PostHeaderIcon GOOGLE BUGÜN NEDEN DENNİS GABOR LOGOSU KOYDU?

gabor10 hp GOOGLE  BUGÜN NEDEN DENNİS GABOR LOGOSU KOYDU?

Google bugün Dennis Gabor için logosunu değiştirdi f1 2019. Google Macarca’da Gábor Dénes olarak anılan Dennis Gabor gerçekte Macar asıllı İngiliz fizikçi. Dennis Gabor aynı zamanda büyük bir mucit.Peki Kimdir Dennis Gabor here we go karten herunterladen. Gelin onu biraz Tanıyalım…

dennis gabor anisina 337 GOOGLE  BUGÜN NEDEN DENNİS GABOR LOGOSU KOYDU?

İşte mucit Dennis Gabor’un hayatı ve buluşları musik downloaden für kreativ tonie.
Dennis Gabor (Macarca’daki asıl adı: Gábor Dénes, d. Budapeşte, 1900 – ö. Londra, 1979) Macar asıllı İngiliz fizikçi, elektrik mühendisi ve mucit rostplan for free. Holografi’yi bulmuş ve üzerinde çalışmıştır. Bu çalışmalarıyla daha sonra 1971 yılında Nobel Fizik Ödülü kazandı.
Budapeşte ve Berlin Politeknik okullarında yüksek öğrenimini tamamlayan Gabor, Alman teknik araştırma laboratuarında ve “Berlin Siemens” ile “Halske” firmalarında çalışmıştır bachelorarbeiten. 1933 yılında İngiltere’ye gitmiş, birçok firmada araştırmacı olarak çalışmıştır. 1949 yılında Londra’daki “İmperial College of Science and Technology”de uygulamalı elektronik fizik profesörü olmayı başardı auf netflix downloaden mac.
Stanford Üniversitesi’deki araştırma laboratuarlarında çalışan Gabor, 1948 yılında bulduğu ve geliştirdiği holografi yöntemiyle 1971 Nobel Fizik Ödülü’nü elde etti herunterladen. Gabor’un katot osilografisi, manyetik mercekler, gazlarda boşalma ve bilgi kuramı ile ilgili çalışmaları da var.

hologram GOOGLE  BUGÜN NEDEN DENNİS GABOR LOGOSU KOYDU?

Peki Hologram nedir herunterladen?

Kısaca… açıklamak gerekirse eger ;
Holografi üç boyutlu lazer fotografıdır. Hologram orjinal objenin üç boyutlu gerçek kaydıdır canon scangear herunterladen. Derinlik ve paralaks içerdiğinden, objenin çevresini ve arkasındaki objelerin dahada derinlik içinde görülmesini sağlar.

Hologram kelimesi Yunanca sözcüklerin bileşiminden oluşur n64 emulator deutsch download kostenlos. “Holos” “Tam görüntü” ve “Gram” “Yazılı” anlamındadır. Hologram lazer ışın dalgalarının pozitif karışımı ile oluşan iç boyutlu kayıttır. Holografinin teknik terimi “Dalga sınırının yeniden yapılanması”dır.

Holografide uyumlu lazer ışınının pozitif teması ile dalga sınırlarını eşleştirerek kayıt yaparız. Bu üç boyutlu kayıt kırılmış bir şablon şeklinde oluşur; bir dizi çok ince çizgi veya tek merkezli daireler halindedir. Bu kırılma, ışığı bükerek lazer ışığının orjinal kaydın dalga sınırına geri gönderir. Objenin üç boyutlu görüntüsü -hologram-ışık olarak yapılanır.

Kaynak:http://www.mailce.com,beyazgazete.com

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş