PostHeaderIcon BAHARA DOĞRU CİLT BAKIMI

cilt temizligi 350x259 BAHARA DOĞRU CİLT BAKIMI

Bahar yaklaşıyor ya ,içimizde yavaş yavaş kıpırtılar başladı m3u file. Ağaçlar sürgün veriyor, tekrar yeşillenmek için hazırlık yapıyor. Cildimizde soğuk bir kıştan uyanmak üzere. Bence cilt bakımının ilk adımı cilt temizliği ile başlar, Araştırdım ve
Bende www.saglikguzellikrehberi.comda bir yazı buldum herunterladen. Orada cilt tipimize göre nasıl temizlememiz gerektiği yazıyor . bir de pratik tarifler var ,ev de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tüm Ciltler İçin Yoğurtlu Ballı Temizleme Kremi:3 çorba kaşığı balı ısıtarak eritin foto's downloaden van icloud naar macbook. 16 çorba kaşığı yoğurt ve 5 çorba kaşığı mürver çiçeğini(aktarlarda bulabilirsiniz) hafif ateşte yarım saat kaynatın. Beş saat beklettikten sonra süzün. İçine balı ilave edin ve iyice karıştırıp bir kavanoz veya şişeye koyun. İyice karıştırıp şişeye doldurun. Bu kreme batırdığınız bir parça pamukla yüzünüzü temizleyin.

Kuru cilt: Yatmadan önce yağı alınmış süte batırdığınız pamukla yüzünüzü silin ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suya batırılmış pamukla yüzünüzü silin ve kurulayın. Sonra kremle masaj yapın.

Yağlı Cilt: Eğer cildiniz yağlıysa günde iki defa aşağıdaki gibi temizleyin.Bir kaba sıcak su koyun.İçine bir avuç kadar kuru papatya ufalayın. 5 dakika bekletip süzün. Sonra küçük ve yumuşak bir havluyu bu suya batırarak iyice ıslatıp sıkın ve yüzünüze kompres yapın. Aynı işlemi 5 dakika devam ettirin. Daha sonra yüzünüzü gülsuyuna batırılmış pamukla silin. Not: (En iyi gül suyunu elde etmek için bir şişe veya kavanozun içine aldığı kadar gül yaprağı doldurun ve üstüne arıtılmış su katıp ağzını kapatın. 15 gün sonra doğal gül suyunuz hazır.)

dbebf56ccee8d285e4715aec0668c052 1262489453 BAHARA DOĞRU CİLT BAKIMI

Normal Cilt Bir avuç üzümün suyunu sıkın ve bu suya batırdığınız pamukla cildinizi iyice silin. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kurulayın. Çok etkili bir cilt temizleme yöntemidir.

İki bardak yağmur suyuna 10-15 damla gliserin koyun ve karıştırın. Bu su ile yüzünüzü iyice yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın

Küçük bir kaba koyduğunuz suya yumuşak bir traş fırçasını batırıp yüz sabunuyla iyice köpürtün ve yüzünüzü güzelce fırçalayın. Daha sonra yumuşak bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

Not: Cilt temizliği için alkol ve kolonya kesinlikle kullanmayın. Çünkü alkol ve kolonya cildin çabuk kırışmasına sebep olur.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş