PostHeaderIcon AVAKADO MASKELERİ

avakado 02 AVAKADO MASKELERİ

Bir insanın dış görünümünü kapsayan ve bakıldığında ilk göze çarpan şüphesiz cildimizdir. Cildimizi tazelemek için meyvelerden oluşan doğal maske tariflerimize devam ediyoruz. Bugün için seçtiğim meyve Avakado. Bakalım Avakado ‘dan neler yapabiliriz…

1) Kuru Ciltler için Avakado Maskesi:

Bir avokado meyvesi ezilir ve yarım tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ilave edilir. Bu karışım daha sonra bir yumurta sarısı ile karılır. Bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilip tekrar iyice karıştırılır. Yüze maske şeklinde sürülür ve yarım saat bekledikten sonra yıkanır.

2) Cilt Bakımının Vazgeçilmesi Avakado:

Malzemeler:
* 1/2 adet avakado,
* 1 çay kaşığı limon,
* 1 yumurta akı
* Cildiniz kuruysa, 2-3 damla badem yağı,

Kullanım Şekli: Avakadoyu iyice ezip, püre haline getirin. Limon suyunu ve yumurta akını iyice çırptıktan sonra, avakadonun içine ekleyin. Eğer, cildiniz çok kuruysa, badem yağını da ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi, cildinize ve boynunuza sürün. 20 dak. bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

3) Kırışıklık İçin Avokado:

1 adet olgun avokadoyu dörde bölün ve bir parçasını rendeleyip krem haline getirin. İçine dörtte bir limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı susam yağı koyup karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika sonra durulayın.

avakado 03 AVAKADO MASKELERİ

4) Cildi Nemlendirici Avakado Maskesi:

Malzemeler:
* Yarım avakado
* Yarım yemek kaşığı bal

Hazırlanışı: Yarım bir avokadoyu ezin, yarım kaşık bal ile karıştırın.

Uygulanışı: Öncelikle yüzünüzü duru bir su ile yıkayın. Hazırladığınız avakado-bal karışımını nazikçe yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika hareketsiz bekleyin. Maskeyi göz çevrenize sürmeyin ve gözünüze değdirmeyin. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce temizleyin. Yüzünüzü mucizevi bir şekilde nemlendirmiş olacaksınız.

5) Yorgun ciltler için Avakado:

Özellikle yorgun ve kuru ciltler için, güneşlenmenin ardından uygulanacak ideal bir maske! Bir kahve kaşığı avakado içini ezip iki kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

6) Cildin Yumuşaması İçin Avakado:

Avakadoyu kesip vücüdunuza sürün 20 dakika böyle yapıp, duşa girin ve farkı görün. Kolay gelsin…

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş