PostHeaderIcon ANNE OLMANIN BAŞLANGICINDA…

annelik ANNE OLMANIN BAŞLANGICINDA...

Yeni evlenen bir arkadaşım geçenlerde bana oturmaya gelmişti winrar 32 bit download kostenlos vollversion. Bana sanki birşey sormak ister gibi kıvranıyordu. “Hayırdır?” diye sorunca, “acaba artık anne mi oluyorum, bu nasıl anlaşılır ki” diye sorunca bu yazıyı ve “anne ve çocuk” kategorisini eklemeye karar verdim…

Öncelikle bu bir paylaşım sitesi filme für kinder kostenlosen. Bu gibi konuları ilgili bir hekimle konuşmak gerekiyor. Ben 11 yıllık bir anne olarak ancak bildiklerimi va araştırdığım konuları paylaşabilirim adobe reader herunterladen. Yorum yazan anne ve anne adayları olursa birbirimizin sorunlarına daha kolay çözüm bulabiliriz.

Arkadaşlar adet gecikmenizden 15 gün kadar sonra idrar testi yaptırabilirsiniz final fantasy 14 herunterladen. Bu aklıma gelen ilk çözüm. Ama bu testi 1 hafta kadar sonra tekrarlamanızda fayda var. Ama dedimya bir doktora mutlaka gidin çünkü dış gebelik gibi durumlar olabilir ve sonuç negatif çıkabilir ebooks downloaden gratis nederlands. Gecikme 15 gün olduğunda belki de 6 haftalık gebe olabilirsiniz. Doktorunuz Rahim kesesini ultrasonda görebilir.

Peki bizde ne gibi belirtiler oluşur diyorsanız, şöyle sıralayabilirim microsoft hintergrundbilder download kostenlos.

1) Sabah bulantıları ve bazen kusmalar: Yaklaşık gebeliğin 3. ve 4. haftasında başlar, aşağı yukarı 11-12.haftalarına kadar sürer,sonra azalır.Bazı hanımlarda daha fazla da sürdüğünü duydum ama ben genel olarak yazıyorum netflix movies can beed from macbook.
2) Adet görülmemesi veya bazen yoğunluğu veya rengi vb. değişiklik görülmesi.
3) Baş dönmesi: Bana sık sık azar azar yememi, tam açlık hissetmememi ve bol su içmemi söylemişlerdi ebook auf ipad herunterladen. Baygınlık hissi gibi olursa düz bir yere yatıp bacakların altına yastık koyarak kaldırılması ve doktorunuzun haberdar edilmesi gerekli.
4) Sık sık idrara çıkma gözükebilir, vajinal salgılar artabilir stemmen tomtom downloaden.
5) Göğüslerde dolgunluk ve ağrı, meme uçlarında karıncalanma ve hassasiyet, ayrıca renginde koyulaşma olabilir,
6) Bahar yorgunluğuna benzer yorgunluk ve uyku isteği görülebilir voltcraft endoscope bs-10 software.

ama dediğim gibi sağlıklı bir bebek için, sonradan üzülmemek için mutlaka bir doktora gözükelim. Sağlık ihmale gelmez…

3 Yorum “ANNE OLMANIN BAŞLANGICINDA…”

  • Duygu says:

    Ailenizin doktoru konuşuyor 😀 Gebeliğin oluşması ile birlikte döllenmeden sonraki 8-9. günlerde yükselmeye başlayan HCG düzeyleri, her geçen gün ikiye katlanmaktadır. 9. gebelik haftasına kadar yükselen HCG hormonu düzeyleri bu haftadan sonra düşüşe geçmektedir. Yani ilk 3 ay olan mide bulantılarının sonra azalmasının sebebi de bu hormonun düşmesidir. Bir kadın adet gününe geldiği halde adet görmemişse –eğer varsa- kan testi yolu ile gebeliği tespit edilebilir. İdrarda hamilelik tespiti ise kandakinden birkaç gün daha geç ortaya çıkacaktır. Bu da beklenilen adet sonrası 4-7 günlük gecikme sonrası döneme uyar. Eczanelerde satıln ve sağlık ocaklarından da alınabilen hızlı test kitleri ile gebelik tesbiti yapılabilir. Adet gecikmesinden 7 gün sonra bu testlerdeki var olan gebeliği saptama şansı ise % 97’lere çıkmaktadır. Eğer negatif sonuç aldıysanız, tekrarlayınız. Pozitif ise büyük bir ihtimalle sonuç doğrudur. Ancak bu gebelik normal bir gebelik olmayabilir, üzüm gebelik, dış gebelik olabilir. Gebeliğin rahim içinde olup olmadığı sadece ultrasonla saptanabilir, bunu idrar yada kandaki gebelik testleri belirleyemez. Bebek ölü olsa dahi plasentadan düşük miktarda da olsa HCG hormonu salgılanmaya devam etmektedir. Hatta çok nadiren, bazı kanser durumlarında HCG hormonu gebelik olmaksızın artabilir. Bu yüzden ablacığımın da belirttiği gibi gebelik şüphesi taşıyan veya testi pozitif gelen her bayan, kendi sağlığı ve bebeğinin gelişimi açısından mutlaka bir hekime başvurmalıdır.

  • Yumak Sepeti says:

    Duyguşum ,senin bir tıp öğrencisi olarak sağlık ile ilgili konulara yorum yazman beni iki kat mutlu ediyor. Ben de Oğluşumun varlığından şüphelendiğimde önce bir sağlık ocağına gidip test yaptırmıştım.(10 günlük gecikmeden sonra)Pozitif sonuç alınca Arkasındanda Bir doğum uzmanına gitmiştim.Bebeğimin 7 haftalık olduğunu öğrenmiştim.Bir kişide nadiren de olsa hamilelik belirtileri gözüküp,kanser bulgularına rastlanabiliyor olması da dikkat çekilmesi gereken bir diğer önemli konu bence.Bunu belirttiğin içinde sana ayrıca teşekkür ederim canım.Sağlık ile ilgili problemlerde doktor kontrolünün önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.Sevgilerimle…

  • Duygu says:

    Esas ben teşekkür ederim ablacığım, sen böyle faydalı bilgiler verdiğin için. Ben de küçücük katkılar yapabiliyorsam ne mutlu bana 🙂

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş