PostHeaderIcon FİNCANDA PİŞEN KAHVE NEDİR?

Turk kahvesi FİNCANDA PİŞEN KAHVE NEDİR?

Kahvenin birçok çeşidini duymuştum da, Fincanda pişirileni duymamıştım windows 10 how to do it. İzmirde Kemeraltında Gezerken,kuzenim bana buranın çok ünlü bir kahvesi olduğunu söyledi.Kahve direkt ateşin üzerinde fincanı ile pişiyor.ve önünüze bu şekilde geliyor.Siz bu güzel lezzeti
yudumlarken dikkat etmeniz gereken şey fincanı sadece kulbundan tutmanız kaspersky internet security 2020. aksi halde eliniz yanabilir.

IMG 2470 FİNCANDA PİŞEN KAHVE NEDİR?add on firefox music download. Yani Bu kahvenin muciti Şükrü Bertan.Zaten kemeraltında Kızlarağası Hanın arkasında birçok şubesi var. Fincanda pişen kahve; bolca dibek kahvenin fincanın içine konulması ardından da şeker ve su eklenerek fincanin içindeki kahve ve şeker eritilir. Kahvenin alametifarikası da burada başlar. Kısık ateşte yanan mangalın üzerine fincan doğrudan konulur. Fincan ile ateş arasında başka bir malzeme bulunmaz. IMG 2479 FİNCANDA PİŞEN KAHVE NEDİR?

Görenleri hayrete düşüren bu yöntemle kahve, 2-3 dakika sonra içilecek hale gelir. Ancak, ortaya çıkan lezzet, cezvede pişirilen kahvenin görüntü ve tadıyla aynı özellikleri taşımaz. Ateş gibi sıcak fincandaki kahvenin köpüğü son yuduma kadar bitmez. Kaymak kıvamındaki köpük, kalın bir tabaka gibi fincanı dibine kadar kaplar. Yolunuz İzmir’e düşerse bu güzel lezetti tatmadan geçmeyin, bir kahve molası verin derim ben….

2 Yorum “FİNCANDA PİŞEN KAHVE NEDİR?”

  • deniz cansu says:

    ABLACIĞIM BENDE HİÇ FİNCANDA KAHVE PİŞİRİLDİĞİNİ BİLMİYORDUM YİNE SENDEN BİR ŞEY DAHA ÖĞRENDİM ALLAH RAZI OLSUN.
    TÜLİN ABLAM RABBİME EMANET OL.

  • Yumak Sepeti says:

    Sen benim yaşıma gelene kadar daha neler neler görecek, öğreneceksin demekki Denizcim…Ben de her yeni öğrendiğim şeyi buradan size aktaracağım inşaallah. Sende Yüce Allaha emanet ol canım kardeşim…

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş