PostHeaderIcon KAHVE KÖPÜĞÜ SÜSLEME SANATI

coffee art 60 350x280 KAHVE KÖPÜĞÜ SÜSLEME SANATI

Her kahvenin ayrı bir tadı varmış, kiminle içiyorsan ona göre değişirmiş herunterladen. Kahve içmeyi severim. Her türlüsünü,pek ayımam. Bursa’da Setbaşı köprününyanında bir Cafe var. Oraya bazı günler uğrar,alış veriş arasında, bir yorgunluk molası veririm video von youtube herunterladen iphone.
Cappucino’su çok güzeldir. Ama köpüğünü öyle güzel süslerler ki, bir süre bakar bozmaya kıyamam. Çok merak ederdim nasıl yapılıyor diye Aslında bu süsleme sadece kahvenin kendi köpüğünden yapılmıyormuş.içine başka malzemelerde konuyormuş herunterladen. Bu malzemeleri ve köpüğün nasıl süslendiğini merak ettiyseniz,hadi buyrun bakalım…

nurlayemek kahve 350x309 KAHVE KÖPÜĞÜ SÜSLEME SANATI

Malzemeler :
150 gr herunterladen. light yoğurt
yarım çorba kaşığı hazır kahve
1 kahve kaşığı kakao
yarım çorba kaşığı toz tatlandırıcı

Yapılışı:
Malzemeleri köpük haline gelene kadar mikserde karıştırılır herunterladen. Temiz bir tülbent ile suyu süzüldükten sonra dolapta bekletilip soğuk servis edilir. Porsiyonları süslemek için 5 adet çilek kullanabilirsiniz sims 3 easy animal horse accessories downloads for free.

13 Yorum “KAHVE KÖPÜĞÜ SÜSLEME SANATI”

 • f.burcin says:

  cok güzel bir paylasım ablacım  cok tsk ederm:)

 • Yumak Sepeti says:

  Sağol ablacım, çok güzel değil mi?

 • f.burcin says:

  güzel ne demek yaa .  insan içmeye kıyamaz  ben ilk defa  gördüm su anda  senn gittiğin yeri öğrenmek istiorm belkı bende  bir arkadasımı götürebilrm :):)

 • Yumak Sepeti says:

  Ablacım Setbaşı köprünün girişinde “Limya” idi adı. Ama sanki ismi değişmiş gibi geldi bana geçenlerde de dikkat edemedim. Belki bugün yin uğrarım. Sana haber veriririm.

 • duygu says:

  ablacığım gerçekten özellikle üstteki resim fazlasıyla güzel görünüyor. ama ben o malzemelerden neyi nasıl yapacağımızı anlayamadım :S

 • Yumak Sepeti says:

  Duyguşum bu tür süslemeyi espresso tarzındaki tüm kahvelerin köpüğüne yapabilirsin. Benim yukarda verdiğim tarife Çok güzel oluyor ama o soğuk içiliyor . yada yeniliyor diyebiliriz yoğun çünkü.O tarifin ismi ” Aşk Köpüğü” çilekle falan güzel gidiyor. malzemelerin hepsini katıştırıp köpürtüp baradağa föküyorsun hepsi bu. sonra istersen süslemeyi yapabilirsin. Bu arada bu  sanatın ingilizce ismi “latte art” mış. çoook öpüyorum.

 • duygu says:

  oo ismi de pek güzelmiş 🙂 çokk sağol hayatımm ben de çookk öpüyorumm

 • osman says:

  video kaldırılmış, yenileme şansımız var mıdır?

 • Merve says:

  paylaşım için teşekkürler.Bunu hazırlarken hazır kahve mi kullanıcaz ? Ayrıca verdiğiniz tarifle sadece köpük kısmı yapılıp daha sonra yaptığımız kahvenin üstüne mi dökücez ?

 • merve says:

  çok güzel bir şey ama nasıl yaptı ya anlamadım bir türlü 🙂

 • Oguzhan says:

  Ben bi fransız pastahanesinde çalışıyorum ve bende cappucino ya öyle şekiller veriyorum fakat sizin verdiğiniz tarifle alakası yok. Bunun bi makinası var 2000-3000 euro arası ve sıcak buhar üfleme yeri var göz kararı 3 te 1 i kadar tasa yada artk adı neyse süt koyup buhar üfleme çubuğu ile süte buhar ile köpürtülüyor ve krema şeklini alıyor. Daha sonra bilek hareketi ve tasın yardımıyla başak ve kalp yoğun olmak üzre her şekli yapmaktaym…

 • deniz says:

  fastfgasjkgfasgjkc fa FASFG AUSFA SAhhsdjkgvd agjlka :))))))

 • ali says:

  emeğinize sağlık. gerçekten kahvede yeni bir bakış açısı yaratmışsınız. bir erkek olmama rağmen imrendim kendim yapmayı denicem 🙂 umarım başarırım…

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş