Posts Tagged ‘Örgü Modelleri’

PostHeaderIcon ANNEMİN ÜZÜMLÜ ÖRGÜ PATİKLERİ

DSCF6299 ANNEMİN ÜZÜMLÜ ÖRGÜ PATİKLERİ

Eşimle,oğluma havaların soğumaya başladığı bu günlerde birer patik ördüm. Biri işten, diğeri okuldan geldiğinde sıcacık giysinler ayaklarına.Anneme bahsedince o da istedi ve Mürdüm rengi bir yün seçti. Eh onunkini biraz süsleyeyim deyince ortaya bu şeker şeyler çıktı. Annem o kadar beğendi ki giymeyip,dekor olarak kullanacağını söyledi.Sen giy Annem ben yine örerim… Devamını oku »

PostHeaderIcon YENİ ÖRGÜ BEREM

DSCF6288 YENİ ÖRGÜ BEREM

Kışa doğru ilerledikçe, örgü örmeye renkli yumaklarla haşır neşir olmaya devam ediyoruz.Yüncüler Çarşısında dolaşırken Alize’nin yünlerine ben de bir göz atayım dedim. Şu ara ekranlarda örgücü hanımların ellerinde hep bu yünler. Devamını oku »

PostHeaderIcon MOR BEBEK PATİKLERİ

DSCF6235 MOR BEBEK PATİKLERİ

İşte yine Deya Baykal’ın sitesinden öğrendiğim çok kolay bir örgü bebek patiği tarifi. Yukarda biraz karanlık çıkmış olabilir.Internetteki fotoğrafını da paylaşayım… Devamını oku »

PostHeaderIcon MAVİ ÖRGÜ BEREM

DSCF6112 MAVİ ÖRGÜ BEREM

Eveeet, Yumak sepeti örgüde de kış hazırlıklarına başladı….Her zaman mavi rengi çok sevmişimdir.özellikle renk turquaza,cam göbeği yeşile doğru çalarsa…Ben de kendime bu kış için bu renkte bir bere örmek istedim…Çok da güzel oldu kanımca …siz ne dersiniz? Devamını oku »

PostHeaderIcon TIĞ İŞİ ÇİLEK MOTİFİ

t i i ilek modeli TIĞ İŞİ ÇİLEK MOTİFİ

Kış bitiyor,yünlerimizi kaldıralım artık demeyin. örgü örmek zevkinden kendini mahrum etmek istemeyenler için hadi mutfaklar veya bebekler için örgüye devam. Aksesuarlar da yapabiliriz. İşte çok şirin bir örgü tarifi. Hele ben çilek motifine bayılırım.işte size inceden inceye anlatımlı 3 videosu ile birlikte….
Devamını oku »

PostHeaderIcon ÖRGÜ AFGAN BATTANİYE-PART 1

folded colourburst.jpg ÖRGÜ AFGAN BATTANİYE PART 1

Yavaş Yavaş Sonbaharın yaklaştığından mıdır? yoksa Yeni bitirdiğim “Küçük Mucizeler Dükkanı”ndan mıdır? bilmiyorum,gözüm yine renkli ipliklerde …Bu kış kendime şöyle bir Afgan Battaniyesi mi örsem diyorum. Devamını oku »

PostHeaderIcon ÖRGÜ BEBEKLER

chicks3 ÖRGÜ BEBEKLER

Yaz geliyor,örgüler kalkıyor.Ama şu şirin şeylere gözüm takılmadı değil.Çok sevimliler değil mi?Annelerimiz bize böyle şeyler yapardı. Gelecek kışa deneyim bakalım biz de yapabiliyormuyuz ne dersiniz?
Devamını oku »

Arşivler
Giriş