PostHeaderIcon NİHAT HATİPOĞLU’NUN EVİ

nihat hatipoglu1 NİHAT HATİPOĞLUNUN EVİ

Hepimiz Nihat Hocamızı ekranlardan severek izliyoruz değil mi? hele şu sıralar iftarda ve sahurda devamlı takipçisiyiz. Peki merak ettiniz mi Nihat Hocamızın evi nasıldır?Programları haricinde neler yapar? aşağıdaki adresten Nihat hatipoğlunun ev yaşantısı ile ilgili bir videoya ulaşabilirsiniz. Bir de röportaj aktarayım size…(yalnız bu röportaj geçtiğimiz yıllarda verilmiş,Hocamız şu an ATV ‘de program yapıyor STAR TV’de değil,Bilginize…)

http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Iste-Nihat-Hatipoglu-nun-evi-JJrYRsk5jLPX.html

Nihat Hoca ile Röportaj
(zaman gazetesinden alıntı)

Nihat Hatipoğlu, yıllardan beri televizyonların en çok seyredilen hocası. TV’de canlı yayında dini soruları cevaplıyor. Ama evi, çoluğu çocuğu Ankara’da.

Buna rağmen başkentteki yaşamını İstanbul’a taşımamış. Haftanın 2-3 üç günü Sultanahmet’teki bir otelde konaklıyor, diğer günler Ankara’ya uçuyor. Hatipoğlu ile Ankara-İstanbul trafiğinde geçen günlerini ve hakkında çıkan parasal spekülasyonları konuştuk.

Ankara-İstanbul arasında geçen hayatınızın trafiğini nasıl ayarlıyorsunuz?

Beş yıldır böyle bir trafiğimiz var. Eskiden haftada bir gece gelirdim İstanbul’a. Dosta Doğru programımız vardı, programı yapar, akşam otelde kalır, dönerdim sonra.

Yine Golden Horn’da mı kalıyordunuz?

Yok, farklı otellerde kalmıştım. İlk yıllarda bir evde kaldım, sonra otellere yerleştim. Ama iki yıldır program 07.45’te başlıyor. Ankara’dan ilk uçak dört buçukta. Yetişmek için çok erken kalkmanız gerekiyor. O saatte kalkmak için de uyumamanız gerekir. Bazı haftalar her gün gidip geliyorum, bazen burada kalıyorum. Genelde 2-3 gece.

Aileniz bu hayatınıza alıştı mı?

Hanım olsun, çocuklar olsun memnun değiller tabii. Bir oğlum İstanbul’da okuyor, onun için iyi. Beni görüyor ama diğerleri Ankara’da. En küçük oğlum 13 yaşlarında. Bir gün bir haftalık yolculuktan sonra eve gittim, kapıda beni görünce ‘Anne, kapıda bir amca var.’ dedi. Şaka yapıyor ama bu tür sitemler oluyor.

Onlara nasıl vakit ayırıyorsunuz?

Ben biraz evcimen bir adamım. Keyfi olarak hiçbir yere gitmem. Bir lokantaya bile. Gidersem, eşimi ve çocuklarımı alırım yanıma. Evi de seviyorum. Çünkü ev kitaplarımın yeri.

Eşiniz ne gibi tepkilerle karşılaşıyor acaba?

Hanıma hep soruyorlarmış, ‘Hoca hep sana dini anlatıyor mu?’ diye. Hanım da, ‘Yok, size anlatırken duyuyorum.’ diye cevap veriyormuş.

Evde hiç konuşmaz mısınız?

Tabii ki oturup dinî meseleleri uzun uzun anlatmıyorum. Ama yeni kavuştuğum özel bir bilgi olursa, o zaman paylaşıyorum.

Ünlü bir hoca olmak hayatınızı nasıl değiştirdi?

Hiçbirimiz halkın gördüğü kadar mükemmel değiliz. Hiçbirimiz halkın ümit ettiği kadar belki takvalı değiliz. Sonuçta insanız. Hiçbirimiz dört dörtlük değiliz ve hiçbirimiz bugün temsil ettiğimiz makamın adamı değiliz.

Bir itiraf mı bu söyledikleriniz?

Hayır, şunu anlatmaya çalışıyorum: Bizim bugün doldurduğumuz yer, dün Hasan-i Basri’lerin, İmamı Rabbani’lerin, İmamı Şafii’lerin, İmamı Azam’ların yaptığı iştir. Ama biz onlarla teraziye giremeyiz. Onların yanında çok hafif kalırız. Tanınmış olmak benim tevazumu azaltmadı elhamdülillah. Mahviyet duygumu, günah korkumu, kendimi insanlardan küçük görme duygumu azaltmadı inşallah.


Bir hocanın hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olmasının dinde nasıl bir anlamı var?

Ben bu gücü hiçbir zaman siyasi bir meta, bir cemaatleşme süreci veya bu kitlenin başına geçmek için kullanmadım. Kullanmayı da düşünmedim. Ben bir İslami tebliğciyim. İşim dinimizi anlatmak, insanların kalplerini İslam’a ısındırmaktır. Sonra herkese yolunuz açık olsun derim.

Bu kadar hayran kitlesi ve ilgi egonuzu, ruhunuzu okşamıyor mu?

Mutlaka bazı şeyler insanın hoşuna gider ama kontrol imkanım var elhamdülillah. Niye kontrol edebiliyorum? Çünkü şunu iyi biliyoruz: Milletin ilgisi, sevgisi sırf şahsımıza değildir. Çünkü Hz. Peygamber’i (sas), sahabeyi, milletin imanını, inancını onlara telkin ediyorsunuz. Eğer sözlerimiz bir tarafa ulaşıyorsa Allah ondan razı olduğu içindir. Bizde bir şey yok ki ego getirsin.

Bir din görevlisiyseniz ve eğer para kazanıyorsanız bu insanların çok gözüne batıyor. Sizinle ilgili böyle spekülasyonlar da oldu…

Bu konuda çok büyük haksızlıklar yapılıyor. Yani bu para mevzuunda bilmeden yazanlara da hakkımı helal etmiyorum. ‘Hatipoğlu Hoca 20 bin TL para alıyor.’ dediler. Bir telefon açıp bana sormadılar. Tekzip gönderdim, yayınlamadılar.

Gerçekten ne kadar alıyorsunuz?

Onu anlaşma gereği söyleyemiyorum. Ama yazılan rakamların yirmide biri bile değildir. Az çok herkes tahmin edebilir artık.

Diyelim ki 20 bin TL alıyorsunuz. Bu haram bir para mı ki, bu kadar sorun oldu?

Hayır kesinlikle değil. Önemli olan çalmamanız. İş sahibi ‘Bu parayı sana takdir ediyoruz.’ diyor. Sonra bizim ne alıp verdiğimizden kime ne? İlk kez size söyleyeyim. Bu işin şahidi olanlar var. Diğer TV’lerden program başına çok yüklü miktarlarda büyük paralar teklif edildi. Bir değil, birçok televizyondan… Ama hepsine hayır dedim.

Neden kabul etmediniz?

Ben oradan oraya para için atlayan, sürekli zemin değiştiren bir adam değilim.

Hiçbirimiz temsil ettiğimiz makamın adamı değiliz

Niye böyle haberler çıktı o zaman?

Karalamak için. Sizin için söyleyecekleri bir şey yok, uyduracakları bir yalan yok. Ne diyecekler? Öyle bir şey söyleyelim ki, zarar görsün, lekelensin. ‘İki türlü hoca var, biri hiç para almıyor, ne güzel Allah rızası için ekranda…’

Para almayan hoca var mıdır gerçekten?

Televizyonculukta emeğinin karşılığını almayan hiçbir hoca yoktur. Program yapan her hoca para alıyor. Herkesin iftar ve sahur programında ne aldığını biliyorum. Biz belediyelerden ihale almıyoruz, gayrimeşru bir iş yapmıyoruz. Bir emek sarf ediyoruz. Bunun karşılığını da almamız doğal.

Çok sportif bir görünümünüz var. İltifat edenler oluyor mu?

Öyle şeyler çok oluyor. Televizyonda herhalde biraz daha yaşlı görünüyorum, sanırım saçtan dolayı. Gerçi yaşımız az değil, 54 yaşındayım. Görünce de hakikaten şaşırıyorlar. Gittiğim yerlerde izdiham oluyor. Dokunmak için binlerce kişi birbirini eziyor…

Bu çok sağlıklı bir durum mu?

Şunu anlatmak için söylüyorum bunları: Eskiden bu ilgi, bu itina bir popçuya gösterilirdi, şimdi din adamına meyletmesi iyi bir şey. Biz adam gibi durursak iyi bir şey. Şahsımıza, menfaatimize kullanmazsak… Bu ilginin olması çocuğu dinine daha çok bağlıyor. Siz onun için bir model, fenomensiniz. Sizi sevdikçe dinini seviyor, köprü oluyorsunuz.

Gençlerin size bakışı nasıl?

Geçen hafta Kutlu Doğum Haftası için Kayseri’deydim. 20 bin kişi katıldı programa. Yarısı genç kızlar ve delikanlılardı. Kulağında küpe, burnunda piercing, dilinde değişik halkaları olan genç kızlarımızın kendilerini dinin dışında hissetmemeleri, bir ilahiyatçıyla beraber en azından fotoğraf çektirmek istemeleri dinim adına sevindiriyor.

***

Şov programlarına çok çağırıyorlar ama gitmem
Beyazıt Öztürk’ü programınızda gören herkes şaşırdı, nasıl geldi?

Sadece o değil. Mehmet Ali Birand, Uğur Dündar da geldi. Her zaman görüştüğünüz insanlar. Kendi programlarında görmek isterler. Ama ben şov programına çıkmıyorum. Yanlış olduğu için değil. Ben hocayım, ilahiyatçıyım, halkın bende görmek istediği şey başka.

Dinî bir programın reytingini ne yükseltiyor? Hangi konu size tavan yaptırıyor?

Ramazan ve sahurda programın izlenme oranı yüzde 40’a ulaşıyor. İlk 10’a giriyoruz. Kandillerde birinci oluyoruz zaten. Vatandaşla sohbet ediyorum, sorularına hane halkı içindeymiş gibi cevap veriyorum. 70 milyon beni izliyor diye kendimi kasmıyorum. Ramazan’da daha istediğim havaya giriyorum. Resulullah’ı (sas), sahabeleri anlatıyorum. Bunların getirdiği manevi haz vatandaşı etkiliyor.

Reyting kaygısı taşıyor musunuz?

Tabii ki televizyonculukta reyting önemli. Bir programın devamı için önemli. Yaptığım işin çok zor olduğunu çok biliyorum. Zor bir iş yaptığımızın farkındayım ve reytinglerle oynandığına da inanıyorum.

Dinî programların da reytingleriyle oynanıyor mu?

Ben oynandığına inanıyorum. Objektif olunmadığına inanıyorum. Ama kim, ne yapıyor bilmiyorum. Tabii bu konuda çok iddia sahibi değilim. Haftalık ortalamada birinciyiz hep. Bizim rakibimiz yok. Kendimizle boğuşuyoruz.

Rakip tanımıyor musunuz?

Şu anlamda, televizyonculukta değil ama dini anlatmada en iyi ben olmak isterim, en çok seyredilen, en çok dua alan olmak isterim. Burada bir bencillik varsa vardır.

Kıskanıldığınızı düşünüyor musunuz?

Oluyor tabii. Ben kıskanmıyorum da, kıskanıldığımı çok iyi biliyorum. Ama değmez böyle bir kavgaya. Kıskanılacak insanlar da değiliz. Hepimiz günahları, eksikleri olan insanlarız. Ben bugüne kadar hiçbir hoca arkadaşım aleyhine konuşmadım. Ama tam aksine benim aleyhime programlar yapıldı.

Kim yaptı?

Geçen senelerde Ramazan ayında, ‘bu adam neden çok izleniyor.’ diye açık oturumlar yaptılar. Bir hoca arkadaşımızı çıkardılar, benim bir gün önceki konuşmalarımı alıyor. ‘Nihat Hoca bunu söylüyor, sen ne söylüyorsun?’ diye sordular. Benim fotoğrafımı koydular, altına da ‘canlı yayın’ diyorlar. Sanki ben ekrandaymışım da cevap vermiyormuşum gibi. 15 gün boyunca beni tenkit ettiler. 16. günde program yayından kalktı.

ZAMAN

51 Yorum “NİHAT HATİPOĞLU’NUN EVİ”

 • Deniz Cansu says:

  NİHAT HOCAMI GERÇEKTEN ÇOOOK SEVİYORUM. ALLA C.C ONDAN RAZI OLSUN BİLMEDİĞİM BİR ÇOK ŞEYİ ONDAN ÖĞRENDİM. SAHUR VE İFTARDA TAKİPÇİSİYİZ. RABİM BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN. HAYIRLI UZUN BİR ÖMÜR VERSİN. RABBİM BİZİ VE ONU MUHAMMED MUSTAFA’YA KOMŞU ETSİN .

 • Deniz Cansu says:

  CANIM ABLAM DÜN BİR BİR PROGRMA RAST GELDİM ORAYA NİHAT HOCAMIN OĞLU MUHAMMED SAİD HATİPOĞLU GELDİ. ABLA Bİ İNSAN BABASINA ANCAK BU KADAR BENZER. SESİ, DURUŞU DİNİ HİKAYELERİ ANLATIŞI, JEST VE MİMİKLERİ TIPKI NİHAT HOCAM. SANKİ NİHAT HOCAMIN GENÇLİĞİNİ İZLİYORMUŞUM GİBİ GELDİ. ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN. NİHAT HOCAMI ÇOOK SEVİYORUZ.

 • ERCÜMERT ERTEKİN says:

  Bİ SÖZ VARDIR MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR DİYE HOCAM RABBİM SİZDEN RAZI OLSUN SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN SİZ BU DURUŞUNUZA DEVAM EDİN BİZ SİZİN ARKANIZDAYIZ EMİN OLUN RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN ALDIĞINIZ PARALARDA HELALİ HOŞ OLSUN

 • uygur says:

  kim ne derse desin, nihat hoca islamı anlamada bir köklü değişim yaptı.devrim yaptı.islama ısındırdı.direnci kırdı,önun arkasından gelip din proğramı yapan bazı hocalar ,hkayelerinde bile onu taklit ettiler.allah hocamın yolunu açık etsin.ama o başka.ayrı bir havası ve ağırlığı var.

 • hace4 says:

  ALLAH razı olsun gercektemn çok seviyorum rabbim sizin gibilkerini bşımızdan eksik etmesin

 • mrhb sayn hocam ben özlem sudemir hocam inanın hayatımda sizin gibi bir insan görmedim sizinle 7yıl önce bir sahur gecesinde eşimin getirmiş olduğu peygamberimizin son 13 günü adlı cd ynizi izleyerek tanıştım lokmalar boğazımda düğümlendi ve o günden sonra hayatım değişti yani hayatımı değiştirmeme sebep oldunuz bütün cd lerinizi satın aldım ve hepsini dinliyorum 2 yıl önce sizin sultançiftliğine geleceğinizi duydum ve o günün geleceğini iple çekiyordum ve o gün geldi ama sel felaketi olduğu için siz gelemediniz çok üzülmüştüm hep allaha dua ediyordum acaba bir gün hocamı görebilirmiyim sonra siz sultan gazi ye geçen sene geldiniz ve ben oraya geldim hatta size soru sordum şeyhler hakkında .ben kendim diyarbakırlıyım aynı memleketliyiz benim babam da bu sene sizi umrede görmüş resim çektirmiş sizinle konuşmuş .yani sizinle gurur duyuyoruz allah sizi de bizide hz muhammede komşu etsin inşallah ne olur hocam cevap bekliyorum a e o

 • Deniz Cansu says:

  öznurcum burası nihat hocamın kendi sitesi olmadığından cevap veremeyebilir. AMA NİHAT HOCAMIN SİTESİNE ÜYE OLURSAN BELKİ CEVAP VERME İMKANI OLABİLİR. NİHAT HOCAMIZI ÇOK SEVİYORUZ HEPİMİZ. SELAM VE DUA İLE KAL.

 • deniz cim beni bilgilendirdiğin için teşekkür ederim

 • Deniz Cansu says:

  RİCA EDERİM 😀

 • saliha says:

  hocam allah razı olsun sizden okadar cokki size sevgim inanın ağlamadan duramıyorum bi oğlum bi kızım var hayırlı evlat olurlar inşallah tek duam bu oğlum 9 kızımda 3 yasında ellerinizden öperlr dualarınızda olmak dilegyle allaha emanet olun saygılarımla

 • gönül says:

  nihat hocam sizi cok seviyoruz sizden ALLAH razı olsun ALLAH sizin gibi hocalarımızı başımızdan eksik etmesin programlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz saygılar

 • Nihat hocamı hakikaten bende çok seviyorum ALLAH razı olsun ve onun gibilerinin sayılarını arttırsın İNŞAALLAH.

 • emine says:

  nihat hocam ilk öncelikle sizi ne kadar sevdiğimi belirtmek istiyorum inşallah sürekli sizi her zaman ekranlarda görmek istiyorum bizleri çok aydınlatıyorsunuz oğlunuzda sizin yolunuzda ilerliyor allah onun yolunu da açık etsin allaha emanet olunuz

 • Mustafa Şevki says:

  Selamin Aleyküm;
  Nihat Hocam sizi canı gönülden seviyor ve tebrik ediyorum. bize yıllardır dinimiz hakkında anlattıklarınız bizi aydınlattığınız bilgilendirdiğiniz için. Allah sizin gibi insanlardan razı olsun. Sizin gibi değerli insanların çoğalmasını insanlarımızın halkımızın daha bilinçli ve doğru bilgilendirilmesini Allah tan niyaz ediyorum. Dosta Doğru programından bu yana sizi izliyoruz. Kadirşinas milletimiz kendisine bir katre kadar hizmeti dokunan herkese saygısını sevgisini bağlılığını göstermiştir. Sizin gördüğünüz bu sevgi ve saygıda bundandır diye düşünüyorum. Allah’ a emanet olun…

 • yeter biricik says:

  nihat hocam sizi çok seviyorum allah c.c sizi başımızdan eksik etmesin.

 • helin says:

  ben diyarbakırdan helin 13 yaşındaym biz ailece siz, izliyoruz programlşarnızı kacrmada izliyoruz ve sizi cok sevyrz
  dualarnızı bzden ekswik etmeyn

 • melis says:

  NİHAT hocam ALLAH sizden razı olsun ,sayenizde bilmediğimiz çok şeyi öğrendik size birgün ulaşabilme ümidiyle inşallah.

 • hazal says:

  Ben hem nıhat hocanın hem de saıd hatıpoglunun buyuk bır takıpcısıyım.saıd hatıpoglu gıbı bır evladınızın olması nasıl bır duygu dıye neden sorulmamıs aceba?

 • güzel says:

  hocammmm sizi çok seviozzzz allah razı olsun sizden bizi dini yönlerden aydınlattığınız içinnn

 • sinem demir says:

  selamun aleyküm hocam gerçekten sizi gönülden izliyorum çok güzel anlatıyorsunuz allah sizden razı olsun bizlere bilmediğimiz konolar hakkında bilgi ve peygamberlerimizin hayatını öğreniyoruz çok saol un hocam

 • halit kilvan says:

  ALLAH sizi başımızdan eksik etmesin sizi çok seviyoruz sizi dinleyi de çok seviyoruz ALLAH ta sizi sevsin

 • HÜSEYİN CENGİZ says:

  selam  aleyküm                                                                                                                 hoca sizi  canı ve gönülde seviyorve tebrik ediyorum  bize yılardı dinimiz hakkında anlattılarınız ve bize aydınlattıgınız bilgilendirdiginiz için ALLAH sizin gibi insanlarda razı olsun ALLAH C.C. başımızda eksik etmesin  allah a emanet ol  HOCAM

 • fatma akkan says:

  Allahın(c.c) rahmet ve bereketi üzerinize olsun nihat hocam Allah sizden razı olsun sizin sayenızde her akşam evimizde Allah aşkı için göz yaşı dökülüyo ve manevi hazla doluyoruz size bakınca sanki Peygamber efendimizin(sav)soyundan geliyormuşsunuz gibi hissediyorum ALLAHIM(cc) sizden razı olsun

 • fatma akkan says:

  ALLAH İÇİN SİZİ ÇOK SEVİYORUZ HOCAM

 • zeynep güven says:

  nihat hocamı bir türlü görmek canlı canlı dinlemek nasip olmadı Allah razı olsun böyle dini anlatan  kişiler vesilesiyle allaha olan aşkımız artıyo

 • soner mert says:

  allah razı olsun sizden hocam <3

 • muslera says:

  ı love you hocam

 • adem says:

  benim hocamıza soru sorma veye selam söyleme onu cok sevdimi söyleme gibi bire bir konuşma ve yazışma EDEPİM MÜSADE ETMEZ sukut herşeyi anlatır

 • SELMA says:

  allah sizden razı olsun hocam dualarınızdan bizi de eksik etmeyin çok ihtiyacım var duaya..

 • betül says:

  hocam hayirli bi isimiz var istihareye yatıldı rüyada ilk önce siyah görüldü ve daha sonra bu siyah olan agacın yaprakları bi anda beyaz oluyo ve yerler yesil oluyo bunun anlamı ne hocam hayırlımı hayırsısmı?

 • sınan says:

  ben ınanıyorum hocam senın aldıgın paraların cogu gıbı allah yolunda emredıldıgı gıbı dagıtırsın cunkı sen bılensın hocamher seyın en dogrusunu allah bılır allahın selamı uzrıne vde tum muslumanların uzerıne olsun

 • Hilal says:

  Selamın Aleyküm Hocam biz ailecek herhafta sizi izliyoruz ve programınıza katılmak istiyoruz ama nerede cıktgınızdan bir bilgimiz yok beni biligilendirirseniz sevinirim iyi aksamlar

 • gökan says:

  aşmsanadalilaygibi 2kişiya biyisan biyiabdyahman

 • turkan says:

  canim hocam.sizi cooooook cok seviyorum.gonlumde oyle guzel bi yere sahibsizin ki.sizin programlarinizi beyenerek izliyorum.keske kitaplariniz cd-leriniz Azerbaycanda da olsa gidip alabilsem(((

 • ilknur says:

  Siteniz gerçekten harika size canı gönülsen teşekkür ediyor başarılar diliyorum..

 • abuzer says:

  ALLAH HOCAMIZ DAN RAZI OLSUN BÜTÜN ADIYAMAN HAYRANI DIR DİNİMİZ ANCAK BUKADAR ANLAM LI VE İÇTEN ANLATILIR.

 • abuzer says:

  ALAH RAZI OLSUN HOCAMIZ DAN ADIYAMAN DAN SEVGİ VE SAYGILARIMIZ LA

 • selma says:

  hocam seni devamlı takip ediyorum sana bir sorum var burdan cevaplarsanız cok sevinirim benim bir akrabam var oğlu fal tarot ve başka şeylerdenpara kazanıyo evede harcıyo biz onlara gittiğimizde ikramlardam yemek istemiyorm haram para diye evde kardeşide anneside calışıyor onun kazandığıparadan yiye bilirmiyiz belkide görüşmeyin diyeceksiniz cok yakın akrabayız mecbren görüşüyoruz sizin söyliyecekleriniz benim icin cok önemli eğer burdan cavap yazamazsanız cuma sabahki yayınızda inşallah cevaplarınız lütfen adım cıkarsa yayınlamayın allaha emanet olun

 • Deniz Cansu says:

  SELMA HANIM BURASI NİHAT HOCAMIN RESMİ SİTESİ OLMADIĞI İÇİN SORUNUZ O’NA ULAŞAMAZ. NİHAT HOCAMIN KENDİ SİTESİNE ÜYE OLUP SORULARINIZI O’NA ULAŞTIRABİLİRSİNİZ. SELAM VE DUA İLE KALIN.

 • leyla says:

  HOCAMBEnİM yA

 • gizem says:

  size bir sorum olacaktı ben ramazanda acıköğretim sınavına giriyorum ve cok sıcak olduğundan dolayı bide okular cok uzak bende oruc tutamıyorum bir sakıncası varmı bana bunu canlı yayında anlatırmısınnız bide sizi cok seviyorum

 • Nihat hocamızı çok seviyoruz

 • Aybuke says:

  Hocam benim yaa..Allah senden Oglun SAID’TEN razi olsun.!! Birazda Oglunuz hakkinda bir seyler yazarmisiniz!

 • dilan says:

  çok hoş bi adam dini cok hoş anlatıyor ben 13 yaşındayım oğlunu çok beğeniyorum oğlu çok yakışıklı

 • Zuxro says:

  Onceden çok çok tesekurler ederim. Nihat Hatipoğlu’ya sağlıklı uzak ömür görmesi ni dilerim ben bu sahur iftar programından paygambarlari iyi tanımaya basliyorum Özbekistan’dan sevgi ve selamlarımı iletiyorum

 • zehra berfin says:

  said hatipoğlunun eşi, nihat hatipoğlunun gelini olmayı o kadar isterdimki
  ALLAH HERKESİN DİLEK VE İSTEKLERİNİ (HAYIRLI OLAN) KABUL NETSİN
                                                 AMİN

 • Bizim halkımız cahil dogru birşey öhretini sevmezler illa Camur atacaklar sanki orasını burasını acıp sacma sapan program yapanlar para almuyo.hem okadar para hem cocuklarımızın ahlakını bozuyorlar Sayın nihat hocamız güzel dogru bilgiler aktarıyor oda bir elemek veriyor.hak ediyorlar helal olsun insallah hocamiz gibiler cogalsın.

 • hatice says:

  selamunalleykum değerli hocam allahın rahmeti mahfiret bereketi üzerınze olsn hocam degerli hocm vallahi siz benim için çok değerlsnz siznle ilgili muhteşm rùyalr göryrm ve bu rüyalarn gerçkltrmlerni istyrm eğe allah nasip ederse kıymetli hocm size yalvryrm rica edyrm efendime gitğnzde kâbe ye gitğnzde benide o kafileyle kendinzle götrmsnz valahi hocm sizi ağlyrak izliyorum benm tek hayalm siznle birkte resullah a gitmek siz benim için bir babasnz çünkü babama çok benzysnz hocm ben ünvrste ôğrncsym tekrar allahın rahmeti üzernzd olsun aldığnz paralar hoş helal olsun çünkü hakyla alyrsnz vallahi bide hocm lütfn cevap yazn ne olursnz

 • Züleyha says:

  SAYIN DEĞER NİHAT AMCACIMMMM SİZİ GERÇEKTEN ÇOKKKKKKKKKKK AMA ÇOKKKKKKKKK SEVİYORUMM.GERÇEKTENN BENİM İÇİN ÇOKKKKKK DEĞERLİSİNİZ.SİZİN DİNİMİZİ ANLATMANIZ SAYESİNDE MELEKK GİBİ OLDUMM.DİNİMİZİ ÇOKKKKKK ETKİLEYİCİ BAĞLAYICI ANLATIYORSUNUZ.SİZE SAYGIM SONSUZ.ALLAH(C.C)SİZDEN RAZI OLSUN. BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN.ALLAH’A(C.C)EMANET OLUN.HOŞÇAKALINNNNNNNNNNN…

 • Çiğdem says:

  Merhaba,
  Nihat Hocanın anlattıklarında katılmadığım bir husu var, her hoca emeğinin karşılığını alır demiş. Bu doğru değil. Benim çok yakından tanıdğım ve beş kuruş almadan program yapmış hatta tv çekimine giderken taksi parasını cebinden vermiş olan. Bu konuda yanılıyor. Diğer konularda herkesin hayata bakışı onlara saygı duyarız. Biz de pek çok programını izledik, duygulandık.
  Sitenizdeki güzel yazılar için de çok teşekkürler, başarılar.

 • Çiğdem says:

  Merhaba,
  Nihat Hocanın anlattıklarında katılmadığım bir husus var, her hoca emeğinin karşılığını alır demiş. Bu doğru değil. Benim çok yakından tanıdğım ve beş kuruş almadan program yapmış hatta tv çekimine giderken taksi paralarını cebinden vermiş olan insan var bütün ömrü dert dinlemekle, yol göstermekle geçmiş ve büyük bir evrensel bir kültüre sahip, bu çağın insanlarına en güzel hitap yeteneğine sahip. Ama onlar tanıtılmayan ve de tanınmak için de gayret içinde olmayan, paraya kağıt parçası kadar önem vermeyen kimseler. Nihat Hoca çok güzel sohbetler yapsa da bu konuda yanılıyor. Diğer konularda herkesin hayata bakışı, görüşlere saygı duyarız. Biz de kendisinin pek çok programını izledik, duygulandık, zaman zaman da izliyoruz, sağolsun.
  Sitenizdeki güzel yazılar için de size çok teşekkürler, başarılar.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş