolayıda piskolojimi çok etkiliyo bacaklarım için hareketler yapmak istiyorum ama hem kas olur hemde kalçam erir diye çok tedirginim öyle olursa daha çok üzülürüm ben şarkıcı ”Rihanna” gibi bacaklarım olsun istiyorum özellijkle 2012 Grammy ödüllerinde ki bacaklarını görünce artık bişeyler yapmaya karar verdim Lütfen bana yardımcı olun ne yapabilirim onun gibi kassız düz bacaklar için ? cevabınızı heyecanla bekliyorum benim için çok önemli
  bide bacaklarım kilo aldıkçasekli bozulmaya başladı evde yapabilecegim yaza kadar etkisini göstericek hareketler söylermisiniz hepsini düzenli bi şekilde hergün yapıcam yeterki işe yararsın =/ çok kafama taktım moralim bozuluyo =(

 • gözde says:

  mrb 🙂 bnm alt bacagm cok kaslı npmam gerekio hc blmiyorum bu kas hc erimio annemin falan boyle kaslı dgl :S ltfn bri bi tawsiyede bulunsuuuunnn 🙁 yasım 18

 • gözde says:

  merakla bekliyoruum :S

 • tuğçe says:

  yumak sepeti lütfen birazda bizimle ilgilenin günde kaç saat yapmamız gerekiyo bu hareketleri

 • dilo says:

  bunlardan günde kaçar kez yaparsak büyük fayda sağlar???lütfen cevap…

 • ece says:

  şeyyy benim babamın da çok göbeği var. ne yapması gerkiyor. ben babamın o halinden memnun değilim oda istiyor göbeğinin erimesini ama beceremiyor. çok var göbeği !!!!!!!! babamın çok göbeği olmasıda beni sinir ediyor.bu yüzden lütfen yardım……….

 • hicran says:

  merhabalar sıtenizi tesadüfen gördüm yorumlarınızı hepsini okudum ve ilgimi çekti çok aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz.benim sorunum bacaklarım kalin olması ve bu durum beni çok üzüyo ne yaptiysam da inceltemedim nasl inceltebilirm neler tavsiye edebilir neler önerebilllrsiniz bana şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

 • AYŞEE says:

  MERHABA. BACAKLARIMIN ALTI İNCE. BASEN BÖLGEM KALIN KALIN AMA PANTOLAN GIYORUM BOL DURUYO BEN BILE SASIRIYORUM 38 BEDEN GIYIYORUM AMA GOBEKTEN TAM OLUYOR AMA BACAKLARIMDA BOL DURUYOR BANA TAVSIYELERINIZI SOYLERSENIZ MEMNUN KALIRIM ALLAH RIZASI IÇIN BİDE SEZERYNLI OLDUGUM ICIN KARNIM VAR O KADAR DA COK DEGIL AMA KATLANIYOR BIR KAT hadi ama allah rızası için dedim

 • Meltem says:

  OF DURUMUM ÇOK KÖTÜ :((( COK MUTSUZ KİLOM YÜZÜNDENHERGÜN AĞLIYOM YA HERKES DALGA GEÇİYO ÇOK KİLO ALDIM DAHA GEÇEN YIL 56 KİLOYDUM ŞİMDİ İSE 64 OLDUU :(( HİÇ BİRŞEY YEMİYORUM ZATEN YİNEDE KİLO ALIYORUM BACAKLARIM İGRENÇ OLDU YA UTANIYORUM BUNLARI YAPARSAM KESİN SONUÇ ALIRMIYIIIM ?

 • gamze says:

  MERHABALAR 1 HAFTADIR İP ATLIYORUM KİLO VERMEK İÇİN 1.68 BOYUNDAYIM 70 KİLOYUM GÖBEK VE BACAKALRIMDA SIKINTIM COK İP ATLAYARAK RAHATLADIĞIMI HİSSEDİYORUM AMA BENİ BACAKLARIN DAHADA KALINLAŞIR DİYE KORKUTUYORLAR KİME SORACAĞIMI DA BİLMİYORUM BACAKLARM YETERİ KADAR KALIN EŞİM ZATEN BACAKLARIMIN KALIN OLDUĞUNU SÖYLÜYO EGER BİRAZ DAHA KALINLAŞIRSA SONUÇ HİÇ İYİ OLMAZ SİZİN BU İP ATLAMAK İLE İLGİLİ YORUMLARINIZI COK MERK ETTİM GERCEKTEN İŞE YARARMI İP ATLAYARAK ZAYIFLAYABİLİRMİYİM TABİ HİÇ BİR YERİMİ KALINLAŞTIRMADAN CEVABINIZI BÜYÜK MERAKLA BEKLİYORUM …

 • duman says:

  sevgili insanlar bu kadar yorum yazcağınıza daha önce yazılan yorumlara baksanız .sonra da ”ayyy niye kimsee cevap vermiyooo lütfeeen aciiil amaa” tarzı yorumlarınızı görmek zorunda kalmasak OLUR MU? MESELA ‘F3’ TUŞUNA BASARAK EKRANDA ARADIĞINIZ KELİMELERİ ARATABİLİRSİNİZ .

  site sahibine: siteniz harika. resmen yardım ilahesisiniz ihihi

 • Tuğba says:

  Duman sanki bakmadık çok örnek var ve hangisini yapıcagımızı bilemedik yada en azından ben kendi adıma onun için sordum çok hareket örnegi var ve aklım karıştı

 • AYŞEE says:

  duman mısın nesın sanane bızım yorumlarımızdan sana goremı ayarlıcaz kendımızı sen kıkmsınde elalemın yazdıklarına karısıyon ya isteyen istedıgını yazar milletın derdını okumaya mecburmu ayrıca ınsanlar senın gıbı emmesız degıl bılırler harelde google dan gırıpde derdını bulabılır tavsıyenı kendıne sakla sen elalemın ısınede burnunu sokma

 • tuğçe says:

  ayşee adamı hasta etme duman çok hakli adam gibi okuyun yorumları ve aynı soruları sorup kendinizi aptal yerine koymayın herşey açık ve net tabi anlayana

 • AYŞEE says:

  sen kımsın kızım da benımle boyle konusuyon ayrıca yorumlardan banane elalemle aynı sorunum yok benım bakmadım sanma onun ıcın yazdım herkez kendını bılır anlayanda anlar sen canını sıkma

 • Tuğba says:

  Tuğçe sen kendini salak yerine koyma esas hepsini okuduk çok var bissürü örnek var ve hangisini yapıcagımızı bilemedik sonuçta spordan anlasan yorumu yapmazsın.eger biz burada yazan herşeyi yaparsak vücudumuza zararı olabilir .

 • derya baer says:

  meraba,ben 2 günde bacaklarımı azcık bile olsa inceltmek istiyorum bana ne öneririsiniz

 • derya baer says:

  lütfen acele edin bu benim için çok önemli

 • Sema says:

  merhabalar boyuma oranla kilolu değilim fakat bacaklarım için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. ne yaparsam yapayım aynı değişen hiçbir şey yok 😀 lütfen az zamanda bana bacak inceltici işte ne bileyim diyet vs. bir şeyler yazarsanız mutlu olurum.şimdiden teşekkürler 🙂

 • merve says:

  başlar da diyorki adlı kişiye yazdığınız diz altı bölgesi inceltme işlemlerini resimli bi şekilde yorumlayabilir misiniz ya da sayfaya koyabilir misiniz ?

 • ilayda says:

  ben 13 yaşındayım henüz boyum 1.66 kilom 55 karın bölgem de az miktarda sorun var ama bacaklarım çok kalın baldırlarım ise çok yağlı ve ben saatlerce yürüyebilecek bir ortama sahip değilim ve böyle ilaçlar kullanabilecek yani sadece yukarıdakileri yapabiliyorum bana yardım ederseniz sevinirim

 • tuğçe says:

  tuğba asıl sen ne saçmaliyorsun kim sana diyo bütün hareketleri yap bak senin bacak tipin hangisi ise onu yap aklınızda sorun mu var sizin hı öyleyse şöyle boşuna sizinle uğraşmıyayim boşa çıkmasin

 • yağmur says:

  benim anlayamadığım
  -10 limonun suyu
  -20 aspirin
  -limonun suyu kadar susam yağı

  10 tane limonun suyu fazla deil mi ayrıca 20 tane aspirinde..

 • Merve says:

  Merhabe ben merve Bu egzersizleri kaç dakika yada Kaç Tane yapmamız gerek ?
  ayrıva boyum 1.68 kilom ise 65 göstermediğim için şanslıyım ama bacaklarımdn gerçektende sıkıntı duyuyorum ne yapmam gerek yada bu egzersizler gerçktende işimi yarar mı ?

 • elif says:

  ya bu türk insanı kadar tembel insan yok tabiki bu hareketler işe yarıyo boşu boşuna diyosunuz neden boş olsun sağlıklı yaşam bunlar ilerde pişman olursunuz boşuna dediğiniz icin azcık araştırın ya bukadar tembel olmayın özellikle kızlarrr

 • nihalll says:

  SELAM aspirin nedir hangi aspirinler lütfen cevabınızı bekliorum bilen biriside varsa söylesin

 • gamze says:

  birşey soracağım benim dizimin hemen arkasında, dizimi kırınca yağ bezi gibi birşey oluyor orası şişiyor. selülit mi yağ mı anlayamadım ama orayı geçirmek için ne yapabilirim?

 • kübra. says:

  abla ben sporcuyum böyle hareketler yapınca benim bacak kaslarımın hepsi şişiyor , zatende kalınlar ,benim bacaklarımı inceltebilmem için başka bi hareket önerebilirmisin…

 • gözde says:

  merve benim de boyum 1.68 kilom 64 🙂 benmde bacaklarım ve simit bölgesi dediğmiz yerlerim çok kalın 🙁

 • Merve says:

  gözdeee anlıyorum derdini aynısı bende var bacaklarımın üst tarafı kalın nyseki backlarımın alt kısmıda kalın ki fazla dkkt çekmiyor benm ailemn genetiğinde vaar. 😀 kiloo veremiyoruum elmdn gelenii ypıyorum işdee ama .

 • Zeynep says:

  merhaba.ben 12 yaşındayım 47 kiloyum.zayıfım ama bacaklarım vücuduma göre çok kalın.yalnız bir sorun daha var bu sorun genetik.bacaklarımı inceltmek için kısa sürede lütfen.yapmam gereken benim yaşıma göre egzersizler nelerdir?yada başka ne spor önerirsiniz(ip,bisiklet vb.) birde bazı diyetlerin sakıncalı olduğunu düşünüyorum.bana basit bir diyet önerirmisiniz Şimdiden teşekkürler site çok başarılı tebrikler

 • gamze says:

  ya ben 11 yaşındayım 145 boyundayım ve 59 kiloyum. bana önere bileceğiniz spor ve diyet listesi var mı en kısa zamanda yazarsanız çok sevinirim

 • Zeynep says:

  işte aynı sorun bendede var gamzecim bir yukarı yorum.ama insallah cevap verir

 • gözde says:

  ben yemek yemeyi çok seviyorum ya tıka basa doymadan kalkamıyorum sofradan 🙁

 • gül says:

  mrhba, 21 yaşnda 55 kiloda 162 boyundaym. uzun zamn sporla uğraştım alt bacaklarımda oldukça kas mevcut. budurum beni çok rahatsız ediyor. ne yapmalıyım.? yardımcı olursanız sevinirim..(:

 • Çaresizzz says:

  selam ben sitenızdeki hareketleri bugun yapmaya basladım ve yemegede dıkkat etmeye çalısıyorum 1haftadır kalcam ve alt kısımlar yanı bacaklarım asırı kalın yanı vucuduma göre daha ne yapmalıyım yaz geliyor ve ben bu bacakları istemıyorummmmmmmm lutfen cevapp verıınnnnnnnnnnnnn

 • duygu says:

  bacakları inceltmek için bazı egzersizler vermişsiniz ancak fazla abartılırsa ters etkş yapar demişsiniz.peki bu egzersizleri hergün 3*15 kadar yapmak ters etki yapar mı veya bu egzersizleri kac gun aralıkla yapsam ıdeal olur? şimdiden teşekkurler

 • ... says:

  Merhabalar ben 18 yaşındayım boyun 1.65 kilom 59 ve üstüm zayıf ama bacaklarım çok kalın incelmiyorlar çok üzülüyorum gerçekten çok işime yarayacak bir yol söyleyin bana 🙁 Ve birde selülit ve çatlakları geçirmenin bir yolunu söylerseniz sevinirim iyi günler 🙂

 • Büşra says:

  Merhaba,ben 16 yaşında 165 boyunda ve 52 kiloyum.tek sorunum üst bacaklarımın kalın olması ve bu genetik.en saglıklı şekilde inceltebilmem için ne önerirsiniz?

 • Nur says:

  Ben 13 yaşındayım, acaba ebru şallı nın diyetini yapmak benim için zararlı mıdır???

 • ayşe says:

  benim bacaklarım spor yaptığımdan dolayı kaslı ve kalın spor yapmanın bacaklarımı inceleceğini zannediyordum tam tersine kalınlaştırdı ne yapabilirim.

 • ayşee says:

  bacaklarımı incelmek istiyorummm yaaa

 • Buse says:

  Yaa ben 13 yaşındayım ve yasitlarima göre daha az kiloluyum fakat bacaklarim kalın ve basen bölgem çok fazla, lütfen cevap verin. Ne yapmam gerek bilmiyorum.

 • cnsn says:

  merabalarr oncelıkle sızı kutluyorum ve tesekkur edıyorum neredeyse butun sorulara cevap yazmıssınız benım de bır sorum olucak ust bacaklarımın ust kısmı kalın onun ıcın onerdıgınız egzersızlerı yapmayı dusunuyorum alt tarafının oranından memnunum fakat dızımden assaı dogru hafıf bır egrılme soz konusu bu yuzden karsıdan bacaklarım duz gorunmuyor. baldırın ıc kısmını calıstırıp orayı daha one dogru cıkaracak bır tavsıyenız varsa cok ama cok sevınırım sımdıden cok tesekkurler !!!

 • ceren says:

  gerçekten çok güzel paylaşımlar var . teşekkürler yumak sepeti ama kafamda bir soru işareti kaldı . bnmde bacaklarım biraz kalın bnde inceltmek istiyorum ama madem çok yaparsak tam zıttı olucak, bunun sınırını da söylermisiniz .teşekkürler

 • melike says:

  merhaba ben 14 yaşındaym 1,65 boyum 60 kilom var bel bölgemden ve bacaklarımı inceltmek için ne yapabilirim

 • banu says:

  benim bacaklarım kalın değil ama çok yumşak daha sıkı bir bacağa nasıl sahip olabilirim

 • merhaba bn arkadaslarıma 37 38 kiloyum diip duruyorum ama aslında 43 kiloyum utanıyorum bni zten klolu bluyolar o yüzden acil zayıflamak istiyorum benim basenlerimde yırtılmalar var ve kalçam biraz fazla daha 5.sınıfım noğlur 1 hafta içerisinde kaç kiloya düşebilirim ve nasıl düşebilirim bna sölermisin cvab bekliorum sevgilerle……

 • Elif says:

  benim bacaklarım uzun ama çarpık bide kalın boyum 1 68 kilom 53 bacaklarımı nasııl inceltebilirim

 • Ecem says:

  Merhaba , öncelikle çok güzel bir site olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.Yorumları okudum genetik olabileceğini söylüyorsunuz annemde öyle diyor fakat benim durumum bana göre biraz karışık teyzemin bacakları uzun ve ince annemin bacak boyu kısa ve kalın.Peki ben ne olacağım ? Bacaklarımı inceltebileceğimi düşünüyorum fakat sitelerdeki farklı egzersizler kafamı karıştırıyor.Bacaklarımın alt kısmı ince ve çok düzgün fakat dizlerimden başlayarak bacaklarımın iç kısmına doğru bir potluk başlıyor ve baldırlarım hem yaşıtlarıma hemde bacaklarımın alt kısmına göre çok kalın görünüyor bu durumu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum egzersiz ya da aktar formülleri varsa lütfen bilgi verirmisiniz artık bende dar pantolon ve mini etek giymek istiyorum !

 • ayyüce says:

  merhaba, ben 16 yaşındayım boyum 1.70 kilom 65 çok genç olmama rağmen göbeğim çıktı ve ayaklarım ayak bileğinden dirseğe kadar ince; dirsekten kalçaya kadar kalınlaştı. yaz geliyor lütfen beni bu sıkıntıdan kurtarın…

 • Gözde says:

  merhaba, ben 8 sene spor yaptım karete ve 2 sene ara vermek zorunda kaldım kilo almaya başlayınca bacaklarımın üst tarafı oldukça kalınlaştı bu konuyu arastırdım ve kaslarımın yağa çevrildiğini sonucuna vardım bunun için ne yapmam gerek ? bacak kaslarım önceden baya vardı her şey ara verince oldu, koşuya başladım daha fazla kas olup daha fazla kalınlaşmasından korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Naz says:

  merhabalar,
  ben 13 yaşındayım boyum 1.58 kilom da 59.5 falan alt bacak bileklerim falan ince ama üst bacak kısmım tam bir felaket. bacaklarımı uzattığımda yağlar oynuyor resmen. diyetisyene gittim diyetime uyabildiğim kadar uyuyorum fakat haftada bir dondurma diyor 3 top falan magnum yiyince bir şey olur mu? bir de yorumlarınızı okudum herkese çok yardımcı oluyorsunuz. benim kolum kırıktı bu sene onun da bi etkisi olur mu çünkü birden bire 52 kilodan 62 ye kadar falan yükseldim. bir de annem benden zayıf olmasına rağmen eve dijital tartı almıyor gramajına kadar gösterdiği için ve bizim tartımızda da hep farklı çıkıyorum ne yapmam gerek? sevgiyle saygıyla kalın 🙂

 • xxecexx says:

  meraba ben 13 yaşındayım 48 kiloyum boyum 158 bacaklarım kalın özellikle baldırlarım çok kalın. Baldırlarım yağlı değil kaslı acaba kaslarımı eritebilir miyim?

 • özgee says:

  ya benim benim ince fakat bacaklarım kalın napmalıyım bu kalın bacaklardan kurtulmak içiin bunlar pek işe yarıcak gibi gelmiyo banaa

 • buse says:

  ablacım 7. sınıfa gidiyorum fazla kilom yok zayıfım ama sadece biraz göbeğim var. üst bacağım kalın ve kalçam biraz büyük. bana göre kolay ve etkili bi diyetin var mı??

 • merve says:

  gerçekteen çooook güzel bir site ama bir şey sorucam ben bunu devamlı yaparsam geçekten zayıflarmıyım 🙁 şey bide karın yanlarıiçin egzersizler koyarsanız çok sevinirim 🙂

 • merve says:

  ve bir şey daha sorucam bunlardan başka bacak egzersizleri koyarsanız çok sevinirim birdde bnm karın yanlarım çok aşırı şişman onlar için ne gibi egzersizler ne önerebilirsiniz bu benim için çok önemli 🙂 lütfen cevap veriseniz sevinirim ama gerçekten üyelerinizle çok ilgileniyorsunuz bunun içinde ilginize teşekkür ederm 🙂

 • nil says:

  benim kıLom 57. boyum 1.61 boyumdan ve kılomdan memnunum üst tarafım ınce ama sadece üst bacaklarım çok kalın ne gibi egzersizlersizler yaparak en kısa zamanda incelte bilirim ?

 • Nazlı.S says:

  merhabalaaar 🙂 ben 16 yasindayim 1.65 boyundayim ve bacaklarimdan cok rahatsizim cok kalin bacaklarim var. rahatca pantolon, sort, etek falan giyemiyorum bu durum cok kotu gercekten ust bacaklarim cok kotu hic begenmiyorum 🙁 ince olmalarini rahatca kiyafet giymek istiyorum bunun icin elimden geleni yapicam ama bir turlu duzenli egzersiz yapmayi beceremiyorum cunku hangi birini yapicam sasiriyorum binlerce egzersiz var bana uygun mu degil mi tam olarak karar veremiyorum. bu yuzden hep gecikiyo ve ben spor yapmadikca daha cok kilo almaya basliyorum bu durumdan cok mutsuzuuum. artik sadece bana uyan devamli yapabileceğim egzersizler istiyorum. iste o zaman elimden geleni yapicam. tabii kiii yardiminizla. cevabinizi dört gözle bekliyorum yaz geldi acilen inceltilmesi gereken bacaklarim var sevgilerimleee:)

 • Nihal says:

  merhaba ben 19 yaşındayım boyum 1.72 kilom 61 bacaklarım vücuduma göre kalın ne yapmalıyım bi de yemeği pek kısıtllayamıycağımı düşünüyorum sadece egzersizlerle bacaklarımı inceltmem mümkün mü şimdiden teşekkür ederim…

 • yeliz says:

  kemikli isekte işe yarar mı:?

 • Aslı says:

  Ben 14 yaşındayım, boyum 1.62, kilom 54 bu aralar cok ciddi sekilde kilo aldım çünkü boy takıntısı oluşmaya başladı annemden 1cm uzunum babam ise 1.77 olduğu için uzamalıyım diye takinti yaptım kendime:( bı sitede metabolizmayı hızlandırmanın boy için iyi olduğu yazıyordu bende sık ve az yemek yemeye çalışırken stres gibi nedenlerden dolayı sık ve cok yedim yani 46-48 olan kilomu 54 e çıkardım ve sadece iki bucuk hafta gibi bir sürede 🙁 vücudumnda çatlaklarda oluştuuu 🙁 bunlarla beraber bacaklarımıza gözle görülür oranda genişleme oldu 🙁 su anda sikilastirmak yerine sadece incelemek istiyorum lütfen tatile gitmeden bana yardımcı olun :(((

 • Albina says:

  Bu egsersizleri deneyip etkisini gören varmı acabaa?

 • burcu says:

  ben egzersizlere bugün basladım sanırım her gün yapmak da faydadan çok zarar getiriyor o yüzden bacak ve göbek eritici hareketler olarak bütün setleri 1 gün arayla yapacağım ev arkadasım 1 haftada göbeğime bak gidiyor gibi seklinde yorumlar yapıyordu ben de süreci yazarım arkadaslar tabi yemeğe de dikkat edebilrsem anne evinde her türlü yeniyor mecbur

 • blks says:

  meraba bn 14 yanşıncayım boyum 1.68 kilom 58 ne yapaarsm ypyım zayıflaymıyorum vücüdumun bacak ve kalça bölgesinde çatlaklar oluştu bu duruma gerçekten çok izülüyorum sizce diyetisyene gitmelimiyim

 • meryem says:

  iyi günler 16 yaşında 164 boyunda 60 kiloyum belim çok ince bacaklarım ise çok kalın vücuduma göre etek elbise giyemiyorum annemn teyzeleriminde öyle artık 1 saat yürüyorum yediklerimede dikkat ediyorum başka ne yapabilirim lütfen yardım edin utanıyorum arkadaşlarım etek elbise giyiyor ben giyemiyorum daha bu yaşımda çevreme küsmek istemiyorum 🙁

 • ada says:

  mrb bn ada bn çok zayıftıma ma ergen olduğum için çok kilo aldım annm hepsini wereceğimi söylüyor ama bnle dalga geçiyorlar onun bn bunları ne zamn ve yürüyüş gibi egzersizzler yapabilirimiyim bide kaç kere yapacam birdn sizden bişey istiyorum bana özzel farklı yemekler yazsanız 13 yaşındayım lütfen cwwbını beklicem

 • Yağmur says:

  Sayın admin öncelikle hareketler için çok saol gerçekten işe yarayacağını düşünüyorum 5 dk yarım saat koşmuş gibi terledim pek kilom yok aslında ama kalça basen ve bacaklarım çok kalın bu hareketleri yapmaya başladım ama eritelim erken kas oluşmaz inş. bu konuda bilgi verir misiniz..birde ben bazı hareketleri pek yapamıyorum yavaştan başlayarak çoğaltsam işe yarar mı?

 • meryem says:

  iyi günler 16 yaşında 164 boyunda 60 kiloyum belim çok ince bacaklarım ise çok kalın vücuduma göre etek elbise giyemiyorum annemn teyzeleriminde öyle artık 1 saat yürüyorum yediklerimede dikkat ediyorum başka ne yapabilirim lütfen yardım edin utanıyorum arkadaşlarım etek elbise giyiyor ben giyemiyorum daha bu yaşımda çevreme küsmek istemiyorum

 • gülsüm says:

  benim bacaklarım kalın yağ var bana yardım eder misiniz? lütfen ve siteniz muhteşem ötesi inanılmazzzzz

 • gülsüm says:

  yardım edin

 • ayşe says:

  bu egzersizleri ne kadar yapmalıyız mesela1 hareketi

 • Merve says:

  Her seride diger bacaga gecin demissiniz yani 10 kez bir bacagi yapip diger bacagami gecicez yoksa bir bacaga toplam 30 yapip mi diger bacaga geccez ?

 • asi kız says:

  ya yumak sepeti bnm selülitlerim var limonlu karışımdaki aspirinler farklı olabilir mi yoksa hepsi aynı mı olucak acill cevapp verir misiniz lüütfenn 🙁

 • Gizem_Perisi says:

  Kaç cm inceltiyo bu hareketler bacakları???

 • Buse says:

  merhaba, ben 13-14 yaşlarındayım. Boyum 1.50 civarlarında kilom ise 40, bacaklarımı seviyorum ama dizlerimi çok büyük buluyorum. Geçen sene dizlerim inceydi ve güzeldi ama bu sene kalınlaştı. Şuan bacaklarım aynı böyle: http://fashionbombdaily.com/wp-content/uploads/2010/08/Keke-Palmer-at-2010-Teen-Choice-Awards.jpg
  dizlerimin incelmesini istiyorum, bunun için ne yapmalıyım? umarım bu egzersizler yaşıma uygundur, cevap verirseniz sevinirim! 🙂

 • kader says:

  ben bunları yapsam kalcalrım ve bacaklarım 1 haftada erirmi??

 • faafsf says:

  1 haftada bacaklarım 2 beden inceldi çok teşekkürler

 • superisi says:

  merhaba benim boyum 169 kilom 57 bacaklarım kalın onları sertleştirmeden nasıl inceltebilirim??????* lütfen cevap verin

 • superisi says:

  benim boyum 169 kilom 57. bacak içlerim kalın. onları sertleştirmeden nasl inceltebilirim lütfen cevap verin 🙁

 • shares says:

  tşk.

 • merve says:

  Ben oturup kalkma haraketlerini duzenli yapiyorum ve bacaklarim incecik tavsiye ediyorum

 • seren says:

  merhaba en baştaki hareketi her gün kaç dakika veya kaç kere yapmamız gerek?

 • aşkkkkkkkkk says:

  ya bu hareketleri bi bacağa kaç tane yapcaz çok yapınca tersi olur mu acil cvp yazarmsnz ltfennnnnnnn

 • cimcimeee !!! says:

  merhaba bn 14-15 yaşındayım bu hareketler bnm yaşıma uygun olurmu acaba

 • Dilek says:

  bende 13 yaşındayım bende bu hareketleri yapmaya başladım bu hareketlerin bizim yaşlarımız için sorun olacağını sanmıyorum 🙂

 • Dilek says:

  Hı birde bazıları demiş ki bacaklarımı sertleştirmeden nasıl inceltebilirim bence sertleştirmek en iyisi oluyor serleştirip inceltince zaten sporu bırakınca eski haline dönüyor yani sert olmayan haline.. incelik aynı kalır bende koşucuyum bacaklarım sert ama bence böylesi daha iyi…

 • selin says:

  ben 85 -61-85 im ne yapmam gerekiyor 90-60-90 olmam için yaşım 16 boyum 1.78 kilom 58 nasıl sizce ?

 • asi yildirim says:

  Salam.Ben de 13 yasimdayim.boyum 1.46-dir.bacaklarim cok buyukdu.Napabilirim.Lutfen cevablandirin.bu hareketleri yapsam bacaklarim incelirmi?Evvelceden saygilarimi bildiriyorum.

 • rapunzel says:

  boyum 159. kilom 65. bacaklarım çok ama çok kalın. çok şekilsiz. göbeğimde var. yan yağlarım falan. bana yardımcı olun . sürekli dalga geçiyorlar. bunalıma gireceğim. yaşım 16

 • sıla says:

  merhaba ben 16 yaşındayım. boyum 168 kilom 57. belim çok ince ama bacaklarım çok kalın ve kalçam çok büyük. bacaklarımı inceltmek istiyorum ama çok kaslı ve kötü bi görüntüsü olmasını istemiyorum. bu egzersizler işe yarıyor mu? bi de 3 x 10 derken ne demek istediğinizi pek anlamadım. hareketleri yapan ve işe yarayan varsa açıklayabilir mi acaba? şimdiden teşekkürler 😀

 • hatice says:

  ya bu egzersizleri yaptıktan sonra omurlarda ve kuyruk sokumunda sorun oluşma ihtimali varmıdır?? lütfen bilgilendirir misiniz benii 🙂

 • Elçin says:

  merhaba 14 yaşındayım boyum 1.65, 58 kiloyum üst tarafımda bir sorun olmasa da bacaklarım çok kalın. bundan üç hafta kadar önce her gün yarım saat bisiklet sürüyordum ama artık onu yapacak zamanım da yok. daha da kötüsü 10 gün kadar sonra tatile gideceğiz. yardım edebilir misiniz lütfen süre çok az biliyorum ama diğer tavsiyelerinizi de okudum hepsinde 1 ay kadar yapın demişsiniz yani bana daha çabuk etki eden bir şeyler önerebilir misiniz lütfen? 🙁 Şimdiden teşekkür ediyorum..

 • özgeeee says:

  Yaşım 13 boyum 1-50 civarı gibi bişey . 50 kiloyum fiziğim falan güzel belimden rahatsız değilim belim ince hatta ama bacaklarım aşırı derece kalın sanki patlıcak gibi duruyo üstüne üstelikte şekilsiz . alt bacağım çok kötü herkes çarpık diyor ama bu çarpıklıkta değil sadece alt bacağım parantez. dizimden sonra parantez gibi giidyor etlerim dışarı doğru ve içerdeeçok boluk var aynı zamanda da yan basıyorum . Lütfen baan yardımcı olun zayıflasam diyolarki daha kötü durur zaten bacakların kötü diye . Cevap verirseniz çok mutlu olurum :))

 • zeynep says:

  bacaklarımın üstü çok kalın guzel durmuyor bu hareketler işe yarıyor mu gunde ne kadar yapmalıyız çok yaparsak kalınlaşır mı??¿¿ 13 yasindayım bu arada

 • Büşra says:

  Merhaba ben ne yaparsan yapayım bacak iç bölgemi inceltemedim göbeğim var ama benim canımı sıkan bacak iç bölgesi binbir türlü ezgersiz denedim ya ben sürekli yapmadığım için düzelmiyor yada bilmiyorum lütfen bana en etkili bir bacak iç bölgesini hemen incelticek bir ezgersiz programı yazabilirmisin şimdiden teşekkürler ❤️

 • Yumak Sepeti says:

  Büşracım devamlı yaparsan faydasını görürsün ama güzel videolarım da olacak,takipte kal….

 • pamak şekeri says:

  lütfen yardım istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum benim dizimin yanlarında bölgesel yağlanma var etek giyemiyorum diz üstü mezoterapi çok pahalı bir uygulama ve benimde durumum iyi değil bunu karşılayamıyorum. sadece dizi çok iyi çalıştırabilecek bir hareket istiyorum şimdiden teşekür ederim

 • pamuk şekeri says:

  yumak sepeti lütfen banada yardımcı olursanız çok sevinirim. benim dizimin yanlarında bölgesel yağlanma var bu yüzden düz üstü etek giyemiyorum . mezoterapi çok pahalı bir uygulama ve benim bunu karşılayacağım maddiyatım yok . dizimin yanlarını nasıl inceltebilirim lütfen bir egzersiz hareketi önerebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

 • lalalo says:

  merhaba benim alt bacağımda baldirlarim sanırım sırf yag ve dokunduğum zamanlar baya sallanıyor ve bu durum çok moral bozucu. boyum 1.68 kilom 56 ve 16 yaşimdayim. ne yapmam konusunda bana yardımcı olur musunuz lütfen

 • pamuk şekeri says:

  yumak sepeti lütfen lütfeeeeeennn banada yardımcı olursanız çok sevinirim. benim dizimin yanlarında bölgesel yağlanma var bu yüzden düz üstü etek giyemiyorum . mezoterapi çok pahalı bir uygulama ve benim bunu karşılayacağım maddiyatım yok . dizimin yanlarını nasıl inceltebilirim lütfen bir egzersiz hareketi önerebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

 • gizemnur says:

  Merhaba. Ben 15 yaşımdayım 164 cm boyunda , 58 kg yim. Alt Bacaklarım aşırı derecede kalın olmakla birlikte alt bacaklarım şişme yelek gibi.Çevremdeki bir çok insan olumsuz yorum yapmakta ve bu rahatsızlık veriyor artık. Boyun uzamasını engellemicek yani belimi incitmicek ve gelisimimi olumsuz yönden etkilemiyecek uygun bir egzersiz ve formül tavsiye ederseniz çok sevinirim. Annemin bacakları kalın olmasına rağmen babamın bacakları gibi uzun bacaklarım ki babamın bacaklarına yapı olarak benzemektedir. Sizden ricam bana acil , gelisimimi olumsuz etkilemiyecek bir egzersiz programı veya formül onermeniz.
  (Cevrem koşu ve bisiklete el verisli bir alan değil)

 • Sude says:

  Ben 14 yasndayim 48 kiloyum 1.62 boyum var bacaklarim vucuduma gore kalin ne yapmaliyim

 • Sude says:

  Bu egzersizler 3/4hafta uygulayabilirim etki eder mi

 • Büşra says:

  Arkadaşlar ve blog sahibi size bir sorum olacak benim bacaklarımın üst kısmı büyük ve kalın ben bu hareketleri yapsam üst kısmım erir mi ?? Ve bir diğer sorum bacağımın üst kısmındaki büyük ve kalın yer kas mı yoksa yağ olduğunu nasıl öğrenebilirim ?? Yardımcı olursanız sevinirim..

 • azeri kizi says:

  merabalar ben sizin verdiyiniz haraketleri yapiyorum ama boyumun uzamasini istemiyorum haraketleri 3 haftadadir yapiyorum ama boyum uzamaya bawlayinca yapmadim 2 gundur yapmiyorum benim ust bacaklarim azcik kalin basenlerim de buna dahil (ve malesef ailemdeki kadinlarda azcik kalin bacakli :(((( sey ben boyumu uzatmadan bacaklarimi ve basenlerimi nasil inceltirim acaba yukardaki bazi yorumlari okudum yaomak istiorum ama iwte makesef boyumun uzamasindan korkuyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

 • elif says:

  Merhabalar benim sorum ise diz içlerim kalın onlar nasıl eriyebilir bana ne tür hareketler önerirsiniz acaba anneminde o sekilde

 • edanur says:

  yumak sepeti gerçekten harkiasınız 14 yaşındayım boyum 1,65 kilom 51 bacaklarım kalın eger sadece egzersiz yapsam bu egzersizleri olurmu? incelme gösterirmi bide egzersizleri yapmadan ısınma hareketleri yapmak sartmı?

 • yumak sepeti says:

  Arkadaşlar meraba ben admin bi kaç gündür mesajlariniza bakamadım yeni mesajlar için sevinirim takip de kalın…

 • nur says:

  Ya ben 15 yaşındaym 154 boyundayim uzamak icin ugrasiyorm basketbol faln oynuyorm ben bacaklarmı uzatmak için napabilirm cevap verirseniz cok sevinirm

 • Öykü says:

  Merhabalar ben 15 yaşındayım,boyum 1.60 kilom 50-55 arasında bir şey. 😀 Vücut hatlarım gayet düzgün fakat sadece bacaklarım kalın ve bu da genetik maalesef.Ama bunun benim kaderimin olmadığını düşünüp sizden yardım istiyorum.Bir de biliyorsunuz ki ögrenciyiz bu yüzden popo da büyüdü.Bunun içinde yapmamı önerebileceğiniz şeyler varsa lütfen yardımcı olun.Bu arada çok güzel bir site olmuş emeği geçen herkese teşekkürler şimdiden.. 🙂

 • Ecem says:

  Ya bn 15 yaşındayım.Kilom 71 boyum 1.65 ama kilom
  Boyuma oranla fazla belli etmiyo da bacak ve basenlerim
  Çok kalın ve bu beni çok üzüyor.Dar şeyler giymeyi sevdiğim
  İçin dar pantolon giyinicem kendimi çok kötü hissediyorum
  Bacak ve basenlerimi nasıl hızlı eritebilirim

 • yumak sepeti says:

  Nur bacak boyunu uzatmanın en iyi yolu ip atlamaktir ip atlamak hem. Boy uzatır hemde istediğin gibi bacak boyunda uzayabilir…

 • pamuk şekeri says:

  yumak sepeti lütfen lütfennn banada yardımcı olursanız çok sevinirim. benim dizimin yanlarında bölgesel yağlanma var bu yüzden düz üstü etek giyemiyorum . mezoterapi çok pahalı bir uygulama ve benim bunu karşılayacağım maddiyatım yok . dizimin yanlarını nasıl inceltebilirim lütfen bir egzersiz hareketi önerebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

 • Merve says:

  Arkadaşlar,ben başlamadan önce bikaç soru sorcam
  Ne kadar sürede etkisini görüyoruz. İşe yarayanlar
  Söyliyebilirmi

 • Kader says:

  Meraba..Ben 2 konu icn yardim alicaktım 18 yasindayim boyum 158 uzarmı hani bi 5 cm falan. Birde bacak inceltme yazilarinizi okudum benim dizimin altinda bacagimin arkasında kas var bn oradaki kası eritmek istiyorum ne yapmam lazm ..?

 • gokce says:

  Meraba 17 yaşındayım boyum 1.67 kilom 53 ama olduğum kiloda gözükmüyorum göbeğimi çok fazla ve bacaklarım kalın acaba mekik çekerek karın bölgemi düzleştirmem mümkün mü ?

 • Yagmur says:

  Ilk gosterilen harekette dizlerimizi yana dogru mu bukecegiz? Anlayamadim

 • Yagmur says:

  Ilk gosterilen harekette dizlerimizi yana dogru mu bukecegiz? Anlamadim

 • Berna :) says:

  Ben hep spor yapıyodum okul zamanı ve 46,47 kilolarındaydım yazın dansa sürekli devam edemedim ve tatile gidince falan hep kilo aldım şu an 48,49 kilolarındayım 2 kilo aldım yaklaşık yaz boyunca bacaklarımda hep kas vardı artık çok yok ve bacaklarım kalınlaşmış eskiden iç kısımları birbirine çok yakın değildi 1,63 boyuncayım 1 ay içinde nasıl bacaklarımı eski haline getirebilirim?

 • Selin says:

  Bacaklarim cok kalın ne yapmalıyım

 • Ramazan kepçelioğlu says:

  Hocam merhabalar. 18 yasindayim diz kapaklarim biraz iceri dogru ve bacaklarimla basenlerim cok kalin lutfen cok acil bi yardimci olurmusunuz tesekkurler.(0537 397 0455)

 • Ezgi says:

  Merhaba. Benim alt bacakların gayet zayıf ve guzel fakat üst bacakları yani baldır bölgelerine gelince genişliyor ve bu benim hiç hoşuma gitmiyor. Geçen yaz bacakların gayet önceydi yani baldır bölgeleri ama bu kış çok kilo aldım. Ve de benim biraz göbeğim var. Bunları 3 hafta içinde eritebilirmiyim ?
  Bunun için ne yapabilirim lutfen en kisa zamanda cevap verin .

 • Ezgi says:

  Birde benim de baldır bölgelerinde kasları var onları nasıl eritebilirim?
  Birde diyelim kasları eritti bu fazlalık olarak yağa dönüşüp kilo yapar mı ?

 • özge says:

  admin hanım size çok acil ulaşmam gerek adınızı yazabilir misiniz ?ya da numaranızı çok önemli lütfen.konu:5 yıl kadar önce kullandığım e maile ulaşmam gerek.yardımcı olabilirsiniz.

 • Ezgi says:

  Birde benim baldır bölgelerinde biraz kas var yani bacağını kaşınma böyle yuvarlak bir şekilde kas çıkıyor. Onları eritmek istiyorum fakat eritirsem bu bana fazla kilo olur diye korkuyorxum. Sizce ne yapmalıyım? Nutfen yukaridaki yorumuma ve şimdiki yorumuma cevap verin şimdiden çok teşekkürler. Nutfen em kısa zamanda cevap verin lütfen

 • gizlii says:

  Merhaba ben 14 yaşına yeni giricem boyum 1.61 belim ince fakat bacak boyum biraz kısa ve bacağımın arkası geniş yani kalın bunu inceltmek için ve bacak boyumu uzatmak içn verebileceğiniz tavsiye varmı?

 • gizlii says:

  Aynı zamanda üst baldırıda biraz kalın gibi ailede genetik gibi bişey ama yardımcı olursanız sevinirim ☺

 • blackjack says:

  bu bacak egzersizleri gerçekten çok iyiymiş hemen denemeye koyuluyorum teşekkürler yumaksepeti

 • isimsiz says:

  Merhaba ben 14 yaşında bir voleybolcuyum kilo vermek yerine artık uzun süredir kas yapıyorum ama kas gelisimimden dolayi (üst bacaklarımdaki) baldır olusmaya başladı artık hoş durmuyor ama egzersizlerimi yapmak zorundayım umarım anlatabilmisimdir

 • GİZEM says:

  MERHABA YAŞIM 16 BACAKLARIM ABARTILI BİR ŞEKİLDE KALIN DEĞİL FAKAT ÜST BOLGE DE KALINLAŞIYOR NE YAPMAYALIYIM ?

 • Hatice says:

  Merhaba ne zaman sonuc aliriz

 • yayarlı bilgi için tşkler

 • YASEMİN says:

  Merhaba;
  Benim boyum 1.65/ 63 kilodayım dizlerimde dışa doğru çıkıntı var ve üst bacaklarım aşırı kalın birde selülit problemim var.Yaklaşık iki haftadır yayınladığınız egzersizlerden yapıyorum.Ve günde en az 2 lt su içmeye çalışıyorum.Değişim olmadığını söyleyemem faydasını görmeye başladım.Ama egzersizleri hergün yapmammı gerekiyor?ve yaptığım zaman ne kadar süre yapmam lazım bacaklarımın çok yorulduğunu hissediyorum.Gün içinde yorgunluk hissi veriyor.Sizce normal mi?birde daha önce diyet yapıp sorunu çözebileceğimi düşündüğüm için diyetle 8 kg verdim ama bacaklarımda değişim olmadı vücudumun üst tarafından kaybettim.Şimdi ise kilo vermekten çok vücudumdaki yağlardan kurtulmak istiyorum.Sizce Egzersizlerle birlikte kendime nasıl bir program yapmalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş