PostHeaderIcon GÜNEŞE BAKAN AYÇİÇEKLERİ

aycicekleri 7832521 GÜNEŞE BAKAN AYÇİÇEKLERİ

Bütün çiçekler güneşe bakar. klingeltöne kostenlosen t-mobile.
Bir tek sen..
Bir tek sen güneş olduğun için,
Çiçeklerin hepsi sana bakıyor.

Güne, güneşe bakan Ayçiçekleri….İsmine dikkat ederseniz ne kadar feraklık verici ve ışıl ışıl değilmi hp photosmart c4385 driver download for free. Kendi de ismi gibi ışık saçan bir çiçektir:Ayçiçeği. Karanlığıda kiç sevmez hani. Önce yüzünü Doğuya döner ve sabahın serinliği ile doğacak tazecik güneşi bekler herunterladen. Öğlene doğru güneye bakmaktadır. Sanki yapraklarındaki bulunmaz güzelikteki sarı rengi güneşten almak ,ona benzemek için çabalamaktadır. Yüzünü sıcak memleketlere doğru dönmüş,uzaklardan ,belki bir çöl şehrinden gelen rüzgarın getirdiği şarkıyla sallanmaktadır gif download android. Akşama doğru Batıyı selamlar. Sanki güneşe ;ona doyamadığını,gitmesini istemediğini haykırır. Ve gece ayçiçeği,artık Ayın çiçeğidir hp officejet 4620 treiber download kostenlos.

aycicek resimleri 01 GÜNEŞE BAKAN AYÇİÇEKLERİ

Her zaman bana gülümseyen bir bayanı hatırlatır.Kuşlarla arkadaşlık eden bir bayandır o.Tohumlarının hem onlarla paylaşır hem bizimle apple app herunterladen funktioniert nicht. Çıtır çıtır kavurarak yeriz çekirdeklerini.Yaz akşamlarında bahçelerde,parklarda. Kışın evimiz penceresinin önünde dışarısını seyrederken veya sevdiğimiz filmi izlerken eşlik eder bize animationen von webseiten downloaden.

gunebakan resimleri GÜNEŞE BAKAN AYÇİÇEKLERİ

” Ayçiçeği güneşe aşık olunca gülmekten kırılmış bütün bitkiler.”Güneş gökyüzündeki tahtından bir an bile ayrılmaz html video herunterladen. Kudretli ve ulaşılmazdır. Sen kim o kim? Vazgeç bu sevdadan” demişler hep bir ağızdan.Ayçiçeği sesini çıkarmamış. Sevdalı gözleri dikmiş güneşe; bakmış bakmış bakmış herunterladen. Uzun müddet hiçbir şeyin farkına varmayan güneş, nihayet bir gün, ayçiçeğinin bakışlarını hissetmiş üzerinde. Önce geçici bi heves sanmış, ama zamanla yanıldığını anlamış tiptoi vorschulwissen herunterladen. Ayçiçeği o kadar inatçıymış ki, güneş tahtını nereye taşırsayılmadan usanmadan o yöne çevirmiş başını. Derken bir öğleden sonra, artık bu takipten bıkan güneş sapsarı gazabıyla kavurmuş ayçiçeğini. Daha simsiyah tutarken üzerinde, insanlar akın etmiş olay mahalline. “Yaşasın!” demiş içlerinden biri. “Şimdi ne güzel çitleriz bu aşkı.”
Aynı gece televizyon karşısında acıklı bir aşk filmine gözyaşı dökerken, çitlemişler ayçiçeklerini.(– Elif Şafak / Kağıt Helva )’dan”

aycicegi tarlasi resmi GÜNEŞE BAKAN AYÇİÇEKLERİ

Birde sofralarımıza işlenerek yağ olarak girer bu çekirdekler. Lezzetli yemekler,kızartmalar yaparız.Çok şükür ki ülkemizde de bol bol yetişmekte. özellikle de benim oturduğum bölgede.Türkiye’ deki ayçiçeği ekiliş alanlarının %73’ ü Trakya-Marmara imiş öğrendiğim kadarı ile .Çok da nazlı değilmiş,kolaycacık yetişirmiş.Neredeyse her toprak tipinde yetişir he birde bu toprak organik maddece zengin, derin ve su tutma kapasitesi yüksekse ayrı bir verim verirmiş. Eğer sizde tarlanızda bu güzel çiçeği yetitirmek isterseniz şu vereceğim linkte güzel bilgiler var.http://www.agaclar.net

İşte böylemiş ay çiçeğinin hikayesi:Derlerki :

Dimdik ayaktadır o.
Güneşe sevdalıdır o.
Sonsuza kadardır ona olan aşkı,
yüzünü hep ona dönmesi.
Ve Belli ki bu yüzdendir,
güneşe bu kadar benzemesi….

2 Yorum “GÜNEŞE BAKAN AYÇİÇEKLERİ”

  • deniz cansu says:

    BİRİCİK TÜLİN ABLAM YARIN CUMA PEYGAMBERLERİN HAYATINI YAYINLAMAYA DEVAM EDECEKMİSİN?
    OKULLAR AÇILDI DERSLER TAM BAŞLAMADI HELE BİR BAŞLASIN O ZAMAN BELKİ BİR KAÇ GÜN YAZAMAM KUSURA BAKMA. AMA PEYGAMBERLERİN HAYATINI YAYINLADIĞIN GÜN MUTLAKA YAZARIM. HEM CUMAYA ERTESİ GÜN TATİL OLUYOR.
    GÜNEŞE BAKAN ÇİÇEKLERİNİ BENDE ÇOK SEVERİM. DEDİĞİN GİDİ ÇEKİRDEĞİNDEN HEM BİZE HEM KUŞLARA YEDİRİYOR.

  • Yumak Sepeti says:

    AH DENİZCİM ANCAK CEVAPLAYABİLİYORUM. BİRAZ GEÇ OLDU AMA.eVET SEN MERAK ETME HER CUMA PEYGAMBERLER TARİHİ YAYINLAMAYA DEVAM EDECEĞİM. tAA Kİ EFENDİMİZE (s.A.V) KADAR. SONRA BAŞKA BİR PROJEYE GEÇECEĞİM YİNE DİNİ KONULARDA.sEN BU SAYFANIN VAZGEÇİLMEZİSİN GÜZEL VE İÇTEN YORUMLARINI HER ZAMAN BEKLİYORUM CANIMCIM….

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş