PostHeaderIcon AMETİST TAŞI VE FAYDALARI

kaya zerindeki ametist AMETİST TAŞI VE FAYDALARI

Mor yakut veya mor necefte denir. Ametist çok güçlü enerjiye sahip taşlardan biridir ve çok güzel bir görsele sahip olduğu içinde en çok tercih edilen taşlardandır.

Ametist ismi yunanca amethystos yani sarhoş olmayan, sarhoşluktan koruyan demektir kostenlos deutsche schlager downloaden. Eskiden özellikle Yunanistan’da insanlar içki içtikten sonra sarhoş olmamak için bu taşı yanlarında taşırlarmış. 17.yy da kıymetli mobilyalar ve ev eşyaları ametistle süslenirdi.

ametist AMETİST TAŞI VE FAYDALARI

Ülkemizde de bazı bölgelerimizde ametist taşı çıkarılmaktadır mit welcher app kann man videosen. Fakat ülkemizdekiler küçük dişlidir. Taşçılıkta biz buna nar dişli deriz ve değeri daha düşüktür. Birde brezilyadan çıkarılan ametist vardır ki bu değerce daha kıymetlidir ve iç kristal dişleri daha iridir buna da deve dişli denir. Bu ülkelerin yanı sıra dünyada İspanya, Sibirya, Almanya ve Fransa’dan da ametist taşı çıkarılmaktadır.

degerli taslar ametist AMETİST TAŞI VE FAYDALARI

Ametistin faydaları:

Vücuttaki fazla ve atık sayılabilecek lüzumsuz elektriği kendine toplayarak vücut direncini ve gücünü arttırır youtube appen iphone. En bilinen özelliği vücuttaki veya bulunduğu mekandaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmesidir. Yaydığı enerjiden dolayı sürekli taşınmasında fayda vardır. Çünkü sinir sistemini etkilediğinden dolayı stres ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir böylece zinde kalınmaya faydalı olur. Huzur taşıda denir microsoft office 2016 kostenlos herunterladen. Hafıza gücünü harekete geçirir bu nedenle sınava girecek öğrencilere özellikle tavsiye ettiğimiz taşlardan biridir. Uykusuzluğa uyuşukluğa iyi gelir.

Yatarken yastığın altına koyarak uykusuzluk problemi giderilir. Alkoliklere iyi gelir. Gözlerin dinlendirilmesi için de faydalıdır. Ametist cilt içinde faydalıdır macos wallpapers. Cildi sıkılaştırır, özellikle suyuyla yıkanan ciltteki bazı leke ve noktalar giderilebilir. Migren içinde tavsiye ettiğimiz taşlardan biridir. Tüm bunların yanında alerji, baş ve kalp ağrıları ve rahatsızlıklarına karşı iyi gelen taşlardan biridir.

images13 AMETİST TAŞI VE FAYDALARI

Ametist Taşının Fiziksel Etkileri :
1)Cilt hastalıklarına karşı etkilidir icloud drive datei herunterladen.
2)Göz hastalıklarına, alerjiye, migren ve diğer baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.
3)Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.

Ametist Taşının Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri:
1)Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir tetris downloaden kostenlos.
2)Depresyona karşı faydalıdır.
3)Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin herunterladen. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
4)Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir game for free.
5)Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.
6)Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.
7)Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir kostenlos pc spieleen deutsch.
8)Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kâbus görmeyi de engeller.
Taşınızı toplayacağı negatif enerjilerden arındırmak için; ilk iki hafta kullanımda her gün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemiyle kullanmaya devam edebilirsiniz (Yaklaşık 2-3 haftada bir suyun altında tutulur)

ilenmi ametist AMETİST TAŞI VE FAYDALARI

Ametist taşınında sahteleri oldukça çoktur bunlar camdan veya boyalı taşlardan yapılmaktadır. Bu tarz sahte taşların insana veya bulunduğu mekana hiçbir faydası yoktur. O yüzden ametist taşını alırken lütfen dikkat edin ve işin uzmanlarından yardım alın.

http://www.karacabeyblog.com
http://hayataevet.blogspot.com/

30 Yorum “AMETİST TAŞI VE FAYDALARI”

 • aysem says:

  slm tülincim ilk defa bu taşı gördüm ve duydum bide taşın güzelliğine bak insan daha baktığında nefesi ferahlatıp gönlü açıo çok yararlı olduğu kesindir benimde olsun isterdim ne güzel HAYIRLI RAMAZANLAR 🙂

 • yumaksepeti says:

  AYŞEMCİM gerçekten çok güzel,mor kristalli bir taştır. Bana da annem bir kolye ucu şeklinde hediye etmişti. Hafızayı açıcı ve dikkat toplamaya yardımcı olduğu söylendiğinden SBS sınavında mERT’İN boynuna takıp yolladım. Bursa’da özellikle gümüşçülerde çok var. Yüzük,kolye falan yapıyorlar. ben boşuna demiyorum sana atla gel Bursaya diye.Öptüm çook…

 • aysem says:

  Bursada akraba die hiç bir tanıdığımız yok malasef muroyu ikna edip oraya gelim ben takılar için deilde senin için gelirim cnm tülincim hep diorumya keşke özgür biri olsaıdım yada bana yakın batman yada diyarbakırda olsaıdın mutlaka görmeye gelirdim kimbilir belki bir gün buluşuruz ALLAH IN İZNİ İLE yıllar sonra bu arkadaslığımız devam ettinde o vakit sevinçten ne yapacağımı bilemez hale gelirim balki boynuna sarılır belkide ölece bakakalırım şaşkınlıktan öptüm HAYIRLI RAMAZANLAR 🙂 TÜLİNCİM 🙂

 • Yumak Sepeti says:

  Cnımın içi biliyorum biliyorum. ama birgün ailece misafir ederiz belki sizi, kimbilir bekli siz bizi. Bak Bursa’da akrabadan ileri Tülin diye bir kız kardeşin var, bunu hiç unutma olur mu?daha sana osmanlı macunu ısmarlayacağım burda, gezeriz beraber. İnşaallah arkadaşlığımız devam eder, ben çok isterim. Sen beni bırakmadıkça ben seni bırakmam zaten. Rabbim o kucaklaşacağımız günü kısmet eder inşaallah. Öpüyorum güzel gözlerinden,Rabbime emanet canımcım…

 • aysem says:

  yok canımın içi ben seni artık hiç bırakmam annemgillerde bilgisayar almışlar kendilerine artık oraya gittimdede yazısırız ve burda nete bir sorun felan oldumuda oraya kaçar görüşürüz senle annemin evinin bana yakın olması benim her zaman çok işime yaramıştır muro çok yasak koyan biri olduğu için bazen ondan gizli bişey yaptımda ailemden alıyorum yardımı öptüm cnımın içi HAYIRLI RAMAZANLAR 🙂 BEYAZ GÜLÜM 🙂 HOŞ BAYAN 🙂

 • Yumak Sepeti says:

  Hoşluk senden, senin güzel gözlerinden canımcım. Annenlerin bilgisayar almasınada ayrı bir sevindim.Daha sık görüşmek dileğiyle Hayırlı iftarlar kardeşim.

 • mehmet says:

  bu taşı 1.5 ay önce arkadaşımın tavsiyesi üzerine takmaya başladım   özellikle havaların soğuduğu  şu günlerde migren ağrım hat safhaya  ulaşıyor ve sıklaşıyordu   taktğım günden beri ALLAHIN izni ile  migren nöbetim olmadı  tavsiye ederim   sağlıklı günler diliyorum.

 • bu taşın manen insanlar için çok etksii var tavsiye ederim

 • stoneage.com.tr adresinde yarı değerli taşlardan muhteşem ürünler bulabilirsiniz.

 • mevlüt says:

  ben uşak dan mevlüt .Gerçek ametist taşını nerede bulabilirim yardımcı olusanın sevinirim

 • öncelikle bu konuyu açan yetkililere teşekkü ederiz, temizlik konularında firmamız profesyonel olarak hizmet vermektedir.

 • dlkmhmmd says:

  öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki doğadaki bütün maddeler insana hizmet için yaratılmıştır..fakat burda yanlış olan bilgiler olduğunu düşünüyorum.tarafınızdan yeterli bilgi ve belgelerin tarafıma ulaştırılmasını rica edeceğim.cd de olabilir yada uygun gördüğünüz belgeler yoluyla..varlığı yada bütünlüğü benim onu yere vurup parça parça edip etmemem arasında olan bi taş parçası nasıl oluyorda bi çok şifa niteliğinde özelliği içinde barındırabiliyor..ayrıca putperest inancın günümüze ulaşmış parçalarının süslenmiş bir şekli olarak düşünüyorum.aksinin ispatını tarafıma sunarsanız bende bu ve buna benzer taşların yaygınlaşması için uğraşacağım..ki kesinlikle putperest bi inaç kalıntısı olduğunu biliyorum sadece görüntüsünün hoşluğu sebebiyle bi satranç tahtası ve taşları olarak kullanılabilir yada bi kül tablası daha fazla bir işleve sahip olduğunu sanmıyor ve kesinlikle biliyorum..saygılar sunarım umuyorum dikkatinizi çeker..

 • yumak sepeti says:

  merhabalar, yüce Allahın büyüklüğünü ve tecellilerini her daim her yerde görmek gerekir.Bazen bir taşa bile şifa kaynağı konmuş olabilir. Ya da bazen bir bitkiye. İçtiğimiz ilaçlar da kaynağını doğadaki maddelerden almıyor mu?Rabbim isterse bir taşa bile rahatlatıcı bir şifa kaynağı koyarken,istemezse en lüks hastanelerde bile şifa bulamayız.Ben bu yazıyı bir taştan medet ummak için değil,altına ,pırlantaya olan düşkünlüğümüzün yanı sıra ;ucuz ama içinde insan bedenine şifalar verebilen diğer süs taşlarınada dikkat çekmek ve Rabbimin tecellilerinin nerelere aksettiğini göstermek için yazmıştım. Ben teşekkür eder,bu yazının söylediğim şekilde algılanmasını isterim.

 • AMETİST says:

  faydalı bilgi olmuş teşekkürler..

 • AMETİST TAŞI ALMAK MI İSTİYORSUNUZ DEKORASYON AMAÇLI DOĞAL YERLİ AMETİST TAŞLARI İÇİN BİZİMLE İLETİŞİM KURUNUZ

 • Ametist taşı parça alımlarında indirimlerimiz var…

 • cnkpc says:

  ametist gerçekten faydalı ve kusursuz bir taştır temizligini bilmeyenler arastırsın internetten

 • Ametist Taşı, ametist madenin çıkarılırken bir takım uygulamalar yapılıyor. Ametist Taşı alınca ametist taşınızı yıkayınız ve ametist taşınızı temizleyiniz. Ametist Taşı ile ilgili detaylı bilgililer www ametistasi. com da

 • ametist says:

  Ametist taşı değerli doğal taşların arasında yer alır. İlk çıkarıldığı dönemlerde yakut ve safir gibi oldukça pahalı olan Ametist taşı daha sonra büyük damarların bulunması ile beraber değerini kaybetmiştir. Ülkemizde ametist tek yerden çıkarılmaktadır. 
  Ametist Taşının Fiyatı taşın işlenmiş olup olmadığına bağlı olarak değişmektedir.İşlenmiş olan ametist taşları çok pahalıdır. Genelde gram olarak satılmaktadır ve yurt dışında ki kaynaklardan getirilen Ametist taşları dolar ile satılmaktadır. İşlenmiş olarak satılan ametist taşlarının fiyatları ise kalitelerine ve ebatlarına göre fiyatlandırılmaktadır.  Taşlar 15 liradan başlayıp 400 liraya kadar çıkmaktadır. Ancak gramları arttıkça fiyatları yükseldiği için büyük taşlar daha yüksek fiyatlara satılmaktadır.
  Ametist taşı satın almak istiyorsanız Türkiyede tek çıkarılan yerden direkt alabilmek için  0 555 636 3513 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 • Ametist Taşı bilgi ve SİPARİŞ için telefon Numaramız:

  0 507 501 92 33

 • aslı says:

  ametist taşını güvendiğiniz kişilerden alın

 • aslı says:

  ametist taşını alırken dikkat edin

 • MELEK says:

  aslıya katılıyorum. bizim evimize dayım bulup getirdi ve çok güzel.faydaları doğruymuş

 • betül says:

  Şuan boynumda ve erdekten aldım kolye şeklinde çok rahat uyuyorum herkese tavsiye ederim 🙂

 • balbazar says:

  Biz bugün 10 lira ödedik orjinal aldık deve dişli.
  herkes akıllı olsun
  hayatta en hakiki mürşid ilimdir.
  saygılar

 • bicümle says:

  üzerinizde ki pozitif enerjiyi bile alıyor 🙂

  kolye bileklik ve küpe biri mutlaka üzerim de olur:)

 • Değerli taşlarla ilgili tüm takılar, biblolar, aksesuarlar, tesbihler ve doğal taşlar için bakınız… http://www.burctaslari.com/

 • feride Aksoy says:

  Ametisttaşların çeşitli renkte orta boy takı yapmak için alacam fiyatları renkleri gönderirmisiniz

 • ARKADAŞLAR BALIKESİRİN DURSUNBEY İLÇESİNDE AMETİST MADENİ MEVCUTTUR İSTEYENLER.AMETİST TAŞI İSTEYENLER BENİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİR.CEP:0541 6622382

 • Oğuz Han says:

  Doğal Sarı safir satışı yapıyorum kesilmiş değil kaba işlenmemiş halinde satıyorum isteyen insanlar bu numaradan bana ulaşabilirler telefonum 05388426269 istanbul

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş