PostHeaderIcon iSRAİL’İ ŞİDDETLE KINIYORUZ!!!: ATATÜRK’ÜN FİLİSTİN ULTİMATOMU VE FİLİSTİN İÇİN DUA …

120 iSRAİLİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!!!: ATATÜRKÜN FİLİSTİN ULTİMATOMU VE FİLİSTİN İÇİN DUA ...

Ya nasıl bir iştir bu.? Sabah uyanıyorsunuz ve birbiri ardınca felaket haberleri; İskenderunda Bölücü terör örgütü yine bir karakolu basmış 7 şehidimiz var. İsrail güçleri ;”Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Gazze’ye insani yardım malzemesi
götüren 6 gemilik filoya saldırmış, en az 19 kişinin öldüğünü ve ölenlerden 6’sının Türk olduğunu söyleniyor. Davosda sözünün kesilmesini dahi hazmedemeyen sayın başbakanımızın; şimdi ne şekilde harekete geçeceğini merakla bekliyoruz. Zaten el avuca gelir hakikatli bir tepkiye hakkettiler. Üstelikte gemimize uluslararası sularda saldırmışlar. Şu Gazze halkına ettikleri zulüm yetmedi,ellerinde olsa tüm müslümanlara abluka uygulayacaklar. Bizim ülkemizde biz yahudi veya hristiyan kardeşlerimizle nasıl barış içinde yaşıyorsak,diğer ülkelerde yaşayan müslüman kardeşlerimizinde aynı refah içinde yaşamasını istiyoruz. Tabiiki savaş istemiyoruz , kimsenin galeyanına gelipte çeşitli ayaklanmalar ve karışıklıklar çıkmasınıda istemiyoruz. Ama artık Bu kadar acıya karşı artık silkinip uyanalım ki, başka kanlı sabahlara uyanmayalım.

ataturk4 iSRAİLİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!!!: ATATÜRKÜN FİLİSTİN ULTİMATOMU VE FİLİSTİN İÇİN DUA ...

Bakın Atamız da zamanında neler söylemiş. Aşağıdaki belge Atatürk’ün Avrupa’ya Filistin konusunda ultimatom verdiğini ortaya koyuyor. Atatürk’ün Filistin ile ilgili Haziran Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşması:

Türkçe Hâkimiyet-i Milliye Gazetesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde irad etmiş olduğu bir nutuktan bahsediyor. Aşağıdaki satırlar bu nutkun Filistin’e taalluk eden kısmından alınmıştır.

“Arapların Avrupa siyasetine nüfuz edemeyip bu sözde istiklal kelimesine inandıkları ve bu uğurda Arap memleketlerini Avrupa emperyalizmine esir kıldıkları çok şayanı teessüftür.

Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz vakıa bir kaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet’in mukaddes yerlerini Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet’e lakayt olmakla itham edildik.

Fakat bu ithamlara rağmen Peygamberin son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bu gün kanımızı dökmeye hazırız.

Cedlerimizin, Selahaddin`in idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri topraklarda yabancı hâkimiyet ve nüfuzunun tahtında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bu gün, Allah`ın inayeti ile kuvvetliyiz. Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam âleminin ayaklanıp icraata geçeceğinden şüphemiz yoktur.”

Arapça neşir : “Bombay Cronicle 27.07.1937 münteşir”

Türkçe Neşir: Hâkimiyet-i Milliye Gazetesi

Gelin bizde Filistinli bu küçük kardeşimizle birlikte birkez daha devam edelim.

logo.embed.1 iSRAİLİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!!!: ATATÜRKÜN FİLİSTİN ULTİMATOMU VE FİLİSTİN İÇİN DUA ...
İzleyin: dua

162 Yorum “iSRAİL’İ ŞİDDETLE KINIYORUZ!!!: ATATÜRK’ÜN FİLİSTİN ULTİMATOMU VE FİLİSTİN İÇİN DUA …”

 • aysem says:

  kahrolsun israil kahrolsun israil kahroolsun israil köpekleri onların yaptıklarıda bizi kışkırtmak zaten kendi televizyonlarında kendilerini savunuorlar peki ab elçilerine ne demeli biz olanları tam açığa vurmadan bir eleştiri yapamayız diolar eee MÜSLÜMANLARIN tarafında olcak deiller ya RABBİMİN GAZABI  israillerin üzerine olsun İNŞAALLAH onları yaptıkları yanlarına kar kalmıyacak PEYGAMBERLERİN MELEKLERİN BEDDUALARI üzerlerine olsun lut kavmi gibi diğer ALLAHIN ELÇİLERİNİNİN kavminin gazaba uğramışlarının laneti üzerlerine olsun yaşasın cehennem yaşasın cehennem yaşasın cehennem böyle bir toplum için yaşasın cehennem…

 • yumaksepeti says:


  Ya Hz. İbrahim hz. yakup gibi bir peygamberin soyundan geldiği halde ,onun bir diğer ismi ilen anılan bir ülkede , onun diğer ismi ile anılan bir milletin,müslüman kardeşlerine yaptıkları bu zulme akıl erdirmek gerçekten çok zor.Ama maalesefki nankörlük İsrailoğulları’nın temel kişiliközelliğidir. Çünkü Allah’a ve O’nun peygamberlerine karşı isyanetmekten, kendilerine verilen nimetleri küçümsemekten hiç geridurmamışlardır.Yüca Allah Kuran-ı Kerim’in birçok yerinde bile onları azarlıyorsa artık kula laf bile düşmez değimli? “Şüphesiz siz, içinizden Cumartesi yasağını çiğneyenleri bilirsiniz. Biz onlara, Aşağılık maymunlar olun demiştik.. “(Bakara 2/65)”Yine öyle taşkın bir kavim ki onlar peygamberlerini öldüren insanlar olarak tarihe geçmişlerdir. “(Bakara2/61)Ve Yüce Allahın bize sakın onlara benzemeyin öğütleri…Ben İsrailin Yüca Allahın gazabını üzerine çekmesini bekliyorum zaten ama biz de sesiz kalmayalım, sessiz kalan milletlere de tavrımızı koyalım. çünkü sessiz kalmak suç ortaklığıdır..
   

 • aysem says:

  çok güzel konustunuz ablacım sessiz kalmamalıyız israil istediği herşeyi yapıo kimse ona dur demio çünkü onun arkasında köpek abd var onlardan güç alıo görmüomusun hersey obamanın eline kalmıs sanki ama helal olsun basbakanımıza obama ceza vermezse biz veririz dedi helal olsunRABBİM BASKANIMIZI HEP DAİM TUTSUN böle domuzların basına İNŞAALLAH israil bu yaptığıla sonunu getirmiştir.

 • yumaksepeti says:

  Ben de Başbakanımızın konuşmasını beğendim Ayşemcim. Özellikle” Türkiye’nin dostluğu ne kadar içtense, düşmanlığı da o kadar korkunçtur”sözü. İsrail bizi kendine düşman etmesin. Düşmanlık istemiyoruz. Barış ümmetiyiz biz, ama yeri geldiğine de Hz. Ömerin gazabı,Hz.Ali’nin kılıcı oluruz. Kurtuluş savaşında dünya ya karşı durmuş, Çanakkaleyi geçirtmemiş bir milletiz. Masum,silahsız insanlara saldırmak hangi mertlik kitabında yer alıyor?Ne oldu bak nasıl da geri adım attılar,Vatandaşlarımızı göndermeye başladılar. Hani asla inatlarından vazgeçmezlerdi,söyledikleri sözlerden vazgeçmezlerdi. Şimdide bize Medeniyet dersi veren ülkeler insanlık sınavından geçiyor. İzleyelim ve Görelim bakalım İnsan hakları dünyada nasıl savunuluyormuş, sevgilerimle canım….
   

 • aysem says:

  slm ablacım yine çok güzel konustunuz elbetteki savas deil barıs istioruz  ama yeri geldinde dediniz gibi kalben bu uğurda canımızı vermeyede hazırız facebook tan atıoruz israile bazı türk hackerlarda çökmüş onların sitelerini çok hoşuma gitti ama abla bilmiorum israil ceza alacakmı sanmıorum israil hiç biyaptığında hesap vermediği gibi bundada hesap vermez çabuk kurtulur sanıorum ama İNŞAALLAH BAŞBAKANIMIZ bu sözünden caymaz onların peşini bırakmaz ve tüm dünya birlik olup onları cezalandırmalıyız iran basbakanı ahmedinecat ta israile vurmaya türkiyeye destek vermeye hazırız demiş RABBİM amerikanın gözünü açsın onu ve israilleri birbirlerine düşman etsin İNŞAALLAH… bunca masumların kanı yerde kalmaz…

 • yumaksepeti says:

  Ayşemcim nasılsın? Ben birkaç gün yorum yazamadım. kusura bakmaışsındır umarım. Eşimin ailesinin köyüne gitmiştik, biraz üşütmüşüm galiba heryerim kırılıyordu .hani parmak kemiklerim bile ağrıyordu desem yalan olmaz. Sen beni bekleme ,beni güzel yorumlarından mahrum bırakma.Ben okuyorum inan ama bazen yazacak vaktim veya mecalim olmuyor. Neyse bu kadar mızmızlandığım yeter. Çok şükür yine de halime. Hakikaten İsrail ve Amerik birbirine şöyle bir düşse ne güzel olurdu? İsrail bir yardımsız kalsın bakalım sesi ne kadar çıkıyor. Birde adamlara madalya takmışlar (Şehitlerimizi vuran askere)deli oldum. yani çok hırslanıyorum aklıma geldikçe . Hey Yüce Allahım sen görüyorsun diyorum,Başkada birşey söylemek istemiyorum. Yoksa ağzımdan hoş sözler dökülmeyecek…Seni çooook öpüyorum kardeşim.

 • yumaksepeti says:

  Neslihancım sayfaya baktım, güzel bir sayfa. Sözü de çok beğendim açıkçası.Allaha çok şükürki böyle duyarlı arkadaşlarımız var. Gönül birliği içinde olmak ne güzel. Kendinize iyi bakın, Allaha emanet…Sevgiler…

 • deniz cansu says:

  Filistindeki korunmasız çocukların,insanların katledilmesine göz yumanlar o katliamı gerçekleştirenler kadar suçludur.
  Bu israilin yaptığı katliam, sadece müslüman ülkelerini
   değil tüm dünyayı ilgilendiriyor.
  çünkü o gemiler islami yardım gemisi değil insani yardım gemisiydi.
  ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH ÇOCUK VE İNSAN KATİLLERİNİ KAHHAR İSMİYLE KAHRETSİN.
  FİLİSTİN HALKI ASLA YALNIZ DEĞİLDİR…

 • medine says:

  ESSELAMUALEYKUM      Yine uykular kaçtı karanlıgı aydınlatan gecedebeklenir sabırsızlıkla tan umutsuz parlagı sönmüş gözlerde ölmek tek kurtuluş yolu,kalmak ise igneli acılar içinde dinmeyen feryatlar var kalbi yaralı  filistinde belli her dilden agıtlar gelir köşeli vicdandan kaybetmiş her  kez kimsesine doymadan be göz yaşı nede kan ÖLÜM YAGIYOR BÜYÜK SEMADAN  FİLİSTİNDE  BİR YAVRUMU AGLIYOR DURMADAN …  ( O zalimler nasıl bir inkılapla devrileceklerini yakında görecekler.)    “Her MÜSLÜMAN   Bir Kova Su Dökse  israili Sel Alır…..

 • Yumak Sepeti says:

  Sevgili Medinecim ;Denizcim umutla bekliyoruz o günü Ki , Bu zulüm ne zaman bitecek, bu gözyaşları nasıl dinecek.İsrail Allahın gazabını üzerine çekiyor. Şimdi İran yardım gemisi gönderiyormuş, Onları da gelmeyin tehdit etmişler. İran gemisinin Cuma günü İsrail sularında olması bekleniyormuş. Gözümüz, kalbimiz orada. İsrail cezasını en sonunda hangimizin elinden bulacak bakalım….

 • deniz cansu says:

  İNŞALLAH İRANDAN YOLA ÇIKAN YARDIM SAHİPLERİNE ULAŞIR.
  AZAB EDENLERİN EN HAYIRLISI ALLAH’TIR.
  İSRAİLİ ALLAH KAHRETSİN SONRA İZLESİN YER VE GÖK AZAB NASIL OLURMUŞ.

 • medine says:

  GÜNAHLARA KEFARETTİR GÖNÜLDEKİ KEDER
  NİYETLER HALİS OLUNCA AMELLER OLMAZ HEDER
  BİRAZ DAHA SABREYLE NELER GÖRECEKSİN NELER
  MEVLAM İHMAL DEĞİL İMTİHAN EDER

 • deniz cansu says:

  Tülin ablacığım internetteki onu değil beni parçlayın dediğim vatanım videosunu izlemeni tavsiye ediyorum.
  (Filistin’le ilgili.)

 • yumaksepeti says:

  İzledim ve çok kötü oldum Denizcim, küçük kız ne işten söylüyor değil mi? Bir de benim izlediğim yerde vurulan annesinin son anında, yanında ağlayan, annesinin de son nefesine dek onu teselli etmeye çalıştığı görüntülenen bir çocuğun videosu vardı ki hiç sorma….

 • deniz cansu says:

  Evet ablacığım insanların o hali içler acısı.
  ALLAH onlara sabır versin.
  ALLAH yar ve yardımcıları olsun inşallah.
  Onlara RABBİMİZ yardım etsin çünlü o yardım edenlerin en hayırlısıdır.

 • deniz cansu says:

  ABLACIĞIM DÜN AKŞAM HABERLERDE BİR ŞEY DUYDUM VE ÇOOK ÜZÜLDÜM.
  İRAN GERİ ADIM ATMIŞ.İRAN,  GEMİLERİNİ İSRAİL SALDIRABİLİR DİYE GÖNDERMİYORMUŞ.
  (RABBİM SEN YARDIM EDENLERİNDE KAHREDENLERİNDE EN HAYIRLISISIN. FİLİSTİNDEKİ KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETMEYE BİZİM GÜCÜMÜZ YETMEYEBİLİR AMA SENİN HER ŞEYE GÜCÜN YETER SEN ONLARA YARDIM ET.
  KATİLLERİDE KAHHAR İSMİNLE KAHRET.AMİNNN.)

 • Yumak Sepeti says:

  Ben de üzüldüm şimdi Denizcim. Ben ne oldu o işin sonu diye merak etmiştim. Keşke geri adım atmasalardı. Allah şu israili Islah etsin….

 • medine says:

  Bu ne bitmez kin bu ne bitmez şiddet
  Bu ne vicdansızlık, ne bitmez hiddet
  Gece-gündüz zulüm, vahşet ve dehşet
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Bir cephe, en modern silahlı câni
  Bir cephe taş, nasıl olacak mâni?
  Katliam çok korkunç, dondurur kanı
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  İnsan dolu evler; yakar, yıkarlar
  Kundakta bebeğe kurşun sıkarlar
  Ne utanır ne Allah’tan korkarlar
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Tutmuş nankör zırdelinin sarası
  İnsanlığın; utanç, bu yüz karası
  Kapanmaz asırlar geçse yarası
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Ey insanlık! Bu ne anlamsız ilke
  Ezilen, yok olan millet, bir ülke
  Kolay kolay çıkmaz bu kara leke
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Küsmüş, umut vaat etmez güneşim
  Umursamam, öldürülür kardeşim
  Ben ne kansız, merhametsiz kardeşim
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Dert öyle bir dert ki; hicran devâsız
  Aç, susuz; çocuklar ana, babasız
  Ana, baba kalmış kızsız, oğlansız
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Korkudan, dehşetten havlamaz itler
  Kokar yıkıntılardaki cesetler
  Seyreder kansızca hâmi devletler
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına!

  Yardım etmek isteyenler edemez
  Her taraf eşkıya, destek gidemez
  Zâlim destekçisi puştlar dur demez
  Bir dur diyen yok mu? Allah aşkına! ( bende yeni ögrendim ve çok üzüldüm ne zaman bitecek bu zulüm!!!!!!!)

 • aysem says:

  slm tülin abla nasılsın epeydir görüşmedik sizi nasıl özledim anlatamam benim basımdan çok üzücü olay geçti 1 aydır evde yokum sonra anlatırım umarım artık sık sık görüşürüz gitmemlazım şimdi kendinize iyi bakın 🙂

 • aysem says:

  slm ablacım görüşmeyeli nasılsınız iyisiniz umarım ben sizi çok özlemiştim hatta dedimki ablam şimdi dio giti bidaha gelmez die düşünebilio olmalı asla ablam birgün yorum yazmayı bırakırsam ve yahut elimdn öle bir fırsat kacssa ne eder bulur sizinle vedalaşır öle giderim ben bir ara hani ailevi sorunlar yüzünden annem üzgün dmiştim ya ondan sonra anam kalp krizi geçirdi o loaylardan sonra garibim patlak verdi ve kriz geçrdi ona anjio yapıldı on öle o halde görmek çok yıkmıştı beni çok korkodum onu kaybedeceğim die çok korkmustum

 • aysem says:

  öle dua edip öle ağlıodumki ovakit filistinliler geliodu aklıma ALLAHIM onların hem anneleri hem babaları evlatları sülaleri koca bir aile ve koca bir kent yıkılıo gözleri önünde RABBİM ONLARA SABIR VERSİN ONLARA YARDIM ETSİN gerçekten çok zor şimdi ise RABBİME ŞÜKÜR durumu iyi oldu ve geldim sana geldim o güzel yorumlarınıza içimi ısıtan güzel sözlerinize sizi çok seviyorum ablacım RABBİM SİZİ VE AİLENİZİ KORUSUN 🙂

 • medine says:

  SELAMUNALEYKUM( öncelikle geçmiş olsun ayşem kardeşim, evet annemiz bizim için ne kadar degerli ve önemli ALLAH kimseye ANNE yoklugu vermesin bizleri annemizin yokluguyla sınamasın İNŞALLAH  gerçektende filistindeki kardeşlerimi düşününce insan ailesine, çevresindeki herşeye o kadar baglanıyoki sankii onları kaybedecekmiş gibi düşünüyorum ben ) tekrar geçmiş olsun RABBİM TAŞIYAMIYACAGİMİZ YÜK VERMESİN ÖLE DEİLMİ? SİTE KARDEŞİM (BENDE TÜLİN ABLAYLA TANIŞALI YAKLAŞIK 3 HAFTA OLDU   VE ONUN GİBİ İNSANLA TANIŞTIK NE MUTLU BİZE)

 • aysem says:

  ayyy ne tatlı yorumuma cvp yazmışın çok hoşuma gitti çok teşekkür pardon sölemeyi unuttum VE ALEYKÜMÜSSELAM VE RAHMETULLAHİ BEREKATUHU tanıstıma mennum güzel kardeşim çok teşekkürler medinecim evet ennem şuan iyi ama yinede içimde korku var sanki ALLAH KORUSUN anneme bişey olcak die dağ gibi anam o halde hasta hali ile ilk kez gördüm onu hiç öle zayıf bi halde görmemiştim öle güçlüdiki ben sezaryanda çıktımda bile ağlamazdı içinin acısını bize göstermezdi iyisin kızım bak bebeğin sağlıklı korkular bitti die bana teselli verirdi ama narkozun etkisile sürekli yatıodum biara gözümü açtım bi baktımki anam basucumda ağlıoduuyandığımı gördünde derhal gözünü sildi kızım bebeye süt ver dedi

 • aysem says:

  evet 6 kızkardeşiz ve her birimize öle hızır gibi yetişirdiki çok iyi bir annedir melek annem ve tülin abla ile tanıstına çok sevindim gerçekten iyiliği seven biri tülin abla ya böle bağlanır işte çok içten çok yürekten bir melek o kendine ii bak 🙂

 • yumaksepeti says:

  Aleykumselam Güzel kardeşlerim.Ayşemcim  canım benim , seni nasıl merak etmiştim bilemezsin. Özel olarak Mail atacaktım MSN “nine. Çok geçmiş olsun canım benim . Allah anne acısını kimseye yaşatmasın. Onlar arkamızda bir dağ gibi,çekildiler mi çok üşürüz,dayanamayız. Tam da senke bu konuyu konuşuyorduk. Anneciğin iyi mi şimdi. Bizim yapabileceğimiz bir şey var mı?Ben d bilmeden bir kusur mu işledim diye çok düşündüm. Ah Ayşecim seni tekrar gördüğüme ne kadar sevindim bilemezsin. Medine kardeşim ile tanışmışsınız, Senin yokluğunda o yoldaş oldu bana. Gerçekten o da bizim bir kardeşimiz oldu. Öyle güzel şiirler ve dualar yazıyorki sen de çok seversin. (Medinecim senide çook öpüyorum) Ben bu gün daha yeni açtım siteyi,Şu an izmirdeyim. Bugün yolculuk yaptık İzmire. Ayşecim sana anlatmıştım ya Kuzenimin düğünü için. Bu hafta İzmirden yazacağım inşallah. Yorumlara geç cevap verirsem kusuruma bakmayın oldumu. Allaha emanet olun güzel kardeşlerim….
   

 • aysem says:

  ne demek ne kusuru sizde öle bir hal olmaz bence annemi sorarsak anjio rahat bişey yediklerine bide kendine dikkat etse sorun olmaz ama sorun akciğerlerinde sağ akciğeri iflas olmus 30 seneden beri doktorlar ona gel seni ameliyat edlim dedi etmedi ama doktorlar ona amliyatında çok zor geçecek yasama şansın ise yüzde 20 deince annem yapmadı yine ağırlık basmış bu aralar kan kusuo bazen oda dio herşey ALLAH ın elinde o nasıl yazmıssa ne etmişse güzeldir hastalğıda şifasıda güzel deip ameliyat olmuo burdaki dicle üniversitede diyarbakırda sölediler çünkü sürekli burda kendini gösterdi ona dioruz aslında babama dioruz istanbula yada ankara hacettepe üniversitesine götür dioruz yo işim var olmaz gidemeyiz deip annemi bu hale o getirdi

 • aysem says:

  gerçekten okumamış eski kafalı insanların derdi çok zor abla bende okumadım abim okurdu benden büyük bırakmadım onun kitaplarından okuyup kendi kendime dersimi vermiştim ve halende küçük kardeşim lise okuo bazı soruları cvplayabiliorum keşke okusaıdımda ilk olarak itrailin kökünü kurutma arayışına girer o meslekte çalıştırıdım burda akıllı zekalı öle kızlarımız varki abla yazık okutturmadılar işte bizi neyse yine gidişo gidiş yazıorum hayırlı olsun düğün yaklaşmış nasıl kilo verdinizmi İNŞAALLAH kendinizi bırakmamısınızdır demiştim ya düğünde herkesi şaşırtıp düğünün en güzeli olun die MAŞAALLAH zaten çok güzelsinizde medine ile evet tanıştık çok tatlı bi kız gerçekten benim yerime onun sizinle arkadaslık kurması hosuma gitt kendinize ii bakın öptüm 🙂

 • medine says:

  SELAMUNALEYKUM   ahhhh ablam izmiri ne severim. ( ayşem kardeşim diyorum ama kaç yaşındasınız? ben 18 yaşındayım ve ankaradan yazıyorum, benim annem bana hep öyle der ALLAH TAŞIYAMIYACAGIMIZ YÜKÜ BİZE YÜKLEMEZ)

 • deniz cansu says:

  MEDİNE KARDEŞİM ALLAH  filistin deki kardeşlerimizede kaldıramayacakları yükü yüklemesin.
  ALLAH katilleri kahretsin.

 • medine says:

  Ey zalimleri yakalaması pek şiddetli olan Allahım…
  Zalimleri zulümleriyle beraber sana havale ediyoruz
  Yardımcımız koruyucumuz sahibimiz ancak sensin…
  Ey imdada koşacak kimsesi olmayanların imdadı
  Halimizi ancak sen biliyorsun imdat et ki kurtulalım…
  Ey korunacak yeri olmayanların koruyucusu
  Dergahına sığındık bizi muhafaza eyle…
  Ey kendisinden inayet isteyenlere inayet eden
  Bizede inayet et ki yıkıldığımız yerden doğrulalım…
  Ey kendisinden yardım isteyenlere yardın eden
  Ne olur ism-i Cebbarinle bize bir heybet ve celal giydir ve
  düşmanlarımızın ellerini bizden çektir…
  Ya ilahi ! bizim ümidimiz ve seyyidimiz yalnız sensin.
  Bizi tahkir etmek isteyen ordunun düzenini dağıt !
  Ab-ı ruyi Habibi Ekrem için Kerbela’da revan olan dem içi Şeb-i
  fırkatte ağlayan göz için Rah-ı aşkında sürünen yüz için
  …İslam’a zafer ver ya Rabbi!…Amin…Amin…Amin (senin duanada AMİN ECMEİN diyorum deniz kardeşim)

 • derya says:

  israil medeniyetin gerisinde kalmış bir ülke çünkü hangi vicdana sığarki kundaktaki bebeği zalimce katletmek gerçekten onlar allahın gazabını üzerlerine çekecek ve ben bu günü sabirsizlıkla bekliyorum nefret ediyorum israilden ve onlara yandaşlık eden tüm ülkelerden rabbim onlara kahhar isminin tecellisiyle onlara bir dur desin inşallah

 • derya says:

  merhaba ayşem ben çok üzüldüm annen için allahım neolur bu güzel kardeşimin annesine taz vakitte sağlık sıhhat ver inşallah hemen iyileşir dualarım seninle

 • aysem says:

  çok teşekkür ederim deryacım ne iyisin öle  ALLAH ta senin gönlüne göre verir İNŞAALLAH kib 🙂

 • aysem says:

  slm medine ben 23 yasında evli 2 çocuk annesiim biri MERT ALİ diğeri ise MUHAMMED ENES adında iki oğlum var oldu kib esenle kal.

 • medine says:

  ESSELAMUALEYKUM   saol ablam benimle bu bilgileri paylaştıgın için çookk teşekür ederim ALLAH yavrularını sana ve eşine bagışlasın İNŞALLAH  benim ablam yok (2 ablam oldu tülin ve ayşe beni kardeşiniz olarak kabul edin olurmu?) ALLAH A EMANET OLUN.

 • derya says:

  iyi olan sizsiniz ki herkesi iyi görüyorsunuz hem öneöli bile değil sonuçta hepimiz aynı dinin mensupları değilmiyiz hepimizin peyfamberi yüceler yücesi olan hz muhammad s.a.v. değilmi buda demek oluyorki hepimiz kardeşiz yani bu demekoluyorki ben bir bakıma bir din kardeime dua etmiş oldum allah sizden razı olsun yaş olarak benden büyüksünüz galiba bu yüzden size abla demek istiyorum tabi kızmazsanız ayşem abla

 • derya says:

  mrb medine benimde ablam yok biri tülin abla diğeride eğer kabul ederse ayşem abla seninlede kardeş olalım istermisin benim gibi bir kardeş bilmiyorum bu arada ben 18 yaşındayım sen allah emanet ol herşeyin en güzeli seninle eraber olsun hoşçakal

 • medine says:

  tabikide bende 18 yaşındayım  ne kadar güzel tülin ablanın kurdugu köprüde kardeş  olduk sende ALLAH A EMANET OL

 • aysem says:

  mrb kızlar ne demek gurur duyarım elbetteki 3 tane benden küçük kızkardeşim var sizde 4. ve 5. olursunuz işte ne güzel evet dinimiz bir olduğu için birbirimize içimiz böle ısınıo en güzel ahlak sahibi olan EFENDİMİZİN ümmetiiz biz ne güzel böle kardesler bulmak peki siz ilk olarak nasıl girdiniz bu sayfaya tülin abla ile nasıl tanıstınız merak ediyorum doğrusu k.i.bakın ALLAH a emanetsiniz:)

 • derya says:

  ayşem ablacım ben bu siteye mustafa zamaniden daha doğrusu hz yusuf dizisinden yola çıkarak tanıştım tülin ablanın sıcakkanlılığı beni sardı ve her nete girişimde bu siteye uğramadan geçemiyorum ve seninle ve yine medine kardeşimle tanışmak çok güzel çok mutluyum bende senin gibi bir ablaya sahip olduğum için kıvanç duyuyorum çok iyisin

 • derya says:

  çok haklısım medineciğim bu köprüde kardeş olmak ne kadar güzel bu kardeşliğimiz umarım israile ibret olurde filistini yok etme çabasından kendini alıkoyarlar bu arada ben istanbulda yaşıyorum kardeşiz ama birbirimz hakkında hiçbir bilgiye sahip değiliz hoşçakal

 • medine says:

  deryacım facen veya msn varmı? orda birbirimizi tanırız olmazmı?   K.İ.B

 • medine says:

  AYŞEM ablacım ne tesadüf ki bende derya kardeşim gibi hz.husuf hakkındaki sayfaya girdim ve yorum yazdım,ve benim yorumuma tülin abladan cevap geldi bu şekilde tülin ablayla  tanıştık, sizlerlede  sizlerlede bu sayfada tanıştım, ALLAH A EMANET OLUN.

 • deniz cansu says:

  İsrail’den gelen şehitlerimizin otopsi raporundan: dünyada daha önce hiç görülmemiş silah mermisi şehitlerimizin naaşından çıkarılmış. YANİ bir nevi yeni silahı insani yardım gönüllülerinin üstünde denemişler.
  ŞAŞIRTICI BİR SONUÇ İSE İŞKENCE YAPTIKLARINI GİZLEMEK İÇİN CESETLERİ YIKAYIPTA GÖNDERMİŞLER.
  YÜREĞİMİZ KAN AĞLIYOR.ALLAH KATİLLERİ KAHRETSİN…

 • derya says:

  ayşem ablacım facem var derya zaman diye girersen karşına çıkar msnim yok ama bir arkadaşımın var ondan giriyorum facemide onun msniyle açtım mine_sekman@hot

 • derya says:

  medineciğim sende bana msnini veririmisin oradan birbirimizi tanıyalım ayşem abla sende bana verirmisin msnini

 • medine says:

  ben seni msn ye davet ettim kabul edersen sevinirim facede seni nasıl tanıyacam? sen beni ekle medine resim aynı msn deki gibi tmm k.i.b

 • deniz cansu says:

  Allah Azze ve Celle
  (Ben Filistinli Çocuk) Zalimleri Kahhar ismiyle kahretsin…
  Amin… Elfü, Elfü, Amin…
  Ben Filistin’li Çocuk .. !!

  Ben Filistinli çocuk…

  Sizin yuvanız gibi sıcacık,
  Benim de yuvam vardı ufacık.
  Siz ne kadar şanslısınız!
  Rüyalarınız bile şen, şakrak,
  Ben ise rüyamdan bile ağlayarak,
  Gece uykumun arasında,
  Uyanıyorum korkarak!
  Siz yaşadınız mı hiç?
  Top mermileri arasında bağırarak,
  Tankların altında ezilirken,
  Korkuyla uykudan uyandığınızı,
  Gördünüz mü hiç?

  Gündüz böyle, gece böyle, rüyada böyle,
  Hangisi gerçek, hangisi düş,
  Bilmiyorum ben de.
  Ben böyleyim işte,
  Ben, Filistinli çocuk! …

  Sımsıcak yuvalarınızda,
  Anneniz, babanız, kardeşleriniz,
  Neşeyle yaşıyorsunuz siz.
  Ya ben? Ya ben nasılım? …
  Zindanlarda sürünen,
  Haylini bile unuttuğum babam! …
  Kim bilir nerede? …
  Yaşıyor mu acaba?

  Üzülüp ağladığım zaman,
  Gelip başımı okşayan,
  Göz yaşlarımı silen bir babam olsaydı! …
  Ama yok artık benim babam!
  Çünkü ben, babası zindanlarda çürüyen,
  Ona ağıtlar yakıp üzülen,
  Filistinli çocuk! …

  Elinize bir diken batsa,
  Bir yeriniz kesilse, kanasa,
  Hele kolunuz, bacağınız kırılsa,
  Canınız nasıl yanar! …
  Nasıl ağlarsınız değil mi acı acı! …
  Ya ben nasılım?

  İşte ben buyum,
  Ben, Filistinli çocuk!
  Benim acılarımı ancak,
  Ağaçlar, kuşlar kadar,
  Duyabiliyor musun sen? …

  Nerde buzullar arasında sıkışıp kalan
  Balinaları kurtarmaya çalışanlar? …
  Nerede petrole batan kuşlara,
  Üzülüp ağıtlar yakanlar?
  Nerede sokak köpeklerine acıyıp,
  Onlara yardıma koşanlar? ….
  Bir balina, bir kuş, bir köpek kadar,
  Benim de değerim var.
  Yıllardır dinmedi gözyaşım,
  Ben hep ağlıyorum!
  Göz yaşlarım bile kurudu,
  Tıpkı çöller gibi!
  Sen benim gözlerimden yaşların,
  Aktığını mı sanıyorsun?
  Senin gördüklerin gözyaşı değil,
  Onlar, gözyaşı yerine akan,
  Sizler gülüp oynayın,
  Halay çekip türkü çağırın!
  Balinalara yardıma koşun,
  Petrole batan kuşları kurtarın!
  Onlar için göz yaşı dökün!
  Köpekleri kurtarın siz! … Belki de hiçbir zaman,
  Artık olmayacak babam! …
  Keşke ben de sizler gibi,
  Koşup “Baba! ” diyebilseydim…
  Kollarına atılıp, sarılsaydım boynuna,
  Oyunlar oynasaydım onunla.

  Bir kuş, bir köpek, bir balina kadar
  Bana yardıma koşmayanlar!
  Ben inlerken zulüm altında,
  Ben ezilirken tanklarla,
  Kollarım kırılırken taşlarla,
  Herkes bana seyirci kalıyorsa,
  Utansın bütün insanlık!
  Utansın bütün dünya!

  İsrailli askerler tarafından,
  Kolları taşlarla kırılan,
  Bacakları tekmeyle, dipcikle ezilen,
  Feryadıma hayvanlar bile dayanamazken,
  Herkes tarafından seyredilen,
  Ben, Filistinli çocuk! …
  Damarlarımdan süzülüp gelen kan! …
  Ben kan akıtıyorum gözlerimden! …
  Ben kan ağlıyorum ciğerimden! …
  Yakında o da kuruyacak,
  Tıpkı göz yaşlarımın kuruduğu gibi!
  Çünkü ben olmayacağım artık! ..

  İlaç olsa içme düşman tasından
  Sakın taş attırma dost arkasından
  Kim ikiyüzlüyse tut yakasından
  Bir yüzüne bir de canına tükür.

  Millet parasından verdirme parsa;
  Edirne’den Van’a, Muğla’dan Kars’a
  Nerede sahte bir kahraman varsa
  Bir resmine bir de şanına tükür.

 • deniz cansu says:

  ARKADAŞLAR ŞİİR NE KADAR MANİDAR DEĞİLMİ?

 • medine says:

  Dua bin kapıyı açarmış dileyene,bin umut katarmış yürekten isteyene.Duasız hiçmiş seven,sevgisiz hiçmiş dua…içmiş,içinin en saklı yeriymiş,en gizli köşesiymiş…bin kapı açarmış dua dileyene,lal olupda dinleyene,aşk olupda inleyene…bin melek tutarmış bir duanın elinden,aminler düşmezmiş meleklerin dilinden…(duayla tutuldugum duayla tutundugum NERDESİN…)KARDEŞLERİM DUALARINIZA FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN DUAYA İHTİYACI VAR BU MÜBAREK VAKİTLERDE KÜÇÜCÜK Bİ YER DUANIZDA UNUTMAYALIM…

 • medine says:

  ŞİİR ÇOK GÜZEL OLMUŞ KARDEŞİM TAM BU SAYFAYA YAKIŞMIŞ ; )

 • deniz cansu says:

  HAKLISIN MEDİNE ABLA. FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN DUA YA İHTİYACI VAR. BU MÜBAREK GÜNDE DUALARIMIZDA ONLARIDA UNUTMUYALIM.
  ALLAH AZZE VE CELLE DUALARIMIZI KABUL EYLESİN.

 • deniz cansu says:

  medine kardeşim sana abla dediğim için bana kızdın mı?

 • aysem says:

  slm kızlar ne hoş şeyler yazmıssınız öle ben seni ekledim deryacım davette gönderdim daveti kabul et zaten msnm kayıt olcaktır msnne ok cnm kib ALLAH a emanetsiniz sevgiler:)

 • deniz cansu says:

  ARKADAŞLAR VE BENİM CANIM TÜLİN ABLAM: ŞİDDET İÇEREN FİLMLERİ PEK İZLEMEM.
  KURTLAR VADİSİNİDE İZLEMEM AMA.
  5 KASIM DA SİNEMADA KESİNLİKLE İZLEYECEĞİM ”ÇÜNKÜ: KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN FİLMİ 5 KASIMDA TÜM DÜNYADA SİNEMALARDAYMIŞ.
  SİZDE İZLEMEK İSTERSİNİZ DİYE BUNU PAYLAŞMAK İSTEDİM…

 • medine says:

  tabikide cnm bildigim kadarıyla 15 yaşındasın ama benim çin fark etmez ( gulum.06_2010@hotmail.com   =ayşem abla ,derya, deniz kardeşim beni ekleyin)  ALLAH A ENANET OLUN CUMANIZ MÜBAREK OLSUN k.i.b

 • derya says:

  mrb deniz cansucum şiirini okuyup da etkilenmemek çok zor canım yüreğine sağlık arkadaşlar her el açıp rabbimize dua dua yalvarırken neolur filistinli kardeşlerimizide unutmayalım bilmeliyizki onların bizden daha çok duaya ihtiyaçları var esenle kalın

 • derya says:

  medine kadeşim ayşem ablacım msnlerinizi kaydettim çok teşekkürler davetleriniz için hayırlı cumalar herkese

 • deniz cansu says:

  MEDİNE ABLACIĞIM BEN SENİ MSN ME EKLEDİM.
  SANA DAVET GÖNDERDİM KABUL EDERSEN SEVİNİRİM.

 • deniz cansu says:

   medine abla BU ARADA BENİM MSNEM cansu19951995@hotmail.com belki başka biri sanıp reddetme davetimi.

 • deniz cansu says:

  DERYA KARDEŞİM GERÇEKTEN ÇOK HAKLISIN.
  FİLİSTİN’DEKİ KARDEŞLERİMİZİN BİZDEN KAT VE KAT DAHA ÇOK DUA YA İHTİYACI VAR.
  BİLİYORUZKİ ALLAH MAZLUMLARLA BERABERDİR.
  ALLAH ONLARIN ÇEKTİKLERİNİ BİZDEN DAHA İYİ BİLİYOR.

 • derya says:

  evet deniz cansucum çook haklısın allah mzlumlarla beraberdir bu arada sen 15 yaşındasın galiba öyle değilmi

 • aysem says:

  slm alykm kızlar nasılsınız tülin abla yok nasıl sabrımız da yok dimi aslında sizin güzel yorumunuz içimizi ısıtıo öle bizde ailecek pikniğe gittik nemrut dağına ALLAHIM ne bitmez bi yol o öle nemrut 13 kilometre dio tatvan da girdinmi ? 1 saati bile buluyo o yol öle ondan sonra tatvanda fuara indik luna parka konser vardı bide öle güzel ilahiler vardıki dinlemek çok hoştu çok yorucu bir gün geçirdik bugün  doğrusu aslında biliomusunuz? tülin abla içinde biraz endişeli gibiyim şimdiye kadar neden cvp yazamadı baş sayfada halen islim kebabı var” şimdiye kadar düğün zahmetindemi garibim İNŞAALLAH bi sorunu hastalığı yoktur ALLAH onu başımızdan eksik etmesin sabrımız neşemiz o onu çok özledim doğrusu

 • aysem says:

  bide beni tanımak istemişsiniz ben 23 yasında evli 2 çocuk annesi siirtte oturan bir kürt kızıyım sizin bakışınız nasıl olcak bilmiorum ama bazı türkler bizi tanıyan elbette çok sevdi bizi aa aynı biz gibisiniz diyenlerden bazıları mesela ablam istanbulda oturuo dio bazı türk komsularımız var bizi çok sevio aramız çok iyi dio ama bi komşumuzda var bize hiç güzel gözle bakmıo kürt olduğumuz için bize pkk muamelesi yapıolar kürt isek pkk terör deiliz ALLAH A ŞÜKÜR bizimde amcamız askerde şehit düştü ne aile fertlerimizin hepside askerliğini yaptı ne yani dağamı gönderelim onları vatan için canını vermekten kaçmıolar kürtlere bazıları nie pkk muamelesi yapıolar anlayamıorum doğrusu neyse kızlar sıktım sizi kendinize ii bakın grsrz ALLAH a emanetsiniz iyi akşamlar.

 • aysem says:

  bilmiyorum aslında belkide arapız  nie sorarsanız EFENDİMİZ (S.A.S) deilmi?  O (S.A.S) arap ise bizde arapız demektir çünkü SEYYİD olarak O NUN torunlarındansak bilmiorum büyüklerime hiç sormadım annemgillere gittimde mutlak bunu sorucam ona

 • derya says:

  ayşem ablacım biliyormusun bende adıyamanlıyım ama hiç gitmedim adıyamana güzelmıydı manzarası çok güzelmiş nemrut dağının birde güneşin batışı falan orada ihtişamlı bir biçimde izleniyormuş bu arada benim de siirtli arkadaşlarım var çok iyiler çok seviyorum onları

 • derya says:

  kürt olmak terörist olmak değildir ya sonuçta hepimiz allahın kulları ve bu ülke insanlarının kardeşleriyiz hem yapılan savaşlarda bizim hiçmi canımız yanmadı çanakkale savaşlarında kaç şehit verdik kurtuluş savaşı ve daha bir çok savaşlarda daha 28ini doldurmdan asker olup bu vatan için çarpışmamışlarmı ve hemde gururlanara

 • deniz cansu says:

  EVET DERYA KARDEŞİM BEN 15 YAŞINDAYIM.

 • derya says:

  deniz cansu kardeşim çok mutlu oldum seni tanıdığıma ben de 18 yaşındayım allah daima yar ve yardımcın olsun güzel kardeşim hoşçakal

 • medine says:

  ESSELAMUALEYKUM    ablam nerdesin bekliyoruzz, bu günde gelmedin, ben gitmeden görüşürüz İNŞALLAH , ben yarın gidiyorum, görüşemessek bütün kardeşlerim HAKKINIZI HELAL EDİN,  MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ,  filistili kardeşlerimizi dualarınızda unutmayın LÜTFEENN , ablam seni ve burda danıdıgım kardeşlerimi unutmuyacam ALLAHA EMANET OLUN RABBİM MİRAÇ GECESİNDE YAPACAGIMIZ DUALARI KABUL BUYURSUN  İNŞALLAHH

 • Yumak Sepeti says:

  Canlarım sizleri ne kadar çok seviyorum. Ne güzel bir kardeşlik köprüsü kurmuşsunuz.Gerçekten her biriniz benimde kardeşim oldunuz. Bu sitede tanıştık ama sadece bir yorumcu olmaktan çok öteye gittiniz. Ayşemcim benim sağ kolum gibi oldu. Benim yazamadığım anlarda siteye dönmüş olması benim için büyük bir tevafuk. Ayşemcim anneciğine Yüce Allah tez zamanda şifaların en güzelini versin. “Rabbimden ne gelirse güzeldir demişya” çok duygulandım gerçekten. Sen ona “anne bu beden de bize Rabbimden emanet” diye sık sık hatırlat ki, tedavisi için gayret etsin. Dediğin gibi cehalet acı bir şey, bu farkı en iyi yaşayan birisin. Bir yardımımız olacaksa , çekinme söyle. Dualarımız seninleç.. Bu arada Nemrut gezine çok imrendim. Bende yakınen görmek isterim oraları. Allah birgün Nasip eder inşallah.Medinecim Sen nerelere gidiyorsun, Allah yolunu açık etsin. Daha doyamamıştım senin sohbetine…Ben de seni unutmayacağım, hiçbirinizi unutmayacağım. Çok bahsettim sizlerden İzmirde de. Deryacım sen nasılsın? Evet dediğin gibi Filistinli kardeşlerimizi dualarımızdan asla eksik bırakmayalım ve Allahtan yardım isteyelim. Denizcim, sitemizin küçük kızı; şiirin çok güzel ve anlamlıydı. Sayfamı taçlandırmışsın. Bahsettiğin filmi bende seyredeceğim inşallah.Çok merak ettim şimdiden.Kendinize çok iyi bakın. Ben size ulaşamadım ama siz beni anlayışla karşılamış ve sayfalarıma hayat vermişsiniz. Hakkınızı helal edin.Yüce Allaha emanet olun……

   

 • medine says:

  “”MİRAÇ “”    Şairler aciz kaldı, dile getiremedi
  Edipler bitab kaldı deyip bitiremedi
  Alimler hayran kaldı, sırrına eremedi
  Miracı Nebevinin, müjdesi hürmetine
  Ya Rab ihsanda bulun Muhammed ümmetine!
  ……
  Bu gece öyle gece, bizlere nasip ettin
  Yüce peygamberinle bize müjdeler verdin
  Tövbe edicileri affedeceğim dedin
  Tövbe ettik, el açtık Yüce azametine
  Ya Rab mağfiret eyle Muhammed ümmetine!
  ……
  Bu gece başka gece, güller seni zikreder
  Gönüllerde sen varsın, diller seni zikreder
  Rahmetine uzanan eller seni zikreder
  Allah’ım sen bizleri gark eyle rahmetine
  , Muhammed ümmetine!
  ……
  Tevfikin ile bizi doğru yola ilettin
  Habibin Muhammede bizi ümmet eyledin
  Miraçta ümmetini bağışladım söyledin
  Allah’ım nail eyle bizi şefaatine
  Ya Rab ikramda bulun Muhammed ümmetine!
  ……
  Hüsrana düşenlerden etme bizi Allah’ım!
  Kulluğundan kovarak atma bizi Allah’ım!
  Yolunu sapmışlara katma bizi Allah’ım!
  İltica ettik Rabb’im engin merhametine
  Ya Rab merhamet eyle Muhammed ümmetine!
  ……
  Ya Rab ikram etmezsen bize kim yardım eder!
  Gamdan kurtulamayız, kablar kasavet, keder
  Biz sana kul olalım, bu şeref bize yeter
  Ya Rab bağışla bizi, dahil et cennetine!
  Miracı mübarek kıl, Muhammed ümmetine!                     (hiç gitmek istemiyorum tatile ama mecburen gidecegim sizleri çook seviyorum biraz erken ama ben yokum KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ALLAHA EMANET OLUN)

 • Yumak Sepeti says:

  Seninde Miraç Kandilin Mübarek olsun Medinecim. Seni çok özleyeceğiz ama hayırlısı ile git ve tatilin tadını çıkar. Şu görünen iç dünyamızın dışında bedenimizin de dinlenmeye ihtiyacı var.Yerine göre rolümüz ne ise oynuyoruz. Bazen dualarla evde oturuyoruz, bazen süslenip düğüne, tatile gidiyoruz,  bazen işyerinde , okulda koşturuyoruz. Hayat bazen dingin bazen koşturmaca. Ama biz hep gülümsemeliyiz .Ailen iyi güzel vakit geçir ve bizi unutma. Dönüşte gördüğün yerleri bize de anlat.seni kocaman kocaman kucaklıyorum. Tekrar hayırlı yolculuklar canım…

 • Yumak Sepeti says:

   

  KATİL İSRAİL


  Ne belalı ırksın, ne hain millet,
  Şu kürrei arzda illetsin illet,
  Çek artık elini bitsin bu zillet,

  İran, Ürdün hâla uykudamısın,
  Çöle ateş düştü kaygudamısın.

  Bu nasıl ciğermiş anlamadım ben,
  Yakub’a Yusuf’a yakışmadın sen,
  Sanma gül gülistan kalacak bu ten.

  Siz için kuruldu Allahuâalem,
  Sabırla bekliyor sizi cehennem.

  Katil sen, zalim sen hep sende bela,
  Çok elçi yolladı Allah teâla,
  Gelmedin imana suniydi cila.

  Ne sakin bir hayat nede dur bildin,
  Ne yüzler güldürdün ne de sen güldün.

  Her dönem zalimsin kötüdür notun,
  Yaptığın vahşettir zehirdir kutun,
  En suçsuz insana sürersin atın.

  Çıkmaza götürür gittiğin bu yol,
  Her belalı işin sonu karakol.

  Asil Türk kanına uzandı elin,
  Gelin çapulcular hele bir gelin,
  Türkün tarihini okuyun bilin.

  Uzak mı yakın mı görürsün hanya,
  Bir anda başına yıkılır dünya.

  Utanmaz halinle her yerde varsın,
  Ne düşmana düşman ne dosta yarsın,
  Yüzüne tükürülse yağmur sanarsın.

  Hırsın çokmuş şu aleme sığmadın,
  Güneş olup karanlığı boğmadın.

  Rabia Barış’dan bir şiir ben de sizinle paylaşmak istedim….

 • derya says:

  seninde kandilin mübarek olsun medinrcim keşke burada olsaydın ben iyiym ablacım ama artık televzyona bakmak tan korkar oldum her gün bir şehit bir kaos ya ne oluyor bizlere kimler kimi vuruyor ülkemizi koruyan gençlere yapılırmu bu ya israile ne demeli ey rabbim gönder azap kuşlarını da şu israili adam etsinler söylermisiniz israilin ebrehe ve ordusundan ne farkları kaldı  ki bizler güneş olalım ablacım karanlığı boğalım

 • aysem says:

  herkesin MİRAÇ KANDİLİ MÜBAREK OLSUN hoşgelmişsin ablacım gercekten de sizi çok özlemiştim tam ben geldim siz gidiverdiniz bian sizin için endişelenmiştim öle yorumlara cvp vemiodunuz die ama ALLAH A ŞÜKÜR iyisiniz RABBİM sizi her daim korusun evet ablacım yorumlarınızı tekrar okumak çok güzel ALLAH onları mesut bahtiyar etsin birbirlerine çoluk çocuğa murad etsin birbirlerinede çok yakışmşlar gelin ile damat sizde çok güzel çıkmışınız fotolarda her zamanki gibi güleç yüzünüzle tebessüm etmişiniz o güleç yüzünüze hayranım doğrusu kib İYİ AKŞAMLAR 🙂

 • Yumak Sepeti says:

  Ayşemcim canım benim. evet öyle oldu tam ben gitmişim ama Allahtan sen döndün. Yine birçok konuya hızır gibi yetişmişsin. Hepiniz çok güzel bir köprü kurmuşsunuz. Ne çok sevindim. Pırlanta gibi kalpler birleşmiş burada. Güzel duaların için amiin,Darısı tüm bekarların başına.Güzel iltifatların için çok teşekkür ederim. Böyle havalı saçlara ,süslere pek alışık değilim aslında. Doğal halimi daha çok severim. Doğal ama bakımlı olmak lazım değil mi? Allah hepimizin gülen yüzünü soldurmasın.Ben ağladığımı ve üzüldüğümü kimselere belli edemem ablacım. Birine aşırı kızmamışsam kolay kolay yüzümü asmam.Bu arada anneciğin nasıl oldu? Seninde Miraç Kandilin Mübarek olsun. Yüce Allahım sizi korusun.Tatlı yorumlarını çok özlemişim. Öpüyorum güzel gözlerinden…

   

 • deniz cansu says:

  ABLACIĞIM ŞİİRİNE BAYILDIM GERÇEKTEN NE BİTMEK BİLMEZ KİNLERİ VARMIŞ.

 • derya says:

  O yaratılmışların-müminin şereflisi
  Anlayış sahibiydi-yükseldi canın sesi
  Konuşmaya başlarsa-dinletirdi sözünü
  İnsana değer verir-kaybetmedi özünü
  Bizim Peygamberimiz-anlayışlı biriydi
  Söz davranış ilmiyle-hem akıllı diriydi
  Sade ve net konuşur-dönmezdi arkasını
  Biliniz çok severdi-değer verdiği canı
  Kalbi şefkat doluydu-tatlı çıkardı sesi
  Geçimli biri idi-ruha verirdi besi
  Bizim Peygamberimiz-anlayışlı biriydi
  Söz davranış ilmiyle-hem akıllı diriydi
  O’nunla konuşanlar-sevgisini duyardı
  Yürekten sevgi duyup-iyilikle sayardı
  Mütevazı bir tutum-kibardı davranışı
  Söylediği dinlenir-ruha yapardı aşı
  Bizim Peygamberimiz-anlayışlı biriydi
  Söz davranış ilmiyle-hem akıllı diriydi
  İyi hayatı vardı-düşküne ve fakire
  Daim yardım yapardı-peşi sıra ha bire
  “Şu Uhut Dağı kadar-benim altınım olsa
  Borç olanı müstesna-verir kapılmam hırsa”
  Bizim Peygamberimiz-anlayışlı biriydi
  Söz davranış ilmiyle-hem akıllı diriydi
  Malını biriktirip-yığmamıştır etrafa
  İnsana değer vermiş-davet etmiştir safa
  Yerle bir edilmiştir-maddeye kul kölelik
  İman ile coşmuştur-kol vücut beyin ilik
  Bizim Peygamberimiz-anlayışlı biriydi
  Söz davranış ilmiyle-hem akıllı diriydi
  İnsani ölçüleri-evrensel bir anlayış
  Hedefine ulaştı-duyulurdu çınlayış
  İslâm Dinine göre-insanları öldürmek
  Hasan Sancak söylüyor-tutuşmamalı etek
  Bizim Peygamberimiz-anlayışlı biriydi
  Söz davranış ilmiyle-hem akıllı diriydi

 • derya says:

  bu anlamlı şiir başta tülin ablama ayşem ablama medine ve deniz cansu kardeşlerime gelsin hepiniz allaha emanetsiniz

 • Yumak Sepeti says:

  Ne kadar güzel bir şiirde Deryacım. Tüylerim ürperdi okurken. Çok teşekkür ederim bana da armağan ettiğin için. Allaha emanet olasın…..

 • Yumak Sepeti says:

  Denizcim beğenmene sevindim. Nasıl bir millet değil mİ?

 • derya says:

  Şairler aciz kaldı, dile getiremedi
  Edipler bitab kaldı deyip bitiremedi
  Alimler hayran kaldı, sırrına eremedi
  Miracı Nebevinin, müjdesi hürmetine
  Ya Rab ihsanda bulun Muhammed ümmetine!
  ……
  Bu gece öyle gece, bizlere nasip ettin
  Yüce peygamberinle bize müjdeler verdin
  Tövbe edicileri affedeceğim dedin
  Tövbe ettik, el açtık Yüce azametine
  Ya Rab mağfiret eyle Muhammed ümmetine!
  ……
  Bu gece başka gece, güller seni zikreder
  Gönüllerde sen varsın, diller seni zikreder
  Rahmetine uzanan eller seni zikreder
  Allah’ım sen bizleri gark eyle rahmetine
  Ya Rab in’amda bulun, Muhammed ümmetine!
  ……
  Tevfikin ile bizi doğru yola ilettin
  Habibin Muhammede bizi ümmet eyledin
  Miraçta ümmetini bağışladım söyledin
  Allah’ım nail eyle bizi şefaatine
  Ya Rab ikramda bulun Muhammed ümmetine!
  ……
  Hüsrana düşenlerden etme bizi Allah’ım!
  Kulluğundan kovarak atma bizi Allah’ım!
  Yolunu sapmışlara katma bizi Allah’ım!
  İltica ettik Rabb’im engin merhametine
  Ya Rab merhamet eyle Muhammed ümmetine!
  ……
  Ya Rab ikram etmezsen bize kim yardım eder!
  Gamdan kurtulamayız, kablar kasavet, keder
  Biz sana kul olalım, bu şeref bize yeter
  Ya Rab bağışla bizi, dahil et cennetine!
  Miracı mübarek kıl, Muhammed ümmetine!

 • derya says:

  tüm herkesin miraç gecesini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim

 • deniz cansu says:

  EVET ABLACIĞIM ŞİİRİNDE DEDİĞİN GİBİ HZ YAKUYB’A VE HZ YUSUF’A LAYIK BİR MİLLET DEĞİLLER.

 • deniz cansu says:

  ABLACIĞIM KÜBRA DİYE ÇOK ŞEKER BİR ARKADAŞIMADA BU SİYEYE TAVSİYE ETTİM.ARTIK SİTEYİ NASIL ANLATTIYSAM MERAKTAN ÇATLADI.
  İŞTE BİZ ORADA AİLE GİBİYİZ TÜLİN ABLAMIZ ÇOK ŞEKER CANA YAKIN DİYE VESAİRE VESAİRE.
  BU GÜN KESİN YORUM YAZAR.ODA ÇOK SEVDİĞİM KARDEŞİM GİBİ GÖRDÜĞÜM BİR ARKADAŞIMDIR.

 • deniz cansu says:

  AMİN AMİN AMİN…
  DERYA KARDEŞİM ÇOOOOOOOOOOOOOK  GÜZEL DUA ŞEKLİNDE BİR ŞİİR. YÜREĞİNE SAĞLIK…

 • derya says:

  ne demek ben şiir dinlemeyi ve yazmayı çok severim beğendiğine sevindim çok tatlısın kardeşim bu arada galiba sen şiir seviyorsun benim gibi o zaman sana bir şiir tavsiye edeyim umarım beğenirsin seyfullah kartal mavi bir ölüm ben çok severim allaha emanet ol yüreği güzel kardeşim

 • Yumak Sepeti says:

  Deryacım şiirin çok güzelmiş gerçekten. Beni öyle alıştırdınız ki , artık merakla bekliyorum güzel şiirlerinizi…

 • Yumak Sepeti says:

  Denizcim Çok sevindim bizden bahsetmene, tabii Kübra kardeşimle tanışmayı da dört gözle bekliyorum. Senden bir ricam olabilirmi. Benim bir tane daha kübra diye devamlı yorumcum var . Yeni katılacak olan kübra kardeşim İsmini soyadının baş harfi ile yazarsa daha kolay tanırım onu Mesela ” Kübra X.”gibi. Öpüyorum ikinizide…Yüce Allaha emanet olun…

 • derya says:

  ablacım ben şiiri çok severim özellikle biricik peygamberimiz için yazılan şiirleri ablacım ben deniz kardeşime bir şiir önerdim sende dinlermisin seyfullah kartal mavi bir ölüm

 • derya says:

  ZÜLEYHA’NIN GÜLÜMSEMESİ….
  ………………………………………
  Bir gün Züleyha, ki o artık Yusuf’un özlemiyle bütün serveti ve bütün gücü de, gençliği ve güzelliği gibi kendisini terk etmiş bir kadındı, bir zamanlar görkemli alaylar eşliğinde ve bir ışık topu halinde geçtiği kentinin sokaklarından sessizce geçiyordu. Adımları hastalıklı ve ağırdı.
  Acımasız bir yaşlılık ve bir ahtapota benzeyen hastalık tarafından kuşatılmışsa da kalbinden daha fazla acıyan bir yeri yoktu. Züleyha hala AŞKTI.

  Sessiz derin gecelerdeki gözlerin gibi parıldayan yıldızlar
  Ve bu geceyi aydınlatan ay gibi yüzün
  Ve geceye sıcaklığını veren kalbin
  Her şey SEN, SEN, SEN ….

  Ateşe düşen yaş kütüğün önce boğula boğula, sonra alev alev, sonra köz yanması gibi Züleyha da yanıyordu. Ne bir çığlık, ne bir şikayet. Çıt yok!

  Rüzgar eser ilden ile
  Sağlıkta bitmez bu çile
  “Var“dan öte “yok“ta bile
  Ben hep seni düşünürüm…

  Züleyha dayanıyordu. Züleyha’nın içinde büyüyen HU yangını, bunu kendisi de bilmiyordu. Bir ah’tı Züleyha sadece. Kelam yoktu, eylem yoktu. Yürüyordu ama yürüdüğü yolun mahiyetini henüz fark etmiyordu.

  Yürek umutlara gebe olalıdan beri
  Sevenler ayrılıklara yenik düşmedi hiç
  Gönlümüz dar ağacındayken bile
  Ölüme küsüp
  Sadece aşkımızı sevmeyi sevdik biz…

  Bütün istediği Züleyha’nın, kendisine Yusuf’tan haber getirecek birisiyle karsılaşmak, onun soluk alıp verdiği havayı içine çekmek, onun adımlarını ya da gözlerini iz düşürdükleri yerden toplamaktı. Züleyha böyle var oluyordu. Yittiğini zannediyordu da zahirini görenler, Züleyha böyle büyüyordu.

  Aşktan yana söz duyunca
  Ben hep seni düşünürüm
  Uçsuz hayaller boyunca
  Ben hep seni düşünürüm….

 • deniz cansu says:

  TAMAM TÜLİN ABLACIĞIM KÜBRA ARKADAŞIMA SÖYLERİM..
  ALLAHA EMENET OL CANIM ABLAM…

 • Kübra Ş. says:

  sevgili Tülin abla ben deniz’in arkadaşı Kübra Yumak Sepeti’ne katılıp sizlerle yorumlarımı paylaşacağımdan dolayı gerçekten çok mutluyum.Haaaa bu arada unutmadan geçmiş Mirac Kandili’ni kutlar ailenle nice kandiller geçirmeni Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim…

 • Yumak Sepeti says:

  Deryacım bahsettiğin şiire bakacağım. Çok merak ettim. Bu arada Züleyhanın Gülümsemesi şiiri harikaymış…

 • Yumak Sepeti says:

  Kübracım hoşgeldin aramıza. Seni tüm Yumaksepeti ailesi (artık burada bir aile olduk.)adına kucaklıyorum. Değerli yorumlarını bekliyorum. Bu arada beni kırmayıp ismini bahsettiğim şekilde yazdığın için ayrıca teşekkür ederim. Çok incesin gerçekten. Denizciğimi de ayrıca öpüyorum beni kırmamış. Senin de geçmiş kandilin kutlu olsun. Nice güzel günlere inşaallah.Sevgilerimle,

 • deniz cansu says:

  TÜLİN ABLAM BU SİTEYLE VE SENLE TANIŞMADAN ÖNCE HİÇ ABLAM YOKTU. ŞİMDİ TÜLİN, MEDİNE,DERYA, VE AYSEM DİYE ÇOK TATLI 4 ABLAM OLDU.NE GARİP HİÇ ABLAM YOKTU ŞİMDİ 4 TANE OLDU.

 • derya says:

  tamam abla beğeneceğini umduğum bir şiirdir teşekür ederim şiiri beğendiğin için deniz kardeşim ne tesadüftürki benim de hiç ablam yok şimdi ise 2 ablam oldu biri tülin diğeri ayşem tatlı olan sensin allaha emanet ol canım kardeşim

 • derya says:

  13 Nisan 2010 Salı 11:23:35
  Şeytan benimle kardeşlerimin arasını,
  Sinsi düzen kurup uzaklaştırdı sonrası.

  Şükür olsun Rabbime çölden sizi getirtti.
  Zindanda paklanarak beni böyle yüceltti.

  Gerçek hükümdar O’dur sırlarını bilmeyiz.
  Bazen paklanmak için zindana da gireriz.

 • Yumak Sepeti says:

  Denizcim deryacım benimde kız kardeşim yoktu. Sizleri kız kardeşlerim sayıyorum artık. Öpüyorum sizi. Bu arada şiirler çok güzel…..

 • aysem says:

  slm ablacım ve kardeşlerim yine çok güzel yorumlar yazmışınız abla ben evde yoktum pikinğe gitmiştik bizde güzel dere köyünde 10 kilometre uzağında kimsenin bizi görmediği küçük bir gölün içinde eğlenioduk bu göl aslında tatvan gölüne kadar uzanıo ailecek gittik kayınpeder kayınım valide hanım görümcem görümcem istanbuldan misafirliğe gelimiş bize bizde onun için pikniğe gittik her senede bzim pikniğimizde burası ablacım ne kadarda bikini ile girmemiş olsak bizde tişört ile shörtle girdik suya bu sefer ki gidişimizde hafif yüzmeyi öğrendim ablacım yazınızı okudum benede yüzmeyi malasef bilmeyenlerdenim ben yorumumu o bölümde yazıcam kendinize iyi bakın kalın sağlıcakla
  🙂

 • derya says:

  ayşem ablacım piknik anladığım kadarıyla güzel geçmiş ayşem abla anneniz nasıl oldu iyidir inşallah dualarım onunla beraberdir inşallah iyileşecek esenle kal

 • aysem says:

  slm cnm çok tesekkür ederim ALLAH A ŞÜKÜR annem şimdi iyi ne kadar vefalı insanlarsınız RABBİM sizi korusun canlarım benim zaten kardeslerimden en sanslısı benim onlar evlenip ayrı diyarlara ucarken ben burda annme yakın diyarda evlendim annem bende 5 kilomtre uzagında cnm evet baya eglendik öle oldu kollarım suratım mahvolmus durumda çok yorulduk yüzüm öle yanmış maske olmus resmen suratımda kib ALLAH emanetsin görüşüz 🙂

 • derya says:

  aleykümselam ayşem abla çok sevindim nnenizin iyi olmnasına gerçekten vefalı insanlar olmalıyız sonuçta hepimiz din kardeşi değilmiyiz rabbim senide korusun çocuklarına bağışlasın ya ne kadar güzel değilmi tülin abla bir köprü kurdu bizde o köprünün birer halkası olduk ne mutlu bizlere ve ne mutlu bana ki sizin gibi iyi temiz kalpli insanlarla tanıştım allaha emanetsin ablacım sende kib

 • derya says:

  Dua pür edeple yakarış yâre
  Çaresiz dertlere duadır çare
  Duamız yok ise amel beş para
  Hakkın kapısına varıştır dua

  Dua ibadetin nuru özüdür
  Müminin tövbesi rabbe sözüdür
  Gözü yaşlıların gönül gözüdür
  Hayat ırmağına dalıştır dua

  Çarpan yüreğime dua bahardı
  Gözlerim arardı, gönlüm sorardı.
  Hakkın kapısına dua varırdı
  Son nefeste mümin ölüştür dua

  Yok, duasız kıymet buyurdu Hüda
  İhlâsla yap dua Rabbine eda
  Al abdestin Ömer belki şüheda
  Kulluk için büyük yarıştır dua….

 • yumaksepeti says:

  Oh ok Ayşemcim maşaallah maşallah. ne güzel eğlenmişsiniz.  Benim de içim gitti valla. Anneciğinin de iyi olmasına ayrı bie sevindim. Hepinizn böyle sevgi dolu güzel bir gün geçirmiş olmanız ne güzel.  Yüzmeyide öğrenirmiş benim kardeşim. Ben orada olsaydım sana öğretirdim. <merte ben öğrettim sayılır. Öpüyorum çoook…

 • yumaksepeti says:

  Deryacım yine güzei mısralarla inciler saçmışsın siteme, Yine çok güzel bir şiir. Bu şiirleri toplayıp ana sayfadan yayına vermeyi düşünüyorum Ne dersin? sevgilerimle…

 • derya says:

  bu bana sizden gelen bir lütuf olur çok mutlu olurum gerçekten sizi çok seviyorum

 • derya says:

  Selam Olsun Sana Ya muhammed Mustafa
  Gelişini haber verdi Nebîler,
  Son dönemde gelir Ahmed dediler,
  Melekler yoluna güller serdiler,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Nûr-ı çeşmin gönüllerde zevk sefa

  İsrafil ninniler söyledi cana,
  Çocuklukta özlem duydun babana,
  Anam babam feda olsunlar sana,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Ruhu nakşın gönüllere pür şifa

  Gençliğinde cesur, mert bir civandın,
  Doğruluğa ta yürekten inandın,
  Muhammedü’l-emin unvanı aldın,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Cemâlin benzerdi hüsn-ü Yusuf’a

  Ceddin İbrahim’in Hanif dininde,
  Bazen tüccar oldun Kenan ilinde,
  Yalan yanlış yoktu senin dilinde,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Meleklerde olmaz sendeki vefa

  Mirâcına şahit oldu âlemler,
  Sevenler müjdeli haberi bekler,
  Firâkından yandı bütün felekler,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Gelmek istiyorum senin tarafa

  Ağzında dualar, gözlerin yaşlı,
  Çocukla çocuktun, yaşlıyla yaşlı,
  Oldukça vakurdun, hep ağır başlı,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Şöhretin yazıldı nurlu Mushaf’a

  Konuşurken sesin gayet sakindi,
  Bakışın kararlı, gözler emindi,
  Firdevs dedikleri Cennet tenindi,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Allah remzeyledi mim-i hurûfa

  Tenin gül kokardı, nefesin reyhan,
  Dünyada sultandın, ukbada sultan,
  Seni görmek ister bu fakir her an
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Şefâatin göster koyma A’râfa

  Ahlâkın Kuran’dı âdabın Furkân,
  Ashâbın ışıktı, Ehl-i beyt nurdan,
  Resul ayrılamaz çâr-ı yarından,
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Ehl-i Beyte canlar feda bin defa!

  Şah Ali, Fatıma, Hasan, Hüseyin,
  Sevdam Zeynep ile Zeynel Abidin,
  Sensin kıblem, sensin Kevser, sensin din!
  Selam sana ya Muhammed Mustafa,
  Her zerrene Halit feda bin defa

 • elif says:

  merhabalar arkadaşlar deryacım çok güzel şiirler aktarmışsın sen de benim gibisin galiba ben de şiirleri çok severim ama  yazmayı beceremem pek haa tülin abla bu arada ben senin sölediğin mozilla firefox u da indirddim artık rahatça yorum yazabiliyorum tşrkler bunun için  kendine ii bak tülin abla deryacım sende. grşşrzz

 • derya says:

  evet haklısın elifcim çok severim şiiri yazmayıda dinlemeyide teşekkür ederim beğendiğin için elif kardeşim msnin varmı senin msndede görüşelim olmazmı sevgiyle kal

 • elif says:

  var deryacım senin var mı ben ekliyim

 • derya says:

  ya benim msnim vardı şifresini kırmışlar açamıyorum arkadaşımınkini kullanıyorum mine_sekman@hotmail.com

 • Yumak Sepeti says:

  Deryacım yine gözlerimi dolduracak güzellikte bir şiir eklemişsin . Düşündüm de Peygamber efendimizde şiir dinlemeyi çok severmiş.Abdullah bin Revahaya şiirler okutur dinlermiş. Birgün ondanda bahsederim. Şimdi biz şiirlerde onu dinliyoruz. Ne çok sevinirdi görseydi. Öptüm seni çook, Allaha emanet kardeşim.

 • Yumak Sepeti says:

  Elifcim yorumları açabildiğine çok sevindim.Sende Allaha emanet ol kardeşim…

 • elif says:

  deryacım ben seni ekledim davet gönderdim ordan da grşr   canım

 • derya says:

  eğer gerçekten peygamber efendimizi mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana senin de beğenmene çok mutlu oluyorum abla bir bilsen gerçekten de şiir sevilmiycek gibi değilki abla içimden ne geçiyor biliyormusun abdullah bin revaha nın yerinde olmayı o kadar çok isterdimki peygamberimize şiir okumak isterdim ne kadar güzel olurdu değilmi?

 • derya says:

  Aşk dediğin beklemektir Ey Sevgili! Kays gibi Mecnun olana kadar, Hz. Yakup gibi aydınlığa hasret kalana kadar beklemek bekleye bekleye gözden olmak, sözden olmaktır. Ve beklemek dünyanın en asil eylemidir, eğer beklenene değecekse. Bilesin! Aşk; yanmaktır Ey Sevgili! Yanıp kül olmaktır, Kerem gibi Aslına ermektir. Ateşin ortasına hesapsız girmektir İbrahim misali. Ki onun gönlünün yangınıdır ateşi gülistana çeviren. Ki yanmak insanı kurtarır hamlıktan çiğlikten. Hem ne diyordu şair; “Yanmışın halinden ne bilsin ham/ Sükut gerektir bize gayrı vesselam.. Gözlerinden ayrı geçen her an yanmaktayım. Bilesin! Aşk; bedel ödemektir Ey Sevgili! Bülbül, gonca Gül’ü görebilmek için her seher uyanık olmak ve güle ulaşmak için yüreğini Gül’ün dikenine asmak, kanını akıtmak zorundadır. Ya ben yüreğimi nereye asayım Ey Sevgili. Çünkü Aşk bedel ister, külfetsiz nimet olmaz. Beklemek bedel ödemekse eğer hâlâ ödüyorum o bedeli. Bilesin! Aşk; vazgeçmektir Ey Sevgili! Mecnun gibi aklından, Kerem gibi bedeninden vazgeçmek. Yardan gayrısından, cümle cihandan vazgeçmek. Yemeden, içmeden, uykudan uyanıklıkdan ve vazgeçmekten bile vazgeçmektir gün gelince. Senin için senden vazgeçmişim. Bilesin! Aşk; bilmektir Ey Sevgili! Bir tek yârı bilmek, onu candan daha aziz bilmektir. Ondan gayrı bildiklerinin hiçbir şey olduğunu dünyanın onunla mana bulduğunu bilmektir. Onun selamı ile gelen bela olsa EyvALLAH (c.c.) diyebilmektir. Kızmana, gülmene, gelmene, gitmene hepsine Eyvallah. Bilesin! Aşk; susmaktır Ey Sevgili! Onun güzelliğini, iyiliğini tarif etmeye gücün yetmediği an susmaktır. Kelâmın, kalemin, sözün tükendiği yerde, manayı sessizliğe yükleyip susmaktır. Artık sustum Ey Sevgili. Bilesin! Aşk dediğin susup beklemektir, Aşk dediğin….alıntı

  Kalıcı Bağlantı Yorum (2) Yorum yaz!

  Hasretini bıraktın zindanıma

  7/6/2008 · Kategori: Se_me Yazilar , Deneme

  Bir geldin. Hasretini bıraktın zindanıma. Karanlık karanlığa düştü. Gece gecenin üstüne indi.

  Parmaklıklar dağıldı; yüzün esir aldı beni. Taşlar toz oldu; özlemin taş kesildi. Gözlerine zincirlediler gözlerimi. Gidişin hüzünlü bir sonbahardı, unutmadım.

  Yıldırımlar düşürdün bakışından göğsüme… Saçlarım beyaz alev aldı. Yandım. Taş üstünde taş oldum. Suskunluğum utançtan duvarlar ördü. Sağnak sağnak yağmur oldum, yağdım küskünlüğümün çölüne. Çığ olup kendi yalnızlığıma katlandım. Uzaklığını yorgan yaptım çıplak ruhuma. Sözün güneşin yüzünü güldürürdü, unutmadım.

  Sessizliğin yeniden yeniye yanmış bir kül gibi. Rüzgâr aldı nefesimi. Buzdan sütunlara çarpıldı sesim. İçimin içinde bir gurbet oldun. Sen gittin gideli, dağlar yollardan saklanır oldu. Öyle derinleşti ki vadiler; gölgeler içine girmeye nazlandı. Bütün çöllerin tozlarını yutmuş gibi dudaklarım, ah etmekten bile usandı. Susuşun ibret dolu bir kitaptı, unutmadım.

  İçimde hep su sesi arıyorum. Denizler kurumuş… Lâl dudaklar susmuş.. Kıyılardan çekilmiş hayat; kemikler un ufak olmuş. Çöllerinden geçiyorum sensizliğin. Sessizliğin çığlığını büyütüyorum yüreğimde. Gelişin bir taze bahardı, unutmadım. Kalbine girdiğim yollara pusular kurulmuş. İnsan insana kavuşmuyor artık. Anka kuşları dirilmiyor yeniden. Küller bile yanmış yakılmış; ateş yeniden kendine gebe kalmıyor artık. Hıçkırıklar yalanın harmanına karışmış; gelmiyor gelemiyor yittiği yerden. Bakışın canlara can katardı, unutmadım.

  Bütün bağlardan kurtuldum. Geceleri gecelerin koynuna sürdüm. Bütün ışıkları gözlerinin karasına çaldım. Yanağının kıyısına geldim. Ellerinin ateşinden serinlik umdum. Gözlerim seni gördüğü için güzel. Işık senin yüzüne vurduğu için aydınlık. Yağmur senin göğsüne dokunduğu için serin. Rüzgâr senin tenine vurduğu için nefeslenir. Dualar senin dudağına dokundu diye göklerin kapısına dayanır. Duruşun dağların başını dik tutardı, unutmadım.

  Günahlarımı biliyorum, utanıyorum. İsyanlarım çok oldu; yüzüme bakamıyorum. O kadar unuttum ki, unuttuğumu hatırlamıyorum. Bana nasıl bakacağını merak ediyorum. Ürperiyorum. Ürperiyorum. Ya tanımazsan beni… “O beni sevmedi!” dercesine görmezden gelirsen ağlayan gözlerimi? Hayır, hayır, böyle olmayacak, emin olmak istiyorum. Senin müşfik bakışında, toprağın yağmura doyması gibi sonsuz bir serinliğe kavuşacağım. Senin bakışında sonsuz bir hülyânın eteğine varacağım. Özlemin cennetin kokusu bana, sana susadım.

  Ne hüznü eksilir ne sana doyar bu gönül. Sen gittin, çiçekler ezildi dünyada. Sen gittin, rüyaları boğuldu bebelerin. Sen gittin, sesi duyulmaz oldu derelerin. Sen gittin, yüreklerden kan çekildi. Sen gittin, can tenden usandı. Sen gittin, dağ dağa küstü. Sen gittin, alev üşüdü. Sen gittin, aşk kalplerden çekildi. Kıyılara vurdu aşıkların cesedi. Vuslatın cennet çiçeği bana. Baharlardan hep seni sordum.

  Senin serinlettiğin suları içiyor ceylanlar. Martılar senin yürüdüğün göklerde geziniyor. Kelebekler senin yüzünün değdiği bahçelere yayıyor kanatlarını. Bebelerin senin tebessümünü içiyor ana sütünden evvel. Şu dar göğsümün kozasından çıkmaya çalışıyorum. Sonsuz genişliklerin sırrı iki dudağının arasında saklı. Bir kelâm söyle n’olur! Her hecenin arefesinde seni duymak istiyorum. Hitabın denizleri taşırıyor kıyılarıma, nereye baksam sana dokunuyorum.

  Sev beni cananın olayım. İçimden aksın bütün ırmaklar. Senin kıyılarını kucaklayan kocaman bir derya olayım. Rüzgârlar savursun beni, yağmurların hepsi alnıma düşsün, taşların hepsi göğsüme düşsün. Senin ayaklarını öpen kocaman bir dağ olayım. Çöller savrulsun, dağlar aradan çekilsin, yokuşlar ve inişler bitsin ki yürüdüğün yollara toz olayım. Senin hasretinle yanar her yanım, bütün ufuklardan seni umarım. • aysem says:

  slm deryacım yine dökmüşün içini sen bu siteye ne güzel mısralar bu böle hayran kaldım valla 🙂

 • derya says:

  beğenmene çok mutlu oldum ayşem ablacım şiiri çok severim ve güzellikleri sevdiklerimle paylaşmakda benim doğamda var allaha emanet olun ayşem ablacım

 • Yumak Sepeti says:

  Deryacım söyleyecek tek kelime bulamıyorum, nutkum tutuldu adeta. Birkaçkez daha okuyup tadını çıkaracağım izninle. Öptüm seni çok….

 • derya says:

  ne kadar güzel çok mutlu etin beni şiiri bu kadar sevmen beni sana hayran bıraktırıyor hoşçakal

 • derya says:

  Her kimin yakası bir aşktan dolayı yırtılmışsa, o hırstan ve ayıptan tamamıyla temizlenmiştir.

  Kimde aşk endişesi yoksa, o kanatsız kalmış bir kuş gibidir, vah ona!

  Ey bizim sevdası güzel aşkımız; şad ol!..

  Toprak beden, aşktan dolayı göklere çıktı; dağ (bile aşktan) oynamaya başladı, çevikleşti.

  Yemyeşil aşk bağının sonu, ucu-bucağı yok; orada gamdan ve neşeden başka ne meyveler var!

  Aşk dâvaya benzer; cefa çekmek de şahide. Şahidin yoksa dâvayı kazanamazsın ki!

  Her ne kadar dille anlatmak aydınlatıcı ise de dile (gelmeyen) aşk, daha parlaktır.

  Aşk seçkin erler için gemiye benzer. Gemiye binen kişinin bir âfete uğraması nâdirdir, çoğu zaman kurtulur.

  Aşkın yüzlerce nazı, edâsı, ululuğu var. Aşk, yüzlerce nazla elde edilebilir.

  Aşk vefakâr olduğu için vefakâr olanı satın alır. Vefasız adama bakmaz bile.

  Aşkın beş yüz kanadı vardır. Her kanadı, arştan yer altına kadar bütün kâinatı kaplar.

  Aşk, denizi bir çömlek gibi kaynatır; aşk, dağı kum gibi ezer, eritir.

  Aşk, gökyüzünü çatlatır, yüzlerce yarık açar; aşk, sebepsiz yeryüzünü titretir.

  Temiz aşk, Muhammed’le eşti. Allah aşk yüzünden ona “Sen olmasaydın…” dedi.

  Hasılı o, aşkta tekti. Onun için Allah, peygamberler içinden O’nu seçti.

  Gönüllerin dönüşünü aşktan bil. Aşk olmasaydı dünya, donar kalırdı.

  Bu dünya pazarında sermaye altındır; o dünyada ise aşk ve iki ıslak göz.

  Zahirî güzelliğe ait bulunan aşklar da aşk değildir; onlar sonunda bir utanç vesilesi olur.

 • derya says:

  ablacım yayına bir ilhi koyacağını belirtmişsin nerde bulabilirim

 • derya says:

  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHIM
  Allah`ın habibi,peygamberlerin sultanı,ümmetinin gözbebebği,gönüller sultanı efendimize sevgilerimle…..
  Ya Rasulallah!Sen her şeyi bizden iyi bilirsin gerçi ama keşke Allah`u teala sene iki tercihten birini seçmeni bildirdiğindeÜmmetimi isterim Ya Rab deseydin de’kıyamete kadar ümmetinin başında olup onları da refik-i Ala ya ulaştırsaydın.Belki ozaman gözlerimiz senin siyah zeytin tanesi gözlerinle buluşur,ve dudaklarımız mis kokulu tenine değerdi.Ama sende biliyorsun ki senin bedeninden bir parçayı,sakalından bir kıl tanesini,sana olan sevgimizden dolayı nasıl da kırk tane mendile sarıp saklıyor ve bir kere olsun öpebilmek için saatlerce sırada bekliyoruz.Senden bize kalan,öpebildiğimiz tek hatıra…Keşke yanımızda olsaydın da,sahabelerin gibi seni doya doya görebilsek öpüp koklayabilseydik.Mubarek sakalını veya sırtındaki peygamberlik mührünü
  bir kere olsun öpebilseydik.Hz. Hamza gibi paramparça edilseydik,Hz Hubeyb gibi işkence altında şehit edilseydik te, sana 1 sn. olsun sarılabilseydik.

  Ya Rasulallah!Sensiz dünyanın ne değeri varki?Senin vefatından sonra Ashab-ı
  Kiram nasıl da deli divane olmuş, gözyaşı dökmüştü.Hz Ömer gibi yüce bir sahabi bile kılıcını çekmiş ‘kim Muhammed öldü derse kellesini uçururum’ derken,herhalde sensiz bir dünyanın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu düşünüyordu.Hz Bilal bile senin olmadığın Medine’de duramamış Şam’a hicret etmişti.Sahabelerin senin yokluğuna dayanamamış,dünyanın dört bir tarafına hicret etmişken biz nereye kaçalım, kime sığınalım Ya Rasulallah!

  Biz senin yokluğunda senin müjdenle teselli buluyoruz.Hani demiştin ya asırlar önce ‘kardeşlerime selam söyleyin’ashab- kiram şaşırmıştı ve ‘Ya Rasulallah!
  Senin bizden başka kardeşlerin mi var’demişlerdi de sen Evet.Siz benim arkadaşlarımısnız.Ahir zamanda beni görmediği halde bana inanan getirdiğim dini kabul edenler benim kardeşelerimdir’demiştin.Kardeşlerin mahcup
  kadeşlerin kederli de olsa senin selamına büyük bir aşk ve şevkle diyorlar ki
  ALEYKUM SELAM  YA RASULALLAH.Haddimiz olmayarak,layık olmayarak ta olsa senin merhametine ve şefkatine güvenerek diyoruz k VE ALEYKUM SELAM YA RASULALLAH….

  Ya Rasulallah!Hani demiştin ya Birgün gelecek İslam’ı yaşamak elde kor tutmaya benzeyecek.Bırakırsanız sönecek bırakmasanız eliniz yanacak.’Ne kadar doğru söylemişsin.Ellerimiz ateşten kavruldu küle döndü YA Rasulallah!
  Yanımızda olsaydın Ashab-ı Kiram`ın dediği gibi ‘Anam babam sana feda olsun Ya Rasulallah’diyecek olan bizler, senin dinin için ellerimizi,kariyerimizi,makamımızı,arkadaşlarımızı ve sevdiklerimizi feda ettik.Eminim ki sen bunları biliyor ve ‘Kardeşlerimi gördünüz mü?Nasılda dünyayı ellerinin tersiyle itiyorlar’diyor ve öteler aleminden bize
  bakarak ‘Ya Rabbim!Kardeşlerimi affet.Onlara merhamet et.Sıkıntılarını gider.Sen Erhamürrahiminsin,Tevvabürrahimsin’diyerek bize dua ediyorsun.Duana bütün kalbimizle amin diyoruz ve ümid ediyoruz ki senin duanı bir kere bile geri çevirmeyen Rabbul Alemin gene çevirmeyecektir.

  Ya Rasulallah!Seni göremesek te sen aramızdasın.Ümmet-i Muhammed’in parça parça olduğu,Müslümanların birbirine düştüğü,imanın ve sana olan sevginin yok edilmeye çalışıldığı ahir zaman ortamında,seni ve dinini acizane
  korumaya çalışan şu kardeşlerine de bir görünüversen…Bir kere tebessüm etsen.
  Senin bir tebessümün fitneler arasında sıkışmış,eli kolu bağlanmış,çaresizlikten ne yapacağını şaşırmış şu kardeşlerine nasıl  moral olur…Senin o tebessümünle tekrar canlanır,aşılmaz denilen surları aşar,geçilmez dağları geçer,Bilallar,
  Hamzalar,Ammarlar olup akar gideriz…..Senin bir tek gülüşün ‘Allah`ın adıyla
  yürüyün, Cennet önünüzde’demen tüm dünyaya bedel değil midir?

  Ya Rasulallah!Biliyoruz ki bizi Havzu Kevser kıyısında ya da Sırat’ın başında bekliyorsun.Geçen her saniye bizi sana yaklaştırıyor.Allah’ın azbından korkuyor
  fakat rahmetini ümit ediyoruz.Günahımız çok olsa da sana inanan ve getirdiğin dine samimiyetle inanan ve yaşamaya çalışan şu kardeşlerine şefaat et.Bizim
  için Allah’tan mağfiret dile.Zira biliyoruz ki biz ne kadar ibadet etsek te Allah’ın rahmeti olmadan cennete gidemeyiz.Bizler,Ahir Zamanda yaşayan kardeşlerin senin şefahatini ve Allah’ın rahmetini ümit ederek diyoruz ki:
  Ya Rasulallah!Aklımız başımızda ve ruhumuz tenimizde olduğu müddetçe seni
  Seveceğimize,elimizden geldiğince senin yolunda yürüyeceğimize,şeytana ve
  dostlarına asla teslim olmayacağımıza seni ve dinini elimizden geldiğince yüceltmek için çalışacağmıza söz veriyoruz.Bize dualarınla destek ol ve huzurundan boş çevirme.Her türlü hamd ve sena alemlerin Rabbi olanAllah’a,
  salat ve selam senin ve ashabının üzerine olsun.(AMİN)

 • Yumak Sepeti says:

  Deryacım önce güzel şiirini görmüştüm sonra  Resulullah efendimize (S.A.V) yazdığın bu mektubu. Ne güzel anlatmışsın. Tüm hislerime tercüman olmuşsun. Ammin İnşallah İslamı en güzel şekli ile yaşamak bizlere nasip olsun. Keşke 1 saniye dahi olsa efendimizi görüp ona sarılsaydık. O elini karşısındakinin kalbine koyduğunda kalbindeki tüm husumeti alabilseydi. Keşke bize birkez olsun dokunabilseydi. Hani Daha önce aktadığım Bedirhan Gökçenin naatında” Gel efendim bir kez dokun “diyor ya keşke birkez gelseydi.Öpüyorum seni çok kardeşim….

 • derya says:

  ablacım keşke keşke onun o güzel yüzünü görmek asrı saadete birkez onun sohbetlerini sahabe efendilerimizle dinleyebilsek ömrümüzün en güzel hazinesi olur aartık hayatımız sadece onun o güzel yüzünü düşünmekle geçer diye düşünüyorum bedirhan gökçe bizlerin hislerine sanki tercümanlık yapmış bu mektubu ben yazmadım ama ben ona bir  mektup yazmıştım 2 sene önce ve bir yarışmaya katıldım o mektupla ve mektup çok beğenildi istanbul içersinde 2. oldum ama söylediğim herşey benim kalbimden ve tüm müslümanların kalbinden geçenlerdi sadece gerçekleri yansıtmıştım ve  gerçekler daima güzeldir hoşçakal

 • derya says:

  islam güzelden yana

  Fakiri doyurmak var

  Haklı’yı kayırmak var

  Kötüyü ayırmak var

  İslam güzelden yana

  Yolda kalmışa el at

  Garibe acı hayat

  Olmaz kardeş yan gel yat

  İslam güzelden yana

  İlim öğren ibadet

  Ölüm önümüzde set

  Kurbanda bol, bol ye et

  İslam güzelden yana

  Kula kul hiç olunmaz

  Mecnuna yol sorulaz

  Gönül,hatır kırılmaz

  İslam güzelden yana

  İnsansa zülum etmez

  Cimriye para yetmez

  Alimdir koyun gütmez

  İslam güzelden yana

  Kafirse zalim olur

  Zekat bereket bulur

  İnsan hu diye solur

  İslam güzelden yana

  Allahı bilen onar

  İmanlı od’a yanar

  O isterse su çağlar

  İslam güzelden yana

  Kaderin neyse yaşa

  Yollar çıkarmış arşa

  Kötü şeymiş kargaşa

  İslam güzelden yana

  Güzel gülü dermek var

  Kötüyü sarmak var

  Bak sonunda mezar var

  İslam güzelden yana

  İslam sevgi demektir

  İslam saygı demektir

  İslam emek demektir

  İslam güzelden yana

 • Yumak Sepeti says:

  Dinimizi ne kadar güzel anlatan bir şiirmiş Deryacım. “İslam güzelden yana….” bayıldım doğrusu….

 • derya says:

  evet ablacım islam dini hem evrensel ve hemde bir yaşayış biçimi onu çok seviyorum ve diyorumki rabbimize çok şükürki bizi müslüman olarak dünyaya göndermiş

 • derya says:


  ANLARSIN

  Bir gece bize gel
  Merdivenler gıcırdamasın,
  Öyle yorgunum ki hiç sorma
  Sen halimden anlarsın.

  Sabahlara kadar oturup konuşalım
  Kimse duymasın.
  Mavi bir gökyüzümüz olsun,kanatlarımız
  Dokunarak uçalım..

  İnsanlardan buz gibi soğudum,
  İşte yalnız sen vardın
  Öyle halsizim ki hiç sorma
  Anlarsın.

 • elif says:

  deryacım çok güzel bi mektup  bu gerçekrten çok beğendim ellerine sağlık ve ayrıca şiirler de yine çok güzel olmuş öpüyorum seni görüşürüz

 • derya says:

  teşekkürler canım bende seni öpüyorum

 • yumaksepeti says:

  Yine çok çok çok güzel bir şiir. Bazen hakikaten gönlümüzden geçen ,dilimizden dökülen sözler bunlar…Tek kelimeyle Harika Deryacım.

 • derya says:

  Şahlanacaktır temiz yürekli nesiller
  Ar haya namustur vicdanı muhasebe
  Dur denecek yalana talana rüşvete
  Türk ve islam ülküsünü tarih yazacak

  Kim demiş düzelmez batar bu ülke diye
  Dört mevsim yedi cihana haber salındı
  Dermandır bize dürüstlük ilkesi yolu
  Türk ve islam ülküsünü tarih yazacak

  Çıksa kötüler tilki bakışlı yılanlar
  Ebucehil ebulehep nemrut fravun
  Duyunca düzeni nefesler kesilecek
  Türk ve islam ülküsünü tarih yazacak

 • derya says:

  Çöldeyim, susuzum. Dudağın bana Leylâ. Kuyularda Yusuf’um. Sözlerin bana Züleyhâ. Ateşlerde İbrahim’im. Gözlerin bana deryâ. Sancılar içinde Meryem’im. Bakışın bana İsâ. Yaralar içinde Eyyub’um. Hasretin bana şifâ. Ölüler içinde bir ölüyüm. Ellerin bana musallâ.

 • Yumak Sepeti says:

  Bu akşam eridim bittim ben deryacım…Gönlüne sağlık….

 • deniz cansu says:

  DERYA ABLA BİTİRDİN BENİ BU YAZINLAAAAAAA.

 • derya says:

  beğenmenize benide çok mutlu ettiniz allah bana ömür verdikçe daima şiirlerle onu ve peygamberlerini ve islami tesbih deceğiz hep beraber

 • derya says:

  Doğmazdı kalbe iman, inmezdi arza Kur’an,
  Meçhul olurdu esmâ, Levlâke yâ Muhammed!
  ( Sensiz cânım Muhammed)

  Mâtem tutardı gökler, gülmezdi hiç melekler,
  Mahzûndur Arş-i alâ, levlâke yâ Muhammed!

  Feyzinle güldü âlem, gufrâna erdi âdem,
  Ağlardı belki hâla, Levlâke yâ Muhammed!…

  Sayende erdi insan Tevhîde, yoksa putlar,
  Mâbûd olurdu -hâşâ- Levlâke yâ Muhammed!..

  şefkatli annesinden öksüz kalan yetîme,
  Benzerdi sanki eşyâ, Levlâke yâ Muhammed!..

  Gün görmeden baharlar, sislerle örtülürdü,
  Zindan olurdu dünyâ, Levlâke yâ Muhammed!..

  ınler dururdu sesler, her nağme hıçkırıkdı;
  Tutmuştu Arşı şevkâ, Levlâke yâ Muhammed!..

  Dünyâda tek hakîkat uğrunda can verenler,
  Bulmazdı derde kimyâ, Levlâke yâ Muhammed!..

  Al kan, figan içinde te’yîd ederdi zulmû;
  Binlerle kanlı sehpâ, Levlâke yâ Muhammed!..


 • derya says:

  canım kardeşlerim hepinizi ayrı ayrı çok seviyorum tülin ablam medine deniz elif ayşem ablam ve aramıza yeni katılan merve kardeşim sizleri tanımdanönce çok sade bir yaşantım vardı ama sizi tanıdıktan sonra hayatı dolu dolu yaşıyorum iyiki varsınız hepinizi çok seviyorum esenle kalın allah bizi birbirimizden ayırmasın

 • deniz cansu says:

  EVET DERYA ABLACIĞIM BENDE BU SİTEYLE TANIŞMADAN ÖNCE Kİ HALİMLE ŞİMDİKİ HALİMİ KARŞILAŞTIRDIMDA ŞİMDİ BİR ÇOK ABLAM VE KARDEŞİM VAR. ZATEN MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN  KARDEŞİDİR AMA  BÖYLE MÜKEMMEL İÇİ(İLAHİ) AŞKLA DOLU İNSANLARI TANIMAK DAHADA İNSANIN KARDEŞLİK BAĞLARINI GÜÇLENDİRİYOR.

 • medine says:

  AMİNNN HİÇ KOPMASIN ARMIZDAKİ BU GÜZEL BAG HEP DAİM OLSUN İNŞALLAH  BENDE SENİ ÇOKKK SEVDİM CNM K.İ.B

 • aysem says:

  selamünaleyküm kızlar MAŞAALLAH ne güzel bir bağ kurmusuz biz böle amin İNŞAALLAH RABBİM bizi ve bütün müslümanları böle birbirine baglı ve sevgile kılsın aramızdaki neşe ve saygı hiç bitmesin öpüyorum hepinizi ALLAH a emanet olun kardeşlerim 🙂

 • derya says:

  dualarınıza içtenlikle amin diyorum rabbim bağlarımızı koparmasın tülin ablam bir ev inşa etti ama sadece bir oda kurdu bizlerde ayrı ayrı yerlerde oturmamıza rağmmen kalplerimizi o odada yaşatıyoruz o oda bizim sbirbirimize duyduğumuz sevgiyle ısınyor ne muhteşem değilmi ablalarım kardeşlerim rabbim bizi ayırmasın bende hepinizi çok seviyorum allaha emanet olasınız

 • derya says:


  Ne uzun ne kısa kararında boy

  Soyu İbrahim’den ne asil bir soy

  Saçları hoş siyah dalgalı bir koy

  Kemâlini giydir beni benden soy

  Âlemlere rahmet yüzünü göster

  Bu kul varlığından soyunmak ister

  Güneş pervânesi o güzel yüzün

  Nurundan ışığı vardır gündüzün

  Solmaz bir gül rengin ne kış ne güzün

  Tecelli ediyor yüzünde özün

  Hasretim, yanarım, yüzünü göster

  Kölen bu devletle avunmak ister

  Simsiyah gözlerin âhû misâli

  Dâim Hakk’a bakar her an visâlin

  Beyazı ölçüsü gözde kemâlin

  Kaşların sûreti gökde hilâlin,

  Râzıyım rûyada yüzünü göster

  Âşık maşukuna can sunmak ister

  Bir tutam sakalın birkaçı beyaz

  Mübarek vücudun serin kış ve yaz

  Cânımı yoluna kurban etsem az

  Dostlar defterine köleni de yaz

  Açıver kapını yüzünü göster

  Gönül hasretinden yakınmak ister

  Duyular mükemmel, dişleri inci

  Kokusuna tutkun, yaşlısı genci

  Yürürken koşmadan olur birinci

  Kapına gelmiş bir garip dilenci

  Açıver ne olur yüzünü göster

  Garip ayağına kapanmak ister

  Yukarıdan aşağı heybetle iniş

  Yürüyüşünde var hep bu görünüş

  Âdetin baktığın tarafa dönüş

  Bize nasip olsun hayırlı bir düş

  Kerem et ne olur yüzünü göster

  Kim böyle bir düşten uyanmak ister

  Seni ilk görenler korku çekermiş

  Sonra ülfet eder hemen severmiş

  Benzerini asla görmedim dermiş

  Erenler yolunda giderek ermiş

  Benzeri bulunmaz yüzünü göster

  Gönüller nurunla yıkanmak ister

  Zâtının nûrundan vermiş sana can

  Hilkate ruhunla başlamış Rahman

  Yûsuf’ta yok sende olan hüsnü an

  Ahlâkındır Senin, mûcize Kur’an,

  Alemlere Rahmet, cemâlin göster

  Kölen rahmetine sığınmak ister

  Ümmetin üstüne titreyen sensin

  Müjdeci, uyaran, gel diyen sensin

  Kulunu Allah’a sevdiren sensin

  Gecemi gündüze çeviren sensin

  Ey Hakk’ın şâhidi yüzünü göster

  Kul şehâdetinle tanınmak ister

  Hakk’ın halilisin, habibi sensin

  Gönüllerin eşsiz tabibi sensin

  En güzel hutbenin hâtibi sensin

  Ümmetin en büyük nasibi sensin

  Aşkımın Leylası yüzünü göster

  Gönül seni gözden sakınmak ister

  En güzel, en üstün ahlak senindir

  Cömertlikte kemâl el-hâk senindir

  Şefaatte en son durak senindir

  Miraç senin, Refref, Burak senindir

  Sen gördün, bize de cemâlin göster

  Pervâne şem’ine hep yanmak ister


 • elif says:

  deryacım maşallah yine döktürmüşsün gerçekten muhtşem olmuş ya saol canım bu şiirleri yazıp bizi mutlu ettiğin için öpüyorum seni kendine ii bak …

 • elif says:

  deryacım ordaysan msni açabilirmisin?

 • derya says:

  teşekkürler elif mutlu olduğunuzu hissetmek benimde gönlümü ferahlatıyor y canım  kusura bakma senin girdiğin vakit ben kapatmışım bilgisayarı görmedim inşallah karşılaşırız bir ara msnde hoşçakal

 • yumaksepeti says:

  Seni görmekten, Seni duymaktan aciz!
  Neredesin ey Rasûl, neredesin Yâ RasûlALLAH?

  Bu dava mahzun, bu dava garip, bu dava öksüz büyüdü.
  Bir Veysel, Seni tâ Yemenden görürdü.
  Görürdü de, Senin dişini kıran o taşa üzülürdü,
  Üzülürdü de, sıkıntıdan kendi dişleri dökülürdü.
  Yâ RasûlALLAH, Sen buyurmuştun ya hani, Yemen tarafına bakarak
  Bu taraftan iman kokusu geliyor diye!
  Bu yüzden o iman kokulu yâre, o göz nuru hırkanı bırakmıştın.
  Kimdir bu yâ RasûlALLAH? diyenlere ise,
  O beni görür ben de onu görürüm
  O Veyseldir. buyurmuştun

  Sen kâinatın yaradılış sebebi
  Sen Ademin affedilme nedeni
  Sen Rabbin biricik sevgilisi
  Hal böyle iken yâ RasûlALLAH,
  Sen açlıktan karnına taşlar bağlıyordun
  Bizler, daha Senin gibi, bir gün olsun karnımıza taş bağlamadık!
  Bırak taş bağlamayı
  Sıcak döşeklerimizi terk edip bir gece olsun,
  Gönülden teheccüde kalkamadık
  Vazgeçtik nafilelerden
  Umut kestik ya
  Ümmetin içinde farzları ihmal edenleri görüyor musun yâ RasûlALLAH?
  Görüyorsun da içinde kırıklıklar mı oluşuyor?
  Neredesin ey Rasûl, neredesin yâ RasûlALLAH?
  Artık sözler yetmez oldu…..

 • derya says:

  Hazreti “Peygamber“le, hazreti “Ebû Bekr“i,
  Aslâ bulamayınca o Kureyş kâfirleri,

  Çâresizlik içinde bir yerde toplandılar,
  Görüşüp, bu husûsta yeni karâr aldılar.

  Dediler ki: (Onları kim nerede görürse,
  Ve hemen yakalayıp, âcilen öldürürse,

  Yâhut esîr alırsa diri yakalıyarak,
  Yüz deve alacaktır, o mükâfât olarak.)

  Sürâka bin Mâlik” de duydu bu “Yüz deve“yi,
  Dedi ki: “Yüz deveye mâlik olmak ne iyi.”

  O böyle düşünürken, biri itip kolundan,
  Dedi ki: (İki kişi, gider sâhil yolundan.

  Hâlen falan tepeye belki erişmişlerdir,
  Zannederim gidenler, aranan kişilerdir.)

  Sürâka“, çok sevindi bunu öğrendiğine,
  Lâkin sevindiğini belli etmedi yine.

  Dedi ki: (O gidenler, filân filândır bence,
  Zîra onlar, buradan geçmişlerdi az önce.)

  Sebebi şu idi ki, böyle söylemesinin,
  Va’d edilen “Yüz deve“, olsun hep kendisinin.

  Bindi hemen atına, bir anda uzaklaştı,
  Az sonra, “Resûl” ile “Ebû Bekr“e yaklaştı.

  Hücûm edecekti ki arkadan o Server’e,
  Atı tökezlenerek, âniden düştü yere.

  Yüz deve“nin hırsıyla, tekrâr bindi atına,
  Bundan ibret almayı getirmedi aklına.

  Yaklaştı tekrâr yine, “Sıddîk“la “Peygamber“e,
  Bu hâl, çok korku verdi, hazreti Ebû Bekr’e.

  Allahın Sevgilisi, sordu: (Yâ Ebâ Bekir,
  Görürüm üzülürsün, acabâ sebep nedir?)

  Dedi: (Yâ Resûlallah, düşman geldi arkadan,
  Korkarım hazretine bir zarar gelir ondan.)

  Buyurdu ki: (Düşmandan korkma yâ Ebâ Bekir,
  Zîra dost, her sâniye bizimle berâberdir.)

  Sonra duâ buyurdu: (Yâ İlâhel âlemîn,
  Sürâka’nın şerrinden, sen bizi eyle emîn.)

  O anda “Sürâka” da yaklaşmıştı ki, birden,
  Atının ayakları, kuma battı âniden.

  O zaman vâkıf oldu işin hakîkatine,
  Yalvardı can havliyle Allahın Habîbine.

  Dedi: (Şimdi inandım, sen elbet Peygambersin,
  Beni bu kum içinden, sen kurtarabilirsin.)

  O zaman Resûlullah eyledi şu duâyı:
  (Yâ Rab, doğru diyorsa, halâs et Sürâka’yı.)

  Bir anda kurtularak, çıktı kumun içinden,
  Ve yanında ne varsa, Resûl’e verdi hemen.

  Lâkin kabûl etmeyip, buyurdular ki ona:
  (İhtiyâcım yok benim, senin bu mallarına.

  İstediğim şudur ki, gizliyesin yerimi,
  Kimseye demiyesin, bu yoldan gittiğimi.)

  Sürâka “Peki” deyip, döndü hemen geriye,
  Aynı yoldan giderken, rastladı çok kimseye.

  Dedi ki: (Buralarda, onları çok aradım,
  Nâm ve nişânlarının, izine rastlamadım.)

  Onlar dahî: (Sürâka doğru söylüyor) diye,
  Atlarını çevirip, dönerlerdi geriye.

 • Yumak Sepeti says:

  Evvet hicretti, Resulullah Mekkeden gitmişti.Sadık dostu Ebubekir de yoktu. Muhtemelen beraberlerdi.

  Yüzlerce kişi onları arıyordu. Başlarına konulan 100’er deveyi alabilmek için. Nihayet Mekke’nin meşhur pehlivanı Süraka onlara ulaştı. Acımasız bir silahşor. Arkadan Süraka’nın hızla yaklaştığını gördükçe endişelenen Hz. Ebu Bekir’e (RA) Peygamberimiz (SAV) çok rahat bir şekilde, “Ebu Bekir önüne bak ve yürü” diyordu.

  Hışımla önlerini kesen Süraka, Efendimize karşı hamle yaptığında o ana kadar yerinde sayan çölün kumları, Süraka’yı ve atını içine çekmeye başladı. Çabaladıkça batan Süraka, “Tamam Muhammed (SAV)! Ben sizi görmedim. Vallahi Kureyş’e dönüp sizi görmediğimi söyleyeceğim. Allah’a dua et, kumlar bıraksın beni” diye yalvarmaya başladı. Efendimiz dua edince kumlar çekildi. Süraka kurtuldu. Biraz önce öldürmek için gelen Süraka, iman edip dönecekti. Tam bir mümin olarak yaşayacaktı hayatının sonuna kadar.

  Bu hikayede bir ibret abidesi olarak bizlere miras kalacaktı….Deryacım bana bu güzel hikayeyi hatırlattın ya Yüce  ALlah senden razı olsun kardeşim.

 • derya says:

  senden de allah razı olsun blacım bir müslüman olarak bu benim görevimdir bir yerde bende bayıldım bu hikaye
   

 • Yumak Sepeti says:

  tatlı kardeşim benim…

 • derya says:

  canım ablam benim

 • derya says:

  Hançerlenmiş çatal yürek iki baş.
  Başbaşa vermişler konuşmuyorlar.
  Yetimce gözlerden savruluyor yaş.
  Yağıyor dışarda içli içli kar.
  Çatal yürek hançerlenmiş bir çift baş.

  Bir kuş kör kafeste babasız kalır.
  Kavrulur bir serçe anasızlıktan.
  Ah gülmeyen gözler yollarda kalır.
  Dökülür yaşları vefasızlıktan.
  Bir kuş kör kafeste babasız kalır.

  Yataklar küf gibi zindan kokuyor.
  Küsmeler, küsmeler ve barışmalar.
  Bir dost yüreğimde sevgi dokuyor.
  Ayrılık gözyaşı son sarışmalar.
  Yataklar küf gibi zindan kokuyor.

  Herkesle gülünür fakat çilelim,
  Ağlanmaz herkesle unutma bunu.
  Dostluk yemininin üstünde elim.
  Bölmez mi bölmez mi hasret uykunu?
  Ve gülmek ki tokat tokat çilelim.

  Kadehler dolusu baldıran zehri.
  Gördün, göz kırpmadan nasıl içilir.
  Bilirsin haldaşım bu zalim şehri.
  Burda dirilere kefen biçilir.
  Korkusuz içilir baldıran zehri.

  Bak körpe ceylanlar nasıl vurulur.
  Zalim avcı gezer bizim bağlarda.
  Ceylanları vuran eller de kurur.
  Bir parça kırmızı kir kalır karda.
  Yavru ceylanlar bak nasıl vurulur.

  Hangi dost dikmişti şu tomurcuğu,
  Bağrımın içinde göğerip duran.
  Ey kara günlerin dertli çocuğu.
  Senin nabzın mıdır ranzamda vuran?
  Söyle kim dikmişti şu tomurcuğu?

  Ne açmaz gül imiş ah şu bahtımız.
  Ağarsa mı ola kıpkırmızı tan.
  Yad elde kuruldu payitahtımız.
  Hüzün sarayında bir garip sultan.
  Ne açmaz gül imiş ah şu bahtımız.

  Artık güneşlerde kara doğuyor.
  Geçmiyor umudu vuran zamanlar.
  Hayat yıldırıyor hayat boğuyor.
  Bilmem kimin için çalıyor çanlar.
  Güneşler de artık kara doğuyor.

  Bu yağmur, bu yağmur niçin yağar ki?
  Görmez mi bir çift göz suluyor yeri.
  Vurulanlara su sunma be saki.
  Kavrulsun garibin yansın yüreği.
  Bu yağmur, bu yağmur niçin yağar ki?

  Her seher uzaktan bir horoz sesi.
  Ne çılgın yalıyor parmaklıkları.
  Esiyor Yusuf’un kutlu nefesi.
  Yıkıyor Züleyha kara duvarı.
  Iraklardan yanık bir horoz sesi.

  Gel yaralı serçem küsme bahtına.
  Vurma kayalara allı başını.
  Anka kuşu olsan geçmem tahtına.
  Bir sen kaybetmedin can yoldaşını.
  Yaralı serçem gel küsme bahtına.

  Ey kara çayımın buğulu kiri.
  Kıvrıla kıvrıla nere gidersin?
  Ötelerden eğer, sorarsa biri.
  Bırakmadılar da gelmedi dersin.
  Kara çayımın ey buğulu kiri.

  Mahpus ranzam soğuk yüzüne senin.
  Sahte gülüşleri tercih ederim.
  Meftunu olmuşum demir kefenin.
  Sende yaşar, sende ölüp giderim.
  Mahpus ranzam soğuk yüzüne senin.

  Gece yine kustu bütün kinini.
  Her saniye can çek, kıvran, sabah et.
  Efendi, demirbaş kabul et beni.
  Mevcut listesinin başına kaydet.
  Gece yine kustu bütün kinini.

  Derde sevdalıyım, derde vurgunum.
  Bu sevda düşürür eline cânâ.

  Hep sürüklenmekten inan yorgunum.
  Niye kattın gittin seline cânâ.

  Perişan dağınık ve de bozgunum.
  Ne çare düşmüşüm diline cânâ.

  Eyyub’um, Yusuf’um hadi Mecnun’um.
  Amma dayanamam yeline cânâ.

  Yanmış vurulmuşum, meftun olmuşum.
  Saçlarının bir tek teline cânâ.

  Yüklenme bu denli kurban olayım.
  Yetmez mi savurdun külüne cânâ.

  Derde sevdalıyım, derde vurgunum.

  Yerine varmamış dileklerimi,
  Götürün melekler n’olur götürün.
  Soldurmayın açmış çiçeklerimi.
  Mevla’dan dertlere derman getirin.
  Yerine varmamış dileklerimi…

  Bütün umutların bittiği yerde.
  Hayret ölüler de volta atarmış.
  İnanmazsan civan bak yarıver de.
  Gönül mezarımda kimler yatarmış.
  Göster can alıcı o melek yerde.

  Doğduğum yerlerde vurgun mu oldu?
  Sular mı yürüdü memleketime.
  Soldu, gün görmemiş menekşe soldu.
  Kaç hançer saplandı safiyetime.
  Doğduğum yerlerde vurgun mu oldu?

  Arasıra kuşum uç üzerimden.
  Vefasızım amma belki özlerim.
  Bir de sen oklama ta can yerimden.
  Gel, bugün de taşma ırmak gözlerim.
  Kuşum arasıra uç üzerimden.

  Göç eden kuşların gözleri kara.
  Dayan gülüm dayan bahar gelecek.
  Muhabbet ne büyük kapanmaz yara.
  Ölecek yaralı serçe ölecek.
  Dönecek mi söyle kuşlar bahara?

  Bir güzel düş gibi, bir hayal gibi.
  Sen de git can kuşum, de var sen de git.
  Dost mezarı içim bulunmaz dibi.
  Düşersem aklına el aç, niyaz et.
  Belki bir su yürür… İçim çöl gibi…

 • Yumak Sepeti says:

  DERYACIM NE GÜZEL BİR ŞİİRDİ BAYILDIM. GÖNLÜNE SAĞLIK. BEN BU PAZAR TEKRAR TOPARLAYAYIM DA YAYINLAYAYIM BU ŞİİRLERİ İNŞALLAH. RABBİME EMANET KARDEŞİM.

 • derya says:

  ablacım bende okuunca gözlerimden gönlüme aktı gözyaşlarım aklıma hemen filistin geldi niye geldi bilmiyorum kalbmden hiç silemediğim için bu sayfada doğsun dedim bu şiir beğenmene de çok sevindim ya ablam cansın demek yayınlayacaksın şiirleri dört gözle bekliycem canım ablam sende rabbime emanet

 • Yumak Sepeti says:

  Evet canımcım çok beğendim. Gerçekten bu sayfa bizi birbirimize daha sıkı kenetleyen sayfalardan biri oldu. Bende de yeri özel. Şiirleri önümüzdeki hafta başına yetiştirmeye çalışacağım canımın iç,i. Güller açacak anasayfamda yine….

 • deniz cansu says:

  DERYA ABLACIĞIM ŞİİR ÇOK GÜZEL GERÇEKTEN. YAZARINI BİLİYORMUSUN?BİLİYORSAN YAZARMISIN LÜTFEN.

 • derya says:

  ablacım güllerin en güzeli sensin zaten bu sayfada bizi birleştiren bir sayfa gerçekten haklısn ablacım ya kendini fazla yorma ya ben kıyamam sana

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş