PostHeaderIcon HZ. ŞİT (A.S.)’ın HAYATI..

SIT HZ. ŞİT (A.S.)ın HAYATI..

Hayırlı cumalar arkadaşlar, Hz. Adem (A.S.) sembolik hayatı yazı dizimiz bu hafta onun oğullarından bir olan Ve ikinci peygamber olarak tadınıdığımız. Hz. Şit (A.S.) hayatı ile devam ediyoruz fortnite hack downloaden ps4. Bu güzel günde , güzel bir peygamberi tanımanın mutluluğu ve ferahlığı
üzerimize olsun.Hepsine de bizden salat ve selam olsun.

Sit aleyhisselam Adem aleyhisselam’dan sonra gönderilen – ikinci – peygamberdir. Adem aleyhisselam’in oglu’dur. Babasi vefat edince kendisine peygamberlik ve ayrica 50 suhuf kitap verildi herunterladen. Sit ismi Ibranice olup Arapca’da Allah’in hibesi (hediyesi) manasindadir. Sit yerine Sis de denilmist

Sit aleyhisselam’in hayati
Adem aleyhisselamin ogullarindan Kabil’in Habil’i sehid etmesinden 5 veya 30 sene sonra dünyaya gelen Sit aleyhisselamin alnina son peygamber Muhammed (S.A.V.)’in nuru intikal etti ve onun alninda parladi. Âdem aleyhisselâmın oğullarından Hâbil ile Kâbil çıkan anlaşmazlık neticesinde Kâbil, Hâbil’i öldürünce, Allahü teâlâ hazret-i Âdem’e, Hâbil’e karşılık ihsân olarak, yeni bir oğul verdi vmware to download trusted ca-root certificates. Âdem aleyhisselâmın bütün çocukları ikiz olarak doğduğu hâlde, Şit aleyhisselâm tek doğdu. Hz. Adem bu oglunu diger cocuklarindan cok severdi. Bütün evladi üzerine onu reis yaptigi gibi, vefat edecegi zaman bütün yeryüzünün halifeligi icin onu tayin etti.Peygamber efendimizin nûruyla ilgili olarak oğlu Şit aleyhisselâma şöyle vasiyet etti: ”Oğlum Alnında parlayan bu nûr, son peygamber olan Muhammed aleyhisselâmın nûrudur herunterladen. Bunûru mümin, temiz ve afif hanımlara teslim et ve oğluna da şöyle vasiyet et.”

952 HZ. ŞİT (A.S.)ın HAYATI..

Şit, bu vasiyet üzerine sâliha bir kızla evlendi. Sonra evlâtlarına da böyle vâsiyet ettiler. Onlar da bu vasiyete uyup öylece devâm ettiler. Sit aleyhisselam babasi Hz. Adem ile veya kardesleriyle beraber Kabe’yi balcik camuru kullanarak tastan yapti spss für mac download kostenlos. Adem alehisselamin vefatindan sonra, Sit aleyhisselama peygamber oldugu bildirilip vahiy geldi. Allahü Teala Sit aleyhisselama 50 suhuf (sayfa) kitap gönderdi. Hz. Sit’e nazil olan suhuf’da; hikmet ve riyaziye (matematik) ilimleri, kimya, simya ilmi ve cesitli sanatlar, ayrica daha bir cok seyler bildirildi.Ebu Zer Gifari radiyallahu anh söyle rivayet etti: “Resulullah sallallahü aleyhi ve sellem’e: «Ya Resulallah bubble witch saga 3 for free german! Allahü Teala kac kitap gönderdi ? » diye sordum. « 104 kitap gönderdi. Sit’e 50 sahife indirdi…» buyurdu.” Şit aleyhisselâmın dininin esasları, Âdem aleyhisselâmın bildirdiği dinin esaslarına uygundu.

Şit aleyhisselâm ekseriyâ Şam’da ikâmet edip, insanlara, Allahü teâlâya imân etmeyi ve emirlerine uymayı bildirerek tebliğ vazifesini yaptı herunterladen. Bin şehir kurup, hudutlarını tespit etti.her sehrin kapisinda : « La ilahe illallah, Adem Safvetullah, Muhammed Habibullah » yazili idi.

lmtc7 HZ. ŞİT (A.S.)ın HAYATI..

Şit aleyhisselâmın çocukları ve torunları imâr ettikleri şehirlerde yaşayıp, Allahü teâlâya ibâdet ve tâatle meşgul oldular. Gâyet huzurlu bir hayat sürdüler.Aralarında düşmanlık buğz ve haset yoktu. Kötülüklerden, haramlardan ve isyândan uzak dururlardı.

Şit aleyhisselâm, Şam’dan Yemen tarafına gidip, azgın ve sapık bir hâlde yaşayan Kâbil’in oğullarını Allahü teâlâya imân ve ibâdet etmeye dâvet etti elster vat 2016 download for free. Fakat bu kavim, Şit aleyhisselâmın dâvetini kabul etmeyip, sapıklıklarında ısrâr ettiler. Şit aleyhisselâm, onlarla savaş yaptı. Bu savaşta kılıç kullandı. İlk kılıç kullanan odur.

Yemendeki bu azgın kavmin bir kısmını kılıçtan geçirdi, bir kısmını da esir aldı. Babası, Âdem aleyhisselâmla veya kardeşleriyle Kâbe’yi balçık çamuru kullanarak taştan yaptı wie kann ich sachen von youtubeen. Son peygamber olan Muhammed aleyhisselâmın nûru Şit aleyhisselâmdan onun oğlu Enûş’a geçti.

www.manzara.be  Dini duvar kagtlar 1 HZ. ŞİT (A.S.)ın HAYATI..

Şit aleyhisselâm, oğlu Enûş’a, babası Âdem aleyhisselâmın, Muhammed aleyhisselâmın nûruyla ilgili olarak kendisine yaptığı vasiyeti yaptı ve Enûş’u yeryüzüne halife tâyin ederek vefât etti.Ömrünün dokuz yüz on iki veya dokuz yüz elli yâhut da dokuz yüz sene olduğu rivâyet edilmiştir

Peygamberliğininse, iki yüz seksen iki veya iki yüz on iki yâhut da iki yüz kırk iki sene olduğu rivâyet edilmiştir. Şit aleyhisselâmdan sonra, çoğalarak yeryüzüne dağılan insanlar, zamanla doğru yoldan uzaklaşıp, çok azgınlık gösterdiler. Allahü teâlâ onlara İdris aleyhisselâmı peygamber olarak gönderdi kostenlose spiele herunterladen für pc.

hazretiitzl51 HZ. ŞİT (A.S.)ın HAYATI..

Şit aleyhisselâm Âdem aleyhisselâmın öteki evlâtlarının hepsinden güzel ve faziletliydi. Sûret ve sirette yâni hâl ve yaşayışta tıpkı babasına benzediği için Âdem aleyhisselâm onu diğer evlâtlarından çok severdi.Sit aleyhisselam vefat etmeden önce yerine oglu Enus’u halife tayin etti. Sit aleyhisselam vefat ettikten sonra kuvvetli rivayete göre Mina’daki mescidin minaresi dibinde medfün olan Adem aleyhisselam’in yanina defn edildi. Sit aleyhisselam hakkinda bilgimiz azdir, cünkü hakkinda herhangi bir ayet inmemistir. (biraz alıntı,biraz derlemedir)

3 Yorum “HZ. ŞİT (A.S.)’ın HAYATI..”

 • abdullah says:

  hz şit(as)kuranda ismi geçmektedir peki bu nasıl olur. hata kitaplarda ismi geçmiyur

 • Adam says:

  I really ejnyoed your music on friday night! thank you sooo much. now im listnign to your cd which is pretty good but i still prefer the live music. looking forward to see you in Japan in 2013 or maybe somewhere else. cheers!

 • meryem isra says:

  Hz şit (as)’ın kıssası kur’an’da geçmiyor ama en bilinen peygamberlerden birisi hz şit (as) hayatını yazdığınız için teşekkürler

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş