PostHeaderIcon HOŞGELDİN KAR

132 HOŞGELDİN KAR

Nihayet Beklenen kar Bursaya geldi herunterladen. Geçen gün de güzel yağmıştı ama yarım günde dindi.Bu sefer daha uzun sürecekmiş.Penceremden bu yeni yağmaya başlayan karın fotoğrafını çektim gopro muziek downloaden. Doğu illerimizde oturanlar kar dan bıkmışlardır. Kar onlar için Beyaz bir
Kabusa dönüşebiliyor bazen. Ama batıda biz bekliyoruz karı candy crush friends herunterladen. Yağsın biraz mikroplar ölsün. Çocuklar sevinsin.Bursada kar çocuklara karne hediyesi oldu. Benim oğluşumda hepsi pekiyi bir karne ve takdir belgesi getirdi. Kar ona da bir hediye olsun. Karnesinde zayıfı olan çocuklarımıza da ne olur kızmayalım. İkinci dönem için güzel bir çalışma planı hazırlayalım.Şimdi sizler için Güzelde bir kar hikayesi buldum.Biraz hüzünlü ama anlamlı bir hikaye. Onu da aktarayım hemen.

ulu HOŞGELDİN KAR

O gün yerkabuğunu beyaz bir gelinlik örtmüştü. Gökyüzünden binlerce küçük kar tanesi yerlere düşüyordu.

Onlar arasından en güzeli haşmetli kuzey rüzgarına seslendi .

– Beni alır mısınız? Dedi. Gözleri parıl parıl parlayan, hayata umutla bakan küçük tatlı bir kızın minik avuçlarına bırakabilir misiniz? Bir minik su buharı olduğum günden beri bunu hayal ediyorum.

Kuzey rüzgarı bu küçük kar tanesinin sevimliliğine dayanamadı. Küçük kar tanesini aldığı gibi uzaklara uçurdu. Onu büyük bir şehrin üzerine getirdi. Şehrin üzerinde haşmetli kuzey rüzgarının yardımı ile uçan kar tanesi, bir çok küçük kız gördü. Ama gözleri parıl parıl olup,çevresine umutla bakan minik bir kız yoktu. Minik kızlar çevrelerindeki büyüklerin birbirlerin e davranışlarını görüyorlar bu yüzden mutluluğu bir türlü yakalayamıyorlardı.

araba HOŞGELDİN KAR

Minik kar tanesi aradığını bulamamıştı. Üzgün bir sesle yine seslendi haşmetli kuzey rüzgarına:

– Umutlu bir küçük kız yoksa. Beni bir gül bahçesindeki güzel bir kırmızı gülün üzerine bırakır mısınız? Güzel bir insan beni parmaklarının arasına alır. Beni kokladığı kırmızı gül ile içine çeker.

Kuzey rüzgarı bu ikinci isteği de olumlu karşıladı. Küçük kar tanesini kollarına aldığı gibi uçurdu uçurdu. Ancak kar tanesi yine hayal ettiği gibi bir gül bahçesi bulamadı. Yeryüzü kara dumanlar savuran bacalar ve toprağa düşman betonlarla kaplanmıştı.

Kuzey rüzgarına belki de son kez seslendi kar tanesi:

– O zaman beni içinde bir çok hayvanı barındıran yemyeşil ormanların üzerine bırakır mısın? Dedi.

Kuzey rüzgarı küçük kar tanesini yine aldı uçurdu uçurdu. Ama hayalini kurduğu yeşil temiz bir ormana rastlamadı. Sadece kötü insanların yaktığı kömürleşmiş bir orman vardı .

cam HOŞGELDİN KAR

Gönlünü hüzün kaplamıştı kar tanesinin. Ne mutlu bir çocuk, ne güzel bir gül bahçesi, ne de bir orman bulabilmişti. Bir daha seslenip bir şey istemedi kuzey rüzgarından.

Kuzey rüzgarı da anlamıştı kar tanesinin hissettikle rini. Ve aldı kar tanesini, sıcak rüzgarlara karşılaşana kadar uçurdu. Sıcak rüzgarlarla karşılaşınca teslim etti. Artık kar tanesi gökyüzünde bir su buharı olarak rengarenk güllerin süslediği bir bahçede, neşe içinde oynayan çocukların avuçlarına düşeceği o güzel günü beklemeye koyuldu. …

4 Yorum “HOŞGELDİN KAR”

 • duygu says:

  ama kıskanıyorumm! :S

 • yumaksepeti says:

  Kıskanma sen tatlı kuşum. Ben sana canlı yayına geçiyorum merak etme….

 • Veysel Bey says:

  Ne güzel de yakışır Bursamıza güzel kar..

 • yumaksepeti says:

  Evet kardeşim kar Bursaya çok yakışıyor gerçekten. Evliyalar şehri Bursa, kendine yakışan masumiyete bürünüyor böylece. ben de yazının içindeki gıfleri kaldırarak Heykel de koşuştururken çektiğim resimleri ekledim. Birara tophaneye de çıkayım veya emirsultana gideyim .Oralardan da görüntü almak güzel olurdu..

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş