PostHeaderIcon KIRMIZI ELBİSELİ SÜMBÜL

sumbuller1 KIRMIZI ELBİSELİ SÜMBÜL

Henüz yeni yeni tanışıyoruz gratis kalender downloaden.
Nefis bir kokusu var.
Anladığım kadarı ile beni seviyor.
Hep aynı güzellikte kokuyor.

Sümbül bir delikanlı eth software. Hadi canım demeyin. Sanki her güzel..adını bir kadından almak zorunda mı? Bu da bir delikanlıdan almış işte. Yunan mitolojisine göre sümbül..adını, Hyakinthos (Avrupa dilinde sümbül) adında bir Yunan delikanlısından alıyor mw3 pc kostenlosen. Sümbülün hikayesi ise şöyle:

Hyakinthos, Apollon’un can ciğer arkadaşıymış. Bir gün disk atma yarışında Apollon’un attığı disk Hyakinthos’un başına çarpmış netflix titelen macbook. Delikanlının boynu bir çiçek gibi kırılmış, çimenler al kana boyanmış. Apollon arkadaşının cesedini kolları arasında alıp, “Ah, senin yerine ben ölseydim” demiş amazon prime hörbücher herunterladen. O anda çimenler yeniden gövermiş ve Hyakinthos’un öldüğü yerde güzel bir çiçek açmış ve bu çiçeğe Hyakinthos yani sümbül denmiş.

images1 KIRMIZI ELBİSELİ SÜMBÜL

Sümbül bildiğim kadarı ile Farsça bir kelime kun je picasa nog. Genellikle süs için yetiştirilen çok gösterişli soğanlı bir bitki. İlmi bir adı bile var. Biz bir adı taşımada zorlanıyoruz, zavallım birkaç ada sahip google maps offline karte herunterladen pc. Evet ilmi adı hyacinthus. Allah için yakışıklı bir isim. Sümbül..Zambakgiller ailesinden geliyor. Bildiğimiz soğan gibi..otsu bir bitki. Doğu sümbülünün (hyacinthus orientaris) pek çok çeşidi var herunterladen. Açık havada, yerde veya evlerde saksılarda yetiştirilebiliyor. Topraktan çıkarılan soğanı dinlenme devresi süresince 25 °C ‘ye yakın ısıda tutmak gerekiyor ls17 strohbergung download kostenlos. Türkiye’ de ağırlıklı olarak mor sümbülleri görüyoruz.

Geçen uyanmışım. Bir sümbül var aklımda. Kırmızı…Rüyada sümbül çiçegi görmek, zenginliginin artması ve itibarının çogalması anlamına gelir app herunterladen ipad. Bolluğa, refaha, mal ve zenginliğe kavuşacaksın..bir de arkadaşlarını göreceksin deyince..Kırmızı Sümbül’ü aramaya koyuldum.

kirmizi tek sumbul KIRMIZI ELBİSELİ SÜMBÜL

Al Sümbül Bitkisinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar:

Al Sümbül bitkisinin üretilmesi; çelikten kolayca çoğaltılır. Bu çelikler genç filizlerin 75 cm uzunluğunda budanması ile elde edilir. Alınan çelikler kum bulunan küçük saksılarda köklendirildikten sonra daha geniş saksılara alınır.

Toprak: Bir kısım funda yarısı ince dere kumu ve bir kısım yaprak çürüntüsü ile karıştırılan toprak bitki için en iyisidir.

Su: Çok nemli bir atmosferde sulama ılık su püskürtülerek yapılmalıdır.

Işık: Yazın açıkta güneşli yerde yaşayabilir.

Sıcaklık: Normal ısılı odalarda büyür. Mart ortasından Ekim ortasına kadar öğle sıcaklığından korumak gerekir.

Gübre: Kışın bitkiye gübre verilmemelidir ancak ilkbahardan sonbahara kadar haftada bir sıvı gübre verilmelidir.

Budama: İlkbaharın ilk günlerinde hafifçe budama yapılmalıdı
http://www.birdeliningunlugu.com/ http://www.geldik.com/

5 Yorum “KIRMIZI ELBİSELİ SÜMBÜL”

 • derya says:

  ablacım bizim bahçedede var sümbül çok tatlı bir görünüşü ve çok güzel bir de kokusu var annem çiçekçiden onun ekilme zamanıyken almıştı gözü gibi bakar çiçeklere kış olunca bahçenin üzerini kapatıyoruz ama yinede o kuruyor yalnız soğanı toprağın altında baharla canlanıyor ve nihayet yazın ihtişamıı gözler önüne seriyor hikayesi olduğunu bilmiyordum bu arada abam rüyanda inşallah gerçekleşir allaha emanet

 • yumaksepeti says:

  Zenginlik de , ihtişamda Yüce Allaha mahsus.Hiç gözüm yok Deryacım. Ben çook zenginim zaten, sizin gibi bulunmaz kardeşlerim var. …Benim annemde çiçek yetiştirmeye bayılır, sümbülüde çok sever.Ben çok özeniyorum ama kurutcam diye çok korkuyorum. Rabbime emanet…</p>

 • deniz cansu says:

  ABLA SÜMBÜL ÇİÇEĞİNİN ADININ BİR ERKEKTEN ALDIĞINA ÇOK ŞAŞIRDIM. AMA DEDİĞİN GİBİ  HER ÇİÇEK İSMİNİ BBİR KADINDAN ALMAK ZORUNDA DEĞİL.

 • derya says:

  evet ablacım çok şükür bizler içi zengin çünkü içimizde o kadar güzel dostluklar yeşerttikki öylemi keşke annenize burdan ufak fideler gönderebilseydik ekerdi ablacım biliyormusun bede geçen gün bir karanfil soğanı aldım çiçekciden bizim ağacımız olsun dedim yani tüm kardeşlerim ve senin için o büyüdükçe bizimde kardeşliğimiz dahada büyüsün diye bu arada ablacım senin elinde hiç çiçek kururmu aşk olsun çiçekler sevgi ister der annem e sende de sevgi namına herşey var o çiçek o kadar gelişirki değil kurumak bir yere sığmaz olur allaha emanet

 • fiveoyun says:

  çok işime yaradı çok faydalı bir yazı elinize sağlık.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş