PostHeaderIcon SOĞUK GEÇİRMEZ

DSC05383 450x337 SOĞUK GEÇİRMEZ

Bu evleri geçen sene Derya Baykal’ın programında görmüş ve çok beğenmiştim. O zaman yaptıklarında evlerin aralarında çamlar da vardı. Çok şirin gelmişti bana. Bu sene de yaptıklarında hemen sitesinden alıp paylaşmak istedim sizimle…

Malzemeler: Renkli koton kumaşlar, eskiz kağıdı, kalem, tül, pul, boncuk, iğne-iplik, makas, dikiş makinesı, elyaf, kum

resim1 SOĞUK GEÇİRMEZ

Şablon kumaşın üstüne iğnelenip 1 cm. dikiş payı bırakılarak kesilir.

ev 318x450 SOĞUK GEÇİRMEZ

resim2 395x450 SOĞUK GEÇİRMEZ

Üstüne küçük kumaş parçalarıyla pencere, kapı yapılıp süslenir.

resim3 450x248 SOĞUK GEÇİRMEZ

Evler yan duvarlarından dikilerek birbirine tutturulur.10*142 cm.lik parça çatı aralarında ve tepesinde plise yaparak evlerin ön ve arka duvarına dikilir.10*132 cm.lik parça aynı şekilde alt tarafa dikilir.

resim4 450x263 SOĞUK GEÇİRMEZ

Altta dikilen 10*132 cm.lik parça bir yandan çatıya doğru çıkarak dikilir.Diğer taraf kum torbası ve elyaf koymak için açık bırakılır.

resim5 SOĞUK GEÇİRMEZ

22*113 cm. kesilen kumaş dikilir.Bir ucu açık bırakılıp kum doldurulur.Açık olan ucu dikilerek kapatılır.

7 SOĞUK GEÇİRMEZ

Hazırlana kum torbası tabanına yerleştirilir.Geri kalan kısma elyaf doldurulur.Açıkta kalan kısım dikilerek kapatılır.Kapı önü ısıtıcınız hazır.
http://www.deryabaykalblog.blogspot.com/

4 Yorum “SOĞUK GEÇİRMEZ”

  • Andi says:

    Meu amigo Nuno percebo a cada dia que você é uma cara ab§nÃeoado por morar em Portugal, pois tem muita coisa bacana ocorrendo por aí sobre BD.

  • My favourite thing about the mid-Autumn Moon Festival would be the chance to sample delectable green 'snow-skin' mooncakes. Since no one else in my family likes the 'snow-skin' ones, I had all of them to myself! *grinz*

  • It’s in The Lays of Beleriand, which is volume three of The History of Middle-earth. Be warned, though, that it’s unfinished; vg bayl ernpurf gur cbvag ng juvpu Orera naq Yhguvra unir rfpncrq sebz Natonaq.

  • merci pour les infos, ce n’est pas d’actualité pour le moment, mais ça peut toujours servir dans l’avenir des enfants,bonne journée

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş