PostHeaderIcon EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ…

125 350x266 EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

Dün televizyonda hep bebek programlarına gözüm kaydı. Yeni dğmuş ,mis kokulu küçük bebişler, çok hoşuma gidiyor. Ama bebeklerle oynamak, onları beslemek,uyutmak, gezdirmek güzelde onları korumakta ayrı ve önemli bir konu. Evimize bile meğerse onları bekleyen birçok tehlike
varmış. Benim oğluşumu büyütürken koruyacağım diye arkasında dolaşmaktan nerede ise kamburum çıktı zaten. Ama evet bebekler her zaman gözümüzün önünde olmalı.Çünkü onların bir saniye sonra ne yapacakları hiç belli olmuyor. Web hattı’nda güzel bir yazı vardı konu ile ilgili, bekletmeden aktarayım hemen…

photo 124200934244PM 2290 EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

Küçük çocuklar tehlikenin tamamıyla farkında değildirler ve sık sık yaptıkları tehlikeli şeylerin sonuçlarını anlamada sorun yaşarlar youtube video in mp3 herunterladen. Böylece çocuğunuza bıçakların kesebildiğini, ateşlerin sıcak olduğunu bilmeye başlayacak kadar yeterince büyüdüğünde, onu bu tür şeylerden uzak tutmalısınız. Fakat çocuklar tehlikeden korunmalarına rağmen, çevrelerindekileri keşfetmeleri ve öğrenmeleri gerekmektedir. Evini dikkatli bir biçimde planlayarak, ve bazı temel güvenlik ekipmanları kullanarak, çocuğunuza sürekli dokunamayacağını söyleyebileceğiniz, ve bazı şeyleri tabu olarak kabul ettirerek daha kolaylaştırabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Bazı konularda çocuğunuza sürekli birşeyi yapmamasını söylediğiniz halde, gerçekten çok önemli bir şeyi yapmamasını söylediğinizde sizi dinlemeyebilir.
Kazaların sık sık olmasının nedeni, onlar birşey yapana kadar sizin farkedemeyeceğiniz şekilde çocuklarınızın yeni yeteneklerini çok çabuk geliştirmesindendir-Bazen korkunç sonuçlar facialar doğursa da video with documents. Belki kazaları tam olarak önlemenin en önemli yolu başlangıçtan itibaren birtakım şeyleri güvenli bir biçimde yapabilme alışkanlığı edinmektir.

bebek guvenligi1 EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

NEDEN ÇOCUKLAR SIK SIK KAZAYA UĞRARLAR?
*Etraflarındaki nesnelere aşırı ilgi gösterirler, meraklıdırlar.
*Zamanlarının çoğunu etrafı kurcalamak ve öğrenmeye çalışmakla geçirirler.
*El ve vücut maharetleri yetişkinlerden azdır.
*Vücut oranları yetişkinlerden farklıdır. Örneğin kafaları daha büyüktür, dar alanlara kolayca sıkışabilirler powerpoint herunterladen kostenlos deutsch.
*Öğrenme yollarından biri de buldukları nesneleri ağızlarına sokmaktır.
*Ev aletlerinin kabloları, prizler, musluklar ilgi alanlarıdır.
*Delik ve küçük aralıklara çivi, firkete, tel, kibrit çöpü gibi nesneler sokmaya bayılırlar.
*Yürümeye başladıklarında daha çok tehlike gösteren noktalara kolayca ulaşabilirler.
(merdiven, Balkon, pencere vb.)
*Boylarınca ulaşabildikleri lavabo altı gibi alçak dolaplarda duran kimyasal temizleyicilere kolayca ulaşabilirler, bunları içebilirler.
*Konuşmayı öğrendikleri dönemde soru sormayı da öğrenirler. Ancak yargılama ve karar verme yetenekleri yoktur.
*Anlama kabiliyetleri kısıtlıdır herunterladen. Sıcak bir cismin kendilerine zarar verip veremeyeceğini kestiremezler. Keskin nesnelerin kendilerini nasıl zarar verebileceğini anlayamazlar.
*Ağır cisimleri devirip altında kalabilirler. Çaydanlığı devirip kendilerini haşlayabilirler, ütü tahtasını devirip yaralanabilirler.

26b EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

EVİNİZİ GÜVENLİ HALE GETİRMEK

En başından itibaren evinizi güvenli hale getirerek emekliyen ve yeni yürümeye başlayan bebeğinizin tehlikede olmasını önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Güvenli bir ortam evinizi dikkatli bir biçimde planlayarak başarılabilir ve tehlikeli eşyaların kolayca ulaşılabilen yerlerin dışında olduğundan emin olun. Evinizde çevrenize bakın ve tehlikenin ne olduğunu görün ve bunların üstesinden gelmek için yapabileceğinizin en iyisini yapın, bunu eşyaları uzak yerlere saklıyarak ya da güvenlik cihazlarıyla çocuğunuzun onlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz powerpoint design ideen herunterladen. Özellikle beş yaşın altında olan çocuklar evde daha sık bulunduklarından kazaların bu gruptaki çocuklardan ve yaşı daha büyük çocukların da bu risk grubunda olduğu kabul edilmelidir.

MUTFAK
Tüm beyazlatıcı, ev temizlik ve deterjanları dolaba kilitlenmelidir. Bunları hiçbir zaman etiketlenmemiş bir kutu ya da şişe içine ya da içinde yiyecek ve içecek bulunan kutulara yerleştirmeyin.

Uzun saplı tencerenin sap kısımını içeriğe dönük tutun ve mümkünse tutacak kullanın. Çocuğunuzun yemek ocağının düğmeleri ile oynamasına izin vermeyin.

Fırınınız yandığı zaman, yemek ocağı önü ısınıyorsa çocuğunuzu bu konumdan uzak tutun.

Sıcak yemeği tabağa koymadan önce, çocuğunuzun masaya ye da yüksek sandelyesine oturduğundan emin olun red alert 3 downloaden. Masada sıcak tabakları ve içinde sıcak likit bulunan bardakları çocukların erişebileceği yere yerleştirmeyin.

bbc5pn68zh214ux2s 350x233 EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

Elektrik aletlerinin her zaman bağlantısını kesik tutun, kullanımda olmadığı zaman, elektrikli tost makinesi, çaydanlık gibi aletleri prizden çekin.

Çok fazla parlatılmış yüzeylerden kaygan paspas ve halılardan kaçının. Dökülen şeyleri hemen temizleyin ve zemin ıslaksa çocukları uzak tutun.

Çocukların çekebileceği uzun masa örtülerini kullanmayın.

Bıçakları ve diğer keskin aletleri ulaşılamayacak bir yerde tutun-belki bıçak askılığı duvarın yüksek bir yerine monte edilebilir.

Bir çocuğun aşağıya çekebileceği bir yere demirden yapılmış bir alet asla bırakmayın.

Kazaların riskini minimize etmek için mutfağınızı düzenli bırakın schraffuren herunterladen.

OTURMA ODASI

Kırılabilecek tüm eşyaları ulaşılabilecek yerin dışında tutun.

Alkollü içecekleri ulaşılamayacak gibi saklı tutun.

Sigara, kibrit ve sigara çakmakları çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak ve kenarda tutulmalı ve asla kirli kül tablalarını ortada bırakmayın.

74acf9f6feb817 350x237 EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

Çocuğunuzun elektrik şoku verebilecek televizyon, video gibi eşyaların arkasına ulaşamadığından emin olun.

Asla alçak kahve masalarına, sandalyelerin kollarına ya da küçük çocukların ulaşabileceği yerlere sıcak içecekler koymayın.

Sıcak içecekleri çocuklarınızın ve bebeklerinizin başının üstünden asla geçirmeyin wieviel kann man auf netflixen.

Halıların ayağınızın altından kaymadığına emin olun ve takılıp düşmeyin. Kaygan yüzeylerde halının altına kaymayan bir şey satın alıp yerleştirebilirsiniz.

Kitaplığın da güvenli olduğuna ve küçük çocukların erişemeyeceği rafların yerleştirilmesi gerektiğine emin olun.

Üzerinde pek çok şey olan, çocukların masayı devirebileceği uzun masa örtülerini kullanmayın.

Eğer mümkünse, elektrik prizlerini ve fişlerini mobilyaların arkasına saklayın. Elektrik prizlerinin kapağının olmasına özen gösterin.

Mobilya ve diğer eşyaları ateş ya da şöminenin yanına yerleştirmeyin. Bu özellikle eğer mobilya poleratan köpüğü ile doldurulmuşsa önemlidir herunterladen.

YATAK ODALARI

Çocukların ulaşabileceğe bir yere kozmetikleri, parfümleri, çeşitli hapları (doğum kontrol hapları dahil), kırılabilecek eşyaları ve tırnak makaslarını bırakmayın.

Elektrikli battaniye ve bunun gibi eşyaları çocuğunuz odada yalnızken bırakmayın.

Kullanılmadığında elektrikli cihazları elektrikten çekin saç kurulama makinası gibi.

55027f4d1fad14bdde8029a18211fae5 350x224 EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

ÇOCUKLARIN ODASI

Odayı kırılabilecek ve zararlı eşyalardan arındırmış olarak tutun ve böylece bir çocuk orada tek başına güvenli bir biçimde oynayabilir.

Tüm cihazların sabit ve tüm oyuncakların güvenilir olduğundan emin olun.

Bir yaşın altındaki bir bebek için yastık asla kullanmayın weekplanner gratisen.

Bebeğinizi asla mama önlüğü bağcıklı ya da boyun çevresinden kurdela ile bağlanmış şeylerle uykuya bırakmayın. – Tüm bunlar onun boğulmasına neden olabilir.

Beş yaşın altındaki çocuğunuzu ranzanın üstünde asla bırakmayın. Eğer daha küçük çocuğunuz da varsa, eğer oynuyorlarsa merdiveni uzakta bir yere yerleştirin.

3006komik bebekler 2 350x287 EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

Eğer büyük olan çocuğunuz için okuma lambası mevcutsa, yastık ve yatak çarşaflarından oldukça uzak olduğuna emin olun aksi takdirde yanabilir.

Çocukların tırmanmasını önlemek için pencerelere kilitler yerleştirin, anahtarı yakınınızda fakat onun ulaşabileceği yerin dışında tutun.

BANYO

Tüm ilaçları, kozmetikleri, ev temizlik gereçleri ve jiletleri tercihen çocuklar için kilidi olan dolabın içinde ulaşamayacakları şekilde saklayın. Eğer mümkünse, dolabı duvara yerleştirin, fakat lavoba üzerinde ya da banyo ya da çocukların tırmanabileceği herhangi bir yerde değil.

Klozetin kapağını kapalı tutun ve çocuğunuzun klozetle oynamadığından emin olun.

bebek banyoda EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ...

Musluktaki suyun çocuğunuzu haşlayacak kadar çok sıcak olmasından kaçının.
( Tavsiye edilen en yüksek ısı 54 C (130 F)).

Banyoya çocuğunuzdan önce gidip, her zaman ilk önce soğuk suyu açın, ve her zaman suyun çok sıcak olmadığını kontrol edin. Banyo yaparken çocuğunuzu banyoda asla yalnız bırakmayın ve çocuğunuz bu suda boğulabilir.

Banyoda kaymayan paspas kullanın.

Çok fazla kaynamış su ve sabun kullanmaktan kaçının bu banyoyu çok kaygan yapabilir.

2 Yorum “EVİMİZDE BEBEK GÜVENLİĞİ…”

  • burcu says:

    ablacım çok güzel bilgiler veriyorsun..teşekkr ederz…kpss ye hazırlananlar olarak senden her gün bir tane genel kültür bilgisi yayınlamanı istiyoruz…SAYGILARIMIZLA….KNN-BRC

  • yumaksepeti says:

    Ben teşekkür ederim Burcucum. Hergün yayınlayabilirmiyim bilmiyorum ama bundan sonra elimden geldiğince sık yayınlamaya çalışacağım.takipte kalın…Sevgiler…

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş