PostHeaderIcon PEYGAMBERİMİZİN(S.A.V) ÖĞRETTİĞİ TÖVBE DUASI

tovbe 01 PEYGAMBERİMİZİN(S.A.V) ÖĞRETTİĞİ TÖVBE DUASI

Bu duayı dün öğrendim.Nereye kaydetsem unutmadan diye düşünürken hemen siteye ekleyip sizinlede paylaşmak istedim.Yüce Allahın merhameti ve Ramazan Ayı’nın da bereketi ile Günahlarımız affolur inşaallah…

Câbir İbni Abdullah’dan rivayet edildiğine göre, Câbir demiştir ki, “bir adam Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Selleme gelip şöyle dedi: Günahlardan yazık oldu bana, vay başıma!… İki kez yahut üç kez söyledi. Bunun üzerine Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem ona dedi ki, sen şöyle söyle:

“Allâhümme mağfiretüke evsau min zünûbî verahmetüke ercâ indîmin amelî.”

“Allah’ım! Senin mağfiretin benim günahlarımdan çok daha geniştir, rahmetin de benim nazarımda yaptığım amelden çok daha güvencelidir.”
Adam bu sözleri söyledi. Sonra geygamber (s.a.v) ona bu duayı tekrarla dedi. Adam tekrarladı. Sonra tekrarla dedi, adam da tekrarladı. Bunun üzerine peygamber (s.a.v) ona: haydi kalk, günahların bağışlanmıştır, dedi.”

Ebû Ümâme’den (Radiyallahu Anh) yapılan rivayette demiştir ki, Resûlüllah Saİlallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu:

Yâ erhamerrâhimîn. (Ey merhamet edenlerin en merhametlisi!) diyen kimse için Allah’ın görevli bir meleği vardır. Kim bunu üç defa söylerse, melek ona şöyle der: Merhamet edenlerin en merhametlisi (olan Allah) sana teveccüh etmiştir. iste…”
tovbe 02 PEYGAMBERİMİZİN(S.A.V) ÖĞRETTİĞİ TÖVBE DUASI

4 Yorum “PEYGAMBERİMİZİN(S.A.V) ÖĞRETTİĞİ TÖVBE DUASI”

 • Veysel Bey says:

  Çok teşekkür ederim..

 • Yumak Sepeti says:

  Canım kardeşim ben teşekkür ederim.

 • medine says:

  Yine takvim yaprakları Cuma’yı gösteriyor,Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin.Ahir zaman fitnelerinden ,kazalardan ,belalardan ,sıkıntılardan ,şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun.Hakkımızda hayırlı olan hacetlerimizi kabul buyursun.Evinizden Bereket,Dilimizden Dua ,Kalbimizden Rahman ve Rasul Aşkı Eksik Olmasın  Selam ve DUA ile hayırlı Cumalar.

 • yumaksepeti says:

  Canım Medinecim, Sabahın bu saatlerinde sanıyorunki ,sabah namazına kalkmışsın ve sonra siteye uğramışsın. Allah o güzel gönlünle kıldığın namazını ve dualarını kabul buyursun. Senin gibi sıcacık gönüllü insanları da aramızda hep var etsin, sanada Hayırlı Cumalar kardeşim. Ve aminnn diyorum güzel duan için.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş