PostHeaderIcon PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

19166428 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

Dün hava çok sıcaktı Bursa’da. Bu sıcaklığa rağmen sokaklarda bir ıhlamur kokusu ve kırlara davetkar bir hava vardı. İşte Allah bazen insanın kalbine göre verir ya, Biz böyle düşüne duralım. Dayım telefon etti ve ” hadi öğleden sonra sıcaklık biraz azalınca , şöyle
“Atatürk Kent Ormanına doğru kaçalım dedi.” İyi ormanlarımız ve piknik alanlarımız var. Yoksa ne yapardık bilemiyorum… Saat 16.00 gibi yola çıktık . Carrefour’un yanından Orhaneli yoluna saptık ve çok geçmeden Atatürk Kent Ormanının girişindeydik. Giriş 2.5 TL ücretli. Nilüfer Belediyesi burayı 2007 yılında açmıştı ve bu piknik alanı gerçekten şehrimiz için harika bir hizmet oldu.

5563013 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

En güzeli de Orman içerisinde; su depoları, yangın ve içme suyu pompa üniteleri, kanalizasyon, tuvaletler ile ziyaretçilerin basit yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılamak üzere büfeler, piknikçiler için 5 noktada bulaşık yıkama yerleri yapan Nilüfer Belediyesi, tam bir doğa cenneti olan yeşil alanda ayrıca 6 seyir terası, 7’si barbekülü olmak üzere toplam 10 tane yağmur barınağı, 10 kamelya, bir gözlem kulesi, 2 adet çocuk oyun alanı, 2 adet voleybol oyun alanı var. Yani canınız istedi mi gidip büfelerden içecek, yoğur, sakız,çikolata canınız ne isterse alabiliyorsunuz. Büfeleri orman ortamına uygun olarak dağ kulubesi şekline yapmaları da ayrı bir güzel olmuş.

4 14032 0 22 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

İşte Büfenin önünde park etmiş arabalar, güvenlik görevlileri size zaten yol gösteriyor. Saat 17’e gelmesine rağmen heryer dopdolu.

2e5 1 2ed809 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

4 14032 0 26 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

dc6 1 c29169 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

ce5 1 7d103b PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

Çocuk oyun alanlarından, yürüyüş yolundan , gözetleme klubesinden ve piknik klübelerinden bir görünüş. Bu fotoları Netten aldım. Çünkü akşam, kalabalıktan ötürü istediğim görüntüleri yakalayamadım.

6ec 1 9e7557 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

4 14032 0 2 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

Yeşil Bursa’ya yakışan yeşil görüntüler ve artık şehir sadece ağaçların ardından bize gülümsüyor.

4 14032 0 24 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

SP A0677 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

İnsanlar etrafa dağılmış piknik yapıyorlar. Benim en önem verdiğim şey bu tür ormanlarda ve piknik alanlarında gelişi güzel ateş yakılmaması. Atatüek Kent Ormanında Masaların yanında hazır Barbeküler ve mangalar vardı. Ama olmayan yerlerde lütfen korunaklı ve dikkatli yakalım mangallarımzı. Bir diğer sorun da şu. Bu tür ailelerin ve çocukların olduğu alanlarda özellikle genç arkadaşlarımızın ve beylerin gereğinden fazla alkol alarak ve yüksek seste müzik açarak etrafındaki insanları rahatsız etmemesi. Piknik alanları her istediğimizi yapacağımız alanlar değildir elbette. Oralarda toplumun ortak kullanım alanı olduğuna göre , kendine göre davranış düzeni vardır. Sonra arabalar için ayrılmış alanda hız yapmayalım ve yürüyüş yolların araba ile girmeyelim. Allah korusun bisikletli , akülü arabalı veya koşuşan çocuklara çarpmak ne feci olur değil mi? don olarakta tüm çöplerinizi hatta çekirdek kabuklarınızı bile poşetlere koyun ve konteynırlara bırakın. Ola ki çöp atacağınız bir yok diyelim . Bir kovanın içinde poşetleyin şehrin yakınlarında elbette bir çöp konteynırı vardır değil Mi?

Herneyse gelelim bizim Taifeye sonunda Dayımın engin çabaları ile bir yer bulduk ve hemen bir poz verdik. Resimde Yengem,Burcu,Burçin, İki arkadaşları ve bendeniz.Ardından Mangalbaşı ustası dayım ve oğluşum. İşte piknik imecesinden görüntüler ..Herkes nasıl da iş bölümü içersinde değilmi.

14 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

2 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

31 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

4 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

5 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

7 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

8 PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI

Tek eksiğimiz işi nedeni ile gelemeyen birtanem eşimdi.Onunda kalbi bizimleydi……

9 Yorum “PAZAR AKŞAMI PİKNİĞİ:BURSA ATATÜRK KENT ORMANI”

 • deniz cansu says:

  Abla gerçekten çok güzel bir yere benziyor.
  Resimlere bakınca  insanların bunalıp temiz hava almak istediğinde gidebileceği, doğayla iç içe çook güzel bir yer olduğunu anlıyorum.
  Ben ankara’dayım eğer br gün yolum bursaya düşerse ATATÜRK KENT ORMANI’NA mutkaka uğrayacağım.
  eşinin iş yüzünden yanınızda olamadığı için üzüldüm.
  mutlaka oda gelmek istemiştir.

 • medine says:

  oooooooooooo Süper kimbilir ne güzel geçmiştir,  pazar günüde piknigin tadı bi başka olur.biz bu pazar bir yere gidemedik ama ablacım ankarada da güzel piknik ve gezilecek yerler var, ben bursa ya gelmeyi çok istiyorum .inşallah rabbim nasip ederde bende gelirim bursaya…  K.İ.B    ablam

 • yumaksepeti says:

  Canlarım inşaallah en kısa zamanda Bursa’ya gelirsiniz,belki benim konuğum olursunuz yada haberleşir, buluşuruz sizi ben gezdiririm. Ankara en son geldiğimde sizlerin yaşındaydım. Ben de Ankarayı çok özledim sizden iyi olmasın iki tane de çok sevdiğim arkadaşım var Ankara’da inşallah ben de birgün Ankarayı tekrar ziyaret ederim. Sevgilerimle,

 • medine says:

  tabikide…… bekleriz ablam sen ankara ya gel seni biz agırlarız senin verdigin pogça,tatlı tariflerinide yaparız, deniz kardeşim de gelir galiba oda ankara daymış, tam bilmiyorum amabiz belki bursaya gelemeyiz ama sen gelirsin demi ankaraya en kısa zamanda bekleriz, şimdi nası heycanlandım……k.i.b

 • Yumak Sepeti says:

  İnşaallah birgün neden olmasın Medinecim…Eğer gelirsem Ankaraya mutlaka sizleri görmek isterim. Ne kadar çok merak ediyorum sizleri aslında bilemezsin. Bazı site yazarları gittikleri şehirlerde yorumcuları ile sözleştikleri bir yerde buluşup, birlikte çay içip güzel birgün geçiriyorlarmış. Biz daha güzelini yaparız evvelallah ,inşaallah…değilmi?

 • eda says:

  bence süper bir yer biz oraya musa fırat coşkun ilk öğretim okuluyla birlikte kampa gitmiştik yürüyüş yolları, parkları vede daha birçok şeyleriyle çok eğelenceliydi…

 • eda says:

  giriş paralımı biz sınıfça gelicezde paralıysa biz öğrenciyiz bizden para almayın

 • murat says:

  kent ormanına hangi otobüs gidiyor bilen varsa yorum atsın

 • Merve says:

  Orası çok uzak Bursa ya yakın daha güzel yerleer var keşfedilmemiş
  Kestel Derekızık köyünde Sancak Piknik Alanı Ve Aile Çay Bahçesi Çok ama çok güzel biyer gidip görmenizi tavsiye ederim.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş