PostHeaderIcon Recep Ayına Girdik, Mübarek Olsun

1794646 763791200305747 5331519634846645099 n Recep Ayına Girdik, Mübarek Olsun

Çok şükür kavuştuk üç aylara, Rabbim canım Ramazana’da eriştirsin inşallah.Recep Ayına ait çok sevdiğim bir hikaye ile başlayayım.Recep ayında ihlâs suresi okumanın fazileti ile ilgili bu hikaye…

Rivayet edildi ki:

“Beytül-Makdis’de bir kadın Recep ayında her gün ihlâs suresini 12.000 defa okurdu mp4 to ipad. Ayrıca bu kadın yine Recep ayında kaba yünden dokunmuş elbise giyerdi. Kadın hastalandı. Oğluna vefat ederse, giyindiği yün elbise ile kendisini defnetmelerini vasiyet etti untis 2020 herunterladen. Kadın vefat edince, oğlu kendisini daha değerli bir kumaş ile kefenledi. Geceleyin annesini rüyasında gördü. Annesi kendisine:
-Ben senden razı değilim, çünkü vasiyetimi yerine getirmedin!” dedi herunterladen.
Kadının oğlu korku içinde uykudan uyandı ve yün elbisesini aldı, onunla defnetmek için kabrini açtı. Fakat annesini kabir içinde bulamadı ve şaşırıp kaldı herunterladen. Bu esnada şöyle bir ses işitti:
-Recep ayında bize ibadet edeni tek başına ve yalnız bırakmayacağımızı sen bilmiyor musun?” (İmam-ı Gazali, Kalplerin Keşfi)

k Recep Ayına Girdik, Mübarek Olsun

Recep Ayını Seçkin Kılan Özellikler

Recep ayı, Allah’ın (cc) ayıdır
“Recep ayında Allah’ın (cc) hiçbir kavmi gazabına uğrattığı duyulmamıştır powerpointen mac gratis. Zira Allah (cc) geçmiş ümmetlere sair aylarda azap etmiştir.” (Gunyet’üt Talibin)
Recep ayı, tövbe ayıdır
“Recep ayında Allah’tan (cc) çok istiğfar edin. Çünkü Allah’ın (cc) Recep ayının her vaktinde cehennemden azat ettiği kulları vardır. Ayrıca cennette öyle köşkler vardır ki, ancak Recep ayında oruç tutanlar girer.” (Deylemi)
Recep ayı, ibadet ayıdır
“Receb-i Şerif’in bir gün başında, bir gün ortasında ve bir gün de sonunda oruç tutana, Recep’in hepsini tutmuş gibi sevap verilir.” (Miftah-ül-Cenne)
“Recep, suyu sütten ak, baldan tatlı ve buzdan soğuk cennette bir nehrinin adıdır. Bu sudan, sadece Recep ayında oruç tutanlar içebilir.” (İmam-ı Gazali)
Recep ayı, mağfiret ayıdır
“Allah (cc), Recep ayında oruç tutanları affeder.” (Gunyet’üt Talibin)
Recep ayı, günahları terk etme ayıdır
Recep ayına “mutahhar (temizleyici)” denmesinin sebebi ise; bu ayda tutulan oruçların, hataların ve günahların temizlenmesine vesile olduğu içindir.
Recep ayı, seçkin olanların ayıdır
Mübarek zatlar, ancak Allah’ın (cc) rızasını her şeyden üstün tutan kimselerin Recep ayını değerlendirdiklerini söylemişlerdir.
Recep ayı, yardımlaşma ayıdır
“Bir kimse, Recep ayında bir kulun sıkıntısını giderecek olsa Allah (cc) ona, kıyamet günü Firdevs cennetinde gözünün görebildiği kadar uzunlukta büyük bir saray verir.” (Gunyet’üt Talibin)
Recep ayı, şeytanın recmedildiği aydır
Recep ayı, Şaban ve Ramazan ayları ile beraber, -Müminlere eziyet ve sıkıntı vermemeleri için- şeytanların taşlanıp kovulduğu aylardır.

1 Yorum “Recep Ayına Girdik, Mübarek Olsun”

  • Deniz Cansu says:

    REGAİB KANDİLİNİN TÜM İSLAM ALEMİ İÇİN AFFA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE. KANDİLİMİZ BOL DUALI GEÇSİN İNŞAALLAH. DUALARIM TÜM İSLAM ALEMİ VE SİZLERLE ABLALARIM. TÜM İSLAM ALEMİ İÇİN DUA EDELİM İNŞAALLAH.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş