Posts Tagged ‘Dini Bilgiler’

PostHeaderIcon “VAV ” HARFİ VE SIRRI

baturulucami7ya6 VAV  HARFİ VE SIRRI

Bugün “vav” şeklinde bir bileklik aldım kendime . Bu kadar dünya işi ile meşkul olmaya mecburken o büyük sultana kul olduğumuda unutmayayım diye.Öğrendiklerimiz karşısında şaşırıyor muyuz? Gördüklerimizin idrakine varabiliyor muyuz? Devamını oku »

PostHeaderIcon TEVHİD ETSİN DİLİMİZ

tevhidi TEVHİD ETSİN DİLİMİZ

Sözlerin En güzeli….Müslümanın her fırsatta söylediği Kelime-i tevhid…. faziletleri ne çok…. Hayırlı cumalar canlarım. Bugün sözlerin en güzeli ile cumanıza misafirim. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki: Devamını oku »

PostHeaderIcon HOŞGELDİN MUHARREM AYI

redrosekirmizigul 450x340 HOŞGELDİN MUHARREM AYI

Mübarek Muharrem ayına kavuştuk canlarım.Ne güzel bir aydır bı ay ki içinde aşüre gününü de barındırır. Bir de Kerbela şehitlerimizi anarız. Allah omlara Gani gani rahmet eylesin. Devamını oku »

PostHeaderIcon CUMA DUASI

c CUMA DUASI

Bugüne güzel bir duayla başlamak istedim. Ve size bu duayı aktarmayı düşündüm. Peygamberler Yıldızları yazı dizimiz devam ediyor tabi ama baktım henüz ana sayfamda bu konu ile ilgili bir yazım var. Devamını oku »

PostHeaderIcon RAMAZAN AYINA NEDEN “SULTAN” DENMİŞ?

ramazan RAMAZAN AYINA NEDEN SULTAN DENMİŞ?

İradi bir mahrumiyet ve meşakkat ayı olmasına rağmen Ramazan ayına “sultan” denmesinin sebebi, Müslümanların hayatında orucun taşıdığı büyük ehemmiyettir. Ramazan’ın bir başka özelliği “bin geceden hayırlı
Devamını oku »

PostHeaderIcon RAMAZAN AYI VE ORUÇ İLE İLGİLİ BAZI TERİMLER

dua RAMAZAN AYI VE ORUÇ İLE İLGİLİ BAZI TERİMLER

Ramazan kelimesinin bir manası ‘sonbahar yağmuru’dur. Ramazan ayı ve oruç, sonbahar yağmurunun etraftaki tozları ve pislikleri götürüp temizlediği gibi günah kirlerini götürüp kalbimizi temizler. Ramazan
Devamını oku »

PostHeaderIcon KEVSER SURESİ VE SENAİ DEMİRCİ’DEN BİR YAZI DAHA

kevsersuresiix6 KEVSER SURESİ VE SENAİ DEMİRCİDEN BİR YAZI DAHA

Bismillahirrahmanirrahim

1) İnna a’taynakel kevser.2) Fe salli li rabbike venhar.3) İnne şanieke hüvel’ebter
Devamını oku »

Arşivler
Giriş