PostHeaderIcon EKİM AYI BAHÇE BAKIMI VE TÜKETİLECEK BESİNLER

ekim ayi bahce bakimi 02 EKİM AYI BAHÇE BAKIMI VE TÜKETİLECEK BESİNLER

Artık yaz mevsimini geride bıraktık zorlu kış koşulları gelmeden bahçelerimizin ekim bakımlarını yapma vakti geldi windows 7 iso file download. Bu ay bahçelerimizin güzel görünümünü sürdürmek için yapacağımız önemli görevler var.

ilk önemli adım bahçelere güzel görünümünü veren çimlerin bakımını yaparak atın antivirenprogramm kostenlos downloaden vollversion windows 7. Çim alanları esnek çelik uçlu havalandırma aletleriyle (elektrikli, mekanik veya benzinli) tarayın. Bu işlem yaz boyunca çimlerinizin ölen kök bölgelerinin temizlenmesini yaparak keçeleşmiş, sararmış olan kökleri temizler dr web herunterladen. Böylece çimler daha yeşil ve sağlıklı olacaktır. Bu işlem tamamlandıktan sonra, yavaş eriyen granül verebilirsiniz.
Çamlarınızın kaybettiği besini alabilmesi ve kışa hazırlanması için özel çam gübrelerinizi vermeyi unutmayın kartenspiele frei herunterladen. Bu işlemi yaparken ağacınızın yaşını dikkate alarak gübreleme işleminizi yapın.
Bahçenizdeki ömrü tükenmiş olan yaz çiçeklerinin tohumlarını alın ve gelecek sezon için muhafaza edin youtube playlistsen mp3. Bu işlemden sonra ömrünü tamamlamış olan çiçekleri sökün. Eğer torf yapacaksanız söktüğünüz çiçekleri çukurlara doldurun.
Sonbahar için dikeceğiniz bordürlere yıldız çiçekleri ve krizantemler dikin herunterladen. Menekşelerinizi saksılardan bahçede dikmek istediğiniz yerlere taşıyabilirsiniz. Menekşeler aşırı soğuk ve dona karşı dayanıklı olduğu için, kışın bahçenizin güzelliğini tamamlayacaklardır herunterladen. Kışın ölen yapraklarını temizler ve besinlerini verirseniz ilkbahara kadar dayanacaklardır.
Dökülmeye başlayan yapraklan toplayıp torf yaptığınız alanlara taşıyın farmville 2 spielinhalte herunterladen. Bu işlemi yaparken bahçe taraklarından ya da yaprak toplama makinelerinden yararlanabilirsiniz.
Bahçenizi zararlılardan ve mantarlardan korumak için ilaçlamayı unutmayın microsoft excel 2010 kostenlos herunterladen.

etli mantar sote EKİM AYI BAHÇE BAKIMI VE TÜKETİLECEK BESİNLER

Peki hangi BESİNLERİ daha çok tüketelim bu ay?? herunterladen?

kim ayında omega-3 içerikli cevizin tam zamanı. Cevizi bu aylarda bol bol tüketin. Ayrıca mantarlı nefis yemekler pişirebilirsiniz. Mantar, balık, et ve sebzelere çok yakışır. Mantarı ızgarada üzerine peynir serperek pişirip kahvaltıda da yiyebilirsiniz.

Sebze: Mantar, fındık, ceviz, ıspanak, yerelması, pırasa, lahana,kıvırcık salata, kırmızı turp, karnabahar, havuç.

Meyve: Armut, ceviz, üzüm,elma, greyfurt, mandalina, muz.
http://www.ciceklerle.com
http://www.forumdas.net

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş